Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 61

Thread: CG diplomatija

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default CG diplomatija

    Pocetna tacka: 1999 crnogorsku vlast podrzava kompletni normalni svijet, pocevsi sa Solanom
    Trenutno: 2003/2006 crnogorsku vlast ne podrzava skoro niko

    Odje bih samo da otvorim sljedeci aspekt ove rpice- CG diplomatija:
    Je li diplomatija zakazala?
    Kakvi su nam diplomatski kadrovi?
    Pomaze li Diplomatska akdemija u skolovanju kadrova (evo nedavno dijelili diplome, pa ako neko ima neposredna iskustva, neka se javi)
    Vecina ljudi je zla

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nijesam bas siguran u tvrdnju da nasu diplomatiju ne podrzava niko, ali dok ih ne pocnu hapsiti za kradje po evropskim samoposlugama sve je dobro
    Mico Vlahovic je unio dosta novina u nacinu odabira mladih ljudi. Za nase novinare nije interesantno pisati koliko je njih ucestvovalo na simpozijumima organizovanim po zemljama EU, pnekad i sa vrlo uspjesnim referatima i uz totalnu blokadu toboze zajednickih ambasada.
    Da li pomaze ili da li ce pomoci Diplomatska Akademija tesko je reci jer za to mozda kao i za mnoge stvari vazniji je neki prirodni dar koji je imao na primjer Gavro Vuković.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .....................!

    Mozda, zbog toga sto su ljudi cesto skloni proizvoljnim ocjenama ne bi lose bilo da se prvo kaze sledece:

    "Diplomacy is the art and practice of conducting negotiations between representatives of groups or nations. It usually refers to international diplomacy, the conduct of international relations through the intercession of professional diplomats with regard to issues of peace-making, culture, economics, trade and war. International treaties are usually negotiated by diplomats prior to endorsement by national politicians.

    In an informal or social sense, diplomacy is the employment of tact to gain strategic advantage, one set of tools being the phrasing of statements in a non-confrontational, or social manner."


    http://en.wikipedia.org/wiki/Diploma...matic_missions
    Caesar`s wife must be above suspicion

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nijesam bas siguran u tvrdnju da nasu diplomatiju ne podrzava niko, ali dok ih ne pocnu hapsiti za kradje po evropskim samoposlugama sve je dobro
    Mico Vlahovic je unio dosta novina u nacinu odabira mladih ljudi. Za nase novinare nije interesantno pisati koliko je njih ucestvovalo na simpozijumima organizovanim po zemljama EU, pnekad i sa vrlo uspjesnim referatima i uz totalnu blokadu toboze zajednickih ambasada.
    Da li pomaze ili da li ce pomoci Diplomatska Akademija tesko je reci jer za to mozda kao i za mnoge stvari vazniji je neki prirodni dar koji je imao na primjer Gavro Vuković.
    Sad, da ideju nezavisnsoti ne podrzava nijedan centar moci- oceigledno je.
    Ne znam sto je Mico unio, ali znam da je poslije one Analize izgubio svaki kredibilitet.

    Sto se tice mladih ljudi u MIP, mislim da tamo ne moze uci nijedna osoba, a koja nema SDPS background ili se prethodno nije debelo prodala
    Mozda na forumu ima ljudi koji bi sa nekim insajderskim informacijama mogli produbiti ovu pricu?
    (:twisted: )
    Last edited by Bonja the Zmaj; 10-05-06 at 14:15.
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diplomatska akademija je otvorena za mamine i tatine sinove da bi kasnije imali opravdanje da ih uvale u Vladu. Ljudi koji su završili politikologiju - odsjek diplomatija u Beogradu vrište od smijeha čim se upoznaju sa nastavnim planom i programom tih naših budućih diplomata.
    Inače, zna se da se diplomatija ne uči. To je urođeni talenat, crta u karakteru ili nešto slično.
    To što Mićo Vlahović zvani Gebels uvodi mlade ljude u diplomatske vode pokazuje samo koliki deficit u kadrovima imamo. Koja to država daje ljudima od 25 - 26 godina da učestvuju u nekim jako osjetljivim i bitnim pregovorima?
    Što se Bonjinog pitanja tiče, znaš dobro da sve to nema nikakve veze sa diplomatijom. Kao što su podržavali Sloba kao garanta mira i stabilnosti na Balkanu, tako su podržavali i Mila Đukanezea kao primjer demokratskog vođe. Real politika nema veze sa principima ni sa demokratijom. U spoljnoj politici demokratski principi ne postoje.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin
    Ljudi koji su završili politikologiju - odsjek diplomatija u Beogradu vrište od smijeha čim se upoznaju sa nastavnim planom i programom tih naših budućih diplomata.
    Vjeovatno im nije do smijeha kako su sposobni ti skolovani beogradski kadrovi. Kakav je program imala Biljana Stankovic?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne, nije to teta sa tv vec teta koja je diplomata iz Bg i koja je uhvacena u kradji po njemackim samoposlugama. Da je nekim slucajem diplomata iz Crne Gore platio kaznu za nepropisno parkiranje sva beogradska stampa bi danas brujala o tom vandalskom cinu.
    Sta mislis koliko ce listova o tome napisati, da li ce Vuk Draskovic moci smijeniti takvog vicekonzula ili ce mozda preko frankfurtskih Vesti neko objasniti da su to poturanja podmuklih Crnogoraca.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Pocetna tacka: 1999 crnogorsku vlast podrzava kompletni normalni svijet, pocevsi sa Solanom
    Trenutno: 2003/2006 crnogorsku vlast ne podrzava skoro niko

    Je li diplomatija zakazala?

    Mislim da djelovanje crnogorske diplomatije nema bas nikakav, ni pozitivan, ni negativan, uticaj na odnos 'normalnog' svijeta prema Crnoj Gori. Ni 1999. godine, ni ove dvije-tri posljednje.
    Odnos medjunarodne zajednice prema Crnoj Gori cijelo ovo vrijeme opredijeljen je njenim (ne)uklapanjem u njihov plan 'sredjivanja' Balkana.
    Kada je Crna Gora okrenula ledja Milosevicevoj politici, imala je naklonost Svijeta koji je naumio da se ovoga rijesi. Tada je Crna Gora pomagana, sticena i to je bilo najoptimalniji period za njeno osamostaljivanje. Nazalost, period neposredno prije i poslije pada Milosevica, Crna Gora oklijevanjem, neznanjem, nedostatkom volje i zelje, kukaviclukom (sto li?) nije iskoristila.
    Svijet je, nakon Milosevica, za ovaj prostor spremio novu 'ponudu' - zajednicku drzavu Srbije i Crne Gore. Iz vise razloga: blago odobrovoljavanje Srbije, nakon gubitka svih ratova i izvjesnog gubitka Kosova, nezrelosti crnogorskog rukovodstva koje ne zna sto hoce, sopstvenog oportunizma...
    Sad Crna Gora 'remeti' uspostavljene tarabe, narusava kakvu-takvu stabilnost regiona, moze biti uzrok novih tumbanja... To Svijetu ne treba, preko glave im je nasih pizdarija.
    Tako da, kako bilo i na koji god nacin nastojanja i planove Crne Gore prezentirala njena diplomatija, sustina je ista.
    Odgovor koji na to stize je: koji kurrac mutite vodu koju smo na jedvite jade bar malcice izbistrili?!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hari, tema je crnogorska diplomatija i njena dostignuca

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    hari, tema je crnogorska diplomatija i njena dostignuca
    Jeste Hombre, ali posto se toj diplomatiji smiju skolovani kadrovi htio sam saznati da li su i to, ti skolovani kadrovi. Kasnije je autor izbrisao svoj post pa moj ispade o necem desetom, ali cijenim tvoje primjedbe da se diskutuje na temu i posebno raduje da nemislis da nam je diplomatija zajednicka

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Jeste Hombre, ali posto se toj diplomatiji smiju skolovani kadrovi htio sam saznati da li su i to, ti skolovani kadrovi. Kasnije je autor izbrisao svoj post pa moj ispade o necem desetom, ali cijenim tvoje primjedbe da se diskutuje na temu i posebno raduje da nemislis da nam je diplomatija zajednicka
    naravno da nam je diplomatija zajednicka, stim sto crna gora dosta stvari radi zasebno. to je cinjenica ja mislim da bi to sve trebalo malo modifikovati, ali dok se to ne desi mozemo da pricamo o dometima crnogorske diplomatije u zadnjih 10ak godina

    a ako me pitas o diplomatiji drzavne zajednice, mislim, da dok tu vuk draskovic vedri i oblaci, ne valja pet para

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    a ako me pitas o diplomatiji drzavne zajednice, mislim, da dok tu vuk draskovic vedri i oblaci, ne valja pet para
    U potpunosti se slazem jer dok nam diplomate sisnjare po samoposlugama "mrka kapa". Ja mislim da smo ja i ti primjer kako ce nasa drzava harmonicno i slozno dolaziti do zajednickih zakljucaka i birati samo pametne i postene diplomate.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    U potpunosti se slazem jer dok nam diplomate sisnjare po samoposlugama "mrka kapa". Ja mislim da smo ja i ti primjer kako ce nasa drzava harmonicno i slozno dolaziti do zajednickih zakljucaka i birati samo pametne i postene diplomate.
    Da, ali priznaces da je diplomatski potencijal Srbije, u kadrovima, monogo veci nego crnogorski. Znam, sad se otvara politikoloski fakultet, bice diplomatskih smjerova itd. itd. to je dobro, ali dok to da rezultate proci ce 10-15 godina. A u tom periodu treba da udjemu u EU. A neko treba da izadje i da prica sa tim vukovima o prikljucivanju, ekonomskim odnosima (najbitnijoj stvari u savremenoj svjetskoj diplomatiji) i sl. A mi, i jedni i drugi, saljemo zasluzne gradjane za ambasadore, valjda se to smatra nekakvim placenim odmorom a ne ozbiljnim radom.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potencijal Srbije je svakako veci, ima ih vise.... ali mislim da je mozda pretendeciozno ocekivati da bi poslije diplomatskog smjera ti strucnjaci sve bolje rjesvali i sve glatko islo...
    Mozda bi bilo bolje da je to nekako formulisano i da je to neka strucna, skolovana sluzba, koja nece zavisiti od izbora do izbora vec biti onaj birokrata koji ce raditi svoj posao cinovnika u drzavnim sluzbama po "slovu zakona" i da se izbjegne ova smijesna situacija kad neka partija pobijedi na izborima promijene sve do cistacica u mjesnim zajednicama.
    Prica sa vukovima o prikljucivanju EU je dosta prosta i veci je problem imati dobru i strucnu zaledjinu koja ce napraviti tone i tone propisa, zakona, standarda.... Mislim da u tom smjeru i Djurovicka i Vlahovic dobro rade stavljajuci na mlade ljude sa energijom i zeljom da se pokazu i vrijeme da se zasluzeni posalju stvarno na odmor, a za zasluge neka pisu memoare za unucad

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Potencijal Srbije je svakako veci, ima ih vise.... ali mislim da je mozda pretendeciozno ocekivati da bi poslije diplomatskog smjera ti strucnjaci sve bolje rjesvali i sve glatko islo...
    Mozda bi bilo bolje da je to nekako formulisano i da je to neka strucna, skolovana sluzba, koja nece zavisiti od izbora do izbora vec biti onaj birokrata koji ce raditi svoj posao cinovnika u drzavnim sluzbama po "slovu zakona" i da se izbjegne ova smijesna situacija kad neka partija pobijedi na izborima promijene sve do cistacica u mjesnim zajednicama.
    Prica sa vukovima o prikljucivanju EU je dosta prosta i veci je problem imati dobru i strucnu zaledjinu koja ce napraviti tone i tone propisa, zakona, standarda.... Mislim da u tom smjeru i Djurovicka i Vlahovic dobro rade stavljajuci na mlade ljude sa energijom i zeljom da se pokazu i vrijeme da se zasluzeni posalju stvarno na odmor, a za zasluge neka pisu memoare za unucad
    da ti kazem nesto o djurovickoj polagao sam ispit u januaru kod nje. iz tog predmeta u toku semestra nije odrzala ni jedno predavanje, prvi put sam je vidio na ispitu, ispitivao me njen asistent (koji je dobar momak, ali nema zakonsko pravo to da radi), ona me nije udostojila nikakvog pitanja, nista. i nisam ja bio izuzetak vec se ista stvar desila sa svim studentima koji su polagali u tom roku... na kraju sam dobio 10, ali sam ipak imao neki osjecaj praznine.

    e sad, sto se tice te price oko stavljanja tereta na mlade ljude...pa u tome je i problem, nemoze se staviti na stare jer ih nema a iskustvo je strasno bitna stvar u pregovorma bilo koje vrste. a o vlahovicu zaista ne mogu naci ni jednu rijec u superlativu

    p.s.
    by the way, odakle je dosla ta djurovicka
    Last edited by Hombre; 10-05-06 at 16:21.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jes, Hombre. Zena je mnogo puta rekla da je Srpkinja - sjecas se kolko je jaokanja bilo oko Vesne Perovic i njene ekavice?

    Sto se diplomatije tice, mi smo tu mali igraci, oni od kojih ne zavisi nista i koji treba da se nekako snalaze i kroz regionalne programe i ostale od velikih evropskih sila izmisljene kutare nadjemo prostora dje mozemo imati neke koristi. Trenutno "pali" balkansko udruzivanje - super - mislim da cemo, bez obzira ostali u zajednici ili bili nezavisni, morat da se trudimo da od zadatih "nota" napravimo sto bolju "melodiju".... a to nikako ne mozemo ako ne budemo imali svoj orkestar i svoje dirigente, muzicare,.... U suprotnom bi uvjek bilo da nam je neko drugi kriv!

    Ne vidim ovo poredjenje da Srbija, zbog brojnosti, ima veci potencijal. Diplomatija nije u brojnosti nego u djelima. Ako ovi nasi budu imali mozga da prepoznaju kljucne adrese to sto ih je na manje mjesta nego Srba ne mora nista da znaci. Naprotiv.

    Davno je umrlo misljenje o diplomatama kao lezilebovicima koji idu po ruckovima i prijemima. Danas je to u svijetu rudnik koji sluzi promociji sopstvene drzave, olaksavanju proboja kapitala, upoznavanju sa pravnim i ekonomskim uzusima....

    Ocemo li mi to razumjet ili cemo po prvoborackim zaslugama kao `45. - druga je i jako nezahvalna prica.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Jes, Hombre. Zena je mnogo puta rekla da je Srpkinja - sjecas se kolko je jaokanja bilo oko Vesne Perovic i njene ekavice?

    Sto se diplomatije tice, mi smo tu mali igraci, oni od kojih ne zavisi nista i koji treba da se nekako snalaze i kroz regionalne programe i ostale od velikih evropskih sila izmisljene kutare nadjemo prostora dje mozemo imati neke koristi. Trenutno "pali" balkansko udruzivanje - super - mislim da cemo, bez obzira ostali u zajednici ili bili nezavisni, morat da se trudimo da od zadatih "nota" napravimo sto bolju "melodiju".... a to nikako ne mozemo ako ne budemo imali svoj orkestar i svoje dirigente, muzicare,.... U suprotnom bi uvjek bilo da nam je neko drugi kriv!

    Ne vidim ovo poredjenje da Srbija, zbog brojnosti, ima veci potencijal. Diplomatija nije u brojnosti nego u djelima. Ako ovi nasi budu imali mozga da prepoznaju kljucne adrese to sto ih je na manje mjesta nego Srba ne mora nista da znaci. Naprotiv.

    Davno je umrlo misljenje o diplomatama kao lezilebovicima koji idu po ruckovima i prijemima. Danas je to u svijetu rudnik koji sluzi promociji sopstvene drzave, olaksavanju proboja kapitala, upoznavanju sa pravnim i ekonomskim uzusima....

    Ocemo li mi to razumjet ili cemo po prvoborackim zaslugama kao `45. - druga je i jako nezahvalna prica.
    pa ja se slazem sa vecinom tvog posta. samo bih te nesto ispravio, nisam ja rekao da je srbija ima veci potencijal zbog velicine (hari je to rekao ), vec zato sto srbija ima mnogo vecu diplomatsku tradiciju, kulturu, skolstvo, jos kroz sfrj...(naravno, posljedica njenog mnogo veceg regionalnog geostrateskog i ekonomskog znacaja, svidjalo se to nekome ili ne).

    a sto se tice balkanskog udruzivanja...pa rumunija i bugarska uskoro trebaju da udju u EU (mada sad imaju neke probleme), odmah za njima ide i hrvatska...i eto, regionalne integracije su u stvari evropske a za to trebaju vukovi
    Last edited by Hombre; 10-05-06 at 16:39.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ja "raspravljao" s tobom ili sa Harijem Samo sa tim misljenjem...

    OK. Slazemo se oko skolstva. Srbija ima vise mjesta dje se nekim vjestinama mozes nauciti, ali sto se tice tradicije i kulture.... ne bih se slozio. Posebno ne bih jer su mnogo cesto kroz istoriju ljudi koji nijesu profesionalni diplomate cinjeli mnogo bolje stvari od onih koji su to ucili.

    Maso Vrbica, Anto Gvozdenovic, Gavro Vukovic,... samo su neka od imena iz crnogorske proslosti koja mi padose na pamet.

    Da ne pominjemo onu "zagarachku diplomatiju" (salim se, nemo` da se zagarchani naljute, ako ih ima na forumima!)

    Uostalom - ne vidim da su Crnogorci (ako cemo da ih po tom glupom nacinu dijelimo) nesto losiji bili u tom segmentu od ostalih iz republika bivse SFRJ... nebitno jesu li se skolovali u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hombre, prema nekim procjenama nenaklonjenih stranih diplomata Crna Gora i Hrvatska ulaze zajedno.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Nisam ja "raspravljao" s tobom ili sa Harijem Samo sa tim misljenjem...

    OK. Slazemo se oko skolstva. Srbija ima vise mjesta dje se nekim vjestinama mozes nauciti, ali sto se tice tradicije i kulture.... ne bih se slozio. Posebno ne bih jer su mnogo cesto kroz istoriju ljudi koji nijesu profesionalni diplomate cinjeli mnogo bolje stvari od onih koji su to ucili.

    Maso Vrbica, Anto Gvozdenovic, Gavro Vukovic,... samo su neka od imena iz crnogorske proslosti koja mi padose na pamet.

    Da ne pominjemo onu "zagarachku diplomatiju" (salim se, nemo` da se zagarchani naljute, ako ih ima na forumima!)

    Uostalom - ne vidim da su Crnogorci (ako cemo da ih po tom glupom nacinu dijelimo) nesto losiji bili u tom segmentu od ostalih iz republika bivse SFRJ... nebitno jesu li se skolovali u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu....
    nisam ja rekao da smo mi (u crnoj gori) prirodno netalenovani, vec da nismo imali institucije koje bi taj talenat brusile. a da bi se izbrusile potrebno je vrijeme, nekih 15ak god minimum, a mi vremena za cekanje nemamo

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Hombre, prema nekim procjenama nenaklonjenih stranih diplomata Crna Gora i Hrvatska ulaze zajedno.
    hari, ja sam mislio da ti, iako navijas za nezavisnu crnu goru, razlikujes price za pridobijanje neukih glasaca od realnosti

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi koji su završili politikologiju - odsjek diplomatija u Beogradu vrište od smijeha čim se upoznaju sa nastavnim planom i programom tih naših budućih diplomata.


    Ja sam zavrsila medjunarodne odnose na FPN-u u Beogradu i, moram priznat, da ne vristim od smijeha cim se upoznam sa nastavnim planom i programom pomenute akademije.

    Akademija nije fakultet i ne moze se ni ocekivati da ce se za tri mjeseca, koliko obuka traje, pokriti gradivo sa cetvorodisnjeg studija na FPN-u. Akademija je oformljena tek prije nekoliko godina, i treba joj dati sansu. Zaboga miloga, zar se moramo svemu rugat'.

    Inace, polaznici su osobe koje vec posjeduju diplome fakulteta. A boravak na akademiji im je samo eventualna ulazna karta za bavljenje diplomatijom. Na toj osnovi su oformljene i akademije pri MIPu Hrvatske, ili Diplomatska akadmija u Bechu. U svakom slucaju, "srecnici" koji se docepaju nekog mjesta u diplomatiji, ce tek da vide sta je realnost.

    Sto se tice tih vristecih politikologa; mora da su svi oni za$eli u ambasadorske fotelje dva dana posto su dobila diplomu u ruke. Cush, molim te, vriste od smijeha. Zamislite osobu koja je, recimo, zavrsila The Woodrow Wilson School Of Public and International Affairs na Princetonu. Kako li bi ta osoba trebala da vristi od smijeha kada se sretne sa nekim ko posjeduje diplomu sa FPN-a?

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uz moje postovanje prema diplomatiji
    drzava sa drustvenim proizvodom od 4 miliona Eura na dan u vrh glave,
    bez kreditnog rejtinga,sa neprohodnom prugom ,nestabilnim ambijentom
    nemoze imati diplomatiju
    Narode imate li vi predstavu o velicini Crne Gore ,nije pitanje pojedinaca

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad ne vristis od smijeha ti si garant diplomu dobila preko veze
    PS.
    Hombre, sumnjam da bi taj argument bio neki odlucujuci kod neukih glasaca jer njimas ne trebaju argmenti.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kad ne vristis od smijeha ti si garant diplomu dobila preko veze
    No sto. U moje vrijeme, dekan fakulteta je bio profesor rodjen u Andrijevici. :mrgreen:

    Pokoj mu dusi.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •