Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 159

Thread: Nastanak covjecanstva

  1. #51
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Hahaha Znas, kako, i ja vjeruejm u Boga, ali na drugaciji nacin, ja vjerujem da je covjek na zemlji i pokusava da se usavrsi, ukoliko se ne usavrsi, ima ponovni pokusaj usavrsavanja, reinkarnacija, i tako dok ne postane savrsen - Bog.
    DA ne ispadne da sam protiv bilo kakve vjere, samo ne prihvatam neke opsta misljenej, kao vec navedeno da ej Bog stvorio svijet i covjeka.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #52
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Banjo, kad bih ti ja, ili bilo ko, dao neki "zdravorazumski" dokaz da Bog postoji, obesmislili bi samo postojanje Boga, jer ne bi bilo vise potrebe da vjerujemo da Bog postoji, ostalo bi golo opstajanje... Bez vjere, nijesmo ni ljudi, vec nesto drugo, karika u evoluciji, koja se opet nastavlja, produkt puke slucajnosti, nesvjesni svjedoci besmisla... Dok nijesmo postali svjesni Boga, nijesmo bili ni svjesni vremena - a ta relacija - vremena koje je Bog "pokrenuo" po zakonima koje mi postepeno otkrivamo, i tako saznavamo koliko smo "ograniceni" u fizickom smislu - i samog Boga, kao vrhunske, pozitivne, nevremenske, neprolazne sile sposobne da bude potpuno izopstene od toka vremena koje nam je podareno, dakle sama ta relacija je sustina trazenja smisla naseg postojanja. Nas, koji smo postavsi svjesni toka samog vremena; i stekavsi samim tim svijest o beskonacnom, u pogledu bilo koje od 5 dimenzija - postali istovremeno svjesni sopstvene ogranicenosti u svijetu tih zakona...

    I gdje je kljuc? U nama samima! U saznanju da smo mi sami dio Bozanske klice, moci promisli, pa makar i djelic. U saznanju da koliko god sitni i nebitni bili, mi jedini jesmo svjedoci jedne kosmiscke borbe nistavila, prolaznosti sa jedne i vjecnosti, apsolutne istine sa druge strane - borbe koja prozima svaki neutron ovog kosmosa, svaku misao, trenutak.

    Naravno, ti tu borbu vidis kroz reinkarnaciju, put ka savrsenstvu, ja je opet vidim na drugaciji nacin, jer mislim da je svaka individua dobila pravo na sopstveno, nezavisno postojanje, sopstvenu borbu do spoznaje vjecnosti - kroz spoznaju sopstvene poniznosti, a istovremeno i velicine. Jer pred Bogom je i ona trina u vidu jednog elektrona, i sva beskrajna velicina vasione, jednaka - jer su dio iste sile, postojanja, iz istog nistavila dotaknuti Bozijom Rijecju su nastali.

    Zakomplikovah li mnogo?
    Just to slip the skin...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by Condor
    Hahaha Znas, kako, i ja vjeruejm u Boga, ali na drugaciji nacin, ja vjerujem da je covjek na zemlji i pokusava da se usavrsi, ukoliko se ne usavrsi, ima ponovni pokusaj usavrsavanja, reinkarnacija, i tako dok ne postane savrsen - Bog.
    Hehehe...
    Zato treba meditirati po vazdan, spavati na ekserima i obozavati krave... :-)
    Ako dok hodas po vodi primijetis da iz tvojih stopa nicu cvjetovi lotusa - nista strasno desava se ... ;-)

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by getaway blues
    Banjo, kad bih ti ja, ili bilo ko, dao neki "zdravorazumski" dokaz da Bog postoji, obesmislili bi samo postojanje Boga, jer ne bi bilo vise potrebe da vjerujemo da Bog postoji, ostalo bi golo opstajanje... Bez vjere, nijesmo ni ljudi, vec nesto drugo, karika u evoluciji, koja se opet nastavlja, produkt puke slucajnosti, nesvjesni svjedoci besmisla...
    Knjiga "Autostoperski vodic kroz galaksiju" - Daglas Adams
    ....
    Dokaz da nepostoji Bog:
    "Vavilonska ribica nije mogla nastati evolucijom - slucajno, znaci neko je stvorio. Jedino ko je mogao stvoriti je Bog sto je dokaz da On postoji.
    Bog je rekao: "Odbijam da ostavim dokaz svog postojanja jer bez vjere ja sam nista"
    Pa prema sopstvenim rijecima Bog ne postoji" Q.E.D.

    Bog nestade u oblaku logicke magle a matematicar gine na pjesackom prelazu dokazujuci da je bijelo crno
    ....

    * Napisao sam ovo po sjecanju pa nijesm siguran da bas ovako pise
    * Q.E.D. (quod errat demonstrandum (lat.) - "sto je trebalo dokazati") oznaka za kraj dokaza
    * Vavilonska ribica - ribica koju izvadis iz akvarijuma i ubacis u uvo. Prevodi mozdane talase (ili govor) prisutnih tako da mozes da ih razumijes bez obzira na kom jeziku pricali. Naravno nije mogla nastati evolucijom ...

  5. #55
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ok, postujem ja vase misljenje getaway_blues i septembar Vi vjerujete u to, ja sam vise ovako hinduisticki oprijedjeljen.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #56
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Usput, septembar, studiras ili zavrsavas filozofiju?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    budva
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma septembar je loodak bre :P
    Bongiorno Italia bongiorno Maria
    Cogli occhi pieni di malinconia

  8. #58
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Ok, postujem ja vase misljenje getaway_blues i septembar Vi vjerujete u to, ja sam vise ovako hinduisticki oprijedjeljen.
    a sta ti to znaci: "ja sam hinduisticki opredijeljen"? objasni mi? ili je to samo fraza?
    Just to slip the skin...

  9. #59
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam mnogo vremena pa cu brzo... kada se pricha o nastanku covjecanstva, obichno se ljudi dijele na dvije grupe, ono ili Darvinisti, ili oni sto vjeruju u Boga...A ja kazem, zasto ne ujedinimo obje... Zar vam nije logicno da je Bog stvorio evoluciju, koja je pak samoregulativna ili sastavljena od nekoliko pravila, zakona, te zbog toga ne prestaje? Meni je ovo sasvim logicno, jer evoluciju ne mozemo pobiti, ali nije sve zasnovano na evoluciji, zato sto je potreban pocetak... (dobro, ovo oko pocetka, time se bavio fino i Hawking, no necemo o njemu...)
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  10. #60
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Nemam mnogo vremena pa cu brzo... kada se pricha o nastanku covjecanstva, obichno se ljudi dijele na dvije grupe, ono ili Darvinisti, ili oni sto vjeruju u Boga...A ja kazem, zasto ne ujedinimo obje... Zar vam nije logicno da je Bog stvorio evoluciju, koja je pak samoregulativna ili sastavljena od nekoliko pravila, zakona, te zbog toga ne prestaje? Meni je ovo sasvim logicno, jer evoluciju ne mozemo pobiti, ali nije sve zasnovano na evoluciji, zato sto je potreban pocetak... (dobro, ovo oko pocetka, time se bavio fino i Hawking, no necemo o njemu...)
    /me se slaze kombinacija kreacionizma i darvinizma bi bila dobro resenje...jedno bi dopunjavalo drugo,s obzirom nijedna od ovih teorija nije u potpunosti prihvacena
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  11. #61
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues
    a sta ti to znaci: "ja sam hinduisticki opredijeljen"? objasni mi? ili je to samo fraza?
    NNe sjekiraj se, nisam hinudisticki oprijedjeljen, to nije ni frza, vec sala Ali, po mojim vjerovanjima spadam u grupu tih istocnih religija.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #62
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Zar vam nije logicno da je Bog stvorio evoluciju, koja je pak samoregulativna ili sastavljena od nekoliko pravila, zakona, te zbog toga ne prestaje?
    Meni nije logicno, a sa sovim ces razocarati ciste vjernike.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A svaki pravi vjernik bi trebao da zna da je religija bez nauke slijepa, isto kao sto bi i svaki naucnik trebao da zna da je nauka bez religije jadna...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Condor
    Usput, septembar, studiras ili zavrsavas filozofiju?
    Imam jos jedan ispit da zavrsim PMF-B smjer.
    Interesuje me programiranje, fizika, "grudi djevojacke" ... :-)
    Moze od toga da se napravi "filozofija"...
    Last edited by septembar; 28-05-06 at 14:48.

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by ToothY_bu2
    Ma septembar je loodak bre :P

    .... a ko je lood ne budi mu drug.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    budva
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    Meni nije logicno, a sa sovim ces razocarati ciste vjernike.
    Slazem se i meni je owo totalno gloopo...!
    Bongiorno Italia bongiorno Maria
    Cogli occhi pieni di malinconia

  17. #67
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa dobro, ne budite tako ostri... ja sigurno ne bih rekao za nesto sto ste vi kazali da je glupo... mozda bih samo rekao da se ne slazem...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  18. #68
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    budva
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hhehehehe ma dobro!Kazem ti to s obzirom da mi je owo shto
    si rekao weoma nelogicno i nekako mi neide...ali ipak shto znam..! :P
    Bongiorno Italia bongiorno Maria
    Cogli occhi pieni di malinconia

  19. #69
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar
    Imam jos jedan ispit da zavrsim PMF-B smjer.
    Interesuje me programiranje, fizika, "grudi djevojacke" ... :-)
    Moze od toga da se napravi "filozofija"...
    A vidi se da si vezan za nauku Pa ste nasli ti matematicar i getaway_blues elektrotehnicar ad me znalazite odje po forumu...
    Nije fer.


    pa dobro, ne budite tako ostri... ja sigurno ne bih rekao za nesto sto ste vi kazali da je glupo... mozda bih samo rekao da se ne slazem...
    Niko nije rekao daje glupo, vec samo da nije logicno po mom i toothy-evom misljenju.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #70
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToothY_bu2
    Hhehehehe ma dobro!Kazem ti to s obzirom da mi je owo shto
    si rekao weoma nelogicno i nekako mi neide...ali ipak shto znam..! :P
    Meni ima logike itekako...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    A vidi se da si vezan za nauku Pa ste nasli ti matematicar i getaway_blues elektrotehnicar ad me znalazite odje po forumu...
    Nije fer.



    Niko nije rekao daje glupo, vec samo da nije logicno po mom i toothy-evom misljenju.
    ti znas dobro koliko mene fakultet interesuje... a ako ti treba sto literature o filozofiji, slobodno se javi. to ces kod mene naci, a bilo koju knjigu sa drugog semestra 3e godine etfa teze... mozda elektroenergetiku, cini mi se da je kopirah nedje u februaru
    Just to slip the skin...

  22. #72
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Hahahah znas kako, ni mene ne interesuju nesto knjige iz filozofije, a ni trece etf-a Bez, ako enmas koji dobar broj Politikinog Zabavnika...
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #73
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uuuu, imam ti nekih starih brojeva iz 80-ih, to cu ti dopremiti negdje...
    Just to slip the skin...

  24. #74
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues
    kad bih ti ja, ili bilo ko, dao neki "zdravorazumski" dokaz da Bog postoji, obesmislili bi samo postojanje Boga, jer ne bi bilo vise potrebe da vjerujemo da Bog postoji, ostalo bi golo opstajanje... Bez vjere, nijesmo ni ljudi, vec nesto drugo, karika u evoluciji, koja se opet nastavlja, produkt puke slucajnosti, nesvjesni svjedoci besmisla... Dok nijesmo postali svjesni Boga, nijesmo bili ni svjesni vremena - a ta relacija - vremena koje je Bog "pokrenuo" po zakonima koje mi postepeno otkrivamo, i tako saznavamo koliko smo "ograniceni" u fizickom smislu - i samog Boga, kao vrhunske, pozitivne, nevremenske, neprolazne sile sposobne da bude potpuno izopstene od toka vremena koje nam je podareno, dakle sama ta relacija je sustina trazenja smisla naseg postojanja. Nas, koji smo postavsi svjesni toka samog vremena; i stekavsi samim tim svijest o beskonacnom, u pogledu bilo koje od 5 dimenzija - postali istovremeno svjesni sopstvene ogranicenosti u svijetu tih zakona...

    I gdje je kljuc? U nama samima! U saznanju da smo mi sami dio Bozanske klice, moci promisli, pa makar i djelic. U saznanju da koliko god sitni i nebitni bili, mi jedini jesmo svjedoci jedne kosmiscke borbe nistavila, prolaznosti sa jedne i vjecnosti, apsolutne istine sa druge strane - borbe koja prozima svaki neutron ovog kosmosa, svaku misao, trenutak.

    Naravno, ti tu borbu vidis kroz reinkarnaciju, put ka savrsenstvu, ja je opet vidim na drugaciji nacin, jer mislim da je svaka individua dobila pravo na sopstveno, nezavisno postojanje, sopstvenu borbu do spoznaje vjecnosti - kroz spoznaju sopstvene poniznosti, a istovremeno i velicine. Jer pred Bogom je i ona trina u vidu jednog elektrona, i sva beskrajna velicina vasione, jednaka - jer su dio iste sile, postojanja, iz istog nistavila dotaknuti Bozijom Rijecju su nastali.

    Zakomplikovah li mnogo?
    pa svi tragate za dokazima da bog postoji i onda bi bilo glupo da se dokaze ??????zasto nema zdravorazumskog objasnjenja?????pa zato sto bog postoji samo u vasim glavama........to ti je kao citav zaivot igras fudbal i oces da osvojis ligu sampiona i kad dodjes u finale uplasis se i promasis penal!!!!!!!!zasto bi taj dokaz obesmislilo postojanje ako on postoji???????cu bez vjere nismo ljudi............znaci vama je sve jedno postoji li ili nepostoji heheeh kad bi se dokazalo da postoji ne bi imali vise sto da radite,cime da se zanimate i onda bi vam bilo glupo jer ovako mlatite praznu slamu i potpuno vam odgovara.........nema logike u tvom postu

  25. #75
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    budva
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler
    pa svi tragate za dokazima da bog postoji i onda bi bilo glupo da se dokaze ??????zasto nema zdravorazumskog objasnjenja?????pa zato sto bog postoji samo u vasim glavama........to ti je kao citav zaivot igras fudbal i oces da osvojis ligu sampiona i kad dodjes u finale uplasis se i promasis penal!!!!!!!!zasto bi taj dokaz obesmislilo postojanje ako on postoji???????cu bez vjere nismo ljudi............znaci vama je sve jedno postoji li ili nepostoji heheeh kad bi se dokazalo da postoji ne bi imali vise sto da radite,cime da se zanimate i onda bi vam bilo glupo jer ovako mlatite praznu slamu i potpuno vam odgovara.........nema logike u tvom postu
    :lolblue::lolblue::lolblue:hahahahahahahahahahahah aha owo je bilo najjachi komentar do sad
    i uporedjenja neamaju weze s mozgom..!
    Bongiorno Italia bongiorno Maria
    Cogli occhi pieni di malinconia

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Intimna istorija covjecanstva
    By Lea in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-05, 21:38
  2. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •