Results 1 to 11 of 11

Thread: Motori???

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default Motori???

    odje se niamlo paznje ne pridodaje motorima koji su sve popularniji i popluarniji i koji chak zaluszuju poseban topic po sportom al dobro otom potom evo recimo ja ocu da kupim neki fin enduro recimo neki u klasi 650 kubika ocu da putujem sa njim i uzivam jer iskreno auta su mi vishe preko k doshla kolko sam u njih i nidje nikako ne mogu da nadjem nekoga ko je vozio dosta motora i razumije se u to da mi objasni par stvari koji je dobar zashto je dobar kako se odrzavaju motori popravljaju i sl opreme cijene servisi i saloni kod nas sve moram nazalost da trazim po stranih sajtova al mi to nishta ne znaci .ajd sad da cujem shta ko ima da kaze na ovo shto sam pitao al molim vas samo konretne stvari i ljudi sa iskustvom a ne ono ja sjeo na vespu i ja vespu 100 na pravinu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Zavisi hoces li polovan ili nov motor...Sto se novih tice ta klasa znaci 650 ccm,imas ih u toyotinom salonu u PG (preko puta stare vatrogasne). Otprilike cijene Drag Star modela (Yamaha) od 650 kubika su ~7 000e.

    http://www.motorrad-burchard.de/imag...s1100.1_gr.jpg

    http://www.motorrad-burchard.de/imag...00ace.2_gr.jpg

    http://www.onyerbike.net/2004/yamaha/xvs650.htm

    http://www.onyerbike.net/2004/yamaha/xv1600a.htm
    (koliko se sjecam u salonu su imali ponude za ove 1600 i 1500 modele)


    Znaci manje vise par stotina eura sve zavisi od opreme (oblik vizira, prostor ispod sjedista, hoces li dodatne kofere sa strana,razne mrezice i gluposti). Znaci u pitanju su cetvorotaktni motori, zaista ne znam koliko imaju konja, sa vodenim hladjenjem.

    Takodje imas ih i sa vazdusnim hladjenjem ali ti to ne bih preporucio, iz razloga sto se taj motor vozi nekih 4-5 mjeseci i tu od maja mozda do septembra dakle vrucina, topao vazduh i tako dalje....

    Sto se tice polovnih, ako vec hoces tako nesto mogu na p.m da ti posaljem broj i ime momka koji ih dovodi iz austrije dakle isto kao i auta sto se dovode. Mada, ako uzmes cijenu polovnog koji se krece od 5 do 6,5 hiljada eura mislim da bih se dobro zamislio za neki kredit pa novi. Konsultovao sam vlasnika jednog takvog motora i rekao mi je da je vrlo bitno kod polovnih da se zna kako ga je vlasnik vozio jer su mu prvih par hiljada km jako bitni za kasniji rad i odrzavanje motora...Rekao mi je da godisnja kilometraza ne bi trebala da bude veca od 2-3 000 km jer je to najidealnije. Znaci treba bjezat od motora starih 5-6 godina sam recimo 30 ooo - 35 ooo i vise predjenih km.

    Ja isto tako planiram da uzmem nesto sto bih drzao u garazu i onda vikendom i recimo ljeti umjesto da se crnjacis sa autom do mora ili ovamo onamo uzmes neku slicnu krstaricu i uzivas. Prije svega s tim motorom nema trkanja, bukanja i drugih oblika izivljavanja, to je kao sto rekoh za uzivanje i odmaranje dok putujes....Nisu skupi za odrzavanje, nije ih tesko voziti (nisam vozio nju vec Kawasakijev neki modes od 650 cmm, ista klasa je uglavnom), veliki tocak im garantuje stabilnost...eto tako, to je neko moje vidjenje takve vrste motora.


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    sparco, kako kazes hoces da kupis Enduro i da putujesh sa njim tj da uzivas?
    A kapetan-e, covjek pomene enduro do 650 kubika, a ti postavljas slike drag stara?
    Izgubiste me i jedan i drugi.
    Onaj "kroser" u toyotinom salonu je cini mi se oko 600 kubika, mnogo dobar i mnogo dobro izgleda.
    A vishe ti ne mogu reci, jer znam samo da ih vozim i to je to...
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e kako su lijepi...
    ja sam luda za motorima, i ako bog da zdravlja iduce godne, i koju paru, trgovace se neki.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Znam ali gledaj, po meni kros nije za van grada ako je sparco imao i to u vidu....Imam nesto iskustva i sto se tice grada i gradske voznje po meni prije bih dao 3-4 hiljade za novi kros nego za onu Beverly kantu...jer se ne moze poredit.
    Prvo mozes da se popnes i prodjes s njim dje zamislis, drugo mnogo je sigurniji i stabilniji od vespe, trece uocljiv si na krosu, nije ko na vespu da te niko zivi ne vidi u retrovizor...

    Medjutim ....

    Za van grada kros nije, prventsveno zbog polozaja tijela koji ti imas dok vozis kros a sasvim drugi je kad "se uvalis" u ono sjediste od neke krstarice...
    Vjeruj mi da jednom prilikom sam ga vozio do Skadarskog i nazad ledja su mi opala...

    Sve zavisi od zelja mogucnosti...ako hoces kroz grad da se zezas onda kros neki od 250ccm ti je sasvim dovoljan vec za vani je malo.

    A sto se tice ovih od po 600 i vise kubika ja mislim da su dosta skupi..

    P.S Stvarno u onu Yamahu moze coek da se razboli kad ode ... :roll:


  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ovo je ljudi konacno da neko napishe neshto valjano kapetane svaka cast i mnogo hvala i da mislio sam na enduro i to neshto poput aprilie pegaso ili bmw gs 650 znaci neshto za pocetak da se dobro dobro uvjezbam i uzivam jer mrzim ove r bikeove ,i volim da uzivam u svemu shto radim a kasnije idem da kupim jedan ne odsanjan san kao recimo aprilia caponord ili bmw r 1200 adventure koji je sasha ivanovic doveo u pg skoro )) a shto se tice toga momka bash ga pitaj koliko bi izashao tako 3 4 godine star pegaso da znam jer imam vec neke kombinacije koje smatram da su dosta povoljne
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    E sad znam sto hoces...ovo vec prevazilazi klasu kros motora, vec je nesto drugo.

    Pitacu covjeka koji ga je kupio (havarisanog) Yamaha 600ccm cini mi se da je ali ne znam koja tacno raspitacu se uglavnom...Ja sam je gledao, kombinacija crne i sive boje, ima digitalnu tablu (brzina, nivo goriva, temp. itd) i analogni obrtomjer i izgleda mnogo mooooocno ... i brzo tj. da znas da se ne vozi polako

    Cim se cujemo, reci cu ti koliko ga je izaslo zajedno sa opravkom (slomljen vizir, far,prednja maska i jos neke sitnice).
    Mada se on ucio na krosa od 125 kubika jedno godinu i po pa je tek onda ovo uzeo proljetos.

    Ima mi komsija jedan cini mi se isto neki Yamahu, stariju malo ne znam ni koliko je presla ni nista cijena je bila 4200e, eto da znas neki orjentir priblizno.


  8. #8
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rzmisli i o KTM-u, extra motor, mislim da ti Asanovici zavrshavaju neke za oko 3000e, polovne.
    Nije 100% provjerena informacija.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne svidja mi se ktm a pouzdano znam da su aprilie ultra dobro motori a na istim ramovima su i yamaha i bmw i toliko su udobni za dugu voznju da to nije normalno mene je drug vozio na ovoga gs ako sam i u shta udobnije ikad sjeo pomamio se
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco
    bmw r 1200 adventure koji je sasha ivanovic doveo u pg skoro ))
    Prevodio sam papire za njega, stvarno je masincina.
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jesi vidio kakva bruka od motora smijeshno a sad sam gledao u krismi stigle aprilie imaju pegasu stradu i stize sad x trail mnogo ljepshi cijene 6990 6900 i imaju caponord etv 1000 koji je ultra udoban i lijep[o koshta 10 900 e sad koliko je ispaltivo kupit povni ako su vec male razlike u cijeni jer ja ne bih motor stariji od recimo 3 4 godine max p.s. evo sam gldao ove neke ktm adventure to je neshto kao shto ja trazim al su opet svi u cistom off road stilu i poziciji sjedenja i sve tako da ne znam defitivno ispada ktm

    http://www.wemoto.com/gallery/APRILI...EGASO650-0.jpg stara pegasa tj predzadnja

    http://www.kolumbus.fi/valtteri.rint...ermoto_ktm.jpg ktm u istoj klasi i kad pogledate ovaj model i modele u kubikazi 640 od avdenture i onroad i offroad sve je isto lishe guma zato mi se ne svidjaju a evo nova pegasa trail

    http://www.motorinfo.hu/img/news/napi/m1/471.jpg obrni okreni nekako su prefinjene ove aprilie
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Motori !
    By N-I-K-O in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 01-04-06, 00:01
  2. Auto Klub Hard Test: 200 000 km sa Golfom V!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 163
    Last Post: 11-11-05, 23:53
  3. motori ?????
    By sparco in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 22-09-05, 10:56
  4. Audi A3 vs. VW Golf!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 26
    Last Post: 17-04-05, 01:36
  5. Original ulje
    By GTi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 77
    Last Post: 14-06-04, 23:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •