Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 159

Thread: Nastanak covjecanstva

  1. #76
    Join Date
    May 2006
    Location
    bu2-montenegro
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e qq sta se ovdje radi HHAhaha
    povezuju se bog i liga sampiona qq.
    ne sad ozbiljno fala bogu da on postoji
    U raju je lijepo ali u paklu je ekipa :D

  2. #77
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    pa svi tragate za dokazima da bog postoji i onda bi bilo glupo da se dokaze ??????zasto nema zdravorazumskog objasnjenja?????pa zato sto bog postoji samo u vasim glavama........to ti je kao citav zaivot igras fudbal i oces da osvojis ligu sampiona i kad dodjes u finale uplasis se i promasis penal!!!!!!!!zasto bi taj dokaz obesmislilo postojanje ako on postoji???????cu bez vjere nismo ljudi............znaci vama je sve jedno postoji li ili nepostoji heheeh kad bi se dokazalo da postoji ne bi imali vise sto da radite,cime da se zanimate i onda bi vam bilo glupo jer ovako mlatite praznu slamu i potpuno vam odgovara.........nema logike u tvom postu
    pa dobro, to je covjekovo oprijedjeljenje. Razmisli kako bi Papa reagovao i sta bi rekao kaad bi pronasli zivot na nekoj drugoj planeti. Bi li ostao bez posla? Ne, imali bi jos vise vjernika jer bi ih crkva uvjerila da je Bog stvorio i zivot na ostalim planetama.
    Svaka naucna stvaka ti ide i u korist teoloskih, neki put i neprimjetno, ali ide, tako da bi novi zivot samo potvrdio status i dokaz da Bog postoji,
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #78
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    pa svi tragate za dokazima da bog postoji i onda bi bilo glupo da se dokaze ??????zasto nema zdravorazumskog objasnjenja?????pa zato sto bog postoji samo u vasim glavama........to ti je kao citav zaivot igras fudbal i oces da osvojis ligu sampiona i kad dodjes u finale uplasis se i promasis penal!!!!!!!!zasto bi taj dokaz obesmislilo postojanje ako on postoji???????cu bez vjere nismo ljudi............znaci vama je sve jedno postoji li ili nepostoji heheeh kad bi se dokazalo da postoji ne bi imali vise sto da radite,cime da se zanimate i onda bi vam bilo glupo jer ovako mlatite praznu slamu i potpuno vam odgovara.........nema logike u tvom postu
    vjeru imas u sebi, ili nemas, i to je to - sad ja da ti pricam i naglabam, tesko da bi me razumio.
    Just to slip the skin...

  4. #79
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    pa svi tragate za dokazima da bog postoji i onda bi bilo glupo da se dokaze ??????zasto nema zdravorazumskog objasnjenja?????pa zato sto bog postoji samo u vasim glavama........to ti je kao citav zaivot igras fudbal i oces da osvojis ligu sampiona i kad dodjes u finale uplasis se i promasis penal!!!!!!!!zasto bi taj dokaz obesmislilo postojanje ako on postoji???????cu bez vjere nismo ljudi............znaci vama je sve jedno postoji li ili nepostoji heheeh kad bi se dokazalo da postoji ne bi imali vise sto da radite,cime da se zanimate i onda bi vam bilo glupo jer ovako mlatite praznu slamu i potpuno vam odgovara.........nema logike u tvom postu
    Po covjeka bi bilo izuzetno opasno da dokaze da Bog postoji, jer bi na taj nachin covjek unishtio samog sebe... Covjek ima racionalnu i iracionalnu stranu, i obje su sastavni i veoma vazan dio covjekovog karaktera... Remecenje ovog balansa bi bilo pogubno...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Po covjeka bi bilo izuzetno opasno da dokaze da Bog postoji, jer bi na taj nachin covjek unishtio samog sebe... Covjek ima racionalnu i iracionalnu stranu, i obje su sastavni i veoma vazan dio covjekovog karaktera... Remecenje ovog balansa bi bilo pogubno...
    aj pojasni kako bi unistio sam sebe??????evo jedno prosto pitanje .... zasto vjerujete da bog postoji?ako vjerujete, vjerujete zbog necega i trazite dokaze njegovog postojanja i sto bi bio problem ako bi se dokazalo???recimo da je sve onako kao sto vjerujete raj pakao bla bla i sad svi znaju ako budu dobri idu u raj losi u pakao .......zar tako ne bi bilo svima lakse.........a ne ovako svi naglabaju neku svoju pricu lupetaju.......i to im odgovara..jer vazda mogu da nadju neki izgovor.......dokazat da ne postoji se ne moze jer cete vazda nac neki izgovor bas zato sto se to zasniva na iracionalnom

  6. #81
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    aj pojasni kako bi unistio sam sebe??????evo jedno prosto pitanje .... zasto vjerujete da bog postoji?ako vjerujete, vjerujete zbog necega i trazite dokaze njegovog postojanja i sto bi bio problem ako bi se dokazalo???recimo da je sve onako kao sto vjerujete raj pakao bla bla i sad svi znaju ako budu dobri idu u raj losi u pakao .......zar tako ne bi bilo svima lakse.........a ne ovako svi naglabaju neku svoju pricu lupetaju.......i to im odgovara..jer vazda mogu da nadju neki izgovor.......dokazat da ne postoji se ne moze jer cete vazda nac neki izgovor bas zato sto se to zasniva na iracionalnom
    Covjek je jednako racionalno i iracionalno bice... Pod racionalnim mozes da smatras cak i obicna covjekova mastanja, ali i borbu, teznju... Pomisli samo koliko je covjek napredovao samo zbog njegove teznje za Bogom... Pomisli samo koliko se stvari postiglo... Kada bi se tako otvoreno znalo da Bog postoji, sve bi se promijenilo, i medju-ljudski odnosi a i sami ljudi... Znajuci za samo postojanje Boga, covjek bi izgubio motivaciju da zivi, jer bi sve znao... Ako nishta, bog je simbol visheg, nedostignutog cilja, simbol sile koja ce nas uvjek tjerati da idemo naprijed. Eto na Boga mozes da gledash i kao na motivacionu metaforu, ako ne zelis nekako drugacije... Inace tvoj predjasnji post nisam bash najbolje razumio... naglabaju? izogovori? kako im odgovara? Ako referirash na religiju kao manipulaciju, onda molim te uochi razliku izmedju boga i religije, odnosno esencije i ideje...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  7. #82
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    ...Pomisli samo koliko je covjek napredovao samo zbog njegove teznje za Bogom... Pomisli samo koliko se stvari postiglo...Znajuci za samo postojanje Boga, covjek bi izgubio motivaciju da zivi, jer bi sve znao...
    E, vidis sa ovim se ne mogu sloziti.
    Prije svega, covjecanstvo je samo zaostajalo vjekovima upravo zbog vjerovanja u crkvu, koja je zastupnik Boga. I sam sam rekao - primjer medicina.
    Vjerovati da zrtvovanjem necijeg zivota covjek moze postici nesto, a to je trajalo vjekovima, sigurno nije bio napredak.
    Kada bi cojek znao da Bog postoji, a neki su tako sigurni u to, sigurno ne bi izgubio motivaciju, vec naprotiv, tezio bi da se suprodstavi njemu,a to bi otvorilo mnoga pitanja, i nastao bi brzi razvoj astronomije, medicine, fizike, matematike - sve da bi se doslo do Boga.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #83
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    E, vidis sa ovim se ne mogu sloziti.
    Prije svega, covjecanstvo je samo zaostajalo vjekovima upravo zbog vjerovanja u crkvu, koja je zastupnik Boga. I sam sam rekao - primjer medicina.
    Vjerovati da zrtvovanjem necijeg zivota covjek moze postici nesto, a to je trajalo vjekovima, sigurno nije bio napredak.
    Kada bi cojek znao da Bog postoji, a neki su tako sigurni u to, sigurno ne bi izgubio motivaciju, vec naprotiv, tezio bi da se suprodstavi njemu,a to bi otvorilo mnoga pitanja, i nastao bi brzi razvoj astronomije, medicine, fizike, matematike - sve da bi se doslo do Boga.
    Hehe......
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  9. #84
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako bi covjek znao da Bog postoji ne bi imalo vishe potrebe za razvijanjem jer ne bi imao chemu da tezi... Nauka u totalno krajnjem smislu tezi da objasni boga, i ako i kada se Bog pokaze/dokaze, nece imati potrebe da ima nauke... I ponovicu onaj post...

    Covjek je jednako racionalno i iracionalno bice... Pod racionalnim mozes da smatras cak i obicna covjekova mastanja, ali i borbu, teznju... Pomisli samo koliko je covjek napredovao samo zbog njegove teznje za Bogom... Pomisli samo koliko se stvari postiglo... Kada bi se tako otvoreno znalo da Bog postoji, sve bi se promijenilo, i medju-ljudski odnosi a i sami ljudi... Znajuci za samo postojanje Boga, covjek bi izgubio motivaciju da zivi, jer bi sve znao... Ako nishta, bog je simbol visheg, nedostignutog cilja, simbol sile koja ce nas uvjek tjerati da idemo naprijed. Eto na Boga mozes da gledash i kao na motivacionu metaforu, ako ne zelis nekako drugacije... Inace tvoj predjasnji post nisam bash najbolje razumio... naglabaju? izogovori? kako im odgovara? Ako referirash na religiju kao manipulaciju, onda molim te uochi razliku izmedju boga i religije, odnosno esencije i ideje...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  10. #85
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Ako bi covjek znao da Bog postoji ne bi imalo vishe potrebe za razvijanjem jer ne bi imao chemu da tezi... Nauka u totalno krajnjem smislu tezi da objasni boga, i ako i kada se Bog pokaze/dokaze, nece imati potrebe da ima nauke...
    Ni sa ovim se naravno encu sloziti. Cak i da se dokaze da Bog postoji, nauka ce uvijek da tezi tome da dokaze od cega je Bog postao/nastao, i da li ima visih od Boga. Jer ako postoji Bog, zbog cega ne bi postojao neko visi (veceg ranga) od njega.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToothY_bu2
    :lolblue::lolblue::lolblue:hahahahahahahahahahahah aha owo je bilo najjachi komentar do sad
    i uporedjenja neamaju weze s mozgom..!
    jos si ti mali (da ne kazem glup) za poredjenja

    @PHI ne slzem se sa citavim tvojim postom (ne znam zasto hehe) kako bi se promjenili medjuljudski odnosi?????u kom smislu promjenili????ako bi se znalo da bog postoji sve bi se znalo?????aj reci mi ovo:kako zamisljas boga?????kao starca duge sjede brade ,koa duha ..........i kako je to on stvorio zivot?????i od cega je on postao????ili on jednostavno postoji(normalno samo u glavama vjernika)?????a crkva je najvece zlo koje se moglo dogodit covjecanstvu......crkva je zabranjivala ucenja ,spaljivala na lomacu i sto sve nije radila da bi manipulisala ljudima....a u ime koga?????kako se postaje pop?????zavrsi se neka skola, jel????i kao on je sad glasnik boziji?????

  12. #87
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eeee.... Dosta je, necu vishe ni da pokushavam da diskutujem... Mnogo se pisalo o religiji, pogledajte moje predjasnje postove na islam i hriscanstvo, ili religija.. A dalje, Condore, mnogo mi smijesno zvuci to sto ti govorish da ima neceg veceg od boga... Smijesno je, jer bi tako moralo da se vraca unazad bez prestanka, ne? Ima nesto vece od Boga? Nema, znas li zasto... Zato sto je Bog od pocetka... A pocinje li ista prije pocetka... Mozda neki drugi pocetak... A pocetak svih pocetaka bio trebao da je Bog... Pitate me kako zamisljam boga,e ne zamisljam ga.. Dozivljavam ga, ili osjecam kao pocetak svih pocetaka, kao silu... Mozda je vrijeme bog, jer ono moze biti pocetak... Necu o tome da pricam... A dalje, imajte malo fokusa... Ja nikako nisam pricao o religiji Tote... Nisi podoban za diskusiju... Vec sam ti rekao da na religiju gledam na kao ideju... A samim tim sto su ideje, mogu postojati dok ima covjeka... I dok god su ideje, one su podlozne modifikacijama, promjenama...

    Ma dosta...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Možda je Bog stvorio čovjeka, ali možda je čovjek stvorio Boga...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #89
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Možda je Bog stvorio čovjeka, ali možda je čovjek stvorio Boga...
    Mozda, za to nismo sigurni... Ali zato ovo mozemo da kazemo za religiju... Ona je ideja, pa stoga nije univerzalna i uvjek se moze drugacije shvatiti zbog toga, ili se moze koristiti u razne svrhe... Religija je ipak opstala toliko dugo, jer je jedna od ideja religije kao ideje, i jedan od najvecih aduta to sto ona tezi da se predstavi kao univerzalna, i kao ona sa vjecno-lasting principima... Zato je pomalo i kontra-diktorna, jer je ipak ocigledno da je religija sredstvo manipulacije... (mislim da sam zapocheo thread o ovome, ali cini mi se da nisam imao vremena da puno postujem tamo, ali mozete da proverite). I zato ima onoga da je religija opijum ljudi... Ona je i opijum i oruzje... Jos jedan princip religije je da ona tezi dobru, ali isto tako se taj sami princip dobra koristi za loshe, za manipulaciju...

    Bog je nesto drugo, ako ga ima, a ima ga , on nije ideja, on je sila i postoji izvan nas... On je sve i nista... Svugdje je i nidje... Pocetak, i nishta, ali apsolutno nishta ga ne moze objasniti, pa nijedna religija... On se samo moze osjetiti, na trenutke, i to samo 0.00001% onoga sto on jeste, i divno je...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  15. #90
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    A dalje, Condore, mnogo mi smijesno zvuci to sto ti govorish da ima neceg veceg od boga... Smijesno je, jer bi tako moralo da se vraca unazad bez prestanka, ne? Ima nesto vece od Boga? Nema, znas li zasto... Zato sto je Bog od pocetka... A pocinje li ista prije pocetka... Mozda neki drugi pocetak... A pocetak svih pocetaka bio trebao da je Bog...
    Ne vidim zbog cega ne bi neko bio na vecem rangu od Boga. Tis se kao i spetembar slazes da je Bog vrijeme. Znaci, ukrotis vrijeme i nema Boga. A ako vec idemo tom logikom, putovanjem kroz vrijeme mi bi mogli da vidimo Boga, ili stvaranje istog.
    Tvoje objasnjenje da li ima nesto veeg ranga od Boga je lose. Dao sam tio konkretan primjer da ljudi ne bi odustali od nauke, vec bi se cak i vise razvili zbog istog.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Ne vidim zbog cega ne bi neko bio na vecem rangu od Boga. Tis se kao i spetembar slazes da je Bog vrijeme. Znaci, ukrotis vrijeme i nema Boga. A ako vec idemo tom logikom, putovanjem kroz vrijeme mi bi mogli da vidimo Boga, ili stvaranje istog.
    Tvoje objasnjenje da li ima nesto veeg ranga od Boga je lose. Dao sam tio konkretan primjer da ljudi ne bi odustali od nauke, vec bi se cak i vise razvili zbog istog.
    Ne mozes ici brze od svetlosti, sto kaze da ne mozes ici brze od vremena... Mozes samo nalaziti rupe u prostoru... (crvotocine)

    Nista ti meni fino nisi rekao, samo zakljucujes na osnovu pogresnih pretpostavki...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  17. #92
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Ne mozes ici brze od svetlosti, sto kaze da ne mozes ici brze od vremena... Mozes samo nalaziti rupe u prostoru... (crvotocine)
    Pod putovanejm kroz vrijeme, nisam mislio samo na ljudsku masinu, vec na bilo kakav oblik putovanja kroz vrijeme.

    Nista ti meni fino nisi rekao, samo zakljucujes na osnovu pogresnih pretpostavki...
    To isto ja mogu da kazem i za tvoja objasnjenja. Nijedan ni drugi ne mozemo da dokazemo da smo u pravu, bar ja ne mogu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tesko da mozes odvojit religiju od boga........a dok postoji ljudi postojace i bog zato sto postoji samo u vasim glavama.......sta je starije matematika ili covjek?????

    "On je sve i nista... Svugdje je i nidje... Pocetak, i nishta, ali apsolutno nishta ga ne moze objasniti, pa nijedna religija... On se samo moze osjetiti, na trenutke, i to samo 0.00001% onoga sto on jeste, i divno je..."

    prije da je nidje no svudje , prije da je nista no pocetak,prije da je nista no sve............nista ga ne moze objasniti al ti ga mozes osjetiti 0.00001%........kako ti znas da si ga smo toliko osjetio??kako znas da se samo toliko moze osjetiti??ovo porije lici na nekoga ko se naduvao (no hejt)...........prije ce bit da ti zakljucujes na osnovu pogresnih pretpostavki

    to da se ne moze ic brze od svjetlosti ne mozes bit 100% siguran jer da li si siguran da sve znas?nekad nisu imali ni struju.............da li je neko prosao kroz crvotocinu i vratio se????

    ti nemas odgovore na jednostavna pitanja i to ti ne odgovara.......o tim izgovorima sam ti pricao kad kazes da je sve i nista i da ga nista ne moze objasnit.........zato se ne moze dokazat da ne postoji(kako dokazat da nista ne postoji).........ili Mabusov izgovor ( ne znam sad ,da ne trazim al ide ovako nesto) "kad bi samo za njih na nebu otvorili kapiju rekli bi zacijelo samo nam se pricinjava"

  19. #94
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    tesko da mozes odvojit religiju od boga........a dok postoji ljudi postojace i bog zato sto postoji samo u vasim glavama.......sta je starije matematika ili covjek?????

    "On je sve i nista... Svugdje je i nidje... Pocetak, i nishta, ali apsolutno nishta ga ne moze objasniti, pa nijedna religija... On se samo moze osjetiti, na trenutke, i to samo 0.00001% onoga sto on jeste, i divno je..."

    prije da je nidje no svudje , prije da je nista no pocetak,prije da je nista no sve............nista ga ne moze objasniti al ti ga mozes osjetiti 0.00001%........kako ti znas da si ga smo toliko osjetio??kako znas da se samo toliko moze osjetiti??ovo porije lici na nekoga ko se naduvao (no hejt)...........prije ce bit da ti zakljucujes na osnovu pogresnih pretpostavki

    to da se ne moze ic brze od svjetlosti ne mozes bit 100% siguran jer da li si siguran da sve znas?nekad nisu imali ni struju.............da li je neko prosao kroz crvotocinu i vratio se????

    ti nemas odgovore na jednostavna pitanja i to ti ne odgovara.......o tim izgovorima sam ti pricao kad kazes da je sve i nista i da ga nista ne moze objasnit.........zato se ne moze dokazat da ne postoji(kako dokazat da nista ne postoji).........ili Mabusov izgovor ( ne znam sad ,da ne trazim al ide ovako nesto) "kad bi samo za njih na nebu otvorili kapiju rekli bi zacijelo samo nam se pricinjava"
    Bog i religija su sasvim drugacije stvari...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  20. #95
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Sada smo vec sada presli u religiju.... Nema pomena o nastanku covjeka.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Ajd da se malo vratim na pocetak:
    Quote Originally Posted by ToothY_bu2
    Shta se zna o nastanku covjecanstva...da li i vi mislite da su prvi ljudi na zemlji bili Adam i Eva i da je od njih nastalo covjecanstvo..!?Ili ste pristalica Darvinove teorije..!?
    Pa ako je postojala Eva je bila prvi prelaz izmedju simpanze ka covjeku.
    Zivjela je nedje u Zapadnoj ili Centralnoj Africi i hodala je malo cetvoronoske malo dvonoske. Cijeli zivot je uglavnom gladovala, grickala biljke i plodove i skrivala se od predatora. Kretanje na dvije noge davalo joj je superiornost u pokretljivosti i zaposljavalo njen mozak poslom oko "odrzavanja ravnoteze".
    Njeno potomstvo se kasnijim generacijama prosirivalo i evoluiralo do danasnjeg covjeka.
    Covjek u danasnjem smislu moze se reci da je nastao njedje oko 30 000 g. p.n.e.

    Quote Originally Posted by ToothY_bu2
    Ili pak u novije vrije se pobija Darvinowa teorija da je prvi zhivot nastao u moru i da je chowjek potekao iz mora..!?
    Ako imate neke podatke o nastanku covjecanstva objavite ih ovde ili pak imate neko mishljenje...odve se mozhete izkazati..!
    Zivot je prvo postojao u vodi. Prvi zivi organizmi sposobni da zive i na kopnu pojavili su se mnogo prije 300-400 miliona godina. Period dominacije dinosaurusa se moze smjestiti u period od 280 do 50 mil. god p.n.e.
    O covjeku mozemo govoriti samo u zadnjih 5 mil. god.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar
    Pa ako je postojala Eva je bila prvi prelaz izmedju simpanze ka covjeku.
    Zivjela je nedje u Zapadnoj ili Centralnoj Africi i hodala je malo cetvoronoske malo dvonoske. Cijeli zivot je uglavnom gladovala, grickala biljke i plodove i skrivala se od predatora. Kretanje na dvije noge davalo joj je superiornost u pokretljivosti i zaposljavalo njen mozak poslom oko "odrzavanja ravnoteze".
    Njeno potomstvo se kasnijim generacijama prosirivalo i evoluiralo do danasnjeg covjeka.
    Covjek u danasnjem smislu moze se reci da je nastao njedje oko 30 000 g. p.n.e.
    Jedan od rijetkih slučajeva da se ne složim sa tobom...

    Ne postoji biće koje je bilo i dvonožno i četvoronožno, odnosno ne postoji biće koje se može kretati na oba načina. Zašto, zato što je to ogromno rasipanje energije i samim tim bespotrebno je. Treba tražiti drugi razlog.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Bugi
    Jedan od rijetkih slučajeva da se ne složim sa tobom...

    Ne postoji biće koje je bilo i dvonožno i četvoronožno, odnosno ne postoji biće koje se može kretati na oba načina. Zašto, zato što je to ogromno rasipanje energije i samim tim bespotrebno je. Treba tražiti drugi razlog.
    Moze, to je i prvim vrstama dinosaurusa davalo prednost u odnosu na druge vrste. Medjutim dinosaurusi nijesu razvili prednje udove za slozenije pokrete.
    Dok miruju ili se sporo krecu oslanjaju se na sve cetiri jer lakse odrzavaju ravnotezu a kada trce to rade samo sa dvije noge.
    Postepeno mogu da savladaju dvonozno kretanje pri manjoj brzini i mirovanju.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Jedan od rijetkih slučajeva da se ne složim sa tobom...

    Ne postoji biće koje je bilo i dvonožno i četvoronožno, odnosno ne postoji biće koje se može kretati na oba načina. Zašto, zato što je to ogromno rasipanje energije i samim tim bespotrebno je. Treba tražiti drugi razlog.
    Postoji Odnosno postojalo je!
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da nema covjeka koji ako pogleda BBC-jev serijal Plava planeta koji nece zanijemiti pred onim sto je mogao samo Bog da stvori a ne neka puka slucajnost velikog praska ili neke teorije evolucije koja je prevazidjena kao teorija..... Ljudi, pa zar vi mislite da je slucajno kako sve u prirodi ima savrsen raspored? .... i da sve treba da stane pod neku covjeciju teoriju postanja...

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intimna istorija covjecanstva
    By Lea in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-05, 21:38
  2. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •