View Poll Results: Da li želiite da imate djecu?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Da, sa zadovoljstvom!

    78 56.12%
  • Ne, ne želim, moja sloboda nema cijenu!

    6 4.32%
  • Da, ali samo ako se steknu uslovi!

    24 17.27%
  • Nijesam razmišljao o tome, ali možda jednog dana...

    1 0.72%
  • Ne zasad... ali ko zna, možda promijenim mišljenje....

    13 9.35%
  • Ne pada mi na pamet, djeca su dosadna!

    3 2.16%
  • Želim jer se to očekuje od mene!

    1 0.72%
  • Ne razmišljam o tome uopšte!

    2 1.44%
  • Bih i želim, ali kako?! Kriza, muka...

    5 3.60%
  • Nijedna opcija mi ne odgovara....

    14 10.07%
Multiple Choice Poll.
Page 49 of 51 FirstFirst ... 3945464748495051 LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 1257

Thread: Roditeljstvo, da ili ne?

  1. #1201
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,967
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Jes bas ne razmnozavaju se zbog planete aok

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  2. #1202
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Paradox je što se najviše djece rađa u siromašne/najmanje u bogate familije.
    E sad,što se brige o planeti tiče tu su isti osim Grete.Lol

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  3. #1203
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,862
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Hmmmm sta je bogata familija ??? No da ne ostavljamo prostor za polemiku..
    Samo sloge krtole i sira ....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  5. #1204
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    14,916
    Thanks Thanks Received 
    4,193
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Jes bas ne razmnozavaju se zbog planete aok

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Ne razmnožavamo se većinom jer smo sebični. Svi. A i ogroman je problem steriliteta. Ogroman.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  7. #1205
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    A sterilitet je mozda i najveca 'taboo' tema kod nas trenutno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  9. #1206
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Paradox je što se najviše djece rađa u siromašne/najmanje u bogate familije.
    E sad,što se brige o planeti tiče tu su isti osim Grete.Lol

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Paradox je kod nas shto ogroman broj budaletina,shto mushkih shto zenskih,imaju djecu,chak chesto imam osjecaj da se i ta djeca chude chija su!
    ...

  10. #1207
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  12. #1208
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne razmnožavamo se većinom jer smo sebični. Svi. A i ogroman je problem steriliteta. Ogroman.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Kolega ovo oko sebičnosti je svima čini mi se zbunjujuće, a i koristi se kako kome odgovara, u zavisnosti od konteksta.

    Najviše volim kontekst koji daju popovi.

    No, ajde da čujemo i neke druge kontekste
    o toj sebičnosti, može?

    Pucajte.
    "I shut my mouth and hold the light"

  13. #1209
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Mislim da je licna stvar da li neko zeli da ima djecu ili ne, mogu ja da se slazem ili ne slazem sa tom osobom ali to je pravo te osobe da odluci sta zeli...najgore od svega je sto najvise muskarci komentarisu zene koje ne zele da imaju djecu, kao muskarci znaju kroz sta prolazi zena kad je trudna ili tokom porodjaja, mislim da bi muskarci trebalo malo da skalaju i da gledaju svoj posao i ako pojedini misle da je najteze ga napravit a zena posle uziva i prolazi kroz blagostanje, probajte pa pricajte do tada niti jedan muskarac nema pravo da bilo sta kaze zeni vezano za imati/nemati djecu...

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  15. #1210
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    14,916
    Thanks Thanks Received 
    4,193
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Kolega ovo oko sebičnosti je svima čini mi se zbunjujuće, a i koristi se kako kome odgovara, u zavisnosti od konteksta.

    Najviše volim kontekst koji daju popovi.

    No, ajde da čujemo i neke druge kontekste
    o toj sebičnosti, može?

    Pucajte.
    Ne mogu se popovi preskočiti ni na jednoj temi. Koleginice.
    Oko moje drago prosto je, sebičnost. Hoćemo da olakšamo sebi život. I nema veze sa ovim što kolega istrabunja oko prava da neko želi ili ne želi da ima djecu. To je sigurno. Niko ne može natjerati ženu da rodi. Tako da kolega ne otkrivaš toplu vodu. Svi to znamo. Ono što sam htio reći, jeate da smo jednostavno sebični, da biramo lakši put. Idemo putem predivnog života na društvenim mrežama. A djecu sigurno nije lako podizati u ovom vremenu, još ako ćemo da ih usmjerimo na neki pravilan put. A onda se zapitao da li je to uopšte pravilan put. Tema je opširan i može da se ide u razne dubine. Ali na kraju se svede na ono u šta ulažemo to i dobijemo. Neki ulažu uposao, neki u djecu, neki u dobar provod itd.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  16. #1211
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Generalno okolina treba malo da skala sa očekivanjima da čim dosegneš neke godine moraš automatski uploviti u brak i proizvesti potomstvo a ne daj Bože da pređeš tu imaginarnu crtu bez rezultata na tom polju - već si za žaljenje.

    Taj i takav pritisak okoline u konačnom stvara toksične brakove, nesretna djetinjstva i razorene domove.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  18. #1212
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,862
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Ne treba prvo potomsvo pa onda brak ...po zelji ...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  19. #1213
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne mogu se popovi preskočiti ni na jednoj temi. Koleginice.
    Oko moje drago prosto je, sebičnost. Hoćemo da olakšamo sebi život. I nema veze sa ovim što kolega istrabunja oko prava da neko želi ili ne želi da ima djecu. To je sigurno. Niko ne može natjerati ženu da rodi. Tako da kolega ne otkrivaš toplu vodu. Svi to znamo. Ono što sam htio reći, jeate da smo jednostavno sebični, da biramo lakši put. Idemo putem predivnog života na društvenim mrežama. A djecu sigurno nije lako podizati u ovom vremenu, još ako ćemo da ih usmjerimo na neki pravilan put. A onda se zapitao da li je to uopšte pravilan put. Tema je opširan i može da se ide u razne dubine. Ali na kraju se svede na ono u šta ulažemo to i dobijemo. Neki ulažu uposao, neki u djecu, neki u dobar provod itd.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Prvo kazes da trabunjam pa se slazes sa tim sto sam istrabunjao

  20. #1214
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ko nije gledao komediju koja postaje dokumentarac, dovoljan je uvod da zaintrigira:


  21. #1215
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,862
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Rece EKV
    nekad davno si mogao dijete kad vidis da radi neku stetu da ufatis za usi i das koju vaspitnu... a onda kad dodje kuci nejgovi mu dodaju jer se znalo da je neki zajeb napravilo... a danas, poprijeko ga pogledas dodje ti vojska na adresu...

    Grdno vrijeme doslo da đeca roditeljima komanduju

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  22. The Following 4 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  23. #1216
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Pa to je prosto logika podižeš generacije na prijetnjama,batinama i tako tim metodama i onda dobiješ generaciju koja je u tome mada faka maestro.
    A što ste očekivali životavi.

    Umjesto ka Finci.
    No pasaran!

  24. #1217
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Upoznala sam i poznajem osobe koje nijesu htjele rano da prave đecu, koje su čekale da se ovo ili ono dogodi, sredi i sl, takodje znam i one koji nijesu odusevljeni bili time da imaju djecu uopšte, ne zato što ne vole djecu nego manje više nijesu htjeli da "žrtvuju" ništa...e sad, postoje oni koji niejsu htjeli i nijesu nikad imali i to je to, što neko reče gore, vlasnik je svoga života pa neka ga živi kako želi, ali starno nijesam upoznala osobu koja nije bila luda za idejom da bude roditelj pa je ipak postala roditelj zbog ovih ili onih okolnosti, a da se pokajala!
    Mislim da je ovih par takvih koje poznajem, najposveceniji roditelji koji postoje i presrećni što su promijenili misljenje.
    Lično vjerujem da bi tako bilo sa svakim, ali naravno, ne sporim pravo da ljudi odlucuju o svome potomstvu prema svojoj želji.

    Ja bih rekla da su to odgovorne osobe koje su svjesne da podizati dijete nije mačiji kašalj i koje prosto imaju sumnju i u svoje sposobnosti da to odrade valjano i generalno vjerujem da su to uvijek osobe koje imaju neke strahove i sumnje u vezi sa okruzenjem u kojem bi trebalo da se podiže to njihovo dijete....kako sada stvari stoje ja im se ne cudim...ali bez obzira na sve vjerujem da bi promijenili misljenje kad bi ipak postali roditelji. Možda grijesim ali to ne mozemo znati, tj mozda neko postoji kome se desilo pa se ipak pokajao?
    Mislim, jako veliki broj ljudi odbija da ima kucnoga ljubimca a kada im dodje u kucu zbog necije zelje postanu najzaljubljeniji u tog kucnog ljubimca...ljudi su prosto emotivna bića i mislim da je potpuno nenormalno imati pored sebe malo nemocno bice i ne zavoljeti ga....ali opet ponavljam, odluka da ne želiš da prolaziš kroz emotivne roller costere zbog đeteta je potpuno legitimna.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  26. #1218
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pa to je prosto logika podižeš generacije na prijetnjama,batinama i tako tim metodama i onda dobiješ generaciju koja je u tome mada faka maestro.
    A što ste očekivali životavi.

    Umjesto ka Finci.
    Ja se vala ne bih slozila....ne velim da nema svakavoga svijeta, ali ove danasnje generacije koje su vaspitavane uz prit ili kaiš pa i po koji šamar su bas naprotiv roditelji koji svojoj djeci bas dozvoljavaju široku autonomiju....ima sigurno izuzetaka, ali bas nekako ispada, da svaka generacija živi u sve većoj porodičnoj demokratiji....nijesam primijetila da je otac koji je odrastao u strogoj porodici isto tako ili grdje stog otac....prije će biti da je sve ono što je njemu kao djetetu smetalo, primijenio tako da njegovo dijete ne osjeti u svom djetinjstvu.
    Ne pričam o situacijama dje su djeca maltretirana i zlostavljana psihofizički, vjerujem da to ostavi tragove na duši i da je tesko, ako su se sadistički prema tebi odnosili, ne izbaciti svoj bijes na nekome kome možeš...ja se nadam da to ipak nije pravilo, nego izuzetak
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  27. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  28. #1219
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Što znam zvončice ne vidim prosto smisao u vaspitanju tipa opaliti šamarčinu nekome ko je slabiji od tebe.

    Barem moji nisu imali takve metode,a na kraju krajeva kakva poruka se šalje nekome ko je slabiji od tebe a u tebi pri tom vidi boga ka što svako dijete vidi boga u ocu i majki i oni mu deset puta jači opale šamarčinu.
    Moj otac je imao autoritet tako što bi nas samo mrko pogledao.
    Moj đed koji je bio vojno lice recimo nikad nije tukao svoje kćerke imao je disciplinske metode ali nikad nije gubio kontrolu nad sobom da povisi ton ili dalekobilo fizički kazni makanjice.
    Ako ćemo realno da sagledamo to nije autoritet no panika i gubljenje kontrole.
    No pasaran!

  29. #1220
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Koliko imas djece? Kolika su?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  30. #1221
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Istina je nedje izmedju toga sto pricate . U danasnje vrijeme djeca kolo vode i previse im se daje na snazi . U nase vrijeme se znalo sto se moze a sto ne moze . Znalo se da ja ne mogu da komandujem roditeljima dje cemo da idemo , kad cemo da idemo , koliko ostajemo , kako se ponasa u goste , kako se ponasa na ulicu , u prodavnicu … mene nikad vala nisu bili ali se imalo to straho-postovanje . Danas djeca oce da te biju a ne da se boje tebe . Zamisli kako se tek okuraze kad krenu u skolu pa ih profesor/profesorica ne smije mrko pogledat …

    Nisam za to da se djeca mlate ali nikome nista nije bilo od par cupanja za zulufe ili prutica po nogu ili ruku . Nisam isto tako da dijete od straha ne smije kuci doci kad napravi nesto sto ne valja i to je grozno i vj ostavlja traume ali se isto mora znati neki red i moraju se u zivotu snositi posledice ( kako kao djeca tako i kao odrasli)

    Ps. Jedan moj drug u osnovnu skolu je bio bas hirovit ,bio je ono stetno hirovit. Sjecam se situacija dje bi slomio nesto u ucionici ili napravio jednostavno neku stetu i vazda je prebacao krivicu na drugoga , a njegova majka je dolazila i govorila moje dijete nijeee nego ga okrivise ni duznog ni krivog i vjerovala mu je slijepo. Imao je uvijek full podrsku . Sto je najjgore i kasnije kad je odrastao veliki konj nije se promijenio no je nastavio sa za*ebancijama i dalje su roditelji govorili nije on nego ga je drustvo naceralo … e nas je problem sto je ovaj slucaj bio u nase vrijeme rijedak a danas 90% djece ima ovakvu podrsku od roditelja i nije njihovo dijeeeete nista napravilo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  31. The Following 4 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  32. #1222
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Koliko imas djece? Kolika su?
    Ja sam gora od sve đece.Lol

    Pušti to mexico nećemo sad oko toga jednostavno sam pri stavu da nema potrebe fizički kažnjavati dijete da bi ga ka vaspitao.Govorim onako kako sam odrasla nikad probleme nismo roditeljima pravili niti kažem opet moja majka i njene sestre koje su tako odrasle,a dok recimo s očeve strane u surovoj nekoj sredini na planinskim krševima su odrasli bogumi i uz dobre batine i surove uslove.

    Jesu njegovi bolje znali ne znam tako je to bilo.
    Ja samo velim da se može i bez batinanja podizati đeca.Evo su u Švedsku i Finsku budale a mi smo ka nekakvi carevi.
    I ođe završavam diskusiju na temu ja sam jednostavno protiv batina i galame i smatram to slabošću roditelja prije no autoritetom i to je prosto moj stav može biti da nije ispravan ali je moj.
    No pasaran!

  33. #1223
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Đecu kažnjavat isključivo finansijski i neispunjavanjem onoga što najviše žele. A ako histerišu zbog toga, onda ih špicat.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  34. #1224
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ja sam gora od sve đece.Lol

    Pušti to mexico nećemo sad oko toga jednostavno sam pri stavu da nema potrebe fizički kažnjavati dijete da bi ga ka vaspitao.Govorim onako kako sam odrasla nikad probleme nismo roditeljima pravili niti kažem opet moja majka i njene sestre koje su tako odrasle,a dok recimo s očeve strane u surovoj nekoj sredini na planinskim krševima su odrasli bogumi i uz dobre batine i surove uslove.

    Jesu njegovi bolje znali ne znam tako je to bilo.
    Ja samo velim da se može i bez batinanja podizati đeca.Evo su u Švedsku i Finsku budale a mi smo ka nekakvi carevi.
    I ođe završavam diskusiju na temu ja sam jednostavno protiv batina i galame i smatram to slabošću roditelja prije no autoritetom i to je prosto moj stav može biti da nije ispravan ali je moj.
    Razumijem da imas svoj stav o ovome i postujem to. Kako ti rece, bila u pravu ili ne. Ali jedno je imati stav o necemu ( a manje vise svi imamo neki stav o, manje vise, svemu) a drugo imati iskustvo, pa na osnovu njega zuzeti stav. Mi, juznjaci, svakako imamo drugaciji temprament, narav, ponasanje...od naroda sa sjevera. Drugacije vaspitavamo djecu, drugacije, kroz istoriju, su i vladari vladali ovim prostorima u odnosu na ove koje ti pominjes. Majka rodi dvoje djece, pa jedno bude kao jagnje, drugo manito, da i na zvijezde laje. Nekom djetetu mozes stvari obajsnit pricom, naucit ga ponasanju, drugo opet, ne cuje nista. Ja mogu da ti navedem primjer jednog mojeg sestrica, ne postoji ta prica koja je mogla na njega uticati, a pricala je ova sestra sa njim ako je i jedna majka, da ga ostavis samoga u kucu, za dva sata ne bi ostala cigla na ciglu od nje. Od oca se bojao kao djavo od krsta i kad je on tu, ovaj je bio kao bubica. Bogu fala (ili zetu da zahvalim ), izrastao je u odlicnog momka, zavrsio fakultet, doktorirao... Sve u svemu, nije svako dijete isto i ne pristupa se svakom djetetu na isti nacin. Ali kad dodje do toga da prica ne pomaze, da kazne, tipa, nema vani, nema telefona, igrica,...ne daju rezultat...sto cemo onda? Duga je ovo i slozena prica da bi se svelo na nekoliko stvari tipa "djecu treba tuci, "djeca treba da imaju strah" "ne treba tuci slabije" "kako to u druge zemlje"....i tako to.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  35. The Following 10 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  36. #1225
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Đecu kažnjavat isključivo finansijski i neispunjavanjem onoga što najviše žele. A ako histerišu zbog toga, onda ih špicat.
    Moj komsija ima troje djece, dvoje starijih (osnovci) izuzetno dobra djeca, vaspitana, ovaj mali najmladji, ima oko tri godine...e kakav je to pakao, u stanju je sat vremena da place bez prestanka ako nije po njegovme, i to ga ja cujem kad sam u kucu. Ako mu to ne upali, pocinje glavom u zid ili u vrata da lupa. Paklenik.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Page 49 of 51 FirstFirst ... 3945464748495051 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trudnoca, porodjaj, materinstvo, roditeljstvo....
    By Cruella in forum Ženski kutak
    Replies: 103
    Last Post: 29-05-09, 08:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •