Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 105

Thread: Prijateljstvo ili Ljubav?

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fraza "drug ILI prijatelj" nije tautologija, ali jeste disjunkcija ili alternacija i pitanje je koja od osnovne dvije: inkluzivna ili ukljucna, tj. ekskluzivna ili iskljucna - sto je interesantno za kontekst sagledavanja pomenutog odnosa.
    Tautolgija je identicka istinitost i ne mora da ide preko alternacije vec i ostalih logickih binarnih operacija pored naglasene alternacije ili disjunkcije. Tatologija podrazumijeva definisanje oba terma i njihove differentie specifice i tek onda se ide na analizu da li se radi o tautologiji ili ne. Kada je ta analiza u pitanju ima vise metoda i ....
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  2. #77
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    flash ja kad mi dodje to ka to tebi tako da mislim i da pishem ja klepim dva lexa i smirim se. majek mi..i niko me ne gleda cudno onda..
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehehe, dva lexa - uf to ubija svijest i samosvijest a ja zelim da zivim ovaj zivot znajuci da ga zivim.
    Neko gleda cudno na takvo pisanje i promisljanje???? Njegov problem i njegova odluka da ostane u takvom stanju neznanja, njegov nacin zivljenja zivota.
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Zamisli se malo, kako se mozes cuditi sto tvoje cure veze ne shvacaju ozbiljno, kad je (meni...) ocigledno da upravo takve biras...

    One koje vezu shvataju ozbiljno nece u nju uletjeti bez emocija i tek tako da im prodje vrijeme, jer kao nemaju pametnija posla nego da budu sa tamo nekim slatkim tipom prema kome ipak ne osjecaju bogzna sto...pfff...
    Zapravo se ja nemam sto cuditi, jer vecina veza koje vidim oko sebe u zadnje vrijeme je upravo to - casual veze. Ljudi su s nekim samo zato da im prodje vrijeme. Tebi je ocigledno da "samo takve biram"? Hoces mi reci da ti u svaku vezu udjes s vec definiranim osjecajem ljubavi, itd., itd.?
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  5. #80
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    zemlja Dembelija
    Posts
    201
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugarstvo mi je vaznije od zaljubljenosti, prijateljstvo mi je vaznije od tog neceg veceg od zaljubljenosti.... Ako mi kroz glavu prodju neke ne drugarske misli, ja mu kazem i kazem mu da mi to prolazi kroz glavu, ali da se ne uzbudjuje, jer cu to ja rijesiti
    Don Kihot mi je predak!!! Stalno me napadaju neke vetrenjace. Upravo smisljaju zavjeru protiv mene!

  6. #81
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flash View Post
    Hehehe, dva lexa - uf to ubija svijest i samosvijest a ja zelim da zivim ovaj zivot znajuci da ga zivim.
    Neko gleda cudno na takvo pisanje i promisljanje???? Njegov problem i njegova odluka da ostane u takvom stanju neznanja, njegov nacin zivljenja zivota.
    a nisi razumio. stanje preCerane samosvijesti nekad kod covjeka izaziva oprecne osjecaje. :dring:
    Last edited by GAGA; 15-01-07 at 13:53.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    strange city
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pretjerana samosvijest??? Prije bi se reklo pretjerana reakcija na sadrzaj svijesti, sto je sasvim druga stvar: trenutnim stanjem uma, duha i duse uslovljeno tumacenje sadrzaja svijesti. Klasican hod pema introspektivnom, ali ja sam vise za cisto fenomenoloski pristup svijesti, nuzne i esencijalne stukture svijesti, elementi i sl. - to mi je napameti.
    Ubijati svijest mi je nepodnosljivo, te sredstva kao lex.... proizvode male "smrti", crne rupe u svijesti.
    Ochuvaj me od mudrosti koja ne plache, filozofije koja se ne smije i velichine koja se ne klanja pred djecom. (H. Dzubran)

  8. #83
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ne mislim da je TVOJA ili bilo cija svijest toliko savrsena i spektakularno cista da bi joj smio pric iz svakog ugla ravnopravno.

    p.s.pochela sam na glas da ti chitam postove
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  9. #84
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Zapravo se ja nemam sto cuditi, jer vecina veza koje vidim oko sebe u zadnje vrijeme je upravo to - casual veze. Ljudi su s nekim samo zato da im prodje vrijeme.

    Tebi je ocigledno da "samo takve biram"? Hoces mi reci da ti u svaku vezu udjes s vec definiranim osjecajem ljubavi, itd., itd.?
    Nisam ja nikad mogla biti s nekim samo da mi prodje vrijeme... Sto se tice osjecanja ljubavi, ja ga imam ionako prema svima u startu, pa nemam problema s tim,no u vezu ulazim kad osjetim "ono nesto"..
    Anyway, mani je ocigledno je da nije problem samo u curama s kojima izlazis, nego i s tvoje strane... Da se ne ponavljam sto rekoh o tipu cura koje s tobom ulaze u vezu...No, sigurno medju njima ima i nekih skroz ok djevojaka, ali razmisli o tome da je moguce da ih u startu vec emotivno blokiras kad im kazes "ovo je za pocetak samo proba", ili kako vec to kazes... Pa covjece, kad to cuje, svako zensko bice ce se emotivno zatvoriti za tebe, ako vec nije zatvoreno...

    Stvarno ne mozes tako pristupati vezama i onda ocekivati naknadno emotivno zblizavanje... Zene nisu muskarci covjece, ne mozes sa njima grubo od starta, pa onda ocekivati da se nakon toga normalno prema tebi ponasaju, pa jos i da ti se otvore.. Jao koje nepoznavanje zenskog roda ... Procitaj malo topic "musko zenske razlike", ima tu mnogo istine, bez zezancije...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #85
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto svi pominju da je prijateljstvo nesto uzviseno, kao prijatelj za sva vremena a ljubav dodje pa prodje? Tesko je nac pravog prijatelja a jos teze pravu ljubav, a da neko treba da bira izmedju to dvoje bas bi me zanimalo sta bi izabrao...
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  11. #86
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Access_Denied View Post
    A sto svi pominju da je prijateljstvo nesto uzviseno, kao prijatelj za sva vremena a ljubav dodje pa prodje? Tesko je nac pravog prijatelja a jos teze pravu ljubav, a da neko treba da bira izmedju to dvoje bas bi me zanimalo sta bi izabrao...
    E,moj Access_Denied i ljubav je uzvishena taman kao i prijateljstvo!
    Zasto su prijateljstva obicno nesto za citav zivot, a ljubav kratka i nepostojana (u nekim slucajevima),rijetko za citav zivot?

    Razlog za to (po meni) je da sa svojim prijateljima dijelish najcesce dobro ,samo sa pravima zlo (a mnogi su se onda kad im je najteze bilo razocarali u te za koje su mislili da su im prijatelji do groba) a sa partnerom dijelish sva moguca iskushenja,i ovakva i onakva, i po mome gledanju samo najjaci opstaju i ostaju!
    Zato je teze naci ljubav nego prijatelja i da ti odgovorim sto bih izabrala izmedju prijatelja i ljubavi (mada mi je malo tesko da zamislim situaciju koja bi iziskivala takav izbor)
    Posto sam ja u braku i dijelim godinama (vrlo uspjeshno) dobro i zlo sa mojim darlingom,definitivno bih se za njega odlucila!
    Tesko da bi te neko ko te voli pa bio on tvoja ljubav ili pravi prijatelj,uopste stavio pred takav izbor!

  12. #87
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Moskva
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je jedan drug priznao da me voli, i nijesam ga mogla shvatiti ozbiljno a ni dozivljavati vise isto kao i ranije, kao dobrog druga. Bas je bzvz ispalo
    Zena ima PROBLEM za svako RJESENJE

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    U druga tesko mogu da se zaljubim...
    A kod drugarica ima jedna mala podjela ka i kod svih muskaraca...
    Drugarice za druzenje
    Drugarice za moguc krevet
    Drugarice za siguran krevet
    Salim se!!!!
    Iskreno...Ima sam super drugaricu,znaci bas bas...Kazem "imao sam",i jednom smo posli u Petrovac,i kako smo morali spavat u istu sobu,jer je Danilo ka po obicaju reka da njegovi idu tu noc,a oni za zveka ostali jos dan.I poceli smo da pricamo nesto...Da bi ona mene ladno pitala kao da li bi mi mogli kao da izlazimo.Da bi ja reka Evo izlazimo ne ulazimo u domove...Ne to no malo ozbiljnije...Aha...Ne!I od tada se mi ne druzimo.Sretnemo se ponekad u gradu,mahnemo jedno drugom i tako....
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nisam ja nikad mogla biti s nekim samo da mi prodje vrijeme... Sto se tice osjecanja ljubavi, ja ga imam ionako prema svima u startu, pa nemam problema s tim,no u vezu ulazim kad osjetim "ono nesto"..
    Anyway, mani je ocigledno je da nije problem samo u curama s kojima izlazis, nego i s tvoje strane... Da se ne ponavljam sto rekoh o tipu cura koje s tobom ulaze u vezu...No, sigurno medju njima ima i nekih skroz ok djevojaka, ali razmisli o tome da je moguce da ih u startu vec emotivno blokiras kad im kazes "ovo je za pocetak samo proba", ili kako vec to kazes... Pa covjece, kad to cuje, svako zensko bice ce se emotivno zatvoriti za tebe, ako vec nije zatvoreno...

    Stvarno ne mozes tako pristupati vezama i onda ocekivati naknadno emotivno zblizavanje... Zene nisu muskarci covjece, ne mozes sa njima grubo od starta, pa onda ocekivati da se nakon toga normalno prema tebi ponasaju, pa jos i da ti se otvore.. Jao koje nepoznavanje zenskog roda ... Procitaj malo topic "musko zenske razlike", ima tu mnogo istine, bez zezancije...
    Joooj, odli.... pa objasnih ti vec!
    NE KAZEM da je to samo proba, a nacin na koji njoj kazem "prileznica" da i najglupljem na svijetu nagovijestiti da to vise kazem kroz salu i zajebanciju nego kao nesto ozbiljno.
    I sve one jesu bile OK cure, globalno gledajuci, ali koji put neko od njihovih ponasanja nije bilo OK.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  15. #90
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica
    Posto sam ja u braku i dijelim godinama (vrlo uspjeshno) dobro i zlo sa mojim darlingom,definitivno bih se za njega odlucila!
    Tesko da bi te neko ko te voli pa bio on tvoja ljubav ili pravi prijatelj,uopste stavio pred takav izbor!
    Nisam rekla kad bi ti neko od njih postavio taj ultimatum, nego cisto kad bi ti morala da biras, ono bzv da ti dodje dobra vila i kaze mogu da ti dam pravog prijatelja ili pravu ljubav ali ne oboje , naravno da bi odabrala svog ''darlinga'' . O tome ti pricam ja znam da ja bih.
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  16. #91
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Idealno je ako nadjes obe stvari u jednoj osobi. To je poenta.
    Nisam nikad,a i nezamislivo mi je da gajim neke skrivene emocije prema svojim drugovima,jer posle dugogodishnjeg prijateljstva razvio se maltene familijarni odnos.
    Ako se pak iz prijateljstva izrodi neshto vishe,onda je to neshto postojalo i na samom pochetku ,(mislim da fizichu privlachnost).
    Chudno mi je kada neko kazhe da je bio iznenadjen izjavom ljubavi druga/drugarice ,jer se takve stvari prosto osete. Stvar je izbora da li cete cekati da se dogodi "neprijatnost" ili cete se distancirati od te osobe,ako vec ne mozete da joj uzvratite osecanja.
    U svakom sl mislim da je fer ova druga varijanta.


  17. #92
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Access_Denied View Post
    Nisam rekla kad bi ti neko od njih postavio taj ultimatum, nego cisto kad bi ti morala da biras, ono bzv da ti dodje dobra vila i kaze mogu da ti dam pravog prijatelja ili pravu ljubav ali ne oboje , naravno da bi odabrala svog ''darlinga'' . O tome ti pricam ja znam da ja bih.
    ma,razumjela sam te ali je potpuno nemoguce da u bilo kojoj drugoj situaciji dobijesh taj ultimatum,nego ako ti ga postave "zainteresovane strane".
    Ta pretpostavka mi lici na onu cesto slusanu tvrdnju kod naseg naroda -kad bi mogao,sad bih pristao da poginem mjesto njega-a mali je broj onih koji su to na djelu dokazali ,na rijecima nije problem

    Bitno je da smo se razumjele

  18. #93
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Joooj, odli.... pa objasnih ti vec!
    NE KAZEM da je to samo proba, a nacin na koji njoj kazem "prileznica" da i najglupljem na svijetu nagovijestiti da to vise kazem kroz salu i zajebanciju nego kao nesto ozbiljno.
    I sve one jesu bile OK cure, globalno gledajuci, ali koji put neko od njihovih ponasanja nije bilo OK.
    Ozbiljno ti savjetujem da promijenis taktiku.
    Govoris li ti stvarno doslovno curi u oci rijec "prilezhnica"? QQ...:roll:
    Stvarno onda nije za cudjenje da te posle tih rijeci ne shvataju ozbiljno i imaju potrebu da te maltretiraju...
    Ajde probaj drugi pristup molim te...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC/Bar
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam 3-4 prijatelja i jedan od njih mi je rekao da me voli i da bi htjeo da nasa veze postane vise ljubavna no prijateljska. medjutim po meni izmedju nas nema te "hemije" sto je potrebna u ljubavnoj vezi i to sam mu i rekla. momak se nije uvrijedio i nista se medju nama nije promjenilo. ako si iskren sa samim sa sobom i sa drugima sve je mnogo jednostavnije. prati svoj istikt i kako se veza i emocije razvijaju bez obzira jeli to ljubavna veza ili prijateljska.
    i malo offtopic
    Argonaut bezobzira u kojem konteksu kazes curi da je "prileznica" ona je svaca u doslovnom smislu. a i da joj ne kazes to, sve se osjeca-zenska intuicija. moj savjet (i ako nisi ga trazio) ulozi malo vise emocija u vezama sa curama bilo to cito prijateljski ili ljubavno i ima' ces veze zadovoljnije veze
    Live and let live

  20. #95
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam zaljubljive prirode ,tako da kod mene NEKAD nema jasne granice prijatelj / swidjach
    Ponekad mi se svidi neko fizicki ,pocnemo da se druzimo,ali izgubim interesovanje za njega kao momka i pocnem ga smatrati prijateljem.. A desilo mi se jednom ili 2x da se zaljubim u druga ( qq ) ,naravno nisam nikome nishta govorila ,a ne daj Boze njemu
    Jednom se ukazala prilika da se smuvam sa drugom ,medjutim ,kad uzmem u obzir nash karakter ,to kad bi puklo ,bio bi Nit` rod - nit` pomoz` Bog ,a zaista bi mi tesko palo da izgubim tu osobu kao prijatelja ..Prosli su mi leptirici u stomaku kad ga se sjetim i drago mi je zbog toga
    Toliko.



  21. #96
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flash View Post
    Pretjerana samosvijest??? Prije bi se reklo pretjerana reakcija na sadrzaj svijesti, sto je sasvim druga stvar: trenutnim stanjem uma, duha i duse uslovljeno tumacenje sadrzaja svijesti. Klasican hod pema introspektivnom, ali ja sam vise za cisto fenomenoloski pristup svijesti, nuzne i esencijalne stukture svijesti, elementi i sl. - to mi je napameti.
    Ubijati svijest mi je nepodnosljivo, te sredstva kao lex.... proizvode male "smrti", crne rupe u svijesti.
    Flash a ne bijase podsticaj svijesti.
    Ono sto te opija cesto te i insprise...
    Zdrav razum je pregrub da otkrije nesto vanredno, iz toga citava fama o ludilu kao najvecem stupnju genijalnosti.
    90 pisaca ( lupam ) pisalo je u zanosu opijenosti. Mrsko mi pisati,evo nek izreke i citati kazu nesto vise:

    - " Est aliquid delirii in omni magno ingenit " ( Herman Burhav )
    Ima nesto delirijumsko u svakom genijalnom dijelu

    veliki naleti melankolije, odnosno pomucenja razuma dovode do velikih dijela ( vecinom ) a ne obrnuto:

    - Omnes ingenioses melancholicos ( Ciceron )
    ili
    - Omnes philosophi tristes

    ili Montaignev poziv na stvaranje:
    " Opijijte se, opijte se vinom, tugom, ljubavlju, samo se opijte "...

    Ima bezbroj primjera:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  22. #97
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post


    ili Montaignev poziv na stvaranje:
    " Opijijte se, opijte se vinom, tugom, ljubavlju, samo se opijte "...

    Ima bezbroj primjera:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Sarl Bodler poziva na opijanje )




    Uvijek treba biti pijan, to je cijela mudrost;
    to je jedino pitanje.
    Da se ne osjeti užasan teret vrmena koji lomi vaša ramena
    i naginje vas prema zemlji,
    treba se opijati bez prestanka.

    Ali čega?
    Vina, poezije ili vrline, kako želite,
    no opijajte se!

    A ako se katkad na stubama neke palače,
    na zelenoj travi neke doline,
    probudite,
    opijenosti već smanjene ili nestale,
    upitajte vjetar, val,
    zvijezdu,
    pticu,
    sat;
    sve što bježi,
    sve što cvili,
    sve što se kotrlja,
    sve što pjeva,
    sve što govori,
    upitajte koliko je sati.
    I vjetar, val, zvijezda, ptica, sat, odgovorit će vam,
    vrijeme je za opijanje;
    da ne budete žrtvovano roblje vremena,
    opijajte se,
    opijajte se bez prestanka vinom, poezijom, vrlinom, kako želite.

    Da nisi mozhda mislio na ovo ?


  23. #98
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milis View Post
    Sarl Bodler poziva na opijanje )



    Uvijek treba biti pijan, to je cijela mudrost;
    to je jedino pitanje.
    Da se ne osjeti užasan teret vrmena koji lomi vaša ramena
    i naginje vas prema zemlji,
    treba se opijati bez prestanka.

    Ali čega?
    Vina, poezije ili vrline, kako želite,
    no opijajte se!

    A ako se katkad na stubama neke palače,
    na zelenoj travi neke doline,
    probudite,
    opijenosti već smanjene ili nestale,
    upitajte vjetar, val,
    zvijezdu,
    pticu,
    sat;
    sve što bježi,
    sve što cvili,
    sve što se kotrlja,
    sve što pjeva,
    sve što govori,
    upitajte koliko je sati.
    I vjetar, val, zvijezda, ptica, sat, odgovorit će vam,
    vrijeme je za opijanje;
    da ne budete žrtvovano roblje vremena,
    opijajte se,
    opijajte se bez prestanka vinom, poezijom, vrlinom, kako želite.

    Da nisi mozhda mislio na ovo ?
    Fino je to milis. tnx, ali nisam mislio na to mislio sam na jedan Motaigneov esej ( mada je prilicno slicno, ko je koga pokrao HMM ?? )

  24. #99
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Motaigne nije jedini koji se koristi Bodlerovskom idejom opijanja...

    Nadjoh interesantan citat :

    "Uvijek treba biti pijan, to je cijela mudrost; to je jedino pitanje. Da se ne osjeti užasan teret vrmena koji lomi vaša ramena i naginje vas prema zemlji, treba se opijati bez prestanka.
    opijanje, kako u stvarnom tako i prenesenom značenju, približno je istovjetno meditaciji - bijeg u drugo stanje
    "
    Sabatier


  25. #100
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    LJUBAV DODJE I PRODJE A PRIJATELJSTVO JE VJECNO! Ne treba mijesati ljubav i prijateljstvo pa koliko god osecao/la nesto prema drugu/drugarici!
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta je ustvari ljubav?
    By Sick-Boy in forum Ljubav
    Replies: 86
    Last Post: 22-09-06, 01:17
  2. Naivnost ili proracunatost...?
    By Argonaut in forum Ljubav
    Replies: 162
    Last Post: 19-06-06, 12:58
  3. pomjeranje granica?
    By DUKSTER in forum Ljubav
    Replies: 91
    Last Post: 14-11-05, 16:33
  4. Replies: 197
    Last Post: 24-05-05, 13:57
  5. Pravo vreme za ljubav..
    By The_Age_of_Love in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 01-05-05, 13:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •