Page 67 of 198 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 4933

Thread: Novi izbori i kako do njih?

  1. #1651
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Upravo ta disciplina o kojoj Safra pricas, nije pala s neba, nit postoji sama od sebe. Ona je samo prvi metod u vaspitavanju naroda, aj da recem najbezazleniji, ali sa dalekoseznim posledicama po cijelo drustvo. Kako se pojedinac osvjescuje tako se srijece sa drugim metodama, manje uopstenim, konkretnijim, direktnijim i sa vecim posledicama licno po njega. To je hijerarhija odbrane vlasti.

    Kako bi samo bilo lijepo da je to sve tako lako. Da se na dan izbora gradjani probude sa mislju, ja sam gospodar svoje sudbine, danas cu ja izabrati ko ce da vlada u moje ime.
    Zabrinjava me ta naiva.
    Medjutim igra odbrane vlasti pocela je znatno prije i izbora i kampanje. Nemojte da me cerate da pisem elementarne stvari. Politika nije ono sto mi vidimo da se desava u institucijama. Politika vladajuce partije i njeno odrzanje na vlasti, posebno u drustvu kao sto je nase, kreira se i odvija iza debelih kulisa a mi smo u prilici da vidimo samo njihove zavrsne pipke.

    Cilj svake vlasti je da sto duze bude vlast. U tom cilju ona angazuje sve resurse koje ima. Ako ima sve resurse u svojim rukama kao sto ima nasa, onda je normalno da ce svoj uticaj ostvariti u svakoj pori drustva i doprijeti do svakog gradjanina pojedinacno.

    Ja znam da ovo sto govorim mozda nekad djeluje neprecizno i neodredjeno, ali ja nisam nikakav insajder, vec samo procjenjujem stvari na osnovu neke svoje licne logike promisljanja. Neko ce od vas reci da sam ja zrtva te propagande ili sto Safra rece, cuvar u Panoptikonu. Ja cu zahvaliti, bez imalo ironije, na vasoj briznoj napomeni, ali cu ipak izabrati da vjerujem svojoj glavi,jer sam takve prirode i zato sto drzim da mi jos mozak nije ispran.


    Ne ide to bas tako lako.
    Ok gradjani nisu svjesni svoje moci. Tu se slazemo itekako. Ali to nije samo rezultat propagande. Da je tako ne bi DPS trajao ni 3 godine a ne 26 da ne recem 71.
    Drzava je veoma efikasno svojim arsenalom preventivno represivnih metoda upravo disciplinovala i programirala javnost da joj ni na pamet ne padne da izadje iz te zone koju ajde da nazovemo - vjerovanje propagandi. I sada je samo odrzava na toj laganoj vatri propagande jer joj nista drugo i ne treba.
    E sad, razlika je u tome sto se ovdje pokusava predstaviti da je dovoljno da se gradjani osamosvijeste et voila. E pa nije bas sve tako ruzicasto, daleko od toga.
    Tek bi onda drzava upregla svoje snage u cilju odrzanja vlasti. To je nesto sto je vidjeno bezbroj puta.

    Ako Milas ne napravu jednu mirnu tranziciju, i ne okrene partiju narodu, (sto bi mu bilo bolje da je davno uradio, ali se ovdje ne misli dugorocno) doci ce dan kad ce ova vlast braniti sebe i na ustrb zivota politicki oponentnih gradjana. Ovo nije nikakva propaganda jer je ja prvi mrzim. Ovo se vidi. I da ne podsjecam, sto je bila ona demonstracija moci jesenas, nego jasna poruka gradjanima da nema tog mudonje koji moze udarit na drzavu.

    Tako da se ne bih slozio da ti gradjani koje je Safra naveo nemaju sto da izgube. Itekako imaju, ono najvrednije, svoj zivot.

    Crnogorsko drustvo je u kriticnoj hibernaciji. I zato se vlast, koja ga je upravo tu dovela, igra s njim kao macka s misem.
    Inace kao narod patimo od hronicne nezainteresovanosti za bilo kakav veci mentalni rad. Jos veci problem je nastao kad su ovom drustvu, usled drustvenih procesa koji su se odvijali unazad nekoliko decenija, ali i raznovrsnim ''drzavnim intervencijama'' ubijeni duh i volja za bilo kakvim buntom i promjenama. Kriticna kombinacija.

    Nisu ljudi nezainteresovani za mogucnost promjena, niti ljudi ne vjeruju da se to moze ostvariti samo zbog toga sto su pod uticajem propagande. Ne, nego bas zato sto su
    se tokom godina, u svakodnevnom zivotu, bezbroj puta susreli sa blokadom, sa zidom, sa nemoci pred sistemom. Oni su u materijalnom smislu dozivjeli ono sto im propaganda zeli natuknuti.

    Koliko je, a svi znamo ponekog takvog, bistrih ljudi koji su svjesni realnog odnosa snaga na politickoj sceni i rezignirano govore o tome? Nisu oni uplaseni, nego svjesni svojih limita naspram neuporedivo jaceg protivnika.
    Dje je Slavko Perovic, najveci kriticar Mila Djukanovica, koji je prosao sito i reseto devedesetih? Pa se sad ziv ne cuje jer je doveo sebe u duel: njegova glava vs sistem. A zna se ko dobija tu. I onda pricamo o propagandi.
    Koliko je apstinenata, preko 30%. Nezainteresovani ljudi za lazi i prevare. Kako se osjecaju sad glasaci Pozitivne, izdano i prevareno. Sto je pokazao Milo time? Glasajte za koga ocete, nema toga koga mi ne mozemo kupit. I onda ljudi gube volju za glasanjem. I to je nacin odbrane vlasti. Je li to propaganda ili su to realni akti.



    E sad ovo sto prica Hell Raiser. Ja te razumijem u potpunosti sto hoces da kazes. I to je gola istina. Zali boze sto na kolektivnom nivou nismo takvog razmisljanja.
    Tu sad radi odbrambeni mehanizam. Covjek razmislja: Sto ce meni da se junacim kad sam jedna slamka medju vihorove. A svaki pokusaj udruzivanja slamki ne da ce drzava sasjeci u korijenu, nego ga je vec sasjekla dok je bio u podsvijesti, da nikome i na pane nam na njega.
    Tu je i propaganda i dozivljeno iskustvo.

    Evo uzmimo jedan eksperiment. Podjimo, kao na popisu u svaku kucu u Crnoj Gori i sakupimo svakog ko je za promjene i spreman je da to javno pokaze. Neukusno je moje naklapanje sad ali vjerujem da ih ne bi sakupili dovoljno, a zna se kolika je kriticna masa. Zasto? Zato sto je svakome svoj zivot najmilji. I enormna vecina ce prihvatiti da ga zivotari kako tako nego da ga ugrozi u borbi da mu taj zivot sjutra bude bolji. Ovaj narod ne voli ni da misli sam, nego prepusta to drugome. E tako bi volio i da se neko drugi bije za njega. A ta indolentost nije od skoro, nego je duboko duboko ukorijenjena u dobar broj generacija unazad.
    Manjka moralne hrabrosti danasnjem crnogorskom drustvu.

    A vi mozete mislit da se pretjerano daje na znacaju Velikom Bratu ali opet cete sjutra prvom prilikom u nekom razgovoru poteci argument: Mala je Crna Gora, sve se zna.

    Crna Gora je dovoljno velika da bude drzava, a dovoljno mala da ne bude prava drzava.


    Da zakljucim,
    Ne vlada se dominantno propagandom, nego je zbog nase ''velicine'' vlast poklopila nedovoljan broj hrabrih.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  2. #1652
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Ja se u potpunosti slazem sa postom iznad, ali ima onaj djavo (naivni?) koji se nada da se nesto moze promjeniti i to je razlog mog angazovanja. Prosto, kao sto sam bezbroj puta ponovio, ne bih volio da mi djetetu uspjeh u zivotu bude ako ode odavde. Jesam li se zajebao sto sam se angazovao u pozitivnoj na proslim izborima? Ne, iako se osjecam prevarenim, prosto jer znam da bi me pekla savjest da nista nisam pokusao (pa makar pogresno).

    Evo, cuh na radiju, M.DJ. rece da ce izbori biti spremni za septembar.

  3. #1653
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default


  4. #1654
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,810
    Thanks Thanks Given 
    1,488
    Thanks Thanks Received 
    4,968
    Thanked in
    2,327 Posts

    Default

    Ja se u potpunosti slazem sa postom iznad, ali ima onaj djavo (naivni?) koji se nada da se nesto moze promjeniti i to je razlog mog angazovanja. Prosto, kao sto sam bezbroj puta ponovio, ne bih volio da mi djetetu uspjeh u zivotu bude ako ode odavde. Jesam li se zajebao sto sam se angazovao u pozitivnoj na proslim izborima? Ne, iako se osjecam prevarenim, prosto jer znam da bi me pekla savjest da nista nisam pokusao (pa makar pogresno).

    Evo, cuh na radiju, M.DJ. rece da ce izbori biti spremni za septembar.

  5. #1655
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Danas se trojka śetovala sa Vanjom i Daśkom:stupid:
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  6. #1656
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Uf....
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  7. #1657
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    A jeste se raspisaliiiiiii....lijepo li vas je čitat...ne kažem, nađe se po koji dobar komentar.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  8. #1658
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje me podsjeti minjo

    Sto se desilo sa corto maltese te u zadnje vrijeme izlaze sve poznate politicke licnosti ?

    Zadnji put sam sjedo do lekica i calovicke

  9. #1659
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Belgrade, Montana
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    The Lucas je jedan od rijetkih preostalih forumasa kojeg je obicno interesantno procitat. Potrudio se u ovom postu da malo dublje promisli kako funkcionise the deep state i mora se odat postovanje tom naporu. El Re je dosta o tome pisao dok je bio aktivan sa stanovista insajdera.

    Nego, nije po mom misljenju problem u tome sto ti instrumenti drzave postoje, svaka uredjena drzava mora da ima tu funkciju (mada se anarhisti tu sa mnom ne bi slozili). Problem je kad postoje da bi odrzali sistem koji nije fer i posten i u kome obican covjek ne vidi da ima posten nacin da se izrazi i zivi dostojan zivot.

    Da li je u Crnoj Gori da se tako izrazim problem sama zgrada ili su problem ljudi koji uzurpiraju tu zgradu? Da li treba rusit zgradu pa gradit novu svaki put kad nesto u njoj nije kako treba (ulica i demonstracije)? Nekome se ta zgrada ne svidja ali vecina je u nju ulozila veliki dio svog zivota. Da budem konkretniji i iskoristim safrin primjer, da li ce i koliko onom "obicnom" farmeru sa $evera nova vlast bit bolja i kako ona uopste moze da bude mnogo bolja od sadasnje? Iskren odgovor je, nazalost, da ne moze osim mozda u toliko da ako je postenije njena djeca nece bit u duznickom ropstvu.

    Mozda najvise sto takvi ljudi mogu ocekivat od bilo koje vlasti je da ih ostavi na miru i da im da pomoc da SAMI nesto naprave od svog zivota.

    Da parafraziram neke davne stihove: sloboda nikad nije znala da pjeva onako kao sto su suznji pjevali o njoj.
    Last edited by frnjok; 30-01-16 at 01:44.
    No guts, no glory!

  10. #1660
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Gledam ovo i plačem od smijeha.... Kad će novi Predsjednički?!


    PS. Kako je ođe Lekić fino bio u snagu, a danas kao da je prošlo 30 godina od ovoga intervjua, i po izgledu i po priči.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  11. #1661
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Celjust View Post


    Gledam ovo i plačem od smijeha.... Kad će novi Predsjednički?!


    PS. Kako je ođe Lekić fino bio u snagu, a danas kao da je prošlo 30 godina od ovoga intervjua, i po izgledu i po priči.
    Laže kao cuko ali je u pravu. Da neko ko je protiv postojanja neke zemlje može biti predsjednik te iste zemlje može normalnim smatrati samo onaj kome je mozak malo pomjeren
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #1662
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Lekić ni sam ne zna za šta je on sam a ne neko od nas da zna za šta se on zalaže.
    On jedino ima mišljenje koje bi zadržao za sebe
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #1663
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Laže kao cuko ali je u pravu. Da neko ko je protiv postojanja neke zemlje može biti predsjednik te iste zemlje može normalnim smatrati samo onaj kome je mozak malo pomjeren

    Zasto mislis da je Lekic protiv POSTOJANJA ove zemlje?

  14. #1664
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,792
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Zato sto Milo tako kaze!

    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  15. #1665
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by XoloGRaM View Post
    Zasto mislis da je Lekic protiv POSTOJANJA ove zemlje?
    A zašto ti misliš da jeste? Pitanje je škakljivo uvijek bilo za tog gospodina,vjerovatno da jeste za postojanje ali kakvo to je već pitanje na koje od njega niko ne može dobiti odgovor jer ga uvijek zadrži za sebe.

  16. #1666
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Lukas, za razliku od safre ja necu biti toliko politicki korektan. Ako je tvoja logika tacna, zasto se nikome od opozicionih prvaka ne ide na saucesce. Da li je zoofilija zaustavila neke u onome sta rade. Zasto se onda svi osjecate izdanim od strane pozitivne.
    Sa druge strane iznosis tvrdnju koju potencira i bezbjedonosni analiticar, i zato ne cijenim njegove komentare. Pontoj logici za nekih 100 godina nasi unuci/praunuci ce da vicu "Nikad vise 20xx". Je li to end game.
    Ako mislis da je 18ta samo uticaj stranih sila debelo se varas. Despotija Nikole i procerivanje ili bjezanje iz CG je dovelo do toga da se nadje pogodno tlo medju protivnicima, i dobijes Podgoricku skupstinu(paralela i nasu cuva policija koju ti predstavljas da ce sjutra da oduzima zivote crnogorcima). Isto se desilo i Aleksandru sa komunizmom u CG, pa i samom komunizmu na kraju puta. I nikada da naucimo. I uvijek smo okrutni prema mrtvom lavu. I to niko kao mi. Jer pokusavamo da svoje godinama potiskivano nezadovoljstvo iskalimo u tom jednom trenutku slobode.
    Na nasu zalost to je i jedini trenutak u nasoj istoriji kada se mi osjecamo slobodni. I brutalni smo u tome. Jer kada svi vide da se nesto mijenja, mi grcevito se drzimo starog da ne bi strcali. Ono sto svi znamo je raspad SFRJ. I kada se sve mijenjalo, mi smo se sa fanatizmom drzali starog, da ne bi ne daj boze ko iskocio. I onda smo pred referendum dosli do naoruzavanja i varnice za opsti haos. Tad nas je zapad sacuvao, i samo ce nas cuvati od toga. Od opsteg haosa i smrti. A ne od toga koga mi zelimo da nas vodi u narednom periodu
    Sumiracu ti ukratko o cemu se ovdje prica. Najgore je kada se covjek drzi onoga sto mu stvarnost govori da nema. Nadu u bolju buducnost pod trenutnim uslovima. Ili ako ti lakse, zasto se nadati drugacijem rezultatu, ako je redosljed koraka uvijek isti
    Last edited by Hell Raiser; 30-01-16 at 10:09.

  17. #1667
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne dešava se ništa što nijesmo očekivali. Nijesmo jedini nakon takozvane AB revolucije prema kojima se neistomišljenici ovako odnose. Mi nastavljamo našim putem i radimo ono što je u interesu države. Upravo tako. Mnogo je više onih koji danas dolaze u naše kancelarije i pristupaju Pozitivnoj. Njih je samo u posljednjih 48 sati oko 300 - azra
    http://www.cdm.me/politika/procitajt...otiv-pozitivne
    Last edited by dr strangelove; 30-01-16 at 10:11.
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  18. #1668
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Pretpostavljam da prelaze iz SDP-a u Pozitivnu ako je ta info tačna
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  19. #1669
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Funkcioneri Nove srpske demokratije Andrija Mandić i Milutin Đukanović počinju novi vid kampanje protiv poslanika Pozitivne Crne Gore i premijera Mila Đukanovića, ne krijući ogorčenje što se njihovi planovi o padu Vlade i njenog predsjednika nijesu ostvarili. Ta kampanja, očigledno prljavija od dosadašnje, počela je od društvenih mreža, a nastaviće se širenjem najprimitivnijih sadržaja i putem grafita, saznaju Vikend novine.
    Od takve kampanje i takvih samo im moze rasti popularnost, a primitivnost jos primitivnijih pristalica istih pokazuje intelektualni nivo protivnika
    Istog dana kada je u Skupštini izglasano povjerenje Vladi, na društvenim mrežama objavljena je zajednička fotografija funkcionera Pozitvne Crne Gore – Darka Pajovica, Azre Jasavić i Gorana Tuponje, pored čijih imena su dati brojevi njihovih mobilnih telefona.
    Građani su pozvani da im pišu i šalju komentare. Maltretiranje vrha Pozitivne Crne Gore, povreda njihove privatnosti, nije naišla na osudu dežurnih zaštitnika ljudskih prava.
    Čak ni vrijeđanje po nacionalnoj i vjerskoj osnovi nijesu bile dovoljno jak povod da se oglase i stanu u njenu zaštitu ni Tea Gorjanc Prelević, niti Daliborka Uljarević, ni Boris Raonić, Ljiljana Raičevic, niti Vanja Ćalović.

  20. #1670
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Safra
    Glede discipline, naravno, pogresno sam se izrazio, iako ste svi razumjeli sto sam mislio. Recimo ovako: Disciplina je rezultanta vise metoda od kojih je propaganda najlagodniji.
    Sto se tice osvjescivanja, covjek uci dok je ziv.
    Ne, niko od nas nije gospodar svoje sudbine u trenutku kada dodje na biraliste. Koliko god vama to smetalo. I to se moze tumaciti na nekoliko nivoa, sto ja sada necu uraditi jer su, makar tebi, svi ti nivoi poznati. Daleko bilo da to ima kakve veze sa tim sto neki gradjani misle da ce neko znati kako su oni glasali u kabini. Istina je da su takve mantre bile rasprostranjene ranije nekada kod velikog broja ljudi. Danas cini mi se manje. Ali to ne govori toliko o propagandi, koliko o mentalnoj nerazvijenosti onoga ko u to povjeruje.
    Nijesi ispratio sto sam napisao. Neces izgubiti zivot glasajuci š partiju inkognito. Doci ces u situaciju da izgubis zivot ako se drustvena situacija bude i dalje odvijala u istom smjeru a ti udjes u otvoreni konflikt sa vlascu. I to nije nikakva nova umotvorina. To je otkad je svijeta i vijeka. I iz tog razloga, zato sto se ima sto izgubiti, ne ulazi se u konflikt. Koliko je to moralno opravdano, a koliko prakticno ispravno stvar je drugih debata. Tek ukoliko ova vladavina koja se odrzava strahovladom predje u teror, a dovoljno su politicki iskusni da se to ne desi, onda se treba ocekivati reakcija. Odgovor na pitanje zasto nje nema jos ranije nego kad dodje voda do usiju lezi u onoj disciplini. Crnogorsko drustvo je isprogramirano da reaguje tek kada zivot veoma velikog broja ljudi bude direktno ugrozen. A drzava koja je ujedno i taj programer, to vrlo dobro zna, i nikad nece simultano napasti na toliki broj gradjana.
    Opet cu reci, a nije neprirodno da ostanemo na svojim stanovistima, nidje ne pise da ovdje moramo ostvariti konsenzus. Na ovako malom prostoru sistem je uvijek u drasticnoj startnoj prednosti. Nije ga nemoguce pobijediti ali je ta vjerovatnoca veoma mala. Prvenstveno iz ''geografskih'' razloga. Kad se taj sistem formira, razvije i ugnijezdi, ovo malo zdravog sto ostane izvan njega je nedovoljno da bi mu se suprotstavilo.
    E vidis, kad se dodje do glasanja, koliko god zvucalo paradoksalno, taj momenat je u citavoj prici najmanje bitan. I ako je najveci problem nesmjenjivosti DPS-a to sto se gradjani boje da ce neko znati kako su glasali, onda tom istom DPS-u treba dati zahvalnicu sto ovoliko godina vodi ovu psihijatrijsku ustanovu od drzave punu sizofrenih stanovnika. Recite vi da sam ja glasnogovornik ili zrtva propagande, meni to ne smeta. Ja cu vam reci da su izbori u Crnoj Gori samo formalnost. Oni su isprogramirani dosta ranije a u momentu odrzavanja, informatickim recnikom, samo se izvrsava unaprijed zadata komanda. Onaj koji u ovo ne vjeruje je prava zrtva propagande. On misli da se izborima nesto moze promijeniti, on daje svoj glas raznim strankama koje poticu sve sa istog izvora, i na kraju se osjeca prevareno i izigrano. Ja bih se cudio vlasti koja ima ovakvu mogucnost, a da je ne koristi.
    Izbori koji slijede bice jedni od najlaksih za ovu vlast. Meni se cini da je ovo prilika da osvoje najvecu podrsku ikad. I to ne iz razloga sto ih narod dozivljava kao bozanstvo, nego sto oni ne sjede besposleni, nego su vec na pola ovog mandata krenuli u pripremu preduslova za takav rezultat.
    Živio

    Hell
    Opozicionim prvacima se ne ide na saucesce zato sto dobro slusaju.
    Zapad nas cuva od haosa ako ima interesa od nas. Ali da kazes da Zapad nema implikacije u nasu izbornu volju, to nijesam ocekivao od tebe.

    Frnjok
    Nesporno je da institucije moraju postojati. Isto kao sto je nesporna vjecita covjekova teznja da ih zloupotrijebi.
    Samo je problem stvoriti ambijent u kome ce te zloupotrebe u sto je moguce manjoj mjeri stetiti gradjanima i ambijent u kome niko nece imati monopol nad institucijama odnosno zloupotrebom. U deformisanom sistemu dje su institucije zarobljene i nisu dostupne drugima, ovo (p)odrzavanje nefer sistema o kojem govoris, upravo postaje metafunkcija tih institucija, uglavnom na ustrb njihovih originernih funkcija. Zato sto u previse malom ambijentu dolazi do srastanja i poistovjecivanja drzave i vlasti.
    Last edited by TheLucas; 30-01-16 at 13:04.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  21. #1671
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    @TheLucas
    Imam par pitanja za tebe a ti ako želiš odgovori:
    -Kakve posledice trpi predstavnik BS koji vrši vlast u Petnjici zbog izjave sa pozicije vlasti da oni kao nacionalna manjina nikada neće biti odani Lovćenu kao sinonimu istorijske prestonice Crne Gore koja je oblikovala današnje granice
    -Kakve posledice trpi predstavnik SDP u parlamentu koji se obraćajući ministrima u vladi kaže da ne boli ništa reći car je go
    Oću da kažem kako je tvoja priča o tome kako tobože državni aparat osvešćuje ljude raznim metodama a da je propaganda onaj lagodni dio zapravo nema utemeljenje u stvarnom životu DANAS ( do prije nekih 3-4 god to je vjerovatno bio slučaj ) !!! Slažem se ja da DPS još uvijek u pojedinim firmama ( bilo državnim bilo privatnim ) ima mogućnost da interveniše na bilo kakav oportunizam ali taj prostor se svakim danom sve više skraćuje i to je valjda svakome jasno da nije potrebna nikakva hrabrost iznijeti javno svoje mišljenje ... malo intuicije nekog čovjeka da procijeni u kakvom ambijentu radi da bi ostvario egzistenciju nije na odmet ali bilo kakvo trajno uništavanje svog života zbog iznošenja mišljenja je danas praktično nemoguće a to će se najbolje vidjet posle sledećih izbora koliko god se DPS trudio da ispuni sve što spoljni faktor traži od njega jer je potrošen a onih koje su napravili da bi demokratija bila održiva kategorija i u maloj Crnoj Gori je previše na zagrijavanju ...
    deuscroix

  22. #1672
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    On misli da se izborima nesto moze promijeniti, on daje svoj glas raznim strankama koje poticu sve sa istog izvora, i na kraju se osjeca prevareno i izigrano. .
    Covjek glasa iz raznih pobuda a ta prica kako se ośeća prevarenim.... je tipicni nas nacionalni sport ili prdnjava. Sad je po prici bar 99% glasalo Liberale a kad bi neke boljelo koliko lazinjaju ne bi se vadili iz bolnice. Zbilja se prevarenim se ośeća srbadija barska sto je Pajović podrzao Vladu ili neko koga je prevario politicar koji promijenio deset partija i ima glavu za svakojaku kapu. Na pricu kod nas je sve vitesko i svi modri po prsima od silnog busanja o postenju i hrabrosti, a onda dodje skupljanje potpisa za preśednickog kandidata i trt Milusa. Doradi se trista teorija da se ne kaze ono sto je.
    Dvostrki moral kod nas je sitnica jer ga imamo na desetine pa kad Radza izigra Pajovića na lokalnim izborima u PG to je sasvim nesto drugo od onoga kad njega izigraju. Forumasi sa malo duzim stazom se śećaju sta se odje desavalo od pristalica PzP kad se pojavilo i kakave je to bila propaganda postenja i dosljednosti. Nesretni Medo zavrsi u zagrljaj vojvode, a nas kolega forumas koji nas tada prozivao od tada promijenio "samo" tri partije. Pravdati se da se neko ośeća prevarenim vjerujući takvom i slicnom je pomalo djetinjasto ili na kraju priznanje da blage veze nije imao koga i sta zaokruzuje kad glasa.

  23. #1673
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ja znam da sam nekoliko banova popio od Haroga zato sto sam sdp nazivao pravim imenom. Boze blagi kako je bio osjetljiv na njih, ne znam sad kad vise nijesu u vlasti, kakvo je stanje.
    Bojati se da sad necu moci nazvati onu pascad iz pozitivne pravim imenom.

  24. #1674
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by XoloGRaM View Post
    Zasto mislis da je Lekic protiv POSTOJANJA ove zemlje?
    Zato što je izjavio da je za ostanak u onoj sprdnji zvanoj SCG. Stoji i činjenica da je Lekić bio protiv održavanja referenduma ili u prevodu "lipši magarče do zelene trave". Tako da je van mozga da neko je protiv postojanja države Crne Gore bude njen predsjednik.


    Meni bi bilo drago da jedna takva ličnost bude predsjednik Crne Gore. Barem se ne bih stidio svaki put kad avetinja od Vujanovića predstavlja moju zemlju u svijetu. A
    li i nisam ga glasao zato što se urotačio sa četnicima i zato što je bio za zajednicu sa Srbijom
    Last edited by Rakun; 30-01-16 at 15:44.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #1675
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Znači, bolje bi bilo da kao borac za bolje sjutra ovđe napišeš ali ujedno da tako i misliš (da pobijediš propagandu) i kažeš : „LJUDI NIKO NE MOŽE ZNATI ZA KOGA STE GLASALI OSIM AKO VI TO NE KAŽETE!!“
    Ja to godinama pričam, posebno kad neko počne sa teorijama zavjere tipa
    ko uzme pare za glas mora napraviti origami ždrala od glasačkog listića
    prati se ko je kako glasao po serijskom broju listića
    ako si prodao glas treba da zaokružiš pola kruga plavom, a pola zelenopirgastom hemijskom olovkom
    ako si prodao glas treba da zaokružiš kvadratom, trouglom, pentagramom ...
    snima te kamerica u glasačkoj kabini

    Postoje DVA načina krađe izbora. Jedan nije krađa glasa već spriječavanje glasanja, a drugi je odavno nemoguć
    1. Kupovina indetifikacionih dokumenata (Lične i Pasoša)
    2. Postizborna manipulacija glasačkim listićima (tipa naknadne zamjene )


    LAŽEM. Postoji još jedan način, a to je kućni pritvor

    Ali ajde majčin sine ubjedi ti glupi narod
    Last edited by Rakun; 30-01-16 at 16:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 67 of 198 FirstFirst ... 175763646566676869707177117167 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Invicta - novi muski rucni satovi (njih vise)
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 01-01-13, 20:50
  2. Eventualni novi izbori - siroka rasprava : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 25-08-11, 17:37
  3. Replies: 3
    Last Post: 26-03-10, 19:38
  4. kako da kreiram novi e-mail account na t-com-u
    By Koma[MFHN] in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-10, 12:02
  5. Kako instalirati novi Windows Installer?
    By Innuendo in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-07, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •