Page 95 of 98 FirstFirst ... 45859192939495969798 LastLast
Results 2,351 to 2,375 of 2429

Thread: Uvoz vozila iz inostranstva

  1. #2351
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,442
    Thanks Thanks Given 
    14,947
    Thanks Thanks Received 
    4,205
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Tako je, ja sam odje na forum sve moguće zakonske akte iz službenog lista kačio da putni nalog nije potreban prije dosta godina, i dan danas je rizično vozit auto registrovano na firmu bez putnog naloga pogotovo po sjeveru. Za lopate i pijesak da ne pominjem
    Za kombi preko 3.5t ne treba??

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  2. #2352
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Za kombi preko 3.5t ne treba??

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Treba, do 3,5 tone ne treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2353
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,442
    Thanks Thanks Given 
    14,947
    Thanks Thanks Received 
    4,205
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Eto tako.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  4. #2354
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Skoda je 4 (ne uvoze ih u CG bez produzene garancije od 4 godine) vec neko vrijeme. Doplata za 5 godina u odnosu na 4 je nekih ~180€.




    Posto sam jos u debeloj nedoumici sta da radim, il' novo, il' polovno u CG, il' pak mozda da se zaletim u DE po neko novo/polovno... Obrnem "krug" po placevima prije par sedmica i ajd u Venturu (od ranije imam pozitivna iskustva), sve cool, sve ok, dok ne udjoh u auto koji nije bio namijenjen jos uvijek za prodaju... U autu ni manje ni vise poruka na papiru u fazonu ovoga ispod (parafraziram): "Zadnji branik udaran, dobro ga utopliti sa fenom i ispraviti po proceduri."



    Nije strasno, plastika je, vjerovatno je svako drugo takvo ali sama cinjenica da se prodaje kao netaknutno i tip top a ustvari nije je meni vise nego dovoljno da ih ubuduce zaobilazim u sirokom luku.
    Ubijedjen sam da to isto radi 95% placeva/uvoznika. Upravo tako ostvaruju velike marze na tim autima. Sto se tice Venture, prije 5-6 godina sam gledao Golf 6 tamo, trazio da mi pokazu servisnu knjigu, veli on samo da je nadjem i uzeo da kopa po autu i na kraju kaze: "nema je, mora da je neko ukrao"
    Last edited by BlackHawk; 11-04-24 at 17:36.
    Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.
    Montenegro

  5. #2355
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackHawk View Post
    Ubijedjen sam da to isto radi 95% placeva/uvoznika. Upravo tako ostvaruju velike marze na tim autima. Sto se tice Venture, prije 5-6 godina sam gledao Golf 6 tamo, trazio da mi pokazu servisnu knjigu, veli on samo da je nadjem i uzeo da kopa po autu i na kraju kaze: "nema je, mora da je neko ukrao"
    Carvertical nijedan podatak o servisnu vozila starog 4 godine,znaci skodo novo. Ovlasceni servis takodje i preko njih provjeravo.
    Ali zato lik iz auto venture imo svaki na pdf-u i na na 15000km radjeni sto je skoro pa nemogjce da neko radi vani vise

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Jovanavalic For This Useful Post:


  7. #2356
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Takodje ima li ko iskustva da exleasingcar aukcijama,mozd li fizicko lice da kupuje ili mora firma?

    Prentis auto sajt koristi njihova vozila sa exleasingcar samo se debelo ugradi odma.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk

  8. #2357
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,825
    Thanks Thanks Given 
    2,406
    Thanks Thanks Received 
    4,526
    Thanked in
    2,614 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovanavalic View Post
    Carvertical nijedan podatak o servisnu vozila starog 4 godine,znaci skodo novo. Ovlasceni servis takodje i preko njih provjeravo.
    Ali zato lik iz auto venture imo svaki na pdf-u i na na 15000km radjeni sto je skoro pa nemogjce da neko radi vani vise

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk

    Fejk svaki pdf.


  9. #2358
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Fejk svaki pdf.
    Car vertical nije tacan?

  10. #2359
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Nije islo u zvanicne servise

  11. #2360
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Nije islo u zvanicne servise
    Ovlasceni servis nema podatke,plus carvertical nema podatke.

    Ali nekim cudom autoventura ima,nemoguce da auto iz 2019 godine nema zvanicne podatke servisa dostupne preko br sasije ovlascenom servisu

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk

  12. #2361
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Moguce, vise mu se isplati rizik no ovlasceni.

  13. #2362
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,825
    Thanks Thanks Given 
    2,406
    Thanks Thanks Received 
    4,526
    Thanked in
    2,614 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tonisoprano View Post
    Car vertical nije tacan?


    Ne nego ovo sto mu daje diler.


  14. #2363
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Fejk svaki pdf.
    Tako sam ja dobio od M&M auta pdf ali pogrešna kilometraža, recimo ide 120.000km pa 140.000km pa 130.000km pa 150.000km

    A štampano po onim Excel tabelama

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #2364
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tako sam ja dobio od M&M auta pdf ali pogrešna kilometraža, recimo ide 120.000km pa 140.000km pa 130.000km pa 150.000km

    A štampano po onim Excel tabelama

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Nije pogresna kilometraza nego vidis da su napisali kad su je vratili. Posteno da j*be oca
    Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.
    Montenegro

  16. #2365
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Moguce, vise mu se isplati rizik no ovlasceni.
    Šansa da nađeš vani auto koje je 4-5 godina staro,izašlo iz garancije,a da nije održavano u ovlašćeni su minimalne. U 99% slučajeva placevi uvoze auta od nekih lizing kuća gdje se otpiše pdv i ispadnu ih jeftinije nego da ih uzmu od fizičkog lica. Treba vidjeti ako ima auto "knjižicu" da li ima tamo neki podatak đe je kupljeno auto. Ja sam tako preko te knjižice kontaktirao "garažu" i poslali su mi uredno servisnu istoriju. Vjerovatno može sa se plati sa se obrišu podaci sa carvertikala.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  17. #2366
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Na više auta iz DE konkretno više Audi modela, Carvertical mi nije pokazao ništa što se tiče servisiranja, ako je auto imao štete to je izbacao što znači da vuče podatke od osiguravajaćih kuća ali ne i Audi baza podataka.

  18. #2367
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Šansa da nađeš vani auto koje je 4-5 godina staro,izašlo iz garancije,a da nije održavano u ovlašćeni su minimalne. U 99% slučajeva placevi uvoze auta od nekih lizing kuća gdje se otpiše pdv i ispadnu ih jeftinije nego da ih uzmu od fizičkog lica. Treba vidjeti ako ima auto "knjižicu" da li ima tamo neki podatak đe je kupljeno auto. Ja sam tako preko te knjižice kontaktirao "garažu" i poslali su mi uredno servisnu istoriju. Vjerovatno može sa se plati sa se obrišu podaci sa carvertikala.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    Ne moze se brisati s car vertikala...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  19. #2368
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Šansa da nađeš vani auto koje je 4-5 godina staro,izašlo iz garancije,a da nije održavano u ovlašćeni su minimalne. U 99% slučajeva placevi uvoze auta od nekih lizing kuća gdje se otpiše pdv i ispadnu ih jeftinije nego da ih uzmu od fizičkog lica. Treba vidjeti ako ima auto "knjižicu" da li ima tamo neki podatak đe je kupljeno auto. Ja sam tako preko te knjižice kontaktirao "garažu" i poslali su mi uredno servisnu istoriju. Vjerovatno može sa se plati sa se obrišu podaci sa carvertikala.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    Bas kontra, mislim da je tih sa lizinga najmanje jer su to dobra auta koja su morala biti odrzavana u ovlascenom servisu, imaju full servisnu istoriju i sigurno im nije vracana kilometraza pa su samim tim i najskuplja. Prije bih rekao da vecinom uvoze ostecena/neispravna/dostavna auta ili auta sa ogromnom kilometrazom koja potom krpe i naravno vracaju kilometrazu i tu im je najveca zarada.
    Last edited by BlackHawk; 12-04-24 at 23:50.
    Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.
    Montenegro

  20. #2369
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Na Alcopu, barem ova jeftinija, nidje skoro nema podataka. Cak, ako auto ima urednu servisnu, oni to i na slikama pokazu.

  21. #2370
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackHawk View Post
    Bas kontra, mislim da je tih sa lizinga najmanje jer su to dobra auta koja su morala biti odrzavana u ovlascenom servisu, imaju full servisnu istoriju i sigurno im nije vracana kilometraza pa su samim tim i najskuplja. Prije bih rekao da vecinom uvoze ostecena/neispravna/dostavna auta ili auta sa ogromnom kilometrazom koja potom krpe i naravno vracaju kilometrazu i tu im je najveca zarada.
    Vjerovatno kad uvoze kako uvoze na šlepu po 10 kola onda se tu i ne bira previše pa se pokupe kola koja su oštećena,firmina,sa ogromnom kilometražom,jer opet im se tako najviše isplati. Najbolja je dobit. Ja pričam za kola koja su na oglasima,mala je razlika u cijeni auta koja su na plac i kod koje može da se radi povrat PDV,nego kod nekog fizičkog lica. I normalno da kad neko radi preprodaju uzeće ovo gdje može na 10.000 da vrati 2.000 pdv nego da mu ovo fizičko lice spusti cijenu za 500€. A i ova firmina vozila,sve to na kraj firma vrati odakle je uzela i uzme uz doplatu druga. Ima i firmi koje direktno to daju na aukcije,ima i ako su malo bolja kola(da nisu bijela bez zadnje klupe) sami to prodaju. Pričali su mi ljudi koji voze firmina kola(firma sa 20kola) da kad ih vrate već unaprijed taj ovlašćeni prodavac od kojeg su ih kupili proslijedi ih placu na dalju prodaju.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  22. #2371
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Vjerovatno kad uvoze kako uvoze na šlepu po 10 kola onda se tu i ne bira previše pa se pokupe kola koja su oštećena,firmina,sa ogromnom kilometražom,jer opet im se tako najviše isplati. Najbolja je dobit. Ja pričam za kola koja su na oglasima,mala je razlika u cijeni auta koja su na plac i kod koje može da se radi povrat PDV,nego kod nekog fizičkog lica. I normalno da kad neko radi preprodaju uzeće ovo gdje može na 10.000 da vrati 2.000 pdv nego da mu ovo fizičko lice spusti cijenu za 500€. A i ova firmina vozila,sve to na kraj firma vrati odakle je uzela i uzme uz doplatu druga. Ima i firmi koje direktno to daju na aukcije,ima i ako su malo bolja kola(da nisu bijela bez zadnje klupe) sami to prodaju. Pričali su mi ljudi koji voze firmina kola(firma sa 20kola) da kad ih vrate već unaprijed taj ovlašćeni prodavac od kojeg su ih kupili proslijedi ih placu na dalju prodaju.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    Ne sporim ja da oni kupuju od firmi kako bi vratili PDV nego mislim da najmanje uzimaju od lizing kuca jer su ta auta 1/1 i tu im je najmanja zarada. Zasto bi uzeli ispravno auto od lizing kuce kad mogu za mnogo manje pare uzeti osteceno/neispravno auto (isto od neke firme kako bi dobili PDV nazad) i iskrpiti ga. Mozda grijesim ali to mi je logicno.
    Last edited by BlackHawk; 13-04-24 at 13:27.
    Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.
    Montenegro

  23. #2372
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackHawk View Post
    Ne sporim ja da oni kupuju od firmi kako bi vratili PDV nego mislim da najmanje uzimaju od lizing kuca jer su ta auta 1/1 i tu im je najmanja zarada. Zasto bi uzeli ispravno auto od lizing kuce kad mogu za mnogo manje pare uzeti osteceno/neispravno auto (isto od neke firme kako bi dobili PDV nazad) i iskrpiti ga. Mozda grijesim ali to mi je logicno.
    Ima onih manjih koji dovoze po auto dva,i koji nemaju cijelu organizaciju ispravljanja prepravljanja,spremne siceve na lagaer da ih ugrade. Ili oni koji kupuju za sebe,ili familiju. Pitah jednog poznanika jednom prilikom da me posavjetuje đe da pitam za te siceve,da se orijentišem koliko to košta okvirno da vidim kakva mi je računica,iskulira me promijeni temu

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  24. #2373
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Ima onih manjih koji dovoze po auto dva,i koji nemaju cijelu organizaciju ispravljanja prepravljanja,spremne siceve na lagaer da ih ugrade. Ili oni koji kupuju za sebe,ili familiju. Pitah jednog poznanika jednom prilikom da me posavjetuje đe da pitam za te siceve,da se orijentišem koliko to košta okvirno da vidim kakva mi je računica,iskulira me promijeni temu

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    Svakako, nego si ti napisao da placevi uvoze 99% auta sa lizinga pa sam se zato nadovezao. Ovi sto uvoze po 1-2 auta, to da, vjerovatno uzimaju od ovlascenih dilera ili lizinga jer je i tu dobra zarada i kao sto kazes nemaju razradjen sistem za krpljavinu, ili su jednostavno posteni pa nece da popravljano auto reklamiraju kao da je u TOP stanju
    Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.
    Montenegro

  25. #2374
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Šansa da nađeš vani auto koje je 4-5 godina staro,izašlo iz garancije,a da nije održavano u ovlašćeni su minimalne. U 99% slučajeva placevi uvoze auta od nekih lizing kuća gdje se otpiše pdv i ispadnu ih jeftinije nego da ih uzmu od fizičkog lica.
    Quote Originally Posted by BlackHawk View Post
    Bas kontra, mislim da je tih sa lizinga najmanje jer su to dobra auta koja su morala biti odrzavana u ovlascenom servisu, imaju full servisnu istoriju i sigurno im nije vracana kilometraza pa su samim tim i najskuplja. Prije bih rekao da vecinom uvoze ostecena/neispravna/dostavna auta ili auta sa ogromnom kilometrazom koja potom krpe i naravno vracaju kilometrazu i tu im je najveca zarada.
    U velikom broju slucajeva upravo auta koja se uzimaju od lizing kuca imaju debelo vece kilometraze nego ono sto se oficijalno vidi, barem kada je DE u pitanju. I da, odrzavaju se u oficijalnim servisima za redovni servis ali izmedju redovnih servisa se uredno vraca kilometraza da se ne bi izaslo iz garancije (predjeni kilometri). Tako da nije rijetko da auto za 3-4 godine na papiru predje 150 000 kilometara a u sustini je izmedju svakog redovnog servisa kilometraza vracena za po 10-15k.

  26. #2375
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,884
    Thanks Thanks Given 
    2,706
    Thanks Thanks Received 
    2,580
    Thanked in
    1,457 Posts

    Default

    Preprodavci dobri ne vracu pdv , jer onda moraju carinu da plate na vrijednost fakture, tu idu razne drugenkombinacije i fakture druge da bi se sto jeftinije proslo

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Page 95 of 98 FirstFirst ... 45859192939495969798 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Polovna bicikla - uvoz iz inostranstva
    By orlo in forum Ostali oglasi
    Replies: 91
    Last Post: 20-10-15, 12:33
  2. Usluge Dovoz uvoz automobila iz inostranstva
    By Auto-prodaja-Bar in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-14, 10:35
  3. Uvoz auta iz inostranstva
    By pedja@ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-09, 17:22
  4. Uvoz vozila iz inostranstva
    By Gloralera in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 73
    Last Post: 13-08-08, 02:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •