Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 190

Thread: MANS ,prijave ,savjesni vladari

  1. #51
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Taj isti Srdja Kekovic sto je u KAP i zastupa radnike ce im doc glave.
    Jel poznajes covjeka ili ovo govoris na osnovu novinskih napisa i ekonomskih predrasuda jednog konzumenta Crnogorske Ekonomske Skole.

    Molim te Hari reaguj i upozori i ovog forumasa da ne prica ovakve stvari bez adekvatnih argumenata

    Quote Originally Posted by hercules
    Evo vidjeces. Inace kad su radnici Radoja Dakica krenuli da strajkuju ovi iz KAP-a im nijesu dali podrsku, jos su im govorili da to sto rade je bespotrebno i da im nista nece uspjet. No dobro je, prvo su zvali Meda da ih spasi pa onda Vladu. Pametno. No nasem narodu zine guzica odma cim dodje privatnik pa oce da se nasklapaju i odu kuci. Znam 4 invalida rada u KAP koji su na ratiste bili, i jedan je recimo se brusilicom nagrdio, tj sav je normalan moze da radi sve, ali je invalid rada i sjedi kuci 7 godina i prima platu 700 eura. Zadnje godine je izazio i na 900 eura. Pa kad je Rus dosao zvali su ga da se javi na posao, da mu daju neki kancelarijski posao kad vec ne moze fizicke da obalja. Vidis sad mora na posa da ide, ne moze da sjedi doma.
    Ovo potpisujem.
    Kamo srece da je vlada jos podavno neke fabrike, koje je nemoguce odrzati na trzistu niti imaju nacionalnog znacaja- poslala pod led, uz adekvatne socijalne programe
    Ali isto pazi kad vrsis ovakve generalizacije...

    Quote Originally Posted by hercules
    Nego je interesantno kako se MANS-a i GZP uvijek jave da kritikuju nesto i kako onimaju neko solomonsko rjesenje koje nikad ne ugleda svjetlost dana.
    Pa kad svi ostali cute...

    Quote Originally Posted by hercules
    Sitan sam praznih prica.Svi su u isti kos. Svi su prevaranti i lazovi. Smece jedno obicno i nista vise.
    Razocarenje koje ima itekako utemljenja...
    Ali razocarenje koje radja apatiju i ravnodusnost je glavni cilj smeca o kojem pricas.
    Vecina ljudi je zla

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    MANS je ucestovavo u nekoliko vladinih komisija za donosenje raznih strategija i (pod)zakonskih akata.
    I sta je napravio i zasto ne se prica o tome????
    Ja i dalje mislim da MANS svojom kritikom i bukom koju dize itetkako donosi do poboljsavanja primjene odredjenih standarda. Da oni nisu podnijeli zalbu Upravnom sudu, ugovori o privatizaciji bi i dalje bili tajna. Zar to nije napredak?
    Da ali nema potrebe da dizu buku nego neka rade, po meni se ponasaju isto kao i GZP sto je strasno lose za jedan NGO.
    A pogotovo sto se toga posla niko ne zeli prihvatiti

    NVO i jesu, konceptualno, zamisljeni kao spoljnji korektiv drzavnoj upravi, i kroz foremu grupi za pritisak zalazu se i lobiraju za odredjene stavove, ukazuju na odredjene probleme i artikulisu one interese obicnog puka, koji nisu zadovoljeni djelovanjem klasicnih politickih partija. S druge strane, NVO postaju okrilje za neformalne centre ekspertize i uticaja... Kao na primjer ISSP ili Centar za preduzetnistvo, da ne pominjem one ostale elitne, koje nisu u direktnoj mrezi
    S tim da MANS to ne radi po mom misljenju. Nemoj da mjesas NVO i partije, jer NVO ima za cilj unaprjedjivanje a ne kritikovanje i NVO opet ponavljam radi zajedno sa vlascu. Evo ti primjer totalno nebitne NVO JTC, koja se bavila obukom sudija. Savjet evrope je rekao da sudije nisu strucne, ovi su napravili projekat, i doveli experata i experata i napravili strategiju za poboljsanje rada sudija, napisali statut suda podigli to sve na malo veci nivo. Da li si kad cuo da su pljuvali po ocajnom sudskom sistemu? Ne nego su ga popravili.

    Dobro- GZP steti NVO sektoru, jer ima jasne politicke ambicije.
    Sto je rpoblem sa MANS-om u tom smislu? Ili timas neke informacije?
    Opet izvinjenje MANSu i Stevu :P
    Ili je tvoj dozivljaj NVO na nivou onih NVO koje kritikuju problem, ali nikako da ukazu na odgovorne.
    Ne, upravo suprotno od toga, a imam utisak da je MANS upravo onaj koji kritikuje i nista ne radi, osim sto se zamlacuje raznim prjetnjama da ce da ide na sud i sl
    Ne zivimo mi na Islandu, pa da je glavni drustveni problem nedostatak vatrogasaca da skidaju macke s drveca, niti u Kini, pa da ne znamo ko sto radi.
    Vec u CG, zemlji sa prilicno jasnim problemima i jasnom odgovornsocu za te probleme. Ako neko ne radi posao kako treba (a za koji ga placaju gradjani), onda na to treba ukazati. To ima veze sa gradjanskom hrabroscu i svijescu.
    JA mislim da je prece donosenje resenja za problem nego pokazivanje prstom na isti.
    U protivnom, dolazimo do NVO, kakvih je nazalost vecina u CG, koje trose ogormne pare, organizuju benigne stvari i trude sa da izbjegnu uvaljivanje u bilo sto bi im moglo donijeti cegrsti sa drzavom, kritikuju problem uopsteno, cisto da se kaze da to rade i to je to.
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    tako da predlazem ljudima koji su bili glavni ucesnici u privatizaciji KAP-a da intervenisu krivicnom prijavom protiv ove NVO organizacije zbog iznosenja neistina(klevete)!!!Ako oni to ne rade onda se postavlja pitanje zbog cega trpe ovakve kritike!!!
    Zasto bash..... Na ovo se moze vrlo lako spekulisati, sto i radi vecina ljudi.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    I sta je napravio i zasto ne se prica o tome????
    Prica se, ali to se mnogima ne uklapa u sliku o MANS-u, pa se to lagano zapostavlja

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    S tim da MANS to ne radi po mom misljenju. Nemoj da mjesas NVO i partije, jer NVO ima za cilj unaprjedjivanje a ne kritikovanje i NVO opet ponavljam radi zajedno sa vlascu. Evo ti primjer totalno nebitne NVO JTC, koja se bavila obukom sudija. Savjet evrope je rekao da sudije nisu strucne, ovi su napravili projekat, i doveli experata i experata i napravili strategiju za poboljsanje rada sudija, napisali statut suda podigli to sve na malo veci nivo. Da li si kad cuo da su pljuvali po ocajnom sudskom sistemu? Ne nego su ga popravili.
    Da li ti to govoris o Centru za obuku sudija??? Znas li ti dje su njihove prostorije...


    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Ne, upravo suprotno od toga, a imam utisak da je MANS upravo onaj koji kritikuje i nista ne radi, osim sto se zamlacuje raznim prjetnjama da ce da ide na sud i sl

    Ako hocu da se borim protiv korupcije, potrebni su mi odredjeni podaci, koji su u posjedu drzave. Ja te dokumente trazim, oni mi ih ne daju. Sto da cinim? Da ih tuzim, po slovu zakona, ili da cutim i dajem im za pravo da to rade.
    Ako pratim implementaciju odredjenog zakona, od kojeg drzava ili pravi smijuriju (Konflikt interesa) ili ga ne postuje - sto da radim? Da se zalim sudskoj vlasti, koja je ustavno nadlezna za provjeru zakonitosti rada? Ili da kuliram...

    Poenta Testiranja Zakona o Slobodnom pristupu infomracijama je uvijek prva faza implementacije standarda odredjenih ovim zakonom- kada se rpedavanjem ogromnomg broja zahtjeva testira volja drzavnih organa da rpimijene ovaj zakon. Niko ne zeli da konstatuje cinjenicu: da nepostoje administrativni kapaciteti, to je vec svakom jasno. Ovakvim radom MANS i jos nekih NVO, dokazuje se da manjka i volje za primjenom ovog zakona. A to je vec mnogo ozbiljno.
    Vecina ljudi je zla

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Cazas nije Amerika Fasisticka zemlja ili neka anarhija, za sve sto se smatra krsenjem zakona u normalnim zemljama postoji sud.

    Stoga je tvoj komentar o zabranjivanju rada vise lici na nesto sto sam kritikujesh, razmisli malo o tome. Jer to lici na nesto protiv cega smo nadam se svi.

    Ako gospoda iz MANS-a imaju argumenete i dokaze onda ima smisla njihova borba , ako li ne - pa drugoj strani nije problem da svoju stetu naplati preko suda.
    Ali nije posao NVOa da radi to, o tome se radi i to je moja poenta.
    Neka se reregistruju u drugu vrstu organizacije i wrh
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nemoj da mjesas NVO i partije, jer NVO ima za cilj unaprjedjivanje a ne kritikovanje i NVO opet ponavljam radi zajedno sa vlascu.
    Ja mislim da ti mijeshash NVO sa partijama. Evo jedna od definicija NVO:

    Non-governmental Organization, a non-for-profit agency not affiliated with any government or private sector entity, devoted to managing resources and implementing projects with the goal of addressing social problems. May receive some public funding.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Ali nije posao NVOa da radi to, o tome se radi i to je moja poenta.
    Neka se reregistruju u drugu vrstu organizacije i wrh
    Jedna od uloga NVO sektora je da ukazuje na socialne probleme i ne postoji drugi pravni okvir van vlasti koji moze da radi slicne stvari.

    Znaci bilo koji drugi oblik (ne-politicki) je zabranjen u ovom kontekstu.

    NVO je stvoren sa tom namjerom da drustvo moze da utice na vlast.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Jel poznajes covjeka ili ovo govoris na osnovu novinskih napisa i ekonomskih predrasuda jednog konzumenta Crnogorske Ekonomske Skole.
    Ja nijesam konzument nicega. Ovo ti govorim iz 100% provjerenih informacija, eto sam ti i na PM objasnio. I sad se mozete popreti na glavu svi redom, i dovest koga ocete to jes tako. To ce da ti potvrdi i 1000 radnika Radoja Dakica koje je on tako dobro ohrabrio da istraju u svojim zahtjevima.
    Tako da nema potrebe da me Hari opominje, kad stojim iza svega sto sam napisao :!:
    Svidjelo se to Vama ili ne, bio Vam on rod, dolazio vam 1000 eura ili ne, ja necu pisat bajke o necemu kad znam odlicno kako je.
    Generalizovao ili ne to jes pravo stanje.
    Sto se tice CG politicke scene ni jedni mi ne zadovoljavaju prohtjeve.


    I sto se tice MANS-e. Da Vanja prica o postenju i pravdi, ti je isto kao kad Milo kaze da ne poznaje Veska Barovica, ili ka' kad je Vuk Boskovic, nekadasnji ministar policije od prije 6-7 godina, izjavio da u Crnoj Gori nema sverca cigara.Isto se moze i za Meda pripisat. Samo sto je njemu pedu vece od drzave no aj nema veze.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Prica se, ali to se mnogima ne uklapa u sliku o MANS-u, pa se to lagano zapostavlja
    Da li se to zapostavlja ili MANS trosi svoj PR na kritikovanje drzavnih organa i Mugija :P:P

    Da li ti to govoris o Centru za obuku sudija??? Znas li ti dje su njihove prostorije...
    Tako ti je to kad imas donatora zvanog Savjet evrope, dobijes i zgradicu na 15 god :P:P:P:P
    Ako hocu da se borim protiv korupcije, potrebni su mi odredjeni podaci, koji su u posjedu drzave. Ja te dokumente trazim, oni mi ih ne daju. Sto da cinim? Da ih tuzim, po slovu zakona, ili da cutim i dajem im za pravo da to rade.
    Ako pratim implementaciju odredjenog zakona, od kojeg drzava ili pravi smijuriju (Konflikt interesa) ili ga ne postuje - sto da radim? Da se zalim sudskoj vlasti, koja je ustavno nadlezna za provjeru zakonitosti rada? Ili da kuliram...
    Prije nego sto se ukljucis u to dobro proucish sta zakon nalaze i kako nalaze, ako si zakonski u pravu a ti fino predocish to fino onome sto ga ne postuje, u ovom slucaju drzavi, a ako ga ne postuje obavjestis donatora o tome i donator rijesi to, ili se zalis
    Poenta Testiranja Zakona o Slobodnom pristupu infomracijama je uvijek prva faza implementacije standarda odredjenih ovim zakonom- kada se rpedavanjem ogromnomg broja zahtjeva testira volja drzavnih organa da rpimijene ovaj zakon. Niko ne zeli da konstatuje cinjenicu: da nepostoje administrativni kapaciteti, to je vec svakom jasno. Ovakvim radom MANS i jos nekih NVO, dokazuje se da manjka i volje za primjenom ovog zakona. A to je vec mnogo ozbiljno.
    Ako nema volje za primjenom zakona a ti fino novi projekat dje napravis regulatorno tijelo koje ce da bude priznato od drzave da se bavi time a ne dajes sebi za pravo da izigravas to regulatorno tijelo.
    Ne vidim kuda ova rasprava vodi. Ti i ja se sustinski razlikujemo u pogledu organizacije rada NVO i smisla NVO sektora u cjelini.

    Opet kazem ako je OTPOR NVO, GZP NVO, onda je i MANS isti takav NVO ili pokusava da bude takav NVO ako je to njihov cilj skidam im kapu
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  10. #60
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cazas_plavooki
    Prije nego sto se ukljucis u to dobro proucish sta zakon nalaze i kako nalaze, ako si zakonski u pravu a ti fino predocish to fino onome sto ga ne postuje, u ovom slucaju drzavi, a ako ga ne postuje obavjestis donatora o tome i donator rijesi to, ili se zalis

    Ako nema volje za primjenom zakona a ti fino novi projekat dje napravis regulatorno tijelo koje ce da bude priznato od drzave da se bavi time a ne dajes sebi za pravo da izigravas to regulatorno tijelo.
    Ne vidim kuda ova rasprava vodi. Ti i ja se sustinski razlikujemo u pogledu organizacije rada NVO i smisla NVO sektora u cjelini.
    I kako je kod vas u Svedskoj? Hladno, a? Al standard...

    Cus obavijestis donatora da Drzava nece da ti da odredjeni dokument koji je u njenom posjedu ili tuzioc ne reaguje na optuzbe ili... I ti obavijestis donatora? Koji ce sto? Da ti produzi grant dok ne dobijes dokument?
    I DONATOR TO RIJESI???
    zNACI TEBI JE NORMALNO DA NEKI STRANI DONATOR PRITISKA TVOJU VLADU I DRZAVU, ALI TI JE POTPUNO NENORMALNO STO GRADJANIN PRATI ZAKONSKE PROCEDURE I ZALI SE SUDOVIMA ZBOG NACINA RADA DRZAVNIH ORGANA?
    I do kad tako? Dok se strani donator ne smori i posalje te u tri fine preko Drine i kaze da tvoja drzava ima zakone, institucije i procedure?

    NVO DA PRAVI REGULATORNO TIJELO PRIZNATO OD STRANE DRZAVE????
    To je uspjelo samo jednoj osobi iz NVO sektora. Petru Ivanovicu. Cak su ga postavili i za direktora nove agencije. I obezbijedili finansiranje...

    Razlikujemo se, sigurno se razlikujemo...

    PS: A ako ne krene sve kako treba, uvijek mozemo da zovnemo cuvara da sve partizane i cetnike pocera kuci...
    Last edited by Bonja the Zmaj; 03-07-06 at 16:31.
    Vecina ljudi je zla

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Demijane, ne dira' mi elektrotehniku ce kap da te ubije.

    Medo je bio na EF, magistrira je na njemu
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HR, BIH, CG, GRCKA
    Posts
    758
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka nervoze Nije bilo nista lose
    U svakoj zeni lezi djavo. Ili ga ubijes radjanjem, ili poslom, ili i jednim i drugim.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj Sto se tice samovolje Mugose, jedna je stvar [B
    selektivna primjena propisa[/B] - i to nije demagogija.[/COLOR]
    Demagogija jeste odbrana nelegalnih objekata na nacin na koji si naveo.
    Ali MANS se nije zalagao za to (niti meni pada na pamet da to odobravam), vec za objektivne kriterijume i postovanje zakonskih normi. Dakle, ako je norma- da se ruse bespravne kuce, onda ih rusi, po proceduri, a ne kako kome odgovara.

    [COLOR=#ff0000]A kad se vec krenulo u rusenje, ne bi bilo zgorega vidjeti ko je tim ljudima uopste dopustao takvu gradnju....Demagoske i "svi to znamo, pa nemam potrebe da dokazujem to sto pricam" elemente bi mogao da potrazis i na nekim drugim mjestima, o, vrli moderatoru...
    Vidis da je cista demagogija to sto pricas. Opet prazna prica selektivno sto nije ovaj sto nije onaj.... Cinenica je da je nelegalno tu se nesto gradi i mora da se rusi. Dzaba ti je prica "ko je dozvolio...." Sve se bojim da je neko nekoga tjerao da bespravno podize kuce i da bi taj koji po podgorici gradi bespravno dozvolio da mu neko kroci na njegovo imanje. Nema djevojke koja je malo trudna i sad je kriv neko od Mugose do Kfija Anana sto se nekmprohtjelo zivjeti u PG i graditi na drzavnom. Probaj doradjivati teorije da i onaj krade po smposlugama to radi zbog nekih teskih cileva i sto mu je neko dozvolio. Ajde se ne sakrvaj vise iza toga "svi zamo, ostepoznato..." pa na primjer kad kazes da postoji NVO za pranje para sto to ne prijavis policiji? Ako mislis da bi nasa precutala uradi nekom u inostranstvu jer to je medjunarodni kriminal i odavno nije nidje na svijetu to lokalna briga.
    Pusti se ti prica vrli moderator i trta vrta, vec ako si neki obiljni cojek onda stani iza svoje rijeci. Evo kazi nam koja NVO u CG pere pare?

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan
    ...znaci poenta je - kako neko ko nije ni privirio na EF moze da prica u negativnom kontekstu o njemu...
    Covjek ne mora da bude u stanju da snese jaje da bi umio da prepozna mucak.

    A da na ekonomiji ima muckova, posebno koncentrisanih oko Vesa, ima.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... neka oćeraju ovoga Rusa iz CG ... pa nek se uhvate za uši i igraju tri dana pjani kroz ćemovsko polje ... pa kad se otrijezne i dođu na kapiju kombinata i pročitaju "CLOSED" , neka ponosno odu kući i navale na lopatu ... ako imaju što činit s njom ...
    ... ljepota, država će bit više ekološka, izvozićemo struju mjesto Alum. , biće srećne sve NVO i Vlada ... samo će uplakani povjerioci Srđe Kekovića tražit istoga da im nadoknadi štetu i plati otpremninu ... a neki će ga jurit i da ih zaposli u NVO ...

  16. #66
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... neka oćeraju ovoga Rusa iz CG ... pa nek se uhvate za uši i igraju tri dana pjani kroz ćemovsko polje ... pa kad se otrijezne i dođu na kapiju kombinata i pročitaju "CLOSED" , neka ponosno odu kući i navale na lopatu ... ako imaju što činit s njom ...
    ... ljepota, država će bit više ekološka, izvozićemo struju mjesto Alum. , biće srećne sve NVO i Vlada ... samo će uplakani povjerioci Srđe Kekovića tražit istoga da im nadoknadi štetu i plati otpremninu ... a neki će ga jurit i da ih zaposli u NVO ...
    Koliko sam ja upoznat vecina radnika je u pocetku bila protiv strajka ali jedno clanovi sindikata koji rade u finim uslovima se osjecaju prozvanim da intervenisu jer su njihove privilegije u proslom sistemu uskracene!!!Sjetimo se slucaja pivare kada su neki nasi biznismeni osjetili da ce zbog njihovog nacina vladavine mnogo naroda postati konzumenti alkoholnog pica (u ovom slucaju piva) i da ce to biti unosan biznis porucili radnicima da strajkuju!!!Mislili su da ce na taj nacin otjerati stranog vlasnika i oni se pojaviti kao "spasioci" firme!!!Medjutim znamo kako je to zavrsilo a da je nas narod previse "pametan" govore i kvizovi koje se ovih dana pustaju na in tv i Elmag!!!Sticem utisak da kviz Igroteka na in tv radi na principu sto voditeljka ima nesto slicno identifikatoru koji pokazuje koliko je novca prikupljeno i kada se dodje do odredjenje cifre (za to vrijeme prica nesto bzv.) pusti nekog u program a dok tv Elmag i kviz "Znanje je sreca" (nikakva slicnost sa imenom kviza) pokazuje beskurpulozan nacin manipulisanja sa gradjanima kroz neku rijec od cetri slova!!!Prosto me nervira kad se neko javi jer sam stekao utisak da nismo bas toliko glupi
    deuscroix

  17. #67
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan
    bonja
    reci ti nama koju srednju skolu si zavrsio. ako si je zavrsio. za visoko obrazovanje te necu pitati jer je ocigledno da ga nemas.
    Zavrsio sam Hemijsku skolu, odsjek frizer (ako moze Jevrem...), a sto se tice fakulteta, jos uvijek studiram medicinu na Pristinskom univerzitetu. Aktivno vjezbam dikciju i cilj mi je da uspjesno podrzavam Fica, sto smatram jednim od bitnih preduslova uspona u Crnoj Gori

    Quote Originally Posted by Demijan
    zato si i prihvatio negativnu pricu o Ekonomskom fakultetu, pricu jednog ekonomskog laika (inzinjera visokog napona) koji preferira bavljenje ekonomijom u najsirem mogucem spektru, iako je ekonomija podijeljena na vise metodoloskih disciplina. interesantno da ne vidjeh jos nijednog ekonomistu - bivseg ili sadasnjeg - koji je diplomirao ovdje ili na nekom drugom Ekonomskom fakultetu - da je ista negativno rekao za Ekonomski Fakultet u Podgorici.
    Ma ekonomski fakultet je biser ekonomske filofske misli. Sirina i dubina naucnih debata (cast izuzecima kao sto su Srdja Popovic i jos pojedini), kao i sveobuhvatna opservacija svakog moguceg aspekta drustveno- ekonomskih odnosa i razvojnih tendencija cine ovu akademsku sredinu jednim od najvaznijih nacionalnih zarista razvoja ekonomske misli, s kojom se samo mogu mjeriti Asocijacija pomorskih kapetana Andrijevice i Udruzenje proizvodjaca kivija Drobnjaka.
    Samo mislim da je prava steta sto drzava nije prepoznala taj potencijal i korifejima Crnogorske ekonomske skole rpepustila kormilo ekonomskih reformi U CG, pa da i nama svane. Jos jedan dokaz sljepila nasih drzavnika...

    Quote Originally Posted by Demijan
    samo neki neostvareni intelektualci ili ljudi koji zavrsavase "zanatske" fakultete. znaci poenta je - kako neko ko nije ni privirio na EF moze da prica u negativnom kontekstu o njemu. kako se to moze okarakterisati?
    Kako se moze okarakterisati osoba koja prica o necemu o cemu nema pojma? Kao najobicniji licemjer, koji sitnim provokacijama uvijek skrece tok diskusije sa sustine, s ciljem izbjegavanja razotkrivanja sopstvenog neznanja. A dodatno- vulgarizuje svaku rapsravu, kako bi je sveo na nivo dovoljno primitivan za sopstveno aktivno ucesce.

    Quote Originally Posted by Demijan
    i pazi, nemoj da nam nam se predstavis za nekog koji nijesi.
    Ma kakvi. Ne beri brigu. Zar ti ja licim na osobu koja bi nesto drugacije uradila?
    Vecina ljudi je zla

  18. #68
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Vidis da je cista demagogija to sto pricas. Opet prazna prica selektivno sto nije ovaj sto nije onaj.... Cinenica je da je nelegalno tu se nesto gradi i mora da se rusi. Dzaba ti je prica "ko je dozvolio...." Sve se bojim da je neko nekoga tjerao da bespravno podize kuce i da bi taj koji po podgorici gradi bespravno dozvolio da mu neko kroci na njegovo imanje. Nema djevojke koja je malo trudna i sad je kriv neko od Mugose do Kfija Anana sto se nekmprohtjelo zivjeti u PG i graditi na drzavnom. Probaj doradjivati teorije da i onaj krade po smposlugama to radi zbog nekih teskih cileva i sto mu je neko dozvolio.
    Hari,
    ovo postaje zamorno, jer izvrces moje rijeci. Po ko zna koji put.
    Ako ti meni kazes da je demagogija kritikovati Mugosu zbog odbrane nelegalne gradnje, tj. sirotih vlasnika udzerica, koje su uzgred nelegalne- ja ti fino odgovorim da to jeste demagogija, ali da ja to nisam rekao, vec sam rekao da je MANS kritikovao Mugosu (s cime se slazem) zbog netransparentnog nacina donosenja odluka i selektivne primjene propisa, na osnovu kojih se donose odluke o rusenju.

    Ako zelis da polemises sa ovim stavom- izvoli.
    Dakle, jeste cinjenica da ima nelegalne gradnje, i da treba da se rusi - ali je isto tako cinjenica da se ne rusi sva nelegalna gradnja. Zasto? Po kojem planu? To su pitanja na koja neko treba da odgovori

    E, to je moja poenta.

    Prema tome, pazljivije citaj sto pisem. Jer vec drugi put dolazimo do situacije da procitas dio mog posta, stavis ga u ravan nekih drugih prica, pa se onda preko mojeg stava razracunavas s tim drugim pricama. Sto ce reci- ako ti je mrzna argumentacija tipa "Mugosa nelegalno rusi nelegalne kuce siromasaka", polemisi sa ljudima koji je zastupaju. Ne sa mnom. Jer mi treba i previse vremena da provalim kada polemises sa mojim stavovima, a kada sa stavovima nekih drugih ljudi, preko mojih postova.

    A sto se tice nacina na koji polemises, kada te neko uvrijedi neslaganjem sa tvojim stavovima, postaje neprikladan i tebi i tvojoj ulozi moderatora.
    Vecina ljudi je zla

  19. #69
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan
    super ako ti je jevrem pandan da se mozes smatrati adekvatnim za ucesce u svemu i svacemu. otprilike ste isti po nacinu ophodjenja, s tim sto on ima bogatiji fond vulgarnih rijeci. i inace nacin razmisljanja "ako moze ovaj ili onaj mogu i ja" je pozeljan i dobar. za opravdavanje licnih nedostataka.
    Zna se ko studira na Kosovskim fakultetima. i nikad ne zavrsi. otprilike i vanja calovic ima slicnu situaciju, a vrlo je bitno ko je taj kredibilitet koji se bori za prava "naroda". ali moze se vazda pozvati na to "da nesto studira". sve ljudi u pokusaju.

    nije Srdja nego Sasa Popovic. ovo drugo sto si jevremovski opisao, a medojevski nastrojenim tonom vjerovatno ni oni dvojica ne bi razumjeli. svakako si se potrudio da ubacis neke fraze - bezuspjesno. zivjela wiki.

    samospoznaja je prvi korak ka sopstvenom prosvijetljenju. samo naprijed.

    ne licis ni na koga.
    S ozbirom na intelektualni napor koji su ulozio u sklapanje ovakvog posta, ne ostaje mi nista drugo sem da ti na istom cestitam.

    PS: Salio sam se i za hemijsku skolu, i za kosovski fakultet, i za Srdju Popovica, i za EKonomski fakultet, i za samospoznaju, i za ovo oko slicnosti. Tako da taj intelektualni napor pada u vodu.

    Vecina ljudi je zla

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan
    ovo drugo sto si jevremovski opisao, a medojevski nastrojenim tonom
    Ovo je jedna od najvirtuoznijih analiza ikad vidjenih na forumu. Well done

    Veoma bih cijenio ako bi i ti mene udostojio nekih tvojih licnih i profi podataka, kako bih i ja imao sanse da nesto ovako izustim o tebi. A?
    Vecina ljudi je zla

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Ma ekonomski fakultet je biser ekonomske filofske misli. Sirina i dubina naucnih debata (cast izuzecima kao sto su Srdja Popovic i jos pojedini), kao i sveobuhvatna opservacija svakog moguceg aspekta drustveno- ekonomskih odnosa i razvojnih tendencija cine ovu akademsku sredinu jednim od najvaznijih nacionalnih zarista razvoja ekonomske misli, s kojom se samo mogu mjeriti Asocijacija pomorskih kapetana Andrijevice i Udruzenje proizvodjaca kivija Drobnjaka.
    Salis se ili si ozbiljan?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #72
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Salis se ili si ozbiljan?
    Popovic mi djeluje kao kul lik.
    O Vesovoj mrezi i njegovom ispiranju "mozgova" - moje misljenje znas
    Vecina ljudi je zla

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Hari,
    ovo postaje zamorno, jer izvrces moje rijeci. Po ko zna koji put.
    Ako ti meni kazes da je demagogija kritikovati Mugosu zbog odbrane nelegalne gradnje, tj. sirotih vlasnika udzerica, koje su uzgred nelegalne- ja ti fino odgovorim da to jeste demagogija, ali da ja to nisam rekao, vec sam rekao da je MANS kritikovao Mugosu (s cime se slazem) zbog netransparentnog nacina donosenja odluka i selektivne primjene propisa, na osnovu kojih se donose odluke o rusenju.
    Kakva transparentnost treba osim te da je neko nesto nezakonito na tudjem sagradio. Vlasnik sad na tom dijelu gradi nesto drugo i rusi se bespravno. Sta jos treba molba, dat mu da sad u parku podigne nesto...
    A sto se tice nacina na koji polemises, kada te neko uvrijedi neslaganjem sa tvojim stavovima, postaje neprikladan i tebi i tvojoj ulozi moderatora.
    Navedi taj neprikladan nacin diskusije jer i to ti je sve onako kao one NVO za pranje para. Ako nesto decidno tvrdis primjer i gotovo.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ...Sta jos treba molba, dat mu da sad u parku podigne nesto...
    Otkad si ti poceo da provociras na temu premijerovog brata i njegove gradnje u Karadordjevom parku?

  25. #75
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Otkad si ti poceo da provociras na temu premijerovog brata i njegove gradnje u Karadordjevom parku?
    ... gradio je s dozvolom, i nije u parku no na šljunku iza hotela ... a dozvolu mu je dao Karađorđe iako nije u parku ...
    Last edited by glodur; 04-07-06 at 13:02.

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •