Page 9 of 17 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 402

Thread: Fakultet Za Informacione Tehnologije

  1. #201
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Zavisi sta hoces od fakulteta... Ako te zanima prakticno da radis iz baza, mreza ili programiranja, a pritom imas sredstava, FIT je najbolji izbor... Ako te zanima poslovna informatika, onda UDG... Ako nemas sredstava, a volis racunare, onda SPR... Ako zelis da se bavis naucnim radom onda ETF...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  2. #202
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guns roses View Post
    Hvala vam na odgovorima, ako ima jos neko da doda nesto neka napise kako bi mi pomogao prilikom odabira za 4 dana je upis
    Ja sam zavrsio informaticki smjer na FTN u Novom Sadu. Ne bih da sudim o tome koji je fakultet bolji, svaki ima i prednosti i mana. Na svakom ces se sresti sa stvarima koje ti nikad u zivotu nece zatrebati (ili ti zatrebaju kad se najmanje nadas). Mislim da, sta god odaberes neces pogrijesiti, jer najvaznije od svega je koliko se sam trudis...Ko sto je reko jedan moj profesor: "za dobrog nije bitno dje studira". Fakultet ti je dobar putokaz, da od onoga sto si proso za tih 4-5 godina(mozda i vise ako se oduzi :) izaberes ono sto te zanima i da se time bavis u zivotu. IT je sirok pojam i stalno moras biti u toku sa novim tehnologijama posebno ako se opredijelis za Web.

  3. #203
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uhh razmisljam se i dalje SPR vs FIT. Ne bih se razmisljao da imam novaca dovoljno
    Da li je istina sto kazu za posao da nema ne zaposljenog ko zavrsi IT? Ne vjerujem nesto da ih sve zaposle ali vjerovatno 1-2 najbolja studenta zaposle?

  4. #204
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guns roses View Post
    Uhh razmisljam se i dalje SPR vs FIT. Ne bih se razmisljao da imam novaca dovoljno
    Da li je istina sto kazu za posao da nema ne zaposljenog ko zavrsi IT? Ne vjerujem nesto da ih sve zaposle ali vjerovatno 1-2 najbolja studenta zaposle?
    Naci ces posao, samo je pitanje za koje ces pare raditi

  5. #205
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece bit vise od 400 eura
    Ja bi trebalo da upisem FIT. Ako ne polozim naprimer jedan predmet koliko se placa kasnije da ga polazem?

  6. #206
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Koga je volja da radi, taj lako nadje posao
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. #207
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zola.mne View Post
    Nece bit vise od 400 eura
    Ja bi trebalo da upisem FIT. Ako ne polozim naprimer jedan predmet koliko se placa kasnije da ga polazem?
    33 eura po kreditu. Ako ti predmet nosi npr 5 ECTS kredita onda ces platiti za prenosenje tog predmeta = 165 eura.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  8. #208
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    :monkey:e vala su skupi

  9. #209
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo u PM ako panem ovu matematiku to je 230 eura i jos neki i da se zakopam No dako necu

  10. #210
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Losa stvar kod FIT-a je sto ako obnovis godinu nemas pravo da uz obnovljene predmete uzmes neke i sa sledece godine. To znaci ako si pao 4 predmeta, imas sledece godine samo ta 4 predmeta, dok na drzavnim fakultetima mozes uz te da uzmes i neke sa sledece godine, pa ne zaostajes nesto posebno.

    Za sve koji misle da upisuju FIT bih nesto rekao. Ako zaista zelite da se bavite IT i ako zaista zelite na usavrsite neku oblast kojom cete se baviti u buducnosti onda ga upisite. Morate da bas volite IT. A ako ste samo korisnik racunara, koji ga cio zivot koristi za igre i za fb, a nikad nije sam poceo da se interesuje za neku oblast i da nije istrazivao (npr Web..ili bilo sta drugo), onda neka ne upisuje, jer se moze izgubiti. Uz godisnju skolarinu od 2000 to moze izgledati jos gore. Pa razmislite.

  11. #211
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ces da bacis pare, nista ne naucis i lako zavrsis i posle toga nidje ne nadjes posao u struci (programiranju jer pretpostavljam da to zelis) onda upisi ETF visu racunarsku i uci kako se radi i koristi word i exel (kad sam vidjela da im je to cijeli ispit nek su samo zdravo)

    Ako ces da prodjes lakse i naucis ponesto, ali nikako ne dovoljno, i opet ne budes cijenjen ni u jednoj ozbiljnoj programerskoj firmi upisi privatni fax (pouzdano znam da recimo t com zaposljava samo provjereni kvalitet tj PMF)

    Ako te stvarno zanima programiranje i zelis da se time bavis, mislim da ti se NAJVISE isplati potrudit se malo tih 3 godine jer ce ti se trud itekako isplatit kasnije, UPISI PMF, e sad ako ne zelis da imas puno matematike upisi D smjer, tamo je nema previse (cini mi se ukupno 5 ali nisam sigurna), A to sto neki odavde tvrde da je PMF teorijski grdno se varaju, itekako nije, na PMF ces sigurno naucit zanat tj programiranje. PROVJERENI KVALITET kao sto rekoh. A ako ne vjerujes meni, najbolje ti je da se raspitas u neku programersku firmu ko ima prednost prilikom zaposljavanja i kako oni dozivljavaju ljude sa privatnih fakulteta. Bez uvrede, narode, ali svi bi vi bili na PMF no vam se ne uci No ko sto rekoh potrudi se 3 godine, i bez zime kasnije.

  12. #212
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    hahahah provjereni kvalitet, jes pogotovo B smjer (znam za jednu zaposljenu bas u t-comu..)

    koliki je kvalitet toliko i t-com kvalitetno radi, inace su za njihove potrebe mnogo pozeljniji ETFovci nego PMFovci ali ajde sad..
    She is only here to annoy herself!

  13. #213
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    B smjer je vise orjentisan na matematiku. Za programiranje su ti C smjer i D smjer. Ono sto mozes da naucis i sto ti se pruza na PMF je mnogo, a koliko ces uzet od toga sto ti se pruza to je tvoja stvar. Momak je pitao jer ga ocigledno zanima programiranje, ja mu kazem ako te zanima programiranje i ako si spreman da ga naucis upisi C ili D smjer (ali posto ne volis matematiku onda je za tebe D)

  14. #214
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    studirao sam C smjer (prva generacija) i znam odlicno kakav je program..naucice se tu i neko programiranje ali je mnogo vise orijentisano na matematiku kako i treba da bude za VII stepen PMFa da se razumijemo tako da to nije nikakva greska, fakultet podrazumijeva i moguce buduce bavljenje naucnim radom a ne zanat, za to sluze vise skole (rekao bih da je i D smjer neka varijanta vise skole tj. VI stepena gledajuci onaj program)
    She is only here to annoy herself!

  15. #215
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja nisam njemu ni preporucila C smjer jer kao sto si rekao vise je orjentisan na matematiku (ima cak 14 matematika zbog kojih mnogi odustanu posle prvog semestra). C smjer spada u akademske studije, a to govori o tome da nije samo zanat svakako, zato sam ja njemu i rekla za D smjer on spada u primijenjene studije i smatram da se tu programiranje moze nauciti kvalitetnije i bolje nego na drugim fakultetima.

  16. #216
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bez svakog ova prepucavanja treba zabranit... svako ima svoje misljenje, pa neka ga iznosi i da se okanimo praznih prica, ovamo je bolje, a nije no onamo... ne sprdajte se, ako vas zanima programiranje konkretno, ali bas zanima, sami radite i kraj. svaki fax ce vam dat osnovu (i dalje tvrdim fit vise nego i jedan drugi u CG, pa i daleko vise od osnove) ali ostalo je sve do vas.

  17. #217
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze se programiranje i kuci naucit...

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Može se fakultet i od kuće završiti...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #219
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa petrom. Fakultet ti daje osnovu, uci te kako da ucis. Ko misli da ce da zivi od znanja koje je steko na fakultetu, grdno se vara, jer tek kad se sretnete sa komercijalnim projektima onda krece cirkus. Fakultetski projekti su samo P od komercijalnih.

  20. #220
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice zaposaljavanja, vjerujte mi niko vam ne gleda ni prosjek ni sta ste zavrsili, nego sta znate da radite. Prosjek i fakultet samo za prvi posao.

  21. #221
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako, poenta fakulteta je da se nauci kako se uce neke stvari...daje ti osnovu i moje misljenje je i dalje isto. PMF ce te najbolje naucit kako da ucis, i dace ti najbolju oskocnu dasku za dalje. (i svakako tamo ces nauciti osnove programiranja i razvices nacin kako se razmislja tokom programiranja, programiranje nije samo sjedni i kucaj kod, optimizovanje itd...i sad eto pade mi na pamet van ove price neko je pomenuo da postoji menagement u IT, jedan sjajan profesor je rekao to je najgluplja stvar koja postoji, da bi se postao menager u bilo kojoj oblasti treba da imas itekako dosta iskustva i praske kako se stvarno radi) Mislim, svako ima pravo na svoje misljenje zar ne u ostalom glupo je i pomislit da neko ocekuje da ce mu fakultet sve pokazati i da ce ga sve nauciti pogotovo ne fakulteti koji su vezani za IT, IT je oblast koja je u razvoju tu se ima ucit do kraja zivota, aktuelni jezici prije 10 godina sad su vec praistorija, ko zna kako ce se razvijat i kako ce se programirat za 20 recimo. Ocekujemo kvantne racunare, ko zna dokle ce nas to dovesti.

  22. #222
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da ste se raspisali o programiranju ali mene to ne interesuje vec baze podataka ili rac mreze... SPR upisujem HVala!

  23. #223
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guns roses View Post
    Vidim da ste se raspisali o programiranju ali mene to ne interesuje vec baze podataka ili rac mreze... SPR upisujem HVala!
    SRP je?

  24. #224
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SPR=Studije primijenjenog racunarstva na Elektro fakultetu.

  25. #225
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guns roses View Post
    SPR=Studije primijenjenog racunarstva na Elektro fakultetu.
    Po ovom planu i programu sto ima na sajtu, neces se ti nesto nagledat baza i mreza . Podjednako imas i programiranja, cak i vise

Page 9 of 17 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvara se Poljoprivredni fakultet u Podgorici
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 28-08-09, 07:57
  2. Fakultet u Bijelom Polju
    By G R A D in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 27-09-05, 15:05
  3. Promashio si temu! Jedinica! - Ali, uchiteljice... :D
    By independent girl in forum Sve i svašta
    Replies: 113
    Last Post: 23-06-05, 22:35
  4. privatni fakultet u Baru
    By wodokotlic in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-04, 17:23
  5. Elektrotehnicki fakultet i EESTEC
    By Mr_Who in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 02-07-04, 22:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •