Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 151 to 161 of 161

Thread: Vječiti rivali snaha/svekrva iliti ko je jači

  1. #151
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Papiiiii... bas sam se skoro pita sto te nema... udade li se ti ono, i to za forumasa...
    ajde neka info iz prve ruke, kakva ti je svekrva, zivite li zajedno, kako se slazete, bijes li je...

  2. #152
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I dobili malu papi junior pa nemam toliko vremena za piskaranje, ali pratim.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  3. #153
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sve je ovo lijepo. no vidji, ja cu bit nechija svekrva. pa sad dobro pratim unaokolo shto sve ne treba da budem kad jednom budem svekrva. isto kao i shto treba da budem.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  4. #154
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Veliki broj svekrva obično kaže: Ne mora me voljeti, ali neka me makar poštuje.

    Što se mene tiče, moja svekrva neće imati problema sa mnom.
    Kao prvo, imaće moje puno Poštovanje (što se podrazumijeva) i Ljubav (jer je Rodila i Odgojila Onog_koji_je_moja_dugo_tražena_druga_polovina).

    Tako da vjerujem da ćemo isto rezonovati, jer očekujem i ja ljubav s njene strane, kad sam već neko ko njenog mezimca čini srećnim. A poštovanje i ona meni svakako duguje.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #155
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Eh.. kako moze supruga mrzjeti majku svog muza koji mu je dala zivot, vaspitala ga, gajila ga, pazila ga, i voli ga vise nego sebe? Zasto?. Obicno je ta ljubav takva, sto ne iskljucuje postojanje i drugacijih odnosa.. Te ljubavi su drugacije, kao i one izmedju brace, brata i sestre, oca i sina, i naravno kad su sopstvena djeca u pitanju...To nema veze sa odnosom i emocijama izmedju partnera tj. ne bi trebalo da bude. E sad sto neke zene imaju bolesnu ljubomoru, nesigurnost, projekcije koje cesto nemaju veze sa njegovom realnoscu, sa opsesivnom zeljom za kontrolom nad suprugom iz raznih razloga, pa sve to povezuju sa svojoom ljubavlju i "zastitom" supruga od onih koji su ga voljeli i prije nje... Svega ima...
    Mozda i ubijede supruge u te fikcije, pa je kao on "papucar" i nije ""musko".. ako je njezniji i uvidjajniji prema majki, ocu, sestri, pa cak i prema sopstvenoj djeci (i toga ima).. Cesto i uspiju dok ih ne ispamete da padnu na te folirancije, ili ih reaktivno postave tamo gdje im je stvarno mjesto..

    Hvala Lepo
    Ima majki koje su previse brinule za svoje sinove, npr rani razvod dok su djeca mala...i njima ni jedna zena ne moze da valja za NJIHOVOG sina. Uf. To treba izbalansirati. Naravno, ne zivjeti u istoj kuci. Podjes do majke da posjedis, ako krene prica o zeni: izvini majko umoran sam sa posla, vidimo se sjutra...
    Mada i ovo ne zivjenje u istoj kuci zavisi od relacija koje su stvarane tokom zivota. Ranije je porodica bila povezanija, zajedno na more, zajedno na rijeku, zajedno na bostan...svudje zajedno a i postovanja je bilo vise pa je bilo normalno da se zivi u istoj kuci ili na istom imanju.
    Sad su drugacija vremena iako se mozad cini da je sve isto. Vise smo samostalniji, manje vremena provodimo sa porodicom, svi jurcamo nedje drugo, pa su i cesca sukobljavanja misljenja. Zato je i lakse da se zivi malo dalje od kuce. A i roditelji sa godinama postaju manje fleksibilni, teze im padaju rijeci koje im kazes, pa i makar neki savjet mogu da shvate kao uvredu. Ide to sa godinama.
    A snaha i svekrva se bore za ljubav onog kojeg vole. Zene su to (: Ljubomora im je vazda tu nedje, pa makar i sitna ((:
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  6. #156
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da mladi bracni parovi zive sami, naravno da imaju mogucnosti, nikad ovih problema ne bi bilo

  7. #157
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    Ima majki koje su previse brinule za svoje sinove, npr rani razvod dok su djeca mala...i njima ni jedna zena ne moze da valja za NJIHOVOG sina. Uf. To treba izbalansirati. Naravno, ne zivjeti u istoj kuci. Podjes do majke da posjedis, ako krene prica o zeni: izvini majko umoran sam sa posla, vidimo se sjutra...
    Mada i ovo ne zivjenje u istoj kuci zavisi od relacija koje su stvarane tokom zivota. Ranije je porodica bila povezanija, zajedno na more, zajedno na rijeku, zajedno na bostan...svudje zajedno a i postovanja je bilo vise pa je bilo normalno da se zivi u istoj kuci ili na istom imanju.
    Sad su drugacija vremena iako se mozad cini da je sve isto. Vise smo samostalniji, manje vremena provodimo sa porodicom, svi jurcamo nedje drugo, pa su i cesca sukobljavanja misljenja. Zato je i lakse da se zivi malo dalje od kuce. A i roditelji sa godinama postaju manje fleksibilni, teze im padaju rijeci koje im kazes, pa i makar neki savjet mogu da shvate kao uvredu. Ide to sa godinama.
    A snaha i svekrva se bore za ljubav onog kojeg vole. Zene su to (: Ljubomora im je vazda tu nedje, pa makar i sitna ((:
    Zaista ne znam.. Moguce da je sve tako kao sto mislite..
    Ne znam sta znaci previse misliti o djetetu u bilo kojim okolnostima, jednako u braku, jednako nakon razvoda, ovako onako..Ako nije jednako u bilo kakvim zivotnim okolnostima onda nesto nije ok.. Briga o djetetu je ili briga, ljubav, njeznost, pazenje, vaspitavanje, obrazovanje, trud .. ili valjda nesto od toga nema.. Sama briga bez truda i rada sa djetetom je iz moje perspektive bzvze.. Neko samo brine, "ubi" se od brige, a "prstom" ne mrdne.. To mi lici na neku cekalicu pa sta bude bude i kako bude ali sve uz brigu..
    Za svakakvo ponasanje se nadje "objasnjenje", tj. opravdanje, pa i "vrijeme" koje nije ono, ali je sad ovo i slicno..
    Mislim da postoji zdravo i vaspitano razmisljanje i ophodjenje ili nakaradno/perverzno i nevaspitano.. Nezamislivo mi je da majka voli dijete na isti nacin kao supruga, ili supruga kao majka pa da iz tog razloga dolazi do neke "borbe".... Priznacete da tu nesto/neko nije bas normalno...
    Koliko znamo biti tolerantni prema starijima uopste, prema nadredjenima u poslu, klijentima itd kad nam i nije do toga (desava se).. ne vidim razlog za manju toleranciju prema "starijim roditeljima" koji u sustini vrijede mnogo vise nego to sve navedeno ukupno u zivotu..
    Rekoh, meni nista ne smeta, ne vidim lose, a ko vidi.. boo.. Sta se moze.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-11-15 at 07:32.

  8. #158
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Nije tu rivalitet u pitanju, samo neslaganje oko toga na koji nacin ce se raditi neke stvari.
    Jedva se dvoje sloze kako zivjeti zajedno, kompromisi, ovo, ono, a onda u braku dodju i roditelji sa njihovim idejama o zivotu i naravno da dolazi do sukoba jer svaka strana misli da je u pravu.
    Ja sam zbog razlicitih karaktera i stilova zivota jedva cekala da pobjegnem od svojih i osamostalim se, a sad treba da trpim njegove roditelje i da se povinujem njihovom stilu zivota i idejama kako da vaspitavam svoju djecu. E ne bogomi!

    Naravno, kad ljudi nisu tvrdoglavi oko svega se moze postici dogovor, ali postovanje MORA biti obostrano, a obicno ona starija garda nema praksu da postuje balavce.

    Protivnik sam zajednice i srecom nisam u jednoj.
    Nadam se da me nikakva nuzda na to nece natjerat inace bi perje letjelo na sve strane
    Last edited by Kliker17; 19-12-15 at 18:06.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  9. #159
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Nije tu rivalitet u pitanju, samo neslaganje oko toga na koji nacin ce se raditi neke stvari.
    Jedva se dvoje sloze kako zivjeti zajedno, kompromisi, ovo, ono, a onda u braku dodju i roditelji sa njihovim idejama o zivotu i naravno da dolazi do sukoba jer svaka strana misli da je u pravu.
    Ja sam zbog razlicitih karaktera i stilova zivota jedva cekala da pobjegnem od svojih i osamostalim se, a sad treba da trpim njegove roditelje i da se povinujem njihovom stilu zivota i idejama kako da vaspitavam svoju djecu. E ne bogomi!

    Naravno, kad ljudi nisu tvrdoglavi oko svega se moze postici dogovor, ali postovanje MORA biti obostrano, a obicno ona starija garda nema praksu da postuje balavce.

    Protivnik sam zajednice i srecom nisam u jednoj.
    Nadam se da me nikakva nuzda na to nece natjerat inace bi perje letjelo na sve strane
    to je to

  10. #160
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ako se zivi u istoj kuci ali u razlicitim stanovima/spratovima? Je li to isto zajednica? Meni je babo diga sprat i potkrovlje u Murtovinu da se ne bih lomio po tudjija stanova pa sad ne znam sto da radim. Kaze da ce on i Rajka u prizemlje a da ja mogu gore da se uselim. Reka mi je jos da zavrsim potkrovlje posto je samo ugrubo napravljeno, a ja sam tamo ubacio klupu i lat masinu sto sam kupio na forum od jednog momka iz Dahne za 110 eura.
    E sad ne znam sto je bolje, da li da se ja uselim na prizemlje ili oni. Meni vise odgovara potkrovlje jer sam vec ubacio teretanu, jos samo da kupim klupu i 2 bucice i ne moram vise da placam kod Rajka 20 eura u njegovu smrdljivu teretanu. A nesto bi me strah bilo da zivim u prizemlje jer moze neko da mi uskoci kroz prozor, njima nece nijo jer im je penzija mala. Bi li se culo njima dolhe kad bih upraznjavao seks. Znam da bi ako bih ima one stare krevete drvene, ali ako ubacim neki Mojca lezaj mislim da se ne bi culo. Znate li nekoga da prodaje Mojca ili francuske lezajeve. I ako znate dje bih moga uzet plocice jeftino jer bih poceo malo da sredjujem to potkrovlje.
    Last edited by Nero; 21-12-15 at 00:36.

  11. #161
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    HahahahhHahahaha
    Bez zaebancije sad nero samo spansku keramiku gledaj.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crematio iliti kremiraj.me
    By tigrovo_oko in forum Sve i svašta
    Replies: 24
    Last Post: 10-06-13, 11:49
  2. siperki iliti schipperke
    By sparco in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 15-11-10, 00:47
  3. k: bucice iliti tegove
    By niitro in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 03-10-10, 11:49
  4. ONION iliti LUK
    By Elek3ka in forum Gastronomija
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-05, 23:45
  5. Svekrva..
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 130
    Last Post: 11-08-04, 13:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •