Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Uticaj moralnog i mentalnog sklopa Crnogoraca na budućnost ove države

  1. #1
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Uticaj moralnog i mentalnog sklopa Crnogoraca na budućnost ove države

    Kako su moderatori obrisali post koji sam iz srca otkucao o tome kakav smo mi narod, jer nije bio u skladu sa temom, pade mi na pamet da sam otvorim temu koja se ovim bavi. Evo osnovne teze:

    Svaki narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje. Liberali su ideju nezavisnosti gurali od 92. Časno i pošteno. Svijetla obraza i bez repova. Ali liberali nijesu bili narod, već svega 6,3% tog naroda. DPS - to je narod. SNP - to je narod. Zato mitinzi liberalnog saveza i nijesu bili posjećeni kao mitinzi ovih današnjih suverenista. Dovoljno je bilo da se POBJEDNIK proglasi Crnogorcem i da desetine hiljada nagrnu na trgove i pod crnogorske barjake, među njima mnogi koji su godinama stajali pod četiri S.To je narod. To su Crnogorci.

    U posljednjih 15 godina taj narod je pljunuo na sve dobro i čisto što nam je ostalo iza predaka. Taj narod je napadao Dubrovnik, pljačkao po Hercegovini, taj narod glave nije dizao niti se protivio kad je primao platu od dvije njemačke marke, taj narod je mirno gledao bombardovanje Sarajeva i pokolj u Srebrenici, taj narod je na prvim izborima opet glasao za one koji su podržavali tu politiku. Taj narod je ćutao na izborne krađe 96, taj narod je prvo podržao Momira Bulatovića na predsjedničkim izborima, a onda, kada je vidio da je Milo opet POBIJEDIO i pokrao te izbore masovno podržao POBJEDNIKA. Taj narod se nije usprotivio ubistvima po Crnoj Gori, taj narod je dopustio da ga pljačkaju oni koji su ga osiromašili, taj narod je ćutao i trpio onda kad je trebao da govori. Taj narod je mirno gledao kako po Crnoj Gori niču palate i dvorovi dok su im uvodili restrikcije struje i dok nije imao ni za cipele. Taj narod glasa za lopove za koje ZNA da su lopovi. Taj narod glasa za nesoje za koje ZNA da su nesoji. I taj narod će na prvim izborima opet glasati za njih i slaviće pobjedu tih istih nesoja i lopova.

    Ili možda neko misli da neće?

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ne mogu a da se ne slozim sa vecinom stvari koje si napisao.

    Ali "oporavak" u smislu mentalnog sklopa je takodje spor proces kao i ekonomski.

    Pogledaj Njemacku na primjer. Oni su brze bolje zabranili nacisticke organizacije, govore, obiljezja, a kazne za prekrsaje su veoma visoke. I rijesili su se problema ogromne privrzenosti nacizmu relativno brzo (i naravno uz "blagu" pomoc zapadnih sila) - a ta privrzenost postojala je dugo nakon kraja WW2, i izvjesno je da "normalnim" putem niko ne bi mogao da im oduzme vlast.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Njemačka je suviše velika i značajna zemlja da bi se moglo dopustiti da na njenom čelu ponovo bude neki manijak, fašista...
    To se više nikad neće desiti ni u Italiji. Vjerujem da međunarodna zajednica to više nikad neće dozvoliti ni u Hrvatskoj ili Srbiji. Što se Crne Gore tiče, ona nikome ne može predstavljati prijetnju, nije ni na posebno važnom mjestu u geografsko-strategijskom smislu, pa neće ni biti pod nekom naročitom pažnjom. Naravno, ne očekujem da u Crnoj Gori vladavina poprimi karakteristike fašizma, ali, iskren da budem, ne očekujem ni demokratizaciju društva. Plašim se da će Evropa vrlo nezainteresovano posmatrati dešavanja u Crnoj Gori i prepustiti nas nama samima, a mi smo onda najgori.
    Ne znam da li sam protiv crnogorske samostalnosti zbog ovakvih slutnji ili su ove slutnje posledica moje zelje za vecom drzavom.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    . Što se Crne Gore tiče, ona nikome ne može predstavljati prijetnju, nije ni na posebno važnom mjestu u geografsko-strategijskom smislu, pa neće ni biti pod nekom naročitom pažnjom.
    A? Grdno se varas. Opste poznata i priznata cinjenica je da je Balkan kljucni geografsko - strateski polozaj u Evropi. Pa ne bi se svi oni toliko presavijali da nas na silu ubace u EU, da im ne treba da prolaze dolje prema bliskom istoku.

    A kada vidis da najracionalniji put za vezu zapada i istoka lezi bas obalom Jadrana, vidio si dovoljno. Fino ce nas oni dovest u red, a mi se tu necemo nista pitat (sto ispada i najbolje).

    Sto se "velike" drzave tice, ja sam u sustini protiv velikih drzava u principu. Teze ih je organizovati, i konstrolisati, a gotovo nemoguce da ce funkcionisati bez neke teske diktature, sto se fino vidi u zadnjih par godina.

    Veca drzava = veci problemi. Manja drzava znaci da nemas mnogo izbora i rijeci u globalnoj politici i globalnom odlucivanju, ali to cak izadje i dobra stvar, narocito za drzave nesposobne da se u potpunosti organizuju kao nase na Balkanu.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Nije samo nama svojstveno da pridajemo sebi veći značaj od stvarnog.
    Na kojem putnom koridoru je Crna Gora?
    Da li znaš da jadransko-jonsku cestu niko više ni u neformalnim razgovorima ne pominje?
    Znaš li da je Crna Gora jedina država na Balkanu bez ijednog metra autoputa?
    ...
    Naravno, ovo nisu argumenti ni za, ni protiv samostalnosti. Ovo su činjenice koje bi trebalo da nam kažu da smo mali i ne suviše značajni za bilo koga van naših granica.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Da li znaš da jadransko-jonsku cestu niko više ni u neformalnim razgovorima ne pominje?
    Ne, ali znam da to nema logike, niti taj koridor ima racionalnu alternativu. Pa nisu ljudi koji to planiraju totalno zablesili da bi prvo desetinama godina o tome govorili, a sad nekako "shvatili" da im se to ne isplati.

    Nismo mi izmislili dnevno-politicku propagandu, nego to i EU i svi u njoj redovno upotrebljavaju, i pazljivo biraju sta ce u kom trenutku govoriti a sta ne. Ponovo ti kazem, pogledaj geografsku kartu, i vidi kuda ces ici - obalom jadrana, ili velikom zaobilaznicom preko istoka. A dobro znamo da kopneni putevi sluze svrsi mnogo bolje nego pomorski ili vazdusni.

    Kao sto vidis, nas najveci problem u Crnoj Gori nije to sto sebi dajemo znacaj veci od stvarnog, nego je sto previse gledamo televiziju i slusamo kad ce sta neko od politicara i "eksperata" reci. Iako svako od nas moze fino da pogleda u atlas i vidi kako tu nema ni lijevo ni desno nego ovuda.

    Da se razumijemo, ja Crnoj Gori kao drzavi ne pridajem poseban znacaj, ali teritoriji koje ta drzava zahvata - to je vaznost koja sigurno prevazilazi uticaj bilo koje balkanske drzave kao drzave.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nismo mi imali problem onog tipa koji su imali Njemci ili koji Srbi i danas imaju. Ne radi se ovdje o demokratizaciji društva, već o stanju svijesti kod naših ljudi. Današnji Crnogrci se više plaše da će im ukinut penziju što su glasali protiv vlasti nego što su se nekad plašili bajoneta.
    Prošla decenija je pokazala da nam u Crnoj Gori fali, prije svega, hrabrosti, što je sramota za narod koji, navodno, baštini junačku tradiciju. Sve što su Crnogorci, crnogorski narod to jest, radili do 45 može samo da me ispuni osjećajem ponosa. Onoga u šta su se pretvorili potomci tih istih Crnogoraca me je sramota. Većina ljudi, kao što je na svim izborima do sad pokazano, ne pravi razliku između dorbog i lošeg, nesojluka i čojstva, ne brine hoće li oštetiti druge ili neće, prodaje se za sitne pare ili sitne interese ili se zastrašuje suviše lako. Ostatak je jednostavno suviše lijen da razmišlja pa navija za partiju kao za fudbalski tim i traži prve neprijatelje da nad njima iskali bijes do kojeg ga je siromaštvo dovelo. Naravno, to uvijek radi u masi ili se iskaljuje na slabijem (čuste li za onoga junaka koji je ošamario bolesno dijete zbog dignuta tri prsta?), po noći piše grafite ili spaljuje zastave.
    A po danu? Jedna strana organizacija bila počela da radi ankete u Crnoj Gori. I ne znajući za ovdašnje običaje, počela da ih radi po zapadnom sistemu - tražili ime i prezime, brojeve ličnih karata, telefona i slično. Rezultat - ljudi kojima u dnevnim sobama stoje grbovi sa 4 S tvrdili da će da glasaju za nezavisnost, za DPS na prvim izborima i slično.
    Last edited by Corwin; 11-05-06 at 22:23.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Danska je tokom cijeloga drugoga svjetskoga rata bila OKUPIRANA i saradjivala sa HITLEROVOM NJEMACHKOM, Danska su PRASAD hranila NJemachke trupe i danski NACISTI RATOVALI NA ISTOCHNOM FRONTU, Danski su Jevreji bjezali za Shvedsku i preko Shvedske za Izrael.

    Samo se SHAKA JADA prikljuchila pokretu OTPORA,
    na tih STOTINAK OTPORASHA se PISHE DANSKA ISTORIJA kao ANTI FASHISTICHKA.

    LIBERALI i NJIHOV ANTI RATNI POKRET,
    je dovoljno jak fundament,
    za MORALNI OPORAVAK CRNE GORE.

    Ako je 5 miliona DANACA, moglo da pishe ISTORIJU na STOTINAK OTPORASHA, zashto CRNA GORA ne moze da PISHE ISTORIJU NA HILJADE LIBERALA:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko o cemu ***** o postenju

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    A? Grdno se varas. Opste poznata i priznata cinjenica je da je Balkan kljucni geografsko - strateski polozaj u Evropi. Pa ne bi se svi oni toliko presavijali da nas na silu ubace u EU, da im ne treba da prolaze dolje prema bliskom istoku.

    A kada vidis da najracionalniji put za vezu zapada i istoka lezi bas obalom Jadrana, vidio si dovoljno. Fino ce nas oni dovest u red, a mi se tu necemo nista pitat (sto ispada i najbolje).
    .
    MadGod iako se u vecjini sluchajeva slazhem sa ovim shto postujesh-Ovo ti je total outdated.
    1. U nekim predhodnim vjekovima mozhda je Balkan geopolitichki bitan...Danas u doba EasyJeta Balkan je samo rupa
    2. Oni se uopshte ne presavijaju da nas ubace u Evropu...Da im je stalo ne bi prekinuli pregovore zbog Mladicja-Uopshte im nije teshko da ga zaborave, vjeruj mi !
    3. Oni imaju ideju da nas ubace u EU samo da ne bismo stvarali "mess" ponovo...I to uglavnom jer US insistira na tome...EU=Demokratija=Mir

    A nasha samobitnost je presmijeshna

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto ti mislis sto je njima stalo toliko da urede ovaj region da smire strasti koje postoje i da nas prikljuce EU, ako im nijesmo bitni?
    a to za mladica je logicna stvar ne mogu saradjivati sa zemljom koja krije ratne zlocince.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa su se Crnogorci, toliko izrodili i opoganili da im je najbolje da ostanu u zajednickoj, jel da Corvin? Nemaju ni volje, ni pameti ni svijesti, te ih treba prosvijetliti, sve vodeci ih u specijalne skole? Etnopsihologiziranja kao sto su gorepostavljena su bilio Gebelsov manir, a ni Slobini nijesu zaostajali u tome. Najbolje bi bilo nekakav karantin vaspostaviti i drzati tu malenu drzavu u amu, a na ularu. A zanimljivo je da su ti losi momci, po navdeneim primjerima, samo oni koji su tukli bolesno dijate sa tri prsta podignuta. / strasno je ako je to bilo/ A nisu podjednako losi momci oni koji pale crvene zastave, kamenuju automobile, prijete klanjem, zazivaju Radovana da dovede divizije i sl?
    Nevjest plasman, preprovidno. Naravno, uvijek se uzmu liberali kao alibi, oni su ok. Ama su mali i medjusobno suprostavljeni, pa ne predstavljaju snagu...
    Ima dobre i lose propagande i agitovanja. Ovo spada u najgore jer je perfidarija sracunata da ponizi.
    antiki fijamanti novi

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Calexico
    a sto ti mislis sto je njima stalo toliko da urede ovaj region da smire strasti koje postoje i da nas prikljuce EU, ako im nijesmo bitni?
    a to za mladica je logicna stvar ne mogu saradjivati sa zemljom koja krije ratne zlocince.
    Zbog toga shto nikome ne treba ratna zona u komshiluku.
    1. zbog siiilnih izbjeglica koje su im na vrh glave
    2. zbog straha: Ni ti ne bi volio da zhivish blizu nekog dijela grada u kome se 2,3 bande obrachunavaju medjusobno?
    3. Zbog toga shto moraju da nam shalju humanitarnu pomocj ili vojsku da nas razvdvajaju...

    To je slatko shto mi mislimo da smo bitni, ali shto prije ukapiramo da nismo i da treba da se oslonimo sami na sebe-to bolje

    no opet, mnogo cje vode Morachom protecj

  14. #14
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by innominato2
    Pa su se Crnogorci, toliko izrodili i opoganili da im je najbolje da ostanu u zajednickoj, jel da Corvin? .
    Bože sačuvaj!
    Quote Originally Posted by innominato2
    A zanimljivo je da su ti losi momci, po navdeneim primjerima, samo oni koji su tukli bolesno dijate sa tri prsta podignuta. / strasno je ako je to bilo/ A nisu podjednako losi momci oni koji pale crvene zastave, kamenuju automobile, prijete klanjem, zazivaju Radovana da dovede divizije i sl? .
    Naravno da jesu.

    Quote Originally Posted by innominato2
    Ima dobre i lose propagande i agitovanja. Ovo spada u najgore jer je perfidarija sracunata da ponizi.
    Ovo nije agitovanje ni za jednu stranu. Mislim da je bitno da se ovakve stvari naglas kažu, a ne da zabijamo glavu u pijesak pred njima. Misliš li da ova zemlja ima bilo kakvu budućnost, ako prije toga ne pogledamo istini o nama u oči. Naša dijela dovoljno govore o nama. Mnogo je lakše odbiti cijelu priču, naći opravdanje, prebaciti krivicu na drugoga, nego se suočiti sa činjenicom da smo se kao narod, zaista, odrodili.
    Last edited by Corwin; 12-05-06 at 09:37.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ne znam bas.

    Quote Originally Posted by gemma_mn
    1. U nekim predhodnim vjekovima mozhda je Balkan geopolitichki bitan...Danas u doba EasyJeta Balkan je samo rupa
    Nije da sam ekonomista (mada ovo i nije cisto ekonomsko pitanje), ali dobro je poznato da su kopneni koridori i kopnene granice jos uvijek daleko strateski vaznije nego vazdusni ili pomorski. Sad imamo jadnu Grcku koja je granica EU prema istoku a dolje se muci izolovana sa svakavim problemima. To nije stabilna granica EU i to nece biti dok god Jadran bude "siva" ili "tampon" zona izmedju istoka i zapada. A tampon zone se najlakse zloupotrebljavaju za razne malverzacije i poslove "sa strane" koji su veoma stetni za drzave EU u okruzenju. Da bi kontrolisala strateski najvazniju kopnenu granicu, Evropi treba infrastruktura na Balkanu (a pogotovo na Jadranu). Ova cinjenica se ne moze efikasno premostiti ni jednim drugim putem.

    Sa ekonomske strane, kopneni putevi su jos uvijek relativno isplativiji za priverdni tranzit nego pomorski, a da ne pricamo o vazdusnim putevima. Balkan upravo jeste rupa, ali dok se ne zapusi iz nje ce redovno izlaziti razne stetocine i siriti se zemljama EU. ;p


    Quote Originally Posted by gemma_mn
    2. Oni se uopshte ne presavijaju da nas ubace u Evropu...Da im je stalo ne bi prekinuli pregovore zbog Mladicja-Uopshte im nije teshko da ga zaborave, vjeruj mi !
    Ne znam, odlagali su te "konacne rokove" jedno 5 puta do sad, i dali im evo 5 godina da srede te stvari. Nije EU politicarima problem da zaborave, ali i EU drzave imaju svoje gradjane, a tim gradjanima EU se nimalo ne bi svidjelo da se npr. Srbija pridruzi EU sa sve Ratkom & Rashom kao punopravnim i slobodnim gradjanima.

    Ne bi evropski politicari imali problema da zaborave, ali i oni dobro znaju da im se drmaju fotelje kad zaseru u spoljnoj politici i "mirovnim misijama". Vidi na primjer UK, Francusku, Holandiju i Italiju sto se EU politike i skorasnjeg ustava tice. Evo ode Berluskoni, a ni Bler nece dugo (u UK je izvjesno da je povjerenje prema EU minimalno). A u Francuskoj su imali srece sto nijesu dobili jos jednu revoluciju po nosu.

    Tako da ne mogu ni oni bas da poguraju stvari onom brzinom kojom bi htjeli, a ta brzina im je prijeko potrebna jer imaju jos vrlo malo vremena da dokazu svojim sopstvenim gradjanima da je projekat EU vrijedan truda (i para). Pro-EU vlade sirom zapadne Evrope gube povjerenje, i zbog toga moraju da paze sta pricaju (i rade), posebno u okviru EU. Inace ode vlast ;p
    Last edited by MadGod; 12-05-06 at 09:57.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Moralni trenutak Crne Gore

    Ovaj topik otvaram asociran temom koju je pokrenuo Corwin "Uticaj moralnog i mentalnog sklopa Crnogoraca na budućnost ove države" http://www.cafemontenegro.com/forum/...ad.php?t=17088

    Postavio bih nekoliko pitanja koja su po meni u ovom trenutku vrlo bitna:
    - Da li je moralno da premijer Vlade Crne Gore posle teške željezničke nesreće kod Bioča kaže: Ovakve se nesreće dogadjaju i u razvijenim zapadnoevropskim državama a zaboravlja činjenicu da se novac namjenjen rekonstrukciji željezničke infrastrukture usmjerava na račune pokreta za nezavisnost CG? Novac koji se prilikom registracije motornih vozila plaća za obnavljanje saobraćajne infrastrukture takodje se ne koristi namjenski već za pokret za nezavisnost CG. Dokaz za to je trenutno stanje puteva kao i broj saobraćajnih nezgoda. Niko ni ne pomišlja da u školama pokrene predmet poznavanja bezbjednosti - kako saobraćajne tako i opšte bezbjednosti.

    - Da li je moralno da premijer Vlade Crne Gore posle ubistva policijskog inspektora izjavi da je to bilo očekivano?

    - Da li je moralno kupiti automobil iako se zna da je predmet krivičnog djela - ukraden ili ''skinut sa osiguranja'' i da li je normalno da MUP onemogućava medjunarodnim policijskim institucijama da u CG vrše potragu za takvim vozilima? Da li je u redu sto se pod uticajem moćnih tajkuna koji imaju po nekoliko automobila stečenih na takav način traži otvaranje Crnogorske kancelarije Interpola u kojoj bi se naravno zaposlili njima podobni i poslušni službenici kako njihova vozila nikad ne bi prošla kroz ''filter'' Interpola? Kako to da žele u Evropu a auta im ne mogu van granica Crne Gore?

    - Da li je moralno da visoki republički službenik prijavi da u svom vlasništvu ima samo 2 bicikla a prećuti posjedovanje preko 80 stanova i poslovnih prostora u Podgorici?

    - Da li je moralno da ozenjen muskarac - državni službenik starosti oko 50 godina ima ljubavnicu starosti 17 godina koja zapostavi školovanje, dobija stan na poklon i toliko novca da do kraja života ne mora raditi baš ništa i kao tako ''sposobna poslovna žena'' postaje idol drugih djevojaka?

    - Da li je moralno da sudije, tuzioci, hirurzi budu kockari?

    - Da li je moralno da sudija oslobodi iz pritvora organizovanu kriminalnu grupu koja je počinila otmicu dijeteta?

    - Da li moralno angažovati Severinu za koncertu u Budvi, platiti joj 70000 eura, a pritom ne uzeti u obzir da se tako ojačava njen ugled kod crnogorskih tinejdžerki koje je počinju imitirati - nažalost ne u pjevanju već u neprimjerenim aktivnostima.
    (Planiran je još jedan koncert obožavane Severine, u junu, naravno u Budvi.)

    - Da li je dostojanstveno dijeliti Državne simbole (Državna zastava Crne Gore) uz nezavisne dnevne novine i dozvoliti komercijalnu izradu gipsanih odlivaka Državnog Grba Crne Gore u ciganskim šatorima na Vrelima Ribničkim?

    - Da li je mislite da je moral u Crnoj Gori na zavidnom nivou? Ja mislim da nije i zato želim promjene. Ljudi koji su na takvim političkim položajima da mogu promjeniti stanje na bolje a to nisu učinili su odgovorni za to. U svojim političkim programima su obećavali promjene na bolje i nisu ih ostvarili uvjek se pravdajući činjenicom da smo u zajednici sa Srbijom. Isto tako će se pravdati narednih 15-20 godina činjenicom da smo nezavisni i da treba vremena da bude bolje ... narodu, njima je već super - imaju velelepne kuće, dijecu školuju u inostranstvu.

    Želim da Crna Gora povrati dostojanstvo koje je nekada imala.
    Last edited by punisher; 12-05-06 at 14:28.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas pola ovih moralnih rekla kazala ili izvucenih iz konteksta, a presmijesno je ovo za severinu hahaahaa hoce li ona da pjeva ili da radi oni pa ce tako da se ugledaju na nju tinejdzerke hahaaahhhaahahah
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by punisher
    - Da li je moralno da premijer Vlade Crne Gore posle ubistva policijskog inspektora izjavi da je to bilo očekivano?
    Ne valja Milo cak ni kad istinu zbori. Ccc...

    Quote Originally Posted by punisher
    - Da li je moralno da visoki republički službenik prijavi da u svom vlasništvu ima samo 2 bicikla a prećuti posjedovanje preko 80 stanova i poslovnih prostora u Podgorici?
    Naravno da je normalno s njegovog stanovista i... A moralno... Ne, ne.

    Quote Originally Posted by punisher
    - Da li je moralno da ozenjen muskarac - državni službenik starosti oko 50 godina ima ljubavnicu starosti 17 godina koja zapostavi školovanje, dobija stan na poklon i toliko novca da do kraja života ne mora raditi baš ništa i kao tako ''sposobna poslovna žena'' postaje idol drugih djevojaka?
    Pricas li o Voju Djukanovicu, da te ne kunem? Ako da, nek mu je od Boga prosto. Vidje li ga kakav je

    Quote Originally Posted by punisher
    Da li moralno angažovati Severinu za koncertu u Budvi, platiti joj 70000 eura, a pritom ne uzeti u obzir da se tako ojačava njen ugled kod crnogorskih tinejdžerki koje je počinju imitirati - nažalost ne u pjevanju već u neprimjerenim aktivnostima.
    (Planiran je još jedan koncert obožavane Severine, u junu, naravno u Budvi.)
    Zar nije u Baru?

    Quote Originally Posted by punisher
    Da li je mislite da je moral u Crnoj Gori na zavidnom nivou? Ja mislim da nije i zato želim promjene. Ljudi koji su na takvim političkim položajima da mogu promjeniti stanje na bolje a to nisu učinili su odgovorni za to. U svojim političkim programima su obećavali promjene na bolje i nisu ih ostvarili uvjek se pravdajući činjenicom da smo u zajednici sa Srbijom. Isto tako će se pravdati narednih 15-20 godina činjenicom da smo nezavisni i da treba vremena da bude bolje ... narodu, njima je već super - imaju velelepne kuće, dijecu školuju u inostranstvu.
    Želim da Crna Gora povrati dostojanstvo koje je nekada imala.
    Ti i ja cemo da se druzimo poslije 21 maja
    Vecina ljudi je zla

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Pojma nemam cemu sluze ova pitanja. ;p

    Moral je i onako filozofski termin koji se ne primjenjuje bas najrealnije u danasnjem svijetu, tako da je apsurdno o tome i pricati. Svi mi zelimo promjene, ali takva pitanja mos' postavljati u 95% drzava na svijetu.

    Stvar je u ovome:

    Postavi se neko vazno politicko pitanje na dnevni red, i iz redova protivnika tog pitanja odmah zaskoce sa svojim idealizovanim verzijama svijeta i drzave, i nedostatka svega toga u datoj drzavi.

    To ti je kao da pricas o istrebljenju populacije slonova iz Holandije dok se odlucuje o ustavu EU. Normalno da u vecini drzava u okruzenju, kao i nasoj, nista nije kako treba, i malo sta ce biti kako treba jos dugo vremena. Ajmo sad dalje.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by punisher
    Da li je moralno da premijer Vlade Crne Gore posle teške željezničke nesreće kod Bioča kaže: Ovakve se nesreće dogadjaju i u razvijenim zapadnoevropskim državama a zaboravlja činjenicu da se novac namjenjen rekonstrukciji željezničke infrastrukture usmjerava na račune pokreta za nezavisnost CG?
    Ja sam jos ranije postavio pitanje svim "pravnicima" na ovom forumu da li to doniranje pokreta za nezavisnu ima pravno utemeljenje i da li treba neko da odgovara za takve malverzacije. Niko ne odgovori... A da li je neko odgovarao za to?

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin
    Kako su moderatori obrisali post koji sam iz srca otkucao o tome kakav smo mi narod, jer nije bio u skladu sa temom, pade mi na pamet da sam otvorim temu koja se ovim bavi. Evo osnovne teze:

    Svaki narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje. Liberali su ideju nezavisnosti gurali od 92. Časno i pošteno. Svijetla obraza i bez repova. Ali liberali nijesu bili narod, već svega 6,3% tog naroda. DPS - to je narod. SNP - to je narod. Zato mitinzi liberalnog saveza i nijesu bili posjećeni kao mitinzi ovih današnjih suverenista. Dovoljno je bilo da se POBJEDNIK proglasi Crnogorcem i da desetine hiljada nagrnu na trgove i pod crnogorske barjake, među njima mnogi koji su godinama stajali pod četiri S.To je narod. To su Crnogorci.

    U posljednjih 15 godina taj narod je pljunuo na sve dobro i čisto što nam je ostalo iza predaka. Taj narod je napadao Dubrovnik, pljačkao po Hercegovini, taj narod glave nije dizao niti se protivio kad je primao platu od dvije njemačke marke, taj narod je mirno gledao bombardovanje Sarajeva i pokolj u Srebrenici, taj narod je na prvim izborima opet glasao za one koji su podržavali tu politiku. Taj narod je ćutao na izborne krađe 96, taj narod je prvo podržao Momira Bulatovića na predsjedničkim izborima, a onda, kada je vidio da je Milo opet POBIJEDIO i pokrao te izbore masovno podržao POBJEDNIKA. Taj narod se nije usprotivio ubistvima po Crnoj Gori, taj narod je dopustio da ga pljačkaju oni koji su ga osiromašili, taj narod je ćutao i trpio onda kad je trebao da govori. Taj narod je mirno gledao kako po Crnoj Gori niču palate i dvorovi dok su im uvodili restrikcije struje i dok nije imao ni za cipele. Taj narod glasa za lopove za koje ZNA da su lopovi. Taj narod glasa za nesoje za koje ZNA da su nesoji. I taj narod će na prvim izborima opet glasati za njih i slaviće pobjedu tih istih nesoja i lopova.

    Ili možda neko misli da neće?

    Propustio si da napišeš da je "taj narod" sagao glavu kada su po Crnoj Gori hvatali nesrećnike iz Bosne. Ti nesrećni ljudi su iskreno vjerovali da će u,za njih velikoj, Crnoj Gori naići na razumijevanje i utočište.Neće ih iznevjeriti Crnogorci,mislili su.
    Bili su u zabludi. Ni pomoći,ni skrovišta od hajki koje je sprovodila crnogorska policija.Ne vojska,već policija pod apsolutnom kontrolom vlasti u Crnoj Gori.
    Ostala je sramota koja se nikada neće sprati sa Crne Gore.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Propustio si da napišeš da je "taj narod" sagao glavu kada su po Crnoj Gori hvatali nesrećnike iz Bosne. Ti nesrećni ljudi su iskreno vjerovali da će u,za njih velikoj, Crnoj Gori naići na razumijevanje i utočište.Neće ih iznevjeriti Crnogorci,mislili su.
    Bili su u zabludi. Ni pomoći,ni skrovišta od hajki koje je sprovodila crnogorska policija.Ne vojska,već policija pod apsolutnom kontrolom vlasti u Crnoj Gori.
    Ostala je sramota koja se nikada neće sprati sa Crne Gore.
    popuno si u pravu, tu sam nesretnu epizodu preskočio. i potpuno si u pravu što se tiče svega ostalog. sramota.

    Sad, imamo li mi kao narod ikakvu budućnost dok se ne izborimo sa svim ovim? Postoji li način da se iskupimo? I na ovom forumu se vidi da ljudi ne žele da priznaju ove stvari,da ne žele da se suoče sa onim kakvi stvarno jesmo. Ne govorim samo o ratu, već i o strašljivom, podaničkom,tvrdoglavom i lijenom da misli mentalitetu.
    Last edited by Corwin; 12-05-06 at 15:55.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    s obzirom kako si tvrdim i neospornim cinjenicama podupro svoje argumente da glasam protiv drzavne samostalnosti, mene si ubijedio. glasacu za vasu stvar.




  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je najinteresantnija tema koju smo mogli pokrenuti, jer ima nesto u nasem karakteru sto je *trulo* i sto nije dostojno da bude dio Evrope i te civilizacije...a to nesto nije od Turaka, jer su oni ispred nas ocito,
    NEGO JE VALJDA OD *MORLOKA* (vidjeti topik da Crnogorci poticu od Morloka u *Istorija*
    OTVORITE SE DISKUTANTI...VALJACE OVA RASPRAVA!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #25
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Location of this location is classified
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin
    Kako su moderatori obrisali post koji sam iz srca otkucao o tome kakav smo mi narod, jer nije bio u skladu sa temom, pade mi na pamet da sam otvorim temu koja se ovim bavi. Evo osnovne teze:

    Svaki narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje. Liberali su ideju nezavisnosti gurali od 92. Časno i pošteno. Svijetla obraza i bez repova. Ali liberali nijesu bili narod, već svega 6,3% tog naroda. DPS - to je narod. SNP - to je narod. Zato mitinzi liberalnog saveza i nijesu bili posjećeni kao mitinzi ovih današnjih suverenista. Dovoljno je bilo da se POBJEDNIK proglasi Crnogorcem i da desetine hiljada nagrnu na trgove i pod crnogorske barjake, među njima mnogi koji su godinama stajali pod četiri S.To je narod. To su Crnogorci.

    U posljednjih 15 godina taj narod je pljunuo na sve dobro i čisto što nam je ostalo iza predaka. Taj narod je napadao Dubrovnik, pljačkao po Hercegovini, taj narod glave nije dizao niti se protivio kad je primao platu od dvije njemačke marke, taj narod je mirno gledao bombardovanje Sarajeva i pokolj u Srebrenici, taj narod je na prvim izborima opet glasao za one koji su podržavali tu politiku. Taj narod je ćutao na izborne krađe 96, taj narod je prvo podržao Momira Bulatovića na predsjedničkim izborima, a onda, kada je vidio da je Milo opet POBIJEDIO i pokrao te izbore masovno podržao POBJEDNIKA. Taj narod se nije usprotivio ubistvima po Crnoj Gori, taj narod je dopustio da ga pljačkaju oni koji su ga osiromašili, taj narod je ćutao i trpio onda kad je trebao da govori. Taj narod je mirno gledao kako po Crnoj Gori niču palate i dvorovi dok su im uvodili restrikcije struje i dok nije imao ni za cipele. Taj narod glasa za lopove za koje ZNA da su lopovi. Taj narod glasa za nesoje za koje ZNA da su nesoji. I taj narod će na prvim izborima opet glasati za njih i slaviće pobjedu tih istih nesoja i lopova.

    Ili možda neko misli da neće?
    Sto bi rekao Slavko Perovic - "Ovaj narod ne zasluzuje boljeg predsjednika"

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  3. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •