Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Dje se djede Amfilohije?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dje se djede Amfilohije?

    Sigurno primjecujete da ga nema na javnim skupovima bloka za ocuvanje zajednicke drzave. Nije ga bilo ni na ovom skupu:

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=197580

    Ranijih godina bi ga sigurno vidjeli na ovakvom skupu u Beogradu.

    Referendum je za 8 dana, a Amfilohije jos uvijek ne progovara. Cudno.

    Dje se djeo? Svasta mi pada nam, pa i mogucnost...hm.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,598
    Thanks Thanks Given 
    7,533
    Thanks Thanks Received 
    4,615
    Thanked in
    1,784 Posts

    Default

    Chu dje se djede,pa $ecjash se onog susreta ma milom bwe i od tada neshto nije previshe progovarao o zajednici... vjerovatno svatio coek da se zaludu bori...
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molim vas da se uozbiljite jer ce moderatori zakljucat' temu, a ovo je veoma vazno i nadasve interesantno pitanje.

    Dje je Amfilohije i zasto ga nema na prvoj liniji odbrane zajednicke drzave? Zasto ga danas nije bilo u centru Sava? Da li ocekujete da ce ostati u ilegali i u narednih nekoliko dana?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Amfilohije zna da ne treba raditi uzaludne rabote, a i u nezavisnoj Crnoj Gori Crkva neće bitno promijeniti svoju ulogu, pa zasto bi se Amfilohije mijesao. On je izvuka pouke iz otvorenog podrzavanja Milosevica, a da se patrijarh Pavle ne oglasi prije neki dan moglo bi se reci da se kompletna crkva drzi po strani.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ovako...zao mi je sto uopste ostavljam komentar ...jer ce na mene drvlje i kamenje ovi uspaljeni unionisti...na zalost znam zbog cega ga nema ....

    SPC je u velikoj krizi kao i citavo srpsko drustvo....linija podjele mozemo jeslobodno nazvati PAHOMIJA ....dakle imate

    1. Srbiju koja vidi golog cara i kaze car je go
    2. koja vidi golog cara i kaze Obucen je od glave do pete
    3. Srbiju koja ne vidi nista


    SPC je podjeljena trenutno iskljucivo po 2 tacke. Na leiberalnu struju koaj kaze "ako cemo branit Pahomija i Mladica onda bolje da promjenimo naziv iz crkve u nesto drugo" i na one koji sve cute i drze u tajnosto COSA NOSTRA....


    Kako sada stvari stoje vecinu u saboru SPC imaju LIBERALI i kad rikne Pavle, Amfilohije nama nikakve sanse da bude postavljen za poglavara...

    Njegovo nepojavljivanje na skupovima nije znak podrske Milu niti je znak ne slaganja sa Unionistima ( a kako su bili veseli i puni sebeu Sava Centru a u Lovcencu je bilo ukupno 4 prisutna na promociji njihovog pokreta )
    Njegovo nepojavljivanje je zbog toga sto je revoltiran jacanjem liberalizma u SPC i sa time zeli da pokaze " eto vam sad, sve ce vam propasti zbog toga sto nema mene" jer ZNA da ce i referendum da propadne tj da ce izgubiti UNIONISTI.
    Na kraju ce Liberalnim strujama reci, "eto izgubili smo dolje ja nisam ucestovavao jeste li sad zadovoljni?" -i to ce biti jedan veliki argument u njeovim rukama za nastavak uvodjenja klerikalne cvrste ruke u SPC i vladika koji su njegovi istomisljenici.....javna je tajna da Hercegovacki Vladika i Amfilohije ne govore....kao ni mnogi drugi...zbog zestokih sukoba unutar Crkve...aAfera Pahomije jenajaci adut u rukama Liberala....

    A sad da pitam iskrene vjernike SPC bez obzira na sve ....ZAR NIJE ZLOCIN PRVE KATEGORIJE STITITI PAHOMIJA?
    ZAMISLITE DA JE TUCAO VASE DJETE!?

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bolje prvi u selo, nego potonji u GRAD.

    Risto je ljukav ka LJisica.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima neko i iznad njega ko mu je rekao da drži jezik za zube
    vazda mu fala. ovom iznad amfija, ne amfiju
    Kako Vaša bolest ?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dace mu KONZERVU na vrh RUMIJE,
    ako bude izdrza da CUTI.

    No se bojim e` ce puc na rabra.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    where amazing happens
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    ima neko i iznad njega ko mu je rekao da drži jezik za zube
    vazda mu fala. ovom iznad amfija, ne amfiju
    mislish milo ili aco?!:twisted:

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne, mislim na sebe.
    Kako Vaša bolest ?

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi pomenuo jos jedan element:imovinu SPC.

    Naime, dosta imovine je nezakonitoo oduzeto i ispunjava uslove za restituciju (povracaj imovine). To mora ici preko suda i potrebno je
    posteno sudjenje (jer Crkva je u pravu), ali ako drzava ne omoguci takvo sudjenje bilo bi potrebno da se ide u Strazbur...dakle komplkacija sa neizvesnim krajem.
    Postojii u kanonskom pravu status autonomne crkve-koja je u svemu nezavisna, samo joj mitropolita proglasava majka-crkva. Projektovani status Mitropolije Crnogorsko primorske je taj-autonomni uodnosu na SPC.
    Dakle, samo bi se mitropoliti proglasavali od strane srpskog Patrijarha, jednom u desetak godina, a u svemu otalom bi bila samostalna Mitropolija Cnogorska-(finansijski, imala bi svoje episkopske sabore, tri postojeca arhijereja proglasavali bi se novi episkope i bez srpskog Patrijarha itd).

    Postoje mnogo *sofisticiranih* vjernika SPC koji su insistirali da se Mitropolija ne dovodi u polozaj politickog gubitnika bez potrebe, a koji su to javno i rekli, pa je mudri Mitropolit je prihvatio stav da se u ovom pitanju decidirano ne opredjeljuje. Rekao je da Evropa preferira zajednistvo i TO BI BILO TO!
    UBIJEDJENO TVRDIM DA CRNOGORSKOG POMIRENJA BEZ MITROPOLITA NEMOZE DA BUDE!!!
    Zato je mnogo vazno da se ne izaziva SPC, niti da on izaziva vlast, vec da autonomna Mitropolija bude konstruktivni sudionik buduceg procvata Crne Gore (Amin Boze!). Old Bone ce pokusati da da svoj skrimni doprinos takvm razvoju stvari.
    Sto se tice nesrecnog Pahomija, nije to prvi pop koji je poklelao takvom iskusenju...mislite o onom Hristovom :*ko nema grijeha neka se baci prvim kamenom* -on je vrsio *bludne radnje* ali nije se islo dalje od toga, dakle nije bilo *imisio penis* i *emisio semeni*, kao preduslova za postojanje kvalifikovanog oblika (jer su osteceni maloletnici) krivicnog djela silovanja u istopolnom seksualnom kontaktu. Ovo ja onako advokatski, I TO BEZ UVIDA U DOKAZE, PRETPOSTAVLJAJUCI KRIVICU, (sto nebi smio da cinim kao profi, ali mnogo je teska stvar PA PRETPOSTAVLJAM KRIVICU JER JE OBRUKAO CRKVU U SVAKOM SLUCAJU). Kolokvijalno bi se to moglo definisati da ih je *spopadao* i da se , kreten pohotni, tu i zadrzao ( na srecu).
    Mitropolit , kojeg znam nekoliko decenija, kao pravi kucic i vjerni prijatelj, nije htio da celengise tog nesrecnog Pahomija, vec ce ga povuc nedje u neku daleku eparhiju (bar je moj savjet to), ali da se sprijeci DALJA bruka, posto je i ova dovoljna.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,370
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Zardjala je konzerva na Rumiju pa je posao da smirgla.

    Mislim da mu je pametan potez sto se ne mijesa u sve ovo. Nece se onaj izgubit ne bojte se.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio je juce na saboru za ocuvanju zajednicke drzave koji je odrzan u sava centru u beogradu

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    izgleda da mu je neko konachno objasnio razliq izmedju popa i politichara
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Calexico
    bio je juce na saboru za ocuvanju zajednicke drzave koji je odrzan u sava centru u beogradu
    NIje no vlad. Joanikije.
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I vladika backi Irinej, ali ne i mitr. Amfilohije, koliko ja znam.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  17. #17
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    opalila mu je ona puska sto je drzi ispod mantije,pa je izgubio palac...
    ali oglasice se vec nekako...
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas mi je MNOGO, MNOGO krivo sto je doslo do toga da ovi forumasi, kao elita crnogorska, tako sarkasticno govore o Mitropolitu....ali jes pricao mnogo, bez lijeka...pa i ono sto nije trebao...NO, ON JE BIO I OSTAO IZUZETNO PAMETAN I HARIZMATICAN NARODNI LIDER, CIJA JE POZITIVNA ULOGA U BUDUCNOSTI NEZAOBILAZNA, kako ja to vidim.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    Bas mi je MNOGO, MNOGO krivo sto je doslo do toga da ovi forumasi, kao elita crnogorska, tako sarkasticno govore o Mitropolitu....ali jes pricao mnogo, bez lijeka...pa i ono sto nije trebao...NO, ON JE BIO I OSTAO IZUZETNO PAMETAN I HARIZMATICAN NARODNI LIDER, CIJA JE POZITIVNA ULOGA U BUDUCNOSTI NEZAOBILAZNA, kako ja to vidim.
    stavi naočare
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    NO, ON JE BIO I OSTAO IZUZETNO PAMETAN I HARIZMATICAN NARODNI LIDER, CIJA JE POZITIVNA ULOGA U BUDUCNOSTI NEZAOBILAZNA, kako ja to vidim.
    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote old bone
    ali jes pricao mnogo, bez lijeka...pa i ono sto nije trebao...NO, ON JE BIO I OSTAO IZUZETNO PAMETAN I HARIZMATICAN NARODNI LIDER, CIJA JE POZITIVNA ULOGA U BUDUCNOSTI NEZAOBILAZNA, kako ja to vidim.

    Nije on nikat bijo lider naroda ,posto veljeserbska crkva nema veze blage sa narodom !!! Oni odvajaju narod , sire medjunacijonalne netrpeljivosti , mrznju ! Zatvaraju se u manastijere i vjerske objekte Dolaze na sahrane jedino za cijenu od 1000 do 3000 Eura , dok napr Katolicke sestre po vacijeli bozji dan su po bolnica u CG pomazuci NAROD itd itd !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #22
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A koja to Crkva ima veze sa narodom?
    antiki fijamanti novi

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aj pogodi ???????????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    Quote old bone
    ali jes pricao mnogo, bez lijeka...pa i ono sto nije trebao...NO, ON JE BIO I OSTAO IZUZETNO PAMETAN I HARIZMATICAN NARODNI LIDER, CIJA JE POZITIVNA ULOGA U BUDUCNOSTI NEZAOBILAZNA, kako ja to vidim.

    Nije on nikat bijo lider naroda ,posto veljeserbska crkva nema veze blage sa narodom !!! Oni odvajaju narod , sire medjunacijonalne netrpeljivosti , mrznju ! Zatvaraju se u manastijere i vjerske objekte Dolaze na sahrane jedino za cijenu od 1000 do 3000 Eura , dok napr Katolicke sestre po vacijeli bozji dan su po bolnica u CG pomazuci NAROD itd itd !
    Ti pricas o jednoj slabosti, jednom aspektu, jednoj devijaciji, a ja govorim o globalu, o uticaju TE I TAKVE CRKVE, sa svim evidentnim manama, na narod, pa i na mene koji sam svjestan svih tih mana....NO NEMA DRUGE CRKVE ZA JEDNO 80% PRAVOSLAVNIH U CRNOJ GORI........

    Niti ima Milicaaaa drugog Mitropolita za nas , koji znamo i osjecamo sve njegove nedostatke i direktne greske u pojedinim momentima i pojedninim istupima. Dok je Mitropolit-mitropolit je.


    A da je harizmatican i prepametan-tvrdim ti iz licnog iskustva i dugog druzenja ( i kumstva)!

    I da je bolji moj mirni scenario nego da se Amfilohije, nedaj Boze, ukljucuje u neke *narodne otpore* ovih *7 bataljona* i ostalih napaljenih pristalica Srbije-TO SAM SVAKAKO U PRAVU!

    Mnogo pozdrava oboma,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Jos od prije je poznato da je gospodin radovic u dobrom nezboru sa izvjesnom nepoznatom gospodom iz vrha sinoda spc,a sve povodom izbora za novog patrijarha,povodom toga je izabrao i instalirao svog coeka jovana purica kao episkopa zamislite DIOKLIJSKOG,citaj DUKLJANSKOGA.Javna je tajna da je ristov klan u manjini u odnosu na serbski koji ima opet svog favorita za patrijarha...
    Navodno je gospodin morachki zaprijetio,ne bude li izabran da ce postati patrijarh neke druge crkve .....

    :twisted:
    Last edited by Sidewinder; 14-05-06 at 19:16.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Amfilohije je samo poceo
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 07-08-05, 19:58
  2. Bezboznik Amfilohije podrzavao etnicka ciscenja
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 40
    Last Post: 25-02-05, 07:04
  3. Mitropolit Amfilohije optuzio ministra :ubija pamcenje i kra
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 27-09-04, 10:32
  4. Amfilohije ih iskoristio
    By Guzlar in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 18-03-04, 10:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •