Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 76 to 100 of 190

Thread: MANS ,prijave ,savjesni vladari

  1. #76
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kakva transparentnost treba osim te da je neko nesto nezakonito na tudjem sagradio. Vlasnik sad na tom dijelu gradi nesto drugo i rusi se bespravno. Sta jos treba molba, dat mu da sad u parku podigne nesto...
    Netransparentan je nacin na koji donosi odluke o tome sto ce se rusiti, a sto nece.
    A nacin na koji primjenjuje propise je selektivan, cisto da ne zaboravis da sam i to rekao.
    Vlasnika nelegalnih objekata u Crnoj Gori ima i suvise, ali nije svaki jednako tretiran. To je bila moja poenta. I osnov vecine kritika na racun ove vlasti.
    Kapishi?

    Neprimjereno je da meni pripisujes demagosku odbranu vlasnika nelegalnih objekata, ako je jasno da to nisam ni govorio - vec sam samo rekao da nacin na koji se to radi nije u redu.



    PS: Sto se tice NVO koji se bave pranjem novca, veoma cu ti rado uslisiti zelju onog istog momenta kad mi posaljes svoje ime, prezime i direktnu e-mejl adresu na kojoj bih ti mogao poslati zeljene informacije.
    Vecina ljudi je zla

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Demagogija je to sto pricas kad se nesto rusi "ima dosta nelegalnih... ne rusi se redom...." Ako se prvi put kroz Konik logicno je da ce rusiti to sto je nelegalno na tom mjestu kuda prolazi put, a ne u Tolose na primjer. Kad bi imao dokaze da Mugi krivuda puteve oko nekih bespravno izgradjenih objekata to bi bila selektivnost.
    Sto se tice NVO koji peru novac ne javljaj meni jer ih ja ne mogu uhapsiti. Prijavi to policiji, MANSU, GZP-u.... da pokrenu kampanju cistih NVO, a ne da im kvare ugled i dobro ime. Mozes napisati i ovdje javno jer prica "ima nekih... zna ih moja tetka, rodjaka...." su pomalo prazne price.
    Ja kad bih imao takva saznanja i dokaze ne bi cekao ni sekundu vec odma u miliciju sa tim i trazio da mi potpisu da su dobili takvu prijavu.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Popovic mi djeluje kao kul lik.
    O Vesovoj mrezi i njegovom ispiranju "mozgova" - moje misljenje znas
    Znam znam, ali omalozavanje Ekonomskog fakulteta kao institucije i ostalo ti ne stoji nikako. Ipak je to malo ozbiljnija institucija od Asocijacije pomorskih kapetana Andrijevice i Udruzenja proizvodjaca kivija Drobnjaka. Ja bih to trebalo da znam posto studiram tamo no valjda su danas svi experti za sve i svasta. Kad inzinjer moze bit expert za ekonomiju onda me nista ne cudi.
    Nego dobro necemo o tome.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno, Bonja. Ako nekome ruse a nekome ne, onda se ostavlja utisak da je

    a) odluka netransparentna.
    b) da je rusenje pitanje ko si i sta si.

  5. #80
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Kad inzinjer moze bit expert za ekonomiju onda me nista ne cudi.</i>
    Nego dobro necemo o tome.
    ... a što nećemo, ovdje se inače vrte jedne te iste priče ... a ima li ljepše teme za zayebanciju od ekonomskih analiza medenog dipl. inž. ? ...

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drug Gore Pominjani je magistar Ekonomije i Elektro Ing, tako da molim molim :P:P:P:P
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  7. #82
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Drug Gore Pominjani je magistar Ekonomije i Elektro Ing, tako da molim molim :P:P:P:P
    ... volio bih jednom da čujem za magistra elektrotehnike koji je prije toga završio ekonomiju ... pa drži slovo o transformatorskim stanicama ili mikročipovima ...

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    ...Kad inzinjer moze bit expert za ekonomiju onda me nista ne cudi...[/B]
    Pa Ante Markovic je bio inzenjer elektrotehnike pa se vi ekonomisti jos kunete u njega

    Stvarno, pricate kao da nasi ekonomisti imaju neku impresivnu istoriju upravljanja ovom ekonomijom pa imaju pravo da gledaju sa visine one koji im se mijesaju u posao.

  9. #84
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Pa Ante Markovic je bio inzenjer elektrotehnike pa se vi ekonomisti jos kunete u njega

    Stvarno, pricate kao da nasi ekonomisti imaju neku impresivnu istoriju upravljanja ovom ekonomijom pa imaju pravo da gledaju sa visine one koji im se mijesaju u posao.
    I Tito je bio masinbravar pa jew vlada ovim narodom odbrih 40 i kusur godina a? :roll:
    Medo ipak ima drugu zivotnu verziju od Anta Markovica. Da sr tako izrazim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Cini mi se da je ovakvo kategoriziranje ljudi i njihove sposobnosti zaista nepotrebno. Da skola zaista nista ne znaci dokaz je realnost.

    Kredibilitet ljudi se gradi radom a ne pricom (osim u politici naravno).

    Kad samozvani Intelektualci shvate da taj naziv nije samo privilegija vec i obaveza, obicno to bude dosta kasno...

  11. #86
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Demagogija je to sto pricas kad se nesto rusi "ima dosta nelegalnih... ne rusi se redom...." Ako se prvi put kroz Konik logicno je da ce rusiti to sto je nelegalno na tom mjestu kuda prolazi put, a ne u Tolose na primjer. Kad bi imao dokaze da Mugi krivuda puteve oko nekih bespravno izgradjenih objekata to bi bila selektivnost.
    Dobro. Hari, mozes li da mi das tvoju definiciju demagogije, jer se bojim da udaram u ogroman zid sa ovom pricom.
    Cinjenice su: da postoji mnogo nelegalne gradnje i da se ne rusi svakome. To sto ti pricas "rusi se prvo dje treba..." je takodje, po upotrijebljenim kriterijumima - demagogija. Jer mnogo nelegalnih gradjevina je podignuto u skorije vrijeme (tj. za mugosina mandata), pa nikom nista. Dakle, sto mislis o onim nelegalnim gradjevinama podignutim za vrijeme njegovog mandata, dok se ruse ostale nelegalne gradjevine, podignute i prije njegovog mandata? Je li i ovo demagogija?


    Poenta moje price: Mugosa se niti pridrzava svih pravila (tj. zakona), selektivno ih primjenjuje i donosi odluke na netransparentan nacin. Tacka. Ako se slozimo sa ovim cinjenicama - prije negoli krenemo u stavljanje istih u funkciju neke politicke price (sto je dakle- granica demagogije?), onda je dovoljno za nasu raspravu...

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Sto se tice NVO koji peru novac ne javljaj meni jer ih ja ne mogu uhapsiti. Prijavi to policiji, MANSU, GZP-u.... da pokrenu kampanju cistih NVO, a ne da im kvare ugled i dobro ime. Mozes napisati i ovdje javno jer prica "ima nekih... zna ih moja tetka, rodjaka...." su pomalo prazne price. Ja kad bih imao takva saznanja i dokaze ne bi cekao ni sekundu vec odma u miliciju sa tim i trazio da mi potpisu da su dobili takvu prijavu.
    Hari, kako je kod vas u Svedskoj? Hladno, a? Al standard...

    Hari, mojne nama te americke rafo... Ovo sto ti pricas je obicna demagogija tipa "da je Perica odmah "otisao u policiju, sve bi bilo drugacije". Govoris o zemlji dje (ako se izuzmu one kineskinje) se tokom ratnog, poratnog i tranzicionog period nije procesuirao i dovrsio niti jedan slucaj pranja novca, korupcije drzavnih sluzbenika i org. kriminala. A tebi je rjesenje za sve probleme- podji u policiju, pa ce oni sa tuzilastvom i sudstvom rijesiti sve?
    Moralnu ispravnost tipa "da dobijem tu ispravu" nemam zelju da dokazujem. Odje na forumu pogotovo.

    Borbu protiv gorepomenutih zala vode, sto se mene tice- na Ok nacin, gospoda iz MANS-a. Umjesto dam ulazimo u ovakve prepirke "sto bi ko trebao da uradi" - mislim da je minimum koji svako moze uloziti: podrska naporima MANS-a. Slazes li se?
    Last edited by Bonja the Zmaj; 05-07-06 at 11:49.
    Vecina ljudi je zla

  12. #87
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Pa Ante Markovic je bio inzenjer elektrotehnike pa se vi ekonomisti jos kunete u njega
    E vidis, ovo nisam znao...

    Jos ce da ispaden da za normalno bavljenje ekonomijom na nasim prostorima treba izbjegavati fakultete ekonomije :lolblue:
    Vecina ljudi je zla

  13. #88
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Znam znam, ali omalozavanje Ekonomskog fakulteta kao institucije i ostalo ti ne stoji nikako. Ipak je to malo ozbiljnija institucija od Asocijacije pomorskih kapetana Andrijevice i Udruzenja proizvodjaca kivija Drobnjaka. Ja bih to trebalo da znam posto studiram tamo no valjda su danas svi experti za sve i svasta. Kad inzinjer moze bit expert za ekonomiju onda me nista ne cudi.
    Quote Originally Posted by hercules
    Nego dobro necemo o tome.
    Hercules,
    jos jednom- odje se vise energije ulaze u odbranu vladajuceg sistema (uz sve poznate greske), umjesto u podrsku kritickih snaga.

    Svaki put kad se pojavi neko sa kritikom vladajucim klikama, politickim ili ekonomskim, uvijek pocne ista prica- a ko je on da kritikuje, cime se rasprava prevodi na potpuno drugi nivo.

    Briga me za Medojvica, neka je i zavrsio DIF u Pristini. Ako je ono sto on prica o ekonomskoj praksi u Crnoj Goric iole tacno, a slozicemo se da njegove kritike stvaraju osnovanu sumnju (bez obzira na to sto one te kritike odnedavno stavlja u funkciju promocije sopstvene politicke grupacije, sto nije uvijek bio slucaj), onda pricajmo o tim cinjenicama. Nemojmo da njegov stav da je privatizacija Jugopetrola odradjena nezakonito da obezvrjedjujemo cinjenicom da je zavrsio ETF.

    Jer sva demagogija ovog svijeta, navodno sadrzana u Medovim kritikama, po svojem uticaju na CG realnost se ne moze mjeriti sa opipiljim posljedicama CG Ekonomske Neoliberalne skole - jer oni imaju moc da svoje rijeci pretoce u djela. I koji su rezultati? CG trziste je liberalizovano do mjere interesa odgovarajucih klika i to je to.

    Sto se tice samog Vesa Vukotica, i njegovog uticaja, posebno na slobodumlje buducih studenata, nadam se da ce ti pomen "Sorbone na Moraci" i "Pastira koji pazi na svoje ovce" biti dovoljan da se spomenes jednog predivnog izraza studentskog odusevljenja The Profesorom...
    Last edited by Bonja the Zmaj; 05-07-06 at 11:50.
    Vecina ljudi je zla

  14. #89
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Pa Ante Markovic je bio inzenjer elektrotehnike pa se vi ekonomisti jos kunete u njega
    </p>... zbilja je prilično jadno ovome našem medenom klovnu ukazat počast ovakvim poređenjem ... u Antu Markovića se nijesu kleli ekonomisti nego pametniji među političarima krajem 80-tih ... a on sam sebe nije predstavljao ka experta nego ka trenera koji ima dobar tim vrhunskih experata ... i u tome je bio sasvim dobar ... one je bio reprezent najbolje ekonomske misli u staroj YU toga vremena , a ne njen autor ... teško da bi Medica ovdašnji bio kandidat za takvo društvo (ili, daleko bilo za exponenta) u bilo koje vrijeme ...

  15. #90
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... da li je isto kada se kritike za privatizaciju izraze na bilo kakav način, npr. :1. Stalnim pritiskom kroz medije zahtijevati transparentnost i uvid u sve akte (što bi morala bit obaveza, makar sudski procesuirana) 2. Prvo izreći kvalifikaciju privatizacije (bez uvida u akte) kao "mafijaške, zlikovačke i sl." , odradit golem politički automarketing, pa onda tražit ovo iz 1.? ... onima koji rade netransparentno i prave mahinacije svakako da više odgovara ovaj drugi pristup, jer se čitava priča prenosi na lični nivo i politički obračun ... to moraju odradit ljudi koji nemaju direktnih političkih ambicija (često nerealnih) i ogromnu količinu sujete i nestrpljenja ... radi se o procesu ... ovakvim dosadašnjim pristupom i odstranjivanjem iz NVO čestitih ljudi daje se mogućnost vlasti da ona bude nosilac antikorupcijske priče ... što će se i desit ...

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Hercules,
    jos jednom- odje se vise energije ulaze u odbranu vladajuceg sistema (uz sve poznate greske), umjesto u podrsku kritickih snaga.

    Svaki put kad se pojavi neko sa kritikom vladajucim klikama, politickim ili ekonomskim, uvijek pocne ista prica- a ko je on da kritikuje, cime se rasprava prevodi na potpuno drugi nivo.

    Briga me za Medojvica, neka je i zavrsio DIF u Pristini. Ako je ono sto on prica o ekonomskoj praksi u Crnoj Goric iole tacno, a slozicemo se da njegove kritike stvaraju osnovanu sumnju (bez obzira na to sto one te kritike odnedavno stavlja u funkciju promocije sopstvene politicke grupacije, sto nije uvijek bio slucaj), onda pricajmo o tim cinjenicama. Nemojmo da njegov stav da je privatizacija Jugopetrola odradjena nezakonito da obezvrjedjujemo cinjenicom da je zavrsio ETF.

    Jer sva demagogija ovog svijeta, navodno sadrzana u Medovim kritikama, po svojem uticaju na CG realnost se ne moze mjeriti sa opipiljim posljedicama CG Ekonomske Neoliberalne skole - jer oni imaju moc da svoje rijeci pretoce u djela. I koji su rezultati? CG trziste je liberalizovano do mjere interesa odgovarajucih klika i to je to.

    Sto se tice samog Vesa Vukotica, i njegovog uticaja, posebno na slobodumlje buducih studenata, nadam se da ce ti pomen "Sorbone na Moraci" i "Pastira koji pazi na svoje ovce" biti dovoljan da se spomenes jednog predivnog izraza studentskog odusevljenja The Profesorom...
    Necu dalje polemisat.
    Ja ipak mislim da bi mi trebali da se zastitimo carinama i visokim porezima, jer **** ga, niko ne proizvodi paradajz ka u Zetu, niti idje ima ovakvih krsa, frizidera i zamrzivaca. Jer bas mene briga sto ce mene to skuplje da kosta, platicu ga iuz svoga dzepa, necu jeftinije da kupujem tamo neko uvozno, ocu ovo iz Zete, jer u njega ne sipaju vjestacko djubrivo ka sto sipaju po evropi... (ironija sve naravno).
    Crna Gora treba da zastiti svoju privredu carinama 100% kao svojevremeno sto se stitila Crvena Zastava jer su Svabe navaljivale. Samo je problem sto svabe navaljuju na cijeli svijet i dan danas, a Crvena Zastava ne navaljuje nidje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... teško da bi Medica ovdašnji bio kandidat za takvo društvo (ili, daleko bilo za exponenta) u bilo koje vrijeme ...
    Znas kako kazu, bolji i visi odose boljima i visima, a nas jedva Medojevic zapade. Kakva nam je vlast, kakav nam je NGO sektor, kakva nam je policija, sudstvo, biznis - jos nam je Medojevic i odlican Ante Markovic :-)

  18. #93
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Znas kako kazu, bolji i visi odose boljima i visima, a nas jedva Medojevic zapade. Kakva nam je vlast, kakav nam je NGO sektor, kakva nam je policija, sudstvo, biznis - jos nam je Medojevic i odlican Ante Markovic :-)
    ... to je kod tebe valjda stvar samospoznaje ... ja mislim da nam je medica nedorasta situaciji , uostalom ,to će se i pokazat vrlo brzo ...

  19. #94
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Necu dalje polemisat.
    Ja ipak mislim da bi mi trebali da se zastitimo carinama i visokim porezima, jer **** ga, niko ne proizvodi paradajz ka u Zetu, niti idje ima ovakvih krsa, frizidera i zamrzivaca. Jer bas mene briga sto ce mene to skuplje da kosta, platicu ga iuz svoga dzepa, necu jeftinije da kupujem tamo neko uvozno, ocu ovo iz Zete, jer u njega ne sipaju vjestacko djubrivo ka sto sipaju po evropi... (ironija sve naravno).
    Crna Gora treba da zastiti svoju privredu carinama 100% kao svojevremeno sto se stitila Crvena Zastava jer su Svabe navaljivale. Samo je problem sto svabe navaljuju na cijeli svijet i dan danas, a Crvena Zastava ne navaljuje nidje.
    Znam da Hari jedva ceka da iz prikrajka uleti i optuzi te za demagogiju, jer se ispod te cijele price o liberalizaciji kriju monopoli ljudi bliskih vlasti.

    Nemam ja problema sa konkurencijom i odabirom najboljeg rpoizvoda kroz otvorenu i postenu trzisnu utakmicu.
    Ali mislim da nije u redu, zbog buducnosti zemlje - urusavati sve carine, prije negoli domaca privreda (u onim segmentima gdje je to moguce, kao sto je poljoprivreda npr) ne stane na noge i stasa za tu utakmicu. U protivnom, to lici na sudar Ronaldinja i momka od 12 godina... Jer mislim da je mnogo bolje nastaviti sa ulaganjem u proizvodnju i preradu poljoprivrednih proizvoda, vode i sl, pa nakon par godina kad to stasa, uposle se mnogi ljudi, onda se otvoriti i krenuti na izvoznu politiku, dok ce otvoreno i liberalizovano triste odrzavati nivo konkurentnosti domacih proizvoda, koji bi sigurno posli u tri fine zbog monopola.
    Toliko o liberalizaciji- na ravni principa.

    Na ravni prakse, tj. onog sto se desava kad se zavrse svecani govori - to je opet druga prica, koja je toliko puta otvarana. I sve te floskule o makroekonomskoj stabilnosti poboljsanim standardom zivota padaju u vodu nedje oko 15. u mjesecu kad ljudi potrose svoja skromna primanja (koja su medju najnizim u regionu) i suoce se sa cijenama (koje su medju vceim u regionu)...
    Vecina ljudi je zla

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... to je kod tebe valjda stvar samospoznaje ... ja mislim da nam je medica nedorasta situaciji , uostalom ,to će se i pokazat vrlo brzo ...
    A vlada je dorasla? I ostatak NGO sektora? I policija i sudstvo? Oni su ti OK ali ti GZP bode oci.

    U odnosu na njih Medojevic je kompetentnost izmislio.

  21. #96
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    A vlada je dorasla? I ostatak NGO sektora? I policija i sudstvo? Oni su ti OK ali ti GZP bode oci.

    U odnosu na njih Medojevic je kompetentnost izmislio.

    ... naravno da ništa od toga nije OK do kraja, ponešto i jes, ali to neću ovdje dokazivat ... oni će svoj OK provjeriti u oktobru ... a i mediči će imat izgleda šansu da dokaže doraslost, ali ne više kao NVO , dosta je bilo dizanja buke iz pozadine ...
    ... a kompetentnost će pokazat kad iz negativne pređe u pozitivnu kampanju ... čekaj, umije li on to? ...


    ...ako ga narod prepozna kao Anta Markovića, uspjeh mu je zagarantovan ... no, sumnjam u to ... Ante je bio čovjek koji je nudio rješenja ... i prethodno se dokazao kao privrednik u HR i Austriji ...
    Last edited by glodur; 05-07-06 at 15:43.

  22. #97
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Znam da Hari jedva ceka da iz prikrajka uleti i optuzi te za demagogiju, jer se ispod te cijele price o liberalizaciji kriju monopoli ljudi bliskih vlasti.

    Nemam ja problema sa konkurencijom i odabirom najboljeg rpoizvoda kroz otvorenu i postenu trzisnu utakmicu.
    Ali mislim da nije u redu, zbog buducnosti zemlje - urusavati sve carine, prije negoli domaca privreda (u onim segmentima gdje je to moguce, kao sto je poljoprivreda npr) ne stane na noge i stasa za tu utakmicu. U protivnom, to lici na sudar Ronaldinja i momka od 12 godina... Jer mislim da je mnogo bolje nastaviti sa ulaganjem u proizvodnju i preradu poljoprivrednih proizvoda, vode i sl, pa nakon par godina kad to stasa, uposle se mnogi ljudi, onda se otvoriti i krenuti na izvoznu politiku, dok ce otvoreno i liberalizovano triste odrzavati nivo konkurentnosti domacih proizvoda, koji bi sigurno posli u tri fine zbog monopola.
    Toliko o liberalizaciji- na ravni principa.

    Na ravni prakse, tj. onog sto se desava kad se zavrse svecani govori - to je opet druga prica, koja je toliko puta otvarana. I sve te floskule o makroekonomskoj stabilnosti poboljsanim standardom zivota padaju u vodu nedje oko 15. u mjesecu kad ljudi potrose svoja skromna primanja (koja su medju najnizim u regionu) i suoce se sa cijenama (koje su medju vceim u regionu)...
    Sve u svemu ti bi da j**** ali da ti ne ulazi. E ne moze nikako. Ako zastitits carinama poljoprivredu, kao prioritetnu granu, a pustis na bijelu tehniku i masine, onda ce ti se javit Obod koji nikako ne radi, pa ce ti se javit radnici Radoja Dakica i optuzit te da im nijesi pomogao,i dozvolio uvoz gradjevinskih masina, jer jbg njihove dime i trose ulje, zagadjuju okolinu ali rade. Sad sto je odrzavanje skupo to ipak treba da bude adut da im se uvedu carine i zastite ih, jer onaj iz Cijevna Komerca ce bolje poslovat sa njim, nego da kupi americki Katerpilar, svedski Volvo, nekoga japanca ili slicno. Fora je sto Radoje Dakic ljepse slaze pijesak u kamione.

    Bonja, prica o liberalizaciji je odavno sazvakana tema, Crna Gora sa ovako svojom razvijenom privredom nije u stanju da konkurise, pogotovo ne sa ovakvim kvalitetom. Jer imali smo carine kojima smo stitili Obod, i izvozili ga u Italiju, pa i u Sloveniju se vise prodava nego gorenje. Ali smo ga zastitili carinama, i kako im je trziste bilo bezbjedno, nista nijesu ulagali u dalju proizvodnju. Tehnologija frizidera je ista koa i prije 50 godina. Danas ga samo malo zaoble, daju koju novu boju, cvrscu plastiku i to je to.
    A nas Obod je i dalje bijeli, coskastih ivica. I nema boljega u svijet.
    Pa 50 godina kasnije gorenje se vise prodaje u CG nego Obod.

    Ti bi na ustrb prosperiteta Zetske poljoprivrede, pristao da placas paradajz 2 eura za kilo, kad ovaj iz uvoza mozes da platis pola eura za kilo?
    Nesto ne vjerujem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Dobro. Hari, mozes li da mi das tvoju definiciju demagogije,

    Ne postoji moja definicija demagogije vec je univerzalna a u praksi izgleda slicno tvom pisanju. Kao na primjer ovo:
    Hari, kako je kod vas u Svedskoj? Hladno, a? Al standard...
    Kakva Svedska i bakraci pa cak i da sam Svedjanin vidi se da ti nemas petlje stati iza svoje rijeci ili znanja da je neko kriminalac koji pere novac.
    Hari, mojne nama te americke rafo... Ovo sto ti pricas je obicna demagogija tipa "da je Perica odmah "otisao u policiju, sve bi bilo drugacije". Govoris o zemlji dje (ako se izuzmu one kineskinje) se tokom ratnog, poratnog i tranzicionog period nije procesuirao i dovrsio niti jedan slucaj pranja novca, korupcije drzavnih sluzbenika i org. kriminala. A tebi je rjesenje za sve probleme- podji u policiju, pa ce oni sa tuzilastvom i sudstvom rijesiti sve?
    Moralnu ispravnost tipa "da dobijem tu ispravu" nemam zelju da dokazujem. Odje na forumu pogotovo.
    Mozda nema procesuiranja sto su mnogi ka' ti sve znaju a boje se reci. Treba da neko sve donese na tacni a mi cemo pricati o kumulisima i hipotetckim peracima prozora ili para sve jedno. Ako se vec bojis ili cekas malo imas moralnog prava da kritikujes ono sa cim si se pomirio i trazis opravdanje jer ce biti.....
    Borbu protiv gorepomenutih zala vode, sto se mene tice- na Ok nacin, gospoda iz MANS-a. Umjesto dam ulazimo u ovakve prepirke "sto bi ko trebao da uradi" - mislim da je minimum koji svako moze uloziti: podrska naporima MANS-a. Slazes li se?

    Moze se i tako misliti da su ti oni delegati za ostvarivanje svega ali ja kad bi znao nekog peraca ipak bih im javio

  24. #99
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hari, kad se uvredis, pocnes da vredjas. To nije lepo. Stvarno nije lepo da u nedostatku argumenata pocnes ljude da prozivas na moralnim osnovama. Pogotovo zato sto se na forumu ubi od dokazivanja da takve stvari ne treba raditi.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    [/color]
    Ne postoji moja definicija demagogije vec je univerzalna a u praksi izgleda slicno tvom pisanju. Kao na primjer ovo:
    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Hari, kako je kod vas u Svedskoj? Hladno, a? Al standard...
    Kakva Svedska i bakraci pa cak i da sam Svedjanin vidi se da ti nemas petlje stati iza svoje rijeci ili znanja da je neko kriminalac koji pere novac.
    Hari,
    I dalje mi ne rece koja je definicija demagogije.

    Cuveni citat "Kako je kod vas u Svedskoj" iz filma "Lepa sela..." simbolizuje zbunjenog covjeka koji prica stvari koje nemaju veze sa realnoscu.

    Stoga sam ja na tvoju predivnu pricu kako za neki drustveni problem ima rjesenje u zakonu i sudskoj proceduri upotrijebio taj citat (to, dakle, nije demagogija, vec mali sarkazam) jer stvari o kojima ti pricas - ako ima lopova, policija i sud ce ih dohvatiti. A ako ih ne dohvate, onda i nisu lopovi - je plemenito imajuci u vidu princip "nevin, dok se ne dokaze suprotno", ali je u CG kontekstu- obicna demagogija. A jos da ne pominjem da nesavrsenost sistema umanjuju hrabri gradjani koji ponekad demonstriraju gradjansku hrabrost tako sto drzavne organe fino obavijeste o nekim nepravilnostima drugih organa ili kriminalnih udruzenja. Samo fali jos holivudski background i leprsava crnogorska zastava u pozadini i intoniranje himne koja nas sve cini ponosnim.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Mozda nema procesuiranja sto su mnogi ka' ti sve znaju a boje se reci. Treba da neko sve donese na tacni a mi cemo pricati o kumulisima i hipotetckim peracima prozora ili para sve jedno. Ako se vec bojis ili cekas malo imas moralnog prava da kritikujes ono sa cim si se pomirio i trazis opravdanje jer ce biti.....
    Quote Originally Posted by Hari Krisna

    Moze se i tako misliti da su ti oni delegati za ostvarivanje svega ali ja kad bi znao nekog peraca ipak bih im javio
    Hari,
    Mnogo veci problem Crne Gore lezi u cinjenici sto ljudi cute. Ili sto opravdavaju lose stvari koje se desavaju u zemlji. Ili sto svaku kritiku dozivljavaju kao pokusaj narusavanja sklada sa surovom realnoscu, koji je zasnovan na moralnim kompromisima koje jedan covjek sklapa. A tako je zaista lakse. Em ne zamaras glavicu, em si uvijek kulturan, em te tetose odozgo. Takvi protivnici su uvijek najmiliji.

    Sto rece SKOJ, da je bilo vise takvih ljudi, djaola bi ga Slobo padao.

    A imajuci u vidu tvoju razornu logiku, kriticke potencijale i intelektualni kapacitet- ne bi bilo lako tom sistemu protiv kojeg bi se ti i takvi kao ti zaputili. Ali ti vise koristis svoje potencijale da se okomis na svaki disonantni ton i to uglavnom pod maskom "neutemeljenosti kritika". Naravno, drzavi je tesko i treba ih razumjeti.

    Ako hoces da mi kazes da bi tvoj doprinos nekoj borbi protiv CG problema bio takav, tj. uvijek bi svoja saznanja dostavljao nadleznim organima – je zaista hvale vrijedan (bez ikakve ironije). Ali naivan.
    Ne znam da li zivis u CG I ne znam da li si pomenute stvari ikad dostavljao nadleznim organima I ne znam koji je uspjeh toga bio, ali meni te price zaista zvuce kao demagogija.
    Kad se covjek, jos od studentskih dana susretne sa jednim sistemom (ovo naravno nije eskluzivitet CG) koji cini sve da izbjegne priznavanje bilo kakve greske, pocevsi od fakultetskog asistenta koji zloupotrijebljava svoj autoritet I cera studente da mu u formi seminarskih radova skupljaju materijal za doktorat - dje se ne zna da li je veci problem ubijediti studente da se pobune ili katedru/fakultet da preduzmu nesto, pa se na kraj to obije po glavi onih- ne koji su odgovorni za tu svojevrsnu korupciju, nego onih koji su se pobunili, dok kolege studenti cute I na onaj najmizerniji nacin se raduju sto to njih nije dokacilo po glavi (ono “jeste lose, ali moze biti samo jos losije”) I time uvjeravajuci sebe da su bili u pravu sto su cutali… pa sve do drzavnih organa koji se "ne drze zakona kao pijan plota".

    S pozicije gradjanina, neki minimum koji mogu da uradim u drustvenu korist jeste da dizem dreku i da ukazujem na neke stvari koje mi bude sumnju. Sto i radim. Ako meni kao gradjaninu neke stvari bude sumnju, vala bi trebalo probuditi i sumnju policiji, tuzilastvu i slinim upravama. To je s moje strane dosta. I vise nego sto radi dobar dio ljudi.

    I sad je mnogo lakse reci, u cilju pravdanja nerada institucija, da su gradjani krivi sto ne rade posao tih institucije, koje, btw, gradjani placaju da rade taj posao- sto je i sustinu njihovog postojanja.

    Sto se mene tice, dovoljno mi je da u CG nije dovrsen nijedan sudski proces protiv drzavnih sluzbenika po pitanju korupcije, nije dovrsen nijedan sudski slucaj organizovanog kriminala, nije dovrsen nijedan slucaj pranja novca velikih igraca, da ljudi koji su 1990 bili obicni gradjani i radnici, sada drze pola Crne Gore i njenih resursa (a igrom slucaja, sve kumovi, rodjaci i projatelji premijera), da ima na hiljade registrovanih NVO od kojih 80% funkcionise samo na papiru zbog odredjenih stvari, bez ikakve kontrole njihovih finansijskih izvjestaja (pola kafana u Niksicu se nevladine organizacije... kako je isao onaj cuveni oglas u Vijestima: NVO "xxxx" trazi konobara...) - dakle, sve mi je ovo dovoljno da ustvrdim da u CG vlada jedan sistem koji prozima prejaka korupcija i koji ima naglasene veze sa organizovanim kriminalom, a nema niti ljudskih kapaciteta da se sa tim problemima izbori, niti volje da u tu borbu krene.
    Da li zelis argumente i za ove stavove?

    I ti te probleme, veliki Hari, skoro i da ne registrujes, ali itekako registrujes one koji na probleme ukazu.

    Ni sa cim se ne mirim, ali mi nesto ne pada na pamet da mi osobe sa stavovima kao tvojim, dijele lekcije o tome kako se jedan gradjanin treba ponasati i demonstrirati svoju gradjansku svijest.

    PS: Jos jednom, ako zelis podatke o NVO-ma koje se bave pranjem novca, izbjegavaju placanje poreza i krse jos nekoliko zakona, molim te posalji mi na PM svoje ime, prezime i kontakt e-adresu.

    Do tada, prestani dijeliti moralne lekcije sakriven iza udobnog virtuelnog identiteta.
    Vecina ljudi je zla

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti opet o uvredama i opet sve "pricam ti pricu..." Daj vec jednom konkretno pokazi dje ja to vrijedjam nekoga pa da se to prebrine?
    Naravno da je problem sto ljudi cute, ali vidis i ti sam cutis i opravdanja nalazis u tome "ne rade institucije..." Kazem ti jos jednom da je pranje para medjunarodni prestup i mozes prijaviti institucijama koje rade i koje jedva cekaju da im neko dokaze da. Daj postavi dje sam ja to napisao ili nesto u stilu "Naravno, drzavi je tesko i treba ih razumjeti..." ili ne lupetaj takve stvari jer to pokazuje da si neozbiljan sagovornik koji kad nema argument za diskusiju onda ga sam izmisli pa sa njim polemise.
    Ne budi smijesan sa tim virtualnim identitetom jer sam siguran da ti u licnoj karti ne pise Bonja the Zmaj i shvati da bas ti sakriven iza njega ovdje pises takve stvari, a ne nikom ih ne prijavljujes.
    Meni tvoji podaci nijesu potrebni jer sam nemocan bilo sta sa njima uraditi, a to prijavljivati umjesto trebe zahtijevalo bi jednu sitnicu da ti vjerujem, a to nije slucaj jer o demagogiji imam posebno misljenje.

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •