Results 1 to 19 of 19

Thread: PVC ili eloksirana, razlike u kvalitetu, pomoc, komentari

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default PVC ili eloksirana, razlike u kvalitetu, pomoc, komentari

    Treba da radim eloksiranu ili pvc u stanu, ima bas dosta otvora. Zanimaju me utisci ljudi koji su to skoro radili ili se razumiju, koliko je velika razlika u kvalitetu, trajnosti, izdrzljivosti itd i da li dobra PVC moze takodje dugo da traje, ako je kvalitetna i dobro postavljena.

    Takodje me zanima i to koliko je najbolje da postoji onih komora, koliko cm debljine stakla itd. (Naravno, sto vise je bolje, ali koji je neki standard da znam da je to dobro uradjeno)

    Takodje preporuke za PVC u smislu kontakata, iskustava i slicno.

    Hvala unaprijed

  2. #2
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ka' Mercedes i Renault.Oboje odlicni prvih 10-tak godina a onda vidis zasto je razlika u cijeni.
    Ako radis roletne nemoj ih iznad prozora jer se onda gubi svrha debljine i komora PVC i eloksira.Nek' ti kutije roletni budu spolja

    Sent from my 6036Y using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pvc njemacki i miran si. Eloksir ti se rade samo ulazna i balkonci
    f6

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na odgovorima.

    A acs, ima li neka konkretna marka i ima li neko da radi bas sa njemackom eloksiranom da ti znas ?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Samo aluminijum cus pvc NJEMACKI ne no AZERBEJDZANSKI.
    Plastika je plastika pa okle god da je lutko to samo mogu da mlate oni sto deru ovaj narod ka na onu skrivenu kameru kad su pumpali gume NJEMACKIM vazduhom.

    Zovi me da ti napravim to od Aluminijuma iz asortimana Alumil da pocines za navijek.
    Pusti ti ove NJEMACKE komore bez mene od plastike.
    Da te povedem evo jos nije zavrsila krecenje djevojci sto smo micali juce iz novog stana NOVU NJEMACKU PVC jer ne valja boba.
    Zovi me da podjes samnom ako ces da vidis dok nije ponijela taj PVC potpuno nov znaci nova zgrada nova bravarija i da pogledas Aluminijum sto smo mi stavili.
    O cijeni necu ni da ti pricam kostace te skuplje PVC na ovu pricu Njemacku no Aluminijum kod mene.

    067/740-500 Nazovi me da zavrsimo to da ne lutas ali bih te prvo zamolio da zovnes sve da ti daju ponudu sa cijenom pa onda ja na kraju da bi se uvjerio kako deru snicle sa butina u odnosu na mene.

    Poz
    Last edited by N-I-K-O; 13-03-16 at 23:54.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vidim da se na ovom podforumu bas zapatio neki ruzni sentiment i stereotip prema azerbejdzanskim proizvodima, a da ovaj NIKO (po oniom serijalu filmova Stivena Sigala?) predvodi kolo po tom pitanju.
    Zašto braćo? Kome mi smetamo?
    Vecina ljudi je zla

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,500
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Ja sam stavio pvc,prije mjesec dana. Moji su prije 7-8 god stavili pvc,sa roletnama i komarnikom.
    Koliko su mi rekli aluminijum idu na vrata i balkonska kao sto ti neko napisao gore. E sada sto se svako pravi pametan i svako svog "konja" fali.

    Pisi Milijana Vako

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,527
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    E onda su mene zexnuli pa evo full na dva sprata aluminijum osma godina u doljane puca li vjetar puca ne osjeca se. Ne znam koja je to fora da ide samo na balkonska i druga vrata.
    U kolasin smo na kucicu da bi nas jeftinije proslo stavili pvc evo posle cetiri godine se mora nesto cinjet sa tim jer se dobro razlabavilo i pocela promaja

    Sent from huawei

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,448
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Po mom misljenju, bitnije je koliko su kvalitetni nego od cega su prozori koje ugradjujes.
    Jednom mom prijatelju je ugradjivao Fab Live (odnosno kupio je stan u zgradi gdje je Fab Live ugradjivao). Zimi, zbog lose izolacije (profil je bez termo prekida) i kondenzacije, sa prozora curi voda. A kederi su sa svake strane kraci po par centimetara, mozes zamisliti kako je kad dune vjetar.
    Ja sam sebi stavio PVC. Jesu bili malo skuplji, ali i posle 8 godina su isti kao kada su ugradjeni. Svi dihtuju kako treba, a plastika se nimalo nije promijenila.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,043
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja iskreno da vam kažem imam u Podgorici aluminijum, a na primorju PVC i apsolutno razliku ne vidim... osom što sam na ove aluminijumske par puta majicu posijepao kad zakačim otvoren prozor... što se dihtovanja tiče perfektno vakumiraju i jedni i drugi... na primorje mi se stvara kondenzacija u prostorijama dje nema grijanja, ali zato što nismo ugrađivali termoprekid... Suština je da je mnogo bitnije kako se ugradi bravarija i kakvi su mehanizmi... vidim da se nekome rasklimala bravarija... to je samo zbog mehanizama koji se koriste, isto bi bilo i da je alu u pitanju... Traži samo da su dobri GU ili Schuko i nema problema... mogu i neki italijanski, ali ne znam kako se zvahu...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    219
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Ako ces aluminujum, samo sa termo prekidom. Sto se tice stakala gledaj da budu niskoemisiona punjena argonom, ako si u mogucnosti stavi stop sol, spolja se nista ne vidi, a iznutra mnogo prijatnije, imas sad raznih boja. E sad za marke vidi sam, ali se nemoj igrat sa tim da stavljas neke vidimo se proizvodjace, jer ces ustedjet mozda u pocetku, a kasnije moze da ti pravi ogromne probleme. Gledaj veka, rehau ili alumil, 5-6 komora. Za veku ti je lenox uvoznik (067 532 696), za rehau VH montenegro (069 290 541,Niksic), za alumil nisam siguran. Pozdrav

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    PVC je dobar od nereciklirane plastike (ne krivi se i dosta je kvalitetan), što kod nas nema u ponudi. Neki od boljih proizvođača PVC-a kod nas su "Rehau" i "Veka" i nemoj gledat profile ispod 6 komora. Ako su ti prozori na južnoj strani nemoj nikako stavljat PVC, jer ti garantujem da će ti se iskrivit poslije godinu-dvije.

    Aluminijum ti je već druga priča. Staviš ga sad i miran si za 100 godina. Gledaj da ti je "Alumil" proizvođač i profil "m 11000" (najbolji odnos cijena kvalitet) sa termoprekidom.

    Koju god stolariju da staviš obavezno stavi stakla sa low-e premazom(termoizolaciona) dovoljno ti je 4+12+4. Od proizvođača je to obično "Guardian", mada sam primijetio da ima neka fabrika u Ulcinju koja radi dobra stakla sa low-e premazom.
    Od okova vidim da većina stavlja firmu "Stublina", koji nisu loši ali bih ti preporučio italijanske "Fapim".

    Ovo ti sve pričam iz ličnog iskustva i iskustva ljudi koji rade sa stolarijom. A ne "rekla-kazala".

  13. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja kuci imam drvo-aluminijum (unutra drvo spolja aluminijum) sa termoprekidom...Skupo jeste bilo,ali iskreno vrijedi...
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Koliko gluposti procitah od nekih .... Da nemam licnog iskustva mislio bih da se stolarija posle 2 godine...

    Sto god ugradis ugradi od kvalitetnog proizvodjaca i majstora. To je sustina.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Koliko gluposti procitah od nekih .... Da nemam licnog iskustva...
    Licno iskustvo je neprocjenjivo u smislu identifikovanja gluposti
    Vecina ljudi je zla

  16. #16
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Recite mi je li imao ko iskustva sa firmom Fenestra Mont? I ako jeste kako ste zadovoljni?

  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kako je momci. Ima li te stolarije. Nemojte da se zanosite sad sa tom PVC. Prvo imajte na umu koliko para toliko muzike. Drugo u CG ima toliko firmi koje se bave sa PVC i Al. Stolarijom. Dobar dio ovih sto se bave proizvodjom AL. Bravarije ne postuju ni 10%kataloske izrade. Sto znaci da vole da krpe.I sto je najgore da Vas zakinu za poneku spojnicu,keder. Da ne govorim o bravama mehanizmima.
    I na kraju 80%tih majstora prilikom montaze ne koriste libelu,sarafe.pur pjenu. Slabo ko od istih majstora zavrsi posao do kraja kako treba. Ali ako vec birate kvalitet moja preporuka ide za Feal Termo-65.Sa troslojnim staklom!
    [email protected]m
    Fb: Servis Alu i PVC stolarije


  18. #18
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Da li neko zna dje se kupuje repromaterijal za bravariju mehanizmi profili....? Na pm

    Sent from my 6043D using Tapatalk

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    ako ti treba nesto sitno da zamijenis, imao je Okov.

    Inace, ja na kucu imam PVC - 4 godine za sad, da ne ureknem, odlican...

    Jedina napomena - na balkonce insistirati da po visini na krila buru 3 sarke (ako se ne otvaraju na kipu) i da imaju dodatne drzace koji sluze da ih "priljube" za stok (to bi trebalo da se ugradjuje, ali vecina gleda da ustedi 2 eura na 250 pa ih ne stavi - vrlo cesto to bude uzrok promaji i krivljenju )

    Sto rece neko, samo kvalitetnog majstora i profil i super je
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem eloksirana vrata i prozor
    By Fearless Mastermind in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 23-09-14, 22:29
  2. Info I: Vasa iskustva i misljenje o kvalitetu ''aviodizela'' ???
    By IgiIgor in forum Vozila i oprema
    Replies: 37
    Last Post: 23-06-12, 21:57
  3. Replies: 54
    Last Post: 18-06-12, 09:16
  4. I: ALU eloksirana ili PVC bravarija
    By Ana in forum Ostali oglasi
    Replies: 29
    Last Post: 09-02-11, 21:55
  5. I: Eloksirana bravarija
    By kaemSe in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-09, 06:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •