Quote Originally Posted by Hari Krisna
Ti opet o uvredama i opet sve "pricam ti pricu..." Daj vec jednom konkretno pokazi dje ja to vrijedjam nekoga pa da se to prebrine?
Naravno da je problem sto ljudi cute, ali vidis i ti sam cutis i opravdanja nalazis u tome "ne rade institucije.....Daj postavi dje sam ja to napisao ili nesto u stilu "Naravno, drzavi je tesko i treba ih razumjeti..." ili ne lupetaj takve stvari jer to pokazuje da si neozbiljan sagovornik koji kad nema argument za diskusiju onda ga sam izmisli pa sa njim polemise.
Hari,
s tobom je divno polemisati ako se covjek slaze s tobom.
Bas me zanima kako si izvukao iz moje price da mi je nerad institucija izgovor za cutanje.
[quote=Bonja the Zmaj]S pozicije gradjanina, neki minimum koji mogu da uradim u drustvenu korist jeste da dizem dreku i da ukazujem na neke stvari koje mi bude sumnju. Sto i radim. Ako meni kao gradjaninu neke stvari bude sumnju, vala bi trebalo probuditi i sumnju policiji, tuzilastvu i slinim upravama. To je s moje strane dosta. I vise nego sto radi dobar dio ljudi.[/quote]

Quote Originally Posted by Hari Krisna
Kazem ti jos jednom da je pranje para medjunarodni prestup
Ozbiljno???

Quote Originally Posted by Hari Krisna
mozes prijaviti institucijama koje rade i koje jedva cekaju da im neko dokaze da.
:lolblue: :lolblue: :lolblue:
Otkud ti ovo? Koje su to institucije? Znas ili (opet) lupetas napamet? Trazis od mene da uzimam tvoje pretpostavke kao tacne? Ili bi mi mozda pribavio neke dokaze za argumente koje si iznio.

Quote Originally Posted by Hari Krisna
Ne budi smijesan sa tim virtualnim identitetom jer sam siguran da ti u licnoj karti ne pise Bonja the Zmaj i shvati da bas ti sakriven iza njega ovdje pises takve stvari, a ne nikom ih ne prijavljujes.
Meni tvoji podaci nijesu potrebni jer sam nemocan bilo sta sa njima uraditi, a to prijavljivati umjesto trebe zahtijevalo bi jednu sitnicu da ti vjerujem, a to nije slucaj jer o demagogiji imam posebno misljenje.
Hari, da jednom okoncamo ove gluposti.

Na forumu razmjenjujemo stavove o odredjenim stvarima. Ako kazem (da sad ne citiram citav prethodni post) da u CG postoji korupcije, hoces li da trazis od mene da ti to dokazujem kao pred sudom i jos da me upitas jesam li to prijavio nadleznom organu?

Ako kazem da u CG postoje NVO-i koji se bave pranjem para, a cinjenica je da u CG nema preko 300 aktivnih NVO, a zvanicno ih ima preko 2.500 (ili ces sad da mi trazis da donesem registar ministarstva pravde i dodatne dokaze za ovu tvrdnju?) i da se odredjeni broj njih bavi pranjem novca, a pranje novca je:
"Pranje novca je proces prikrivanja ilegalnih izvora prihoda ostvarenih putem krivičnih radnji, u cilju uključivanja tih prihoda u tokove legitimnog financijskog poslovanja."

Ako je isplata honorara, bez uplacenih poreza na te honorare, krivicna radnja - i shodno tome svaki pokusaj ukljucivanja tako isplacenih sredstava u legitimne finansijske tokove - pranje novca, onda skoro da i nema NVO koja se na osnovu toga ne moze optuziti za pranje novca. Pogotovo za period dok Centralna banka nije "ukinula" nerezidentne racune...

Dakle, ovo na ravni principa. Utaja poreza i novcana korist proistekla iz toga (iako su mnoge manje NVO jednostavno morale izbjegavati odredjene poreze inace bi odavno posle pod led...), koja se kasnije vraca u legalne tokove je pranje novca. Jel treba da nastavim ili je ovo dovoljno da se prihvati kao dovoljno jak argument da u CG postoji (minimum) osnovana sumnja za pranje novca u NVO sektoru, o kojem se dalje moze raspravljati?


A da i ne otvaram pricu o kafanama NVO-ima i NVO-ima koje su frizirale razne racune (znas ono: 200 EUR za evaluatora projekta ili se dogovoris sa gazdom hotela da napravi racun na 33 eura dnevno po osobi, a realna cijena bude recimo 29 EUR, pa se podijeli razlika...), pa te novce poslije trosile na "neke druge stvari"...


A kako je "pitanje pranja novca integralno povezano sa problemima korupcije, organiziranog kriminala, finansijske prevare, šverca i drugih krivičnih djela usmjerenih na ostvarivanje profita" sto su sve problemi koji se u CG manje vise uopste ne rjesavaju - ti meni predlazes da idem u policiju i da prijavljujem one koji krse zakon???


I jos nekog optuzujes za demagogiju???




Ako bi trazio od svakog forumasa da ili nudi dokaze koje meni trazis za svako krsenje zakona u CG o kojem se odje raspravlja ili da ih prijavljuje nadleznim drzavnim organima, veoma bi brzo na forumu ostali kao diskutanti samo ti i tvoj ego.
A kako polazim od premise da si jedna psihicki zdrava osoba, tj. da ne patis od podvojenosti, onda bi to bio divan harmonican forum na kojem bi se svi slagali...