Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast
Results 326 to 350 of 402

Thread: Fakultet Za Informacione Tehnologije

  1. #326
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Montenegrooo
    Posts
    997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je tacno sta si rekao. Ali sam siguran da bi polozilo kolokvjum minimum 10 ljudi da je dao na kolokvijum metode koje smo ucili a ne one sto se nijesu pominjale.
    Ovdje je dzaba bila i kreativnost, znanje i genijalnost. Dzaba je sve kad nijesmo to radili, jedino da je neko sam nesto probao da nauci mada sumnjam da bi ucio gradivo koje ne ucimo
    Proslih godina je davao testove sa metodama koje su radjene na casovima a ove ni to
    Ipak je Dzenan tu malo kriv jer je morao da radi ono sto treba ili bar da objasni sto koja metoda radi a on kao da nam jje predavao drugi jezik

  2. #327
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ama kakve metode vas nije ucio, covjece, nije vam dzenan pokazao dodavanje u niz kako se radi??? Evo gledam zadatak, tj radim ga, stvarno je malo dugacak, sa testom je zakompliovao nepotrebno, inace bas prosto za napisati... Ne moze te dzenan nauciti nikako svaku metodu na svijetu koja postoji ili koju ce neko napisati, zato to i jeste metoda, sto koristi sve one osnovne stvari da bi se dobio neki zeljeni rezultat...

  3. #328
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,001
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Proxy View Post
    Nije ti dovoljna cinjenica da 3 godine ne mogu da poloze programiranje? Vjeruj mi, prije ce svaki od vas ga poloziti nego oni, jer oni dolaze sa predumisljajem da znaju 'nesto' a zapravo su jedino spremniji da padnu od vas.
    Mnogi od vas jos nisu razgranicili sta su klase, sta funkcije a sta je varijabile. Gledam ljude koji imena promjenljivih sa Dzenovih predavanja uce napamet jer misle 'da to tako treba'... getere i setere bubaju na pamet ne razmisljajuci sta oni rade zapravo. Pa kako onda ih i mogu upotrijebiti kad im zatrebaju posle?
    Naucite da razmisljate programerski, naucite da debagujete kod u glavi. Ako niste sigurni sta neki dio koda radi, uzmi neki primjer i dio koda po dio koda ga provrtite u glavi (ili na papiru ako vam je lakse). Najbolje mozete vi sami sebi pomoci, Dzenan je tu samo da vam da smjernice, niko vas ne moze nauciti da razmisljate ako to sami ne pokusate.
    Uzmite Dzenove zadatke i sami sebi izmislite slican primjer. Ako vam je on radio biblioteku i pravio niz knjiga, vi napravite pizzeriju i napravite metodu za isporuku pizza
    Budite kreativni
    Ove me podjseti na Mijanovića kada je davao da se pišu kodovi "iz glave" na drugu godinu. Pa ko pogriješi netačan mu zadatak... Srećom nije više tako (sada da da se kuca i kompajlira kod u kompjuter), ali sa druge strane, samo se tako i naučilo
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #329
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Montenegrooo
    Posts
    997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by petarr90 View Post
    Ama kakve metode vas nije ucio, covjece, nije vam dzenan pokazao dodavanje u niz kako se radi??? Evo gledam zadatak, tj radim ga, stvarno je malo dugacak, sa testom je zakompliovao nepotrebno, inace bas prosto za napisati... Ne moze te dzenan nauciti nikako svaku metodu na svijetu koja postoji ili koju ce neko napisati, zato to i jeste metoda, sto koristi sve one osnovne stvari da bi se dobio neki zeljeni rezultat...
    Ti ocigledno branis sve sto je vezano za FIT pa makar to bilo i loshe. Ucio nas je nizove Dzenan, to smo radili najvise kod njega. Nego na kolokvijumu nijesmo mogli ni da dodjemo do nizvoa jer to prije njih je bilo *****
    Ne znam sto ti pricas kad se i Dzenan slaze sa ovim sto si rekao. Zar i njemu ne vjerujes?
    Radili smo zadatak danas sa Dzenanom sve redom i sad izgleda prelako zadatak kad je objasnio to sto nijesmo ucili.

  5. #330
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam generacija 2007. i na prvoj godini smo dobili knjigu "Objektno-orjentisani način mišljenja". Preporučujem da se to prvo pročita pa tek onda da počnete učiti Javu. Ako je neko u NK mogu mu pozajmiti knjigu da pročita ako to nijeste dobili.
    Prvo mora da se shvati kako funkcionište OO programiranje. Zatim, veoma je bitno znati koristiti debugger. Takođe naučite da koristite onaj API help u BlueJ (ako se on i dalje koristi). Sa svim ovim nema toga zadatka koji Devedžić može dati a da se ne može uraditi.. Posle kad pređete na Eclipse biće vam prelako.
    Last edited by Astral Projection; 19-10-11 at 15:52.

  6. #331
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Montenegrooo
    Posts
    997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve ti je to tacno Sto se tice debugger-a kod Devedze smo ga koristili ali ga Dzenan ni jedan put nije pomenuo
    Ovo izgleda Devedzic ide a? Neki Sasa se ceka da doktorira i zauzme njegovo mjesto? Aj sa srecom! :P

  7. #332
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam kako Dženan objašnjava, meni on nije držao vježbe, ali bez obzira i pored njegovih vježbi, kući dok budeš radio koristi debugger. Siguran sam da na youtube ima video kako se koristi. Kad to naučiš da upotrebljavaš na konju si.

  8. #333
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Goraneee, vrati te knjige na FIT, haha...
    Velika bi bila steta da Devedzic napusti FIT, njega je Ramo i doveo kada je otvorio faks da bi malo podigao ugled fakulteta. BTW, Devedzic je i njemu samome bio mentor za doktorat. On odlicno objasnjava i predaje, nisu dosadna predavanja, samo ga treba znati pratiti u tim maratonskim predavanjima.
    Kad on ode bice punooo lakse poloziti programiranje, al po meni nije to sustina ovog fakulteta, jer ako ga svi budu zavrsavali onda ce to postati samo jos jedan u nizu privatnih fakulteta... Sasa je super kao covjek, dobro objasnjava, al se nista kod njega nije prakticno na casu radilo, on donese kod od kuce, i objasni sta je na projektoru... Dzenana ne mogu komentarisati, jer ne znam kako predaje, medjutim ne svidja mi se sto je koliko vidim programiranje simplifikovao samo da se taj predmet polozi, i sto nije zavrsio softverski smjer. Eto to je moje skromno misljenje, a mislim da je koliko toliko relevantno, jer sam na FIT-u poceo od nule programiranje, bez predznanja, a iz oba programiranja kod Devedzica sam imao maksimalan ucinak...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  9. #334
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma be treba im na fit oo nacin misljenja nista. Tu knjigu smo mi dobili na uvod u pro sjecas se
    I rekose mi da ramo vise nije dekan, ne znam jel to istina ili ne.

  10. #335
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Incognito
    Kad on ode bice punooo lakse poloziti programiranje, al po meni nije to sustina ovog fakulteta, jer ako ga svi budu zavrsavali onda ce to postati samo jos jedan u nizu privatnih fakulteta...
    Tacno je ovo sto si rekao, ali nece biti istoga znanja oni sto su polagali kod Devedzica i oni sto ce ga lako polozit kad Devedzica ne bude bilo... I ne znam sto ljudima smeta Devedzic...

  11. #336
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by __1-v-4-n__ View Post
    On to tako,jer je dosta laka,i manje vise je svo to gradivo predjeno u srednjim skolama..nece te trebat mnogo da je spremis,pogotovo prvi kolokvijum..
    Realno, ako iko nece srati na kolokvijumima to je Andjic. I nije uopste tesko to sto se radi, veliki dio toga je bio u srednjim skolama.


    To je jedini covjek koji ce da vam da ono sto vam kaze..samo drugi brojevi naravno. Uzmite knjigu i pogledajte primjere zadataka, predjite..vjerujte mi, prolazite milion % sa jacom ocjenom.

  12. #337
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guns roses View Post
    Nema srece u ovaj fakultet. 45 studenata sa prve godine sto mislite koliko su bodova svi zajedno imali? 0 je tacan odgovor! I to nije sve + 35 studenata koji vuku programiranje godinama, od njih je samo jedan polozio a ostali 0! Grijesim 3 studenta su imala po 2 boda.

    Evo sad da vam kazem jer pricate da je lako ako se proprati na casove, ja sam svaki cas pratio ali mi kod Dzenana nijesmo ama bas ni jednu slicnu metodu uradili koju je dao Devedza na kolokvijum?!!?! Dzenan nam je dao zadatke koji mogu doci ali naravno od toga nista nije doslo. Vec nam je Devedza dao nekog muzicara jebenog kojeg nam je objasnjavao jednom u 20 dana ali naravno to niko nije shvatio jer ga je preletio! To sto se radi za za 2 mjeseca on je ispredavao u 3 dana i sad ocekuju da polozimo ispit? Ne moze se ovo proc kad nemamo profesora neko padobranca koji pane sa neba i ugazi nas sa metodama pa opet poleti.
    To ti je standardna stvar. Dzenan se trudi, odradi masu zadataka..ali sto je dzabe kad on i profesor nemaju izgleda dobru saradnju. Jer Dzenan ce uraditi milion zadataka, a onda ce da dodje Devedza i zada nesto nevezano..tj da ubaci neke lijeve metode i tek par onih sa kojim ste se sretali kod Dzenana i popusite ga.


    Quote Originally Posted by sib0 View Post
    Ja nisam ni znao danas da imamo kolokvijum ....
    Nema srece od toga fakulteta...Barem iz mog vidjenja
    Samo mi je krivo sto kao "curka" uplatih cjelokupan iznos i sad ne mogu da izvucem pare ;(
    Mozes. Ako fax raskine ugovor sa tobom onda ti vracu pare. A do raskida dodje ako se bas zamjeris. Npr, jedan dan dodjes i psujes na glas od Nade iz studenstke sluzbe do Rama. Oni pregore, raskinu ugovor i vrate pare.

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Axaxaxaxaxaxaxaxaxaxa, cuveni eric clapton!
    Vjecni !

    Last edited by Albatros; 24-10-11 at 17:01.

  13. #338
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post

    Mozes. Ako fax raskine ugovor sa tobom onda ti vracu pare. A do raskida dodje ako se bas zamjeris. Npr, jedan dan dodjes i psujes na glas od Nade iz studenstke sluzbe do Rama. Oni pregore, raskinu ugovor i vrate pare.
    IiiiiiiiLiiiii odes na disciplinsku komisiju
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  14. #339
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    To ti je standardna stvar. Dzenan se trudi, odradi masu zadataka..ali sto je dzabe kad on i profesor nemaju izgleda dobru saradnju. Jer Dzenan ce uraditi milion zadataka, a onda ce da dodje Devedza i zada nesto nevezano..tj da ubaci neke lijeve metode i tek par onih sa kojim ste se sretali kod Dzenana i popusite ga.
    Klasican primjer iskompleksiranog profesora koji nastoji od svog predmeta da napravi svemirsku nauku. Znam ih jos takvih

  15. #340
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Montenegrooo
    Posts
    997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije profesor tu nista kriv a ni Dzenan barem ja tako zakljiucih Nego je kriv onaj koji je sve to organizovao na ovakav nacin! A to je valjda dobri dekan Ramo koji se pravi da nema nidje problema tj da je problem do nas sto ne ucimo...

  16. #341
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Fora je u tome sto se od programiranja pravi najvazniji predmet na fax-u, a zanemarljiv procenat studenata na kraju upise taj smjer. To je nesto na sta fax treba da skrene paznju. 95% ljudi odabere od smjerova baze ili mreze, zato je glupo to sto se radi. Ako oce da neko nauci programiranje, imace prostora za to na smjeru posebno odvojenom za njega, pa tamo neka profesori rade sta hoce i neka se izivljavaju.

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    IiiiiiiiLiiiii odes na disciplinsku komisiju
    Pa sad..
    Last edited by Albatros; 24-10-11 at 19:26.

  17. #342
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    svejedno ako ces da zavrsis fakultet koji ima veze sa racunarima to programiranje moras znat
    She is only here to annoy herself!

  18. #343
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HiddEn View Post
    Nije profesor tu nista kriv a ni Dzenan barem ja tako zakljiucih Nego je kriv onaj koji je sve to organizovao na ovakav nacin! A to je valjda dobri dekan Ramo koji se pravi da nema nidje problema tj da je problem do nas sto ne ucimo...
    Od Rama ne ocekuj nista drugo, jer svog dragog mentora brani svim raspolozivim silama. Uvijek ce da trazi problem u nama. Realno i teoretski uvijek je do studenta ogromni dio krivice. Ako student zna sve, nema tog profesora koji ga moze obaliti. Ali u nekim slucajevima nije sve do znanja, nego i do drugih faktora iliti profesora, kao sto je ovdje slucaj.

    Mene je Devedza zakinuo jedne godine za cijelih 10 do 15 bodova i nijesam prosao(imao 47 na kraju), a znao sam prilicno dobro. Trazio sam da polazem pred komisijom, a oni su mi je sazivali na dan kad sam vec imao 2 zavrsna, pa sam morao da odustanem.

    A tada se radovi nijesu snimali, pa nijesam imao osnov za zamjerku na njegov rad. Cim nam pregleda, obrise to. Od tada tek se svi radovi snimaju, ako se ponovi slican slucaj.

  19. #344
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ja sam imao 10 kod Devedzica, i to bez problema na oba programiranja... Koliko sam mogao da vidim, poslednji kolokvijum koji je dao je bio jednostavno predugacak za otkucati u BlueJ-u za sat vremena (uradio sam ga za 55 min, ali covjek koji se prvi pust sretne sa Javom ne moze to da postigne), a uopste nije bio tezak, znam jer sam uzeo obje grupe da odradim i vidim sto je tolika pomama ove godine... Dakle, organizujte se i trazite barem sat ipo da radite, ako ne i dva... Izaci ce vam Ramo u susret, siguran sam. A metode su bile za dodavanje u niz, vracanje dva spojena niza, dodavanje u niz na prvo slobodno mjesto... E to me ne mozete ubijedit da Dzeno nikad nije objasnio kako se radi... Mozda se koncentrisao na rad sa Stringom malo vise bio, aii nije ni da niste radili sa nizovima, a ispravite me ako grijesim,
    Last edited by petarr90; 25-10-11 at 11:39.

  20. #345
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    mozes li mi dat primjer tih problematicnih zadataka?
    She is only here to annoy herself!

  21. #346
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Montenegrooo
    Posts
    997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesu zadaci toliko problematicni nego je problem sto smo prije nekoliko dana poceli da ih radimo :P
    • Napraviti klasu Crosswords koja omogućuje predstavljanje ukrštenice (kao ukrštenice iz novina i enigmatskih časopisa, ukrštene reči). Klasa takođe mora da ima i polja za broj vrsta i kolona u ukrštenici, kao i polje koje označava koja su polja u ukrštenici nedostupna (ono što u pravoj ukrštenici izgleda kao crni kvadratić). Nedostupnih polja može da bude proizvoljan broj i mogu da budu na proizvoljnim mestima u ukrštenici. (0 poena)
    • Za klasu Crosswords napraviti sledeće metode:
    • konstruktor koji inicijalizuje objekat te klase (nedostupna polja popuniti sa 'X') (2 poena)
    • metodu koja prima jedan parametar koji određuje redni broj vrste u ukrštenici i drugi parametar tipa String koji sadrži slova kojima treba popuniti vrstu u ukrštenici, ali preskačući nedostupna polja. U zavisnosti od dužine zadatog stringa, ne moraju sva slova iz njega da se iskoriste za popunjavanje vrste, ali vrstu treba popunjavati s leva na desno, polazeći od prvog karaktera iz stringa i tako redom. Ako je string prekratak, preostala polja u vrsti treba popuniti sa 'Y'. Metoda treba da vraća char [ ] koji predstavlja popunjenu vrstu (5 poena)
    • metodu koja prima jedan String [ ] parametar i koristi ga za popunjavanje cele ukrštenice po principu prva vrsta ukrštenice – prvi String, druga vrsta ukrštenice – drugi String, itd. (5 poena)
    • Prikazati rad svih metoda iz klase Crosswords, pri čemu ukrštenica sa kojom se radi u tom prikazu mora da ima bar 5 vrsta, bar 5 kolona, kao i bar 5 proizvoljno raspoređenih nedostupnih polja. Prikazivanje izvesti tako što se na ekranu odštampa najpre nepopunjena ukrštenica (prazna polja štampati kao '_', a nedostupna kao 'X'), a zatim se popuniti kompletno i tako popunjena odštampa na ekranu (8 poena).
    Za loš stil programiranja mođe se oduzeti do 10 poena.• Napraviti klasu Crosswords koja omogućuje predstavljanje ukrštenice (kao ukrštenice iz novina i enigmatskih časopisa, ukrštene reči). Klasa takođe mora da ima i polja za broj vrsta i kolona u ukrštenici, kao i polje koje označava koja su polja u ukrštenici nedostupna (ono što u pravoj ukrštenici izgleda kao crni kvadratić). Nedostupnih polja može da bude proizvoljan broj i mogu da budu na proizvoljnim mestima u ukrštenici. (0 poena)
    • Za klasu Crosswords napraviti sledeće metode:
    • konstruktor koji inicijalizuje objekat te klase (nedostupna polja popuniti sa 'X') (2 poena)
    • metodu koja prima jedan parametar koji određuje redni broj vrste u ukrštenici i drugi parametar tipa String koji sadrži slova kojima treba popuniti vrstu u ukrštenici, ali preskačući nedostupna polja. U zavisnosti od dužine zadatog stringa, ne moraju sva slova iz njega da se iskoriste za popunjavanje vrste, ali vrstu treba popunjavati s leva na desno, polazeći od prvog karaktera iz stringa i tako redom. Ako je string prekratak, preostala polja u vrsti treba popuniti sa 'Y'. Metoda treba da vraća char [ ] koji predstavlja popunjenu vrstu (5 poena)
    • metodu koja prima jedan String [ ] parametar i koristi ga za popunjavanje cele ukrštenice po principu prva vrsta ukrštenice – prvi String, druga vrsta ukrštenice – drugi String, itd. (5 poena)
    • Prikazati rad svih metoda iz klase Crosswords, pri čemu ukrštenica sa kojom se radi u tom prikazu mora da ima bar 5 vrsta, bar 5 kolona, kao i bar 5 proizvoljno raspoređenih nedostupnih polja. Prikazivanje izvesti tako što se na ekranu odštampa najpre nepopunjena ukrštenica (prazna polja štampati kao '_', a nedostupna kao 'X'), a zatim se popuniti kompletno i tako popunjena odštampa na ekranu (8 poena).
    Za loš stil programiranja mođe se oduzeti do 10 poena.

  22. #347
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    e čuj za loš stil kao da studirate umjetnost a ne programiranje...OK je da vas opomene (tj. nauči) kako nešto može bolje da se uradi ali je glupo oduzimat bodove

    davno bješe kad sam radio Javu ali eto ne vidim ništa problematično u ovome što se traži, mislim da je jasno objašnjeno što treba uradit (jedino ako na časovima niste radili stringove i slično a sumnjam da niste)
    She is only here to annoy herself!

  23. #348
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Montenegrooo
    Posts
    997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitaj cijeli fakultet i pitaj Dzenana asistenta
    Naravno sad ih radimo ali kasno
    Ne moguce je da cijeli fakultet pane pa cak i na popravni. To da se desi u neku drugu normalnu drzavu zatvorili bi fakultet isti cas

  24. #349
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Montenegrooo
    Posts
    997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sto je jos bilo za prvi kolokvijum, ne poprravni. Znaci ovo Band band nije niko znao sto je jer nijesmo radilo sa vise od jednog... Zato i niko nije ima preko 0 bodova :P

    Napraviti klasu Musician koja predstavlja jednog muzičara iz nekog band-a, klasu Band koja predstavlja band, kao i klasu Instrument koja predstavlja instrumente koje sviraju članovi band-a (0 poena).
    • U klasi Musician definisati polja Band band, Instrument [] instruments, kao i String name (0 poena).
    • U klasi Instrument definisati polja String type (tip instrumenta, npr. "guitar", "drums", "piano", …), boolean acoustic (da li je akustični ili električni), kao i String [] owners (prethodni i sadašnji vlasnici instrumenta, npr. "Robert Johnson", "studio", "museum", "Justin Timberlake", "unknown", itd. (0 poena).
    • U klasi Band definisati polja String name i Musician [] musicians (0 poena).
    • Napraviti potpune konstruktore za sve tri klase (3 poena).
    • U klasi Musician napraviti metodu void transferTo(Band band) kojom se u programu može predstaviti prelazak jednog muzičara iz jednog u drugi band (1 poen).
    • U klasi Band napraviti metodu void setNewMember(Musician musician) kojom se u programu može predstaviti dolazak jednog novog muzičara u band (1 poen).
    • U klasi Band napraviti metodu void deleteMember(Musician musician) kojom se u programu može predstaviti odlazak jednog muzičara iz banda (1 poen).
    • U klasi Instrument napraviti metodu void setNewOwner(String owner) kojom se u programu može predstaviti promena vlasništva nad jednim instrumentom (2 poena).
    • Po želji, napraviti i druge metode ako one olakšavaju pravljenje onoga što se traži, ali te druge metode ne donose nikakve poene.
    • Demonstrirati rad svih gornjih klasa i metoda u scenariju jednog od najpoznatijih transfera u istoriji muzike – prelazak Erica Claptona iz banda The Yardbirds u band John Mayal & The Bluesbreakers, u aprilu 1965 (12 poena):
    • Članovi The Yardbirds-a do aprila 1965 bili su: Paul Samwell-Smith (bass), Keith Relf (vocals, harp), Jim McCarty (drums), Chris Dreja (guitar, bass), Eric Clapton (guitar, vocals).
    • Članovi band-a John Mayal & The Bluesbreakers do aprila 1965 bili su: John Mayal (guitar, harp),Roger Dean (guitar), John McVie (bass), Hughie Flint (drums).
    • Eric-a Clapton-a je u band-u The Yardbirds zamenio Jeff Beck (guitar), a sa Clapton-ovim dolaskom u band John Mayal & The Bluesbreakers taj band je napustio Roger Dean.
    Demonstriranje izvršiti tako što se za svaki band na ekranu prikazuje, pozivanjem odgovarajudih metoda, naziv band-a, imena članova band-a i instrumenti koje oni sviraju, kao i svi vlasnici (prethodni i sadašnji) za svaki instrument, sve to za situaciju pre transfera Eric-a Clapton-a i za situaciju posle transfera. Pri tome, ništa ne sme da se učitava sa tastature, inače se automatski dobija 0 poena. Isto tako, obavezno je korišdenje potpunih konstruktora. U vezi sa vlasništvom nad instrumentima, pretpostaviti da je band u kome muzičar trenutno svira vlasnik instrumenta, a kad muzičar pređe u drugi band onda taj drugi band postaje vlasnik instrumenta koji muzičar svira.
    • Uputstvo: napraviti vektore malo vedih dimenzija nego što je to neophodno, za prazne komponente vektora koristiti null, a tražene metode realizovati prostim ažuriranjem odgovarajudih polja određenih objekata.
    • Za loš stil programiranja može da se izgubi i do 10 poena!

  25. #350
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    CUCE
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tezak zadatak, tezak!

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41011121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvara se Poljoprivredni fakultet u Podgorici
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 28-08-09, 07:57
  2. Fakultet u Bijelom Polju
    By G R A D in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 27-09-05, 15:05
  3. Promashio si temu! Jedinica! - Ali, uchiteljice... :D
    By independent girl in forum Sve i svašta
    Replies: 113
    Last Post: 23-06-05, 22:35
  4. privatni fakultet u Baru
    By wodokotlic in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-04, 17:23
  5. Elektrotehnicki fakultet i EESTEC
    By Mr_Who in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 02-07-04, 22:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •