Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast
Results 126 to 150 of 190

Thread: MANS ,prijave ,savjesni vladari

  1. #126
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Cekaj da saberemo tvoje dosadasnje stavove...
    ... čime si se ti majstore kvalifikovao da sabiraš bilo šta ... ali, evo da ja saberem ovce prije spavanja : skoj+skoj+skoj ....+skoj ... zzzzzzzz

  2. #127
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence
    On ovo cita i pise vjerovatno zbog toga sto u ovim vrelim ljetnjim danima od toliko zanimacija i razmisljanja o pozitivnim stranama zivota jednostavno ima obavezu da se bavi politikom!!!
    ps: volonterski
    ...zzzzzzzz... rekoh li ti ja da imaš 10 god.? ... ne no Hari ... aj sad .... skoj,skoj,skoj... zzzzzzzz

  3. #128
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ...zzzzzzzz... rekoh li ti ja da imaš 10 god.? ... ne no Hari ... aj sad .... skoj,skoj,skoj... zzzzzzzz
    PROBUDI SE srce moje ljubav DOLAZI silno vrijeme izgubismo ZIVOT prolazi!!!
    ps: nadam se da Old Bone nece zamjerit sto koristim njegov nacin predocavanja stvari
    deuscroix

  4. #129
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Cinjenica je da znas nekog koji pere pare i nijesi to nikom prijavio, pa cak ni MANS-u koji se garantovano ne bi bojali.
    Hari,
    drzavni organi ne rade svoj posao (sto si indirektno i priznao pozivanjem gradjana da se obracaju inostranim institucijama za stvari koje bi trebalo da rade domace). Fokus tvoje price ne ide u pravcu toga, vec gradjana koji ne rade posao tih institucija, a zasta ih isti gradjani placaju.

    I kad se onda pojave NVO kao MANS, koji zaista djeluju kao pravi spoljasnji korektivi drzavnih institucija - onda oni to rade zbog politicke promocije, ne rade dovoljno profesionalno i sto li vec sve ne (da ne pominjem GZP...).

    Dakle, svako moguce opravdanje za nerad domacih institucija je tu na stolu. I kao konacno- zasto ti ne prijavis to odredjenim organima???
    Moja obaveza kao gradjanina je da na neke probleme ukazem.
    Hocu li prijaviti institucijama kojima ne vjerujem ili mi je dovoljno da je moja (i svakog gradjanina) "dreka" dovoljna da skrene paznju tim institucijama na odredjeni problem - stvar je moje procjene.

    Jer zaista- a uzmi primjer deportacije Bosnjaka, kao najeklatantniji (ne zelim njime da zaobilazim prije pomenute). Svi znaju da je doslo do deportacije. Svi znaju ko su bili na odgovornim pozicijama tada. I? Jedina osoba koja je izmaltretirana, bio je sluzbenik tadasnjeg CB HN koji je javno progovorio o tome. I sto treba gradjanina da uradi u ovom slucaju?

    Isti slucaj za pranje novca. Nije ovo Kina. Svaka banka prijavi svaki trnasfer veci od odredjene sume (mislim 15.000) Upravi za sprjecavanje pranja novca. Koja ne radi nista. i ti me savjetujes da podjem u istu Upravu i da im idam imena firmi i vlasnika za koje vec znaju?


    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne mogu vjerovati da covjek tvojih intelektualnih sposobnosti nije cuo za FATF. Financial Action Task Force on Money Laundering djeluje pod egidom OECD, a ako i u njih sumnjas mozes to prijaviti i Interpolu, imaju dio specijalista za to. Posto dosta nasih NVO finansira Austija i ta tvoja poznata od njih dobija i jedan cent prijavi na AUSTRAC i ja ti garantujem da ce taj problem biti rijesen. Pogresno mislis jer te cijelo vrijeme upucujem na institucije sistema, ali sta vrijedi kad ti mislis da je forum najpozvaniji za te radnje i diskutujes sa onim sto mislis a ne sa onim sto je napisano.
    Informisanost nema bas tolike veze sa intelektualnim sposobnostima.

    Pa evo sad ispade da me upucujes na medjunarodne institucije. I jos mi garantujes da ce problem biti rijesen ako njima prijavim problem? I ti ocekujes da to prihvatim, poslije svih tvojih komentara oko utemeljenosti nekih argumenata i demagogiji.
    Znaci, ako domace institucije ne funkcionisu, prijavite probleme stranim i sve je Ok?!

    Ako me zaista upucujes na institucije sistema, koje svoj posao ne rade, ja ne znam kako to da shvatim sem kao demagoski pokusaj skretanja sustine problema sa nefunkcionosucih institucija na neaktivne gradjane.

    Mislim, stvarno... I onda se cudis zasto pitam:

    Kako je kod vas u Svedskoj? Hladno, a? Al' standard...
    Vecina ljudi je zla

  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bonja, ajde sad dobro procitaj sta si napisao sad i prije toga pa ces vidjeti da ti je sva prica "trla baba lan" i ponavljanje jednog te istog. Sta u stvari ti hoces da kazes? Bojis se prijaviti domacima institucijama ne vjerujes stranima samo zbog toga sto ti ih ja nabrojah Bonja ili su ti ti dokazi o pranju novca smijesni pa se sad izvlacis ili volis da pricas tek onako radi price. Probaj uraditi neku konkretnu stvar vidjeces da je to dobar osjecaj.

  6. #131
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Bonja, ajde sad dobro procitaj sta si napisao sad i prije toga pa ces vidjeti da ti je sva prica "trla baba lan" i ponavljanje jednog te istog. Sta u stvari ti hoces da kazes? Bojis se prijaviti domacima institucijama ne vjerujes stranima samo zbog toga sto ti ih ja nabrojah Bonja ili su ti ti dokazi o pranju novca smijesni pa se sad izvlacis ili volis da pricas tek onako radi price. Probaj uraditi neku konkretnu stvar vidjeces da je to dobar osjecaj.
    Hari, sve to sto je Bonja napisao je bas tako. Nijesmo mi jos toliko zrelo drustvo da nam institucije zazive. Evo, konkretno, prijavila sam osobu ciji je posao bio da se brine o ljudima, a njih je potkradala koliko je idje mogla. I sto? Maknuta je s tog radnog mjesta, ali nije bila disciplinski kaznjena ili 'ne daj' boze da je izgubila posao, vec je samo premjestena u drugi odjel, da nastavi kradju, je li, ka' sto je i ranije. Eto, to su nase institucije. Jer kod nas jos uvijek postoji ona pravda 'a, greota je lopova ostaviti bez posla'. A sto je jos gore, osoba koja je sef lopovu je jedan izuzetno casni i posteni radnik, sa vrhunskim kvalitetima, ciji renome je ugrozen bas time sto na poslu mora da radi s takvom protuvom, jer je 'zakon' stiti, ili neko iz te iste institucije, nemocan da se ufati u kostac s nemoralom.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  7. #132
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Bojis se prijaviti domacima institucijama
    Ne bojim se Hari. Ali cesto ne vidim svrhu.
    Zna se koja je njihova svrha i mandat, i da su osnovani upravo da gradjani ne bi radili te stvari. Naravno da to nije argument da gradjani ne bi trebali prijavljivati neke drustvene anomalije ili ukazivati na njih, ali u kontekstu Crne Gore- reci ono sto ti kazes, da treba prijavljivati policiji i nadleznim institucijama odredjene anomalije, koje su svakom ocigledne - je demagogija.

    Na svakom koraku u Podgorici covjek moze da kupi cigarete bez akcizne markice, tj. one koje su prosvercovane u CG bez placenog poreza. Iste takve cigarete se mogu kupiti na trafici dva metra pored, sa markicom, koje su cak jeftinije od onih cigareta na koje nije placen porez (!!!) i ti bi savjetovao: Podji u policiju i prijavi to?

    A da ne pominjem da skoro niko nema dokaze da se u CG odigrava sverc cigareta, jer nijedan sudski slucaj nije procesuiran; isto tako, nijedan bitan sudski proces vezan za pranje novca i korupciju nije procesuiran. I sto onda? Ne postoji nijednog ni drugog? A gradjani, ako nemate konkretnih dokaza za te stvari- cutite ili prijavite to nadleznim organima?

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ne vjerujes stranima samo zbog toga sto ti ih ja nabrojah
    Opet ti Hari po tvom dobrom starom obicaju.
    Nisam rekao da im ne vjerujem, vec da dozivljavam kao obicnu demagogiju to sto si rekao - obratiti se stranim organizacijama. Zasto bih se obracao stranim organizacijama? Zato sto domace ne rade svoj posao? Pa onda, zasto izbjegavas da to tako i kazes?

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Bonja ili su ti ti dokazi o pranju novca smijesni pa se sad izvlacis
    Moji "dokazi" Hari su dovoljni za osnovanu sumnju. A moji "dokazi" nisu plod nikakvog istrazivanja. Vec razmisljanja i povezivanja stvari koje su javne i dostupne svakom ko zeli da ih vidi.
    Dokaze za takve stvari, prijemcivi za sud- ipak stvaraju odredjeni drzavni organi.
    A na primjerima sam ti vec naveo.

    Evropska Komisija u svojoj studiji izvodljivosti je kao jedan od najvecih problema u CG identifikovala sistemsku korupciju. Dominantno na osnovu cinjenice da u CG ne postoji nijedan procesuiran do kraja slucaj zloupotrebe javnog polozaja.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ili volis da pricas tek onako radi price.
    Naravno da volim da pricam. To je minimum koji mogu da uradim.
    Uostalom zbog toga i dolazim na forume.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Probaj uraditi neku konkretnu stvar vidjeces da je to dobar osjecaj.


    Hari, bolje da se nasmijem na tvoju opasku. Bilo kakav drugi odgovor (a posebno pokusaj razuvjeravanja) bi bio patetican.

    Zasto ti nesto konkretno ne uradis, umjesto sto odje moralises. Kad vec sam znas da je dobar osjecaj, sto ga sebi uskracujes?
    :mrgreen:
    Vecina ljudi je zla

  8. #133
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Hari, sve to sto je Bonja napisao je bas tako. Nijesmo mi jos toliko zrelo drustvo da nam institucije zazive. Evo, konkretno, prijavila sam osobu ciji je posao bio da se brine o ljudima, a njih je potkradala koliko je idje mogla. I sto? Maknuta je s tog radnog mjesta, ali nije bila disciplinski kaznjena ili 'ne daj' boze da je izgubila posao, vec je samo premjestena u drugi odjel, da nastavi kradju, je li, ka' sto je i ranije. Eto, to su nase institucije. Jer kod nas jos uvijek postoji ona pravda 'a, greota je lopova ostaviti bez posla'. A sto je jos gore, osoba koja je sef lopovu je jedan izuzetno casni i posteni radnik, sa vrhunskim kvalitetima, ciji renome je ugrozen bas time sto na poslu mora da radi s takvom protuvom, jer je 'zakon' stiti, ili neko iz te iste institucije, nemocan da se ufati u kostac s nemoralom.
    Cvrcak, razlika izmedju tebe i Bonje je u tome sto ti nijesi kukumavcila i vidjela si svrhu da se pobunis, a on vec unaprijed zna da nema efekta. Nazalost je tako kako kazes da ce se naci dosta onih koji ce reci 'greote od lopova' pa greota od onoga sto bespravno podize, pa mu se rusi.....' sve greota samo ne onoga jadnika koji nesto oce na posteno.
    Budi srecna ako sad ne dozivis odgovore da si nasla da se bunis za kradju sitnice, a tamo neki ukrali cijelu fabruku.
    Ja bi se smio kladiti da si ti jedina koja se pobunila i da su je branili " dosla tamo neka i napada zasluzenog radnika, kucica i odzakovica..."
    Sama kazes da je taj sef izuzetan cojek i vjerovatno je reagovao koliko mu je zakon dopustao za tu jednu prijavu, ali kad bi bilo jos "cvrcaka" pa skretali paznju ne bi tu setali sa odjela na odjel vec sutirali napolje i zaposlili nekoga koji jedva ceka posao i posteno bi ga i odradjivao i cijenio.

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Zasto ti nesto konkretno ne uradis, umjesto sto odje moralises. Kad vec sam znas da je dobar osjecaj, sto ga sebi uskracujes?
    Dosad si znao da nema svrhe da se bunis, a sad znas da ni ja nista konkretno ne uradim. Bonja steta sto tako znanje ne upotrebljavas, a ja ti ne moralisem vec prenosim svoj osjecaj kakav je kad se nesto korisno uradi. Ocito ne znas taj osjecaj pa zbog toga i ne razumijes o cemu je rijec, ali vrijeme pred tobom i mozda shvatis da od prazne price ima malo efekata.

  10. #135
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Dosad si znao da nema svrhe da se bunis, a sad znas da ni ja nista konkretno ne uradim. Bonja steta sto tako znanje ne upotrebljavas, a ja ti ne moralisem vec prenosim svoj osjecaj kakav je kad se nesto korisno uradi. Ocito ne znas taj osjecaj pa zbog toga i ne razumijes o cemu je rijec, ali vrijeme pred tobom i mozda shvatis da od prazne price ima malo efekata.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Taman sam htio da kazem "Hvala nu mudrom savjetu Djedo", ali onda sam shvatio da se ponasas kao uvrijedjeni srednjoskolac.

    Tvoj osjecaj "prijaviti nadleznom organu i onda svetacki cekati da se on sjeti da nesto uradi, a ko ne uradi, imas dovoljno moralno opravdanje da si nesto pokusao...tj. u startu se miris sa porazom" mi je itekako poznato.

    Thx, but no Thx
    Vecina ljudi je zla

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Da li bi to znacilo SKOJ da i tebe neko placa da pljujes po vlasti, Bonju da promovise MEDA, mene da negiram Bosnjake i MANS i sl????
    Kad sam ja to pominjao placanje?

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... čime si se ti majstore kvalifikovao da sabiraš bilo šta ... ali, evo da ja saberem ovce prije spavanja : skoj+skoj+skoj ....+skoj ... zzzzzzzz
    Heh. Imam samo tli i po godine i ovo je najbolji stos koji sam uspio da smislim

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvini SKOJ vrucina a i pio sam....
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Taman sam htio da kazem "Hvala nu mudrom savjetu Djedo", ali onda sam shvatio da se ponasas kao uvrijedjeni srednjoskolac.
    Opet pogresno shvatas, ali shvatices jednoga dana i razumjeti da nista ne pada s' neba. Nema tu uvreda jer ti mene ne mozes uvrijediti sopstvenim necinjenjem, strahom ili neznanjem.

  15. #140
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Cvrcak, razlika izmedju tebe i Bonje je u tome sto ti nijesi kukumavcila i vidjela si svrhu da se pobunis, a on vec unaprijed zna da nema efekta.
    Nazalost Hari, a ovdje kazem nazalost imajuci u vidu tvoje intelektualne kapacitete, opet pribjegavas veoma tuznom nacinu argumentacije.

    Razlike izmedju mene i dame koju si citirao nema po pitanju stava oko funkcionalnosti nasih institucija. Tu slicnost si naravno izostavio u svojoj reakciji, tj. tu se slazes sa njom, ali ako ja kazem iste stvari- to je onda vec druga stvar


    Ali ono jesi stavio- da je razlika sto je pomenuta dama reagovala (dakle, vjerujes joj na rijec; u sustini, prateci njene postove, i ja joj vjerujem, koliko se moze vjerovati jednom forumasu kojeg ne poznajes) a ja samo "kukumavcim i ne pokusavam nista, vec unaprijed mislim da nema svrhe niti prijavljivati zloupotrebe nadleznim institucijama, niti se uopste boriti protiv toga".
    Sto ja nisam rekao.

    Ili mozda je jos bolje tebe da citiram, jer sam najbolje opisujes ono sto radis:
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ponavljas pricu radi price, nista ne kazes i onda izvuces zakljucak kojeg nema i sa tim polemises.

    Last edited by Bonja the Zmaj; 07-07-06 at 13:07.
    Vecina ljudi je zla

  16. #141
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Opet pogresno shvatas, ali shvatices jednoga dana i razumjeti da nista ne pada s' neba. Nema tu uvreda jer ti mene ne mozes uvrijediti sopstvenim necinjenjem, strahom ili neznanjem.
    Hari, s kim ti polemises?

    Vecina ljudi je zla

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bonja, ako se neko citira onda je valjda ocito s kim se polemise ili kome se odgovara i mislio sam da ti je bar to ocigledno, ali ti si uvijek pun iznenadjenja. Vjerujem cvrcku jer ne vidim razlog zasto bi bilo suprotno, ali sad valjda nikom nije jasno da li si ti nesto ucinio ili nijesi povodom tog pranja para jer si se totalno pogubio pa si kontradiktoran. Par puta pitas koje su medjunarodne organizacije pa kad ti se pokazu sumnjas jer sam ti rekao. Zasto si onda uopste pitao ako sumnjas ili je to opet tek onako da se prica

  18. #143
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Bonja, ako se neko citira onda je valjda ocito s kim se polemise ili kome se odgovara
    Upravo zbog toga te i pitam Hari

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Vjerujem cvrcku jer ne vidim razlog zasto bi bilo suprotno
    Wow...
    'Bem ti argument Hari...

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ali sad valjda nikom nije jasno da li si ti nesto ucinio ili nijesi povodom tog pranja para jer si se totalno pogubio pa si kontradiktoran.
    Povodom pranja para nisam pokrenuo niti jedan zvanican sudski proces, niti sam to prijavio ni jednom nadleznom organu.
    Sto ne mijenja cinjenicu da se to desava u Crnoj Gori i da nadlezne institucije ne rade nista po tom pitanju.
    Sto se tice ostalih drustvenih anomalija (korupcija uglavnom), jesam, nesto sam cinio.
    Eto.
    Mozes da mi vjerujes (zasto mi nije uopste stalo) ili da mi ne vjerujes (zasta mi je jos manje stalo), pa da nastavimo pricu na ravni prakse. Ili ce rasprava da izgubi smisao, jer me apsolutno ne zanima da dajem povoda pojedinima da na forumu pojasnjavaju svoje licno pregalastvo po tim pitanjima. Ovdje ne mislim na tebe, Hari, jer uprkos tvojim tehnikama, slozicu se da takvim stvarima nisi sklon.

    A sve to i dalje ne mijenja cinjenicu da nadlezne institucije u CG (skoro) nista ne rade u CG po pitanju rjesavanja tih problema i da tvoje predloge "podnesi prijavu nadleznom organu" ne dozivljavam kao nista vise do demagogiju.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Par puta pitas koje su medjunarodne organizacije pa kad ti se pokazu sumnjas jer sam ti rekao. Zasto si onda uopste pitao ako sumnjas ili je to opet tek onako da se prica
    Hari, zaista hvala na nabrajanju medjunarodnih organizacija.
    Ali me je to podsjetilo na onu situaciju: Drzava ne postuje sudsku odluku i nece da ispuni svoju obavezu prema meni. Sto da cinim? Aha, znam- zalicu su se Sudu za ljudska prava u Strazburu.

    Dakle, jedina "sumnja" povodom pomenutih organizacija lezi u tome da njihovo pominjanje nije nista vise nego demagogija, s ciljem izbjegavanja izvora sustinskih problema - nerada domacih institucija.

    S obzirom da je referendumski CMOK outdated, evo i tebi jedan


    Vecina ljudi je zla

  19. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sad bi ti onako demagoski pricao o tome kako ne rade institucije, kako radjaju lubenice u Zeti.....a rijec je samo o tome sto si naveo da neko pere pare i o tome cutis ka' zaliven. Uradi nesto kao sto si vec radio sa drugim anomalijama u drustvu onako radi drzave i svog osjecanja a ne zbog toga sto ce ti neko vjerovati ili nece. Evo ja ti vec vjerujem da ces nesto uraditi iako se jos nijesi ni nakanio.

  20. #145
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Sad bi ti onako demagoski pricao o tome kako ne rade institucije, kako radjaju lubenice u Zeti.....a rijec je samo o tome sto si naveo da neko pere pare i o tome cutis ka' zaliven. Uradi nesto kao sto si vec radio sa drugim anomalijama u drustvu onako radi drzave i svog osjecanja a ne zbog toga sto ce ti neko vjerovati ili nece. Evo ja ti vec vjerujem da ces nesto uraditi iako se jos nijesi ni nakanio.
    Hari, bas si grub prema meni. A ja tebe ni jedan put da prozovem- sto si ti cinio, onako radi drzave i svog osjecanja, ili cega li vec... (ovo svakako nije poziv da isto i uradis, jer sve imam neki osjecaj da bi morali otvarati poseban podforum za to). Jer stvarno mislim da je nemoguce da jedna osoba puna raznih kapaciteta kao ti, nije dosada "reagovala" na brojne crnogorske anomalije... Mada, neka si i samo podsjecao ostale da trebaju reagovati- dosta je!


    No, u svakom slucaju (posto osjecam da se rasprava blizi kraju) ja bih da ti dam jos jedan




    PS: Zaista obecavam da cu odreagovati koliko jos sjutra. I to znas kome?
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    i mozes prijaviti institucijama koje rade i koje jedva cekaju da im neko dokaze da.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    FATF. Financial Action Task Force on Money Laundering djeluje pod egidom OECD, a ako i u njih sumnjas mozes to prijaviti i Interpolu, imaju dio specijalista za to.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    Hari, mozes li samo jos da mi posaljes i spisak medjunarodnih institucija koje se bave sljedecim poslovima:
    1. pokvareni liftovi (koje oni dusmani iz Stambenog nece da odrzavaju)
    2. neredovno odnosenje smeca ispred zgrade (krvnici iz Komunalnog uopste ne rade sovj posao!)
    3. polomljene klupe po parkova (za ovo nisma siguran ko je odgovoran. Komunalno?)...

    I tako ti to meni posalji njihove adrese i kontakte, ja cu da prionem na posao, da skupim dokaze nerada i javasluka, pa cu to sve da dokumentujem i da posaljem, pa da se stranci pozabave nasim problemima. Opet. Po mjerilu njihovih interesa, kao i uvijek...
    Last edited by Bonja the Zmaj; 07-07-06 at 14:16.
    Vecina ljudi je zla

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto ste dosadni...uh

  22. #147
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    1. pokvareni liftovi(policija i sud - prijavljivanje i privodjenje delikvenata koji se izivljavaju nad imovinom javnog dobra - nocana kazna u velichini nanijete stete + prinudni rad u stambenom)

    2. neredovno odnosenje smeca ispred zgrade(policija i sud- prijaviti sve aljkave gradjane koji nepropisno bacaju smece van kontejnera, sve one koji namjestaj i ostalo slichno smece ne odvoze na propisana mjesta za krupni otpad - novchana kazna + prinudni rad u javnoj komunalnoj firmi na odredjeno vrijeme )

    3. polomljene klupe po parkova ( policija i sud - prijavljivanje i privodjenje delikvenata koji se izivljavaju nad imovinom javnog dobra- novcana kazna i prinudni rad u javnoj komunalnoj firmi na odredjeno vrijeme )...


    Mugi, reaguj please



    Dodjoh, Glasah.... Pobijedismo

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona
    1. pokvareni liftovi(policija i sud - prijavljivanje i privodjenje delikvenata koji se izivljavaju nad imovinom javnog dobra - nocana kazna u velichini nanijete stete + prinudni rad u stambenom)

    2. neredovno odnosenje smeca ispred zgrade(policija i sud- prijaviti sve aljkave gradjane koji nepropisno bacaju smece van kontejnera, sve one koji namjestaj i ostalo slichno smece ne odvoze na propisana mjesta za krupni otpad - novchana kazna + prinudni rad u javnoj komunalnoj firmi na odredjeno vrijeme )

    3. polomljene klupe po parkova ( policija i sud - prijavljivanje i privodjenje delikvenata koji se izivljavaju nad imovinom javnog dobra- novcana kazna i prinudni rad u javnoj komunalnoj firmi na odredjeno vrijeme )...






    Dodjoh, Glasah.... Pobijedismo

    Ah...duso, za sve te dao Bog, rjesenja ti lete k'o iz pracke...
    Slomio bih s tobom jednu klupu u parku, pa nek' me sve ono snadje...

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    sto ste dosadni...uh
    Ja mislio da je bas interesantna evolucija od onog pranja prvljavih para do pokvarenih liftova. Ispade na kraju "nesto je susnulo", ali ipak si u pravu prelazi vec u dosadu.

  25. #150
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    A inace momci kako je? Dotice li Vas ova vrucina. Hari da ti nije vruce u tu nosnju
    Bonja ti si ka ZMaj vidim letis i ladis se
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •