Page 11 of 17 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 402

Thread: Fakultet Za Informacione Tehnologije

  1. #251
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Astral Projection View Post
    Zasto mislis da je uopste bolji od FITa, kad su IT u pitanju?
    Evo da ne pisem previse jedan primjer samo dajem: C++ ce se bolje naucit na PMF nego na FIT

  2. #252
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Najjaci su mi likovi sa PMF-a koji bubaju po vas dan matematiku i fiziku, a da ih co'ek pita nesto u vez neke aplikacije, programa, bilo sto prakticno da urade, ne bi znali prstom mrdnut, a ovamo PMF uzdizu u nebesa kao da im istrazivacko odjeljenje ima minimum 100 miliona eura na raspolaganju.
    A ovo nema previse smisla, na odredjenim smjerovima istina je da ima dosta matematike ali ima i programiranja.

  3. #253
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by quick View Post
    Evo da ne pisem previse jedan primjer samo dajem: C++ ce se bolje naucit na PMF nego na FIT
    C++ se uopste i ne izucava na FIT-u, ili barem nije dok sam ga ja pohadjao... Primarna je Java sve 3 godine, a samo jedan semestar ima C# (.NET/ASP) i to na trecoj godini na smjeru Soft. Inzenjering...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. #254
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    C++ se uopste i ne izucava na FIT-u, ili barem nije dok sam ga ja pohadjao... Primarna je Java sve 3 godine, a samo jedan semestar ima C# (.NET/ASP) i to na trecoj godini na smjeru Soft. Inzenjering...
    Eto tako

  5. #255
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Eto me
    Posts
    979
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li ko da studira na FIT-u a htio bi da mi odgovori na par pitanja na pm?

  6. #256
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj na pm no odje

  7. #257
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Cetinje-Podgorica
    Posts
    3,111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vidjeh neke komentare gore,koji mi malo zasmetase,jer vjerovatno te komentare pise neko,ko ne zna mnogo,a misli da zna..
    Fit se ne moze uporedit sa ETF-om...koji je zaosta bruka,i koje je trenutno najvece smece na univerzitetu Crne Gore..
    Jedan od dokaza je pitanje moje komsinice drage koja studira jelte ETF,kako da ekstraktuje zipovani folder..a uspjesno je zavrsila prvu godinu,a sad koraca ka drugoj..I godina-prosjek joj preko 8,5..
    Toliko od mene..
    " Ko te kara,nek ti piše pjesme! "


  8. #258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Da ali tvoje komšinica možda zna neke druge stvari koje ti ne znaš. lako je naučiti kako se "extractuje folder", ali teže je naučiti kako se pravi program za kompresiju i dekompresuju podaaka i koji se algoritmu za kompresuju koriste....
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #259
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by __1-v-4-n__ View Post
    Vidjeh neke komentare gore,koji mi malo zasmetase,jer vjerovatno te komentare pise neko,ko ne zna mnogo,a misli da zna..
    Fit se ne moze uporedit sa ETF-om...koji je zaosta bruka,i koje je trenutno najvece smece na univerzitetu Crne Gore..
    Jedan od dokaza je pitanje moje komsinice drage koja studira jelte ETF,kako da ekstraktuje zipovani folder..a uspjesno je zavrsila prvu godinu,a sad koraca ka drugoj..I godina-prosjek joj preko 8,5..
    Toliko od mene..
    Ako se na nekom faksu uci pakiranje/raspakivanje fajla onda je taj faks za bachit. Ali ako na faksu ucis proracune koje moras izvrsiti da bi znao kakve trafo stanice (za bilo kakav tip struje) implementirati ili kojeg profila i gdje stavljati kakve kablove na interkonekcijama onda ti nisi dovoljno kompetentan da kazes nesto o tom fakultetu. Moze ti jednog dana zatrebat komsinica, pa ce biti raspakivanje fajla.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #260
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ivane, primer ti veze s vezom nema. To da li neko zna da extraktuje zip folder je licna stvar a ne stvar koja pokazuje kakvo obrazovanje ti pruza odredjeni fakulet. Pogotovo sto se na prvoj godini ETFa ima vrlo malo programiranja.. Tu su glavne OET-i , matematike, fizike.. I morate da imate na umu da ETF ne stvara programere vec inzenjere...
    Sto se tice matematike na PMF-u, glavni problem je to sto je oni radi privise ''duboko'' (ali to je ipak matematicki fakultet, zar ne) .. Matematika je veoma bitna za programere (programiranje) sto pokazuje cinjenica da je u poslednje 2 godine cetvoro mojih kolega sa ETF-a otislo preko bare da radi za Microsoft i svaki od njih je tokom jednog od intervjua dobio da resava test iz matematike kao jedinu proveru znanja..
    /

  11. #261
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Cetinje-Podgorica
    Posts
    3,111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Ako se na nekom faksu uci pakiranje/raspakivanje fajla onda je taj faks za bachit. Ali ako na faksu ucis proracune koje moras izvrsiti da bi znao kakve trafo stanice (za bilo kakav tip struje) implementirati ili kojeg profila i gdje stavljati kakve kablove na interkonekcijama onda ti nisi dovoljno kompetentan da kazes nesto o tom fakultetu. Moze ti jednog dana zatrebat komsinica, pa ce biti raspakivanje fajla.
    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    Ivane, primer ti veze s vezom nema. To da li neko zna da extraktuje zip folder je licna stvar a ne stvar koja pokazuje kakvo obrazovanje ti pruza odredjeni fakulet. Pogotovo sto se na prvoj godini ETFa ima vrlo malo programiranja.. Tu su glavne OET-i , matematike, fizike.. I morate da imate na umu da ETF ne stvara programere vec inzenjere...
    Sto se tice matematike na PMF-u, glavni problem je to sto je oni radi privise ''duboko'' (ali to je ipak matematicki fakultet, zar ne) .. Matematika je veoma bitna za programere (programiranje) sto pokazuje cinjenica da je u poslednje 2 godine cetvoro mojih kolega sa ETF-a otislo preko bare da radi za Microsoft i svaki od njih je tokom jednog od intervjua dobio da resava test iz matematike kao jedinu proveru znanja..
    Dobro dobro..upravu ste vi..
    Evo znam at least 2 forumasa,koji ce da vam potvrde kakav je njihov fakultet(ETF)..
    Pozdrav!
    " Ko te kara,nek ti piše pjesme! "


  12. #262
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ja sam znao i prije ETF-a da ekstraktujem zipovani folder!
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  13. #263
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    "...Matematika je veoma bitna za programere (programiranje)..."

    SO WRONG... Oduvijek sam bio jako dobar u matematici, isao sam i na takmicenja, itd, al sve od matematike sto ti je potrebno da bi bio prosjecan programer (koji pravi svakodnevne aplikacije i sajtove - ne naucne simulatore) su tautologije (matematicka logika)...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  14. #264
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti si programer, i verovatno bolje znas, cak se i slazem sa tvojom konstatacijom, ali ja samo prenosim iskustva mojih bivsih kolega koji su puno vise od prosjecnih programera, da ne kazem da su vrhunski. Matematika im nije vazna u smislu da ces resavati neke cisto matematikce probleme (sistem integralnih j-na i sl.) vec to da njima matematicko razmisljanje (koje se moze steci iskljucivo matematickim putem) predstavlja veliku prednost u odnosu na ostale programere i cini razliku.
    /

  15. #265
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    Ti si programer, i verovatno bolje znas, cak se i slazem sa tvojom konstatacijom, ali ja samo prenosim iskustva mojih bivsih kolega koji su puno vise od prosjecnih programera, da ne kazem da su vrhunski. Matematika im nije vazna u smislu da ces resavati neke cisto matematikce probleme (sistem integralnih j-na i sl.) vec to da njima matematicko razmisljanje (koje se moze steci iskljucivo matematickim putem) predstavlja veliku prednost u odnosu na ostale programere i cini razliku.
    To "matematicko razmisljanje" ili "logiku" ako nisi stekao pre upisivanja fakulteta tesko da ces posle.. A korisno je ne samo u programiranju nego u svakom poslu..
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  16. #266
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa naravno da je ne mozes steci na fakultetu ako nisi uspeo ranije. Ali ako si je stekao ranije, na fakultetu je itekako mozes unaprediti.
    /

  17. #267
    Join Date
    May 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by quick View Post
    Evo da ne pisem previse jedan primjer samo dajem: C++ ce se bolje naucit na PMF nego na FIT
    a koji ce ti moj C++ u zivotu

  18. #268
    sib0 Guest

    Default

    C++ = U starosnu penziju ..

  19. #269
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    sjutra i preksjutra kod devedzica cijeli dan = SMRT

  20. #270
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ako ako, valja se malo... Ko ne bude pratio od pocetka ta maratonska predavanja, ima realno dosta slabe sanse da polozi programiranje...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. #271
    sib0 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by simkee View Post
    sjutra i preksjutra kod devedzica cijeli dan = SMRT
    :nonchalance:
    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ako ako, valja se malo... Ko ne bude pratio od pocetka ta maratonska predavanja, ima realno dosta slabe sanse da polozi programiranje...
    Mudro zborish..

  22. #272
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ako ako, valja se malo... Ko ne bude pratio od pocetka ta maratonska predavanja, ima realno dosta slabe sanse da polozi programiranje...

    ne slabe no nikakvee sanse nema to 100%

  23. #273
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Mada mogu vam reci da su meni licno to bila prilicno zanimljiva predavanja, ne kojima nema suve teorije, slajdova, itd, vec cisti praktican rad, i prakticni primjeri... E sad, koga ne zanima ta materija, to je druga stvar....
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  24. #274
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Da se i ja malo ukljucim

    1. Ko god da je reko da C treba da ide u penziju, odma neka se odmakne od kompjutera, jer me zivo interesuje kako bi zivio bez pola programa pisanih u njemu

    2. Ko god je rekao da je ETF smece, odma neka se odmakne od kompjutera i nadje zivot, jer ETF je sve sem smece. Da se razumijemo, NEMA TOGA FAKULTETA na koji se ne upise dio bubala, koji veze o tome nemaju, ali to sto neko ne zna da raspakuje arhivu ne svedoci o kvlitetu fakultea. PODRZAVAM onog sto je reko da ako te na fakultet uce kako da raspakujes arhivu, treba isti zaobic!!! I ja znam ljudi sa primijenjenog racunarstva (smjer ETF-a) koji su imali prosjek ~10, diplomirali sa 10 i meni se na oci krstili kako ja kontrolisem laptop bez misa, koji nema touchpad (lenovo sa tochball-om je bio u pitanju), ali to ne znaci da je ETF los jer ima budala koje ga zavrse (tj neki od smjerova na njemu).
    2.1 ETF ima smjerova koji dodira sa racunarima nemaju bez na par ispita, sta ce elektronicarima koji zivot ostavljaju na jednacine i strujna kola racunar, kad moraju to naucit da "izfizikalicu", pa jednog dana nek paramatre mecu u sofver

    2.2 ETF je poznat ko fakultet koji pravi ODLICNE strucnjake, ali koji, AKO SE SAMO NE TRUDE, po sticanju diplome imaju malo do nimalo prakticnog znanja... ali druze, kad znas teoriju ko oni, i razvio si logiku ko oni, ima da te prepisaju u bilo kom polju kad sjednu da uce za mjesec dana.
    2.3 ETF je bio, jeste i BICE najcjenjeniji fakultet u CG jos dugo, dugo... ja sam se na 5 oglasa za poso javljo (u prestizne firme u CG) i imo najbolji ili medju najboljim rezultatima na testiranjima, pa su ljudi s ETF-a doijali posao jer su zavrsili - pazi cuda ETF (fakultet koji se dokazo, dok za to FIT-u treba jos bar 5 godina - u najsrecnijem slucaju)
    2.4 Ja sam, igrom slucaja, bio student i ETF-a i FITa (ciju diplomu imam), ali se nivo znanja ne moze uporedjivat, jedan je baziran na 90% teorije i 10% prakse, drugi je 50-50%, ako ne i vie u korist prakse... sve zavisi ko sta voli, ali je cinjenica da se ETF vise cijeni...

    3. BILO KOJI fakultet da upisete ZABORAVITE na kampanjasko ucenje, tu pred kolokvijum ili zavrsni... to prolazi u srednju skolu, jer znas da ako odgovaras prvi, miran si do naredne ocjene, i u svakom trenutku ako nemas ocjenu znas sta moze od gradiva profesor da te pita.
    Fakultetsko gradivo je (u 98% slucajeva) kontinualna cjelina, dje ako preskocis jednu stvar nema ti dalje, ne mozes vise logicki da povezes stvari (ko da oces da racunas integral, a ne znas da sabiras i oduzimas), znaci NE MOZE!!!

    3.1 Na FIT-u (a nije da ne vazi za ostale fakultete) ima tezih i laksih predmeta, onih dje mozes da bubas, i onih dje moras razumjet sta ucis/radis, ali generalno ko je redovan na predavanja, uz malo dodatnog rada moze lako zavrsit fakultet za 7-8 prosjekom.
    E sad, programiranje i matematiku morate radit redom, dan za danom, i bez "preskakanja", jer se ta "2" ispita protezu na nekolike godine i za sve novo ti ono predhodno treba... neke druge predmete ce vam bit dosta to sto ste slusali predavanje... neke trece cete mozda i pasti ili je2 proc, to je od osobe do osobe, ali svakako ko se vodi logikom JA SAMUPLATIO PARE I DOBICU DIPLOMU, bolje odma da podnese molbu Rektoru da mu se te iste pare vrate i da ide kuci jer ga na zajebanciju i nerad sigurno nece nikad zavrsit... bilo ih je sto su pokusali, i ima ih koji jos nijesu ukapirali dje "grijese"...

    Neki od studenata FIT imaju po 2-3 godine staza (ne racunajuci starije kolege), a neki su jos na 2gu... a zajedno su krenuli tako da vi vidite sto vi je cinjet
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #275
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simkee View Post
    sjutra i preksjutra kod devedzica cijeli dan = SMRT
    Danas razmisljam da se ispisem sa fakulteta posle ova 2 dana njegovih casova. Ako ovako nastavi da se predaje ja vozdra.
    Znaci imali smo 14-15 casova u 2 dana programiranja??Q? Nijesam znao da je tako glupo organizovana nastava. Siguran sam da niko nista nije shvatio a kamoli da uradi ono sve sam. Ono ne moze genije povatat za mjesec dana svakodnevnog ucenja.
    I to kako kaze je samo uvod pri sto nas ceka
    Ako se ispisem sa fakulteta treba li da platim rate koje su ostale do 2000 eura? Ne znam kako uprava FIT-a misli da polozimo programiranje kad lik za 2 dana predje vise nego sto treba za pola godine. Koja je procedura da se prebacim na Elektro fakultet? Pomagajte ima jos kandidata za ispis (
    Last edited by guns roses; 10-09-11 at 17:16.

Page 11 of 17 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvara se Poljoprivredni fakultet u Podgorici
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 28-08-09, 08:57
  2. Fakultet u Bijelom Polju
    By G R A D in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 27-09-05, 16:05
  3. Promashio si temu! Jedinica! - Ali, uchiteljice... :D
    By independent girl in forum Sve i svašta
    Replies: 113
    Last Post: 23-06-05, 23:35
  4. privatni fakultet u Baru
    By wodokotlic in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-04, 18:23
  5. Elektrotehnicki fakultet i EESTEC
    By Mr_Who in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 02-07-04, 23:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •