Results 1 to 15 of 15

Thread: You can find me in a Club.

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default You can find me in a Club.

    Na jednom forumu sam vidio interesantan topic o video klubovima (naravno, misli se & na DVD, DiViX) koje posjecujemo, odnosno o ljudima koji tamo rade.
    Koliko se dugo zadrzhavate? Da li trazhite pomoc od ljudi koji tamo rade, ili samo odabirate film? & sve ostalo shto ide uz odabir filma...
    So... Bilo bi interesantno!

    (Pochnite, a ja cu se javiti docnije.)
    i left my urge in the icebox.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja uvijek sam biram,ono sto sam vec gledao pa mi se gleda opet ili ono sto nisam a cini se interesantim.Naravno ljubaznost zaposlenih ce doprinijeti da cesce dolazim 8)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ha... toliko smo zatrpani "glupim topicima", da ovaj predstavlja pravo osvjezenje;
    pametan, koristan i zanimljiv u isto vrijeme... sjajno, sjajno, veoma impresivno!

    odgovor na pitanje;
    Ne trazim pomoc od ljudi zaposlenih u video klubu, jer bi po njihovoj preporuci dobio film tipa
    kralj skorpiona ili srebrnu strijelu... tako da sam biram filmove, to je trenutna situacija.
    Mada ima klubova u kojima rade ljudi koji znaju sta valja, pa ako ustanovim da je to tako,
    rado cu ih pitati za neki film, eventualno prodiskutovati s'njim/njom o istom!
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vazda sam biram filmove.
    Al kad odem po film svratim u nekolka DVD kluba pa se na kraju vracem kuci sa po nekolika filma.
    A maximalno isrnjacim tamo. Umijem da ostanem dok me noge ne zabole.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hello Blue...pitaš li se možda odakle mi sati :wink:

    NEKE koji rade u klubovima bih UVIJEK pitala za preporuku :twist:

    Ranije sam mogla danima strplivo da čekam svoj red za neki hit-film u video-klubovima...doduše, najčešće bih se zjb-la. Zato sam odustala od te aktivnosti.
    Ja sam staromodna, bioskop je i dalje moj favorit (sa sve kokicama).
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekada sam bila uclanjena u 2-3 video kluba u Kotoru. Sada nema vise tih klubova, zbog piraterije... osim jednog kod treceg puta, ali tamo se nisam jos uclanila.

    Sto se tice izbora filmova, uzimala sam po preporuci radnika video kluba (koje su uvijek bile dobre) ili me naslov, glumci i size radnje zaintrigirao.

    Svakog vikenda, moja sestra iz PG donese iznajmljene DIVX filmove i na kompu ih gledam.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    negdje davno sam napisao na nekoj sličnoj temi svoj san (a inače, sanjam jednom godišnje) - ulazim u videoteku, pitam radnicu za neki film (što je, je li, bila svakodnevna rutina), ona takođe rutinski odgovara da ga nemaju, vadi pištolj i počinje da puca na mene. Ja bježim preko bulevara, a ona nastavlja da puca. uspio sam da joj pobjegnem, ali me ranila u rame.
    imao sam neki trip da me ta žena mrzi, jer sam je svakog dana pitao sa 5-6 filmova koje nisu imali, i da namjerno neće da mi daje filmove koje možda i imaju, već joj je lakše da kaže da nemaju nego da provjeri. nisam primjetio da su ljudi koji rade u video/dvd/cd-tekama (a kod nas obično rade vlasnici videoteka) nešto posebno stručni, već im je držanje videoteke jednostavno 'biznis', pa sami rade da ne bi morali da zaposle nekoga. a hoće li nekome predložiti dobar ili loš film (ili sličan onome koji mušterija traži), znaju li kako su preveli pojedine filmove, koji je 'novi film sa tim-i-tim'... ma koga još briga za to. bio film dobar ili loš - 80 centi je 80 centi.
    enivej, ako ne nađem ono što mi se gleda, ili dođem sjutra ili džaram po stalažama dok ne nađem nešto (što bi značilo da se zadržavam ili 15 sec ili 25 minuta). bolje da ih ne pitam za preporuke.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekada davno, postojao je jedan Video Club u mojoj zgradi, te su se unajmljivali playeri sa sve hit filmovima & "Zgodnom Zhenom". Mozhete misliti koliko davno je to bilo kada sam ja tada mislio da cu, ako VCR stoji na donjoj polici, ja morati da se saginjem da bih gledao film. (Oh! djechje neznanje...) & danas sretnem gazdaricu-radnicu (2 in 1) sa svojom sagorelom plavom kosom, pa mi neshto toplo oko srca... (Narochito shto smo se kasnije tamo sagorijevali na SEGI... Mortal Kombat Rules!)
    Poslije sam se, svakako, preorjentisao na "Matrix", mada mi se - u principu - njihov nachin rada nikako ne dopada. Naime, imash katalog, pa browsaj po njemu & onda reci broj radniku mi zvuchi malo hladno. Ali okay! Pretpostavljam da je & to bolje nego dnikra koji pokushava da ti uvali "How to Leave a Guy in 10 Days". Plus je svakako bio & chinjenica da me je ona riba iz Jedinice gotivila, & uvijek bismo se malchice smijeshili jedno drugom... Uvijek mi dobro ide sharmiranje starijih djevojaka. Ili je to mozhda bilo sazhaljenje... (Ko josh uzima chitav serijal Twin Peaks?!)
    Kasnije sam smanjio uchestalost svojih odlazaka u Matrix, eventualno ako me bash interesuje neki film, odem ovdje u Dvojku & sa vrata ga trazhim, & onaj malchice zbunjeni momak mi kazeh da ga nema. Al' dobro...
    Sad sam pronashao DiViX Clubove gdje diks koji si prethodno iznajmljivao, mozhesh da posjedujesh za svega dodatnih 0.50 € shto je mucho cool. Narochito shto taj jedan Club kao da nabavlja naslove iskljuchivo za mene... + Me pushtaju da jashem po kolekciji dok god ne nadjem neshto od Ruske Produkcije 30-tih godina. Takodje, tu je & ACME, gdje mi narezuju diskove sa razumijevanjem, & mada me malo iznervira kada moram da spellujem Cries & Whispers guy-u za pultom, relativno su okay!
    & tako....

    Inache, moj san je DVD Club u koji bio mogao da udjesh, sjednesh, pijesh kafu & listash slikovne kataloge, kao & raznorazne chasopise koji se bave filmom, da razgovarash sa radnicima koji su prethodno polagali neki test poznavanja filmova, ako nishta drugo, & tek tada bi dozhivljaj unajmljivanja filma, pa & gledanja kod kuce uz neku cool ekipu, ili pak sam, bio potpun.
    i left my urge in the icebox.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    586
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    - đe izlaziš u grad?
    - u videoteku.
    ovamo kod nas ima i slikovnica i nekih časopisa (koje svaki put zaboravim da prelistam), pored je kafana pa možeš i kafu naručiti (ili ponesi termos od kuće). još samo da 'nabave' prave ljude... ili barem neke fine devojčice da rade. onda bih možda dolazio i češće od jednom mjesečno.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    uzimam filmove u jednoj videoteci i jednom dvd/dvx klubu........videoteka je najbolja u gradu i zena koja radi tamo je sve filmove pogledala i imamo slican ukus........ali uglavnom ja uzimam filmove za koje sam nedje cuo ili sam procitao da su dobri.......u dvd klubu pojma nemaju koji je koji film........
    ...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedan tipičan dijalog, u jednoj tipičnoj videoteci, u jednom tipičnom crnogorskom gradu (desilo se, doduše, prije više godina...da li su danas stvari drugačije?):
    -Dobar dan.
    -Dobar dan.
    -Jeste li dobili film "Šindlerova lista"?
    -Jesmo, ali smo ga presnimili, poslali nam crno-bijeli snimak...
    :nema adekvatnog smajlija:
    Gospođica Holidej Golajtli, na proputovanju.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jim Morrison

    Ne trazim pomoc od ljudi zaposlenih u video klubu, jer bi po njihovoj preporuci dobio film tipa
    kralj skorpiona ili srebrnu strijelu...
    Kako si tako siguran ?
    one day, after school.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam njihovo interesovanje za film, sto neko rece gore, drze klub samo radi zarade!
    Kad uzmem katalog koji su oni pravili da nadjem neki film, glumci stoje ispisani samo pored rockya,
    ramba, terminatora i ako van dam glumi... u poslednje vrijeme i vin diesela su provalili,
    al ga zovu van dizel... :wink:
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blue_Line[R
    ] Inache, moj san je DVD Club u koji bio mogao da udjesh, sjednesh, pijesh kafu & listash slikovne kataloge, kao & raznorazne chasopise koji se bave filmom, da razgovarash sa radnicima koji su prethodno polagali neki test poznavanja filmova, ako nishta drugo, & tek tada bi dozhivljaj unajmljivanja filma, pa & gledanja kod kuce uz neku cool ekipu, ili pak sam, bio potpun.
    Lijep san, nema sta... bilo bi steta da ga ne ostvaris.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thelma
    Jedan tipičan dijalog, u jednoj tipičnoj videoteci, u jednom tipičnom crnogorskom gradu (desilo se, doduše, prije više godina...da li su danas stvari drugačije?):
    -Dobar dan.
    -Dobar dan.
    -Jeste li dobili film "Šindlerova lista"?
    -Jesmo, ali smo ga presnimili, poslali nam crno-bijeli snimak...
    :nema adekvatnog smajlija:


    hahahaha......je li to moguce.......
    ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •