Results 1 to 17 of 17

Thread: Treba mi DIGITALNA KAMERA - camcorder

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Treba mi DIGITALNA KAMERA - camcorder

    Eto doslo vrijeme da se kupi jedna kamera, na koju sam bogami dugo cekao

    Eo googlam vec 2 sata, meni su sve ove kamere vrhunske, tako da bi ja svaku izabrao. Heheh.

    Ono sto ocu da moja buduca kamera posjeduje je prije svega vrhunski snimak, jer je to osnovna stvar svake kamere, potom ako bi moglo da moze i da napravi koju sliku, i eto da bude manje vise cool kvalitet. Dalje, da ima sve potrebne ulaze i izlaze, da se to snimci mogu lako prebaciti na kompjuter itd, i da ima prosirivu vrstu memorije, znaci to vjerovatno mora ici u vidu memorijskih kartica, zar ne, sem ako ne postoji neka druga varijanta, kao recimo sto vidjeh kod jednog digitalnog aparata rw mini disk i direktno rezanje na njega. Eto, ne znam jesam li sto izostavio, vi koji znate oko ovoga, i bavite se snimanjem vec duze napisite mi na sta jos treba obratiti paznju.

    E da najvaznije, cijena da bude do 500 eura, valjda se za te pare moze naci nesto da valja???
    Samsung Galaxy S7

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bruka, da nema majstora sto se tice ove tehnike...

    Ja proguglah sve zivo, ali mi opet treba pomoc oko trgovine...

    Ajte ima li vas idje, sto ste pospali???
    Samsung Galaxy S7

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Sony miniDV handycam DCR-HC44E

    Nova,garancija 12 mjeseci.Cijena 550E.
    Kompletnu specifikaciju imas na adresi:
    http://www.sony.co.yu/view/ShowProdu...ory=CAM+MiniDV
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,998
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    MiniDV camcorder SAMSUNG VPD 351
    Mini DV Digital camcorder SAMSUNG - VPD 351, Odlična digitalna kamera minijaturnih dimenzija, rezolucije 800.000 piksela CCD, Poseduje optički zum 20x, digitalni zum 900x, TFT LCD displej 2.5", Stabilizator slike... Težina: 400g.


    Mini DV camcorder - CANON MV890
    Mini DV Digital camcorder CANON - MV890, novi model digitalne kamere renomiranog proizvođača, rezolucuje 0.8 megapiksela CCD, Poseduje optički zum 22x, digitalni zum 700x, LCD TFT Displej dijagonale 2.7", ugrađena opcija sa Digitalnim efektima, jednostavna za upotrebu...


    MiniDV camcorder - PANASONIC NV-GS 27
    Mini DV Digital camcorder PANASONIC NV-GS 27, digitalna kamera malih dimenzija i lepog dizajna: Poseduje optički zum 30 x, digitalni zum 1000 x, rezolucija 0.8 MP CCD, 2.5" TFT LCD displej, Stabilizator slike... Težina: 410g



    MiniDV camcorder - SONY DCR-HC17

    Mini DV Digital camcorder SONY DCR-HC17, Odlična digitalna kamera renomiranog proizvođača, Poseduje optički zum 20x, digitalni zum 640x, rezolucija 0.8 MP CCD, Displej 2.5" Touch Screen, Mikrofon, Digitalni efekti, Night Shot Plus, Težina: 400g...

    MiniDV camcorder - SONY DCR-PC107
    Mini DV Digital camcorder SONY DCR-PC107, noviji model sa dodatnim mogućnostima, težine samo 375g, Poseduje optički zum 10x, digitalni zum 120x, rezolucija 800.000 piksela CCD, 2.5" TFT LCD displej, mikrofon, digitalni stabilizator slike, mogućnost noćnog snimanja u potpunom mraku, Photo Mode, IEEE 1394 Out...

    Palmotićeva 20a, Bežanijska 58, Deligradska 7011/33-44-696, 3612-720, 065-33-44-696
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko broj SONY prodavnice u PG i Neutrona???
    Samsung Galaxy S7

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ///////

    sve ove kamere koje su ti predlozili su odlicne ali kolko sam shvatio nijedna se ne uklapa u tvoj kriterijum
    prvo sve kamere danas daju sadvim ok snimak ,
    drugo nijedna ne daje ok fotografiju jer im je to sporedno
    trece svega nekoliko modela kamera za tri cipa se moze uklopiti u tu cijenu koju trazis , iako licno mislim da je nepotrebno sa kucnu upotebu imati trocipnu kameru jer je ona i teza i veca a za snimke koji se rade iz ruku nema neke bitne rzlike

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam te bas najbolje razumio. Ono sto je najbitnije kod kamere je ipak taj prenos, tako da je najbolje kad se ima firewire. Mini-DV je najbolja solucija kao memorija za snimanje, u to sam se uvjerio. Znaci opticki zoom, Mini-DV, firewire i eto slike u neku ruku da su ono ok...
    Samsung Galaxy S7

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ///////

    svaka ima firewire , tako se prenosi zapis na kopm

    postoje tri vrste zapis ali si ti trazio minidv znaci digitalni zapis (i profi prave zapis na njih) , zapis direkno na mini dvd (losiji kvalitat) i zapis na mem karticu (totalna glupost(malo vremana , relativno los zapis )
    na minidv kaseti od 60 min (13gigiabajta) , minidvd (1,4gb) i mem kartica 512mb .

    karticu uglavnom nasmikaniji modeli imaju da se na njih smjestaju fotke .

    bilo koju kameru da izaberes bices zadovoljan .

    samo odluci da li sa jednim ili tri cipa

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,998
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Da napomenim da prvi tri kamere koje sam ti postovao koštaju oko 350€ -450€... A da je zadnja oko 600€
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzlaznom putanjom to, a Bugi?

    Moj izbor se sveo na tri modela:

    Panasonic NV-GS 35 Silver - 560 eura

    http://www.pricerunner.co.uk/sound-a...314841/details

    Sony Handycam DCR HC44 - 525 eura

    http://www.ciao.co.uk/Productinforma..._HC44__6473053

    Sony DCR-HC24E - 380 eura

    http://www.pricerunner.co.uk/sound-a...549440/details

    A onaj koji je presudio, tj. kojeg cu sutra najvjerovatnije uzeti je:

    Canon MV 930 - 420 eura

    http://www.ciao.co.uk/Productinforma...V_930__6473030

    Ovaj Canon ima Mini-DV kasetu za snimanje i opticki zum od 25 x. Ima usb, firewire ulaz, video/audio izlaz kao i ulozak za SD memorijsku karticu sto znaci da moze i da pravi slike. Ono sto bi moglo bit bolje je resolucija koja je 0.8 Mpix, jer ne valja kako kazu da je ispod 1 Mpix, ali eto. I minimalna luminacija je 2 lux-a, sto bi moglo bit takodje bolje, zar ne? Jer ako je minimalno lux-a nula, kao kod gore navedenih kamera to je bolje zar ne, jer znaci da je osvjetljenje nulto, i da kamera takodje dobro snima pri tome osvjetljenju. Ako je minimalno 2 lux-a, znaci li to da ce nocu snimak biti losiji? Ova prva panasonic je bomba od kamere, ali mi nesto premnogo para. Kod ove sonijeve druge me cudi da je kamera tako dobra ali da joj je opticki samo 12 x ?? Kod trece me upravo buni ta luminacija koja je kako pise u specifikaciji minimalna 5 luxa, ali pri nightshot-u nula, i to se samo pominje kod ove dok kod drugih nisam naisao na to.

    Uh, ne znam dje mi je glava vise. Ako neko zna za ove lux-e foru neka mi to odma napise nocas, znaci ako je minimalno 2 lux-a da li ce ta kamera moci da snima po mrkloj noci uz neko minimalno osvjetljenje. Takodje, me buni ovaj DCR-HC24E model sa njegovom osvjetljenoscu...
    Samsung Galaxy S7

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    izgleda da se isti ti odje najbolje razumijes u kamere

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Moj predlog ti je SONY HC 39e ne znam imasli je u PG ali je imas u BG.
    Zasto?
    1. Sonijeva je. Panasonic los autofokus i snimanje u smanjenoj vidljivosti, veci broj kvarova. Druge kamere necu poredit jer i ne mogu sa Sonijem.
    2. HC 39 je isto sto i HC 42 samo sto nema ulaz u kameru, znaci sa kompa na kameru. To ne treba vjeruj mi nikome bez ako ne snimas svadbe a i tada je pitanje.
    3. 1Mpix
    4. Za te pare 400-440Eur je najbolje sto se moze dobiti.
    5. Znas da si kupio najbolju tehnologiju koja sigurno radi.
    6. Za razliku do 500 Eur kupis Torbicu, 2-3 kasetice (bez memorije jer ne podrzava sa memorijom) i ako bi kako mogao dodatno socivo da ti digne zum na 22 ili 44 opticko.
    Vjeruj meni da ti je ova opcija najbolja, ja je imam a radio sam sa nekoliko. Sony je Sony i tu nema price. Panasonic je prelijep ali mu je previse toga poslo u ljepotu, ima dobrih funkcija koje ni Sony nema, ali zaboravi Panasonic, jer sigurno da dajes velike pare a onda oces nesto sto radi.
    Znas kad u DVD klub uzmes film a on preskace, kako popizdis, a kosta samo jedan euro, e zamisli kameru kupis a onda snima katastrofa. Pa sigurno bi bio raspolozen da ubijes nekog. Zato kupi Sony i uzivaj.
    Pozdrav

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,998
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Za lux- eve ti ne znam, ali po meni je mnogo bolje da pogledaš ima li kamera digitalni stabilizator slike.. Cisto da ti filmovi ne tresu dok budeš zumirao
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da se ne razocaras u panasonic

    Ovu kameru imam oko pola godine i apsolutno ni jednom mi nije zastekala (a ispadala mi je 500 puta). Prezadovoljan sam. Brzina odziva 1,7sec, 30x zoom, lagana za upotrebu (kreten moze da je koristi). Fokus i ovo sto pomenu nokiapg nijesam primijetio (mozda ima na nekim modelima ali ne i na mom ), cak ima i regulaciju brzine zuma i jos nekih simpaticnih stvari.
    Vidim da se po internetu krece oko 500EUR.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Zaboravio sam i ovo sto je bugi napisao za stabilizator slike, i tu je Sony neprikosnoven.
    Normalno u ovaj cjenovni rang je softverski stabilizator.
    I da dodam. Snimanje u mrklom mraku, digitalni zum, zvuk 5+1(nema ga HC39 sto sam predlozio), 16 bitni zvuk, wide screen, razni drugi "glupi" dodaci, ne obracaj paznju na te stvari jer i Sony i Panasonic imaju skoro sve isto i skoro svaka kamera slicne rezime rada.
    Moram da naglaim da Panasonic ima svoj Codek za AVI DV format, a ja korisnik sonija koristim bas panasonikov Codec. Panasonic i ljepse radi sa zvukom. Ali su nijanse u pitanju tako da to nije presudno. Panasonic je prelijep , cak im je i kampanja bila bazirana na to da su njihove kamere seksipilne, da imaju neke rezime rada gdje proljepsavaju osobu kad snimas, ali ali ali kupi soni je je Sony Sony ne bez razloga. Ne zato sto je japanski, ne zato sto ima Aiba, ne zato sto ima PS1-2-3, najbolje televizore...., nego zato sto u ovoj klasi kamera SONY za te pare nudi najvise. A da zaboravio sam Karlovo socivo, a dobro socivo je pola posla, pa makar ono zumiralo i 100 puta.
    Slazem se da je Panasonik najbolji i nepogresiv izbor, ali poslije Sonija.


    P.S.
    Kupi sto oces, ja sam se uvijek dvoumio izmedji Panasonica i Sonya i opet kad budem kupovao gledacu i jednu i drugu ali na kraju sigurno cu kupiti Sony.
    Polovno ne kupuj!!!
    Veliki zum je dobra stvar i to me najvise lomilo kod ove kamere ali necega se moras odrec ili kupi dodatno socivo.
    Last edited by NokiaPg; 08-06-06 at 10:05.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak na kraju kupih ovaj canon. Sve u svemu konacni bilans blizu 500 eura. Sad slijedi ispitivanje, mada na prvi look mogu reci da odlicno lezi u ruci
    Samsung Galaxy S7

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,998
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Mi tebi Sony a ti uze Canon...
    Nek ti je sa srećom pa da ti ne...
    Quote Originally Posted by OutLook
    (a ispadala mi je 500 puta)
    :mrgreen::mrgreen:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. HOROSKOP
    By Sick-Boy in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 29-03-15, 11:52
  2. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  3. cvijece
    By adriana in forum Ženski kutak
    Replies: 59
    Last Post: 09-03-07, 15:51
  4. kupovina..treba pomoc...brzo!!!
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-04, 11:57
  5. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •