Results 1 to 23 of 23

Thread: Novi pasosi crvene boje

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Novi pasosi crvene boje

    Novi pasoši crvene boje
    Podgorica, Nedjelja, 25. June 2006. 13:12 (Mina)


    Crna Gora - Novi crnogorski pasoš biće crvene boje, sa ugraviranim grbom Crne Gore na koricama, najavljeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

    Prvi pasoši trebalo da budu izdati krajem prvog ili početkom drugog kvartala iduće godine.

    Nove vozačke i saobraćajne dozvole, kao i lične karte biće u formi plastificiranih kartica, dok će putne isprave zadržati oblik kjižice sadržeći čip.

    Sva dokumenta moraju biti u skladu sa relevantnim standardima u vezi materijala, sigurnosnih elemenata i mašinski čitljivog zapisa.

    Pomoćnik ministra unutrašnjih poslova Svetozar Đurović rekao je da će nakon implementacije novog sistema izdavanja isprava ostati period u kojem će da važe stare isprave.

    "Taj period će biti tri godine i građanin će moći da izabere da li će da koristi ispravu i naredne tri godine ili će podnijeti zahtjev za zamjenu", kazao je Đurović Televiziji Crne Gore.

    Za posao promjene ličnih isprava u Crnoj Gori prijavilo se i nekoliko velikih kompanija iz Evrope i Amerike.

    Konkurs je otvoren do 17. jula
    Sta kazete?Hocete li odmah potrcati da zamjenite ove jadne sto sad imamo ili ce te cekati da vam isteknu?
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja mislim da bi bilo super kad bi uveli da se prvih 100 pasosa ( ono broj CG 0000001- do 100) moze kupiti tako sto bi se na primjer za prvih 50 moglo uplatiti u dobrotvorne svrhe po 1000 eura, a sljedecih 50 po 500 eura.
    Bez toga konkursa ce ih dobiti neki zasluzeni a ovako bi se i pomoglo onima na koje obicno zaboravljamo ck i kad se glasa.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    licna mi istekla ima i pola godine, pa mogu vala josh malo sacekat', pa da dobijem novu, a ne ovu socijalnu, staru... bash su bile ruzne...

    a i pasosh mi taman istice sreduinom slijedece godine, tako da sam izgleda ubola pravo vrijeme
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jao nece valjda bit crvene boje!!!!!

    Pa ima svi da misle da su albanski kad ih vide (pogotovu Italijani)... Aj nek bude makar neka tamnija crvena...samo da nisu ko albanski aman...
    S ovim plavim svi su mislili da smo ameri... (bar meni)
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  5. #5
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima da ga promijenim MOMENTALNO! Prvi cu da budem u red za promjenu, makar morao osvanuti tamo!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    necu trcati ali hocu sto prije...budem mogao..zasto da cekam nesto sto se zavrsava za 5-7 dana...a tako je prijeko potrebno..HOCU DA PUTUJEM :mrgreen:

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nebitno mi je kad cu zamijeniti, samo bih kazao da je Hari Krisna dao izvanredan predlog.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni tata nije dao da vadim ni licnu, ni pasos dok ne budu CRNOGORSKI
    Eo docekasmo i to! Cim izadju idem da izvadim
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad ce to da krene?

    ///

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mi iz "inozemstva" uste nemamo blage ideje kace pocet konzulati i Ambasade ,e bi i mi promijenili ovezi sadasnje brzinski !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Rok za prijave na tender je prosao, firma za koju sam ja radio dokumentaciju (tj. prevode i prepravke)je to predala taman sad. Znam samo da ima nekih 150 kg dokumentacije (OK radilo se u 6 kopija + one kutijetine i fascikle su teske polijepo) koja je predata tako da me bas zanima po kom osnovu ce se dodjeljivat posao.

    Inace pogledao sam par primjeraka potencijalnih novih pasosa i licnih i mogu vam reci da su bas vrh, usput imaju i chip pa ce ih biti tesko falsifikovati. Samo su mi nekako maleni, gdje li je onaj crveni SFRJ veliki pasos kad ga izvadis da se vidi brate a ne ovo maleno nesto
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Malo je in sad
    CG je mala, pa i pasos je mali
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    `Otju cJveniiiiiiiiiiiiii pasosh.
    Moj plavi je istekao.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trebalo bi ostampati na pasosu kartu Evrope i oznaciti gdje se nalazi Crna Gora, stranci su malo priglupi a nasa drzava jos neafirmisana.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ne seri...
    She is only here to annoy herself!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    A mozda da nosimo globus zajedno sa pasosem?:roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SPECIJALNO ZA REPUBLIKU - Ministar policije Jusuf Kalamperović za Republiku o novim identifikacionim dokumentima

    Pasoši u rekordnom roku

    Crnogorska Vlada će prije jesenjih izbora, najvjerovatnije 7. septembra, donijeti odluku o zaključivanju ugovora za izradu novih identifikacionih dokumenata: pasoša, ličnih karata i vozačkih dozvola - najavio je crnogorski ministar unutrašnjih poslova Jusuf Kalamperović. On je za Republiku kazao da se na tender, koji će biti danas zaključen, javilo sedam kompanija

    Kalamperović je naveo da bi nova identifikaciona dokumenta građani Crne Gore trebalo da dobiju u prvoj polovini naredne godine.
    - Taj rok bi, s obzirom na složenost ove problematike, bio i rekord u odnosu na zemlje u okruženju,budući da će tada proći manje od godinu nakon sticanja nezavisnosti – rekao je Kalamperović za Republiku.
    On je kazao da, s obzirom na zvaničnu crnogorsku politiku, broj stanovnika i standard tih identifikacionih dokumenata, koji će Crna Gora dobiti, u Vladi očekuju skoru liberalizaciju viznog režima u odnosu na zemlje Šengena i zapadne Evrope.
    Kalamperović je podsjetio da su i sve članice Evropske unije u obavezi da od 1. januara 2008. godine uvedu najmodernija identifikaciona dokumenta sa svim biometrijskim podacima.
    - Zato smo vrlo pažljivo radili tendersku dokumentaciju, čak tri puta je Vlada razmatrala naše inicijative i na kraju smo objavili međunarodni tender, koji se završava 7. avgusta – rekao je on.
    Prema njegovim riječima, tenderska komisija MUP-a će dati ocjenu ponude i ubrzano i vrijedno obrađuje pristiglu obimnu dokumentaciju.
    Kalamperović je kazao da zaključivanje ugovora podrazumijeva kupovinu i isporuku opreme koja će biti stacionirana u svim crnogorskim opštinama.
    - Tamo će građani davati svoje biometrijske podatke - fotografiju, otisak prsta, snimak zjenica i sve ono što je potrebno da bi se izdao jedan savremeni identifikacioni dokument - naglasio je ministar policije.
    Nenad Zečević

    Nemoguć falsifikat

    Strah od terorizma je ključni razlog za uvođenje novih biometrijskih pasoša, koje je, kako kažu stručnjaci, nemoguće falsifikovati. Klasičnu fotografiju zamijenili su digitalizovani otisci prstiju, digitalna fotografija, komjuterski čipovi. Pasoš se provlači kroz optički čitač, nakon čega se pojavljuju svi mogući podaci o vlasniku pasoša, uključujući digitalnu fotografiju i otiske prstiju. Cio proces provjere traje oko 15 sekundi. Riječ je o takozvanom zlatnom čitaču podataka koji će biti standard u svim zemljama EU. Uvođenje novih biometrijskih pasoša na teritoriji EU podrazumijeva novi evropski standard u oblasti putnih isprava i svaka zemlja, koja želi da postane članica, moraće u procesu harmonizacije da uvede te isprave.


    Crna Gora blizu Bijele liste

    Nekoliko evropskih država snažno lobira da Crna Gora, nakon uvođenja biometrijskih pasoša, vrlo brzo uđe u krug zemalja koje su na bijeloj šengen listi. Biti na toj listi znači liberalizaciju viznog režima i građani Crne Gore bi bez problema mogli da putuje u zemlje potpisnice Šengenskog ugovora. - Obaviješteni smo da će Crna Gora već početkom sljedeće godine uvesti biometrijske pasoše što je jedan od kriterijuma za njeno ubrzano stavljanje na bijelu listu - kazao je Republici izvor iz Brisela. On je kazao da je izvjesno da u septembru počnu pregovori Crne Gore sa EU o Sporazumu o viznim olakšicama i Sporazumu o readmisiji, koji bi trebalo da budu potpisani zajedno sa 25 članica EU. - Crna Gora snažno grabi u proces liberalizacije viznog režima i sa odgovarajućom normativnom regulativom vrlo brzo moći će da dođe na bijelu šengen listu – kazao je sagovornik, ne želeći da govori o rokovima. On je napomenuo da će rokovi, prije svega, zavisiti od Crne Gore. Komentarišući nezvanične najave iz Brisela, Kalamperović je kazao da obećanja o bijeloj šengen listi građanima Crne Gore, za sada, ne može dati, ali da može da kaže da će do liberalizacije viznog režima doći znatno prije sa modernim identifikacionim dokumentima.
    .................................................. ........................

  18. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Ulcinj,Crna Gora
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa bice u Bijelu listu i to znatno brzo od ostalih balkanskih zemalja.

  19. #19
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E, pa docekasmo i to... Bas podsjeca na onaj stari SFRJ. Ovaj stari toliko ofucan od udaranja pechata i shkrabanja, taman novi da se uzme... A licne su chak simpaticne, no necu da se oko toga gnjavim sledece 2 godine.
    Just to slip the skin...

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    dobro je ovo...Kalomperovic je 2006-te rekao da ce biti u rekordnom roku...doduse, mozda je ovo za genetski kod Crnogoraca rekordni rok...dvije godine...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zvoncice oli mi sredit zajedan paseport da nemoram odit dolje ,casticu
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Zvoncice oli mi sredit zajedan paseport da nemoram odit dolje ,casticu
    oli na moje ime?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ofirace me zbog grudi ,a na dupe bi moga proc hehehhehehehehehehhe !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 11:04
  2. Replies: 135
    Last Post: 30-04-05, 19:13
  3. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 21:21
  4. Boje i seksua|nost
    By KRKNA in forum Sex i erotika
    Replies: 30
    Last Post: 28-07-04, 19:34
  5. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 17:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •