Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Ljubavne veze i socijalne mreže

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ljubavne veze i socijalne mreže

    Zdravo drugari.
    Današnji moderan život koji je većini, posebno mladima vezan društvenim mrežama ne ostavlja netaknute ni ljubavne veze.
    Kako gledate na objavu statusa ljubavnih veza, svojih i drugih ljudi?
    Kako gledate na postavku i ostanak fotografija i tragova poslije eventualnog rastanka i kod novog partnera?
    Vjerujem da nas ova tema zanima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  2. #2
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pravo da ti kažem ja uživam da gledam lijepe porodične fotografije,pa i slike lijepih parova,sa putovanja i neki momenti koji njima vjerovatno znače jer ne bi u suprotnom to ni postavljali(prosto ne mislim da uvjek izložena fotografija znači prostojezički foliranje ili glad za lajkovima).Kontra tome,prepoznam kad neko ode malo van granice,kad fotografija nekog momenta više služi radi neke predstave drugima,kad se postane onako bez mjere patetičan sa stutusima ili presladunjavim komentarima.Isto tako smatram da neke vrlo intimne stvari treba da ostanu van društvenih mreža,dakle samo u okviru tog para jer je to nešto samo njihovo ali i kao samo jednog od njih pa ne valja ako se na to zaboravi.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #3
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Nikad nisam bio neko ko je svoju intimu dijelio sa drugima. Bilo na fejsu ili ovako u prici sa drigima. Pa stoga nikada nisam imao sliku sa djevojkom na face, cak sve tagovane fotografije su zasticene.
    Dok imam u prijateljima djevojku sa kojom sam ucio, koja u toku sedmice promijeni profil fotku 20 puta najmanje. I to dvije salta, kako bi skupljala lajkove. Razumijem to, ali nisam pristalica nabijanja ega na taj nacin.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Nemam obicaj.

    Uglavnom mi je dovoljno da ja znam, da ja imam sliku ili jednostavno pamtim dogadjaj. Nije mi potrebno da djelim sa nekim da bih bila srecnija ili ne znam sto vec.

    Drugi vec objave skoro sve, ljubav samo takva, radimo ovo zajedno idemo ovamo zajedno, poslije kada raskinu brisu, a svi znaju...

    Jos gore kada sam vidjela kako koleginica sa faksa salje pjesmice, srca, cvjetice, suncokrete, a ovamo ga vara, a na netu ljubav nevidjena.

    Ako je ljubav lijepa i sigurna ne treba pokazivanje i dokazivanje drugima, jer unustrasnja sreca to ne zahtjeva, nasuprot tome je neko forsiranje necega i prikazivanje necega cega nema.

    Postoje uvijek izuzeci.

    Meni ne smeta, nek objavljuje svako sta hoce, zato uostalom i sluzi, nego sam samo to zapazila, mozda grijesim.
    Last edited by the_lady_marianna; 10-12-15 at 15:56.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,940
    Thanks Thanks Received 
    2,129
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    baš se zgražavam pokazivanja emocija bijelom svijetu putem društvenih mreža.....još se više zgražavam najnovijim trendom izražavanja saučešća putem fb....kad pretjeruju u pokazivanju emocija nekako mi nešto zafali tu...nešto treba pokazati silom i što većem broju ljudi...
    Fotke kao fotke ne treba pretjerivati i treba ostaviti nešto za sebe
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Imam lažni profil i na njega mnogo "prijatelja" koje ne poznajem. Baš iz razloga što volim da gledam TE face na fotografijama kojima oni POTSVJESNO žele da objave ljudima što im fali i od kojih kompleksa PATE.
    Znam .....neko će reći da je glupo i dosadno.......aaaaaaali tu ima toliko togaaaaaaaaaaa heh
    Ljudi su mnogo interesantniji i od TV-a i od interneta.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slike bilo kakve na fb me ne interesuju.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Svima nama bar nesto fali, samo sto vjestije prikrivamo. ;-)
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    547
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Sve moze samo kad je u granicama normale ... sto pomenu artemis lijepo he vidjet zaljubljen par , porodicu i sl ....

    Ali kad vidim slike, porodila se prije 15min i izbacila sto slika , alexin prvi zub , markova prva kaka , vanji porasle sise i sl smrkne mi se . Isto tako patetika je shit , svakodnevno izbacanje slika dje se zvalinjaju i sl ...


    Dakle sve moze dok je to u granici normale ali ocigledno velika vecina nema granica

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,460
    Thanks Thanks Given 
    1,919
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Ne osuđujem ljude koji daju svoju privatnost na izvolite, ali ih isto tako i ne razumijem i smatram da je to u najmanju ruku nerazumno.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovo za izražavanje saučešća mi prelazi sve moguće granice.Posle toga može samo krajnja morbidnost postavljanja slika sa sahrane i umrlog u kovčeg.Slučajevi za Dobrotu.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,940
    Thanks Thanks Received 
    2,129
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    pa sjećas se čuvenoga selfija pored pokojne babe??? A ispod fotke lajkovi i izrazi saučešća...ili selfi koji je neda ukraden napravila pored umiruće Usnije Redžepove....dje je tu mjera???? I ko je taj ko može da lajkuje tako nešto???? Ja inače lajkujem samo ono što je za lajk, što je lijepo, jer meni je lajk znak odobravanja, slaganja...ispada da je lajk i znak odobravanja, ljepote, fantastičnosti a i knjiga žalosti....ne kontam ne osudjujem ali brate moraš stvari nazvati pravim imenom...bljak!
    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Sve moze samo kad je u granicama normale ... sto pomenu artemis lijepo he vidjet zaljubljen par , porodicu i sl ....

    Ali kad vidim slike, porodila se prije 15min i izbacila sto slika , alexin prvi zub , markova prva kaka , vanji porasle sise i sl smrkne mi se . Isto tako patetika je shit , svakodnevno izbacanje slika dje se zvalinjaju i sl ...


    Dakle sve moze dok je to u granici normale ali ocigledno velika vecina nema granica

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    upravo! I znaš li što je još intersantno, ona se montira tog trenutka da bi napravila taj selfi, troši masu svog vremena da bi se pokazala u tom trenutku, doduše sa naznakom da je fotka spontano nastala i da nije ništa montirano, nema šminke (kao) i tek se porodila jel, pa je lijepa....ma ima tu psihologije....ja ne mogu reći da me je briga, jer ima jedna lijpe opcija unfollow i ne gledam što mi se ne dopada..."danas je, srećo moja, prošla godina dana otkako je mama ugledala tvoje prelijepo lice i shavatila da tog trebutka život dobija drugu dimenziju! Srećan ti rodjendan ljubavi moja živote moj" naravno, ovaj tekst je mnogo duži jer treba mnogo riječi da se ljubav svome đetetu na njegov rodjendan iskaže...
    iskreno, baš mi se ovo ne dopada i potpuno mi je nenormalno...čak sam jednom bila "svjedok" nekog sličnog statusa na fb i ispod komentari ostalih mama koje naravno potvrdjuju ove izlive i plus dodaju nove momente a onda nailazi komentar bukvalno ovakav:

    "Draga ta i ta, mislila sam do danas da ne postoji majka "luđa" od mene, koja više voli svoje dijete od mene, kojoj je dijete sve na svijetu i koja jednostavno svoj život prije djeteta ne priznaje, ali pratim te na fb i vidim da si ti druga takva majka! Samo one majke koje vole svoju djecu ovoliko koliko mi našu djecu volimo mogu da nas razumiju! Srećan vam rodjendan i bla bla bla...."
    Ljudi...ko MOŽE da napiše ovakvu glupost???? Čuš pna voli svoje dijete mnogo više no ostale majke svoju djecu...nemam komentar zbilja
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eh što znam...neke žene se izgube malo kad dodje beban,mada i kad su rodjendani supruzima pa čestitaju na fb.Zamislim- živim sa nekim u istu kuću, spavam i budim se u isti krevet i on mi čestita rodjendan na fb.
    Ili izbaci što mi je trgovao.

    Ukradenka je malo po starost udarena pa...razumEm.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,291
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Ljudi su mnogo interesantniji i od TV-a i od interneta.
    Ima tu nekog perverznog voajerizma priznajem. Ja uglavnom očekujem, nadam se, i volim brate, da vidim neku masnu fotografiju neke nepoznate đevojke sa neke plaže. I zamisli kakav je trip toj đevojci u glavu kad okači takvu sliku i zna da će da je gledaju desetine, možda i stotine napaljenih mužjaka. Međutim, postoji i ona mračna strana interneta, dark sajd of d mun, a to su nekakvi nabildovani likovi goli do pojasa. To kad vidim, život mi se smuči.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  15. #15
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ogrezoh i ja svojevremeno do perčina u tuđi reklamni prostor... tada odlučih da ukinem svoj.

    Svi hoće javne ličnosti da budu... kljakavo!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,940
    Thanks Thanks Received 
    2,129
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Eh što znam...neke žene se izgube malo kad dodje beban,mada i kad su rodjendani supruzima pa čestitaju na fb.Zamislim- živim sa nekim u istu kuću, spavam i budim se u isti krevet i on mi čestita rodjendan na fb.
    Ili izbaci što mi je trgovao.

    Ukradenka je malo po starost udarena pa...razumEm.

    Послато са GT-I9070
    e meni je fb pokvario iznenadjenje cojeku za rodjendan....imali smo dan prije njegovoga rodjosa jedan dogadjaj jako bitan koji je zahtijevao angazovanje cijele porodice visenedeljno i mi se dogovorimo da se napravimo da smo zaboravili znaci niko od porodice ne treba da mu cestita rodj.pravimo se ludi, rucamo normalno i onda pola sata nakon rucka treba da stigne torta sa sve vatrometom i poklonom....kad u ponoc pocinje kanonada cestitki na fb od napoznatih ljudi.. mesindzer se pimamio..djeca kao sva djeca vise po fb...nije bilo smisla dalje se praviti lud...ali smo se kao iznenadili kako smo mogli da zaboravimo bla bla tako da je sjutrasnje iznenadjenje ipak uspjelo😅😅😅😅😅

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Eh što znam...neke žene se izgube malo kad dodje beban,mada i kad su rodjendani supruzima pa čestitaju na fb.Zamislim- živim sa nekim u istu kuću, spavam i budim se u isti krevet i on mi čestita rodjendan na fb.
    Ili izbaci što mi je trgovao.

    Ukradenka je malo po starost udarena pa...razumEm.

    Послато са GT-I9070

    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ima tu nekog perverznog voajerizma priznajem. Ja uglavnom očekujem, nadam se, i volim brate, da vidim neku masnu fotografiju neke nepoznate đevojke sa neke plaže. I zamisli kakav je trip toj đevojci u glavu kad okači takvu sliku i zna da će da je gledaju desetine, možda i stotine napaljenih mužjaka. Međutim, postoji i ona mračna strana interneta, dark sajd of d mun, a to su nekakvi nabildovani likovi goli do pojasa. To kad vidim, život mi se smuči.
    Ja lično voajerizam podržavam, ali od tih perverzija se uzmičem onoliko koliko je do mene.
    Jedna naizgled obična fotografija govori mnogo više od onoga što je istureno u prvi plan. A što se tiče tih fotografija o kojima govoriš......obično ih "preletim" jer su skoro sve iste, Prava fotografija je ona koja je bogata sa pozadinom

  18. #18
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Što se Facebook-a tiče ne stavljam, ne kačim, ne dajem direktno do znanja, ne patetišem...
    Ne bih sebe da dovodim u situaciju da me neko žali, jer nijesam ni u sebe sigurna, a kamoli njega, mada mi ne daje povoda da sumnjam da švrlja...Flertuje se đe se god okreneš, što bi mene neka čkovranka bespotrebno kategorisala kao ćurku, čiji partner nju 'maltretira' porukama, ona ne zna kako da ga se trsi, a ja bombardujem fotkama nas dvoje kako jedemo, pa se probudimo balavi i raščupani, pa kako ždroknemo prvu kafu, đe smo šetali i što mi je kupio i mašemo s dušeka na more, ili pravim srce njemu prstima za dan zaljubljenih...
    Ovako neka svako radi spram obraza i časti...
    Moj ima fotke s bivšima, da sam preoduševljena, vala i nijesam, al opet džabe mu svi albumi, one su Past Tense , nešto nijesu bili nafačni, tako da...Ne bi Hurem da se miješa sa ostalim sultanijama
    Al mi se desi da čačnem nečim meni i njemu posebnim, što ne bode oči...mada i to je vrlo rijetko...obično su to situacije u kojim se sprdam na svoj račun, a tiču se nas dvoje...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    Zdravo drugari.
    Današnji moderan život koji je većini, posebno mladima vezan društvenim mrežama ne ostavlja netaknute ni ljubavne veze.
    Kako gledate na objavu statusa ljubavnih veza, svojih i drugih ljudi?
    Kako gledate na postavku i ostanak fotografija i tragova poslije eventualnog rastanka i kod novog partnera?
    Vjerujem da nas ova tema zanima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ko se po fejzbuku titra, voljaka i trudi da to dijeli/trlja drugima na nos, taj se stvarno ne voli.


    Poz,


    Miško.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vremena se prebrzo mijenjaju. Dame preuzimaju primat, i skoro da sam siguran da će ubrzo postati svima jasno da su superiorniji pol, od nas muškarčina.
    Pa samo imamo više sirove snage, koju prije ili kasnije dame iskoriste na ovaj ili onaj način.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Dame" mogu da imaju primat samo zbog jedne stvari koje su samo one vlasnici a muškarci bi sve dali čak i naizgled taj primat samo da mogu nesmetano posjećivati to "njihovo" vlasništvo.
    I najsavršenija žena nije ravna sa jednim prosječnim muškarcem.
    Mogu one da se bune i jogune koliko hoće......ali ovo isto bih napisao sve i da sam ja žensko.
    Istinu uvijek treba staviti na prvo mjesto.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Krkna, koliko god simpaticna prica bila ima u njoj dosta babine/tetkine price sta ce ko rec'... Sta tebe briga za misljenje tamo neke plus treba da radis oko tog nepovjerenje u svog partnera .
    Nemam nijednu sliku njegovu na fb ni on moju. Rekose mu drugovi da mi prakticno ne izlazimo. ?
    Last edited by HenriKinaski; 19-12-15 at 08:22.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Nista to, dok ne stavi da je u vezi sa mnom...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  25. #25
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cus nemate zajednicke slike na fb.
    Ada sve je onda jasno kao dan- dobro su mu rekli drugovi, vi i nijeste u vezi. Kako neko od vas dvoje sara, mozda i oboje, pa da vam se ne zna.
    Ne znam koji je problem imati par zajednickih slika, ali samo par.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ljudi na granici socijalne egzistencije i odnos države
    By Břgíńjĺ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 05-08-12, 21:11
  2. Crna Gora drzava socijalne demokratije
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 04-11-07, 20:26
  3. Ljubavne dimenzije
    By nihil in forum Ljubav
    Replies: 17
    Last Post: 23-07-07, 16:54
  4. Ljubavne izjave
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 28
    Last Post: 30-01-07, 10:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •