Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 87

Thread: Biti u braku, a zivjeti odvojeno?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Biti u braku, a zivjeti odvojeno?

    Na stranu ekonomska nemoc i ostala (pseudo)sranja savremenog crnogorskog drustva - kako vam se cini ideja da ste u braku, a da zivite odvojeno?

    Da li nedostatak svakodnevnih intimnosti i neke uobicajene interakcije mogu da dopune neki drugi aspekti takve veze?

    Vi koji ste u braku, da li vam je potreban vas prostor u stanu/kuci, da li ga imate i kako to funkcionise?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    čemu onda brak?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Čini mi se vrlo hipsterski.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    War. War never changes.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Znate kako....imam malo više životnog iskustva nego mnogi od vas ovdje i govorim isključivo sa toga aspekta, tj kao neko ko je iskusio i to vrijeme i ovo. Smatram da jako mladi i mladi ljudi daleko lakše prihvataju neke novine u životu i mnogo im se lakše prilagodjavaju. Kad kažem mladi, mislim na dob od 18 do 25 godina...jednostavno, nekad su ljudi rasli, bukvalno i sazrijevali jedno uz drugo i navikli se na to! I ja sam se mlada udala pa iako mogu da se podičim za moje vrijeme neuobičajeno lijepim djetinjstvom i mladošću gdje sam u svojj porodici bukvalno bila tretirana kao princeza, ipak, skoro da ne pamtim život prije moje porodice! Mada, skoro pa svi koji imaju djecu kažu da se skoro ne sjećaju kad su i kako živjeli prije njih...danas se brakovi sklapaju mnogo kasnije, ljudi su potpuno zreli, formirani, odrasli, imaju svoje navike, potrebe, htijenja, načine, svoj prostor koji im svako (nažalost, često čak i sopstveno dijete) narušava kad se useli...najlakše je to prekinuti prekidom zajednice i danas modernom rečenicom "bolje dobar razvod nego loš brak"...slažem se, samo što pod "loš brak" možeš da podvedeš mnoooogo sitnica koje se mogu iskontrolisati, srediti, prećutati uostalom i na kraju i postoji ona čuvena riječ "kompromis" koji današnje generacije preziru...ja ne prezirem i ne smatram da je loše ponekad napraviti ustupak pogotovo ako nama ne čini ništa da ga napravimo a drugoj strani znači...i na kraju od toga lošega braka može da ispadne sasvim solidan brak.
    Iako smo moj suprug i ja dvije suprotnosti u svakom smislu, interakcija je prisutna u svakoj sferi života...imam prostor kakav god želim, neopterećeni smo ljubomorom i sličnim glupostima, nemam problem da ispoštujem suprugovu želju da ode sa društvom i na terevenku i na utakmicu u drugi kraj svijeta, na oktober fest medju one bigbubbies Bavarke i gdje god želi i treba, takodje, ni njemu ne smeta da otputujem sa prijateljicama, medjutim, iskreno, ne treba mi prostor bez njega....vjerujem da i on ovako misli jer mi to dokazuje svakodnevno...a se razumijem, kad se naljutim rascopala bih ga bejzbolkom, vjerujem da i on ima sične momente, ali to je sve kratkoga daha i što je najbitnije oko takvih gluposti da je potpuno jasno da će proći prije nego li je počelo....problem su krupne, suštinske razlike i problemi i to su stvari koje podrivaju brak iznutra i koje ga trajno čine neopotrebljivim i lošim.
    Evo ne znam kako da ti odgovorim na pitanje....zašto odvojeno živjeti a biti u braku ne znam, meni je to nepojmljivo i iskreno, nijesam čula za taj slučaj još?
    Ne bih voljela da to padne na pamet mojoj djeci
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih da zivim na neku drugu planetu. Sama.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pa dobro, danas su 'moderne' mnoge stvari, što znam..
    Ja nešto ne bih ni pomislio na ovo, nekako mi je glupo.
    A bih se nasmijao do bola da mi neko kaže da se oženio/udala a i dalje žive odvojeno. Deklasirao bih ih odma' E.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kad moze kros fit moze i ovo.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Na stranu ekonomska nemoc i ostala (pseudo)sranja savremenog crnogorskog drustva - kako vam se cini ideja da ste u braku, a da zivite odvojeno?

    Da li nedostatak svakodnevnih intimnosti i neke uobicajene interakcije mogu da dopune neki drugi aspekti takve veze?

    Vi koji ste u braku, da li vam je potreban vas prostor u stanu/kuci, da li ga imate i kako to funkcionise?

    Rizikujem da me proglase crnom ovcom, ili hipsterom (o, kako prezirem ovu riječ) ali meni ova ideja pada na 'm evo nekoliko godina i sigurna sam da bi mi pasovala...
    Mnim da to mnogo zdravije funkcioniše - diše nego, kad znaš da prostor dijeliš s nekim, ma koliko da ga voliš.
    Imam strah kako bismo se uklopili, 'legli' jedno drugom, koliko bi bili spremni najduže da tolerišemo neke nama ne toliko bliske navike onog drugog.
    Što sam starija sve više cijenim slobodu, svoj kutak i ne baš toliko sigurno, priznajem da bi me partner malo izbačio iz ležišta.
    Da ne budem pogrešno shvaćena - jako VJERUJEM u ljubav, OBOŽAVAM ( i umijem) da volim i zaista bih bila presrećna da bude uzvraćeno, ali nijesam spremna za 'aj da probamo da živimo zajedno' varijantu.
    Kako da ne i da mu počistim njegovu 'jazbinu' , skuvam, operem, potrgujem, napravim kolač, ali isto bih najviše voljela da smo oboje stambeno obezbijeđeni, da zajedno legnemo i probudimo se, popijemo kafu, odemo put svojih kuća, malo resetujemo, pa onda opet sastavimo..
    Ili da ščepam kakvog moreplovca...nema ga doma po pola godime, uželim ga se, dođe kući na mjesec, dva, kad krenemo da režimo jedno na drugo , ponovo ga ispratim na brod i tako...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #9
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ti nisi spremna ili nećeš u brak, ali ipak oćeš, zbog drugih ljudi, da kažu kako si se ti udala? O bože.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Mislim da je glavni uzrok takvim stvarima to sto su ljudi postali nevjerovatno sebicni. Muski bi da ozene dobru, zgodnu zenu, a usput bi da fataju piplice po gradu, ali onako, javno. Da se razumijemo vazda je to bila muska teznja, ali se nekad nije lajalo nasavku stranu. Sa druge strane, zene bi da su ravnopravne, to jest, da rode, da se montiraju za selfije sa kolicima iz raznih kafana, da guraju karijeru, da ne zapustaju nocni zivot a da im djecu podizu razne bebysiterke, kad pocne skola da se placaju privatni casovi, jer zaboga, mama i tata guraju karijeru. A kad zavrse radni dan, pobogu, treba im malo mira i odmora, pa se mijenjaju u igraonicu ka na macu, jedno jedan dan drugo drugi. Tamo se dijete igra atate i mame mogu da se bave svojim poslom. E onda se dolazi do ovako retardiranih ideja da u sred porodicne kuce imas svoj kutatk. Jedini crnogorac za koga sam cuo da je to radio, da mu prakticno niko nije smio u sobu uci, je Jevrem Brkovic. Za drugoga ne znam. Razumjem da nekad treba covjek da ima svoj mir, ali za to postoji neki drugi nacin. No da ne duzim.


    P.S.. Molim moderatore da uklone maloljetna lica sa ove teme.
    Last edited by mexiko; 08-09-16 at 21:26.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Razumjem da nekad treba covjek da ima svoj mir, ali za to postoji neki drugi nacin. No da ne duzim.

    Molim te oduzi, voljela bih da cujem malo vise o tom "drugom nacinu".

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Mogu ti reci sto mene opusta i sto me, ajde da recem smiruje ako dodjem pun safre sa posla. To je uglvanom fizicka aktivnost, setnja, trcanje, voznja bicikla, neki drugi sport, pojedinacni (ja sam ti malo nekonvencionalan tip, ne volim fudbal i slabo pratim sportove sa loptom tako da sam se i bavio takvim sportovima, za svoj merak). E sad, neko ce odma reci a ne mozes svaki dan, a sto ces zimi kad je kijamet.... Meni licno to ne treba svaki dan, a ako bas moram da sam u kuci...uvjek ima neka tema o kojoj mogu da citam i iskljucim se neko vrijeme od desavanja u kuci
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,464
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,548
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    A kad dodju, ako dodju, djeca? Onda ovaj hipsterska ideja postaje neizvodljiva. Ili ne?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #14
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Biti u braku, a zivjeti odvojeno?

    Ja znam par koji zivi tako. Ona u Sarajevo, on u Pg. imaju troje djece, dolaze ljeti, sad ne znam jesu li zivjeli otpocetka odvojeno ili su se vremenom odvojili jer sam bio beba kad se to desilo. Mada to ne moze biti brak, iako na papiru jesu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Znam i ja nekoliko njih, isto su razvedeni
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #16
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Koje filozofiranje....ao
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  17. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,594
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Rizikujem da me proglase crnom ovcom, ili hipsterom (o, kako prezirem ovu riječ) ali meni ova ideja pada na 'm evo nekoliko godina i sigurna sam da bi mi pasovala...
    Mnim da to mnogo zdravije funkcioniše - diše nego, kad znaš da prostor dijeliš s nekim, ma koliko da ga voliš.
    Imam strah kako bismo se uklopili, 'legli' jedno drugom, koliko bi bili spremni najduže da tolerišemo neke nama ne toliko bliske navike onog drugog.
    Što sam starija sve više cijenim slobodu, svoj kutak i ne baš toliko sigurno, priznajem da bi me partner malo izbačio iz ležišta.
    Da ne budem pogrešno shvaćena - jako VJERUJEM u ljubav, OBOŽAVAM ( i umijem) da volim i zaista bih bila presrećna da bude uzvraćeno, ali nijesam spremna za 'aj da probamo da živimo zajedno' varijantu.
    Kako da ne i da mu počistim njegovu 'jazbinu' , skuvam, operem, potrgujem, napravim kolač, ali isto bih najviše voljela da smo oboje stambeno obezbijeđeni, da zajedno legnemo i probudimo se, popijemo kafu, odemo put svojih kuća, malo resetujemo, pa onda opet sastavimo..
    Ili da ščepam kakvog moreplovca...nema ga doma po pola godime, uželim ga se, dođe kući na mjesec, dva, kad krenemo da režimo jedno na drugo , ponovo ga ispratim na brod i tako...
    Princip je odličan, ali nema veze sa brakom... Šta se dešava kad dođu đeca...?
    #fakenews

  18. #18
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta znaci "hipsterska ideja"?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Princip je odličan, ali nema veze sa brakom... Šta se dešava kad dođu đeca...?
    Ako dođu đeca...
    Tj.nije nužno...Niti sam ih uzimala u obzir...
    Ukoliko se dese, 9 mjeseci su u garsonjeri kod majke , a onda se selimo onamo đe je praktičnije...za početak...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #20
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Pakao svega mi
    Tu es mon héro!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Na stranu ekonomska nemoc i ostala (pseudo)sranja savremenog crnogorskog drustva - kako vam se cini ideja da ste u braku, a da zivite odvojeno?

    Da li nedostatak svakodnevnih intimnosti i neke uobicajene interakcije mogu da dopune neki drugi aspekti takve veze?

    Vi koji ste u braku, da li vam je potreban vas prostor u stanu/kuci, da li ga imate i kako to funkcionise?
    Jedna lijepa stvar ovakvog napretka iako ih nema mnogo je i razvijenost saobraćaja. Imate sad svako malo avion te odavde, to odande, brže i komfornije automobile itd. Još kad uvedu hyperloop ihaaa. Sve manje danas važi ona daleko od očiju daleko od srca. Znam parove koji funkcionišu tako i skroz je ok za sad.

    Što se tiče prostora u kući, ne treba mi ali ga imam. Bilo je dana kad ga nisam imao i tada sam shvatio da mi treba samo malo prostora u glavi za mene, a to dobiješ ako izdvojiš malo vremena za sebe. Da li će to biti radna soba sa čitanjem knjiga, sport, šetnja. vožnja motora, nebitno je. Ljudi često misle da se moraš izolovati na vrh brda u neku zabit da bi bio sam, a sam moš biti i punoj dnevnoj sobi. Dakle, druga ključna stvar je razumjevanje ostalih za tu tvoju potrebu da budeš sam. Samo je to bitno, a "gdje" to je stvar luksuza.


    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    da mi ko što ne zamjeri, ja sam više za ovu seljačku varijantu, cio život zajedno i to...valjda iz kuće tako ponio, jbg...

    isto tako ovima prepametnicama bi poželio blizanačku trudnoću i porod...odličile bi se brzo koja im destinacija više odgovara...

    mislim da nam baš spasa nema...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Volim da se osamim.I dobro je da čovjek bude malo sa sobom.Pod tom osamom bih recimo (u braku) podrazumijevala da je on na poslu ili oboje pa se na pola dana nadjemo,tj nismo konstantno jedno pored drugog,imamo svoje normalne aktivnosti jer bi u suprotnom neminovno došlo do gušenja i ovom potrebom da te nema,da se izgubiš u neku šumu,da te ne nadju na jedno godinu dana.Kad dodju djeca tu je još "posla" pa zna se, jedva da se uhvatite oboje za nos a kamoli da se vodi ljubav (ako djecu planiraš vaspitati kako treba) i to rijetko vodjenje ljubavi bude pretpostavljam lijepo i dragocjeno.Kad već djecu pominjem mislim da je njima najpotrebnije da budu i uz oca i uz majku,da budu porodica i da se to ne razumije dok se dijete ne rodi i pocne da raste,upija informacije i zapitkuje.Ako svoje potrebe stavljaš ispred njih učinit ćeš puno da ih ne rodiš.Ali ne mogu da zamislim, toliko mi je nepojmivo da je to strašno,da smo u braku a nismo u braku.Bilo bi mi to kao da je ne daj Bože umro,pa udovički osjećaj neki, pa ne kapiram baš kakva je to moda i stvarno ne znam što bih rekla djeci kad pitaju zašto ne živimo svi skupa.Prosto želim da moj partner bude uz mene kao i ja uz njega.Sve se sitnice mogu tolerisati pa ili si tu ili nisi tu.

    Sent from my GT-I9070 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #24
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako dvoje ljudi ne mogu da zive zajedno, tacnije ako im nije ljepse zajedno, nego kada su RAZdvojeni, onda to nema veze sa brakom. Ukoliko su slucajno takvo dvoje u braku, onda treba pod hitno da se RAZvedu. Da ne pominjem ljubav koje tu nema ni kapi...
    Pod ovo ne mogu, ne mislim ukoliko ih razdvaja na neki nacin materijalna situacija, daljina..

    Ukoliko bi slucajno dosla djeca, sto nazalost nije rijetko u takvim brakovima, porasce siguran sam, u divne momke i djevojke kakve gledamo svaki dan...

    Edit: vidim pominju se neke samostalne aktivnosti i slicno. Ovo gledam po sebi i prijteljima. Ako nekoga volite, podrazumijeva se da ukljucite tu osobu u sve aktivnosti u koje je moguce. Ili se ne podrazumijeva??

    Banalan primjer...ukoliko volim da vozim snowboard i idem citavog zivota sa drustvom na najludja zimovanja bla bla, normalno mi je da curu(buducu zenu) ucim da vozi i vodim sa sobom. Ovo mi je prvo palo na pamet. Sad, drugi je problem sto neko voli svasta da radi kada je sam na takvim mjestima i slicno... Opet, tu nema ljubavi
    Last edited by heliumht; 09-09-16 at 11:27.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,500
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Pa pitajte zene pomoraca,one ce vam dati najbolji odogovor na ovo pitanje
    Ko ji djavo bi se zenio ako ne zivimo zajedno? Zar to nije car porodice? tj stvaras svoju porodicu da ste svi tu na okupu? nego je sve danas moguce,ovo je sve prslo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zivjeti od plate?
    By jokac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1216
    Last Post: 04-01-14, 11:45
  2. Info 2 u 1 ili je neophodno odvojeno?
    By Killy in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 14-10-13, 07:43
  3. Zivjeti ljubav
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 53
    Last Post: 21-10-06, 18:05
  4. nevinost u braku ili...
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 90
    Last Post: 04-10-06, 11:50
  5. I u rukometu odvojeno?
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-04, 08:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •