Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 79

Thread: Da li ce te povjerovati?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    x puta sam rekla da sve krece iz roditeljske kuce... svi oni vide kakvo im dijete izlazi van... i trebali su povesti rachuna o tome shta im dijete slusha i od koga gradi idole...

    ne ulazim ni u chiji zhivot niti govorim kako se ko oblachi, svako ima pravo na svoj izbor... ali vidjeti klinku od 7 godina sa tanga gacicama koje vire skoro 5 cm iznad suknje od 10cm koja sheta s tatom i mamom je stvarno ochajno...

    u svoj ovoj trci frci oko svega ljudi su zaboravili da se opuste i uzhivaju...

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    x puta sam rekla da sve krece iz roditeljske kuce... svi oni vide kakvo im dijete izlazi van... i trebali su povesti rachuna o tome shta im dijete slusha i od koga gradi idole...
    Ajde ti onda meni odaj tajnu kako nekome da zabranish da gleda grand ili slusha one ludache na pink? Imam sestricu od 8 godina i nikad joj nisam pushtala tu muziku,ali kad pola komshiluka to slusha dijete uvrti da je to dobro..(na srecu josh nije pozeljela da se tako oblachi ) Na kraju ochajna, obecala sam joj djechiji kompjuter ako ne bude slushala grand..za sada uspjeva
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  3. #53
    Join Date
    May 2004
    Location
    Sydney
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Originally Posted by Zvoncica
    Sto se oblacenja zenskog svijeta tice,bojim se da su se zene u CG tekod skoro oslobodile patrijarhalnih stega,pa se malo vise dokazuju ali to ce biti kratkog daha.Dosadice im uskoro pa ce poceti da se oblace kao normalan svijet,preko dana, a uvece samo neka udare,kako ko voli. kad ce ako nece sad kad su mlade

    Nisi me razumjela ali istog si misljenja pa sam zbunjena.
    Drago mi je da vidim da si mladice u svojoj porodici vaspitala da postuju zene udarale one po danu ili uvece.

  4. #54
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Slazemo se oko svega,izuzev da su zene gradjani drugog reda!To,po meni,nema veze sa oblacenjem.Generacije koje dolaze su tolerantnije i tolerantnije tako da sam ja malo savremenija u odnosu prema djeci nego sto su moji roditelji a moja djeca ce sigurno biti jos tolerantnija.Ali to nije samo kod nas tako,mada priznajem da prednjacimo na Balkanu.Moj tata nikad nece shvatit da djevojcica polu-gola izadje iz kuce a da moj sin nosi dugu kosu i veze rep ka "djevojka"!
    Bez obzira na moralne norme,za koje uzgred budi receno mislim da su na mjestu,prilicno stroge u mojoj porodici,nikad se nijesam osjecala gradjaninom drugog reda.
    Samo se tu nijesmo razumjele,jer se bojim da si,mozda ,upotrijebila pregrub izraz.Pozdrav

  5. #55
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    x puta sam rekla da sve krece iz roditeljske kuce... svi oni vide kakvo im dijete izlazi van... i trebali su povesti rachuna o tome shta im dijete slusha i od koga gradi idole...

    ne ulazim ni u chiji zhivot niti govorim kako se ko oblachi, svako ima pravo na svoj izbor... ali vidjeti klinku od 7 godina sa tanga gacicama koje vire skoro 5 cm iznad suknje od 10cm koja sheta s tatom i mamom je stvarno ochajno...

    u svoj ovoj trci frci oko svega ljudi su zaboravili da se opuste i uzhivaju...
    E sad me ovaj tvoj post podsjeti na dan referenduma tj glasanja...idem na glasanje...i dolazi djevojka nekih 18-19 godina sa ocem i majkom,roditelji onako dosta stari ljudi..oonako nekog postenog izgleda i tako to.Skromni da kazem..i sad ne znam kako da vam opisem izgled te cure a da ne budem vulgaran pa da me odje skalpirate
    ali moram...
    ovako:
    "Cura dolazi u majici na bratele (ajde ok) a dolje nosi one kao helanke do malo ispod koljena utegnute,,neke boje trula visnja tako neka nijansa...i dupe joj se ucrtalo sa tangama...ali ajde i to...nego narode...njoj se da izvinete "vagina" (kako sam kulturan :mrgreen: ) ucrtala toliko jasno da su ljudi svi okolo komentarisali,sto sapucali sto glasnije prichali...to je nevjerovatno bilo...ucrtala se toliko da ne mozete ni zamisliti...ali najcrnje je to sto ne mogu da shvatim da je tako cura dosla na glasanje,ajde nebitno glasanje,vec je dosla sa ocem i majkom tako" i sad treba neko da mi soli pamet npr da je to MODA...pa pokakim se ja na takvu modu i na takve zene...PIH!"

  6. #56
    Join Date
    May 2004
    Location
    Sydney
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je tema bila drugacija izraz bi bio na mjestu. Ovdje se govori striktno o oblacenju. Ako vodis racuna o izgledu, ako se trudis da izgledas vaspitano i kulturno ljude tog kalibra ces privalcit.
    Mislit da zene u svijetu nisu docerane zato sto ne nose minjak na posao u kancelariji je smijesno, stoga sam rekla da se zene tretiraju kao gradjani drugog reda.
    Neki su srecni da su odrasli u porodici dje su svi jednako s postovanjem tretirani, a neki nazalost kao moja drugarica nisu. Ona je ostala trudna posle silovana pa umjesto da prijavi policiji sto joj se dogodilo "porodica" je poslala u Srbiju dje je sama bila dok se porodila, dijete je dala na usvajanje i tek onda je mogla kuci da se vrati dje je nastavila ocu noge prat. Njih je stid bilo sto im cerka njie vise casna a taj monstrum i dalje ulicama slobodan seta bez brige i zna da ima vas bijeli svijet takvih djevojaka koje moze da upotrjebi i zivot unakazi za koje niko nece u odbranu stat.

  7. #57
    Join Date
    May 2004
    Location
    Sydney
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DzoniS, mislim da si htio reci da joj se "stopalo od kamile ucrtalo" ...

  8. #58
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamisli ti to kako hoces
    A izraz je na mjestu..i tice se stila oblachenja i kulture,prije svega pred oba roditelja :mad:

  9. #59
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    svi smo mi odje jedna zabitna mala suludna malogradjanska skupina ljudi e tako da vi ja rechem odma )) i nidje se u svijet ne pati od oblacenja i finog izgledanja kao kod nas nego se zna neki nachin funckionisanja u zivotu i shta je prioritet shta ne ...... i dok se kod nas ne smanji slobodno vrijeme svima u zemlji tako ce vazda bit pogubljeno bez moralnih vrijednosti i ichega pi sram vas bilo nemo te mi se sad pracakat samo da ve zamolim nemote
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    To sto si prijatelju vidio, je kultura u zivotu, to je vaspitanje, to je razvijena sredina...to sam isto vidio i u Pragu na doceku 2006. ...

    Eto to si vidio nista drugo, a to kod nas nece doc ni za 50 godina vjeruj mi ni za toliko ...


  11. #61
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dear All
    Kod naših žena postoji jedan paradox, a to je da se naše žene (ne sve,ali dosta njih) oblače kao kurve na zapadu a ponašaju se kao "djevice",nepristupačne su, zagledane ko zna gdje......
    Ako pođemo od toga da svojim stilom oblačenja šaljemo poruku okolini, pitam se kakvu poruku šalje polugola žena (još pink boja..) osim "how much".
    E sad žalosno je kad mlade cure koje toga nisu svjesne jer nisu nigdje bile, nisu ništa vidjele (osim Pink TV) dođu u kontakt sa nekim strancem ili otputuju na zapad sa punim koferom takvih krpica.

    Možda u svemu tome ima i malo pogrešnog shvaćanja ženske emancipovanosti.
    Štikla i golo dupe su pogrešan način dokazivanja istog.
    Obrazovanje, maniri, njegovanje emocionalne inteligencije ect. are right way.

    X fm Lacmanin
    Life is like a box of chocolate, U never know what U'll get.

  12. #62
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    To sto si prijatelju vidio, je kultura u zivotu, to je vaspitanje, to je razvijena sredina...to sam isto vidio i u Pragu na doceku 2006. ...

    Eto to si vidio nista drugo, a to kod nas nece doc ni za 50 godina vjeruj mi ni za toliko ...


    upravo tako i onda kad postanu prilike bolje da narod pocne putovati sve ce se izmijeniti skroz na skroz i josh malo da se proda shto je preostalo pa kad kao mashine bez emocija svi pocnemo da bivamo i da rintamo ko blesavi vidjecete kako ce se oblaci5t izgledat i ponashati
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #63
    Join Date
    May 2006
    Location
    ...U...DuBoKoM,PlAvOm,MoRu... :)
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by sparco
    upravo tako i onda kad postanu prilike bolje da narod pocne putovati sve ce se izmijeniti skroz na skroz i josh malo da se proda shto je preostalo pa kad kao mashine bez emocija svi pocnemo da bivamo i da rintamo ko blesavi vidjecete kako ce se oblaci5t izgledat i ponashati
    Umrijecu ja do tad. Steta
    ...Unbreak my heart,Say you'll love me again,Undo this hurt you caused...



  14. #64
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    neka neka draga moja svjestni ljudi nisu koliko se to vec sad uvuklo pod kozu mnogima i tek ce u narednih par godinica
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #65
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci po vama nekima je bitno da covjek proputuje i shvati koliko je nekulturan?
    A zar nije ljepse da otputujes KULTURAN i predstavis svoju zemlju i narod kao jedan kulturan narod.
    Uopste se ne slazem da je vazno proputovati i vidjeti pa biti kulturan.To naravno moze da utice na ljude.ali ja sam ipak za varijantu da makar ovi buduci i mladi roditelji uce svoju djecu kulturi.Pa kad odes u bijeli svijet spreman si za izazove i lijepo neko druzenje i dozivljaje.

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Znaci po vama nekima je bitno da covjek proputuje i shvati koliko je nekulturan?
    A zar nije ljepse da otputujes KULTURAN i predstavis svoju zemlju i narod kao jedan kulturan narod.
    Uopste se ne slazem da je vazno proputovati i vidjeti pa biti kulturan.To naravno moze da utice na ljude.ali ja sam ipak za varijantu da makar ovi buduci i mladi roditelji uce svoju djecu kulturi.Pa kad odes u bijeli svijet spreman si za izazove i lijepo neko druzenje i dozivljaje.

    tacno tako...

  17. #67
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Znaci po vama nekima je bitno da covjek proputuje i shvati koliko je nekulturan?
    A zar nije ljepse da otputujes KULTURAN i predstavis svoju zemlju i narod kao jedan kulturan narod.
    Uopste se ne slazem da je vazno proputovati i vidjeti pa biti kulturan.To naravno moze da utice na ljude.ali ja sam ipak za varijantu da makar ovi buduci i mladi roditelji uce svoju djecu kulturi.Pa kad odes u bijeli svijet spreman si za izazove i lijepo neko druzenje i dozivljaje.
    Dear Džoni
    To je utopija........ko će roditelje naučiti ......
    Ovo što si rekao na pčetku si u pravu, tek kad otputuješ vani vidiš gdje živiš.
    Zato putuj, putuj......

    Lacmanin
    Life is like a box of chocolate, U never know what U'll get.

  18. #68
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by L'L Miss
    Da je tema bila drugacija izraz bi bio na mjestu. Ovdje se govori striktno o oblacenju. Ako vodis racuna o izgledu, ako se trudis da izgledas vaspitano i kulturno ljude tog kalibra ces privalcit.
    Mislit da zene u svijetu nisu docerane zato sto ne nose minjak na posao u kancelariji je smijesno, stoga sam rekla da se zene tretiraju kao gradjani drugog reda.
    Neki su srecni da su odrasli u porodici dje su svi jednako s postovanjem tretirani, a neki nazalost kao moja drugarica nisu. Ona je ostala trudna posle silovana pa umjesto da prijavi policiji sto joj se dogodilo "porodica" je poslala u Srbiju dje je sama bila dok se porodila, dijete je dala na usvajanje i tek onda je mogla kuci da se vrati dje je nastavila ocu noge prat. Njih je stid bilo sto im cerka njie vise casna a taj monstrum i dalje ulicama slobodan seta bez brige i zna da ima vas bijeli svijet takvih djevojaka koje moze da upotrjebi i zivot unakazi za koje niko nece u odbranu stat.
    Zao mi je sto cujem da postoje tako zaostali i, slobodno mogu reci, necasni roditelji!
    Ja sam roditelj i smatram da imam pravo to da kazem!
    Moja je duznost da stitim svoje dijete, uvijek, ma sto da mu se desi, pa i ma sto da uradi!
    Znam da ima i takvih slucajeva ali se iskreno nadam da su pojedinacni!

  19. #69
    Join Date
    May 2004
    Location
    Sydney
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lacmanin
    Dear All
    Kod naših žena postoji jedan paradox, a to je da se naše žene (ne sve,ali dosta njih) oblače kao kurve na zapadu a ponašaju se kao "djevice",nepristupačne su, zagledane ko zna gdje......
    Ako pođemo od toga da svojim stilom oblačenja šaljemo poruku okolini, pitam se kakvu poruku šalje polugola žena (još pink boja..) osim "how much".
    E sad žalosno je kad mlade cure koje toga nisu svjesne jer nisu nigdje bile, nisu ništa vidjele (osim Pink TV) dođu u kontakt sa nekim strancem ili otputuju na zapad sa punim koferom takvih krpica.

    Možda u svemu tome ima i malo pogrešnog shvaćanja ženske emancipovanosti.
    Štikla i golo dupe su pogrešan način dokazivanja istog.
    Obrazovanje, maniri, njegovanje emocionalne inteligencije ect. are right way.

    X fm Lacmanin
    Wow, beautifully receno!!!
    Potpuno se slazem. Jeli vlasnik Pink-a muskarac?
    Poruka se salje djevojkama da je potrebno oblacit se provokativno da bi bile primijecene i prihvacene.
    Pitam se cemu skolovanje i kucno vaspitanje - kad sto ti rece, "golo dupe i stikla" vrata otvaraju!

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by L'L Miss
    Pitam se cemu skolovanje i kucno vaspitanje - kad sto ti rece, "golo dupe i stikla" vrata otvaraju!
    vrata cega otvaraju?
    ne padajte pod varku polusvijeta....sta ce vam muskarci koji "padaju" na takve zene? ili zasto bi slijedile njihove "blistave" primjere.... ja radije primjetim skromnu obucenu curu sa ukusom i bojama nego utegnute ljankese....ma mnogo momaka znam koji u zenama traze stvarno drugacija stvorenja...... ne, najbolje da vam ceca bude primjer savrsene zene :mrgreen:

  21. #71
    Join Date
    May 2004
    Location
    Sydney
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon
    vrata cega otvaraju?
    ne padajte pod varku polusvijeta....sta ce vam muskarci koji "padaju" na takve zene? ili zasto bi slijedile njihove "blistave" primjere.... ja radije primjetim skromnu obucenu curu sa ukusom i bojama nego utegnute ljankese....ma mnogo momaka znam koji u zenama traze stvarno drugacija stvorenja...... ne, najbolje da vam ceca bude primjer savrsene zene :mrgreen:
    O tome i pricam, Ceca je polu gola vazda bila i sad je kol'ko cujem menadzer fudbalerskog tima.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Cincinnati
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto svi (i muškarci i žene) kod nas puno paznje poklanjaju spoljasnjem izgledu i "markiranoj" odjeci?

    Prvo, nema posla i nemaju sta pametnije da rade. Kad bi imali dobar posao i kad bi radili po 10 sati dnevno od 9-19 h, onda ni ne bi imali vremena da ispijaju kafe (možda samo vikendom). U čitavom svijetu postoje kodeksi oblačenja na poslu i u školi. U slodono vrijeme-svak ima svoj izbor oblačenja.

    Drugo, ljudi kod nas nemaju motivaciju da "gube" vrijeme na učenje i na nadogradnju ličnosti. (Kod nas je mnogo važnije kako izgleadaš i onda da tako "uhvatiš" dobro priliku za udaju/ženidbu).

    Treće, kad vec nemaju novca za putovanja i kupovinu kuca, skupih auta itd., jedino sto sebi mogu da priušte je investicija u sopstveni izgled.


    U potpunosti se slažem da svak ima svoj izbor oblačenja, ali opet kažem - za sve ima vrijeme i mjesto.

  23. #73
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cincy bravo!
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #74
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    To je sve kultura... Kulturan narod, ne kao ovo mi sto smo
    Kod njih je npr nekulturno izaci na ulicu u kratkom sorcu. Znaci ako ti se vide koljena, to je nekulturno.
    A vidi nas. Ja sam prosle godine isao na ispit u sorcu, majici, i papucama. Kao da sam krenuo nedje na plazu, pa ono slucajno svratio "aj da polozim taj ispit kad sam odje"
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #75
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pi kako si nekulturan
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •