Page 44 of 250 FirstFirst ... 344041424344454647485494144 ... LastLast
Results 1,076 to 1,100 of 6229

Thread: Preporuke i iskustva sa kineskim telefonima

  1. #1076
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Skroluj 7-8 postova gore, napisah ja nesto :P
    hmm, hvala ti na odgovoru i kvalitetnom obrazlozenju
    Znam da je mi4c telefon iz septembra, a i to je za mene dosta primamljiva cinjenica, zbog kasnijih updateova itd.. Sto mi se kod mi4-a svidja vise, je build quality i mogucnost snimanja u 4k. Vecina kineskih telefona sub $150 jako kiksaju na kameri jer je to jedna od glavnih stvari koju moraju da zasijeku da bi cijena bila onakva kakva jeste. E sad, mi4c slika za nijansu bolje fotografije, ali je na mi4 video bolji, sto mi je donekle bitno jer cu koristiti telefon za nekoliko licnih projekata, naravno, u prirodnom osvjetljenju. Al' opet, da li je to uopste bitno? Moj budzet je do $170. Svi ti telefoni do te cijene, pa i ova dva koja smo naveli imaju 16gb bez SD kartice. 4K video zajedno sa 16gb ne idu zajedno bas. E to nas sad vodi i do jos jednog pitanja, da li je u 2016. godini dovoljno za smartphone 16gb bez expandable storage? Uzevsi u obzir da OS i bloat ostavlja samo oko 10gb, da li je to uopste dovoljno? Nisam gamer, ali volim dosta aplikacija na telefonu.
    Redmi Note 3 sa druge strane rjesava taj problem sa SD karticom, a isto primamljivo kod njega je sto ima fingerprint scanner. Jedino sto mi se ne dopada je sto je kamera definitvno losija od mi4c. Mozda i nije, eto, daj svoje misljenje.
    Ostali telefoni koje si predlozio su van budzeta.
    Eto to je to

  2. #1077
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Nemoj mnogo obratit paznju na 4K jer tesko da ces dobiti dobre rezultate, bolje ti je top snimanje na 1080p nego los 4k video.


  3. #1078
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam koji ce ti q 4k kad ga ne moš pogledat nidje. Memorije ostaje nešto preko 11gb.

    Meni je najvaznije da telefon ima odlican ekran a za 125e nema boljeg. Na kraju krajeva svako ce ga kupit za tih 100tinjak eura ako posle mjesec dana vidim da mi ne odgovara.

  4. #1079
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,090
    Thanks Thanks Given 
    970
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    I high-end flagshipovi imaju jos uvijek problema sa 4K, a ne Xiaomi..


  5. #1080
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa postoji mala miskonsepcija po pitanju 4k videa, sami naziv se odnosi na 2160p rezoluciju. Detalji su mnogo jasniji, slika je dosta objedinjenija, i postoji mogucnost zumiranja za jos detalja - ne treba ti ekran 4k rezolucije da bi se u kvalitetu slike vidjela razlika. mi4 za svoju jako nisku cijenu snima dosta dobar 4k video, ali opet kazem, 4k video zauzima mnooogooo prostora i ne znam bas koliko bi snimak mogao biti dug sa 3,4 gb koji bi na telefonu max bili na raspolaganju.

    Racionalno kad razmislim, mi4c je bolji izbor jer je noviji telefon, pa stoga ima prednost u azuriranju, slike su boljeg kvaliteta, ima novi USB type C port, optimizovan je bolje pa je i brzi. 11gb bi trebalo da bude dosta.

    Mislim da cu jos malo da razmislim, ali sigurno cu uzeti ili mi4, ili mi4c ili Redmi Note 3. Vi ako mislite da jedan prednjaci ozbiljnije od druga dva, reciteee

    Telefone sam inace htio da kupim na Goldway shopu na ali-u. Evo ga link od mi4c - http://www.aliexpress.com/store/prod...storeId=311331

    E isto, zna li ko ima li kakvih problema sa konekcijom u CG na ovim telefonima? Vezano za pozive i internet? Ja kolko vidim podrzavaju i 4g, ali nisam bas siguran.

  6. #1081
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Redmi note 3 pro 3/32 radi 4g bez problema. Telenor mreza
    Always,forever and beyond ...

  7. #1082
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    Redmi note 3 pro 3/32 radi 4g bez problema. Telenor mreza
    e pa odlicno

    Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

  8. #1083
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Plus za svaki Android možeš sa nabaviš OTG TO USB ili OTG TO MICROSD.
    Time ćeš proširiti memoriju recimo za 64Gb za manje od 30e.
    Snimiš 4K bocneš OTG, iskopiraš i idemo dalje ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #1084
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja da se "pohvalim" da sam "uspjesno" odradio onaj tutorijal sa youtuba ,kako staviti 2 sim kartice i micro sd istovremeno. Morao sam juce do poslovnice po novu karticu a micro sd sam cak uspio i slomiti.
    Always,forever and beyond ...

  10. #1085
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima jedan mali problem kod svega toga a to je da se ne oštete pinovi koji su dio matične ploče maltene i ako se polome onda ne znam ko će to lemit (niko vjerovatno) a šteta je onda prevelika. Tako da opreznije sa vađenjem i stavljanjem kartica

    Sent from my x600 using Tapatalk
    ko pijan? kakav sank?

  11. #1086
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,365
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acobosk View Post
    Pa postoji mala miskonsepcija po pitanju 4k videa, sami naziv se odnosi na 2160p rezoluciju. Detalji su mnogo jasniji, slika je dosta objedinjenija, i postoji mogucnost zumiranja za jos detalja - ne treba ti ekran 4k rezolucije da bi se u kvalitetu slike vidjela razlika. mi4 za svoju jako nisku cijenu snima dosta dobar 4k video, ali opet kazem, 4k video zauzima mnooogooo prostora i ne znam bas koliko bi snimak mogao biti dug sa 3,4 gb koji bi na telefonu max bili na raspolaganju.

    Racionalno kad razmislim, mi4c je bolji izbor jer je noviji telefon, pa stoga ima prednost u azuriranju, slike su boljeg kvaliteta, ima novi USB type C port, optimizovan je bolje pa je i brzi. 11gb bi trebalo da bude dosta.

    Mislim da cu jos malo da razmislim, ali sigurno cu uzeti ili mi4, ili mi4c ili Redmi Note 3. Vi ako mislite da jedan prednjaci ozbiljnije od druga dva, reciteee

    Telefone sam inace htio da kupim na Goldway shopu na ali-u. Evo ga link od mi4c - http://www.aliexpress.com/store/prod...storeId=311331

    E isto, zna li ko ima li kakvih problema sa konekcijom u CG na ovim telefonima? Vezano za pozive i internet? Ja kolko vidim podrzavaju i 4g, ali nisam bas siguran.
    Snima i Mi4c 4k video, samo ne na fabricom ROM-u.

    Quote Originally Posted by acobosk View Post
    ne treba ti ekran 4k rezolucije da bi se u kvalitetu slike vidjela razlika
    Whaaat?! Treba i te kako... Ako gledas 3820x2160 video na 1080p ekranu, sistem ima vise "source material" da renderuje video u manjoj rezoluciji, sto dovodi do "oversharpening" efekta koji ljudi video kao poboljsan kvalitet, a u stvari je samo placebo efekat. Samsung npr. voli da naostri svoje fotografije i po tome je poznat.
    I jos sto neko rece, veliki proizvodjaci stucaju na polju 4K videa, tako da ne ocekuj puno ni u kom slucaju. Mozda ti je bolje da pozajmis dobru kameru od nekoga za taj projekat.

    30 minuta u 4K rezoluciji zauzima oko 11,25GB iliti 375MB po minutu.
    Those about to rock, we salute you!

  12. #1087
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    So moze bit da na Redmi 3 Pro cesto varira izmedju edge/3g/hsdpa, a ponekad i izgubi signal, na telekom sam?
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  13. #1088
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Snima i Mi4c 4k video, samo ne na fabricom ROM-u.



    Whaaat?! Treba i te kako... Ako gledas 3820x2160 video na 1080p ekranu, sistem ima vise "source material" da renderuje video u manjoj rezoluciji, sto dovodi do "oversharpening" efekta koji ljudi video kao poboljsan kvalitet, a u stvari je samo placebo efekat. Samsung npr. voli da naostri svoje fotografije i po tome je poznat.
    I jos sto neko rece, veliki proizvodjaci stucaju na polju 4K videa, tako da ne ocekuj puno ni u kom slucaju. Mozda ti je bolje da pozajmis dobru kameru od nekoga za taj projekat.

    30 minuta u 4K rezoluciji zauzima oko 11,25GB iliti 375MB po minutu.
    dobre informacije.. ali se ne slazem u potpunosti. mozes uporediti 4K i full HD videove sa istog uredjaja na obicnom monitoru i 4K izgleda ljepse, ostrije definitivno, ali izostren video i izostrena slika su dvije razlicite stvari. e sad, nije to ni toliko bitno, ne znam sto smo se uvatili 4Ka.. znaci, ti predlazes za telefone do $170 Xiaomi mi4c i Redmi note 3?

    Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

  14. #1089
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    E neznam, ali kod mene je pomama za MI4 drugovi,braca,rodjaci sjutra peti porucujem, stvarno niko nije neki prezahtjevni korisnik ali i da jeste vjerujte ovo je jos uvijek zmaj od telefona i u narednih godinu dana sigurno ce raditi dobro,podrska top vec ima MIUI8 koji radi odlicno...

  15. #1090
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,365
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    E neznam, ali kod mene je pomama za MI4 drugovi,braca,rodjaci sjutra peti porucujem, stvarno niko nije neki prezahtjevni korisnik ali i da jeste vjerujte ovo je jos uvijek zmaj od telefona i u narednih godinu dana sigurno ce raditi dobro,podrska top vec ima MIUI8 koji radi odlicno...
    e

    MIUI8 China Developer izlazi sutra (17 jun), ako vec imas 8 to je neka beta, s toga oprezno. Inace dobar dio moje ekipe se primio na Mi4c, sve kako kome odgovara

    @acobosk - preporucujem ti da skrpis jos 30-40 eura ako ti je toliko stvari bitno, a do 170$ Mi4C definitivno.
    Those about to rock, we salute you!

  16. #1091
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja mogu (i hoću opet) svima da preporučim MX5. Nevjerovatna kamera i izrada uređaja...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #1092
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    @guarana zbog ove tvoje price jutros porucih MI4s pa cu izabrat izmedju njega i MI4 koji da ostavim,samo li mi se ne svidi😉

    @zeks ako ti nije problem daj nam priblizi malo otkljucavanje booloadera da spremim to dok ne stigne telefon..
    Last edited by METZ; 17-06-16 at 13:33.

  18. #1093
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja sam uzeo redmi note 3 pro 3/32. Dobio sam code za otkljucavanje bootloadera ali nisam to uradio iz razloga sto mi je prodavac stavio global 7.3 stable rom. I ima redovan OTA update. Vjeruj da mi pored toga ne treba nista vise. Drugi razlog je sto ce ovih dana izaci MUI 8 pa da vidimo kako ce se ponasti telefon tada.
    A evo ti jedan tutorial . Tu je sve objasnjeno
    http://www.wizytechs.com/2016/03/how...oader.html?m=0
    Always,forever and beyond ...

  19. #1094
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    So moze bit da na Redmi 3 Pro cesto varira izmedju edge/3g/hsdpa, a ponekad i izgubi signal, na telekom sam?
    .....
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  20. #1095
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Jesi li probao da stavis karticu u Sim2 slot pa da vidis kako se ponasa? I reci mi koja ti je verzija softvera . Zadnja je 7.3.5.0(LHOMIDD) . Global stable rom. Ja stvarno nemam za sada nikakvih problema. Rade obje sim kartice. 4g funkcionise na telenorovu mrezu . Jedino se jos privakavam na ovaj MIUI izgled.
    Last edited by zeks; 18-06-16 at 01:56.
    Always,forever and beyond ...

  21. #1096
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,668
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja mogu (i hoću opet) svima da preporučim MX5. Nevjerovatna kamera i izrada uređaja...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    odlican!

  22. #1097
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    Jesi li probao da stavis karticu u Sim2 slot pa da vidis kako se ponasa? I reci mi koja ti je verzija softvera . Zadnja je 7.3.5.0(LHOMIDD) . Global stable rom. Ja stvarno nemam za sada nikakvih problema. Rade obje sim kartice. 4g funkcionise na telenorovu mrezu . Jedino se jos privakavam na ovaj MIUI izgled.
    Nisam to probao, mada svakako imam nano sim. Sad imam 7.2.7.0 rom koji je dosao od prodavca, a nema nijedan ota update jos. Moze li link za taj ROM?

    Samo da napomenem nemam Redmi NOTE 3 pro, vec Redmi 3 Pro.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  23. #1098
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,365
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    @guarana zbog ove tvoje price jutros porucih MI4s pa cu izabrat izmedju njega i MI4 koji da ostavim,samo li mi se ne svidi

    @zeks ako ti nije problem daj nam priblizi malo otkljucavanje booloadera da spremim to dok ne stigne telefon..

    Haha Mi4s kazes? a jao hahaha
    Those about to rock, we salute you!

  24. #1099
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Ne,ne...nego "MI4c" jedno slovo a razlika velika😉

  25. #1100
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi4s je najbolji od svih četvorki koliko vidjeh.

Page 44 of 250 FirstFirst ... 344041424344454647485494144 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 33
    Last Post: 05-07-14, 16:27
  2. Koju kameru uzeti? Iskustva, preporuke, info!
    By safra in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-06-13, 12:49
  3. Slim Laptop iskustva preporuke i sl.
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 15
    Last Post: 01-01-13, 10:07
  4. Kuhinje po mjeri. Iskustva i preporuke.
    By black bird in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 26-06-11, 01:53
  5. Iskustva sa kineskim telefonima
    By OCTAVIAN in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 12
    Last Post: 10-01-10, 03:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •