Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: a na sajmu....svega!!!

  1. #1
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up a na sajmu....svega!!!

    nevjerovatna je stvar da ja koja sam trenutno u beogradu i koja se "jedem" sto nijesam u prilici da odem, vidim i nesto kupim na PRVOM MEDJUNARODNOM SAJMU KNJIGA U CRNOJ GORI, otvaram ovu temu jer cekam vec dva dana da neko napise makar dvije recenice o tome kako je bilo i sta je sve vidio tamo. uzasno bitan dogadjaj za sve nas a od forumasa na ovu temu ni traga ni glasa.
    meni je to prilicno porazno, iako sam svjesna da cu ovim svojim topicom navuc gnijev nekih ljudi sa foruma (u stilu evo opet se pravi pametna), svejedno, odlucila sam da otvorim ovu temu koja zasluzuje da bude NAJPOSJECENIJA!!!
    nijesam bila i ne znam ali molim bilo koga od forumasa ko je bio i posjetio sajam da ostavi makar i najkraci komentar.
    unaprijed zahvalna

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj si put pogodila pravu stvar(ko zna mozda se i udas,hahahahaha).Uglavnom,idem za weekend da vidim i to cudo.Nadam se da ce neko ko je bio ostaviti utiske.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sajam zasluzhuje da bude, eto, pomenut samo zbog toga shto je prvi ovakve vrste u dragoj nam CG. Shto se svega ostalog tiche.... samo neka su zdravo: ekspanzija jeftine literature, od KAsandre do Lagune... ni jedan antikvarni shtand... zhali bozhe.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love
    Sajam zasluzhuje da bude, eto, pomenut samo zbog toga shto je prvi ovakve vrste u dragoj nam CG. Shto se svega ostalog tiche.... samo neka su zdravo: ekspanzija jeftine literature, od KAsandre do Lagune... ni jedan antikvarni shtand... zhali bozhe.
    cudi me da nisi pomenula ambijent i zdanje u kojem je napravljen sajam
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se sadrzaja tice, sajam je masu tanak. Bas sam ocekivala bogatiju ponudu. ali eto... prvi se macici u vodu baCAJU. dobro je sto je konacno napravljen, pa ce bit bolji nadajmo se...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko je bio od aktuelnih izdavackih kuca???
    jesu li cijene bile masu nize nego obicno???
    znali se ko je otvorio sajam???

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bicesh izvijeshtena poslije weekenda... ja nisam imala vrijemena da odem, al evo, fcks konacno gotov, tako da planiram u naredna 2 dana...

    cula sam da su cijene jako niske, tipa 30-50% u odnosu na knjizare po gradu...
    cula sam i da ima, shto je meni bitno, dosta literature na engleskom, ito prilicno povoljno...
    i da ima, a tu cu se oshashavit', bogat izbor literature koja se tiche psihijatrije...

    beletristikom, kalko sam skontala, niko nije pretjerano odushevljen, jer se od den brauna, habjanovicki i mojsilovicki ne moze ni okrenut oko sopstvene ose... ali, rekoh, nisam bila...
    budem izvijestila...
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka
    ko je bio od aktuelnih izdavackih kuca???
    jesu li cijene bile masu nize nego obicno???
    znali se ko je otvorio sajam???
    nije bilo UNIREKSA! A najvise su prodavani dzepni recnici po 2 eurica.
    I lost my watch….now I’m lost in time

  9. #9
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    inace rijecnik oxworda,koji sam nedje gledao za 20tak eura kostao je 4eura.
    Nisam bio i necu biti u prilici da prisustvujem ovom sajmu ove godine

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok
    nije bilo UNIREKSA! A najvise su prodavani dzepni recnici po 2 eurica.
    Po 1,50e oni putnicki. Ja uzela Spanski Izmedju ostalog, tesko je bilo opredijeliti se, trebale bi mi milijarde eura da kupim sve sto mi se svidjelo. A, sto znam, svakako je prednjacila beletristika i to na vecini standova sve isto, a kako neko rece narocito Den B. i ostale knjige o sv. Gralu i na tu temu.
    Dopunila sam kolekciju Milenijum iz Vijesti knjigama koje su mi nedostajale, uzela "Sagu o Forsajtima" i par dzepnih izdanja pjesama.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb


    Nevjerovatno je da izdanja iz Hrvatske ne mogu da se kupe. Nego sluze kao exponati.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  12. #12
    Join Date
    May 2006
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uopshte nisam zadovoljan ponudom knjiga, a i cijene su, s obzirom sa se radi o sajmu, prilichno visoke .. razlika je sigurno 15- 20 % u odnosu na cijene knjiga na BGD sajmu ..

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica
    bicesh izvijeshtena poslije weekenda... ja nisam imala vrijemena da odem, al evo, fcks konacno gotov, tako da planiram u naredna 2 dana...

    cula sam da su cijene jako niske, tipa 30-50% u odnosu na knjizare po gradu...
    cula sam i da ima, shto je meni bitno, dosta literature na engleskom, ito prilicno povoljno...
    i da ima, a tu cu se oshashavit', bogat izbor literature koja se tiche psihijatrije...

    beletristikom, kalko sam skontala, niko nije pretjerano odushevljen, jer se od den brauna, habjanovicki i mojsilovicki ne moze ni okrenut oko sopstvene ose... ali, rekoh, nisam bila...
    budem izvijestila...

    sto se cijena tice, knjizara "narodna knjiga" kod kerbera je redovno 20%-30% jeftinija od gradske knjizare i ips-a. kad hocu da kupim knjigu, podjem tamo.

    a sto se sajma tice, nisam bio, a stvarno mi je glupo da se na istom mjestu odrzavaju sajam poljoprivrede i sajam knjiga. a ima ljudi koji takve manifestacije posjecuju u stilu: "daj mi jedan metar ovih crvenih i...draga, koje nam je boje ormar kuci? smedji?...i daj mi po metra ovih smedjih...i daj mi nesto od iva andrica samo ako ima u zutom"

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    cudi me da nisi pomenula ambijent i zdanje u kojem je napravljen sajam
    Uzdrzhala sam se Nisam rekla ni djelic onoga shto stvarno mislim, no premnogo kritikujem, pa mozhda bolje da se obuzdam
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidjela sam lastu, vrabca i jos neke ptice cudne konstitucije u hali
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    vidjela sam lastu, vrabca i jos neke ptice cudne konstitucije u hali
    hahaha aj reci realno, jel' da da je najinteresantnije, i najveca guzva bila ispred standa MONETA ?
    I lost my watch….now I’m lost in time

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bash ste bezobrazni. meni je sajam ok. jeste da ima dosta smeca, ali s druge strane ima i dosta finih, povoljnih stvari. i bilo bi lijepo kad bi manje pljuvali. kad vam nedostaju neke stvari onda kukate sto ih nema, a kad ih dobijemo onda slijedi kukanje sto nije ovako ili onako. nije ni cudo sto mnoge stvari sa potencijalom ne mogu da prezive u podgorici, jer se ubrzo popuste pod bujicom pljuvacke. a ambijent i lokacija su totalno nebitni. nista valjda tamo isli da gledate enterijer, vec knjige?
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida
    bash ste bezobrazni. meni je sajam ok. jeste da ima dosta smeca, ali s druge strane ima i dosta finih, povoljnih stvari. i bilo bi lijepo kad bi manje pljuvali. kad vam nedostaju neke stvari onda kukate sto ih nema, a kad ih dobijemo onda slijedi kukanje sto nije ovako ili onako. nije ni cudo sto mnoge stvari sa potencijalom ne mogu da prezive u podgorici, jer se ubrzo popuste pod bujicom pljuvacke. a ambijent i lokacija su totalno nebitni. nista valjda tamo isli da gledate enterijer, vec knjige?
    Zezamo se, pa i da su knjige na pjacu izlozene opet bi bilo ok!
    p.s. preozbiljno si shvatila onu pjesmicu "domovina se brani knigom":mrgreen:
    I lost my watch….now I’m lost in time

  19. #19
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love
    Sajam zasluzhuje da bude, eto, pomenut samo zbog toga shto je prvi ovakve vrste u dragoj nam CG. Shto se svega ostalog tiche.... samo neka su zdravo: ekspanzija jeftine literature, od KAsandre do Lagune... ni jedan antikvarni shtand... zhali bozhe.
    Imala si Iranski stand, doduse, ne bas antikvarni, ali atraktivan u svakom slucaju. Imate da kupite reprodukcije slika, iako je izbor trenutno mali, pa postoje dvije vrste slika ~ 50cmx45cm - 4eura.
    usput, za 7 eura na jednom od standova kupih poster - karta svijeta sa slikama izuma - hrvatsko remek djelo! Prelijepa stvar, a poster je ogroman, nesto manje od 1.90x1.50m

    Prelijepa stvar!!!!
    Last edited by Antares; 04-06-06 at 17:41.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok
    hahaha aj reci realno, jel' da da je najinteresantnije, i najveca guzva bila ispred standa MONETA ?
    i Vijesti. Cak smo i dobili nagradu za najposjeceniji stand
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Vazno je da ga imamo a za par godina ce sigurno biti manifestacija vrijedna paznje i bez zamjerki.Prvi put je pa sigurno ima i propusta.Sjutra tj danas idem a posto sam posjetila i beogradski sajam i neke po Vojvodini,moci cu da uporedim mada sam sigurna da je,za sad,neuporedivo a cijene su ovdje sigurno mnogo vece jer su i u knjizarama po Srbiji cijene povoljnije.Recimo,Vujaklijin recnik je u gradskoj 55 eura a u Srbiji 2800 dinara,nesto preko 30 eura.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sajam je bio bas bezveze, no doduse i to je neki pocetak....

    Trebalo mi je svega 10 min da bi obisao svaki stand i mogu reci da mi nista nije posebno privuklo paznju. Oxfordov stand je bio siromasniji od Oxfordove knjizare na mom faxu. Uzas....Daleko je ovo jos od jednog BG sajma koji se obilazi za cijeli dan.....

  23. #23
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vladoje
    Sajam je bio bas bezveze, no doduse i to je neki pocetak....

    Trebalo mi je svega 10 min da bi obisao svaki stand i mogu reci da mi nista nije posebno privuklo paznju. Oxfordov stand je bio siromasniji od Oxfordove knjizare na mom faxu. Uzas....Daleko je ovo jos od jednog BG sajma koji se obilazi za cijeli dan.....
    Onda mozes da zamislis kakvo bi ti odusevljenje bilo kada bi otisao na recimo sajam knjiga u Njujorku, pa bacis pogled na Beogradski.

    Sta ocekujete za prvi put ljudi? Daj sta das.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Dodjoh,vidjeh...Posljednji dan i vec oko 14 h pola standova je bilo prazno sto je bezveze jer su trebali da ostanu do samog kraja.I to su bas crnogorski izlagaci prvi otisli!Nijesam impresionirana, ali-bolje ista nego nista.Za koju godinu ce valjda biti puno bolje.Ja nadjoh sve sto me interesovalo,mada mislim da su cijene trebale da budu jos nize.za 10 % se razlikuju od nasih knjizara, mada ne za sva izdanja.Ona bolje opremljena su preskupa i rekla bih ista kao u Gradskoj knizari.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes' da nije bilo previše stručne literature (dosadila mi je beletristika), ali imalo se što kupit. Nijesam bio nešto pri parama, ali sam ipak kupio tri knjižice.
    Jedna od njih je bila knjiga o Motornim vozilima, u izdanju dukljanske akademije nauka, potpisana od tri domaća Ph.D.-a.

    Izrada nije nešto posebno (Pobjedina štamparija), ali u pitanju je knjiga sa tiražom od 300 primjeraka, trvdim povezom, masnim papirom, sa 300 stranica, izdata 2006 godine - sa cijenom od 10 eura!

    Mislio sam se 2 milisekunda dali da je kupim

    Popričao sam sa ljudima iz El Kelimeh-a, Novi Pazar, kažu da su imali 1000 eura troškova u startu, ali i da su vrlo zadovoljni (čitaj: izvukli pare i pristojno zaradili) i da će najvjerovatnije i sljedeće godine učestvovati.

    Organizatori su organizovali i besplatan prevoz (ne znam kako je to funkcionisalo), što je za pohvalu.

    U svakom slučaju, nadam se da će ovoga bit i sljedeće godine, i da ću imat više para

    Toliko od mene

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorija svega
    By Sandman in forum Nauka generalno
    Replies: 61
    Last Post: 16-08-06, 12:06
  2. Crna Gora Iznad Svega
    By Libertas in forum Politika generalno
    Replies: 17
    Last Post: 17-01-06, 08:48
  3. a shta nakon svega...??
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 100
    Last Post: 02-01-06, 13:34
  4. Interes prije svega
    By giroza in forum Ljubav
    Replies: 13
    Last Post: 07-08-05, 01:44
  5. Korijeni svega!
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 08-04-04, 20:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •