Page 40 of 250 FirstFirst ... 303637383940414243445090140 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 6229

Thread: Preporuke i iskustva sa kineskim telefonima

  1. #976
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Uzimljite ove xiaomije, ne fali im nista. Na ovaj moj kamera nije bogznasto ali sigurno su je unaprijedili na zadnje modele. Najbolje kod ovoga goldwaya jer dodju s nekim custom romom koji ne steka kapi.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #977
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    A je li tesko staviti na njih staviti stock eu rom ili kako vec? Mislim na one zvanicne sa xiaomi.eu... Treba li da se otkljucaju bootloaderi i ubaciti custom recovery ili se samo fleshuje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  3. #978
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Xiaomi ti je sigurnija varijanta ako si u nedoumici kod kineza. Za Wi-Fi i GPS mogu prenijeti tuđa iskustva sa drugog foruma a to je da nije imao nikakvih problema u autu sa GPSom, da jednom kad lokuje satelite to je to, da je u kući išlo teže. Wi-Fi pokazuje za crtu slabiji signal i to je do mtk čipseta (ako sam ovo zadnje ukapirao dobro). U principu, u stanu hvata odlično, ko živi u kući a ruter je sprat ispod imaće problema. Osnovna zamjerka mu je bilo 4sata SoTa što mu je bilo kao knap za dan

    Sent from my x600 using Tapatalk
    ko pijan? kakav sank?

  4. #979
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fundament View Post
    Xiaomi ti je sigurnija varijanta ako si u nedoumici kod kineza. Za Wi-Fi i GPS mogu prenijeti tuđa iskustva sa drugog foruma a to je da nije imao nikakvih problema u autu sa GPSom, da jednom kad lokuje satelite to je to, da je u kući išlo teže. Wi-Fi pokazuje za crtu slabiji signal i to je do mtk čipseta (ako sam ovo zadnje ukapirao dobro). U principu, u stanu hvata odlično, ko živi u kući a ruter je sprat ispod imaće problema. Osnovna zamjerka mu je bilo 4sata SoTa što mu je bilo kao knap za dan

    Sent from my x600 using Tapatalk
    To za xiomi kazes ili letvu?

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    jbga....progres

  5. #980
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    A je li tesko staviti na njih staviti stock eu rom ili kako vec? Mislim na one zvanicne sa xiaomi.eu... Treba li da se otkljucaju bootloaderi i ubaciti custom recovery ili se samo fleshuje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nedje posle nove godine su poceli da zakljucavaju bootloader,tako da ima malo cimanja oko toga i flesovanja,xiaomi.eu nije zvanicna stranica ali najbolje mjesto za romove bukvalno stock bez i jedne kineske aplikacije i predinstaliranim google aplikacijama..

  6. #981
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da ovi sa aliexpresa vec to odrade, otkljucaju stave twrp i neki rom sa google app

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    jbga....progres

  7. #982
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Aha, znaci ipak ima malo kutare. Ganjam neki mi5 ako ne budem ovdje uzeo nex 6p


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  8. #983
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Aha, znaci ipak ima malo kutare. Ganjam neki mi5 ako ne budem ovdje uzeo nex 6p


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ima malo,ništa strašno ali ima
    Quote Originally Posted by constantine View Post
    Mislim da ovi sa aliexpresa vec to odrade, otkljucaju stave twrp i neki rom sa google app

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    Kako ko, mora se kontaktirat prodavac pa vidjet sa njima,ja sam prosle nedelje porucio MI4 na Goldway i pitao da li je zakljucan bootloader i rekli su mi da jeste i ja ih pitam dal mogu da ga otkljucaju i odgovorili su mi da ga ja otkljucam,opet sve od slucaja do slucaja..
    U svakom slucaju ko odluci ima nas odje sto se po malo razumijemo pa cemo pomagat jedni drugima

  9. #984
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja sam kolegi narucio Mi5 sa DreamI prodavnice na aliju, pa cu ga procackati kad dodje, da vidim kakv je finalni utisak
    jbga....progres

  10. #985
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Aj pa javljaj. Koju verziju 32 ili 64?


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  11. #986
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    32GB, i stavili su global rom na njega, pa da vidimo na sta ce to da lici.
    jbga....progres

  12. #987
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Global koliko znam imaju reklame i bloata ali nije los. Oni romovi sa xiaomi.eu su najbolji koliko sam citao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  13. #988
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by constantine View Post
    To za xiomi kazes ili letvu?

    Sent from my D6503 using Tapatalk
    Letva ovo oko Wi-Fi.
    Inače, preporučujem top-one prodavnicu na Aliju, hvale je i baš oko xiaomija kažu da očiste ROM od kineskih budalaština ali bootloader ostaje zaključan. Koleginici sam naručio redmi 3 kod njih, ona mrtva zadovoljna, nikakvog problema nema, nije neki zahtjevni korisnik ali hoće sve da joj radi ne mora ništa da podešava i veli top.

    Sent from my x600 using Tapatalk
    ko pijan? kakav sank?

  14. #989
    Join Date
    May 2009
    Location
    everywhere within
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pa inache ga treba pregaziti sa najnovijim stable sa xiaomi.eu, obavezno.
    jbga....progres

  15. #990
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Nema gaženja dok se ne otključa bootloader...

    edit: Sad nešto nadjoh na netu da TWRP može da se ubaci i kada je zaključan bootloader,kad provjerim šta i kako pišem...
    Last edited by METZ; 30-05-16 at 22:59.

  16. #991
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    E da vam se i ja javim kao bivsi vlasnik Mi4C.

    Licno sam bio odusevljen telefonom i jedino sto sam ga trsio jeste da mi je ekran postao mali morao sam na 5,7'' da se penjem :P Koga brine kamera, samo neka zna da stoji rame uz rame sa G4
    Kupio sam 2GB/16GB varijantu od Goldway Hong Kong prodavnice sa Alija, tel je stigao za 22 dana jer su me hvatali njihovi februarski praznici. 99$ cijena na paketu, niko nije otvarao, nije se carinilo.

    Sto se Mi4C tice (trojica drugova su ga narucili iz iste radnje i svima sam "servisirao" tek otpakovane telefone) dolazi sa nekom varijantom fabrickog ROM-a (vec root-ovan sa KingRoot), koja u to vrijeme niti je bila posljednja, niti je zakljucavala bootloader. Malo cackanja po XDA forumu i nadje se uputstvo kako se instalira TWRP (TeamWin) recovery. Verzija TWRP za Mi4C ima bug koji ne aktivira digitajzer prvih minut-dva po pokretanju recovery-ja (touch ne radi), ali nema razloga za brigu, samo ga ostavite s mirom i sve ce doci na svoje. Dalje ide klasika, wipe system, wipe dalvik, wipe cache parition i fleshovanje ROM-a.

    Licno najbolja iskustva imam sa sMIUI ROM-om koji ima sedmicni OTA update, potpuno je bloatware-free, bez kineskih aplikacija, bez malware-a, spyware-a i ima dosta modova koje mozete da birate prilikom downloadovanja ROM-a. sMIUI sajt radi po principu ROM kitchen-a - to znaci da birate base version originalnog software-a na koje se zasniva ROM, dodatne modove i pustite to da vam "skuvaju". Dobicete kod vaseg trazenog ROM-a i redirect na stranicu dje ce se posije par refresha pokazati link ka njemu. ROM je jako jako stabilan, podigao je Antutu skor telefona za laganih 10k!

    sMIUI ROM-ovi podrzavaju dosta drugih Xiaomi modela, najbolje pogledati
    http://smiui.net/kitchen.php

    E, sad, ukoliko ste dobili varijantu sa zakljucanim bootloadero-m mozete probati standardnu proceduru fastboot oem unlock preko ADB. Ako to ne upali, na zvanicnom Xiaomi forumu imate Windows programcic preko koga napravite svoj Mi Account, povezete ga sa vasim telefonom i telefonskim brojem. On ce vas onda odvesti na web stranicu na kojoj treba da popunite zahtjev za otkljucavanje bootloadera koji se salje direktno Xiaomi-ju i tu se ceka 10-ak dana na odgovor. Bitno je da imate "dobar razlog" zasto zelite to da uradite, moja preporuka je da navedete da ste Android Developer i da zelite da razvijate i testirate sopstvene aplikacije bas na tom telefonu, jer Xiaomi kao i svi ostali kineski proizvodjaci vape za 3rd party developerima i ovo vam je jedan siguran put da dobijete zeleno svijetlo za otkljucavanje.
    Nakon toga ostaje vam da provjeravate status vaseg requesta tako sto cete pokrenuti pomenuti program na racunaru i ispojiti telefon na isti. Jednostavnim logovanjem u Mi Account koji ste napravili saznacete da li je vas request dosao na "dnevni red" i ako jeste program ce vas prosto pitati da li zelite sada da otkljucate bootloader i uradice to za vas.
    Znam da sve ovo zvuci kao nevidjeno smaranje, jer cete morati prevoditi stranice sa kineskog u Google Translate, ali nazalost to je jedini nacin za sada.

    Kao i uvijek, pratite sta se desava u XDA forum sekciji za vas telefon, bilo da je to Recovery, Root ili Custom ROM-ovi, jer skoro svaki dan se nesto novo pojavi. Za neke modele postoje i oficijelni i neoficijelni Cyanogen ROM-voi, nadaleko poznati po stabilnosti i brzini.

    Sto se preporuka tice, evo nekoliko iz razlicitih cijenovnih rangova. Neki od ovih su u presale fazonu, bice dostupni krajen juna:

    ZTE Nubia My Prague - http://www.kimovil.com/en/where-to-b...prague3gb-32gb - ZTE-ov premium brend Nubia, vrhunska izrada i dizajn
    ZTE Nubia Z11 Mini - http://www.kimovil.com/en/where-to-b...nubia-z11-mini - Opet sjajan odnosti cijene i kvaliteta, Sony IMX298 senzor!
    Vernee Apollo Lite - http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-vernee-apollo - Ovo cu da narucim, Boga nema da me nesto prevari
    Vernee Thor - http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-vernee-thor - ovaj telefon je odlican za mladje korisnije, cak ima Cyanogen ROM za njega
    Ulefone Power - http://www.kimovil.com/en/where-to-b...fone-power16gb - Sasvim spolidan telefon sa 6000 mAh baterijom
    Ulefone P9000 - http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-elephone-p9000 - Wannabe flagship
    Ulefone Vienna - http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-ulefone-vienna - Pravi telefon za audiofile, nevjerovatan kvalitet zvuka
    Umi Super - http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-umi-super - sjajan midrange-r
    Last edited by guvarana; 31-05-16 at 19:54.
    Those about to rock, we salute you!

  17. #992
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    @guvarana
    Do detalja sve objasnjeno..

  18. #993
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    +rep.

  19. #994
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Vidim da Goldway nema obicnu dostavu za CG osim DHL...je li ovaj prodavac OK ?

    http://m.aliexpress.com/item/3259606...bilesitedetail

  20. #995
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Ima kako nema...ovo je goldway..

  21. #996
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi nikako da pitam...na moj RN3 na kameri kad god slikam imam problem sa svjetloscu kad kamera trazi podesavanje...pa se cimam, svi stoje kao kipovi dok ja podesim da slika ne bi bila previse tamna.. Ima li neko resenje da se trajno podesi?

    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  22. #997
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    Ljudi nikako da pitam...na moj RN3 na kameri kad god slikam imam problem sa svjetloscu kad kamera trazi podesavanje...pa se cimam, svi stoje kao kipovi dok ja podesim da slika ne bi bila previse tamna.. Ima li neko resenje da se trajno podesi?

    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
    Vjerovatno kamera pokusava da podesi odgovarajuju ekspoziciju. Probaj da samo otvoris Pro mode i ostavis sve na auto osim ekspozicije, a nju rucno podesis za sekund... to mi jedino pada na pamet.
    Those about to rock, we salute you!

  23. #998
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Vidi sta će da se desava sa nekom drugom aplikacijom za kameru...
    probaj ovu
    https://play.google.com/store/apps/d...rge.opencamera

  24. #999
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Hoce kolega da se otisne medju kineske modele pa me interesuju misljenja, Meizu M3 Note? Sjutra je na Ali neka promo prodaja za 138€...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  25. #1000
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,972
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,678
    Thanked in
    955 Posts

    Default

    promasih temu ahha

Page 40 of 250 FirstFirst ... 303637383940414243445090140 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 33
    Last Post: 05-07-14, 16:27
  2. Koju kameru uzeti? Iskustva, preporuke, info!
    By safra in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-13, 12:49
  3. Slim Laptop iskustva preporuke i sl.
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 15
    Last Post: 01-01-13, 10:07
  4. Kuhinje po mjeri. Iskustva i preporuke.
    By black bird in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 26-06-11, 01:53
  5. Iskustva sa kineskim telefonima
    By OCTAVIAN in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 12
    Last Post: 10-01-10, 03:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •