Results 1 to 20 of 20

Thread: Stipendije, Prakse, Koledzi

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Stipendije, Prakse, Koledzi

    http://www.fastweb.com/


    Na ovom sajtu imate sve informacije o svim mogucim stipendijama, praksama, koledzima, masters programima, a ako se registrujete (registracija je besplatna) i dati detaljne ifnormacije o svom akademskom statusu, oni ce vam slati sve info o svim programima vezanih za vas (jer ako bi pratili sami info, izgubili bi ste se u moru informacija), a takodje nude i nekakva nagradna pitanja te mozete dobiti (odgovorite na pitanje tacno i udjete u bubanj - nije fake, cimer mi je dobio 500 zelembaca) nekakvu fin. pomoc... Eto toliko od mene, za sada.
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oce li iko postovat jos nesto, oce li iko podijeliti jos nesto, ili cete sve da zadrzite za sebe... eeee... ajde ako neko ima problema sa stipendijama, ako mu treba bilo kakva info za prijavu na strani univerzitet, ono kao savjeti kako da se upishe, sta mu treba, neka pita odje... Prakse, stipendije, bilo sta.. pitajte... Ja mogu da predlozim pokoji fax, strani, sa dobrim standingom, a nisu skupi, sa dobrim sansama da vas prime, a cak iako ne dobijete stipendiju, mozete da radite u Ameriku preko raspusta i sve da odplatite...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    PHI imash PM !
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za masters programe tesko je dobiti stipendiju, a polaze se GMAT test. Ali cak i ako ne dobijete stipendiju, ako se pokazete kao dobri, mozete na istom da radite kao neka vrsta asistenta od cega mozete da odplatite fini dio tuitiona...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je GMAT test?Isto imas pm
    Nada poda me separar da amor de deux

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Graduate Management Admission Test je test koji provjerava tvoje skills koje si stekao do trenutka kada ga uzimas.. Matematike ima... Provjerava tvoj dosadasnji akademski uspjeh, i procenjuje ga, tj. provjerava jesi li eligibilan za master program. gledaj na ovo kao na neki SAT na vishem nivou...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko je tesko upisati post-diplomske u KAnadi?Smjer racunari...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poci cu do kanade pa cu da pitam )))

  9. #9
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    robi=poci cu do kanade pa cu da pitam

    ok

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Za masters programe tesko je dobiti stipendiju,
    ja vjerujem da nije. skoro je bio izašao konkurs za stipendiju koju dodjeljuje italijanska vladaza master studije koja pokriva skoro sve troškove. čini mi se da je stipendija bila oko 660 eura, tako nešto, u trajanju od godinu dana. baš mi je krivo što nijesam konkurisala ali nemam još diplomu...
    Kako Vaša bolest ?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PHI, haha e liku nasao si dje ces postavat :-). Ovo neka prebace u NAUKA I OBRAZAOVANJE (ako postoji ...) pa cu onda da postujem... a do tada www.infostud.co.yu
    Always smiling :-)

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ja vjerujem da nije. skoro je bio izašao konkurs za stipendiju koju dodjeljuje italijanska vladaza master studije koja pokriva skoro sve troškove. čini mi se da je stipendija bila oko 660 eura, tako nešto, u trajanju od godinu dana. baš mi je krivo što nijesam konkurisala ali nemam još diplomu...
    Ja sam mislio na americki sistem, a za neki ozbiljniji masters program cini mi se da ovo nije toliko velika svota novca...

    Shake, nema tog podforuma...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    PHI, haha e liku nasao si dje ces postavat :-). Ovo neka prebace u NAUKA I OBRAZAOVANJE (ako postoji ...) pa cu onda da postujem... a do tada www.infostud.co.yu
    Pogledah topic i samo pomislih u sebi "kladim se sam sa sobom u kilo sladoleda da je odje postovala Sandra Vucevic". Dobio sam opkladu

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Ja sam mislio na americki sistem, a za neki ozbiljniji masters program cini mi se da ovo nije toliko velika svota novca...

    Shake, nema tog podforuma...
    ova j e pokrivala trpškove školovanja, stanovanja i ishrane, dakle samo još džeparac
    Kako Vaša bolest ?

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by PHI
    http://www.fastweb.com/


    Na ovom sajtu imate sve informacije o svim mogucim stipendijama, praksama, koledzima, masters programima, a ako se registrujete (registracija je besplatna) i dati detaljne ifnormacije o svom akademskom statusu, oni ce vam slati sve info o svim programima vezanih za vas (jer ako bi pratili sami info, izgubili bi ste se u moru informacija), a takodje nude i nekakva nagradna pitanja te mozete dobiti (odgovorite na pitanje tacno i udjete u bubanj - nije fake, cimer mi je dobio 500 zelembaca) nekakvu fin. pomoc... Eto toliko od mene, za sada.
    Ja sam mislila da su sve scamovi...Da ti uzmu e-mail i onda ti shalju one reklame za viagru...ali eto mozhda

    Inace sto se tiche fastweb.com i stipendija tamo to je sve nęka mizerija...od 500 do 1000 $...Sve i 5 da ih zakachish ne mogu ti pokriti ni chetvrtinu uobichajene shkolarine...

    To je za one kojima samo eto za dzeparac hvali...

    Ja sam aplicirala za one od 500$ mnogo puta i uvjek ih dobiju neke zhene koje rade u McDonalds-u u Kentakiju i ne mogu prehranit djecu s tom platom, pa idu na Community College da postanu medicinske sestre...

    Ama uvjek...A moja im je pricha total valjda neinteresantna
    mada se uvjek bash potrudim da zvuchim preetuuzhno

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koga god zanimaju ovakve stvari, neka mi se javi na PM, da ga stavim na moje e-liste, jer denvno dobijam desetine mejlova o ovim stvarima
    Vecina ljudi je zla

  17. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gemma_mn
    Ja sam mislila da su sve scamovi...Da ti uzmu e-mail i onda ti shalju one reklame za viagru...ali eto mozhda

    Inace sto se tiche fastweb.com i stipendija tamo to je sve nęka mizerija...od 500 do 1000 $...Sve i 5 da ih zakachish ne mogu ti pokriti ni chetvrtinu uobichajene shkolarine...

    To je za one kojima samo eto za dzeparac hvali...

    Ja sam aplicirala za one od 500$ mnogo puta i uvjek ih dobiju neke zhene koje rade u McDonalds-u u Kentakiju i ne mogu prehranit djecu s tom platom, pa idu na Community College da postanu medicinske sestre...

    Ama uvjek...A moja im je pricha total valjda neinteresantna
    mada se uvjek bash potrudim da zvuchim preetuuzhno
    Nije tacno, znas li koliko stipendija nude americke firme, pa pogledaj bolje, stipendije su uglavnom izmedju 5000-10000. ima i onih od 1000 dolara, ali ovo sto si ti rekla to su obicno mini-igre, da daju ponekom i po 500 dolara.
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ova j e pokrivala trpškove školovanja, stanovanja i ishrane, dakle samo još džeparac
    Milice... to je jedan masters program medju mnogo njih i ti oces na osnovu njega da das kriterijum... To je italijanska vlada i daje koliko stipendija... Ti si rekla da pokriva sve a za koliko ljudi milicee... Dalje evo neka je prekalo dobiti stipendiju od njih, oces li i ti dobiti, jer je lako i za druge... Ajde sve i da dobijes, to je jedan program, a ostali? I kakav je kvalitet programa?
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ao PHI.
    ja nijesam govorila za sve nego za ovu konkretno i ne znam što si mi sjeo za vrat zbog toga. nemam pretenziju da rapsravljam o ostalim uslovima jer sam neupucena, nije mi jos vrijeme da idem. kad budem znala nesto jos, podijelicu sa ostalima ali da stavram terojie i razglabam o uslovima o kojim ne znam nista, nemam namjeru.
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ja vjerujem da nije. skoro je bio izašao konkurs za stipendiju koju dodjeljuje italijanska vladaza master studije koja pokriva skoro sve troškove. čini mi se da je stipendija bila oko 660 eura, tako nešto, u trajanju od godinu dana. baš mi je krivo što nijesam konkurisala ali nemam još diplomu...
    Samo si rekla da vjerujes da nije...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Grants/ Stipendije
    By mick in forum CG dijaspora
    Replies: 0
    Last Post: 23-03-05, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •