Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Da li?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da li?

    da li zavodite i "uzimate" objekat vashih zelja, ili bivate zavodjeni i pushtate da vas "uzmu"?
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Malo jedno, pa drugo... Cas si vuk, cas jagnje...

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Location
    ...U...DuBoKoM,PlAvOm,MoRu... :)
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    I zavodili su me i zavodila sam. Malo jedno,malo drugo, zavisi
    ...Unbreak my heart,Say you'll love me again,Undo this hurt you caused...



  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dobro...

    koji je najbolji nacin da budete zavedeni? shta prizeljqjete? koja bi bila idealna situacija, tjek dogadjaja?

    koji je vas adut kad zavodite? shta je ono sto je kljucni potez...


    - - - -
    uz sve ovo, pretpostavimo da vec imate prvi kontakt s osobom... znaci, prvo uletavanje je proshlo, shta biva dalje?
    Last edited by Dr_ica; 20-05-06 at 13:23.
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  5. #5
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vise volim da zavodim,mada sam dosad vecinu puta bila "jagnje" :mrgreen:
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Samo jednom sam bio jagnje.../me hoce to opet

    Salim se, kako kad nekad ja krenem naprijed nekad cekam i tako...


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niti zavodim, niti dam da me se zavodi. Normalna prica bez zavodjenja pa ako se nadjemo nadjemo, ako ne ok.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Niti zavodim, niti dam da me se zavodi. Normalna prica bez zavodjenja pa ako se nadjemo nadjemo, ako ne ok.
    normalna prica je normalna prica... tu nema strasti...
    cim ima strasti, cim postoji hemija radi se o zavodjenju, flertu...

    nije zavodjenje laz... nego kombinacija upotrebe sharma, komplimentata, body-language-a i josh mnogo cega ne bi li se covjek prikazao u najboljem svjetlu, dao do znanja onoj drugoj strani da je pozeljna i privlacna, te usmjerio te radnje ka cilju, tj zapocinjnju igre, bilo sexualne bilo ljubavne...

    tako ja do vidim...
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica
    a dobro...

    koji je najbolji nacin da budete zavedeni? shta prizeljqjete? koja bi bila idealna situacija, tjek dogadjaja?
    Sad pokusavam da saberem sta je bilo zajednicko za cure koje su me "odusevile".
    Imali smo neku zajednicku aktivnost ucenje , sport-treninzi, izlasci, igranje karta ili sl ...
    Zajednicke osobine : "MASHTOVITA" ,"korektna" i "hrabra" osoba.
    ( Mocna osoba koja ne zloupotebljava svoje moci. -pamet , ljepotu, snagu, novac . Naravno nije ni "lazno" skromna.)

    Quote Originally Posted by Dr_ica
    koji je vas adut kad zavodite? shta je ono sto je kljucni potez...
    Neznam - nemam to.
    Volim "mastovite" mozda je to i meni ...


    Quote Originally Posted by Dr_ica
    - - - -
    uz sve ovo, pretpostavimo da vec imate prvi kontakt s osobom... znaci, prvo uletavanje je proshlo, shta biva dalje?
    Smisli nacin da nesto radis sa "osobom". Koja su vam zajednicka interesovanja i sl. Nesto cime se inace bavis probaj da uklopis sa "osobom" .
    Samo hrabro, iskreno i opusteno.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica
    normalna prica je normalna prica... tu nema strasti...
    cim ima strasti, cim postoji hemija radi se o zavodjenju, flertu...
    Normalnom pricom se takodje mogu probuditi uzbudjenja i strasti. To je mnogo sporiji nacin nego kod zavodjenja i flerta, ali i trajniji. Postepen nacin ulazenja u cudesan svijet drugoga.
    Quote Originally Posted by Dr_ica
    nije zavodjenje laz... nego kombinacija upotrebe sharma, komplimentata, body-language-a i josh mnogo cega ne bi li se covjek prikazao u najboljem svjetlu, dao do znanja onoj drugoj strani da je pozeljna i privlacna, te usmjerio te radnje ka cilju, tj zapocinjnju igre, bilo sexualne bilo ljubavne...
    Zavodjenje je namjerna visesmislena igra znacenjima kojima se drugi pokusava privuci, pridobiti, usmjeriti, iskoristiti i sl. Kombinatorika verbalnog i neverbalnog ima za cilj da se drugi usmjeri na neko ponasanje koje zeli zavodnik/ca. Dakle, nema otvorenog i jasnog (po)kazivanja zelja, namjera, ciljeva i sl. vec manipulacija, kazuje se ono sto moze da koristi postizanju cilja, a ne sta je cilj. U tom smislu zavodjenje je obmana, prevara, odnosno laz. ... Posljedice takvog laznog odnosa nikada nisu pozitivne, ali ne moraju uvijek ni obavezno biti negativne, mogu biti relativno bezazlena uzbudjujuca igra.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  11. #11
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zavisi od mog raspolozhenja ,a i od toga koliko me subjekat zanima.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by nihil
    Niti zavodim, niti dam da me se zavodi. Normalna prica bez zavodjenja pa ako se nadjemo nadjemo, ako ne ok.
    Dosadno.... tesko ce te se naci.

    Nije zavodjenje neka "nenormalna prica" obicna prica sa vise "asociacija" maste, "igre" ... naravno bez zloupotreba.

    Ako nekom kazes :
    - "Opet sam mislio na tebi."
    - "Ne kaze se ..."


    Ako sa nekim dok igras karte "dodirima nogu ispod stola" razmjenjujes informacije o kartama koje imate. :-)
    Naravno kasnije "porazenim protivnicima", posto plate pice, kazete da nijeste bili "bas posteni".
    ...
    Last edited by septembar; 21-05-06 at 04:10.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar
    Dosadno.... tesko ce te se naci.
    Nekima je dosadno, a nekima nije. Neki kazu da im je istina dosadna, a ima i onih kojima nije, dapace. Tesko se nadju, jer se dobre "stvari" ne nalaze lako.
    Quote Originally Posted by septembar
    Nije zavodjenje neka "nenormalna prica" obicna prica sa vise "asociacija" maste, "igre" ... naravno bez zloupotreba.
    Ako neko stalno laze njemu laz postane normalna, u stilu, hiljadu ponovljena laz postane istina (za one koji ne znaju ili ne razmisljaju). E sad, da li je tebi to normalno ili ne, ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Location
    ...U...DuBoKoM,PlAvOm,MoRu... :)
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ja imam osjecaj da je ovaj nihil mnogo staromodan, a jos uvijek me plasi njegov avatar.
    ...Unbreak my heart,Say you'll love me again,Undo this hurt you caused...



  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ar|El
    Ja imam osjecaj da je ovaj nihil mnogo staromodan, a jos uvijek me plasi njegov avatar.
    Hm, ajde objasni sta je u onome sto pisem staromodno? Nadji kojoj to "staroj modi" pripada to misljenje. Za avatar vec rekoh negdje, opisi nam svoje strahove, mozda ti pomognemo, ako ne foliras, naravno.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by nihil
    Nekima je dosadno, a nekima nije. Neki kazu da im je istina dosadna, a ima i onih kojima nije, dapace. Tesko se nadju, jer se dobre "stvari" ne nalaze lako.
    Previse se oslanjas na "razum" a premalo u "intuiciju-vjerovanja".
    Razmisljanje ti je previse u ravni "istina-laz" . (da-ne, tacno-netacno,0-1)
    Posto covjek nije robot imas jedan problem koji se moze nazvati "racionalni kompleks" ili "problem razuma".
    Pazi redosled razmisljanja o "bilo cemu".
    "Percepcija-opazanje-bilo cega" :-) => "Analiza" => "Razlaganje" => "Banalizacija" ... = "nihilizam"

    Quote Originally Posted by nihil
    Ako neko stalno laze njemu laz postane normalna, u stilu, hiljadu ponovljena laz postane istina (za one koji ne znaju ili ne razmisljaju). E sad, da li je tebi to normalno ili ne, ...
    Oces da kazes da su vicevi o "Muju i Hasu" samo obicna laz ili ... ?
    Da li si vjernik ? (odgovor je vjerovatno ne :-( - religija je za "glupake i slabice" koji nemaju svoj "stav")
    Da li te interesuje neka umjetnost i sta (a da nije laz :-) naravno ) ?
    Last edited by septembar; 21-05-06 at 05:04.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar
    Previse se oslanjas na "razum" a premalo u "intuiciju-vjerovanja".
    Kada je nesto previse razumno, a premalo intuitivno i zasnovano na vjerovanju, a ne na dokazima ne mozes da kazes na objektivan nacin vec potpuno subjektivno. Ti svoju subjektivnost proglasavas mjerilom svih stvari. Na takav nacin moze da vjerujes da svijet ne postoji vec da svi sanjamo slican san.
    Quote Originally Posted by septembar
    Razmisljanje ti je previse u ravni "istina-laz" . (da-ne, tacno-netacno,0-1)
    Posto covjek nije robot imas jedan problem koji se moze nazvati "racionalni kompleks" ili "problem razuma".
    Pazi redosled razmisljanja o "bilo cemu".
    "Percepcija-opazanje-bilo cega" :-) => "Analiza" => "Razlaganje" => "Banalizacija" ... = "nihilizam"
    Opet pricas o tome da je nesto previse, a ne objasnjavas kolika je prava mjera i ko je odredjuje? Ta tvoja tvrdnja pociva na proizvoljnosti. Naprosto ti mislis da je tako, a taj svoj stav objasnjavas kategorijama razuma? Paradoksalno, ti svoje takvo vjerovanje objasnjavas razumom. Razumski tvrdis da je razmisljanje u ravni "istina-laz" pretjerano i to sto tvrdis smatras isitnom?!? Iako se sluzis razumom tvrdis da za tvoje razumske tvrdnje ne treba dokaz i to smatras razumnim. Imas ocigledan problem sa objektivnoscu. Svoju subjektivnost proglasavas jedino istinom. Takav nacin misnjenja svojstven je vjerskim fanaticima.
    Redosljed razmisljanja koji navodis je tacan do "banalizacije" i univerzalno je prisutan kod svakoga ko razmislja. Svako kada nesto percipira pravi analizu ili razlaganje toga sto vidi. Ta analiza se koristi da bi se to sto se vidi protumacilo, objasnilo i razumjelo, da bi se otkrili uzroci i smisao onoga sto se percipira. Medjutim, ti tumacenje, objasnjavanje i razumijevanje preskaces i rezultat analize svodis na banalizaciju i onda banalnost proglasavas nihilizmom. Posto ovo sto pises predstavlja tvoju analizu i razlaganje navedi kako tvoje razmisljanje ide dalje? Zar ne vidis da si umjesto tumacenja, objasnjavanja i razumijevanja odjednom, bez zakljucio na banalizaciju? Zar ne vidis da je bas takvo tvoje zakljucivanje banalno i besmisleno? Tesko da to mozes da vidis jer polazis od proizvoljne upotrebe razuma kojima pokusavas da opravdas svoje subjektivne zelje i potrebe.
    Quote Originally Posted by septembar
    Oces da kazes da su vicevi o "Muju i Hasu" samo obicna laz ili ... ?
    Da li si vjernik ? (odgovor je vjerovatno ne :-( - religija je za "glupake i slabice" koji nemaju svoj "stav")
    Da li te interesuje neka umjetnost i sta (a da nije laz :-) naravno ) ?
    Izmisljene price su lazne price, a da li nose neku dobru poruku to zavisi od slucaja do slucaja.
    Izmedju vjere i religije postoji bitna razlika. Vjera je individualna stvar, a religija organizivani oblik vjerovanja. Svaki covjek ima sposobnost da vjeruje i moze da vjeruje u ono sto propovijedaju religije ili u nesto drugo. Vjera postoji tamo gdje nema znanja. Sto je vece znanje to je manje vjerovanje. No, posto nikada nije moguce sve znati uvijek ostaje prostor za vjerovanje.
    U umjetnosti se ne govori o tome da li je nesto istinito i lazno vec da li je lijepo. Da li je nesto lijepo ili ne stvar je subjektivnog ukusa a ne objektivnog utvrdjivanja istine. Medjutim, ako hoces da povjerujes da je svijet onakav kakvim ga umjetnici predstavljaju mozes da naidjes na velike probleme.
    I da sada to vratimo temi koja je postavljena. Zavodjenje moze biti lijepo, moze se u to vjerovati, ali zbog toga ono nije istina. Zavoditi drugoga znaci manipulisati njime, uvjeravati ga da je nesto istinito, lijepo, dobro i sl. iako takvo ne mora biti i najcesce nije. Dozvoliti da se bude zaveden je slicno uzimanju droge, alkohola ili nekih drugih stimulativnih sredstava koji zamagljuju i uspavljuju svijest dajuci nam laznu sliku o stvarnosti u kojoj zivimo. Budjenje iz opijenosti cesto je bolno i ostavlja posljedice koje mogu na negativan nacin da odrede citav zivot. ... Svakako, racionalnost nije jedino sto covjek posjeduje, niti covjek treba sve i kad bi mogao da se odrice svoje emocionalnosti, ali sigurno je da treba da konstantno stvara harmoniju izmedju razuma i emocija. Harmoniju stvaramo pomocu razuma. Emocije su energija koja pokrece ljude, a razum nasa sposobnost da ih usmjeravamo u korist zivota.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    @nihil: Netrudis se da shvatis moju pricu. Ustvari trudis se da je neshvatis.

    Nego daleko smo od teme ovog topica... znaci:

    Quote Originally Posted by Dr_ica
    da li zavodite i "uzimate" objekat vashih zelja, ili bivate zavodjeni i pushtate da vas "uzmu"?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar
    @nihil: Netrudis se da shvatis moju pricu. Ustvari trudis se da je neshvatis.

    Nego daleko smo od teme ovog topica... znaci:
    Opet proizvoljno tumacenje bez ikakvog objasnjavanja. Budi konkretniji u objasnjavanju svoje price i navedi sta to treba da se shvati i kako.
    Inace, nije ovo daleko od topica, vec objasnjavanje sta za koga moze da znaci zavodjenje.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Quote Originally Posted by nihil
    Opet proizvoljno tumacenje bez ikakvog objasnjavanja. Budi konkretniji u objasnjavanju svoje price i navedi sta to treba da se shvati i kako.
    Pa ovo sto sam u gornjim postovima napisao. Moze da se shvati kako hoces.
    Nema tu neke velike "mudrosti" ako to trazis.
    Zavodjenje si odma stavio u negativan kontekst kao jednu vrstu prevare.

    Quote Originally Posted by nihil
    Inace, nije ovo daleko od topica, vec objasnjavanje sta za koga moze da znaci zavodjenje.
    bogami jes, veoma daleko i ovaj topic smo vec dosta "skrenuli" . Neka i drugi kazu nesto. :-)

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zabolje me glava od poslednjih nekoliko topika uf
    Po meni, svi najvise vole da budu ''jagnje'' ali uvjek se svede da si nekako previse ''vuk''
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bi izrazio/la to sto osjecas moras malo vise biti "vuk" :-)
    Mada nevolim da sam duze u ulozi "vuk"-a - to mi nije korektno ponasanje.
    Kad je druga strana "pasivna"-"previse ovca" (ne ulazim u razloge) ja batalim sa "vuk"-om i vratim se
    u ulogu "malo nestasnije ovce" ali ipak "ovce".
    Last edited by septembar; 21-05-06 at 13:07.

  23. #23
    Join Date
    May 2005
    Posts
    102
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako znam...
    Sad bih voljela da budem zavedena, pazena, mazena, razmazena, vise od svega voljena, da budem osmijeh na necijim usnama...

    Problem je sto me malo ko moze zainteresovati pa mi se bilo kakvo zavodjenje rijetko desava
    If you aren`t going all the way, why go at all?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss^A.
    Problem je sto me malo ko moze zainteresovati pa mi se bilo kakvo zavodjenje rijetko desava
    nehsto mi je to poznato...uh!

    nego, odvratio nas je nihil od teme ( covjek ima nevjerojatan osjecaj za offtopic-arenje), pa da se vratimo:

    Quote Originally Posted by Dr_ica


    koji je najbolji nacin da budete zavedeni? shta prizeljqjete? koja bi bila idealna situacija, tjek dogadjaja?

    koji je vas adut kad zavodite? shta je ono sto je kljucni potez...
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica
    da li zavodite i "uzimate" objekat vashih zelja, ili bivate zavodjeni i pushtate da vas "uzmu"?
    hahahahha mishljaK da odgovorim ali onaj ko postavlja pitanja vec sve zna pa se predUmislih))
    ja tebe vazda zavedem a nisi mi dala ka coek u nezavisnu uvo da ti sredim i da te izhljubim ka coek ali ljeto je t znam ja da ga spremas za mene)
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •