Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 125 of 159

Thread: Nastanak covjecanstva

  1. #101
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Puka slucajnost???? Milioni godina nisu dovoljne za evoluciju?
    Teorija evolucije prevazidjena, a teolosko objasnjenje je ono tacno? Jesi svjestan o cemu pricas?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #102
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo ću ostaviti adresu sa koje možete skinuti knjigu Podvale teorije evolucije u kojoj možete naći naučne dokaze koji u potpunosti do svakog detalja osporavaju teoriju evolucije. U toj knjizi teorija evolucije je pobijena genetikom, biologijom, fizikom, biohemijom, astronomijom i naravno arheologijom. http://www.geocities.com/spaercg/mabus.html
    Takođe sa pomenute adrese možete skinuti knjigu koja u potpunosti dokazuje postojanje Boga. Knjiga govori o tek otkrivenim naučnim dokazima pomenutim u Kuranu prije 1400 godina. Knjiga se zove Kuranske mudžize (Kuranska čuda). Pa ima li razumom obdarenih? O dinosaurusima ko0jim pričate i o ostalim živim bićima koji su evoulirali su samo predpostavke koje istini baš ni malo ne koriste. Nikad nigdje ni na jednom mjestu arheolozi nisu uspjeli pronaći nijedan primjerak prelaznog oblika između životinja. Nikada nije pronađen ni jedan oblik čovjekolikog majmuna. Postavlja se pitanje šta su arheolozi otkrili? Otkrili su da sve životinjske vrste prije mnogo hiljada godina su u stvari iste kao i ove danas. Dakle nema evolucije.
    Last edited by Mabus; 07-06-06 at 20:25.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  3. #103
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Puka slucajnost???? Milioni godina nisu dovoljne za evoluciju?
    Teorija evolucije prevazidjena, a teolosko objasnjenje je ono tacno? Jesi svjestan o cemu pricas?
    Koja evolucija o cemu pricas covjece? Nema dokaza evolucije, pa evo i u 21 vijeku ne znamo tacno sve vrste zivotinja na zemlji a ne da pricamo o evoluciji... da je teorija evolucije tacna taj proces bi se i dan danas odvijao na zemlji i mogli bi nailaziti na medjuoblike evolucije svuda u prirodi ali naravno da je to bila samo jedna pretenciozna pretpostavka..... nemoguce je da su milioni godina ucinili da svaki zivi oblik na zemlji ima svoju jasnu zacrtanu ulogu na zemlji, Nemoguce je da je slucajnost da jedan delfin stotinama kilometara daleko zna tacno gdje se nalazi jato sardina i ostali sisari kako to znaju? Covjek nema predstavu o tome a jedan delfin ima? Mislim nasli bi zilion primjera ali ja ipak gledajuci prirodu i sva ziva stvorenja vise sam skloniji da sa odusevljenjem konstatujem i "skinem kapu" Tvorcu sve tvari.....

    Pozdrav

  4. #104
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Koja evolucija o cemu pricas covjece? Nema dokaza evolucije, pa evo i u 21 vijeku ne znamo tacno sve vrste zivotinja na zemlji a ne da pricamo o evoluciji...
    Nema dokaza evolucije? Ti onda ocigledno imas neki dokaz o postojanju Boga.
    Ne kontam kakve veze ima to da li znamo "tacno sve vrste zivotinja" na zemlji? Sta si htio da kazes? Objasni.
    nemoguce je da su milioni godina ucinili da svaki zivi oblik na zemlji ima svoju jasnu zacrtanu ulogu na zemlji, Nemoguce je da je slucajnost da jedan delfin stotinama kilometara daleko zna tacno gdje se nalazi jato sardina i ostali sisari kako to znaju?
    Kako to da covjek moze da razmuije i nauci druge jezike, a delfin ne. Kakve evze ima to sto delfin ima tu sposobnost? To je dokaz postojanja Boga? Evolucija nastaje prinudom, pa ako ti i tvoji buduci potomci krenete da zivite pod zemljom nekoliko hiljada godina u totalnom mraku, naravno da ces razviti neko drugo culo umjesto cula vida. Razvices osjecaj za dodir, i najvaznije osjecaj sluha. E to je EVOLUCIJA!!!!

    E sad. Uzmi i potrazi internetom i vidi postoje li dokazi evolucije.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako je to bog stvorio zivot??????nista ne moze samo sebe da stvori kako je onda bog stvorio sebe??????ili je on jednostavno postojao???????

    @Mabus procitao sam malo od ove knjige sto si postavio i vec na pocetku se javljaju nejasnoce al odgovoricu ti drugi put

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ko pomenu bbc-ev serijal i kako su neka bica previshe savrsena da bi bila "puka slucajnost" ...!?
    Ada neno ih je bog stvarao jedno po jednu u 3Dstudio il u nekom programu.
    Sjedi bog i dizajnira bica,ribe,ptice itd... prvo na papir, pa na kompjuter,pa ih doradi u photoshop i onda...prc...stvori ih ?
    Moram se ovako izrazavati, ne zamjerite.
    na stalno pitanje "zasto si ateista" uvijek odgovaram "Ne moze inteligentan covjek da vjeruje u boga"...nije mi logicno da neko iole pametan moze da vjeruje da je neka visha sila stvorila Adama i Evu.
    Evolucija je prije svega DUUUG proces.Sta mislite vi vjernici, da ce vama pred ochi da nastaju nove vrste i da postojece evoluiraju ?

    Laq noc i sve vi cvetalo
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  7. #107
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ne slazem se tim da inteligentan covjek ne moze da vjeruje u Boga. U Boga vjeruje covjek koji je sujevjeran, i cim se osjeti nemocan, on trazi pomoc od Boga.

    Ja sam dao pHi-ju primjer. Neka uzme i neka zivi pod zemljom, za par hiljada godina promijenice se 50+ generacija, dovljno da osjeti evoluciju. Ali da covjek kaze da nema dokaza evolucije...
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #108
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Ne slazem se tim da inteligentan covjek ne moze da vjeruje u Boga. U Boga vjeruje covjek koji je sujevjeran, i cim se osjeti nemocan, on trazi pomoc od Boga.

    Ja sam dao pHi-ju primjer. Neka uzme i neka zivi pod zemljom, za par hiljada godina promijenice se 50+ generacija, dovljno da osjeti evoluciju. Ali da covjek kaze da nema dokaza evolucije...
    Pojam sujeveran u filozofiji znači da čovjek daje povjerenje nekim drugim stvarima a ne Bogu.
    Kakav si to primjer dao?
    Opet ću da ponovim:"Nikad niđe ni na jednom mjestu nije pronađen ni jedan primjerak bilo kojeg živog bića prelaznog oblika." Ono što je nađeno hiljadama godina unazad su razni primjerci životinja koji su isti kao i danas, što znači da evolucije nije bilo.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #109
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zanima me misljenje suevjernih o tome da li Bog moze danas da spasi planetu Zemlju u slucaju da covjecanstvo odluci da je unisti(nikad nece doci do ovoga ali..)??I kad je toliko mocan zasto nije spasio svoga sina Isusa, i kako mozete da ocekujete da ce vama da pomogne u najtezim trenucima kad svom sinu nije mogao(ili nije htio) pomoci??
    __________________________

  10. #110
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Prije svega, moja greska. Nisam dao primjeri PHI-u nego phenomenu.Pogresno pomenuti, neka oprosti.

    Quote Originally Posted by Mabus
    Pojam sujeveran u filozofiji znači da čovjek daje povjerenje nekim drugim stvarima a ne Bogu.
    Kakav si to primjer dao?
    Sujevjeran upravo to i znaci, tu se sa tobom slazem. Iako ovo polako prelazi u religiju, i nema blage veze sa nastanjkom covjecanstva.
    Primjer za sta???
    usput, pitanje i za tebe. Ako je cojek kreacija boga, kako to onda da sada imamo (koliko ja znam) 4 razlicith tipova boje koze?

    EDIT: Halleujah
    zanima me misljenje suevjernih o tome da li Bog moze danas da spasi planetu Zemlju u slucaju da covjecanstvo odluci da je unisti(nikad nece doci do ovoga ali..)??I kad je toliko mocan zasto nije spasio svoga sina Isusa, i kako mozete da ocekujete da ce vama da pomogne u najtezim trenucima kad svom sinu nije mogao(ili nije htio) pomoci??
    __________________
    Ovo je pitanje za dio foruma religija i nema nikakve veze sa nastankom covjecanstva. To bi trebao tamo da pitas.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #111
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    usput, pitanje i za tebe. Ako je cojek kreacija boga, kako to onda da sada imamo (koliko ja znam) 4 razlicith tipova boje koze?
    Pod raznim klimatskim uslovima u određenim djelovima svijeta hiljadama godina ljudi su mijenjali svoj izgled koji je ta klima uslovila. To ne znači da su ljudi evoulirali jer su oni i dan danas ljudi a ne neka druga vrsta. Takođe je svog uticaja imala i različita ishrana u različitim djelovima svijeta kao i radne navike tog naroda. Tako su Crnogorci npr. drugi najveći narod na svijetu iz razloga jer vjerovatno najmanje rade i duže spavaju, što ne znači da su evoulirali. Ukoliko bi ti npr. živio u Africi vjerovatno bi tvoji potomci poslije hiljadu godina bili kao afrikanci, iz razloga jer bi pod vrelim nebom i drugačijom ishranom kao i radnim navikama postali takvi.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  12. #112
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hAlleLuJa
    I kad je toliko mocan zasto nije spasio svoga sina Isusa, i kako mozete da ocekujete da ce vama da pomogne u najtezim trenucima kad svom sinu nije mogao(ili nije htio) pomoci??
    Poštujem tvoje pitanje. Ono je veoma logično. Slažem se sa tvojom konstatacijom, ali problem je u tome što sam ja musliman. Po islamu Isus nije ubijen, niti je razapet na krstu već ga je Bog spasio, tj. Bog ga je uzdigao sebi. Evo kako se to u Kuranu tumači:
    I kada Allah reče: "O Isa, dušu ću ti uzeti k Sebi te uzdignuti i spasit ću te od nevjernika i učinit ću da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta". (Ali žimran, 55)
    I zbog njihovih riječi: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika... A nisu ga ubili ni raspeli, već im se pričinilo. Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili, već ga je Allah uzdigao sebi.-A Allah je silan i mudar". (En-Nisa 157-158

    Možda ćeš se iznenaditi, ali sama Biblija na par mjesta potvrđuje da Isus nije razapet, niti je ubijen.
    Last edited by Mabus; 12-06-06 at 18:01.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  13. #113
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Pod raznim klimatskim uslovima u određenim djelovima svijeta hiljadama godina ljudi su mijenjali svoj izgled koji je ta klima uslovila. To ne znači da su ljudi evoulirali jer su oni i dan danas ljudi a ne neka druga vrsta. Takođe je svog uticaja imala i različita ishrana u različitim djelovima svijeta kao i radne navike tog naroda. Tako su Crnogorci npr. drugi najveći narod na svijetu iz razloga jer vjerovatno najmanje rade i duže spavaju, što ne znači da su evoulirali. Ukoliko bi ti npr. živio u Africi vjerovatno bi tvoji potomci poslije hiljadu godina bili kao afrikanci, iz razloga jer bi pod vrelim nebom i drugačijom ishranom kao i radnim navikama postali takvi.
    Odlicno. Upravo si i dokazao da evolucija postoji, sto mi je bila namjera.
    Mabus, ne sjecam se da je iko kazao da je evolucija prestala, sto ne znaci da ljudima nece izrast rogovi ili neke slicne osobine.
    usput, imas jedan prelazni oblik koji je nazvan 'Godzilla', nesto izmedju krokodila i dinosaurusa.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eto posto mi niko nije odgovorio da ponovim(jer odje se radi o nastanku zivota a ovi sto vjeruju u boga misle da ga je on stvorio)

    kako je to bog stvorio zivot??????nista ne moze samo sebe da stvori kako je onda bog stvorio sebe??????ili je on jednostavno postojao???????

    @Mabus zanimljivo je kako ova knjiga o podvalama dokazuje da je bog stvorio zivot (bar u pocetku jer poslije toga nesto nemam zelju da je citam dalje) znaci postoje dva objasnjenja i sad oni dokazuju da evolucija nije moguca i posto su "dokazali" da nije evoluciom dolaze do zakljucka mora da je ovo drugo hahahahaha vrlo zanimljivo..............uopste ne dokazuju da je bog stvorio no kad nije ovo prvo onda je ovo drugo........zasto ne bi postojao neki treci nacin???????i ono da bog upravlja pcelama hahahhahaha i kakve veze ima to sto detlic ne zadobije nikakve povrede od kljucanja drveta s nastankom covjecanstva??????eto za sad toliko ako budem procitao do kraja napisacu.........

  15. #115
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Odlicno. Upravo si i dokazao da evolucija postoji, sto mi je bila namjera.
    Mabus, ne sjecam se da je iko kazao da je evolucija prestala, sto ne znaci da ljudima nece izrast rogovi ili neke slicne osobine.
    usput, imas jedan prelazni oblik koji je nazvan 'Godzilla', nesto izmedju krokodila i dinosaurusa.
    Aj kad ti kažeš. Po tebi su i psi onda evoulirali jer između njih postoji mnogo različitih vrsta. Ali problem je u tome što su od pasa uvijek psi nastajali isto kao što su od ljudi uvijek ljudi nastajali. Teorija evolucije tvrdi da su svi živi primjerci na kopnu od jedne vrste iz vode proistekli ali pri tome ne mogu da objasne kako tolika razlika između insekata i dinosaurusa. Znači izađe riba na kopno od nje nastaju razne životinjske vrste sve do dinosaurusa. Ali kako insekti nastadoše!?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  16. #116
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    eto posto mi niko nije odgovorio da ponovim(jer odje se radi o nastanku zivota a ovi sto vjeruju u boga misle da ga je on stvorio)

    kako je to bog stvorio zivot??????nista ne moze samo sebe da stvori kako je onda bog stvorio sebe??????ili je on jednostavno postojao???????
    Evo da ti i na to odgovorim, da ti želju ispunim. Bog je od vječnosti. U Kuranu se kaže Bog je jedan silni i mudri i nije stvoren. Otprilike tako da ne bi sad pretraživao. Što se tiče knjige koju sam ostavio pročitaj je do kraja. Što se tiče teorija o nastanku svijeta istina je da postoje u zvaničnim naučnim krugovima samo te dvije teorije. Osim ako si ti bolji naučnik od svih njih i ne izmisliš neku treću. Ajde daj neku treću teoriju koja bi i malo bila logična pa da i mene ubijediš da pristanem prva pristalica teorije Tote a.k.a Qler.
    Darvin je rekao u svojoj knjizi:
    Ukoliko je moja teorija istinita, bezbrojne prijelazne vrste, koje najbliže povezuju sve vrste jedne iste grupe, posve sigurno su morale postojati... Stoga bi dokaz njihovog bivšeg postojanja trebao biti nađen jedino među fosilnim ostacima.
    Čak je i sam Darwin bio svjestan odsustva fosila takvih prijelaznih formi. On se nadao da će oni biti pronađeni u budućnosti. I sam je bio svjestan da to predstavlja veliki nedostatak za dokaz njegove teorije. Zbog toga je u svojoj knjizi Porijeklo vrsta, u poglavlju Teškoće u teoriji, napisao slijedeće: Ukoliko su jedne vrste potekle od drugih vrsta pomoću finih odstupanja,
    zašto posvuda ne vidimo bezbrojne prijelazne oblike? Zašto sva priroda nije u konfuziji, umjesto što su vrste, kao što vidimo, tako dobro definisane?...
    Pošto su po ovoj teoriji bezbrojne prijelazne forme morale postojati, zašto ih ne nalazimo ugrađene u bezbrojnim Zemljinim slojevima?... Zašto ne nalazimo blisko povezane prijelazne vrste u srednjoj regiji/sloju, koji potiče iz doba u kome su vladali posredni/prijelazni uslovi za život? Ova teškoća me je dugi period vremena potpuno zbunjivala.
    Jedino objašnjenje sa kojim je Darwin mogao doći da pobije ovaj prigovor bio je argument da je fosilni zapis koji je otkriven do tada bio neadekvatan. On je ustvrdio da će, kada fosilni zapis bude detaljno proučen, nedostajuće karike biti pronađene.
    Evolucionisti su, vjerujući u Darwinovo proročanstvo, još od sredine 19 vijeka, širom svijeta tragali za fosilima i kopali tražeći nedostajuće karike. Uprkos njihovim najvećim naporima, još uvijek nije otkrivena niti jedna prijelazna forma. Svi fosili izvađeni na iskopinama pokazali su da se, suprotno vjerovanju evolucionista, život pojavio na Zemlji iznenada i potpuno formiran. Pokušavajući dokazati svoju teoriju, evolucionisti su nesvjesno uzrokovali da ona kolabira.
    Jedan čuveni britanski paleontolog, Derek V. Ager, priznaje ovu činjenicu čak iako je i sam evolucionista:
    "Ispada da ako ispitamo fosilni zapis detaljno, bilo na nivou redova ili na nivou vrsta, mi uvijek i nanovo nalazimo ne postepenu evoluciju, nego iznenadnu eksploziju jedne grupe na račun druge."
    Jedan drugi evolucionista, paleoantropolog Mark Czarnecki komentariše ovako:
    "Glavni problem u dokazivanju teorije je bio fosilni zapis; utisnuća iščezlih
    vrsta sačuvani u Zemljinim geološkim formacijama. Ovaj zapis nikada nije otkrio tragove Darwinovih hipotetičkih posrednih vrsta - umjesto toga, vrste se pojavljuju i nestaju iznenadno i ova anomalija podržala je argumente kreacionista da je svaka vrsta kreirana od strane Boga."

    Najstariji sloj Zemlje u kome su nađeni fosili živih bića je onaj iz Kambrija. Njegova starost procijenjena je na 500-550 miliona godina. Živa bića nađena u slojevima koji pripadaju kambrijskom periodu pojavila su se u fosilnom zapisu iznenada - nema njihovih prethodno postojećih predaka. Fosili nađeni u kambrijskim stijenama pripadaju puževima, trilobitima, spužvama, kišnim glistama, meduzama, morskim ježevima i drugim kompleksnim beskičmenjacima. Ovaj široki mozaik živih organizama načinjen od jednog tako velikog broja kompleksnih stvorenja, pojavio se tako iznenadno da se taj čudesni događaj u geološkoj literaturi naziva "kambrijska eksplozija."
    Najveći dio životnih oblika nađen u ovom sloju ima kompleksne sisteme kao što su oči, škrge, cirkulatorni sistem i napredne fiziološke strukture koje su iste kao kod njihovih savremenih dvojnika.
    Last edited by Mabus; 13-06-06 at 12:34.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #117
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Pa Mabus, i sam si dokazao da evolucija postoji - okolina je stvarala boju koze. Taj veliki razmak izmedju prelaznog oblika vodenog bica i kopnenog jos uvijek nije pronadjen, sto naravno ne znaci da nece pronaci isti.

    Postavio si pitanje o evoluciji i kako to da je od vodenog stvorenja nastao recimo dinosaurus. Koliko se ja sjecam, kornjace mogu da plivaju ali i da hodaju po tlu. Eto ti prelazni oblik iz vode na tlo. Gusjenice mogu da evoluiraju u leptira, put od tla do vazduha.

    Kada si se evc uhavtio insekata, reci mi, je li Bog pravio svakog insekta pojedinacno? Znamo da okolina utice an evoluciju, znamo da evolcuija postoji, po tvom misljenju, nemoguce je da se neka od zivotinja tokon miliona godina (to onda pertoci u generacije) smanjila?

    Pod uticajem radijacije nastaju razne degenerisane jedinke. Izlozi covjeka radijaciji, i onda umnozi te genetski modifikovane jedinke, i tako generacijama. Neces dobit novu vrstu? Jos jedan dokaz evolucije. Sada povezi to i pricu o insektima...
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #118
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razlika između mene i tebe je što ja navodim naučne dokaze, dok se tvoja teorija oslanja na teoriju mašte kao i kod svih evolucionista. Npr:
    1.Dva američka paleontropologa, Niles Eldredge i Stephen Jay Gould, su dokazali fosilnim zapisima da živi organizmi nisu postali postepenom evolucijom, nego da su se pojavili iznenada i potpuno formirani.
    2.Voćne mušice se razmnožavaju veoma brzo. Generacije ovih mušica su mutirane a ipak ni jedna korisna mutacija nije uočena. Evolucionista, Gordon Taylor piše ovako:
    "U svim hiljadama eksperimenata sa uzgajanjem mušica, koji su izvedeni širom svijeta tokom više od pedeset godina, nikad nije viđeno da se razvila jedna posebna vrsta ili čak samo jedan novi enzim.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  19. #119
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pazi ti stalno oces da dokazes da evolucija nije postojala,pa sve i da dokazes,to ne znaci da je bog sve stvorio jer ne mozes tako da zakljucujes ako nije ovo onda je ovo drugo no treba dokazat i ovo drugo.....a ne vidjeh da si ti nesto dokazao

    kako je to bog stvorio zivot??????

    "Allah je prije 14 stolje}a na Zemlju spustio Kur'an, knjigu koja slu`i kao vodilja
    ljudima."

    zapitas li se kad:kako je to spustio knjigu na zemlju????kako je napisao knjigu????stvarno mislis da je bog napisao a ne ljudi?????ili sve uzimas zdravo za gotovo?????

    kakve veze ima sto se musice nisu promjenile mozda one nisu pogodne za evoluciju a neke druge zivotinje jesu.........sta je 50 godina u odnosu na 500 milona godina

  20. #120
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Mabus, koji ti dokaz imas?
    Jesmo li dokazali da je covjek zahvaljujuci evoluciji razvio jos 3 nove boje koze.
    Ti kazes da se zivot naglo razvio. OK, dao am ti primjer radijacije, i kako radijacija moze da utice na covjeka, a samim tim moze da utice na svako zivo bice. Onda sam ti dao primjere zivotinja koji mogu da zivi u vodi, i na suvom.
    Znaci, pod stalnim uticajem radijacije jedna vrsta zvotinja je mogla da evoluiraza mnogo brzi period u neku drugu vrstu, sa udom manje, udom vise, defektom koji je mozda kasnije tokom evolucije postao krilo.
    Ne kontam tvoju logiku. Imas dokaz za evoluciju, ali opet ne priznajes evoluciju.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #121
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tote a.k.a Qler-Bog je stvorio život vrlo lako. Rekao je budi i ono je bilo. To je Njemu lako. Onaj koji je stvrio čitav kosmos vrlo lako je mogao stvoriti i stvorenja u njemu. Allah nije prije 14 vjekova spustio knjigu već je preko svog anđela objavio knjigu Avramu, Mojsiju, Isusu i Muhammedu. Anđeli su im govorili a oni su zapisivali. Dakle Bog nije pisao knjigu već su je pisali ljudi po onome što im je Bog preko svojih anđela govorio.

    Condor- Nismo dokazali da je bilo evolucije jer su ljudi oni u Africi i oni u Aziji isto ljudi kao i mi. Ukoliko spavaš sa nekom crnkinjom ona naravno može zatrudnjeti kao i kineskinja. Ukoliko to uradiš sa ženkom majmuna ili bilo kojom životinjom ništa neće ispasti. Dakle od ljudi su uvijek nastajali ljudi, od majmuna majmuni itd.
    Primjer radijacije koji si dao nema smisla. Jer ukoliko bilo koje živo biće izložiš radijaciji ispat će opet od čovjeka čovjek, od majmuna majmun. Naučnici su vršili takve eksperimente i u većini slučajeva su ispadale degenerisane vrste. Npr. krave sa nogom na vratu itd. Postavio si pitanje kako je Bog stvorio insekte. Po svetim knjigama od svake vrste živog bića stvorio je par. Međutim kako nastadoše insekti po teoriji evolucije to ne zna odgovoriti ni jedan evolucionista. Evolucionisti ne znaju da odgovore na pitanje kako je nastala ptica jer po najnovijim naučnim dokazima organizam ptice ne može da funkcioniše bez ijednog njenog dijela što znači da je morala biti stvorena odjednom. Ako životinja može da živi na kopnu i u vodi ni to ništa ne dokazuje. To je u stvari samo još jedan dokaz božijeg stvaranja u raznolikosti. Primjer koji si naveo je samo predpostavka.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    condor,tote, sto se raspravljate sa likom
    vidite li da je totalno zaludjen
    uhhhh
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  23. #123
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro,kako je stvorio citav kosmos??citat sto sam naveo je iz knjige koju si ti postavio(prva recenica)........evolucionisti nemaju sve odgovore zato sto se to zasniva na nauci a tvoja teorija......na necem nerealnom,iracionalnom............ne znam ni kako bih je opisao........bajka sa ?srecnim?krajem........pazi ako su prvi ljudi bili adam i eva znaci dalje ljudi su nastajali incestom!!!!!

  24. #124
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Condor- Nismo dokazali da je bilo evolucije jer su ljudi oni u Africi i oni u Aziji isto ljudi kao i mi. Ukoliko spavaš sa nekom crnkinjom ona naravno može zatrudnjeti kao i kineskinja. Ukoliko to uradiš sa ženkom majmuna ili bilo kojom životinjom ništa neće ispasti. Dakle od ljudi su uvijek nastajali ljudi, od majmuna majmuni itd.
    Primjer radijacije koji si dao nema smisla. Jer ukoliko bilo koje živo biće izložiš radijaciji ispat će opet od čovjeka čovjek, od majmuna majmun. Naučnici su vršili takve eksperimente i u većini slučajeva su ispadale degenerisane vrste. Npr. krave sa nogom na vratu itd. Postavio si pitanje kako je Bog stvorio insekte. Po svetim knjigama od svake vrste živog bića stvorio je par. Međutim kako nastadoše insekti po teoriji evolucije to ne zna odgovoriti ni jedan evolucionista. Evolucionisti ne znaju da odgovore na pitanje kako je nastala ptica jer po najnovijim naučnim dokazima organizam ptice ne može da funkcioniše bez ijednog njenog dijela što znači da je morala biti stvorena odjednom. Ako životinja može da živi na kopnu i u vodi ni to ništa ne dokazuje. To je u stvari samo još jedan dokaz božijeg stvaranja u raznolikosti. Primjer koji si naveo je samo predpostavka.
    Znaci po tebi je evolucija -evolucija samo pretvaranja jednog u drugi oblik zivotne forme. Ove medjurezultate evolcuije ne priznajes. Jedno pitanje, kada je po tvom misljenju nastao covjek?
    Pojam radijacije? Besmislneo? radijacija na zive jedinke i klima stvaraju novu zivotinju! Radijacija moze da izmjeni i untrasnje organe zivog bica, a samim tim nastaje i novo bice. To je nemoguce? Znas da klima znatno utice na evoluciju, da se zivotinje adaptiraju oklini. Ako kopnena zivotinja nije nalazila dovoljan dio hrane na tlu, vec u vodi, ona ce se polako adaptirati tako da ce evolucijom moci duze da ostaje pod vodom i slicno. Taj proces traje milionnima godina, ksoti nogu polako oslabe, zivotinja tokom tih milion godina stekne nove navike, pocne da se razmnozava u vodi i eto ti prelazni obik, eto evolucije.
    da se vratimo sada insektima. Na svijetu ima otprilike oko miliin insekata, sta otkrivenih sta neotkrivenih. Zivotinja i zivotuljaka manje. vegatacije mnogo vise. Svaka se zivotinja razlikuje, iako neki od insekata imaju iste karakteristike, tacnije podvste. A za koliko je to Bog bio kreativan a je napravio ovakvo cudo?
    Nemoj zaboraviti da mi akzes kada je nastao covjek, jer koji god odgovor da das (vrijeme nastanka), imaces jos par pitanja.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #125
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tote a.k.a Qler: U Kuranu je prije 1400 godina zapisano kako je Bog stvorio kosmos:
    "Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali!?" (El-Enbija,30)

    Prema najnovijim naučnim dokazima smatra se da je svemir nastao pod dejstvom Velikog Praska koji se desio u prvobitnoj masi, koja je prikazana kao usijana kugla. Belgijski naučnik Lemaitre je 1927. godine rekao da je kosmos na početku svog postojanja bio vazdušna masa ogromne gustine, svjetlosti i topline. Nazvao ju je kosmičko jaje (Oeuf Cosmique). Zatim se, usljed ogromnog pritiska uzrokovanog visokom temperaturom desio Veliki Prasak koji je raskomadao i na sve strane razbacao dijelove te mase. Od njih su se vremenom formirale zvijezde, planete i galaksije. Sovjetske svemirske stanice su 1986. godine poslale informacije koje potvrđuju teoriju ogromnog praska i širenja kosmosa koji je time prouzrokovan.
    Kao što vidiš moja teorija je veoma racionalna. Pitaj me za bilo koji naučni dokaz i ja ću ti ga izvući iz Kurana koji postoji prije 1400 godina.
    Teorija evolucije je ta, u stvari, teorija mašte. Oni nemaju ni jedan jedini dokaz a uporno je serviraju narodu.
    Što se tiče Adama i Eve njihova djeca su se vjerovatno incestom množili. Ali tako je moralo biti. U Kuranu se povodom toga kaže otprilike: "a što je bilo, bit će oprošteno".
    Condor- To o čemu ti pričaš su samo predpostavke. Za to što pričaš ne posjeduješ niti jedan dokaz. A koliko je samo naučnih dokaza upereno protiv teorije evolucije. Ti meni pričaš o procesima koji traju milionima godina a nemaš ni jedan od dokaza za to. Ali za razliku od tebe ja imam dokaz protiv toga pa čitaj:
    Sve do prije pedeset godina evolucionisti su tvrdili da 410 miliona godina star fosil Coelacantha je bio prelazni oblik iz vode na kopno. Živi primjerci ove ribe uhvaćeni su mnogo puta od kada su prvi put uhvaćeni u Indijskom okeanu 22 decembra 1938. godine, osiguravajući dobar primjer obima špekulacija u koje se upuštaju evolucionisti. Evolucionisti su tvrdili da je ova riba izumrla prije 70 miliona godina. Evolucionista, paleoantropolog J. L. B. Smith je rekao da on ne bi mogao biti više iznenađen čak i kad bi naišao na živog dinosaurusa. Živi Coelacanthi otkrili su koliko daleko evolucionisti mogu otići u dotjerivanju
    svojih imaginarnih scenarija. Nasuprot tvrdnjama, Coelacanthi nisu imali primitivna pluća, niti veliki mozak. Za organ koji su evolucionisti predstavili kao primitivna pluća ispostavilo se da nije bio ništa drugo do jedna lipidna kesa. Štaviše, Coelacanth, koji je predstavljen kao "kandidat za reptila koji je polako postajao pripremljen da prijeđe iz vode na kopno", bio je ustvari riba koja živi u dubinama okeana i koja se nikada ne približava površini bliže od 180 metara.
    Što se tiče nastanka čovječanstva tj. kada je prvi čovjek nastao se u Kuranu ne spominje. Vjerovatno zbog toga što nauka to nikada neće moći otkriti, već samo predpostaviti.
    Last edited by Mabus; 17-06-06 at 11:48.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intimna istorija covjecanstva
    By Lea in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-05, 21:38
  2. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •