Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 79

Thread: Da li ce te povjerovati?

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da li ce te povjerovati?

    Da u Berlinu I Bechu djevojke nemaju stajling "izazovna" tj da se uopste u toku radnih dana,na poslu,ako izadju na kafici ili setnji ne nose provokativno.Bili smo na putovanju u Berlin i Bech i muski i zenski iz cg su komentarisali jel moguce da u gradu gdje su gej parade i sloboda demokratska nema djevojaka koje nose mini suknje,dekolte razni itd...Da im se vide grudi,noge,zadnjica i slichno...Cak su i nase djevojke zene komentarisale to i iznenadile se...i govorile samo kod nas na balkanu se djevojke nose po vaz bijeli dan isto a time misle na mini suknje dekolte i razne sexy i izazovne stvari...i pitali smo se chemu to?Zar je moguce da bogati zapad,gdje nema tabu tema itd se ponasa toliko pristojno a mi balkanci tj balkanke ne!Stvarno to nisam mogao da shvatim...ljudi pa to su zemlje gdje su dozvoljeni i gej ljudi i takve stvari...gdje nema tih tabu tema,niko nikoga zbog toga ne kinji i mrzi,djevojke su im pristojne,bas smo se iznenadili...Znachi toliko su im zene pristojne u toku radnih dana da je to nesto nevjerovatno.Vjerovatno ima izuzetaka kao i svudje ali stvarno po chitav dan smo bili po berlinu ali nismo primijetili nista po oblachenju kao kod nas sto mozete vidjeti klinku od 15 godina sa mini suknjom "onom do ispod zadnjice npr"
    I moje pitanje je sta vi konkretno mislite drage nam cg zene o tome/?

  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    da da pa to je ona varijanta kao sa britancima- oni se opuchaju, rade preko citave nedjelje, a onda zaglave po onim pub-ovima, razuzdano se ponasajuci, , ponove, gresnici, to i subotom, a onda se nedjeljom vracaju u zivot, a u pon dolaze na posa' naduvene glave.
    Mislim nemam ja nista protiv provoda, neko to tako ide kod njih, drugacije to sve funkcionise, ima tu i neizivljenosti...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izazovno oblachenje i shminkeraj u sred bijela dana nije stvar ima li ili nema tabu tema, nego osnovna (ne)kultura. Narod preko dana radi/uchi i ne znam kome je komotno da se picani na shtikle 10 cm, dupe i sise na izvolte. A sve i da shetaju i ispijaju kafe i sokove po kaficima, nije vaspitano da se oblachi i shminka djevojka u dan isto kao uveche. Postoji neki red valjda, zna se kako se ide u restoran/kafic/diskoteku/shetnju po gradu/posao/shkolu.
    Shto se mene tice, ja preko dana nisam u shtikle izashla bez 3-4 puta, i svaki put mi je na nos izashao jer sam bila ka` invalid neshto... Bole me nogeee, usporiteee, a dje da shetamoooo ja ne moguuuuu... Pi! Farmerke/trenerka/helanke+majica+patike - moj izbor za dnevne shetnje! Ponekad mi se desi da i uveche izadjem u patike u grad. I svaki put se super provedem, jer mogu da se izigram ka co`ek.
    Last edited by Nikolina; 09-06-06 at 10:20.
    Never Complain, Never Explain

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo Nikolina svaka chast
    I jos nesto...U Berlinu djeci do 13 godina je zabranjen izlaz napolje bez prisustva starije osobe,roditelj,kucepazitelj,rodjak...kazne su do 250 eura,Ako ostavis djecu kuci samu cak mogu da ti ih oduzmu ili placas ogromnu svotu novca.
    Mozda ovo nema veze sa temom ali ima evo i zasto...Svima nam je poznato kako se oblache ove klinke 7,8 razred osnovne...I to je buducnost nasih djevojaka.POCHINJU sa tih 12-13 godina...takvim stilom i ponasanjem,tj nekulturom.
    E boze zdravlja nadam se da cemo svi raditi po 10 sati za vece plate,pa sto ti kazes nece imati vremena djevojka ic na stiklu preko dana od 10-15 cm.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me citira Nikolinu... Ama svaku rijec...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS
    Mozda ovo nema veze sa temom ali ima evo i zasto...Svima nam je poznato kako se oblache ove klinke 7,8 razred osnovne...I to je buducnost nasih djevojaka.POCHINJU sa tih 12-13 godina...takvim stilom i ponasanjem,tj nekulturom.
    Samo da se nadovezhem na ovo - Ja za zhivota svoga, ni jedan jedini put u sholu i na fax nisam poshla u mini suknju ili golog stomaka, i ne zato shto ne volim mini suknje i majichice, nego zato shto su me vaspitali da je to nekulturno i da se ne ide u shkolu u onome u chemu se ide na plazhu ili u diskoteku.
    Never Complain, Never Explain

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina
    A sve i da shetaju i ispijaju kafe i sokove po kaficima, nije vaspitano da se oblachi i shminka djevojka u dan isto kao uveche.
    A sto jel se nocu ne vidi?!
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    NSx, oce da kaze d aje nocu ljpse za vidjet. .)
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    A sto jel se nocu ne vidi?!
    :twist:ma sloboda izbora bre...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni samo jedna stvar nece biti jasna..zbog chega je,dodjavola, nekulturno kada se vidi stomak ?!!! Ko je i kada to propisao,molim vas? Totalna glupost..(sem ako je napolje ledeno,naravno ) Ljeti na + 40 ja stvarno ne mogu da nosim farmerice,koshulje,duge majice i da se preznojavam,pa izvinite ako nekom smeta shto sam poshla u grad u teksas suknji,japankama i majici,na kafu(!!!),nek' izvini..

    Isto tako me niko ne moze natjerati da stavljam shminku preko dana koja ce se istopiti chim izadjem iz kuce i prouzrokovati "efekat rakuna",ali rashchupana,neistushirana,sa izrastkom,bez maskare necu ici u grad..

    Patike ne podnosim i proklinjem godinu dana provedenu u njima,nikad vishe.. Izem ti zensko bez shtikle,vec kad imamo mogucnost da je nosimo,definitivno treba istu da iskoristimo..

    Dekolte...kombinovan sa shtiklom,mini suknjom i napadnom shminkom je 100% promashaj,i svaka zena zna da se nosi samo jedno od toga,bez obzira je li dan ili noc,zajedno moze da djeluje samo vulgarno..(koja to ukombinuje zna sve pjesme Seke Aleksic,definitivno..)

    Poslednje..bioskop,pozorishte,fakultet,sud,opshtin a,crkva..i sve slichne ustanove imaju nepisani kodeks oblachenja koji bih ja povremeno "osvjezila"..poshto su mi neki "propisi" definitivno bez znachaja..
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije u pitanju ako se vidi stomak...ok je ljeto itd...ali kao tebi nije poznato da cure u pg npr na velikom vjetru $EVER TAKO ZVANI nose kratke majice?ti to nikad nisi vidjela jel?i to je tebi moda?
    pa se posle zene po cg cude sto ne mogu djecu da imaju,sto kukaju jajnici me bole,sto svaka 3 posle 35 godine ide na dializu bubrega...
    sto se tiche posla,pozorista crkve itd..takvih javnih mjesta ne bih nista mijenjao nego bih jos vise strozije to uveo...mislim zar se ponosis klinkom u 7 razredu koja nosi mini suknju i izbachi pubertetske grudi ispred nastavnika..ma daj dosta mi je slusat ove moderne djevojke...
    sad ispade ti modernija od 80% cura sa zapada

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    alo ljudi raspravljate o nekim stvarima u koje ne treba zalaziti ni trunku...razmislite malo,svak nek nosi ono sto hoce,ono u cemu se najbolje osjeca i sve sto ide uz to...ako mi se seta gola kroz grad setacu pa ha....

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sloboda izbora to je tacno...Djevojke se kod nas samo oko shminke $ekiraju(vecjina, naravno-ne sve) nista drugo ne rade...Onda kad se udaju poklopi ih neki manijak jer nisu radile na lichnosti uopshte i posle tridesete sve kao otpad izgledaju...A u Becu i Berlinu, tek se tada docjeruju...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tammy
    Poslednje..bioskop,pozorishte,fakultet,sud,opshtin a,crkva..i sve slichne ustanove imaju nepisani kodeks oblachenja koji bih ja povremeno "osvjezila"..poshto su mi neki "propisi" definitivno bez znachaja..
    To uopshte nisu nikakvi propisi, samo je nekulturno otic` u shkolu u suknju do ispod prkna, golog stomaka i sisama na izvol`te.
    Ljeto je neshto potpuno drugo. Svi mi tada ne skidamo suknjice, haljinice, shorceve, i benkice raznorazne. Ali nisam ja o tome prichala, poshto se to podrazumijeva, meni makar.
    Never Complain, Never Explain

  15. #15
    ciara Guest

    Default

    Ziva istina. Ja sam nedavno bila u inostranstvu sa dvije drugarice, i mogu reci da se po mnogo cemu razlikuju od nasih djevojaka. Skoro sve djevojke sto sam vidjela, bile su jednostavno obucene, nenasminkane, nesredjene.
    Meni je bilo neprijatno jedno vece, kad smo nas tri izasle u grad. Zurili su u nas kao da smo s Marsa pale.
    Ja isto mislim da ne treba pretjerivati preko dana kad se izadje na kafu ili slicno, ali ipak zensko je zensko, i treba da odvoji vecernju garderobu od dnevneMedjutim to kod nas ne vazi izgleda. Mada, mislim da te iste djevojke koje su iz inostranstva, nemaju vremena da razmisljaju o tome, i da kafenisu od jutra do mraka kao sto je to kod nas. Isto vazi i za momke. Jer vjerovatno bi se i one isto ponasale i oblacile da imaju vise vremena za sebe

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by DzoniS
    nije u pitanju ako se vidi stomak...ok je ljeto itd...ali kao tebi nije poznato da cure u pg npr na velikom vjetru $EVER TAKO ZVANI nose kratke majice?ti to nikad nisi vidjela jel?i to je tebi moda?
    pa se posle zene po cg cude sto ne mogu djecu da imaju,sto kukaju jajnici me bole,sto svaka 3 posle 35 godine ide na dializu bubrega...
    sto se tiche posla,pozorista crkve itd..takvih javnih mjesta ne bih nista mijenjao nego bih jos vise strozije to uveo...mislim zar se ponosis klinkom u 7 razredu koja nosi mini suknju i izbachi pubertetske grudi ispred nastavnika..ma daj dosta mi je slusat ove moderne djevojke...
    sad ispade ti modernija od 80% cura sa zapada
    Aj' ti,machak, prochitaj ponovo moj post,obrati paznju na zagrade (ima jedna rijech.."ledeno" oznachava vremenske prilike kad kratke majice nisu prikladne za nositi)..vidje li da sam pomenula dekolte i minicu zajedno u 7 osnovne pred nastavnikom.. I nemoj mi vishe quote-ovati postove ako ih ne prochitash..Ono shto pishe i ono shto ti mislish da pishe nije isto..Ah,da, otkud bi meni moglo biti poznato kako cure u pg izgledaju?!!

    * Shto se tiche zapada..Berlin i Bech nije chitav svijet..npr. otidji u Francusku pa cesh vidjeti koliko zene troshe vremena i novca na izgled,i to ne samo spoljashni..ili upoznaj bilo koju Madjaricu i bice ti jasno da one ni u prodavnicu(bukvalno!) nece izaci bez diskretne shminke i sa sredjenom kosom(chak i starije zene),za njih je to jednostavno nekulturno.

    Pozz.
    Last edited by Tammy; 09-06-06 at 15:48.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina
    To uopshte nisu nikakvi propisi, samo je nekulturno otic` u shkolu u suknju do ispod prkna, golog stomaka i sisama na izvol`te.
    Ljeto je neshto potpuno drugo. Svi mi tada ne skidamo suknjice, haljinice, shorceve, i benkice raznorazne. Ali nisam ja o tome prichala, poshto se to podrazumijeva, meni makar.
    Apsolutno..kao shto ni ja nisam prichala o "suknji ispod prkna,sisama na izvol'te" i shkoli..
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tammy
    Apsolutno..kao shto ni ja nisam prichala o "suknji ispod prkna,sisama na izvol'te" i shkoli..
    Razumjele smo se onda.
    Never Complain, Never Explain

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Nikolina

    Hm,ali ako ti naucis fino gradivo ili sta vec...boli profesora uvo u sta ces doci,ako dodjes a nemas pojma onda ce da ti s..e kako imas vremena za minice stiklice...i tako redom

    @ ciara

    Imaju ine vremena vjeruj mi kao i svi,samo sto ga koriste pametno...pa znas ono vrijeme je novac..

    @tammy

    slazem se sa tobom...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by green_girl
    @Nikolina

    Hm,ali ako ti naucis fino gradivo ili sta vec...boli profesora uvo u sta ces doci,ako dodjes a nemas pojma onda ce da ti s..e kako imas vremena za minice stiklice...i tako redom
    Ne pricham ja o tome uopshte, i ne znam kako si to povezala sad. Ne oblachim se da bi me profesor ili bilo ko drugi pohvalio/ukorio za stil, nego govorim o KULTURI!
    Never Complain, Never Explain

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pricam ti o tome da odijelo ne cini covjeka...kapiras?:mrgreen:

  22. #22
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina
    Ne pricham ja o tome uopshte, i ne znam kako si to povezala sad. Ne oblachim se da bi me profesor ili bilo ko drugi pohvalio/ukorio za stil, nego govorim o KULTURI!
    Ja mogu biti kulturna i u minic i u stiklice i uz sve sto ide uz to,a isto tako mogu biti kulturna i u kosuljicu i farmekke...patike.. naravno samo ako to HOCU...:zzz:

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by green_girl
    Ja mogu biti kulturna i u minic i u stiklice i uz sve sto ide uz to,a isto tako mogu biti kulturna i u kosuljicu i farmekke...patike.. naravno samo ako to HOCU...:zzz:
    Shto se mene tiche i gola ako cesh... Ja o sebi pricham, i kako ja bih i ne bih mogla. Shkola sigurno nije mjesto dje se ide u mini suknje i shorceve i kratke majichice i sise na izvol`te.
    P.S. Ne budi sigurna da odijelo ne chini chovjeka...
    Never Complain, Never Explain

  24. #24
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK SASVIM SAM SIGURNA U SVE STO KAZEM

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    on topic:
    ne mislim da to ima veze sa pristojnoshcu... ljudi rade svoj posao, i bitno je da ga odrade, da im je udobno dok rade, a da, eto, pristojno izgledaju...
    wekend i svi izlasci su druga prica...

    a to da su pristojnije te zene od nas--mislim da to shta oblace na posao apsolutno nije indikator...
    Last edited by kIkICa; 09-06-06 at 16:31.
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •