Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Kultura Voznje

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Lightbulb Kultura Voznje

    Zanimljivo, toliko vozaca CG na forumu, i samo se prica o novim automobilima i koji auto kad izlazi....

    A dajte malo da pricamo, ako ima o cemu da se prica tu, o ponasanju na putu. Parkirani automobili na lakat krivini, zaustavljanje auta nasred jednosmjerne ulice da bi pricao sa nekim, policajac u uniformi za golfom2 prica na mobilni telefon vozi bez upaljenih svjetala i jos prekoracio 20 km ogranicenje i jos koliko primjera....

    Gdje se nalaze propisi na internetu, kako se ponasati kad vas zaustavi murija, slike necega sto se ne treba desavati.... Predlozi ?

    Dajte da razmenjujemo novosti u zakoni, obavjesti o novim putevima koji jos nisu prohodni, da smo bar u toku.... Ja koliko vidim, svaki put kad krenem nedje ovih zadnjih godina psujem sto nigdje nema informacija o radovima na putu ( izuzev Vrmca sada ), o ostecenjima itd...

    Pa sretno i uzdravlje....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Kulturi voznje? nema toga kod nas, samo neki blijedi primjeri
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja o tome nemogu da diskutujem jer ga ima previse i prosto je glupo o tome raspravljat kad je narod stoka u vecini slucajeva

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je najveci problem kod nas sama policija koja misli da je "svijet izmislila", i da prvo oni trebaju da promijene svoje navike(ili da se izbache sa posla) pa tek onda mi vozachi koji neki vishe a neki manje krshimo zakon.

    A shto se tiche primjera svaki dan kad shjedem u auto nadjem bar 10tak ljudi(stoke, policije, akademskih gradjana) koji na izuzetno grub nacin krshe pravila, mada kao i sve sto je kod nas takve stvari se nikad nece promijenit. Dok god ima onih situacija da kad pitash policajca jednostavno pitanje, on ti odgovori-"to tebe ne interesuje"! Cinjenica je i da smo sami krivi jer postoje mali milion NV organizacija na rachun NE droga-fudbal-kosharka-stoni tenis-odbojka-bocanje_DA! A ni jedna jedina koja bi se bavila zastitom vozacha od "narodne milicije"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas
    Ja mislim da je najveci problem kod nas sama policija koja misli da je "svijet izmislila", i da prvo oni trebaju da promijene svoje navike(ili da se izbache sa posla) pa tek onda mi vozachi koji neki vishe a neki manje krshimo zakon.

    A shto se tiche primjera svaki dan kad shjedem u auto nadjem bar 10tak ljudi(stoke, policije, akademskih gradjana) koji na izuzetno grub nacin krshe pravila, mada kao i sve sto je kod nas takve stvari se nikad nece promijenit. Dok god ima onih situacija da kad pitash policajca jednostavno pitanje, on ti odgovori-"to tebe ne interesuje"! Cinjenica je i da smo sami krivi jer postoje mali milion NV organizacija na rachun NE droga-fudbal-kosharka-stoni tenis-odbojka-bocanje_DA! A ni jedna jedina koja bi se bavila zastitom vozacha od "narodne milicije"
    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    ja o tome nemogu da diskutujem jer ga ima previse i prosto je glupo o tome raspravljat kad je narod stoka u vecini slucajeva


    2 potpisa!

    Nemam sta da dodam.
    Policajci su uobrazeni, misle da su Bog i batina a ne znaju da su obicni seljaci, taxisti su bolesnici totalni, mladi ako imaju malo brzu kantu i komad na predni sic misle da su svijet izmislili....pa do kad ce to tako da bude mamicu mu.....


    Sad se vratih iz Lansinga (240 milja) i mogu da kazem da sam uzivao, highway I-96 je kao staklo, ne previse traffica, ja za volanom BMW-a 540i, svi te postuju, svi paze na tebe, ovdje u saobracaju svi smo kao jedna porodica a ne kao tamo jedva cekaju da ti ugrabe prednost.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 17-05-06 at 05:20.
    TAKUMI

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bih da se pitam, organizovao "masovno takmichenje kurchenja s kolima" discipline bi bile sve ono shto vas nervira a slizi za izivljavanje mladog i starog svijeta (kao katalizator sa strane bih postavio neke namrshtene bicherke da ih podpaljuju)!
    I normalno i ja se prijavio!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Te probleme zapadne (i $everne zemlje ) Evrope su jako kvalitetno rijesile ! Jedini sistem da se nekulturnima soferim stane na kraj su "JJAAKKEE" ekonomske kazne ! Napr. u Sweckoj tacnije Geteborgu Godisnje grad zaradi nedje oko 10 000 000 eura od parking kazni ! (Pa ti profesore parkiraj dje godj oces ! Kazne su od 50 Eura do 100 Eura ! Dalje u Dansku te puste da vozis 70 % preko dozvoljene brzine .ali zato EKONOIMSKA kazna je oko 3000 Eura (PA SE TI PROFESORE TRKA) ,a u Norvesku speed kamere na svake 100 metara a max dozvoljena brzina je samo na glavni autoput (E6) 110 ito jako kratka linija a svudje ostalo 80 km/h Uz straovite ekonomske kazne ide i normale uzimanje vozacke (nekat i dozivotno) a uz to i zatvor ! E kunem vi se nebi se naski profesori onako drkali i cinjeli zvek kolima ! U CG je doslo vrijeme da kad dodju ljudji na odmore (a cekaju po godinu i vise ) mora da se kockkaju oce proc cesovi dzip kroz njih i pobit ih sve ili ce i ovi dan stic na plazu i uzivat u zasluzeni odmor !!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sad se vratih iz Lansinga (240 milja) i mogu da kazem da sam uzivao, highway I-96 je kao staklo, ne previse traffica, ja za volanom BMW-a 540i, svi te postuju, svi paze na tebe, ovdje u saobracaju svi smo kao jedna porodica a ne kao tamo jedva cekaju da ti ugrabe prednost.
    __________________
    Ono jes dok te ne zaustavi patrola i lane " LEZI DOLJE SA RUKAMA NAZAT" ,a ti ga gledas ,sto ti bi bravu dje da lezem u ovi glib ,a onda te umece da ti zivot ne valja banku !!! Gledamo mi na tv policiju iz Jamerike ,sto cini i kako ,pridje ti oni brav i upali lampu direktno u oci i izpretresete svoga, auto ama sve ka da si ratko mladic ,a ne obicni vozac ! Pistolj strogo uperen u celenku pa ti zini majcin sine hahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    imalo bi se odje shtoshat reci ja recimo mjesecno zbog posla prolazim 7000 8000 km min kroz crnu goru i gledam svashta i znam sve sa putevima i svemu shto vas uz to razumijem se u sve propise i zakone koji vaze kod nas i mogu vam reci da bi se o ovoj temi trebalo i moglo pricat danima i danima a mislim da je nemoguce to odje da uspije na ovome forumu de ce se svi praviti pametniji od pametnije i poshteniji od poshtenijeg i krivit dovjeka policiju a po od nas ne poshtuje djaoleg pravilau voznju uzmite recimo samo voznju fasta koji zna kakv je nardo i psuje i ljuti se a isti kroz takav narod leti ka nadrogiran i o cemu da lje da pricamo ni o cemu. (fast ne zamjeri ti si brat moj ti znas ))))
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    pa recimo ne moras samo policiju krivit ni kinjit, ali saobracajni znakovi na jako mnogo mjesta ne sluze svojoj svrsi ili ih nema
    ja se cudu ne mogu nacuditi, nizbrdica, pravina, al ogranicenje 40..... i jos ga nidje nema, al su moji matorci placali kaznu jer ne mogu da se rasapravljaju s njima...
    vozaci,sto se ne postuje puna linija prije krivine ???? zene, koliko ih samo ima, sto po gradu mileeeeee, a nemas ih dje obici, i usput svakom sviraju, pa u prvu ubace kad treba proci izmedju dva auta gdje gradski autobus harmonika prolazi bez problema, radnici koji proizvoljno suze magistralu da bi njihov kamion mogao da se okrene tu gdje utovaruje sut....
    mislim, zasto svaki vozac ( dobro ajde ne svaki ) misli da je iznad svega... kad je ovdje sveopsta ludnica
    ja jos jednu stvar moram da primjetim, u bg je mnogo protocnije voziti nego po ulicama opstine herceg-novog recimo. i protocnije i normalnije. Mada gradovi bas nisu za poredjenje, ali saobracaj je svuda isti - sastavljen od puteva, automobila, i saobracajnih znakova zar ne ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i josh necheg najvaznijeg - ljudi ! e to je problem mi nemamo ljudi hehehehehehehehe ako znate na shto mislim
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    Ono jes dok te ne zaustavi patrola i lane " LEZI DOLJE SA RUKAMA NAZAT" ,a ti ga gledas ,sto ti bi bravu dje da lezem u ovi glib ,a onda te umece da ti zivot ne valja banku !!! Gledamo mi na tv policiju iz Jamerike ,sto cini i kako ,pridje ti oni brav i upali lampu direktno u oci i izpretresete svoga, auto ama sve ka da si ratko mladic ,a ne obicni vozac ! Pistolj strogo uperen u celenku pa ti zini majcin sine hahahahahah !


    Yeah, za to vozaci su kao casne sestre.
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore od svega mi je kad koristim pojas, vozim oznacenom brzinom , sve po propisima,svijetla ukljucena, registrovano auto , vozacka , sve mi je tu a on mi pocne kurcenje neko. Drotovi misle da su oni prvilegovani sto rade tamo, da to ne moze svako i da imaju ne znam kakva prava.
    I pita me radi li mi stop svijetlo i imam li sto od oruzja u gepeku, pa otvaranje gepeka pa zvanje na tel stab njihov tamo,e qq zamislite, a ubijaju narod na sred ulica i prave se Njemci.
    Liberal !

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To me je8e svakog vozaca.

    4 godine u USA, preko 100 000 milja, na puteve sam izasao sa vise od 300 automobila i jos me niko nije zaustavio.

    A tamo, vozis normalno, pojas, svijetla........i zaustavlja te i pita te kako se zoves i imas li sto od oruzja a odgovor je - pa i da imam ne bih ti ga pokazao i on odmah shvati sta znaci da budes drot.
    TAKUMI

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,631
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne spominji mi drotove ima jedan u bd sto sve zivo maltretira,neki kreten.sa takvima samo ostro,ja sam mu se izdrao jednom nedje kad me zaustavio sa jednom djevojkom i pretrazivao mi gepek,i sad me ne zaustavlja vise.sa njima samo ostro treba

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by sparco
    imalo bi se odje shtoshat reci ja recimo mjesecno zbog posla prolazim 7000 8000 km min kroz crnu goru i gledam svashta i znam sve sa putevima i svemu shto vas uz to razumijem se u sve propise i zakone koji vaze kod nas i mogu vam reci da bi se o ovoj temi trebalo i moglo pricat danima i danima a mislim da je nemoguce to odje da uspije na ovome forumu de ce se svi praviti pametniji od pametnije i poshteniji od poshtenijeg i krivit dovjeka policiju a po od nas ne poshtuje djaoleg pravilau voznju uzmite recimo samo voznju fasta koji zna kakv je nardo i psuje i ljuti se a isti kroz takav narod leti ka nadrogiran i o cemu da lje da pricamo ni o cemu.

    Ladno ne mogu da vjerujem da ti je sve ovo jedna rechenica :-D
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Crkli su mu tacka i zarez na tastaturi
    She is only here to annoy herself!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Policija te zaustavi ako se okrenes polukruzno uz pomoc parkirne kochnice tamo dje je polukruzno zakonom dozvoljeno i skache ti po glavi iako nisi prekoracio brzinu ili doveo u opasnost ichiji zivot... Strashno
    Like Frankie said "I did it my way"
    - - - - - -
    "Molim lijepo,vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!"

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IGUMAN
    Policija te zaustavi ako se okrenes polukruzno uz pomoc parkirne kochnice tamo dje je polukruzno zakonom dozvoljeno i skache ti po glavi iako nisi prekoracio brzinu ili doveo u opasnost ichiji zivot... Strashno
    Haha jes pogotovo ako je to jedini nacin da se tu okrenes polukruzno a da ne odes u drugu traku
    She is only here to annoy herself!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam onaj radar detektor pa me ne boli kita za njih, ponekad vozim ko lud i kad pisti kocim naglo i preolazim bez problema.

    Kad smo kod toga, zivo me zanima sta je proslo kroz glavu drotovima prije 2-3 mjeseca kad sam se kotrljao lagano pokraj njih s jedno 40 km/h i svjetlecim prednjim diskovima...!? :lolblue:
    TAKUMI

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    drkaju te jer je zakosnki zabranjeno shkripanje gumama a inace kad vas zbog toga zaustave 99posto policajaca ce vam reci da ste shkripali kochnicama ahahhhahaa i mozete ako ste smirenii ozbiljni dushu da im uzmete na racun toga i da vas puste
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ljudi, ne mozete vjerovat kako je voznja motorom extreman sport kod nas. prvo, niko te ne yebe 2%, boli ga kita iako ti imas prednost, ne gleda retrovizore, zabija ti se pozadi u auspuh... da ne pominjem zene vozace jer su me do sad imale pokupit 4 puta jer me vjerovatno nisu uocile, sa sve prodrkanim aupuhom, upaljenim dugim svijetlima i samnom koji im nikad ne ulazim u mrtvi ugao i stalno sam im u vidno polje.. bruka.
    1212120000 puta sam pricao o nepostovanju pjesaka... stanes na pjesacki a ovi pocnu od pozadi da sviraju ili jos jaca varijanta, PRETICU te... policajci koji predamnom obrcu na polukruzno upravo kako to Iguman opisa`, nepropisno prestrojavanje, bez pojaseva, prica na mob, voznja bez kacige... ovo sve pricam o samim policajcima koji to rade, a onda nas zaustave i drkaju sto isto to radimo. al ok, ne trebamo ih generalizovat, ima ih i dobrih al su totalno u sjenci od ostalih supaka...
    nedje cu pokusat na motor da instaliram kameru(zaparvo na kacigu), patroliram gradom i najvise cu snimat pandure, i onda sve to namontirat fino i poslat kasetu svim mogucim televizijama... pa dako promijene nesto u svom ovom haosu
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  23. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to sam i ja probao pa su me iamli zatovorit zbog toga jer je njiova rijec jacha od tvoje i uvijek se mogu izvicu na sluzbeni hitni poziv jebiga al je dobar to sam ja radio snimat policajce u tvoj kvart i posle pravit prekrshaje i kad te takne rechesh mu smireno da on to radi ti vidio i uradio ako se brecne izvadish mu cam
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    druze kupicu ti tastaturu ako nemas zapetu i tacku, ocu obraza mi

    ma kakvi njemu pokazivat snimke, kazem ti, fino sve snimis i direkt posaljes svakoj televiziji pa kad se sam vidi na TVu onda ce mu sve jasno bit. samo da nadjem dobru kameru za stavit na kacigu i sve cu zavrsit
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zaludan posao. (vidji tacku na kraju)
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ...kultura...generalno...
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 105
    Last Post: 10-09-06, 01:13
  2. Kultura na Cetinju
    By gabol in forum Centralni
    Replies: 41
    Last Post: 07-03-06, 08:01
  3. Kultura dijaloga
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 07-11-05, 20:24
  4. Sjeverna kultura.
    By bubby[Y] in forum Sjeverni
    Replies: 34
    Last Post: 31-12-04, 11:48
  5. Repertoar bioskopa Kultura
    By takulin in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 04-05-04, 15:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •