Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: Lazna prijateljstva

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Lazna prijateljstva

    Cao drugari!
    Slusajte ovo- prije par dana sjedio sam sa jednim poznanikom. I u sred price covjek pocinje da ogovara svog najboljeg druga kojeg takodje poznajem. Ne znam da li da to nazovem ogovaranjem, to su bile neke jako ruzne i ozbiljne stvari, iako se radi o najboljim drugarima (navodno), koji su trebali da budu i kumovi. I drugari, vjerovali ili ne, u sred te nase price pojavljuje se bas taj momak koji je bio predmet ogovaranja- sa njim najljepsa i najlaganija prica.
    Istog dana, opet sam sjedio sa tim momkom koji je bio predmet ogovaranja i jos jednim momkom ( o kojem sam imao bas visoko misljenje). Lagana prica, kad odjednom pocinju da ogovaraju jednog naseg zajednickog drugara koji se skoro zaposlio i koji nam je svima dosta valjao u zivotu. Opet, to nije bilo ogovaranje nego cista ljubomora, mrznja i zloba prema jednom strasnom momku, kojeg znamo godinama i od kojeg smo ilsamo koristi imali.
    Drugari, to se sve desava u istom danu- nije to bilo ogovaranje tj zajebancija uz kafu nego su neke bas, bas, bas ruzne rijeci tu pale. I to medju momcima.
    Sta da vam kazem drugari sem da se plasim. Bez zajebancije, plasim se da nijesam sposoban da funkcionisem u ovakvom drustvu...

    Recite mi drugari- koliko vi imate drugara, ali pravih drugara. Evo ja mogu reci da ih imam tri- sa jednim se znam iz osnovne, ucili smo zajedno u srednju, zavrsili zajedno fakultet i cak radili jedno vrijeme zajedno. Sa drugim sam isao u vrtic i osnovnu a treci mi je komsija. Moga bih dodati jos jednog koji mi je isto komsija.
    sto je najjace- sa nima se bas rijetko gledam u zadnje vrijeme vec se sticajem okolnosti vise druzim sa ovakvim splacinama ka sto su ovi koje sam naveo i koje poznajem svega nekoliko godina.

    I znate sto sam jos primijetio drugari- dosta drugara koji su bili nerazdvojni u osnovnoj, srednjoj vise nemaju nikakav kontakt. ????????????? Ili na fakultet- neko postane naj drugar sa nekim koga zna par mjeseci????????????? Kako to?

    Ja drugari mislim da je sve ovo poslo u ....
    Last edited by zvoncica; 12-12-15 at 02:49. Reason: Pripazi na rijecnik drugar!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tako "smo" naučeni, evo ja koji sam bojkotovao rijalitije poslije tri dana mučenja gledanja od po pola sata ogovaram i brata rođenog... BUDALETINA KAKVE NEMA, pa se probudim i odgledam još pola sata rijaliti, pa bi ga još i motkom utukao... bez ikakvog objektivnog razloga! Tako "treba"! To je nova paradigma, novi obrasci...

    Nije da više svako svoju gujicu gleda, već se i korak dalje otišlo, pa svi đuture gomno iz tuđe prizivamo.

    Čovjek je do juče čovjeku vuk bio... a danas ako se ne umije dobro okruženje odabrat, dobra interesovanja njegovat a loša propitivat, onda ne znam što smo više jedni drugima na ljestvici samožderača.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Tako "smo" naučeni, evo ja koji sam bojkotovao rijalitije poslije tri dana mučenja gledanja od po pola sata ogovaram i brata rođenog... BUDALETINA KAKVE NEMA, pa se probudim i odgledam još pola sata rijaliti, pa bi ga još i motkom utukao... bez ikakvog objektivnog razloga! Tako "treba"! To je nova paradigma, novi obrasci...

    Nije da više svako svoju gujicu gleda, već se i korak dalje otišlo, pa svi đuture gomno iz tuđe prizivamo.

    Čovjek je do juče čovjeku vuk bio... a danas ako se ne umije dobro okruženje odabrat, dobra interesovanja njegovat a loša propitivat, onda ne znam što smo više jedni drugima na ljestvici samožderača.
    oči mi izbiše ovi znaci navoda i sve u sebi izovaram ovaj tekst al i dalje ne shvatam zašto je tako napisano
    look right through me

  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uslovno rečeno... u "smo" i sebe i mnoge možda ne uvrštavam, dok "treba" - čitaj - ne treba.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #5
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Cao drugari!
    Slusajte ovo- prije par dana sjedio sam sa jednim poznanikom. I u sred price covjek pocinje da ogovara svog najboljeg druga kojeg takodje poznajem. Ne znam da li da to nazovem ogovaranjem, to su bile neke jako ruzne i ozbiljne stvari, iako se radi o najboljim drugarima (navodno), koji su trebali da budu i kumovi. I drugari, vjerovali ili ne, u sred te nase price pojavljuje se bas taj momak koji je bio predmet ogovaranja- sa njim najljepsa i najlaganija prica.
    Istog dana, opet sam sjedio sa tim momkom koji je bio predmet ogovaranja i jos jednim momkom ( o kojem sam imao bas visoko misljenje). Lagana prica, kad odjednom pocinju da ogovaraju jednog naseg zajednickog drugara koji se skoro zaposlio i koji nam je svima dosta valjao u zivotu. Opet, to nije bilo ogovaranje nego cista ljubomora, mrznja i zloba prema jednom strasnom momku, kojeg znamo godinama i od kojeg smo ilsamo koristi imali.
    Drugari, to se sve desava u istom danu- nije to bilo ogovaranje tj zajebancija uz kafu nego su neke bas, bas, bas ruzne rijeci tu pale. I to medju momcima.
    Sta da vam kazem drugari sem da se plasim. Bez zajebancije, plasim se da nijesam sposoban da funkcionisem u ovakvom drustvu...

    Recite mi drugari- koliko vi imate drugara, ali pravih drugara. Evo ja mogu reci da ih imam tri- sa jednim se znam iz osnovne, ucili smo zajedno u srednju, zavrsili zajedno fakultet i cak radili jedno vrijeme zajedno. Sa drugim sam isao u vrtic i osnovnu a treci mi je komsija. Moga bih dodati jos jednog koji mi je isto komsija.
    sto je najjace- sa nima se bas rijetko gledam u zadnje vrijeme vec se sticajem okolnosti vise druzim sa ovakvim splacinama ka sto su ovi koje sam naveo i koje poznajem svega nekoliko godina.

    I znate sto sam jos primijetio drugari- dosta drugara koji su bili nerazdvojni u osnovnoj, srednjoj vise nemaju nikakav kontakt. ????????????? Ili na fakultet- neko postane naj drugar sa nekim koga zna par mjeseci????????????? Kako to?

    Ja drugari mislim da je sve ovo poslo u kur*c...
    Ja bih na ovo samo rekla - Tatatatira, tatatatirci! :twist:

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Cao drugari!
    Slusajte ovo- prije par dana sjedio sam sa jednim poznanikom. I u sred price covjek pocinje da ogovara svog najboljeg druga kojeg takodje poznajem. Ne znam da li da to nazovem ogovaranjem, to su bile neke jako ruzne i ozbiljne stvari, iako se radi o najboljim drugarima (navodno), koji su trebali da budu i kumovi. I drugari, vjerovali ili ne, u sred te nase price pojavljuje se bas taj momak koji je bio predmet ogovaranja- sa njim najljepsa i najlaganija prica.
    Istog dana, opet sam sjedio sa tim momkom koji je bio predmet ogovaranja i jos jednim momkom ( o kojem sam imao bas visoko misljenje). Lagana prica, kad odjednom pocinju da ogovaraju jednog naseg zajednickog drugara koji se skoro zaposlio i koji nam je svima dosta valjao u zivotu. Opet, to nije bilo ogovaranje nego cista ljubomora, mrznja i zloba prema jednom strasnom momku, kojeg znamo godinama i od kojeg smo ilsamo koristi imali.
    Drugari, to se sve desava u istom danu- nije to bilo ogovaranje tj zajebancija uz kafu nego su neke bas, bas, bas ruzne rijeci tu pale. I to medju momcima.
    Sta da vam kazem drugari sem da se plasim. Bez zajebancije, plasim se da nijesam sposoban da funkcionisem u ovakvom drustvu...

    Recite mi drugari- koliko vi imate drugara, ali pravih drugara. Evo ja mogu reci da ih imam tri- sa jednim se znam iz osnovne, ucili smo zajedno u srednju, zavrsili zajedno fakultet i cak radili jedno vrijeme zajedno. Sa drugim sam isao u vrtic i osnovnu a treci mi je komsija. Moga bih dodati jos jednog koji mi je isto komsija.
    sto je najjace- sa nima se bas rijetko gledam u zadnje vrijeme vec se sticajem okolnosti vise druzim sa ovakvim splacinama ka sto su ovi koje sam naveo i koje poznajem svega nekoliko godina.

    I znate sto sam jos primijetio drugari- dosta drugara koji su bili nerazdvojni u osnovnoj, srednjoj vise nemaju nikakav kontakt. ????????????? Ili na fakultet- neko postane naj drugar sa nekim koga zna par mjeseci????????????? Kako to?

    Ja drugari mislim da je sve ovo poslo u kur*c...
    Nero, razumijem te da prolaziš kroz jednu fazu sazrijavanja. Vremenom ćeš naučiti da biraš prijatelje, a sa drugima da sve zadržavam na normalnom nivou komunikacija na distanci dovoljnoj, ali ne da si asocijalan.
    Kako sazrijavamo, tako se mijenja i naše okruženje, najbolji prijatelji... Sa nekima možeš da se znaš kratno, ali da izgraditiš čvrsto prijateljstvo.
    Kvalitet nekog odnosa ne određuje vrijeme, ali je vrijeme ključni faktor koji testira kroz razne životne okolnosti.
    Navikni se da je život pun promjena i uživaj u tome.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    @Nero, poslusaj me. Prikljuci se njima kad "peru" nekoga, a onda odes kod toga i sve mu ispicas i jos dodas. Samo tako ces zadrzati drugove i neces biti crna ovca u drustvu. Vremenom ces shvatiti da si ti isti kao i oni. Svatices da je pripadanje grupi kao meko cebe. Mazi te, toplo ti je, mozak na off... Uradi ovo, poslusaj me. Ovi sto te drugojacije svjetuju nisu ti prijatelji.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 11-12-15 at 13:47.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma znam ja to Cezare brate, ada nijesam lud da se izdvajam iz drustva, nego kad oni krenu da ogovaraju ja im se pridruzim. A kad su ti beznacajni likovi znam i malo da ih pomutim, razumijes.
    ali to nijesu moji pravi drugari, razumijes, ali oni izmedju sebe su navodno najbolji drugari, pa me to malo buni jer svasta nesto jedan za drugim laju.

    Zvoncice, neki bogovi humora sa foruma mi govore da ispustam gasove, sto uopste nije tacno jer vec tri nedelje koristim Bulardi, pa kako govore neistine molim te da ih banujes. Hvala lepo.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Dobra tema.

    Postoje takvi ljudi koji jednostavno ne vole, ne cijene ljude oko sebe, već se pretvaraju. Mislim da su svi oni svjesni toga, ipak dugo vremena provode sa njima i duboko u sebi znaju kakve su te osobe pored njih , ali iz nekog razloga oni ne rade ništa povodom toga.

    Imala sam situaciju da sam se družila sa osobom koja je bila nešto poput njih, ljubomorna na mene. Imala sam osjećaj da nešto ne štima, ali da se izrazim - bez dokaza- i ubjeđivala sebe da se tripujem. Međutim, kada sam saznala, vidjela, naravno nije mi bilo pravo, prekinula sam kontakt sa njom. Moj je razlog bio taj, nisam vjerovala osjećaju. Sada sam odrasla, sada lakše odlazim iz odnosa u kojima nije sve ok.

    To je tako, ona će privlačiti ljude poput nje, isto kao ti prijatelji.

    Kod mene je sve ili ništa.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ljubomora, puno ljubomore, posebno u ovom vremenu kad sve baš i ne sija svako pokaže svoje pravo lice kad tad

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Nero,drugaru (Noir dugujem reputaciju za tatatatirce 😆😆&#128518 ne brigaj ti o izduvnim gasovima samo svoj posa' i pisi o drugovima ogovaracima.

    Elem,sto prije shvatite da je na svijetu mnogo vise licemjera nego iskrenoga svijeta, to cete lakse i duze uzivati u zivotu...sto reko moj pra pra cukun deda vrac, "u se i u svoje kljuse"....

    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Ja očito ne kapiram ništa???
    Jedno je dobijati informacije o drugima koje mogu biti zanimljive i nikako ne mogu štetiti po zdravlje, a sasvim nešto drugo je i učestvovati i doprinositi razmjeni sličnih informacija. Što bi značilo da vrlo rado slušam aktuelne dogodovštine, ali ih ne proslijeđujem dalje! Već to ostaje pothranjeno u meni
    A i na kraju krajeva mnogo nam ti "ogovarači" i olakšavaju situaciju.......oni nam predoče ono što mi najvjerovatnije ne bismo nikad provalili kod nekih ljudi. I to je vrlo cool

  13. #13
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Meni je jedna osoba pokušala da uništi život a posredno bi se ukakila u još nekoliko, zahvaljujući životnom iskustvu predosjetio sam što mi se sprema i na vrijeme sam pohranio korisne informacije i explicitne fotografije koje joj sad vise nad glavom kao Damoklov mač.
    Zato, uvijek budite oprezni, skupljajte informacije koje vam mogu biti korisne i čuvajte ih, ne znate kakvim smo sve ludacim okruženi.
    Ako ste vi takva vrsta ludaka koja želi da upravlja tuđim životima, žalim vas iskreno.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Ja sam tolika sirotinja, da ni dušmane nemam...
    Srećom za sada su oko mene kvalitetni i dragi ljudi..
    Ne bile mi situacije đe moram da iskušam tu lojalnost..Ni meni, ni njima...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #15
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Meni je jedna osoba pokušala da uništi život a posredno bi se ukakila u još nekoliko, zahvaljujući životnom iskustvu predosjetio sam što mi se sprema i na vrijeme sam pohranio korisne informacije i explicitne fotografije koje joj sad vise nad glavom kao Damoklov mač.
    Zato, uvijek budite oprezni, skupljajte informacije koje vam mogu biti korisne i čuvajte ih, ne znate kakvim smo sve ludacim okruženi.
    Ako ste vi takva vrsta ludaka koja želi da upravlja tuđim životima, žalim vas iskreno.
    Znaci ucjenjujes s fotkama?

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Naravno da ne ucjenjujem, samo sam, da bih se odbranio, stavio do znanja da imam određenu dokumentaciju poslije čega je nastupilo ćutanje koje i dalje traje, i trajaće.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ja sam tolika sirotinja, da ni dušmane nemam...
    Srećom za sada su oko mene kvalitetni i dragi ljudi..
    Ne bile mi situacije đe moram da iskušam tu lojalnost..Ni meni, ni njima...
    Za ovo prvo se varaš, što bi pokojni Aleksandar Dima rekao, svako ima nekog kome smeta u životu, ma koliko svoj položaj smatrao nezanimljivim. Što se kvalitetnih ljudi oko sebe tiče, lijepo bi bilo da ih možeš birat, ali to je rijetko izvodljivo.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Za ovo prvo se varaš, što bi pokojni Aleksandar Dima rekao, svako ima nekog kome smeta u životu, ma koliko svoj položaj smatrao nezanimljivim. Što se kvalitetnih ljudi oko sebe tiče, lijepo bi bilo da ih možeš birat, ali to je rijetko izvodljivo.
    Slažem se sa prvim, ali možemo birati sa kime se družimo. Čemu služi biti okružen neiskrenim ljudima?
    Daš im lijepo nepovratnu kartu iz svoga života.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Jes nego na poslu provodimo vrijeme a tamo ih ima raznih, na to konkretno mislim. Ovo ostalo lako regulišem, ne pričam sa više od pola familije a ne da mi je problem da ispratim koga drugo preko vrata.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Ja očito ne kapiram ništa???
    Jedno je dobijati informacije o drugima koje mogu biti zanimljive i nikako ne mogu štetiti po zdravlje, a sasvim nešto drugo je i učestvovati i doprinositi razmjeni sličnih informacija. Što bi značilo da vrlo rado slušam aktuelne dogodovštine, ali ih ne proslijeđujem dalje! Već to ostaje pothranjeno u meni
    A i na kraju krajeva mnogo nam ti "ogovarači" i olakšavaju situaciju.......oni nam predoče ono što mi najvjerovatnije ne bismo nikad provalili kod nekih ljudi. I to je vrlo cool
    hmmmm....padne li ti na pamet da "ogovarači" vrlo često posmatraju stvarnost "tudjim" očima, tj ako mu ja prepričam neko dogadjaj kako meni odgovara i ocrnim recimo tebe jer te ja nešto ne volim pa mi je sve grdno što kažeš i napraviš, pokušaš, pomisliš, iako ti nijesi ništa ružno mislio niti rekao niti uradio, pa onda ti ni kriv ni dužan u Krkninim očima (kojoj ja pričam o tebi ono što ja osjećam iako Krkna pojma nema ko si, ali pošto te ja nagrdih, a ona meni vjeruje, ona vjeruje da ja ne lažem i misli da ti nešto nijesi potaman) ispadeš loš i Krkna ode kod Artemis i sve joj ono reče što sam ja "izmislila"...je li onda Krkni i Artemis "olakšana situacija" mojim činjenjem? A tebi otežana, ni krivom ni dužnom?

    Eto to je ogovaranje...Krle i Artemis oprostite što vas ubačih u primjer, ali mi je zgodno bilo

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Za ovo prvo se varaš, što bi pokojni Aleksandar Dima rekao, svako ima nekog kome smeta u životu, ma koliko svoj položaj smatrao nezanimljivim. Što se kvalitetnih ljudi oko sebe tiče, lijepo bi bilo da ih možeš birat, ali to je rijetko izvodljivo.
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Naravno da ne ucjenjujem, samo sam, da bih se odbranio, stavio do znanja da imam određenu dokumentaciju poslije čega je nastupilo ćutanje koje i dalje traje, i trajaće.
    Mene samo zanima, bez želje da ulazim u detalje, ali zašto imaš potrebu da se braniš, tj da sebe štitiš "ucjenom" eventualnom, ako nijesi ništa kriv?
    Znaš kako....sticajem okolnosti sam u prilici da budem na meti svakavih budala koje imaju prava da kažu o meni, ne poznajući me, svašta nešto što nije istina....kad bih se ja lomila da objašnjavam, da se branim, prvo, mašala, ne bih imala salce, no bih se osušila od sjekiracije, a drugo ne bi mi ostalo vremena za lijepe žvotne i poslovne stvari no bih po vas dan ispravljala krive drine...
    Puštam da psi laju, karavani prolaze i što reče Krkna, imam oko sebe nekoliko vrlo kvalitetnih ljudi (jako malo kolega, čak nijednoga mogu slobodn reći) sa kojima ne razmišljam o lažnim prijateljstvima, a ovi ostali su svi na odstojanju, ali sam vrlo ljubazna Da li neko od njih misli da smo bliski...možda, ali to nije istina
    Uostalom, ja imam jednu ličnu "devizu"-koga ne volim, ne može me ni povrijediti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Jes nego na poslu provodimo vrijeme a tamo ih ima raznih, na to konkretno mislim. Ovo ostalo lako regulišem, ne pričam sa više od pola familije a ne da mi je problem da ispratim koga drugo preko vrata.
    eto suštine! Kakve veze ima što sa nekim na poslu provodip previše vremena? Možeš biti sa njima na distani iako ste svakodnevno u kontaktu...moguće je da neko sa strane pomisli da je to bliskost i prijateljstvo, neka misli, ako neko ne vrijedi da mu budeš priatelj, nemoj mu biti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hmmmm....padne li ti na pamet da "ogovarači" vrlo često posmatraju stvarnost "tudjim" očima, tj ako mu ja prepričam neko dogadjaj kako meni odgovara i ocrnim recimo tebe jer te ja nešto ne volim pa mi je sve grdno što kažeš i napraviš, pokušaš, pomisliš, iako ti nijesi ništa ružno mislio niti rekao niti uradio, pa onda ti ni kriv ni dužan u Krkninim očima (kojoj ja pričam o tebi ono što ja osjećam iako Krkna pojma nema ko si, ali pošto te ja nagrdih, a ona meni vjeruje, ona vjeruje da ja ne lažem i misli da ti nešto nijesi potaman) ispadeš loš i Krkna ode kod Artemis i sve joj ono reče što sam ja "izmislila"...je li onda Krkni i Artemis "olakšana situacija" mojim činjenjem? A tebi otežana, ni krivom ni dužnom?

    Eto to je ogovaranje...Krle i Artemis oprostite što vas ubačih u primjer, ali mi je zgodno bilo



    Mene samo zanima, bez želje da ulazim u detalje, ali zašto imaš potrebu da se braniš, tj da sebe štitiš "ucjenom" eventualnom, ako nijesi ništa kriv?
    Niđe ne napisah da nisam "kriv" što god to značilo . Samo sam pokušao da kažem da postoje osobe koje su spremne da vam naškode te stoga treba biti oprezan. Zaboravih da dodam da ne mislim na ogovaranja, karavane i pse koji laju, trebalo bi da sa tim svi živimo bez problema. Što Njegoš reče, koga ne ogovaraju nije se mora ni rađat :-)
    Last edited by remark; 12-12-15 at 20:51.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    aaaaaaaaa ok, ja nekko to tako shvatih....znam da postoje takve osobe, mada iako lično trpim veliku nepravdu od jedne ni kriva ni dužna, uvijek mislim da je to nemoguće...valjda polazimo od sebe...nikad ne bih nekome podmetala ni da imam razloga, a pogotovo ne iz karijerizma i sujete...no, kao što rekosmo, svakavoga naroda ima pa kako se ko sa tim ponese
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    "Ljudima uvek treba malo vremena da vas upoznaju, da se uhodaju i pronađu kako da vam naškode. Dokle god traže pukotinu kroz koju će vas najlakše pogoditi, još imate malo mira, ali čim vam nađu slabu tačku, onda vam je sve isto, ma gde bili. U stvari, ono kratko vreme dok ste još nepoznati u novom mestu najprijatnije je. Posle opet počinje ista gadna zloba. Važno je ne čekati mnogo i ne dopustiti da drugari proniknu vaše slabosti. Stenice treba zgnječiti pre no što se zavuku u pukotinu. Zar ne?"
    Naumpade mi jedna bivša koleginica koja je po firmi pričala taj i taj je ovakav, taj i taj je onakav, a Raulio...njega još nisam provalila, polako, oću...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. #25
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hmmmm....padne li ti na pamet da "ogovarači" vrlo često posmatraju stvarnost "tudjim" očima, tj ako mu ja prepričam neko dogadjaj kako meni odgovara i ocrnim recimo tebe jer te ja nešto ne volim pa mi je sve grdno što kažeš i napraviš, pokušaš, pomisliš, iako ti nijesi ništa ružno mislio niti rekao niti uradio, pa onda ti ni kriv ni dužan u Krkninim očima (kojoj ja pričam o tebi ono što ja osjećam iako Krkna pojma nema ko si, ali pošto te ja nagrdih, a ona meni vjeruje, ona vjeruje da ja ne lažem i misli da ti nešto nijesi potaman) ispadeš loš i Krkna ode kod Artemis i sve joj ono reče što sam ja "izmislila"...je li onda Krkni i Artemis "olakšana situacija" mojim činjenjem? A tebi otežana, ni krivom ni dužnom?

    Eto to je ogovaranje...Krle i Artemis oprostite što vas ubačih u primjer, ali mi je zgodno bilo



    Mene samo zanima, bez želje da ulazim u detalje, ali zašto imaš potrebu da se braniš, tj da sebe štitiš "ucjenom" eventualnom, ako nijesi ništa kriv?
    Znaš kako....sticajem okolnosti sam u prilici da budem na meti svakavih budala koje imaju prava da kažu o meni, ne poznajući me, svašta nešto što nije istina....kad bih se ja lomila da objašnjavam, da se branim, prvo, mašala, ne bih imala salce, no bih se osušila od sjekiracije, a drugo ne bi mi ostalo vremena za lijepe žvotne i poslovne stvari no bih po vas dan ispravljala krive drine...
    Puštam da psi laju, karavani prolaze i što reče Krkna, imam oko sebe nekoliko vrlo kvalitetnih ljudi (jako malo kolega, čak nijednoga mogu slobodn reći) sa kojima ne razmišljam o lažnim prijateljstvima, a ovi ostali su svi na odstojanju, ali sam vrlo ljubazna Da li neko od njih misli da smo bliski...možda, ali to nije istina
    Uostalom, ja imam jednu ličnu "devizu"-koga ne volim, ne može me ni povrijediti
    Mnogo puta sam bio u njihovim zubima. Ali i ako sam po prirodi stidljiv momak(da se ne izrazim ŠMOKLJO ), ipak sve i da ima razloga.....pred mnogima se NIKAKO ne bih pogao postiđet. Jer na nekoj improvizovanoj ljestvici i pored moje urođene rigorozne samokritičnosti ja ni pod razno ne mogu da se stavim ni u blizini mnogih od "njih". Što bi značilo da smo toliko daleko da sam praktično nedodirljiv(mislim na moja osjećanja )
    A sad tebi da odgovorim:
    Najviše volim da čitam autobiografije. I nikad nisam donosio zaključak onako kako nas navodi sam autor. Uvijek sam ga sam tražio zaturenog neđe između redova. Jer autori vole baš tu neđe da ga sakriju. I na taj način u svojim pa i u tuđim očima ispravljaju životne greške.
    Logika ti je pravo čudo ...jer kako ono rekoše..."Ako laže gospođa koza, ne laže rog"
    Iz ovog razloga mi nikad nije bilo bitno da li mi neko priča priču da bi me samo slagao ili ne. Meni je bitno da samo teče priča ....pa ćemo poslije LAKO postaviti stvari na svoje mjesto.
    Eto npr. znam da se poslije pročitanog ovoga teksta u tvojim mislima nalazi tekst u kome se govori kako fantaziram i kako sam previše umišljen i da je ispod tvog nivoa čak i čitati ovakve gluposti. A u stvari između redova navedenog teksta stoji bojazan od "nevidljivih" ljudi pred kojima si prozirna ma kakav plašt da staviš.
    izvini ali morah ovako pisat........ne mogah izdržat

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nova prijateljstva...
    By Phénix in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 03-05-15, 13:46
  2. musko-zenska prijateljstva?
    By juggernaut in forum Ljubav
    Replies: 258
    Last Post: 01-06-10, 14:17
  3. Zivotinjska prijateljstva
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 8
    Last Post: 03-05-07, 16:54
  4. Izgubljena prijateljstva / drugarstva
    By KRKNA in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 26-04-04, 00:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •