Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: Plin i V-TEC!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Plin i V-TEC!

    Kladim se da ce bit koji komentar tipa "imao si milion tema o plinu" ali jbg...


    Planirao sam da uvedem jednu Hondu Accord 3.0 V6 V-TEC, 200 KS. Posto taj motor trosi oko 11 litara, odmah bih stavio plin ali:

    Ne znam da li mogu da nadjem u SFRJ jedan majstor koji bi mogao da mi ugradjuje plin u tu Hondu po mom meraku. Pare nisu problem. Dao bih i 1500 eura ali posle necu engine light, vibracije, miris plina......(kao u Galant).





    Imam jos jedno pitanje:

    Ove Honde serijski imaju zatamljena zadnja stakla, da li smijem to da vozim u CG?

    http://images.autotrader.com/images/..._A.562x421.jpg



    Auto ce bit kao ovaj dolje:

    http://www.autotrader.com/fyc/vdp.js...=en&cardist=13


    ....ali low miles.
    TAKUMI

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,248
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    652 Posts

    Default

    NE znam znas li za ovaj forum, ali tamo imas dva mjastora sto ih hvale svi sa tog foruma.

    Evo link:
    http://www.cannonballforums.se/index...a0fd4e79b9ea3f

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ta stakla koja su fabricki radjena smijesh bez pribolema da vozish i cijelo uto ako je fabricki zatamnjeno smije a shto se tice ugradnje plina u to chudo to ne smijesh da vozish hehehehehehe shalim al greota za takav auto
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,631
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    meni rece jedan taksista u bg da ne postoji plinski uredjaj za vtec motore,sad ne znam...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Meni rekla komsinica da ima...
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prvo bih volio da pricam sa majstorima u Cacak, treba mi njihov broj telefona ili Email.

    OK, mogu ja da vozim i bez V-TEC-a, taj motor bez V-TEC-a ima oko 170 KS sto je dovoljno.

    Brat mi je rekao da uzmem cetvorocilindarski bez V-TEC-a sto ne dolazi u obrzir jer kad nemam dobar CD ili ne radi muzika, samo otvorim staklo i cujem melodiju (grgljanje) V6 motora.
    TAKUMI

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    934
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brate...mene je drug..naj majstor za to .ugradjuje magnetne plinove sto se steluju na lap top..mladen boljevic..kad god ocesh da podjemo kod njega..jer ga i ljudi iz cachka zovu kad im nesto zashteka,vjeruj mi !!!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Ugradi sekvent plin i ne brigaj...V-TEC sistem otvaranja bregasti nema veze sa ubrizgavanjem, sekvent kupi informacije iz chipa i puni tacno onoliko plina koliko bi i benzina.
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Ugradi sekvent plin i ne brigaj...V-TEC sistem otvaranja bregasti nema veze sa ubrizgavanjem, sekvent kupi informacije iz chipa i puni tacno onoliko plina koliko bi i benzina.
    Nemoj mi rec....ako je to tacno dugujem ti mjesano meso u Imanje Knjaz.


    Gopher, Budov sin?
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    934
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste...MISLIM da jeste..u gornju goricu zivi..

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znam Buda. Bio je dobar majstor.

    Nego slusaj, oli ga pitat za ovaj motor, reci mu Honda 3.0 V6 V-TEC, pitaj ga da li bi mogao da sredi to ali da radi kao na benzin, necu tu da mi auto radi kao traktor i da vibrira kao pikamer.
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    http://www.autogas.co.yu/

    Moja preporuka, podji do NSa. (usput izje*i nesto u BG, naravno )
    She is only here to annoy herself!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aj da i ja iskoristim ovu temu, koga mi preporucujete od majstora iz PG da mi u trojku gti ugradi plin?
    Dont miks grendmas end frogs.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Nikolu Djoljevica, zivi kod kuca Rakica...jedino da ga ufatish kad je na posa


  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    http://www.autogas.co.yu/

    Moja preporuka, podji do NSa. (usput izje*i nesto u BG, naravno )
    NSX, 80% cu tamo ali jos nisam siguran.
    A sto se Beogradskih komada tice - samo jedna rijec --


    X3M, kupili smo trojku?
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    X3M, kupili smo trojku?
    ma to su nesto dijelili pred referendum pa i ja zakacio jednu

    a Kapetane imas li mozda broj toga majstora ili da mi objasnis dje je tacno
    Dont miks grendmas end frogs.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by X3M
    ma to su nesto dijelili pred referendum pa i ja zakacio jednu

    Neka je sa srecom.
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fala ti zdrao bio
    Dont miks grendmas end frogs.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E bash me zanima ko ce se najes na imanje Knjaz
    Like Frankie said "I did it my way"
    - - - - - -
    "Molim lijepo,vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!"

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja nikolu nikako ne bih preporuchio. Znam troje ljudi kojima je ugradjivao plin koji su u prvih mjesec dana imali ozbiljnijih intervencija na kolima...

    Konkretno mom dobrom drugu je izbushio jednu rupu i stavio samo jednu klapnu na filter od vazduha za renault lagunu i cijela kutija je bukvalno explodirala poslije manje od mjesec dana. Naravno, majstor nije priznao krivicu i drug se morao isprsiti za 200+ eura - novu kutiju filtera za vazduh...

    Da ne pominjem da mu je ugradio "obichni" plin u lagunu kojoj je sve kompjuterski regulisano (protok goriva, vazduha...) pa mu auto od 2000ccm troshi preko 16 litara plina - penzionerske vozhnje. E, da, nakon ugradnje - sjutradan, ishao je kod elektrichara da mu izoluje sve zhice koje je nikola ostavio onako da vise - nije zhelio da mu se auto zapali nedje u sred vozhnje...
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by X3M
    ma to su nesto dijelili pred referendum pa i ja zakacio jednu

    a Kapetane imas li mozda broj toga majstora ili da mi objasnis dje je tacno
    Broj ti nemam, ali ti mogu pokusat objasniti ... Krenes prema Tuzima, znaci ispod nadvoznjaka kod v. pjace i dalje onom pravinom pored plantazinih vinograda, nailazis na krivinu posle koje je most...odmah prije mosta tj. odmah posle nadvoznjaka imas skretanje desno sa magistrale tu je kao neka visoka kuca ili neko skladiste. Posto tu skrenes idi nekih 200m do skretanja lijevo ( to je jedino skretanje lijevo, ne mosh' promasit) dje je makadam, tu se spustis i vidjeces veliku garazu i auta ispred nje (obicno ih ima po 4-5 )

    Meni je prije 2 i po god. ugradio plin i evo da kucnem niti se ista desavalo za to vrijeme niti sam ja ista provjeravao na sistemu nista bukvalno....nego aj' da ne hvalim da se ne urekne :0

    350e za ajnsprica tada kostalo sa bocom od 60L...sad stvarno ne znam koliko kosta ugradnja.
    Sa tom bocom (33,4e treba da se napuni) predjem oko 500-550 km i to 80% gradske voznje a to ti dodje 9.9 l/100 km ili ti 5.4eura
    Last edited by Kapetan; 27-05-06 at 00:18.


  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa
    Ja nikolu nikako ne bih preporuchio. Znam troje ljudi kojima je ugradjivao plin koji su u prvih mjesec dana imali ozbiljnijih intervencija na kolima...

    Konkretno mom dobrom drugu je izbushio jednu rupu i stavio samo jednu klapnu na filter od vazduha za renault lagunu i cijela kutija je bukvalno explodirala poslije manje od mjesec dana. Naravno, majstor nije priznao krivicu i drug se morao isprsiti za 200+ eura - novu kutiju filtera za vazduh...

    Da ne pominjem da mu je ugradio "obichni" plin u lagunu kojoj je sve kompjuterski regulisano (protok goriva, vazduha...) pa mu auto od 2000ccm troshi preko 16 litara plina - penzionerske vozhnje. E, da, nakon ugradnje - sjutradan, ishao je kod elektrichara da mu izoluje sve zhice koje je nikola ostavio onako da vise - nije zhelio da mu se auto zapali nedje u sred vozhnje...
    Moguce, meni je ugradjivao kao sto rekoh prije 2 i po god. tada je pocinjao i tada je stvarno extra odradio posao...sad ga je tesko ufatit i za obicnu kontrolu auta....vidim vozi volva kabria ...ko zna mozda se iskvario za ovo vrijeme

    Sto se tice te kutije za vazduh ta klapna ti sluzi kao odusak i busi se jedna rupa ako si mislio da treba vise njih a je pukla jer nije bila dobro odredjena smjesa plina i vazduha (sto je on trebao da napravi) i to je naravno tvoj odnosno drugov trosak, mada se ona sa lakocom moze i zalijepiti i napraviti ako imas iole vjeste ruke.

    Sto se tice potrosnje kompjuter ne prepoznaje da li je benzin ili plin tako da on i dalje propusta onako kako mu je odredjeno, moze biti jedino da je jedan ventil previse otvoren na usisniku gdje odredjujes u stvari potrosnju. Ja recimo preko tog ventila mogu da narihtam potrosnju i na 15l/100km iako auto ima 1500ccm a mogu da stegnem pa da trosi i manje od 8l u gradu.
    Last edited by Kapetan; 27-05-06 at 00:28.


  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,210
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    a okle pare su tog' majstora klepile u mozak
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a ja necu da pricam sa vama vishe kad svi turate to smece od plina u auta kupite dizele pa se vozite jevreji jedni a ne unishtavat vrhunske mashine sa tim pi pi pi a bacchite pljin djaoli ga popili ))
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    Moguce, meni je ugradjivao kao sto rekoh prije 2 i po god. tada je pocinjao i tada je stvarno extra odradio posao...sad ga je tesko ufatit i za obicnu kontrolu auta....vidim vozi volva kabria ...ko zna mozda se iskvario za ovo vrijeme

    Sto se tice te kutije za vazduh ta klapna ti sluzi kao odusak i busi se jedna rupa ako si mislio da treba vise njih a je pukla jer nije bila dobro odredjena smjesa plina i vazduha (sto je on trebao da napravi) i to je naravno tvoj odnosno drugov trosak, mada se ona sa lakocom moze i zalijepiti i napraviti ako imas iole vjeste ruke.

    Sto se tice potrosnje kompjuter ne prepoznaje da li je benzin ili plin tako da on i dalje propusta onako kako mu je odredjeno, moze biti jedino da je jedan ventil previse otvoren na usisniku gdje odredjujes u stvari potrosnju. Ja recimo preko tog ventila mogu da narihtam potrosnju i na 15l/100km iako auto ima 1500ccm a mogu da stegnem pa da trosi i manje od 8l u gradu.
    Hehehe. Poslije incidenata sa plinom ishao je on po ostalih majstora za plin kroz podgoricu. Svi su se slozhili da treba da ima 2 klapne jer je kutija nenormalno velika i zbog josh nekih drugij razloga... Nijesam majstor samo prenosim shto sam chuo

    A dotok goriva regulishe kompjuter, i pored tog kompjutera ima i board kompjuter koji, svaki put kad mu auto na 2000rpm automatski prebachi sa benzina na plin, pishti i upozorava ga na italijanskom da ide u servis i provjeri dotok goriva...

    Zvao je neke momke u BG koji ugradjuju valjda najvishe plin u renoe i oni su mu rekli da to MORA da ide preko kompjutera i da im nikako nije jasno kako je on uspio da ugradi standardni plin za injection u taj auto

    Brzo ce on za BG da mu tamo srede to shto treba i treba da doplati skoro 300e (iskoristice njegovu postojecu instalaciju i bocu). Da je u startu poshao u BG da ugradi plin, do sad bi mu se mnogo vishe isplatilo iz razloga shto bi ushtedio masu para shto je, bukvalno, bachio za plin, 200e shto je, bukvalno, bachio za kutiju od vazduha, i poshtedio bi sebi muka dok mu se auto gushi uz cetinjske strane i ja ga mojom dizelachom peglam sa sve klimom upaljenom :P

    Da sumiram - mishljenja su bash podijeljena kad je nikola u pitanju. Ja ga ne bih preporucio za ugradnje u novijim autima... Nijesam josh ugradjivao plin u svoja auta pa me ne morate ni shvatiti ozbiljno - pricham iz iskustava sebi bliskih osoba...
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Plin
    By citostatik in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 11-11-05, 10:35
  2. Plindza
    By Yugo-55 in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 20-09-05, 14:57
  3. Plin + Turbo-punjac!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 37
    Last Post: 27-01-05, 23:15
  4. 2004 Audi A8 L 4.2!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 64
    Last Post: 20-01-05, 21:42
  5. Plin za auto
    By Jack_Sparrow in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-04, 04:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •