Results 1 to 13 of 13

Thread: Skype za Dz :)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Skype za Dz :)

    As a nice little surprise, and to celebrate the new Skype 2.5, we’re giving you one hour of free calls to ordinary phones from Skype. We call that SkypeOut. Normally you need to buy Skype Credit to make SkypeOut calls, but we’d like to say thanks and give this little present to everyone who uses Skype a lot, including you. So, thanks.

    There’s no catch, and almost no effort required — all you need to do is make at least one call to an ordinary phone from Skype before June 30, 2006, and the free hour of calling is yours.
    Divnog li iznenadjenja a jos i radi

    Pitam se sad, je li ovo pametan potez u Crnoj Gori? Da li telekomunikacioni gigant, kakav je Skype, zna kakav je u CG odnos prema slobodnom trzistu? Mozemo li da ocekujemo da ce u sljedecoj ofanzivi na zdrav razum i dzepove, najvecih budala, vjernih i kvalitetnih korisnika TK CG, ovakva akcija da posluzi kao primjer dobrog poslovanja? Na zalost, ako akcije poput ove postanu ucestalije, "prekaljen" dosadasnjim iskustvima, ocekujem ukidanje VoIP-a. Makar u pozivima prema telefoniji.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vuk iz tora nece izlaziti dok pastir ne napravi bolju ogradu i ubaci sarplaninca.

    Ko god da u Telekomu radi analize procjene cjena i politike u odnosu sa javnoscu, cini mu stetu na duge staze.

    Mislim da je vec vrijeme da u tor uleti neki sarplaninac, a ni ograda nije dobro napravljena.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cincinnati
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skupe rules!

    Otkad sam instalirala skype, svaki dan komuniciram sa prijateljima po cijelom svijetu za DZ.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cincy
    Skupe rules!

    Otkad sam instalirala skype, svaki dan komuniciram sa prijateljima po cijelom svijetu za DZ.
    Blago tebi
    Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.
    Montenegro

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    objasnite mi sta je skype
    .

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko ja znam to je program pomocu kojeg mozes besplatno da razgovaras (putem glasa) sa bilo kim u svijetu ko takodje koristi taj program. A ako uplatis odredjenu sumu novca (ne znam tacno koliko) dobijas mogucnost da zoves brojeve telefona u cijelom svijetu (mobilne ili fixne) Ovu prvu uslugu nude brojni drugi programi (MSN,Yahoo Messenger i josh stotine) tako da ne znam sto Skype toliko hvale, osim zbog ove 2ge mogucnosti
    ali za nju je potrebna kreditna kartica (ispravite me ako grijesim) da bi uplatio novac.
    Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.
    Montenegro

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I prvu i drugu mogucnost imaju i ostali programi za VoIP (uglavnom, bivsi instant mesindzeri). Skype je poseban jednostavno zato sto ga koristi ogroman broj ljudi. Takodje, vrlo su povoljni uslovi koriscenja/tarifiranja i saradjuje sa najvise fixnih/mobilnih kompanija u svijetu, pa je komunikacija sa tradicionalnim telefonima bogatija kod Skype-a.

    Ono po cemu osvaja VoIP trziste je i odnos prema korisnicima. Kao sto sam pomenuo u prvom postu, dobio sam sat vremena besplatnog telefoniranja prema bilo kojem telefonu u svijetu i eto im besplatne reklame na CdM-u

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skype ima mnogo dobre Video konferencije
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackHawk
    Koliko ja znam to je program pomocu kojeg mozes besplatno da razgovaras (putem glasa) sa bilo kim u svijetu ko takodje koristi taj program. A ako uplatis odredjenu sumu novca (ne znam tacno koliko) dobijas mogucnost da zoves brojeve telefona u cijelom svijetu (mobilne ili fixne) Ovu prvu uslugu nude brojni drugi programi (MSN,Yahoo Messenger i josh stotine) tako da ne znam sto Skype toliko hvale, osim zbog ove 2ge mogucnosti
    ali za nju je potrebna kreditna kartica (ispravite me ako grijesim) da bi uplatio novac.
    Skype je izuzetno popularan u svijetu zbog njegove mogucnosti da se provuce kroz raznorazne zabrane na mrezama.

    Takodje, jedna od ne manje bitnih prednosti je u tome da ima izuzetno dobar nacin kodiranja i kompresije voice-a, tako da kvalitetan Skype razgovor mozete odraditi i sa obicnog dial-up-a.

    SkypeOUT krediti (krediti za pozivanje fixnih i mobilnih mreza) se mogu kupiti VISA i MASTERCARD karticama.

    www.skype.com

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ja korisitm SkypeOut i kvalitet razgovora sa fiksnim i mobilnim telefonima u Izraelu je daleko bolji nego kad nazovem fiksni-fiksni.

    Inace, koliko cujem, i sam Telekom koristi VoIP servise, tj plasira dio medjunarodnih poziva preko njih.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bg, Nk
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bas sam prije par dana radio za seminarski temu o voipu ... u srbiji telekom je pokusao da neke operatere sprijeci da koriste voip al su na sudu izgubili medjutim oni su to lako rijesili ukinuli su te operatere nisu im dali sate ... taj voip je svuda popularan pogotovu sto mozes kupit mobilni koji podrzava voip i vrlo jeftino pricati sa inostranstvom po cijeni koja je slicna lokalu ... a takodje takav tel moze lagano da radi ukoliko u gradu postoji wireless itd... sve u svemu na balkanu cemo da cekamo malo duze to.. mada ima toliko mesindzera koji su jeftini i sa malo boljom vezom isdn npr sasvim normalno moze da se prica
    /me rulZ © ®

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    ma skype je strava kao is vi VOIp servisi.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma isti qurac ko MSN Messanger 7.5, sem sto postoji opcija da zoves i na telefon (sto se placa naravno...mizerija al se placa)!
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Danas se pojavio (Izvjestaj o novim virusima)
    By Hari Krisna in forum Software
    Replies: 292
    Last Post: 27-05-15, 11:45
  2. Voip Buster & Voip Stunt
    By Elek3ka in forum Internet
    Replies: 31
    Last Post: 01-06-06, 17:05
  3. Voip I Skype
    By VooDooPrle in forum Internet
    Replies: 26
    Last Post: 26-02-06, 22:40
  4. Skype
    By No comment in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 19-11-04, 15:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •