View Poll Results: Da li želiite da imate djecu?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Da, sa zadovoljstvom!

    78 56.12%
  • Ne, ne želim, moja sloboda nema cijenu!

    6 4.32%
  • Da, ali samo ako se steknu uslovi!

    24 17.27%
  • Nijesam razmišljao o tome, ali možda jednog dana...

    1 0.72%
  • Ne zasad... ali ko zna, možda promijenim mišljenje....

    13 9.35%
  • Ne pada mi na pamet, djeca su dosadna!

    3 2.16%
  • Želim jer se to očekuje od mene!

    1 0.72%
  • Ne razmišljam o tome uopšte!

    2 1.44%
  • Bih i želim, ali kako?! Kriza, muka...

    5 3.60%
  • Nijedna opcija mi ne odgovara....

    14 10.07%
Multiple Choice Poll.
Page 13 of 51 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 1257

Thread: Roditeljstvo, da ili ne?

  1. #301
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Vazda se $etim moje babe, koja je izgubila sina, mog ujaka, koja mi kaze "Da mi neko ponudi da se opet rodim i da opet sve ovo ispocetka prozivim, ja bih izabrala da se nikad ne rodim i da ne prozivljavam to sto sam prozivjela".
    Kad vidim da majke ne drze dijete za ruku, a setaju onim trotoarom, 3 metra od Bulevara, stresem se sav, a one mi mrtve od smijeha...Uf...Ja to nikad ne bih mogao tako.
    pazi, tvoj strah nije nenormalan, samo nije OK da te obuzme i da ti postane vodilja u životu...realno, na svakom ćošku nam može biti sudnja ura, čak ni da ne izlazimo iz 4 zida, u ta 4 zida nas može snaći tako da je taj tvoj strah pomalo iracionalan...i svakako nije razlog za nemanje djece ako ih želiš...uostalom, rečenica tvoje babe je sama po sebi prava definicija roditeljske ljubavi koja je veća bukvalno od ljubavi prema sopstvenom životu i to jeste razlog da imaš dijete i da osjetiš tu vjerujem jedinu bezuslovnu i bezgraničnu ljubav

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    . Od par osoba koje su dobile dijete u poznim godinama sam chuo da jedina stvar u zivotu za kojom zale je sto nisu dobili dijete dok su bili mladi, jer imas vise strpljenja , zivaca, lakse shvatis neke stvari kao mladja osoba nego u nekim ozbiljnim godinama, a na kraju i mladji si i sposobniji pa sjutra npr. kad ti krene dijete na fakultet lakse ces mu stvorit ako imas 45-50godina nego sa 65godina kad bi trebao da si vec u penziju.
    osim u tome da je lakše iškolovati dijete kad si mlad, ne slažem se sa teorijom da mlada osoba ima više živaca....naprotiv, samo snage može da ima više, živaca za dijete i razumijevanja za dijete mnogo više imaju stariji roditelji....samo uporedi mahom babe i djedove koji su svoju djecu bogami znali i da istuku, a kad to njihovo dijete krene da tuče svoje odmah staju u odbranu "batinom se dijete ne vaspitava" ...pa što nijesi, tajo, ti na mene taj recept primjenjiv'o no si me mlatio kao vola u kupusu?

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Vjerujte vremenom ljubav izblijedi izmedju parova, pa su tu djeca da bi se ta ljubav kanalisala na njih ,pa sve to povuce josh i neke druge stvari ...


    .
    moraću ti samo reći da ovo jednostavno niej istina...ne velim da nema slučajeva da dvije osobe žive kao rogovi u vreći cijeli život i ostaraju tako jer se to od njih očekuje, ali tvrdim da nakon mnogo godina braka moj muz je moja porodica i NAJBITNIJA osoba u mome životu pored moje djece i PUNKTUM! AKo to nije ljubav, ne znam što je? Može biti da strast nije ista kao kad smo imali ja 20 a on 26, ali nije da je nema i nije da nam fali a ni da nam priliči, vala u ovim ozbiljnim godinama...a ljubav? Izvini, šta je nego ljubav ako nekome ništa nije teško da uradi za mene??? I tako već mnoooogo godina više nego srebrna svadba, čisto da se zna

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Kako prica odmice ispada da je za mene uci u brak i razvesti se ono kao dobar dan.
    Posto vidim da se neka brzina pominje, ulazak u brak na brzinu, meni to izgleda ovako: izlazi boginja 2 mjeseca s nekim momkom i on je zaprosi. posto je sve to nekako na brzinu, ona ce odraditi psiholosku analizu mladozenje i odluciti da li je on materijal za bracnog druga i oca djece.

    Ja zanemarujem te pocetke posto polazim od toga da je neko zelio da bude sa nekim, zelio da vjencaju i zelio djecu. I nekako ne vidim kako neko moze, ako se posle 10god braka razvede, da smatra da mu je zivot haos jer je ostvario neke stvari momentu kad ih je zelio. Ako ne ide vise, ne ide. Sto ima tu da se filozofira. Kad neko hoce da ode, nema te knjige koja ce ga zaustavit.
    I da ponovim, brak je DVOJE. I ne postoji savrsen brak. Sto bi maja rekla, u intimu se ne dira... al kad proviris a-a. Godine i ostanak u braku nisu nikakvo mjerilo uspjeha. I ako djeca posle razvoda budu kakva ne treba, to je opet fail roditelja tj. ogajanja i vaspitanja. A malo i gena.

    Sto se tice radjanja djece zato sto je neko sebican pa pravi i radja da ne bi bio sam, koja je razlika izmedju njega i onoga koji nece djecu, ali ce ostati sam i pasce na ruke brace, sestara, itd... To nije sebicno?

    Mislim da je ta prica vise sa sela donijeta. Isto kao sto je jedna moja bivsa komsinica rekla kad je rodila drugog sina: a bolje da je cerka, ona makar moze da pomogne po kuci, od sina nikakve koristi. ta mi se izjava kao djetetu urezala, a to je cista seljacka prica.

    dobro vam jutro i nemojte danas da srljnete u brak ako vam ko namigne
    Jer, pobogu, to se na svakom cosku dogadja, prsteni lete na sve strane
    imaš rep kao uzmognem, već sam potrošila dnevnu kvotu...inače se slažem sa tobom, što se više filozofira, manje se zna o tome i više se srlja...ljubav je inače vrlo jednostavna samo su ljudi jako komplikovani, prezahtjevni, mahom bez pokriča...i posebno se slažem sa onim dijelom da je svaki dan ili godina braka i života proizvod naših želja tog trenutka i kao takav je uvijek vrijedan kao onda kad smo ga živjeli i nikako ne može biti haos, niti nešto zbog čega se treba kajati...no nijesmo svi isti

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ada neće Zvončicu razvodit.

    ja se od smijeha prevrnuh ali ne zaboravi da je Horejšijo moj omiljeni junak i ovo me beskrajno zabavlja...nemam, dušo, reputacija koliko zaslužuješ, nemam!

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ima Nas, ima.
    Raki, zna se RM i CR7 to je moja religijaaa
    Last edited by zvoncica; 05-11-15 at 21:58.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #302
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja prvo moram da procesuiram info da se uopste raspravlja o roditeljstsvu, na nivou da-ne odgovora.

    Onda cu da malo izelaboriram neke stvari, neka bude spreman mod, da zakljuca temu
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  3. #303
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    tuN sam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #304
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja samo da izjavim prvo da sam pod stresom; sinoc sam preduzeo sve mjere predostroznosti, ali sam ipak jutros u 04:00, bio probudjen dimom iz jastuka. Kako je doslo do paljenja istog lampom, do cijeg paljenja ne znam kako je doslo, zbog ranije preduzetih predostroznosti. Tako da sam sinoc gorio, bukvalno, i u zaru te borbe za zivotom, jer POTOMSTVO vec imam, i na sigurnom je bio sinoc, reko da napisem koju.

    Ja samo da vas podsjetim da se ovdje prvo govori o instiktima, nagonima, koje svako ima. Naravno, dacu odredjeni procenat, neka bude 30% ukupno, ljudima koji iz raznoraznih razloga nece/ne mogu/ne zele da imaju djecu.

    Ostali, mogu samo da lazu, barem ja ne lazem, kad kazem da svaki put kad se sexam imam nagon za svrsavanjem unutra, za produzenjem vrste. Coitus interruptus je neprirodan, skroz. Ovo otvara jos neka pitanja, vise moralne ili eticke prirode, o kojima ja sad ne bih.

    E, ovima ostalima 70% imati potomstvo je duznost, odnosno zapisano u genima. Praviti bilo kakav plan u vezi toga je glupo; donekle podrzavam da se se posjeduje odredjena stabilnost i mir, mada to opet dodje samo po sebi.

    Pokusavati kontrolisati nesto energicno kao sto je dijete u razvitku je prosto nemoguce, barem ja tako mislim. Nikad nece biti onako kako zelite ili mislite. Ipak je u pitanju nova osoba, kojoj je sve novo, i koja ne vjeruje u iskustva starijih, i to se ne moze kontrolisati. Moze se samo pokusati ublaziti, sto je opet mac sa dvije ostrice. Tako da ja ne prihvatam izgovore koji se zasnivaju na tome da je tesko i zahtjevno. Pa ***** li ti, kako neko moze da pomisli da je cinjenje za svoje dijete tesko i zahtjevno?

    Tako da sam frapiran kompozicijom odgovora na forumu, plus jutrosnji stres od paljenja jastuka, pa sta mislite vi, da je to igra kao manja veca na poker, imati djecu? Ostvariti osnovni cilj svoga postojanja, ukoliko se ne pripada onima 30%, od kojih sam se ogradio.

    Jer, jbg, ipak ne mogu da se otmem utisku superiornosti nad svakim ko JOS nije roditelj, a mogao je, ili moze.

    Jer, jbg, jednacina je jasna:

    {
    While
    Aleksa breathe,
    Then,
    Zarko is happy!
    }

    Srecniji od vecine, pa vi vidjite, ocete li da ste srecni ili imucni

    Post pisan pod stresom, revizija kad se opustim malo
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  5. #305
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ovako... Prvo mishljah e je tema orjentisana na supruzhnike koji ne zhele djecu (necu pominjat one koji ne mogu da ih imaju, jer to nije ista kategorija), a onda shvatih da se odnosi na brachne i nebrachne parove, pa se na kraju svede na strah/nestrah od buduce djece, spremnost/nespremnost, imanje/nemanje para za podizanje i sl.

    Da ne pametujem, evo mog iskustva: Nijesmo se uzeli jer sam trudna/gravidna/sandruga (neshto mi se svidjaju kose crte jutros ) nego jer smo se prepoznali. Nijesmo planirali bebu, ali se zIstO nijesmo ni pazili. I rodio se zhuco. Poremetio nas je par prvih mjeseci, ne zato shto nismo hjeli/bili nepriprmljeni i sl nego zato shto smo bili malo nezgrapni u naporima da mu sve bude po jusu. Djeca od sestre i brata su jedno, svoje je drugo. Jer po prvi put spravljas flasice, po svu noc olakshavash muke od grcheva, zubaH i sl. Imash podochnjake, hodash kao zombi, svaka kost te boli. Roditeljstvo nije lako i shvatam sve koji se premishljaju. Pa ni kad ga podignesh dovoljno da umije da kazhe kad je gladan/gladna, kad ga/je neshto boli, onda krece onaj dio kad te izbaci iz takta da bi ga/je zadavio, al eto, budesh pedagog pa na vrisku do neba morash da prichas i objashnjavash i padash u nesvijest dok doglavish (batina je iz raja izashla, ali je to kod nas mjera vrlo rijetka. obichno uspijemo da dokazhemo prichom, uslovljavanjem, zamjenom trazhenog za neshto dostupno. Npr: cesto trgujem sa sinom od nepune 3 godine. Nikad mi se nije desilo da dograbi igracku, slatkis ili bilo sto. Dogovorili smo se sta ce kad smo posli u trgovinu, on u rucici drzi kovanicu kojom ce to kao da plati na kasi. uzmemo dogovoreno, stignemo do kase, pokaze, plati, ja doplatim i kraj).

    Uz sve to, radim malo mushkast posao (ne radim u rudniku, no u kancelariji, ali se moja profesija dojma kao mushkastija, bar josh odje na Balkanu, jer malo morash bit mudat da se s njom uhvatish u koshtac). Kad se vratim doma, posao je za mene paralelni univerzum koji me ne interesuje. Razglavicemo indexradio.rs i plesacemo, przhicemo palachinke, vozit mehanizaciju kroz kucu,... ali je melem. chak i onda kad je nesnoshljiv, jer ja iz kozhe iskochim, a on me pogleda i kazhe "voui Uazo mamu"

    Anyway, sad mu stize pojachanje. Sad vec znam neke cake koje mi trebaju na pochetku E da, za Mojsija, '85. godishte sam

    Dakle, nekad ne znash da li ce ti odgovarati. Odnosno kad se samoubijedish da ti ne odg, vjerovatno nikad i nece. Ali ce ti nekad falit htio da priznash ili ne.

    Na kraju ko ga ne bi volio

    Click image for larger version. 

Name:	lazo.jpg 
Views:	74 
Size:	6.6 KB 
ID:	135669Click image for larger version. 

Name:	lazo1.jpg 
Views:	112 
Size:	7.2 KB 
ID:	135670
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  6. #306
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post

    Jer, jbg, jednacina je jasna:

    {
    While
    Aleksa breathe,
    Then,
    Zarko is happy!
    }
    Nije jednačina, nego petlja. A i ona ti je pogrešna, treba da stoji:

    while (Aleksa breathe)
    {
    Zarko is happy!;
    }

    Ipak su đeca u pitanju, ne smije da bude greške.


    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    Npr: cesto trgujem sa sinom od nepune 3 godine. Nikad mi se nije desilo da dograbi igracku, slatkis ili bilo sto. Dogovorili smo se sta ce kad smo posli u trgovinu, on u rucici drzi kovanicu kojom ce to kao da plati na kasi. uzmemo dogovoreno, stignemo do kase, pokaze, plati, ja doplatim i kraj).
    Mali se drži stare narodne izreke: Bolje euro u ruci, nego slatkiši na polici.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #307
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ne zna svako C, i sintaksu istog. Zato sam malo uprostio
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #308
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    s diplomom ekonomskog fakulteta se radjaju
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  9. #309
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Mojoj drugarici, kojoj je odstranjen jajnik i jajovod, našli juče tumor na drugom - zdravom jajniku.
    I znate što je njena reakcija :'eto, doživjeću da nema 'ljeba od mene'...

    Došlo mi je da je zalijepim, bez obzira na agoniju kroz koju prolazi...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #310
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    uh... jeza me prolazi kad mi neko pomene taj dio.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #311
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Obrazovana, pametna, kulturna, vrijedna, odmjerena i lijepa đevojka da smatra sebe otpadom, ako joj maknu drugi jajnik...
    E, to je tužno i idiotski...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #312
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to je samosazaljenje jer je svjesna da zivimo u neosvijecenom drustvu. jer je strah kako ce ljudi na to reagovat, da ce je sazalijevat, sta ce o tome mislit on/buduci on/njegova familija i sl. kad je takva djevojka, vrlo brzo ce proci tu fazu samosazaljenja. znam da je zal za svojim djetetom uvijek prisutan, al sto se tice imanja i podizanja djece ima toliko nacina.
    al smo mi grdan narod za takve situacije.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  13. #313
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Kad igram Crusader Kings, redovno se bavim čedomorstvom neprvorođenih sinova ne bi li sve titule i zemlje ostale najstarijem kad se popne na presto, a ja nastavio da igram s njim kad trenutni vladar odapne.

    S obzirom na to da žena i ja dočekujemo prvo nam dijete neđe na proljeće, da li forumski mudraci misle da sam sposoban da budem roditelj? Topic je za arhivu, btw, svašta se može zanimljivo ovđe pročitat'.

  14. #314
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naprotiv, u tebi se krije potencijal.
    I ja sam kao djevojka bila od rizika za djecu koja su mi, na njihovu nesreću, ostavljana na čuvanje, od strane velike mi familije. Dvoje sam izgubila, a jedno zaboravila u parku...

    Na kraju postala i ostala dobra majka, a djeca divna i vaspitana.

  15. #315
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Što volim ove što sami sebe hvale
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. #316
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    S obzirom na to da žena i ja dočekujemo prvo nam dijete neđe na proljeće, da li forumski mudraci misle da sam sposoban da budem roditelj? Topic je za arhivu, btw, svašta se može zanimljivo ovđe pročitat'.
    stizhe mali gamer, a? anyway, moje iskustvo je da su gameri dobri ochevi. odnosno imaju lijek za svaku djechiju histeriju. posade ga u krilo, stave mu slushalice na glavu i tutnu misha u ruke da se zajedno Sigraju
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  17. #317
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    @alapacha

    Last edited by NHM; 06-11-15 at 11:43.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #318
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ubjedjivati nekoga ko ne zeli djecu da TREBA da ih ima, da je to ljubav nad ljubavima, da nista nema tako dobro.. mi je jednak grijeh kao i ubjedjivanje nekog ko zeli djecu da mu to ne treba, da su djeca obaveza, da nisu za svakog..


  19. #319
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Ne, je li, gospodine NHM?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  20. #320
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ne, ne. Pazikadnemogudaveeerujem.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #321
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Obrazovana, pametna, kulturna, vrijedna, odmjerena i lijepa đevojka da smatra sebe otpadom, ako joj maknu drugi jajnik...
    E, to je tužno i idiotski...
    Tuzno jeste. I sportista kad dozivi nesrecu koja ima za rezultat invaliditet osjeca slicno. Nije to osjecanje neobicno koliko cinjenica da se ne vidi da svi imamo vise od jedne svrhe. Kad se previse fokusiras na jednu... Diversifikacija.

    A, druga strana price za ove sa "skupljim ulaznicama" je da svi imamo ipak samo jednu svrhu koju nam niko i nista ne moze oduzeti.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #322
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne, ne. Pazikadnemogudaveeerujem.
    Jao, straaaaaašno.
    Kako si ti danas?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  23. #323
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Treba postovati svaciju odluku i pre svega privatnost. Nismo svi isti i nemamo svi iste zelje i ambicije. Moglo bi da se raspravlja u nedogled da li bi trebalo imati decu ili ne ali to svakako na kraju ne bi promenilo niciju odluku po tom pitanju. Mada, onaj ko se odluci da ima decu mora da bude svestan da na taj nacin utice i na ljude u svojoj okolini jer nece niko da ima posla sa nevaljalim i problematicnim detetom. Ali u tom slucaju se ne mogu uvek kriviti i roditelji jer oni ne mogu stalno da motre na decu a stetnih uticaja ima na sve strane. Roditeljima se od sopstvenih problema deciji problemi cine beznacajnim a zaboravljaju da je to za njih najosetljiviji period za razvoj licnosti koji moze itekako da ostavi duboke posledice. Naravno, ne mozemo mi nikoga da nateramo kako da vaspitava svoje dete, bio neko sposoban za to ili ne. Uostalom, vecina ljudi roditeljstvu jako naivno pristupa, pogledajmo samo gde je najveci natalitet, u onim porodicama gde jedva roditelji mogu sami sebe da izdrzavaju.

  24. #324
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A ne mogu nikako da pronadjem jedan oglas, uglanom- zena intelektualka, oko 45 godina, trazi muskarca da joj napravi dijete... dalje je isli nesto kao- bez obaveza, samo da je napumpa i to je to, nakon toga da se izgubi...
    nesto mi govori da ce u narednih 10ak godina biti sve vise takvih oglasa...

  25. #325
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ne kacim slike svoje djece na internetu ali cu napraviti izuzetak...





    Ovo je samo za sve nas koji smo ponosni sto smo roditelji bez obzira na sve one momente koji su minorni u odnosu na neke poput ovih koje sam ja sebi ovjekovjechio...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 13 of 51 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trudnoca, porodjaj, materinstvo, roditeljstvo....
    By Cruella in forum Ženski kutak
    Replies: 103
    Last Post: 29-05-09, 08:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •