Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 151 to 159 of 159

Thread: Nastanak covjecanstva

  1. #151
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus ocito ima religijski pristup odgovranja na pitanja, dok je Condor vishe naucan Ja bih vam oboma rekao, ne, citirao Ajnstajna: Nauka bez religije je ******, religija bez nauke je slijepa". Slobodan prevod

    P.S. Dokazano je da se svemir siri... Preporucujem S.Hawking-a...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ja stvarno nisam isuvishe kompatibilan da se "nadmecem" sa vama ali mogu jednu stvar logikom da vidim....da je 6milijardi ljudi nastalo od dvoje,to je chinjenica po bibliji....uzmite za primjer da ne postoji ni jedna sveta knjiga koja incest smatra kao neshto dobro....ako je eva adamu rodila 2 mushkarca....da li to znachi da su kain i avelj spavali sa svojom majkom pa dobili djecu? da li to znachi da ste toliko glupi da ne znate da sva djeca rodjena incestom imaju ogromnih psiho-fizichkih problema...imate li ideju na shta bi ljudi lichili da je svih 6 milijardi rodjeno incestom? ako mi je sjecanje tachno,adam i eva su prichali sa bogom i u bibliji su predstavljeni kao mi danas....ko su onda prachovjeci?jer je nauchno dokazano i izvadjene su njihove kosti....a nije kao da su puno lichili na nas..a isto tako nije i da je moguce da bog stvori 2 "danashnjih" ljudi i odjendnom kroz vjekove vjekova da se pojave preci chovjeka koji ne da nisu lichili na adama i evu nego nisu ni na nas

    za prichu o vaviloncima i prihvatanju nebeskih tijela kao bozanstava...to su radili svi narodi prije nego ce "hrist i alah" da stupe na snagu.I to mnogo prije vavilonaca...svaki narod je imao svoju mitologiju i nijedna od njih nije bila vezana za jednog boga pa ako neko moze da mi odgovori na pitanje...zashto bash prije 2006 godina je isus i cijela pricha isplivala na povrshinu?poznata su vremena "p.n.e." ..zashto bash tada a ne 400 godina prije npr?isto bih zelio da mi se odgovori i za kuran jer ne znam koju godinu oni smatraju prvom.....

    kako to da su se isus & alah and company ali bukvalno odjednom stvorili?o ovome nishta ne znam pa bih volio ako neko zna da mi odgovori....da li je prije sve priche o njima postojao bog u narodu..tj da priblizim malo...prije "isusovog rodjenja" da li su ljudi vjerovali u njegovog oca tj BOGA? i isto tako da li je vjerovano u Alaha prije nego je onaj nesretnik prebjegao iz meke u medinu i pocheo da propovijeda o njemu?
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 14-07-06 at 08:23.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    posto me ovo itekako interesuje malo sam guglao pa da vidimo...

    po nauchnicima zemlja je stara oko 4ipo hiljade miliona godina...
    prvi zivot u moru je nastao prije 500miliona godina
    prve biljke prije 435 a prvi kopneni oblici zivota prije 395 miliona godina
    dinosaurusi su nastali prije 225 miliona godina a izumrli prije 65 miliona
    prije 2 miliona je nastao prvi ljudski oblik koji se razvijao do danashnjeg dana
    nauchnici imaju dna prachovjeka do 10 000 godina unazad

    po bibliji zemlja nije stara vishe od 4-6 hiljada godina...chinjenica je da se u bibliji ali ama bash nigdje ne pominju ni dinosaurusi niti preci ljudi koji nisu izgledali kao mi.shto dovodi do logichkog razmishljanja da biblija nije pisana bozijom vec chovjechijom rukom jer nije kao da su toliki gmizavci jednostavno mogli biti izostavljeni iz istorije...

    evo josh neshto shto sam nashao iz biblije...kontradikcija

    Salvation, in Christianity, is considered to be one of the most important parts of the religion, but how do we attain it? James 2:24 says "You attain salvation through works and faith", but we get a very different story in Ephesians 2:9, "You attain salvation through faith only, so no man can boast." Either God did not have anyone edit his final piece of the Bible or the people who uphold it are fools.

    3ce...ironichno je shto je bog u stvari vrlo ne rijetko djelovao nad chovjechanstvom pochevshi od velike poplave pa do rodjenja hrista...

    Amos 3:6 "Does evil befall a city unless the Lord has done it." Lamentations 3:38 "Is it not from the mouth of the Most High that good and evil come?" Isaiah 45:6-7 "And God said 'I am the lord, there is no other.... I make weal and create woe, I am the lord who do all these things." In Joshua 6:21, God utterly destroyed all in the city, both men and women, young and old, oxen, sheep, and asses, with the edge of the sword. In Chapter 31 of Numbers, Mosses was displeased that his army took prisoners from a village instead of brutally killing them all and gave the following order: "Now therefore, kill every male among the little ones, and kill every women who has known man by lying with him. But all the young girls who have not known man by lying with him, keep alive for yourselves!" 2 Samuel 24:1, God killed 70,000 people because David took a census of them. In 2 Kings 2:23-24, God sent 2 bears to rip apart 42 children for making fun of a prophet. God killed the first-born of every Egyptian family in Exodus 12:29.

    God sanctioned slavery (Exodus 21:2-6; Leviticus 25:44-46), sanctioned the selling of one's daughter (Exodus 21:7), commanded killing of witches (Exodus 22:18), killing heretics (Exodus 22:20), killing violators of the sabbath (Exodus 31:14-15 and Exodus 35:2), killing those who curse their parents (Leviticus 20:9), killing adulterers (Leviticus 20:10), killing blasphemers in (Leviticus 24:16), he demanded and sanctioned human sacrifices (Leviticus 27:28-29, Judges 11:29-40, 2 Samuel 21:1-19), he allows the eating of flesh (Genesis 9:2-3), he endorses marriage (Mark 10:7-9), and God commanded that a raped woman must marry her rapist (Deuteronomy 22:28-29).

    za 2006 godina bog ama bash nijednom nije djelovao na ljude u svijetu,zato se osevapio u starom zavjetu

    po luci marku i mateju : ista scena tri razlichite priche

    Mark 1:32-34 - "That evening, at sundown, they brought to him all who were sick or possessed with demons... And he healed many who were sick with various diseases, and cast out many demons."

    Matthew 8:16 - "That evening they brought ot him many who were possessed with demons; and he cast out the spirits with a word, and healed all who were sick."

    Luke 4:40 - "Now when the sun was setting, all those who had any that were sick with various diseases brought them to him; and he laid his hands on every one of them and healed them."

    jes da je ovdje pricha o nastanku chovjechanstva ali se svakako vezuje za boga i njegovo postojanje...a logichno je takodje da svaka strana moze da iznese dovoljno dokaza "za" i dovoljno "protiv" da niko nikog ne moze da ubijedi u suprotno...to je u stvari vjera ili obrnuto

    boga se predstavlja kao vrhovno bozanstvo sposobno da uradi sve...ako je napravio sve shto postoji danas ovdje...eto jedno malo pitanjce...ako neko ima sposobnost da uradi shta mu je volja...gdje se ta volja ispoljila na smrt 10-30 miliona ljudi koji su radili po gulazima,pomrli od gladi ili jednostavno ubijeni za vrijeme staljinove vladavine ili za vrijeme hitlera kad je oko 6 miliona jevreja zavrshilo dje je...ili 2 miliona mrtvih za vrijeme pola pota...ja tu ne vidim nikakvu volju do volje ljudi koji su napravili to shto jesu...dalje,po bibliji grijeh je grijeh kakve god prirode on bio...zashto se svi grijehovi ne tretiraju isto?ako biblija to propovijeda...God sent 2 bears to rip apart 42 children for making fun of a prophet. God killed the first-born of every Egyptian family in Exodus 12:29. - da li je ovo pokazatelj bozije samilosti?bog mozda i postoji a to da je milostiv...pa evo...bash se pokazalo...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  4. #154
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "God sent 2 bears to rip apart 42 children for making fun of a prophet. God killed the first-born of every Egyptian family in Exodus 12:29. - da li je ovo pokazatelj bozije samilosti?bog mozda i postoji a to da je milostiv...pa evo...bash se pokazalo..."

    Ovo i mene pizdi... Mnogo je samilostan.... A neki ce da kazu, cudni su putevi gospodnji, ili sve sto se desava desava se sa razlogom... E pa, na zalost ovdje je objsanjeno da je razlog sto su ismijavali proroka... To su djeca, Boze, to su djeca... A ti posto si Bog trebao bi da znas da su djeca nevina, a ne podla... Cak i ako su podla, ej... Boze! Hej! ccc

    A i jos nesto, samo me interesuje, posto si i sam naveo da pra-ljudi postoje jos od 2 miliona godina, a naucnici imaju dokaz za postojanje pra covjeka od prije 10 000 godina, kako se sigurno zna da su pra-ljudi postojali od 2 miliona godina... Nemoj reci, jer su pratili razvitak, jer nemaju dokaze za predjasnje oblike, a sve drugo je samo naucna pretpostavka... Ali ovo sto sam naveo, ne pobija nista sto si gore napisao.. .Ja nemam vremena da pishem reply, ali cu sigruno uskoro nesto napisati.. Ajde pozdrav!
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  5. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ne u tome shto sam napisao su rekli da su izvukli DNA iz prachovjeka...shta ga ja znam po tome mogu precizno da odrede prije koliko godina je zivio...nisam ishao na jedan nego 10 sajtova a na svakom je ljestvica nastanka ista...znachi na svakom pishe da su prvi oblici ljudskog zivota nastali prije 2 miliona...medjutim to i nije toliko bitno koliko chinjenica da biblija ne opisuje toliki razmak...zajedno sa adamom i evom mislim da je u "garden of eden" bog stvorio zivotinje popuno iste kao danashnje...znachi stvorio je ptice ribe i ako se dobro sjecam ne divlje nego domace zivotinje...adam je od pochetka bio nauchen jeziku i sam je nazvao ne sve...ali vecinu zivotinja...nigdje se nisu pominjali bube pauci i ostale male zivotinjice...dalje...kain je prognan a opet imao je potomaka shto ce reci da je bio ili dvopolan ili je kresao neku zivotinju...dalje...zamislite kolika je nojeva barka trebala da bude da bi stale po 2je zivotinje iste vrste...i zamislite koliko bi 1dnom chovjeku 3ci njegovih sinova i njihovim zenama trebalo da napravi neshto shto bi se otprilike moglo porediti velichinom jednog poveceg naftnog tankera...isto tako znate da postoje unikatne vrste vezane za odredjene kontinente shto ce opet reci da su trebali da ih dovedu sa kraja na kraj svijeta da bi ih ukrcali u barku...kako bi 7oro osoba moglo da odrzava oko 500 vrsta sisara 1000 vrsta ptica i oko 125 hiljada insekata za vrijeme koliko je trajala poplava...inache autor starog zavjeta je doslovce iskopirao vavilonski mit o poplavi koji je pobio sve zivo na zemlji...

    eh i da....jedan od najvecih paradoxa na pochetku biblije...

    3. And God said, "Let there be light," and there was light.*
    4. And God saw that the light was beautiful* and God chose light over darkness.*
    5. And God called the Light "day"* and the Darkness "night,"* and the evening and the morning became part of one cycle, [the first eon.]*

    14. And God said, "Let there be suns in the sky of heaven, so as to choose between the day over the night, that they should serve for signs and wonders, seasons and cycles, and for years.
    19. And that was the evening and the morning of the fourth eon.

    ako znate ishta engleskog mada mozete i prochitati u bibliji...na prvi dan je doshao bog pritisnuo prekidach i upalilo se svijetlo koje je nazvao dan a tamu nazvao noc...na 4ti dan je stvorio sunce da bi bio dan na zemlji...

    dalje....u starom zavjetu na pochetku...prije ihahahaahahaha bog je ljudima podario 6 radnih dana i 7mi ne radni dan....pitanje...kad je u istoriji vrijeme (tj dani) pochelo da se dijeli na nedelje??

    koliko je moguce da je arhitektura toliko bila razvijena u vrijeme starog zavjeta da su ljudi u stvari mogli da naprave "Tower of Babel" koji je trebao da spoji zemlju sa rajem?

    evo nashao sam jedan sajt sa nelogichnostima izmedju biblije i istorije pa koga interesuje nek prochita ...

    http://www.creationscience.com/onlinebook/FAQ42.html
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 15-07-06 at 12:04.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  6. #156
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    http://en.wikipedia.org/wiki/Cheddar_Man

    Naime, postoji DNA dokazuje da covjek pod imenom Adrian Targett (http://cita.chattanooga.org/mtdna.html) potomak tog covjeka. Eat this religionist
    Svasta se moze naci u Ginisovoj knjizi rekorda.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #157
    Join Date
    May 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DeViLiSh|Je$$uS ,bibliju ne treba svatiti tako bukvalno...biblija je na neki nacin filozofska knjiga


    ima jedna zanimljiva stvar iz oblasti genetskog inzinjeringa...kada se klonira muskarac , klon moze da bude muskog ili zenskog roda..a kada se klonira zena , rezultat moze biti samo zena

    po bibliji je bog stovorio zenu od muskarca (tj muskog rebra)



    ja npr. vjerujem u teoriju evolucije,a takodje imam vjeru u boga..po mom misljenju te dvije stvari nijesu kontradiktorne

    pitanje postojanja se ne moze objasniti naukom...naukom se moze doci samo do nekih granica,koje su u odnosu na beskonacnost univerzuma zanemarljive..koliko god nauka napredovala uvjek ce biti tako...religija je covjeku najblizi nacin da se te stvari objasne...

    Isak Njutn,jedan od najvecih genija covjecanstva,neposredno pred smrt napisao je sledece : "Ne znam kakav izgledam svijetu ; ali sebi se cinim samo kao djechkic koji se igra na obali mora,zabavljajuci se povremenim pronalazenjem kakvog glatkog oblutka ili neke neuobicajeno lijepe skoljke,dok se preda mnom,jos uopste neotkriven,pruza ogroman okean istine."
    _____________________________
    __________________________________________

  8. #158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Our reality is projected illusion created by a consciousness 'program'. It is a virtual reality experiment in linear time and emotion created by a consciousness source through which our souls experience in many dimensions simultaneously.
    The program is composed of grids created by the source consciousness and brought into awareness by electromagnetic energy at the physicl level.
    Awareness of the program is created as one's consciousness spirals lower - hence slower - to experience emotions and linear time.

  9. #159
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Mnogi su naveli u ovom topicu da religija i nauka ne mogu jedno bez drugog.

    Medjutim postoji jedna osnovna razlika po kojoj su religija i nauka nespojive.

    Neko je nekad izmislio kontradiktorni naziv teologija da bi prikačio na religiju znak nauke u pokušaju da spoji nespojivo.

    Osnovne razlike:

    Religija nikad ne griješi, jer je religija, vijerovanje u nešto apstraktno sto je nedokazivo. Jer da se može dokazati onda to ne bi bila više vijera, vjera upravo počiva na nedokazivosti tvrdnje da bog postoji pošto se od vijernika očekuje da vijeruje u boga a ne da zna da on postoji. U principu može se vijerovati u bilo što i da je jedan jedini bog, i da ih ima tri u jedan te da ima 6 do 8 ruku i pet šest reinkarnacija, te da ima glavu sokola i daje pernat kao zmija. Sve ove tvrdnje su tačne s pogleda neke od mnogih religija jer ljudi vijeruju u svašta, a vijera upravo to i dozvoljava da vijeruješ u nešto i da se ne pitaš dali je to tačno.

    Nauka s druge strane je egzaktna. Nešto se dogadja i stvara se nešto drugo prema utvrdjenom procesu koji je apsolutno logičan. Zadatak nauke je da se proces prije i proces poslje spoje u jednu logičnu cijelinu posmatranjem, bilježenjem i utvrdjivanjem pravila po kome se ti procesi dogadjaju, a sve u cilju da bi se predvidjeli budući i razumjeli prošli dogadjaji. Prema nauci, postanak čovijeka (pa i postanka cijelog svemira) nije dogadjaj sam po sebi već rezultat procesa kojeg naučnici pokušavaju razumijeti na logičan način. Taj proces nije završen i postoje naravno tamna područja koja se pokušavaju rasvietliti (kao u slučaju nastanka čovijeka tvz karika koja nedostaje u evoluciji). Za sada nauka još nije u stanju sve objasniti ali postoji realna mogućnost da će moći u budućnosti (prije samo 300 godina nije se znalo što je munja ali je nauka ipak uspjela obijasniti tu pojavu).
    Kao takva nauka je podložna greškama, zabludama, pogrešnom opažanju.

    Ja lično prihvatam evoluciju kao činjenicu jer vrlo elegantno objačnjava svijet oko mene na logičan način. S tim da imam potpuno pravo napadati tu istu evoluciju ako skupim dovoljno očitih i osmotrenih dokaza protiv nje.

    Vijera to ne čini, vijera traži od mene da vijerujem da je obijašnjenje koje daje neka od svetih knjiga ono koje moram poštovati. Ne dozvoljava mi da sumljam u te tvrdnje nidi dozvoljava da ih proširujem ili nedaj bože pobijam čak i ako skupim dovoljno dokaza o tome da ono što religija tvrdi nije tačno jer upravo to kaže religija je u stvari izazov za vijernika, da održi svoju vijeru usprkos dokazima da je sve to samo priča za laku noć.

    Eto toliko od mene, ah i to, ovo biješe rasprava o Nastanku čoviječanstva, a kako je postovana na nauci očekivao sam razgovor makar približno vezan za nauku a ne debata oko vijere i nauke. To već zalazi u filozofske vode pa shodno tome selim ovaj topik na pravo mijesto.

    (s velikim žaljenjem naravno, pošto je ispao najpopularniji topik na nauci)

    Last edited by funestis; 14-08-06 at 16:58.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intimna istorija covjecanstva
    By Lea in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-05, 20:38
  2. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •