Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Uvoz iz Njemacke

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default Uvoz iz Njemacke

    Konkretan primjer - vidim auto na mobile de, zovnem salon ili privatnog prodavca porazgovaram u direktnoj komunikaciji, dogovorim cijenu auta tipa Citroen, Pezo itd. u iznosu do 3000 €, 1.6 HDI 2005-2007 godiste kolika je cijena da mi to auto po zelji neko dovede u PG?

    Samo me tacan odgovor interesuje ko zna da mi kaze provjerenu informaciju.

    Takodje interesuje me u slucaju da sve gore navedeno sam uradim dogovorim i odvazim se direktno avionom da odem i da sjednem u auto da ga dovezem, ako neko zna detalje sto me ceka od momenta kad kupim tamo auto kao strani drzavljanin da ga vozim do Podgorice i carinim.

    Hvala!

  2. #2
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    892
    Thanks Thanks Given 
    280
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Na tu cijenu racunaj oko 35% dodatnih troskova (na vecu cijenu bi manji procenat bio), koje ti odlaze na kartu avionsku, gorivo, papire izvozne, pdv, spedicija, sertifikat sa masinskog i jos nekih sitnica koje sam sigurno zaboravio.
    Da ti drugi to uradi, svi ti troskovi i +500€ je neka tarifa koliko sam ja upucen.

    Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,664
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Bolje ti je da platis i dovede ti neko auto... Jeftinije je i sigurnije...
    Po mom misljenju , auto tipa koje ti trazis ces prije ovdje nac a pritom ce ti bit i jeftinije.

    Jedno je na sliku, drugo je kad ga vidis uzivo !


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    069/100-100

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_j View Post
    Bolje ti je da platis i dovede ti neko auto... Jeftinije je i sigurnije...
    Po mom misljenju , auto tipa koje ti trazis ces prije ovdje nac a pritom ce ti bit i jeftinije.

    Jedno je na sliku, drugo je kad ga vidis uzivo !


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To je vec diskutabilno.
    Imam ja vec kombinaciju da se unaprijed vidi jeli auto za mene ili nije.
    Prosto ocu ja da ga izaberem i to je to a ne od ponudjenog sranja kupljenog i lickanog za preprodaju da biram manje sranj-e.

    Nego mene zanima provjerena informacija koliko kosta da mi se dovede auto po narudzbi od tacke A Njemacke do tacke B Podgorica?

    I naravno ova druga mogunost na avion direktno i sjedem tamo u auto i provozam do Pg, trebaju mi detalji ima li sto da treba da znam, ima li kakve papirologije dodatne, eventualni troskovi osim goriva i to je to pa da sve izvagam.
    Last edited by N-I-K-O; 10-07-16 at 16:10.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    To je vec diskutabilno.
    Imam ja vec kombinaciju da se unaprijed vidi jeli auto za mene ili nije.
    Prosto ocu ja da ga izaberem i to je to a ne od ponudjenog sranja kupljenog i lickanog za preprodaju da biram manje sranj-e.

    Nego mene zanima provjerena informacija koliko kosta da mi se dovede auto po narudzbi od tacke A Njemacke do tacke B Podgorica?

    I naravno ova druga mogunost na avion direktno i sjedem tamo u auto i provozam do Pg, trebaju mi detalji ima li sto da treba da znam, ima li kakve papirologije dodatne, eventualni troskovi osim goriva i to je to pa da sve izvagam.
    Mislim da ti je najbolje rjesenje da sam odes i zavrsis sve.Prvo ,ne vjerujem da imas povjerenja u bilo koga vise nego sebe (ti si najstrucniji i znas sta bas tebi treba),drugo mozes se maksimalno infoimisati prije odlaska o svim vrlinama i manama vozila kako bi znao u sta se upustas,trece -mozes kupiti auto i od privatnog lica ,ne mora biti auto plac ili sl., cetvrto-izbjegao si tu muku da saradjujes sa slatkorjecivim lopovima sa ovih prostora (i ne niko nece bas za tebe uciniti uslugu i docerati ti nesto posebno), peto i sesto -vidjela ti je guzica malo puta i sam pao sam se ubio ako budes bas zestok baksuz . Srecno
    Kad sam se ja bas temeljito informisao za cijenu i sve ostalo do registracije ,ako bi ja isao ...nedje na 3000 eur ispalo mi je oko 1100, za za 4000 oko 1350.Znaci karta,ugovor,zoll tablice, gorivo ,carina ,masinski i td itd. (ili nekim ves redosledom tog tipa (PS nisam otisao ipak )
    Last edited by RiddicK; 10-07-16 at 16:53.
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pa tako sam i ja racunao nedje 1000€ sa carinom sve da me izadje i plus registracija. Samo me zanimalo iz iskustva da me neko nauci sto da ocekujem ili sto da ne zaboravim da bih izbjegao eventualne probleme ako bih isao sam jer mi se ide u tu avanturu upravo da prosetam malo i vidim ponesto usput mozda bih i ostao par dana vise i doves auto koji ja izaberem kao gospodin od privatnog prodavca i znam sto sam kupio pa i neka je malo skuplje makar izbora imam sve zelje sebi da ispunim

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ja znam jednoga koji dovodi ali za 1000e pretpostavljam da ti to ne odgovara on dovozi uglavnom ovim parasima sto uzimaju skuplja auta

    ti sam da sjednes najbolje ti je da ides za frankfurt jer je najjeftinija karta tipa 100e i imas troskova tamo za tablice osiguranje itd. jos oko 200 i 200 goriva i putarina i da pojedes nesto mozda se mozes skrpit za 500 sam ako podjes + te odje ceka carina spedicija registracija itd.

    inace tesko da mozes bolje proc nego da kupis odje bez obzira sto zarade na tebe, jer ovi sto dovoze auta na slepe prvo ih transport izadje jeftinije onda tamo im daju dobar popust kad uzmu na plac 8-9 auta svi su im troskovi manji po autu bukvalno ih izadje auto tamo bar 300-400e jeftinije nego tebe i taman toliko i zarade
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja znam jednoga koji dovodi ali za 1000e pretpostavljam da ti to ne odgovara on dovozi uglavnom ovim parasima sto uzimaju skuplja auta

    ti sam da sjednes najbolje ti je da ides za frankfurt jer je najjeftinija karta tipa 100e i imas troskova tamo za tablice osiguranje itd. jos oko 200 i 200 goriva i putarina i da pojedes nesto mozda se mozes skrpit za 500 sam ako podjes + te odje ceka carina spedicija registracija itd.

    inace tesko da mozes bolje proc nego da kupis odje bez obzira sto zarade na tebe, jer ovi sto dovoze auta na slepe prvo ih transport izadje jeftinije onda tamo im daju dobar popust kad uzmu na plac 8-9 auta svi su im troskovi manji po autu bukvalno ih izadje auto tamo bar 300-400e jeftinije nego tebe i taman toliko i zarade
    1000€ samo da ga dovede je dosta ali ima i troskova u te 1000 da podje i da dodje a to nije u jedan dan no mora i prespavat i da jede i odmori...najbolje da mu ne pretece tih 500...
    Carina kolika je za C4 1.6 HDI 2005-2007 na ime kupca znas li?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    sto znam oko 500-600e kako kod kojega carinika zapanes
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    628
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Bajkeru moj vidi....
    Karta do njemacke....
    Sam ili uz pomoc rodjaka ili prijatelja obilazite cca 200km radius da pogledas auto i sl.
    Colke table 200-220 i osuguranje....
    Dva puna rezervoara...
    Vinjete kroz austiju 15e i sloveniju oko 20e i hrvatska 30e ako ides preko debelog brijega...
    Ulaz kod speditera 30-50...
    Prevod papira sa njemackog...
    Setifikat na masinski....
    Euro 1 obrazac.....
    Carina po proceni ili fakturi koju ti priznaju...
    Gorivo na autoput je skuplje nego u lokalne gradice i mjesta...
    Ovo je bez da pijes kafe na odmaralista i sl.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    964
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bih malo da se uključim u topic

    Prije svega, da sam na tvom mjestu obišao bih što je viđe moguće mjesta u Crnoj Gori gdje se mogu vidjeti i pronaći auta, dok bi mi dobra opcija bila i autodiler. Varijanta na koju bi trebao ići jeste da kupiš auto koje je kupljeno u CG i voženo od strane jedne osobe, samim tim imaš uvid u sve što je rađeno na autu.

    Ono što je za izbjeći jesu auta iz 3-4 ruke, jer tu se gubi trag evventualnim manama i već urađenim popravkama.

    Kupiti auto je teška i komplikovana odluka za svakog ko je teško zaradio taj novac, tako da treba dobro razmisliti i o tipu auta. Prvenstveno za Citroen, raspitaj se od 3 osobe koje ga već posjeduju, ili pronađi forum Citroena (http://www.citroenforumsrbije.com/) i raspitaj se o ovom modelu.

    Pristalica sam kupovine u Crnoj Gori, jer uvjek možeš vratiti auto, tražiti dodatne informacije nego negdje vani.

    Srećna kupovina!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Probaj da nadjes nekog ko vozi za ove placeve slepu...najeftinije je prevoz sa slepom, 350-500e uzimaju. Samo col table i gorivo te izadju toliko.
    I velika je razlika koji dio njemacke je lociran auto...
    Ako ides sam racunaj da je tesko voziti 1 dan tu km...imas i nocenje, hranu itd...skupi se tu troskova..

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Bajkeru moj vidi....
    Karta do njemacke....
    Sam ili uz pomoc rodjaka ili prijatelja obilazite cca 200km radius da pogledas auto i sl.
    Colke table 200-220 i osuguranje....
    Dva puna rezervoara...
    Vinjete kroz austiju 15e i sloveniju oko 20e i hrvatska 30e ako ides preko debelog brijega...
    Ulaz kod speditera 30-50...
    Prevod papira sa njemackog...
    Setifikat na masinski....
    Euro 1 obrazac.....
    Carina po proceni ili fakturi koju ti priznaju...
    Gorivo na autoput je skuplje nego u lokalne gradice i mjesta...
    Ovo je bez da pijes kafe na odmaralista i sl.
    Hvala brate znaci oko 600€ ili 700€ u najgorem slucaju sa dvije noci spavanja tako sam mislio minimum da ne trcim na vrat na nos (mislim ako mi se ne pokvari auto dje usput &#128514
    Plus 500-600€ carina teke 1300.
    Taman koliko bi me kostalo i odje auto na ime kupca isto to koje ja mislim, stim sto bih ja za te iste pare dobio auto po mom meraku, boljom opremom, tipa navigacija, felge alu itd. i sam bih ga izabrao od privatnog prodavca a ne da sam prinudjen da kupujem odje to sto mi se nudi a ne znam ni okle je ni sto je sa duplo manje opreme rotkapama i flekovan/farban na 6 mjesta i na 6 mjesta tapaciran, izmijenjanih dugmadi i plus jos milion stvari sto se ne vide 😂😂😂.

    U svakom slucaju jedna avanturica kratka da se malo coek makne, vidi malo svijeta i za iste pare kao odje dobije auto po meraku.
    Totalno isplativo sto se mene tice. 😉

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    sve to lijepo izgleda ovako u teoriji mada ako ideš radi avanturice onda što da ne ali onda ostani bar par dana tamo prošetaj
    She is only here to annoy herself!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zanzibar View Post
    Probaj da nadjes nekog ko vozi za ove placeve slepu...najeftinije je prevoz sa slepom, 350-500e uzimaju. Samo col table i gorivo te izadju toliko.
    I velika je razlika koji dio njemacke je lociran auto...
    Ako ides sam racunaj da je tesko voziti 1 dan tu km...imas i nocenje, hranu itd...skupi se tu troskova..
    To bi bilo zaista mnogo povoljnije od samostalne avanture i def. vrijedi ustedjeti toliko jer je dosta para ali je problem sto slepe vecinom idu na vec odredjena mjesta ili placeve pa sto nadjes tamo nasao si a ja bih isto da ne zavisim od tih "unaprijed odredjenih dilera kola" nego da izaberem auto nebitno dje je u Njemacku samo da mi je po meraku 😉

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bon_Jovi_90 View Post
    Bih malo da se uključim u topic

    Prije svega, da sam na tvom mjestu obišao bih što je viđe moguće mjesta u Crnoj Gori gdje se mogu vidjeti i pronaći auta, dok bi mi dobra opcija bila i autodiler. Varijanta na koju bi trebao ići jeste da kupiš auto koje je kupljeno u CG i voženo od strane jedne osobe, samim tim imaš uvid u sve što je rađeno na autu.

    Ono što je za izbjeći jesu auta iz 3-4 ruke, jer tu se gubi trag evventualnim manama i već urađenim popravkama.

    Kupiti auto je teška i komplikovana odluka za svakog ko je teško zaradio taj novac, tako da treba dobro razmisliti i o tipu auta. Prvenstveno za Citroen, raspitaj se od 3 osobe koje ga već posjeduju, ili pronađi forum Citroena (http://www.citroenforumsrbije.com/) i raspitaj se o ovom modelu.

    Pristalica sam kupovine u Crnoj Gori, jer uvjek možeš vratiti auto, tražiti dodatne informacije nego negdje vani.

    Srećna kupovina!
    To se podrazumijeva nego nema to sto ja trazim u CG, kupljen u salon u CG sa svim servisima odradjenim i jednim savjesnim vlasnikom a da to auto nije bar 2000€ skuplje od ostalih i to mnogo mladjih godista, sto je van mog budzeta. Provjereno.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sve to lijepo izgleda ovako u teoriji mada ako ideš radi avanturice onda što da ne ali onda ostani bar par dana tamo prošetaj
    Pa brate koliko tesko moze bit poc do Njemacke i sjes u auto do Pg oca mu...nije to filozofija nikakva, mislim ako poneses novcanik sa sobom 😂

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    vazda nepredvidjeno nesto iskoci, al probaj kad si vec raspolozen
    She is only here to annoy herself!

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Karta do tamo 150e, col table 200e, gorivo, vinjete(150e-200e) , kad stigneš do cg spediter (50e) prevod papira 20e, mašinski 180e, pdv, parking će ti biti isto 15e onda servisi, registracija....

    A mogao bi naći nekoga da mu sve troškove platiš + 200-300e preko toga da mu das...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  20. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    vazda nepredvidjeno nesto iskoci, al probaj kad si vec raspolozen
    To si u pravu... Drug otišao po auto... Istekao tif šta li... Pa je morao o svom trošku da ga radi, pa spavaj pa... Uglavnom oko 300e ga je ispalo više nego što je trebalo

    A slepe.. Najveći lazovi i prevaranti.. Ako nemaš provjerenog bježi od toga... I još ne čuh da je ikad iko ispod 500e platio slepu...(kad ti je na slepu onda ne plaćaš col, gorivo, putarine...)

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ryanair će voziti od septembra Podgorica Berlin...
    Karta avionska može biti onda 30e. Na konja si ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Mariel Harbor in Mariel, Cuba
    Posts
    440
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ryanair će voziti od septembra Podgorica Berlin...
    Karta avionska može biti onda 30e. Na konja si ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Cijena karte je 68e tako da ovo veze nema sa vezom.

    Imas wizzair od septembra takodje do Minhena, karta ti je 15e.

    Evo ti spisak svih C4 u Minhenu, mislim da ih ima 99 komada

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...AGE_UNREPAIRED

    Srecno

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Problem je sto je auto koji ja ocu u gradic pored Diseldorfa. 2000km od Frankfurta.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    pa leti na diseldorf onda preko bg nije puno skuplja karta
    She is only here to annoy herself!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa leti na diseldorf onda preko bg nije puno skuplja karta
    Tako sam i razmisljao nesto nego velim za slep sluzbe ne idu tamo u taj dio da bih komb. pravio snjima no bih morao sam zavrsavat sve.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. akvarijumske ribice ,najnoviji uvoz iz Njemacke 10.05.2014
    By cartuning kotor in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 11-05-14, 23:54
  2. Uvoz iz Njemacke?
    By AwAsH in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 16-09-10, 11:54
  3. Uvoz iz njemacke i povratak PDV-a
    By sone03 in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 28-06-09, 15:03
  4. Uvoz kola iz Njemacke, Italije...
    By Stetni in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 42
    Last Post: 26-10-08, 18:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •