Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 79

Thread: Da li ce te povjerovati?

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Nego Dzoni, to nije proizvod kulture/nekulture vec jednostavno opustenosti. Moras da imas u vidu da one ne gledaju Grand i ne pocinje im prica sa "ja 2 momka do sad bez maAjkEe..."
    She is only here to annoy herself!

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    djeca iz skole nose to sto je u trendu,a to su farmerice sa niskim strukom,e tu im se mora vidjet stomak,e sad tu ima raznih konbinacija....
    jedino sto bi zabranila za skolarce to su stiklice, "vecernje"(dekoltirane) majice,minice....ostalo sto oce. A tek za kroz grad,nek nosi svako sto oce,ima mnogo dobrih cura kojima je stajling kao qrvi.....sve zavisi kakav je ko....obuci majmuna u kozno,ostaje majmun pff
    I lost my watch….now I’m lost in time

  3. #28
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina
    Izazovno oblachenje i shminkeraj u sred bijela dana nije stvar ima li ili nema tabu tema, nego osnovna (ne)kultura. Narod preko dana radi/uchi i ne znam kome je komotno da se picani na shtikle 10 cm, dupe i sise na izvolte. A sve i da shetaju i ispijaju kafe i sokove po kaficima, nije vaspitano da se oblachi i shminka djevojka u dan isto kao uveche. Postoji neki red valjda, zna se kako se ide u restoran/kafic/diskoteku/shetnju po gradu/posao/shkolu.
    Shto se mene tice, ja preko dana nisam u shtikle izashla bez 3-4 puta, i svaki put mi je na nos izashao jer sam bila ka` invalid neshto... Bole me nogeee, usporiteee, a dje da shetamoooo ja ne moguuuuu... Pi! Farmerke/trenerka/helanke+majica+patike - moj izbor za dnevne shetnje! Ponekad mi se desi da i uveche izadjem u patike u grad. I svaki put se super provedem, jer mogu da se izigram ka co`ek.

    heh,akcenat na ovo ispijaju kafe,jer se zbog toga i uparade
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  4. #29
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    [QUOTE=green_girl]@Nikolina

    [COLOR=Red][B]Hm,ali ako ti naucis fino gradivo ili sta vec...boli profesora uvo u sta ces doci,ako dodjes a nemas pojma onda ce da ti s..e kako imas vremena za minice stiklice...i tako redom

    ma neka!reci to lukicu sa pravnog,kod kojeg imash ocjenu srazmjernu velichini grudi
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina
    Zato sam i rekla da odijelo ne chini chovjeka...
    al' dosta o njemu govori
    barem prvi utisak
    I lost my watch….now I’m lost in time

  6. #31
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok
    al' dosta o njemu govori
    barem prvi utisak
    Ups, ja tek sad vidim shto sam napisala... A na ovo sam mislila
    Quote Originally Posted by Nikolina
    P.S. Ne budi sigurna da odijelo ne chini chovjeka...
    Govori dosta predosta... Ja makar tako mislim...
    Last edited by Nikolina; 09-06-06 at 18:48.
    Never Complain, Never Explain

  7. #32
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb



    ma neka!reci to lukicu sa pravnog,kod kojeg imash ocjenu srazmjernu velichini grudi
    hhahahhahahhaahha imala bih 8

  8. #33
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tammy bio sam i 2 dana u Budimpseti...takodje nismo primijetili cure da se sredjuju...
    I nemam ja nista protiv zena koje zele da budu lijepe i otmene,boze sacuvaj,naprotiv to je fino vidjeti.I za svaku pohvalu.Ali mislis li ti da je npr mini suknja uvijek nesto lijepo,normalno i moderno?Zar se neces sloziti sad samnom kada kazem da ima zena koje su sto puta izazovnije i ljepse npr kada su u pantalonama ili tako nekako...nego nka u mini suknji.Bitan je pristup i nachin i razlog tog oblachenja,ako zena imaposlovan sastanak ok je da se obuche pristojno,ako ide nocu u grad ok je obuci i mini suknju,sve se ja to slazem sa tobom i to je ok.Ali poenta je zar nase zene moraju 24 casa da se tako oblache i gdje god da idu!
    Ujedno citam tvoj post od pocetka do kraja,nisam ja rkao nista protiv tebe,vec sam ja samo naglasio sam da ima cura koje i kad nije toplo vrijeme nose kratke majice...i samo sam komentarisao da meni to nije zdravorazumno.i da takva osoba to ne radi iz zadovoljstva vec u vecini sluchajeva da bi nesto pokazala,svoj zanosni izgled,stomacic,noge ili grudi.
    Eto izvinjavam se ako sam te sto uvrijedio ili tako nesto
    pozdrav!

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Tammy bio sam i 2 dana u Budimpseti...takodje nismo primijetili cure da se sredjuju...
    I nemam ja nista protiv zena koje zele da budu lijepe i otmene,boze sacuvaj,naprotiv to je fino vidjeti.I za svaku pohvalu.Ali mislis li ti da je npr mini suknja uvijek nesto lijepo,normalno i moderno?Zar se neces sloziti sad samnom kada kazem da ima zena koje su sto puta izazovnije i ljepse npr kada su u pantalonama ili tako nekako...nego nka u mini suknji.Bitan je pristup i nachin i razlog tog oblachenja,ako zena imaposlovan sastanak ok je da se obuche pristojno,ako ide nocu u grad ok je obuci i mini suknju,sve se ja to slazem sa tobom i to je ok.Ali poenta je zar nase zene moraju 24 casa da se tako oblache i gdje god da idu!
    Ujedno citam tvoj post od pocetka do kraja,nisam ja rkao nista protiv tebe,vec sam ja samo naglasio sam da ima cura koje i kad nije toplo vrijeme nose kratke majice...i samo sam komentarisao da meni to nije zdravorazumno.i da takva osoba to ne radi iz zadovoljstva vec u vecini sluchajeva da bi nesto pokazala,svoj zanosni izgled,stomacic,noge ili grudi.
    Eto izvinjavam se ako sam te sto uvrijedio ili tako nesto
    pozdrav!

    Iako sam vishe u farkama nishta zensteveno ne vidim u njima i da nisam zavisna,nikad ih ne bih obukla..pantalno narochito Bio si 2 dana u Budimpeshti...hm..vjeruj meni na rijech ja zivim sa njima,u prodavnicu nece sici rashchupane.. A shto se tiche nashih djevojaka..pa nije to tako strashno,kako kazesh..ja ih vidjam i "normalno" su obuchene,e sad koje ti vishe primjecujesh...pitanje je
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  10. #35
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    ocigledno imate problem jer ti izgleda ne bi sisla u prodavnicu bez stiklica, a njemu to nije jasno.Iskreno ni meni. No, postoji sloboda izbora zato se necemo prepirati....mada mi isto nije jasno kako ne volis farmerke...
    Last edited by mustra; 05-01-08 at 17:43.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istina je to da se ovdje djevojke u natprosjecnom broju i radnim danima oblace tako da bi stranac iskreno pomislio da su iz bordela izisle.
    Meni se cini da to ima veze sa podsvjesnim sjecanjem na tursko doba, kada su jedino trbusne plesacice i haremske zene (koje su se, jel', oskudno oblacile) lagodno (hm..) zivjele. Otprilike receno...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  12. #37
    ciara Guest

    Default

    A vama momcima je strasno mrko pogledat kad prodje djevojka u suknjicu ili dekolte. Pocrvenite greotice:mrgreen::mrgreen::mrgreen:aoo maxe:-D

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne za'ebajte, ljudi... Nista ljepse no kad se riba utegne, kad sva puca... podigne se na desetak centimetara... pa bilo da je ponoc ili podne, svejedno...

  14. #39
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ciara
    A vama momcima je strasno mrko pogledat kad prodje djevojka u suknjicu ili dekolte. Pocrvenite greotice:mrgreen::mrgreen::mrgreen:aoo maxe:-D
    Nije u opste stvar i pricha o tome.Vec samo o nekim stilovima i ponasanju kod nas i svijetu..kako je negdje drugo a kako je i zasto kod nas ovako kako jeste...?

  15. #40
    ciara Guest

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Nije u opste stvar i pricha o tome.Vec samo o nekim stilovima i ponasanju kod nas i svijetu..kako je negdje drugo a kako je i zasto kod nas ovako kako jeste...?
    Znam, samo se nadovezujem na pricu

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Postoje nepisana pravila ponasanja,pogotovu kod nas u CG,a koja sigurno nijesu losa i onaj koji ih ne zna [bar ona opsta],definitivno je nekulturan.
    Nigdje ne pise da je u skoli zabranjno nositi minic i niski struk,goli pupak ali svako ko ima mjere i ukusa zna da to nije u redu.Moze se biti moderan i u manje dekoltranoj majici i malko duzoj suknjici.Zar ima ista odvratnije nego vidjeti Podgoricanke da na pokajanje dolaze u mini suknjicama,dubokog dekoltea i zamislite,valjda zeleci da pokaze kako joj je zao pokojnika ,garderoba joj je bila crna!Vece nepostovanje prema smrti tesko da moze biti!
    Zelim da vam kazem da je najbolje nositi to u cemu je tebi lijepo,ali se mora voditi racuna o REDU a to sta je red su ta nepisana pravila ponasanja,koja iz kuce nosimo.
    Jos nesto,vidim da neki poistovjecuju moderno i uredno.Urednost je takodje nepisano pravilo,tako da uvazavam zene koje vode racuna o sebi , njegovane su ali ne znaci da su im shvatanja bas toliko moderna da nose ono sto one oce, ne vodeci racuna o redu!Prava dama zna kad i kako treba da se obuce i mnogo vodi racuna o pravilima ponasanja!!Zapamtite to cure i bicete uvijek lijepe i cijenjene od okoline.

  17. #42
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je lijepo sto si napisala
    Ali odkud ti to da nema zakona tj skolskog zakona i na poslu da se ne smije nositi mini suknja..Taj zakon i zabrana postoji,to sto pojedini prof.pedofili uzivaju u djevojcicama to je druga pricha.Ali def.zakon i zabrana postoji.I postojala je uvijek.Ali nije u pitanju zakon ili zabrana,vec je u pitanju roditeljska kultura,ako jedna zena ili muskarac,majka i otac mogu da puste svoju kcerku u skolu u dekolteu sa svojih 12-13 godina onda je to osnovna nekultura roditelja,i to je ono sto izlazi iz kuce.i na zalost toga je puno kod nas.

  18. #43
    ciara Guest

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Sve je lijepo sto si napisala
    Ali odkud ti to da nema zakona tj skolskog zakona i na poslu da se ne smije nositi mini suknja..Taj zakon i zabrana postoji,to sto pojedini prof.pedofili uzivaju u djevojcicama to je druga pricha.Ali def.zakon i zabrana postoji.I postojala je uvijek.Ali nije u pitanju zakon ili zabrana,vec je u pitanju roditeljska kultura,ako jedna zena ili muskarac,majka i otac mogu da puste svoju kcerku u skolu u dekolteu sa svojih 12-13 godina onda je to osnovna nekultura roditelja,i to je ono sto izlazi iz kuce.i na zalost toga je puno kod nas.
    Slazem se sa tobom. Dzabe zakon i sve, kad moze pored roditelja iz kuce da izadje i podje u skolu u minic i stikle. Kucno vaspitanje je sve to.

  19. #44
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ja bih voljela da vidm sta pise sta pise u tom zakonu i stvarno ne znam da postoji tako nesto ,bas strogo propisano.Bojim se da se sve to svodi na neke odredbe tipa-zabranjeno je dolaziti u nepristojnoj garderobi i bla,bla...A upravo tu lezi problem,iliti sta ko podrazumijeva pod nepristojnim odijevanjem!Definitivno se stavovi razlikuju,kao sto se vidi po ovim postovima i u jednm se slazemo i Ciara i Dzonis i ja,da je to iz kuce ponijeto vaspitanje!

  20. #45
    Join Date
    May 2004
    Location
    Sydney
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam misljenja da je zdravo voditi racuna o izgledu, ali na zapadu je malo drugacije, posle "fem. revolucije" zene su prestale da se dotjeravaju jer su bile misljenja da je volja muskaraca da su zene sredjene 24/7 i da vise nije potrebno da se pridrzavaju tog "zakona".
    Zene su shvatile da bile sredjene ili ne, jednako ce biti tretirane, pa su odabrale da svoja pravila prate, i svaka cast.
    Ja danas hvala zenama koje vjeruju u sebe, kojima je jasno da nije potrebno oblaciti se provokativno da bi "napredovale" u zivotu, mogu da nosim farmerice i pantalone. Ja danas hvala njima mogu da glasam i time uticem na tok svijeta. Poenta mi je da zenama na zapadu izgled nije toliko vazan jer je izgled beznacajna i povrsna stvar i da su iskustvo i licnost osobe vaznije.
    Nazalost zene u CG to ne vide i trude se koliko god mogu da izgledaju provokativno i neukusno, a to nazalost nije njihova greska. Zene u CG se tretiraju kao gradjani drugog reda i prema tome se oblace kao seksualne sluskinje. Steta!

  21. #46
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji razlika izmedju biti 'sredjen' i biti 'tacky'.
    Cini mi se da curice gledaju Grand, pa misle da je normalno da se tako oblacis.
    buy it!!!

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by L'L Miss
    Zene su shvatile da bile sredjene ili ne, jednako ce biti tretirane...
    Aha, kako ne... Ko te to slaga', zivota ti?

    p.s. Je l' ti to Taki na avatar?

  23. #48
    ciara Guest

    Default

    Quote Originally Posted by if_the_shoe_fits
    Postoji razlika izmedju biti 'sredjen' i biti 'tacky'.
    Cini mi se da curice gledaju Grand, pa misle da je normalno da se tako oblacis.
    Slazem se. Ja kazem, treba svaka djevojka da bude sredjena i uredna, kad ce se sredjivat ako nece sad, ali izaci na kafu u 12 popodne, u mrezaste carape i 12-tice, previse stvarno. Nego uticaj Grand-a kao sto ti rece

  24. #49
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Moram reci Misici da se ne slazem da su zene u CG gradjani drugog reda,naprotiv osjecam se vrlo postovana i ako oces pomalko i superiorna u svom okruzenju!Tri momka u mojoj kuci me savrseno dobro paze i maze,mislim na muza i sinove,i uvazavaju a tako je sa svim muskarcima u mojoj okolini!Sigurna sam da se vecina zena tako osjeca u CG.Ne sporim da ti mozda imas u svojoj okolini drugacija iskustva,ali ne mozes generalizovati.
    Sto se oblacenja zenskog svijeta tice,bojim se da su se zene u CG tekod skoro oslobodile patrijarhalnih stega,pa se malo vise dokazuju ali to ce biti kratkog daha.Dosadice im uskoro pa ce poceti da se oblace kao normalan svijet,preko dana, a uvece samo neka udare,kako ko voli. kad ce ako nece sad kad su mlade

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mustra
    ocigledno imate problem jer ti izgleda ne bi sisla u prodavnicu bez stiklica, a njemu to nije jasno.Iskreno ni meni. No, postoji sloboda izbora zato se ne mojmo prepirati....mada mi isto nije jasno kako ne volis farmerke...
    mustra,mrsko mi je da ti preprichavam postove,aj' ti to opet prochitaj..nisam govorila o meni & prodavnicama&shtiklama,vec o Madjaricama..Rekoh da sam zavisna od farmerica-obozavam ih,iako smatram da ima i bolje odjece za zene pozz
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •