Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 101 to 125 of 190

Thread: MANS ,prijave ,savjesni vladari

  1. #101
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ti opet o uvredama i opet sve "pricam ti pricu..." Daj vec jednom konkretno pokazi dje ja to vrijedjam nekoga pa da se to prebrine?
    Naravno da je problem sto ljudi cute, ali vidis i ti sam cutis i opravdanja nalazis u tome "ne rade institucije.....Daj postavi dje sam ja to napisao ili nesto u stilu "Naravno, drzavi je tesko i treba ih razumjeti..." ili ne lupetaj takve stvari jer to pokazuje da si neozbiljan sagovornik koji kad nema argument za diskusiju onda ga sam izmisli pa sa njim polemise.
    Hari,
    s tobom je divno polemisati ako se covjek slaze s tobom.
    Bas me zanima kako si izvukao iz moje price da mi je nerad institucija izgovor za cutanje.
    [quote=Bonja the Zmaj]S pozicije gradjanina, neki minimum koji mogu da uradim u drustvenu korist jeste da dizem dreku i da ukazujem na neke stvari koje mi bude sumnju. Sto i radim. Ako meni kao gradjaninu neke stvari bude sumnju, vala bi trebalo probuditi i sumnju policiji, tuzilastvu i slinim upravama. To je s moje strane dosta. I vise nego sto radi dobar dio ljudi.[/quote]

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kazem ti jos jednom da je pranje para medjunarodni prestup
    Ozbiljno???

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    mozes prijaviti institucijama koje rade i koje jedva cekaju da im neko dokaze da.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Otkud ti ovo? Koje su to institucije? Znas ili (opet) lupetas napamet? Trazis od mene da uzimam tvoje pretpostavke kao tacne? Ili bi mi mozda pribavio neke dokaze za argumente koje si iznio.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne budi smijesan sa tim virtualnim identitetom jer sam siguran da ti u licnoj karti ne pise Bonja the Zmaj i shvati da bas ti sakriven iza njega ovdje pises takve stvari, a ne nikom ih ne prijavljujes.
    Meni tvoji podaci nijesu potrebni jer sam nemocan bilo sta sa njima uraditi, a to prijavljivati umjesto trebe zahtijevalo bi jednu sitnicu da ti vjerujem, a to nije slucaj jer o demagogiji imam posebno misljenje.
    Hari, da jednom okoncamo ove gluposti.

    Na forumu razmjenjujemo stavove o odredjenim stvarima. Ako kazem (da sad ne citiram citav prethodni post) da u CG postoji korupcije, hoces li da trazis od mene da ti to dokazujem kao pred sudom i jos da me upitas jesam li to prijavio nadleznom organu?

    Ako kazem da u CG postoje NVO-i koji se bave pranjem para, a cinjenica je da u CG nema preko 300 aktivnih NVO, a zvanicno ih ima preko 2.500 (ili ces sad da mi trazis da donesem registar ministarstva pravde i dodatne dokaze za ovu tvrdnju?) i da se odredjeni broj njih bavi pranjem novca, a pranje novca je:
    "Pranje novca je proces prikrivanja ilegalnih izvora prihoda ostvarenih putem krivičnih radnji, u cilju uključivanja tih prihoda u tokove legitimnog financijskog poslovanja."

    Ako je isplata honorara, bez uplacenih poreza na te honorare, krivicna radnja - i shodno tome svaki pokusaj ukljucivanja tako isplacenih sredstava u legitimne finansijske tokove - pranje novca, onda skoro da i nema NVO koja se na osnovu toga ne moze optuziti za pranje novca. Pogotovo za period dok Centralna banka nije "ukinula" nerezidentne racune...

    Dakle, ovo na ravni principa. Utaja poreza i novcana korist proistekla iz toga (iako su mnoge manje NVO jednostavno morale izbjegavati odredjene poreze inace bi odavno posle pod led...), koja se kasnije vraca u legalne tokove je pranje novca. Jel treba da nastavim ili je ovo dovoljno da se prihvati kao dovoljno jak argument da u CG postoji (minimum) osnovana sumnja za pranje novca u NVO sektoru, o kojem se dalje moze raspravljati?


    A da i ne otvaram pricu o kafanama NVO-ima i NVO-ima koje su frizirale razne racune (znas ono: 200 EUR za evaluatora projekta ili se dogovoris sa gazdom hotela da napravi racun na 33 eura dnevno po osobi, a realna cijena bude recimo 29 EUR, pa se podijeli razlika...), pa te novce poslije trosile na "neke druge stvari"...


    A kako je "pitanje pranja novca integralno povezano sa problemima korupcije, organiziranog kriminala, finansijske prevare, šverca i drugih krivičnih djela usmjerenih na ostvarivanje profita" sto su sve problemi koji se u CG manje vise uopste ne rjesavaju - ti meni predlazes da idem u policiju i da prijavljujem one koji krse zakon???


    I jos nekog optuzujes za demagogiju???




    Ako bi trazio od svakog forumasa da ili nudi dokaze koje meni trazis za svako krsenje zakona u CG o kojem se odje raspravlja ili da ih prijavljuje nadleznim drzavnim organima, veoma bi brzo na forumu ostali kao diskutanti samo ti i tvoj ego.
    A kako polazim od premise da si jedna psihicki zdrava osoba, tj. da ne patis od podvojenosti, onda bi to bio divan harmonican forum na kojem bi se svi slagali...
    Vecina ljudi je zla

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Jedan od najantipaticnijih pristupa i najdemagoskijih odgovora koje znam je kad na pricu da nesto u drzavi ne radi, ili da negdje postoji korupcija razni apologete vlasti odgovaraju "pa sto ti ne prijavis kad znas za kriminal".

    Prvo, to je jednostavno skretanje sa teme i zamajavanje sagovornika. Takvi ljudi tvrde da korupcija i kriminal na najvisem nivou nisu sveprisutni i svakome ocigledni, pa zacudjeno pitaju "ako si vec primijetio da se Aco obogatio na sumnjiv nacin u 10 godina (sto je meni promaklo) sto ne obavijestis drzavne organe koji jedva cekaju da sprovedu istragu".

    Kao da nije sasvim ocigledno da drzavni organi ne istrazuju desetine slicnih slucajeva zato sto nece a ne zato sto im neko, onako neobavijestenima, nije dojavio da su premijerovi kumovi i prijatelji postali najbogatiji ljudi u CG preko noci.

    Pih... takva demagogija je u stvari daleko gora od onih ljudi koji otvoreno brane Aca&kompaniju jer sa njima makar imas dijalog dok ovi "prijavi sve organima" tipovi pokusavaju cak da ucutkaju svaku kritiku i pricu.


    Drugo - nije moj posao da radim nesto za sta preko poreza placam policiju i finansijske inspektore. Ako oni "ne vide" razne Vektre i Veskobare nije na meni da radim njihov posao umjesto njih. Od mene je dosta i da kazem kako ta policija apsolutno ne radi svoj posao kako treba.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tipa ono kad je Coding pokrao vladu za 3 mill eura, i onda se samo preregistrovao u MontOru i slicni primjeri?
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Da, drago mi je sto si i ti poceo da primjecujes primjere korupcije

    Samo sto se u takvim slucajevima uvijek ocigledno radi o dilovima izmedju vlade, odnosno nekih ministara, i neke firme a ne o "kradji od neobavijestene i naivne vlade", kako izgleda na osnovu tvog komentara.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Da, drago mi je sto si i ti poceo da primjecujes primjere korupcije

    Samo sto se u takvim slucajevima uvijek ocigledno radi o dilovima izmedju vlade, odnosno nekih ministara, i neke firme a ne o "kradji od neobavijestene i naivne vlade", kako izgleda na osnovu tvog komentara.
    Jes' jadna vlada, svako li je moze pokrasti i nastaviti da radi ka da se nista desilo nije
    I daleko od toga da ja ne primjecujem korupciju cak sam vise puta ucestvovao u istoj, kao i vecina od nas pretpostavljam.
    Last edited by Cazas_plavooki; 06-07-06 at 12:08.
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Problem je sto zaboravljas sta pises ili sto ti ne odgovara. Dje su na primjer te uvrede koji si naveo, a sad preko toga 'ladno prelazis?
    Na pitanje zasto ne prijavis policiji pranje novca razvezao si pricu o ne zavrsenim sporovima sudski i trista cuda..... da li ti je to opravdanje za raskorak izmedju onoga sto pricas i onoga sto (ne)radis ili je to demagosko prodavanje magle svak moze zakljuciti po svom nahodjenju? Dizanje dreke, i to na forumu, koje se sjeti na zadnjem postu je smijesno, ali ako ti je to dovoljna satisfakcija i uspjesan nacin za rjesavanje anomalija u drustvu, sretno bilo.
    Crna Gora je sampion svijeta po mobilnim i po NVO i jedini put da neko bude direktor necega..... Neke rade, neke ne rade, neke bi bilo bolje da rade, a neke da ne rade..... i o tome se ovdje diskutovalo dosta puta. NVO sektor je izuzetno bitna stvar i radi izuzetno korisne stvari. Ti imas dokaze da neka pere pare i o tome cutis :!:
    Nije to postoji ono ili ono vec je to konkretna stvar. Ne trazim ti ja dokaze vec da kao savjestan, posten, istinoljubljiv.... gradjanin to prijavis nadleznim institucijama. Drzava mizernim parama finansira NVO sektor, a ako tu koju znas finansira neko izvan Crne Gore to je medjunarodni kriminal.
    Odje se iznose razno razni stavovi i svak na neki nacin stoji iza onoga sto pise. Pitanje mjere i istine svak za sebe odredjuje i razlika je u tome sto neki pisu ozbiljne stvari, a neki kaze da se u Ulcinju kupaju u dimijama. Dokaze je smijesno traziti, ali ako neko sam vjeruje u ono sto napise, dokaz mu i ne treba. Sto se mene tice moze neko napisati da leti svaki dan iznad Ljubovica po tri kruga to je njegova stvar i jedino time pokazuje koliko je ozbiljan sagovornik. Ako su ti dokazi kao ti da konobar napise 33 umjesto 29 eura... onda nije ni cudo sto ne prijavljjes, ali je dobro da si time zadovoljio sopstveni ego i digao dreku na forumu. Od toga ce se popraviti situacija

  7. #107
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Problem je sto zaboravljas sta pises ili sto ti ne odgovara. Dje su na primjer te uvrede koji si naveo, a sad preko toga 'ladno prelazis?
    Evo ti Hari, da ne trazim sad po foruma, najsvjeziji primjer:
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ili ne lupetaj takve stvari jer to pokazuje da si neozbiljan sagovornik koji kad nema argument za diskusiju onda ga sam izmisli pa sa njim polemise.


    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Na pitanje zasto ne prijavis policiji pranje novca razvezao si pricu o ne zavrsenim sporovima sudski i trista cuda..... da li ti je to opravdanje za raskorak izmedju onoga sto pricas i onoga sto (ne)radis ili je to demagosko prodavanje magle svak moze zakljuciti po svom nahodjenju?
    Opet banalizujes cijelu raspravu kad vec nemas argumenata. To sto je tebi to "trista cuda", meni je itekako bitno. Ako recimo- ja licno prijavljujem nepravilnosti i zloupotrebe u radu, nadleznima za te stvari unutar firmi, a oni ne reaguju, pa sve do MANS-a koji to radi sa tuziocima i sudovima - a reakcija nadleznih bude ili cutanje ili farsa, ja tvrdim da ti nadlezni organi ne rade svoj posao i da je predlog da se borba protiv drustvenih zala treba voditi na nacin da se njima istima trebaju prijavljivati prekrsaji (na nacin kojim si ti to predstavio) - najobicnija demagogija.
    Prema tome, citaj sto pisem.
    A na samom primjeru MANS-a, koji upravo radi ono sto ti savjetujes- se vidi koliko slobodoljubivi gradjani zele takve drekace...

    Raskorak, kojem se nadas, ja ne vidim. Jednostavno kazem- ljudi, koji bi trebalo, ne rade svoj posao, za koji ih gradjani placaju. Nikad, ali nikad nisam rekao da je to izgovor za cutanje, vec samo ukazivanje na jos jednu anomaliju. Ono sto svaki gradjanin moze uraditi, tj. minimum - je da ne cuti.
    Ali ocekivati od gradjana da zamjenjuju drzavne organe... Pa to je fenomenalno.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ti imas dokaze da neka pere pare i o tome cutis :!:
    Ne cutim ja Hari, vec oni koji bi to trebali pratiti i kaznjavati.

    Komentar ti je na nivou argumenata "ti znas da je Milo Djukanovic bio ratni huskac i kao premiijer vlade odgovoran za deportaciju Bosnjaka, a cutis".

    Ili "ti znas da je u Crnoj Gori bilo sverca cigareta, iz kojeg su debelo profitirali odredjeni ljudi bliski vlastima, a cutis"

    To su stvari koje nikome nisu nejasne i nepoznate, ali organi, koje finansiraju gradjani, trebaju tu da reaguju i to utvrde zakonom regulisanim procedurama. Ali ne rade. To bi bio mnogo veci problem...
    I sad ti ocekujes od gradjana da idu i skupljaju dokaze (umjesto policije), podnose tuzbe (umjesto tuzilastva)... Sto je sljedece? Da pocnu da donose sudske odluke?

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ako su ti dokazi kao ti da konobar napise 33 umjesto 29 eura... onda nije ni cudo sto ne prijavljjes, ali je dobro da si time zadovoljio sopstveni ego i digao dreku na forumu. Od toga ce se popraviti situacija
    Hari,
    banalizuj koliko god hoces, ono sto sam napisao cu uvijek ponoviti. Ako ti iz citavog tog dijela posta uspijevas izvuci zakljucke da se tu radi samo o konobarima koji po APP metodama cerupaju naivne goste, a ne osnovanu sumnju za dalje istrage nadleznih organa - onda u redu. Sto drugo da ti kazem, bez da uzivas.

    Jos jednom:
    Ako je isplata honorara, bez uplacenih poreza na te honorare, krivicna radnja - i shodno tome svaki pokusaj ukljucivanja tako isplacenih sredstava u legitimne finansijske tokove - pranje novca, onda skoro da i nema NVO koja se na osnovu toga ne moze optuziti za pranje novca. Pogotovo za period dok Centralna banka nije "ukinula" nerezidentne racune...

    Dakle, ovo na ravni principa. Utaja poreza i novcana korist proistekla iz toga (iako su mnoge manje NVO jednostavno morale izbjegavati odredjene poreze inace bi odavno posle pod led...), koja se kasnije vraca u legalne tokove je pranje novca. Jel treba da nastavim ili je ovo dovoljno da se prihvati kao dovoljno jak argument da u CG postoji (minimum) osnovana sumnja za pranje novca u NVO sektoru, o kojem se dalje moze raspravljati?
    A da i ne otvaram pricu o kafanama NVO-ima i NVO-ima koje su frizirale razne racune (znas ono: 200 EUR za evaluatora projekta ili se dogovoris sa gazdom hotela da napravi racun na 33 eura dnevno po osobi, a realna cijena bude recimo 29 EUR, pa se podijeli razlika...), pa te novce poslije trosile na "neke druge stvari"...
    I ti iz ovoga izvlacis samo konobare koji friziraju racune? Bravo.



    Posto sve nesto mislim da tvoji pozivi polagano vode ka preuzimanju pravde u svoje ruke od strane gradjana, sto je ipak nasljedje perioda prije formiranja moderne drzave, cija je glavna karakteristika da na odredjenim normama servisira potrebe svojih gradjana, zasta im zaracunava odredjene poreze... i ako drzava ne radi svoj posao, ko je kriv? Gradjani? Zato sto cute ili zato sto joj jos uvijek vjeruju i uvijek se trude naci opravdanje za njene (ne)aktivnosti?
    Last edited by Bonja the Zmaj; 06-07-06 at 14:23.
    Vecina ljudi je zla

  8. #108
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Problem je sto zaboravljas sta pises ili sto ti ne odgovara.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kazem ti jos jednom da je pranje para medjunarodni prestup mozes prijaviti institucijama koje rade i koje jedva cekaju da im neko dokaze da.
    Koje su to institucije?

    PS: Jos uvijek mi dugujes univerzalnu definiciju demagogije
    Last edited by Bonja the Zmaj; 06-07-06 at 14:22.
    Vecina ljudi je zla

  9. #109
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    S pozicije gradjanina, neki minimum koji mogu da uradim u drustvenu korist jeste da dizem dreku i da ukazujem na neke stvari koje mi bude sumnju. Sto i radim. [/quote]

    ... a đe to drečiš, građanine??? ... ako ti je sva dreka ova na forumu , yebo napor svoj, mora da ti je mnogo dosadno u životu ...

    ... Međed bar pare uzima za svoju dreku ... i poneko ga čuje ... a ti svoj talenat trošiš ovuda ...

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... i poneko ga čuje ... a ti svoj talenat trošiš ovuda ...
    Zbilja, koji je domet onoga sto se ovdje objavi? Ima li ga uopste?
    Ne bih ja ovo tek tako naivno pitao, ne bih o nekom 'dometu' nasih ovdasnjih glasova ni pomisljao, ali vidim da neko, ipak, godinama ovo mjesto ni trenutka ne prepusta 'tek tamo nekim zaludnjacima sto nemaju preca posla'. Nekome je uvjek vrlo stalo da se, recimo, ne izgubi kontrola, pa da ovdje nadvadaju 'oni drugi', ili da se cacne ovdje ili ondje...
    Imamo nasih ovdasnjih kolega sto se jave samo pred neke izbore i onda su hiperaktivni, ne skidaju se s masine, a ima njih koji se javljaju samo zato da bi parirali odredjenim forumasima...specijalisti.
    Zasto toga truda ako je ovo samo internet budzak, ako ovo cita tek nas nekolicina 'zaludnjaka'?
    Nas forum je, smatram, ipak javni medij svakome dostupan i kao takav ima odredjenu vaznost. Postoji i domet nasih glasova, iako ogranicen - glas gradjana koji se ne ustrucavaju da ga objave, koji su nadvladali do u kosti utjerani strah od vlasti. Ove ili one, svejedno.
    Imamo nadimke, iza njih smo toboze skriveni, ali svjesni smo da nas identitet zna onaj koga to interesuje.

  11. #111
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... monitor, donekle bih se složio s tvojim razmišljanjem ... ali, postavljam pitanje - kome su potrebna nadgornjavanja u dugim postovima, sa dosta ponavljanja ... biseri analitike postovani za uski broj korisnika net-a ... ?
    ... mogu u određenoj mjeri da razumijem bacanje viška (pozitivne ili negativne) energije na ove strane ... zdravu (i onu drugu) zayebanciju ... poneki biser duha ka ono za turiste po Ulcinju ... ali, čini se da neki ovo shvataju preozbiljno ...

  12. #112
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    monitor, donekle bih se složio s tvojim razmišljanjem ... ali, postavljam pitanje - kome su potrebna nadgornjavanja u dugim postovima, sa dosta ponavljanja ... biseri analitike postovani za uski broj korisnika net-a ... ?
    ... mogu u određenoj mjeri da razumijem bacanje viška (pozitivne ili negativne) energije na ove strane ... zdravu (i onu drugu) zayebanciju ... poneki biser duha ka ono za turiste po Ulcinju ... ali, čini se da neki ovo shvataju preozbiljno ...
    Glodure
    fakat da si ti(a i poneki drugi)na forumu,znaci da on nije bez znacaja,
    nazalost potencijal foruma nije iskoriscen koliko bi trebalo

    forum je jedini medij koji nije totalno cenzurisan,
    i mjesto na kom je ipak tesko dokazati da je bogacenje vas brace i kumova posledica demokratske tranzicije,

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bonja, opet ispises pola stranice, ponavljas pricu radi price, nista ne kazes i onda izvuces zakljucak kojeg nema i sa tim polemises. Cinjenica je da znas nekog koji pere pare i nijesi to nikom prijavio, pa cak ni MANS-u koji se garantovano ne bi bojali. Ako je tebi laknulo da si to podijelio sa nama i to je dobro ali ne popravlja se stanje i on nece prestati prati pare.
    Ne mogu vjerovati da covjek tvojih intelektualnih sposobnosti nije cuo za FATF. Financial Action Task Force on Money Laundering djeluje pod egidom OECD, a ako i u njih sumnjas mozes to prijaviti i Interpolu, imaju dio specijalista za to. Posto dosta nasih NVO finansira Austija i ta tvoja poznata od njih dobija i jedan cent prijavi na AUSTRAC i ja ti garantujem da ce taj problem biti rijesen.
    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Posto sve nesto mislim da tvoji pozivi polagano vode ka preuzimanju pravde u svoje ruke od strane gradjana, sto je ipak nasljedje perioda prije formiranja moderne drzave,...
    Pogresno mislis jer te cijelo vrijeme upucujem na institucije sistema, ali sta vrijedi kad ti mislis da je forum najpozvaniji za te radnje i diskutujes sa onim sto mislis a ne sa onim sto je napisano.

  14. #114
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... monitor, donekle bih se složio s tvojim razmišljanjem ... ali, postavljam pitanje - kome su potrebna nadgornjavanja u dugim postovima, sa dosta ponavljanja ... biseri analitike postovani za uski broj korisnika net-a ... ?
    ... mogu u određenoj mjeri da razumijem bacanje viška (pozitivne ili negativne) energije na ove strane ... zdravu (i onu drugu) zayebanciju ... poneki biser duha ka ono za turiste po Ulcinju ... ali, čini se da neki ovo shvataju preozbiljno ...
    Pretpostavljam da je ovo sa analitikom upuceno meni !!!Dali neko ovo prati???DA!!Vlast je svjesna da je jedna grupacija ljudi OTPOR izmedju ostalog i na ovaj nacin odrzavala kontakt i radila na slamanju rezima tako da oni finansiraju odredjene ljude da prate!!!Svakome ko god napise nesto a ima utemeljenje u istini (naravno negativno) odmah se potrazi lokacija preko IP adrese!!!Npr. Hari vidim trazi dokaze i uvijek je tu da izbrise sto nije dobro!!!
    deuscroix

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo se ja javljam dobrovoljno da branim vlast za pare
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence
    Pretpostavljam da je ovo sa analitikom upuceno meni !!!Dali neko ovo prati???DA!!Vlast je svjesna da je jedna grupacija ljudi OTPOR izmedju ostalog i na ovaj nacin odrzavala kontakt i radila na slamanju rezima tako da oni finansiraju odredjene ljude da prate!!!Svakome ko god napise nesto a ima utemeljenje u istini (naravno negativno) odmah se potrazi lokacija preko IP adrese!!!Npr. Hari vidim trazi dokaze i uvijek je tu da izbrise sto nije dobro!!!
    Ja mislim da tvoje pisanje prati bar pet strucnjaka jer manjem broju bi nesto promaklo ili tako visokoumne osvrte ne bi razumjeli. Ako imas vise od 10 godina i vjerujes u to sto si sam napisao uzrok moze biti samo vrucina.

  17. #117
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111
    Glodure
    fakat da si ti(a i poneki drugi)na forumu,znaci da on nije bez znacaja,
    nazalost potencijal foruma nije iskoriscen koliko bi trebalo

    forum je jedini medij koji nije totalno cenzurisan,
    i mjesto na kom je ipak tesko dokazati da je bogacenje vas brace i kumova posledica demokratske tranzicije,

    ... Miloše , meni je ovo zbilja jedna od razbibriga ... priznajem, malo nastrana , ali yebi ga ... ljudi od ozbiljne politike ne pridaju veći značaj ovim stranicama najviše iz razloga što im je ograničen domet u populaciji, a samim tim i uticaj ... te zbog toga "potencijal foruma" kako ti pretenciozno reče i nije iskorišćen ...

    ... što se tiče ovog "bogaćenja nas braće i kumova" , molim te obogati me saznanjem đe su mi te pare jer sam nešto utanjio u posljednje vrijeme ... biće si me ipak zamijenio s nekim ...

  18. #118
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ja mislim da tvoje pisanje prati bar pet strucnjaka jer manjem broju bi nesto promaklo ili tako visokoumne osvrte ne bi razumjeli. Ako imas vise od 10 godina i vjerujes u to sto si sam napisao uzrok moze biti samo vrucina.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: 8)
    deuscroix

  19. #119
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence
    Dali neko ovo prati???DA!!Vlast je svjesna da je jedna grupacija ljudi OTPOR izmedju ostalog i na ovaj nacin odrzavala kontakt i radila na slamanju rezima tako da oni finansiraju odredjene ljude da prate!!!Svakome ko god napise nesto a ima utemeljenje u istini (naravno negativno) odmah se potrazi lokacija preko IP adrese!!!Npr. Hari vidim trazi dokaze i uvijek je tu da izbrise sto nije dobro!!!

    ... da li ovo neko bitan za odlučivanje prati? Naravno da NE, jer bi se inače pokomatili na javnoj sceni oko uticaja na ovu prestižnu instituciju ... $edi, molim te ... jedini OTPOR koji ovdje prepoznajem je otpor gluposti i samoljublju pojedinaca nadarenih za sve moguće vještine i nauke ...

    ... btw, da nijesi ti jedan od onih koji vjeruje da je grupica entuzijasta s kompjuterom i bez njega, zvana otpor srušila Sloba i napravila promjene u Srbiji? ... da li ti još vjeruješ da je do promjena došlo? ... da li vjeruješ da u radiju živu mali ljudi ? ...

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glodure, meni su rekli da u Tvu zive ljudi a u radiju bubice koje pricaju :P:P
    Last edited by Cazas_plavooki; 07-07-06 at 00:35.
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  21. #121
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Glodure, meni su rekli da u Tvu zive ljudi a u radiju bubice koje priacju :P:P
    ... jes, i mene su rekli da su svi u vlasti lopovi ... a svi koji je kritikuju pošteni ...

  22. #122
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... da li ovo neko bitan za odlučivanje prati? Naravno da NE, jer bi se inače pokomatili na javnoj sceni oko uticaja na ovu prestižnu instituciju ... $edi, molim te ... jedini OTPOR koji ovdje prepoznajem je otpor gluposti i samoljublju pojedinaca nadarenih za sve moguće vještine i nauke ...

    ... btw, da nijesi ti jedan od onih koji vjeruje da je grupica entuzijasta s kompjuterom i bez njega, zvana otpor srušila Sloba i napravila promjene u Srbiji? ... da li ti još vjeruješ da je do promjena došlo? ... da li vjeruješ da u radiju živu mali ljudi ? ...
    Neko ko je BITAN valjda ima preca posla nego da prati sta se pise po foruma!!!I ja prepoznajem taj OTPOR ovdje a njega uglavnom manifestuju oni sto brane rezim kojem je:
    1. bez obira sto finansiraju 200.000 ljudi (nekog manje nekog vise)
    2. bez obzira sto im EU pomaze oko putne infrastrukture i mnogo cega drugog
    3. bez obzira sto sva drzavna dobra prodadose i novim vlasnicima predadose teret radnika
    4.bez obzira sto drugi cute i trpe u nadi da ce biti bolje
    ...i dalje potrebno jos neko vrijeme pa da vidimo i osjetimo neki boljitak ili ti mozda osjecas i vidis!!!
    Znam da pok. Milosevica nije makla grupica ljudi vec strane obavestajne sluzbe ali je ipak neko morao da stvori medijsku sliku koja je obisla svijet !!!
    ps:nemam 10 god. ali me zanima koliko imas ti ako ne krijes god.
    deuscroix

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... da li ti još vjeruješ da je do promjena došlo? ...
    Cekaj da saberemo tvoje dosadasnje stavove... DPSov totalni ucinak je pozitivan, u vlasti se ne krade, glavna prijetnja prosperitetu Crne Gore je Medojevic, Slobo je jos ziv...

    Ta tvoja razbibriga na ovom forumu... je li ona, kako da kazem, hemijski podstaknuta?

  24. #124
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Cekaj da saberemo tvoje dosadasnje stavove... DPSov totalni ucinak je pozitivan, u vlasti se ne krade, glavna prijetnja prosperitetu Crne Gore je Medojevic, Slobo je jos ziv...

    Ta tvoja razbibriga na ovom forumu... je li ona, kako da kazem, hemijski podstaknuta?
    On ovo cita i pise vjerovatno zbog toga sto u ovim vrelim ljetnjim danima od toliko zanimacija i razmisljanja o pozitivnim stranama zivota jednostavno ima obavezu da se bavi politikom!!!
    ps: volonterski
    deuscroix

  25. #125
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobri ste obojica...:-D zivot je ionako preozbiljna i zamorna pojava, pa je lakse sa malo sale...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •