Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 92

Thread: Srednja klasa u Crnoj Gori?

  1. #26
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Ma rekoh ti sve si u pravu. Da uporedjujem Rim i Podgoricu, Bern-Cirih-Zenevu sa Podgoricom, Drzavu Svajcarsku - uslove zivota itd sa CG.....ajd ne sprdaj se ali CIJENE m2 mogu uporedit i vidio si u prethodnom postu.
    Hahahahaaaaa odavno se sladje ne nasmijah.
    Nisi procitao sto sam napisala ni u onom prethodnom postu o tome da jedan covjek ima zgrade u vlasnistvu i da mu se rachuna da ima 50 stanova u posjedu, ali to ne znaci da je u vlasnistvu 50 familija iz tih stanova itd. Ma opet ti kazem, SVE si u pravu.
    Samo se drzi statistika...tu ces naci sve odgovore
    pa-pa

  2. #27
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    P.S. Tu oko stranaca si se zeznuo (zao mi da ti ne kazem) najveci dio od tih koji imaju u vlasnistvu stanove i kuce su upravo stranci...Zeneva (ameri), Cirih (Njemci i Svejdjani) i taaaaaaaako dalje

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    P.S. Tu oko stranaca si se zeznuo (zao mi da ti ne kazem) najveci dio od tih koji imaju u vlasnistvu stanove i kuce su upravo stranci...Zeneva (ameri), Cirih (Njemci i Svejdjani) i taaaaaaaako dalje
    Ajde ta ti vjerujem za Šveđane, Njemce, Amre i ne znam još koga da zaključimo tu priču

    Samo još nešto ali nebitno:
    Te zemlje koje si nabrajala ukupno iznose oko 200.000 stanovnika, a stranaca ima 1,6 miliona. :monkey:

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    Hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Nisi procitao sto sam napisala ni u onom prethodnom postu o tome da jedan covjek ima zgrade u vlasnistvu i da mu se rachuna da ima 50 stanova u posjedu, ali to ne znaci da je u vlasnistvu 50 familija iz tih stanova itd. Ma opet ti kazem, SVE si u pravu.
    Samo se drzi statistika...tu ces naci sve odgovore
    pa-pa
    Pročitao sam nego je problem što statističari u švajcarskoj nijesu uzeli u obzir tvoju zamjerku. Ja ću hitno da sastavim e-mail da ih upozorim na.... da kažemo daytona-faktor i da isprave du grešku :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakve su to sad kuknjave?

    Prosao je komunizam gdje si mogao imat posao, platu, auto i gdje ti je drzava maltene garantovala isto, naravno ako cutis i radis. Sad zivite pod liberalnim prilikama, jelte. Drzava ti se ne mijesa u posao, firmu mozes otvorit za 2 dana, zemlje bogu fala dosta, vezu u opstini i prijatelja besposlicara takodje, radna snaga najeftinija u Evropi, luka, pruga, putevi i aerodrom na dofat, internet, telefoni i sve ostale zajebancije potrebne da se rabota i djela su tu, dragi moji.

    Zato, nemojte plackopizdit no se fino izborite za svoje udobnosti i tu buducnost koju zelite. Nikome nije palo sa neba.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka , Beranac, ka' da ne poznajes nas mentalitet.

    Quote Originally Posted by milovan
    Rad je od MAJMUNA napravio CHOVJEKA,
    a ZAPAD od CHOVJEKA, KONJA,
    ja sam KONJSKA KLASA,
    kad me uprgnu sa 68% na lichni,25%pdv, 20 promila poreza na imovinu, osiguranje na imovinu, radnika u firmu, zdrstvo i na nesrecu, fondovi za nezaposhljene i peMzije, pa tako josh 20koMaTa drugih dadzbina ojha...
    e zaboravi otplate i kamate na hipoteke,
    da se razbolim dva mjeseca sve ojde pod chekic
    Naravno, dragi moj MILOVANE, zivot je odje takav da moras nesto cinjeti, osim ako si totalni DEBIL da cekas da ti, moj partner ili ja. ili ti, od nase zarade odvajamo za neciji besposlicarski zivot. Ali to je ipak bijedni zivot kada nemas svoj prihod.

    A mi, da se kojim slucajem razbolimo, ode sve pod kljuc. Zato ljudi u CG s nipodastavanjem govore o Englezima kao najskrtijom nacijom u svijetu. I tacno je, ali sjetimo se one azijske krize iz osamdesetih kada se Japan uspravio na obje noge. A zasto? Jer im je u tradiciji da stede i samo zahvaljujuci stednji Japancima je omoguceno da se izvuku iz ambisa.

    Teret koji ti nametnu kupovinom kuce u UK, a odje mislim na srednju klasu, je ravan Tantalovim mukama. Mi smo dobili pozitivni odgovor od banke, nakon sto smo prodali stan u kojem smo zivjeli. Takodje, MILOVANE, imali smo plus stan, vec otplacen u Londonu, koji je izdavan ali koji je svojim prihodima nadmasio 40% takse na primanja, pa kada je racunica pokazala da se od 500 funti rente na taj stan drzavi plati 300 onda tu nikakve vajde nema. A otplata za kucu, za oboje nas zaposlenih, plus renta na stan, nije mogla pokriti troskove mjesecnih izdataka za kucu, vrtic za dijete (privatno, no sto, drzavni vrtici rade samo do 12, a kada si zaposlen to je nistavno) od nase dvije plate. I sto se desava? Stan u Londonu, KAPITAL, moras priznati, otisao je na prodaju, da se ovako enormna placanja smanje. Tako smo, barem, 15 godina mjesecnih otplata smanjili na cetiri godine.

    Drugo, zaposlenje u UK prati trend USA. Nikome nije zagarantovan dozivotni posao. Stalne su reorganizacije, restruktuiranje kompanija i institucija u pitanju. Masa mojih prijatelja je izgubila posao u prosloj godini. Zato smo mi, moja familija, i bili primorani da pod, opet, basnoslovnoj cijeni platimo advokatima pisanje testamenta, cisto radi nekih nepredvidjenih okolnosti (smrt oba roditelja) da nam dijete niko ne izbaci na ulicu, iako mejsecno izdvajamo znatnu sumu novca da do toga ne dodje.

    U Crnoj Gori vecina zivi u stanovima roditelja koji su te stanove otkupili po niskoj trzisnoj cijeni. Ali ne zaboravimo da su od plata mojih roditelja 50 godina oduzimana znatna novcana sredstva za stambeni fond.

    Standard u CG nije ni primac' ovom ovdje, da se ne lazemo. Ali dok ja kupujem second-hand odjecu (polovnu odjecu od koje se nimalo ne stidim) oni se U CG oblace po najskupljim cijenama, s dizajnerskim markama, a pozajmljuju, pazi paradoksa, da bi prezivjeli od prvog do prvog, ili im roditelji jedu na veresiju. I imaju poslednje modele mobilnih telefona. I sprdaju mi se kada im pokazem moj telefon NOKIA od prije 4 godine. Ali nije stvar da se taj telefon u CG moze kupiti za 5 eura, nego koliko se potrosi mjesecno na zvakanje beskorisnih stvari. A kada pokusas racionalno da im objasnis pogubnost takvog rasipnistva proglase te najskrtijom osobom na svijetu. Kako da ne.

    Zamisli ovu apsurdnost. Moj clan familije veli da je potrosio 10 000 eura na renoviranje kupatila i kuhinje. Ajde, zamisli tu cifru u svojoj glavi. A osoba je u tom mjesecu izgubila posao. Na pitanje sto ce jesti nakon toga reche mi 'zaposlicu se'. E, to je bilo u oktobru, a sada je skoro maj, a clan $edi nezaposlen. I ja, pored svih mojih izdataka, moram slati osobi bez mozga da prezivi. Ma, daj, molim te. LUDILO od iracionalnog svijeta.
    Last edited by cvrchak; 21-04-06 at 21:49.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Drzava ti se ne mijesa u posao,
    Kako kome.
    She is only here to annoy herself!

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .............!

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Zamisli ovu apsurdnost. Moj clan familije veli da je potrosio 10 000 eura na renoviranje kupatila i kuhinje. Ajde, zamisli tu cifru u svojoj glavi. A osoba je u tom mjesecu izgubila posao. Na pitanje sto ce jesti nakon toga reche mi 'zaposlicu se'. E, to je bilo u oktobru, a sada je skoro maj, a clan $edi nezaposlen. I ja, pored svih mojih izdataka, moram slati osobi bez mozga da prezivi. Ma, daj, molim te. LUDILO od iracionalnog svijeta.
    Nista ti to cudno nije neobicno za nase prilike.
    Potpuno je poremecen sistem vrijednosti i onda se ljudi "prilagodjavaju", upadaju u tu zamku koju im je sasvim nesvjesno (ajde da tako uzmemo) pripremilo kompletno drustvo. Kod nas je danas sramota reci da se "nema", sramota je kad pozajmis pare da ih vratis na vrijeme, a potpuno je normalno da se zakunes u sve sto imas i onda bezocno slazes....

    I tako bi mogli u nedogled. Nije za to kriv pojedinac nego kompletno drustvo. Ovdje ljudi tako dobro glume, da vremenom i sami postaju ubijedjeni u onu fikciju koju su stvorili, a kad se u taj "film" upane, izaci je mnogo tesko.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    Zaboravili ste da skoro svi imaju stanove i kuce u svom vlasnistvu, sto je luksuz za Italijane, svajcarce, njemce, amere itd... Po tome su svi u delux klasi... (nek preskoche isplatu hipoteke ili dadzbine za stan/kucu mjesec-dva i bankrot su, nemaju sta od imovine ni da prodaju).
    Evo najboljeg moguceg odgovora ima li u Crnoj Gori srednje klasse!
    tek kad se ovako sagleda CG-danasnjica, mogu se shvatiti sve njene mnogobrojne iracionalnosti, zbog kojih se Crna Gora izgubila u vremenu i prostoru, ostajuci da se batrga u ideoloskoj zhabokrecini umjesto da sjedi na obali i lovi svoju ribu umjesto da ceka da joj je svaki dan neko donosi.

    Jos za vrijeme pokojne YU bio opuchio zastavnicima i ostalim UDBA-sima objasnjavajuci da su im plate vece no moja, zato sto moju svakog u Boga mjeseca visoka kirija, ne samo prepolovi no je cijelu razvali, te jedva ostane da se prezivi ali oni za tu racunicu nijesu seli ni da cuju i branili se argumentom da su "uplacivali" doprinose, koji bas danas - "doprinose" - te mogu birati vlast po nakaradnu kao sto je i njihovo shvatanje stvarnosti...
    COITO ERGO SUM

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Kakve su to sad kuknjave?

    Prosao je komunizam gdje si mogao imat posao, platu, auto i gdje ti je drzava maltene garantovala isto, naravno ako cutis i radis. Sad zivite pod liberalnim prilikama, jelte. Drzava ti se ne mijesa u posao, firmu mozes otvorit za 2 dana, zemlje bogu fala dosta, vezu u opstini i prijatelja besposlicara takodje, radna snaga najeftinija u Evropi, luka, pruga, putevi i aerodrom na dofat, internet, telefoni i sve ostale zajebancije potrebne da se rabota i djela su tu, dragi moji.

    Zato, nemojte plackopizdit no se fino izborite za svoje udobnosti i tu buducnost koju zelite. Nikome nije palo sa neba.
    Brao, kuco moja!

    Taman si mi dao mogucnost da na konkretnom primjeru ukazem da u CG postoji itekako debeli sloj ojadjele - srednje klase - teke da je ona to i u kulturnom smislu...

    Dakle!

    Evo vise od dvaest godina stanujem u stanu od 80 qm, koji je po svemu slican onome pomenutog zastavnika u Bloku V, s tom razlikom da je njegov u centru grada a moj u predgradju, koji me mjesecno, sa svim ostalim dazbinama, kosta cijelih 750 Eura...


    Tako da treba uspostaviti ovakvu racunicu:

    Kirija za stan: 750,00 Eura
    Penzija pomenutog zastavnika 250,00 "
    ---------------------------------------------
    ukupno: 1.000,00 "

    sto u potpunosti odgovara prosjeku primanja evropske srednje klase...

    O ostalim prednostima (Imanje s kucom u nekom obliznjem selu) da i ne govorimo, no narod ima pravo da glumi kako mu je cejf, jer je za tu privatnu umjetnicku djelatnost, uzeo hipoteku na buducnost svoje djece, koja nece cekati da mu oca opsuje neko drugi no ce to cinjeti sama...

    UH,sto ti je privreda utemeljena na zaslugama, casti, slavi i duhu visokome...
    COITO ERGO SUM

  11. #36
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Reko bih da su mozda jedina srednja klasa u Crnoj Gori pomorci... nisu bogatasi ali imaju u potpunosti normalne uslove zivota... jes da su 60-70% vremena u inostranstvo ali sto se mora... mora se...
    Back to the future primitive.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dajte ljudi ne mlatite...

    A sta smo mi? Tajkuni i ratni profiteri? Svako ko pise na ovim forumima je iz takozvane "srednje" (poneko i iz "vise") klase...znate li koji procenat ljudi u Crnoj Gori ima novca za racunar, i internet? Ako dodjete do tog procenta doci cete do procenta srednje/vise klase u Cg...
    "Ma$ane, napravi prelom u svom mozgu! "

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Met
    Brao, kuco moja!
    Quote Originally Posted by Met

    Taman si mi dao mogucnost da na konkretnom primjeru ukazem da u CG postoji itekako debeli sloj ojadjele - srednje klase - teke da je ona to i u kulturnom smislu...

    Dakle!

    Evo vise od dvaest godina stanujem u stanu od 80 qm, koji je po svemu slican onome pomenutog zastavnika u Bloku V, s tom razlikom da je njegov u centru grada a moj u predgradju, koji me mjesecno, sa svim ostalim dazbinama, kosta cijelih 750 Eura...


    Tako da treba uspostaviti ovakvu racunicu:

    Kirija za stan: 750,00 Eura
    Penzija pomenutog zastavnika 250,00 "
    ---------------------------------------------
    ukupno: 1.000,00 "

    sto u potpunosti odgovara prosjeku primanja evropske srednje klase...

    O ostalim prednostima (Imanje s kucom u nekom obliznjem selu) da i ne govorimo, no narod ima pravo da glumi kako mu je cejf, jer je za tu privatnu umjetnicku djelatnost, uzeo hipoteku na buducnost svoje djece, koja nece cekati da mu oca opsuje neko drugi no ce to cinjeti sama...

    UH,sto ti je privreda utemeljena na zaslugama, casti, slavi i duhu visokome...


    Evo ga od pedeset godina shjedi u taxi na hemoride i Diplomu El,ing po cipan cijelu noc ulicama Kopenhagena, zivio je malo od svoje plate a malo i od moje, jer sam ja RADIO u JAMERIKU, dok ga JNA nije strunjila da skloni glavu zenu i djecu u Kraljevinu Dansku.
    Shjedio je do zore decenijama, ojde na posa i leze na poljski krevet koji je drza u kancelariju koju je zakljuchava u radno vrijeme, hvatan 17 puta kako bjezi kroz zicu, pa moj shkolski drug DIREKTOR sa prijavom u kantu za smece, da ne puca bruka po CRNOJ GORI o DIP.EL.ING bjezi kroz rupe na ogradu, danas jedva krpi kraj sa KRAJEM, a odiru guzicu OBADVOJE evo pet shest godina, prvih deset su zivjeli od SINDIKATA (borachke), sad ovo VISHE nije ona JAMERIKA u kojoj sam ja ODIRA GUZICU i odvaja za stipendije, NEMA SE ; NE MOZE SE,
    od DESETORO koje sam doveo,
    ni jedno NIJE LUDO DA DRUGOME POMAZE,
    svi su zivjeli od "BORACHKE" a sad vishe ne MOGU,
    stisli im DANCI JAJCA,
    rade po cipan cijeli dan i noc,
    to su DEMONI RADA. ne gleAMO se po pola godine, izgubili VOLJU na mene, samo mi jedan od njih dodi i ZAHVALJUJE, da mi se nikad ne moze oduzit, ne mene VeLJiM, no se oduzi dolje bratu, upregni ga DA VUCHE KA KONJ, kao ovi DANCI shto su nas UPREGLI.
    Zivi jedan drugi na ZLATICU, vozi KAMION i ide na tushku dzadu tri chetiri put nedjeljno, stanije u TAJOV gornji sprat, dolje majka sama, muze sharulju, siri i kishjelji mlijeko i prichuva djecu, dok supruga ojde kod PEDIKIRA,MANIKIRA i svoju KOSU rukama nikad ne dira, to FRIZERI SREDE SVAKE REDE, gLJeA serije ni jednu ne propushti, takmichi se sa KOMSHINKOM chije ce crvijece na balkonu ljepshe da CETA, opere MERCEDES iz Berkovica i askonu pokojnoga tasta, troje dhjece se sigraju na PC i ojdu kod babe da neshto chupnu kad ogladne, jave se kad nema za gume i dissel.

    EEEEEEEEE VIDJITE CRNOGORCI,
    KAKO DANAS PRICHAJU O TITOVOM VREMENU,
    TAKO CETE VI PRICHATI UNUCIMA O MILOVOM.
    MORAT CE SVAKO OD VAS, DOBRO OZNOJIT GUZICU
    KAD STGNE JEVROPA SA POREZIMA I DADZBINAMA
    A MI ZIVI BILI PA VIDJELI
    BOLJEGA ZIVOTA SA MANJE RADA, NEMA POD KAPOM NEBESKOM OD CRNE GORE, PA VI CRKNITE PUKNITE I VRISHTITE AKO VAM SE VRISHTI
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Kakvih se sve ovdje gluposti celjade moze naslusat’. Ovaj podforum samo citam posto ovdje zbilja nije zdravo postovat, ali sam morala reagovat na ovako zanimljivu temu i komentare.

    Sve u svemu, zakljuciste da srednjoj klasi pripadaju ljudi u Crnoj Gori koji su dobili stan u komun. eriodu, koji su visokoskolci – sto ce reci da imaju po 250 e platu (u najboljem slucaju), imaju dvoje djece koja studiraju ili su diplomirali ali naravno posla nemaju, koji imaju tzv ‘skinuta s osiguranja’ kola i kojima je luksuz platiti 20e telefona mjesecno?
    Ovdje ima posla? Moju drugaricu koja zavrsava fax (tj. diplomirace kroz 2 mjeseca) zovu iz "rusko-crnogorskog" hotela da radi kao KONOBARICA, i treba da bude presrecna sto je to uspjela? I onda smo mi iskompleksiran narod jer nijesmo ka’ vi posli u inostranstvo da peremo pjate (sto ih odje nijeste prali, zaboga) nego kad zavrsimo fakultet ocemo da imamo posao za koji smo se skolovali? Sram nas bilo.
    Ma nemojte mi reci... A kad je tako crno na tom mrchenom zapadu, shto se ne vratite u ovo blagostanje? Da nadjete neki extra posao dje ce vas vezat ugovorom tipa: "doci ces kad te zovnem i budi u stanju 'pripravnosti”', ako mi napravis kakvu stetu moraces da je platis, a ako ja tebe budem za*ebavao nekoliko mjeseci, ne dugujem ti nista. " Dje ce vas neka polupismena bitanga tretirati kao roba, jer vi zavisite od njegove volje.. Ne zavisi vas posao od toga koliko znate i koliko ste spremni da radite, nego ocete li bit lojalan poltron. I to je potpuno ispravno, zaboga. Ja stvarno ne znam kako mogu da se zalim. Pa ovdje je sve prosto savrseno.

    Blago nama pticama..
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  15. #40
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nezavisna Djevojko,
    Neka ti TATA da kucu pod HIPOTEKU,
    pa sa tim KREDITOM startuj svoju advokatsku firmu i zaposli malo ti CRNOGORSKIJEH KRVAVIJEH RADNIKA i skuvaj im kafu kad urane u 12 ura na posa, pa ti njih malo zahebavaj, da VIDISH kako je fino biti POSLODAVAC takvim radnicima, koji se odvoje od MAJKE kad napune 50 godina, a nijesu navikli da rane.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    Ma nemojte mi reci... A kad je tako crno na tom mrchenom zapadu, shto se ne vratite u ovo blagostanje? Da nadjete neki extra posao dje ce vas vezat ugovorom tipa: "doci ces kad te zovnem i budi u stanju 'pripravnosti”', ako mi napravis kakvu stetu moraces da je platis, a ako ja tebe budem za*ebavao nekoliko mjeseci, ne dugujem ti nista. " Dje ce vas neka polupismena bitanga tretirati kao roba, jer vi zavisite od njegove volje.. Ne zavisi vas posao od toga koliko znate i koliko ste spremni da radite, nego ocete li bit lojalan poltron. I to je potpuno ispravno, zaboga. Ja stvarno ne znam kako mogu da se zalim. Pa ovdje je sve prosto savrseno.

    Blago nama pticama..
    Hm, independent girl!?

    Mlogo dobar nickname...

    Ovo sto si ,sa svojih intelektualnih visina i sa toliko prezira navela, USA je ucinjelo onim sto su one danas, a sto je to do Crne Gore doslo otuda Tsunami talasom obnovljenog kapitalizma, nije stvar izbora vec nove i neizbjezne - moralnosti (seljacki; od morati)

    E bas zato sto nijesam mogao ostati u onom Ushushkanom UDBA-skom "moralno-politicki" sredjenom svijetu, jedini sam u prilici realno protumaciti onaj (opravdani?) protest francuske omladine protiv ukudanja zastitne klauzule u zakonu o radnim odnosima i ugovorima o zaposljenju...
    Jos uvijek se sjecam kada sam se 1965 godine obreo u Parizu i tri godine ostao u iterregnumu nedefinisanog boravka, onakvom kakav ti ovdje navodis i kad sam se ubijao od posla da bih odradio i onaj dio koji mladi Francuzi, zasticeni ka´polarni medjedi, nijesu denjali i uvaljivali mi ga bez ikakvih obzira a kamo li solidarnosti...

    Novouvedeni CG-kapitalizam i ne moze biti drugaciji no sto je (hajducko-guslarski), a to se najbolje vidi po tome da Crna Gora jos uvijek zivi, ne od rabote vec od nekakvijeh zasluga a nece ni moci drugacije, dok se ne istrose rezerve onih "zlatnih" vremena.., sto ce se dogoditi skorije no se mnozina nadaju.

    Ti si jos mlado celjade i ne sjecas se tih vremena, kada sam sa "Trulog Zapada" dolazio u CG poput ronioca (koliko para-toliko vazduha) koji zaroni i pod vodom ostane koliko mu traju rezerve vazduha, sve se cudeci prepunom koritu koje je onima koji su u CG ostali, zatvaralo svaki vidik ka ostalom svijetu. Tada su se sprdali samnom, kad sam se cudio da u mome selu nije bilo babe koja prije svoje pedesete nije dobila penziju, koju na Zapadu mogu dobiti samo oni koji dokazu da su samim cudom jos u zivotu...

    No da ne tandaram, posto ce stvarnost uskoro uvjeriti i zadnjeg nevjernog CG_Tomu, da nema druge no manuti i denom i lijevom...

    - M -
    COITO ERGO SUM

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Postovani Metuzaleme, kod nas se jos uvijek djeca savjetuju da uce i nece morati nista raditi.
    Sto se tice srednje klase nje odavno nema jer kad je nekadasnja srednja klasa Radoja Dakica, Oboda, Zeljezare... krenula odma se preslo na stepenicu vise i blize nekim uzvisenijim ciljevima. Kao narucen je danasnji clanak u Pobjedi http://www.pobjeda.co.yu/naslovna.ph...ijest&id=88380 dje pise da ima 48.000 nezaposlenih a oko 30.000 nerezidenata radi posa koji nasima smrdi. Nije to kapitalizam no bogami banja kad neko ko ne radi to i ne mora. Sumnjam da si takav luksuz idje na tom trulom zapadu okusio.
    popravlja

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    I onda smo mi iskompleksiran narod jer nijesmo ka’ vi posli u inostranstvo da peremo pjate (sto ih odje nijeste prali, zaboga) nego kad zavrsimo fakultet ocemo da imamo posao za koji smo se skolovali? Sram nas bilo.

    Blago nama pticama..
    Jesam, prala sam sudje, mela podove i konobarisala sa nepunih 18. Cim sam srednju zavrsila cijelo ljeto sam rintala u Titeksovom prslom odmaralistu u Becicima. A, onda s tim novcem sebi platila studiranje. Kasnije sam uvijek radila preko studentske zadruge u Beogradu, sto podrazumijeva rad u fabrikama, ciscenje prozora nakon izgradnje ili ciscenje kancelarija. Sva svoja ljetovanja sam placala iz svog dzepa.

    Treba li da dodajem da sam brala breskve na plantazama Agrokombinata, dje uveta crnogorskog nije bilo no su im radnici dolazili sa Kosova, a bilo je i masa ROMA? E, greote, dje ce cvrchak, 'plemenita' Crnogorka, sa ciganima? Eh, kako su me pojedini Podgoricani sazaljevali, pas im mater! 'A moras li, jaduljo, odit tamo?'- pitali bi dusebrizno, dok im debili od 30 godina leze doma po krevetima. Da odmore od ispijanja kafa i rakija.

    Kasnije, kada sam studirala Gradjevinski u Podgorici, takodje sam sa koleginicom ponekada cistila preko studentskog servisa prozore. Cijelo vrijeme studiranja sam davala casove djacima. Kada su nastupile sankcije drncila sam ka ijedna majci da bi prezivjeli, da ne bi konstantno posudjivali od komsija i prijatelja. Na zaropek od 40 stepeni vijala sam po Podgorici od djaka do djaka da ih poducavam iz matematike, fizike, engleskog, nacrtne i ostalih predmeta iz gradjevinske skole od 8 ujutro do 9 uvece. I to, u maju 1994-te sa slomljenim laktom, pa sa onim gipsom u trk da ne zakasnim. A doma celjade, sposobno taman ka' i ja, drifti do 3-4 popodne.

    Cistila sam kucu jednom Norvezaninu u Podgorici. Naravno, to podrazumijeva i njegov TOALET, je li? A kada sam dobila dobro placen posao kod humanitaraca i dalje sam isla da tom divnom covijeku cistim kucu, jer NIJEDNA ZENA nije htjela da se toliko ponizi, a nudio je posao samohranim NEZAPOSLENIM MAJKAMA. E, da, i dodatno sam zadrzala djake.

    Treba malo spustiti nos! I na Zapadu se zavrsavaju skole pa se konobarise, peru sudi, cisti, rade petparacki poslovi po kancelarijama dok se ne dobije pravi posao. I radi se svaki minut. Svaki sekund!!!

    A sad cu ti reci i ovo. Dolazim iz familije dje je otac bio sudija Vrhovnog suda a majka novinar, pokretac prvog zenskog lista u CG. Mogla sam biti SNOB na kub, a? No se moji nijesu supkali nikome, sve su zaradili svojim zaslugama. I nijesu zvali partijske zastavnike da im djecu zaposle u onim prdnjavama od kancelarija dje se kafa ispija od 7 do 3. Zivjeli su casno i posteno. Otac mi je umro u stanu sa dvije sobe, a mogao je u petosobnom, da se supkao ka i 90% svijeta po Crnoj Gori.
    Last edited by cvrchak; 24-04-06 at 10:37.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cvrle,
    Ljubim ruku i zemlju dje tvoje stopalo nachepi,
    to su PRAVE CRNOGORKE,
    a ne ove PREMIZGUSHE shto su mamine i tatine i REZIMSKE TELEVIZIJE, ZVIJEZDE i ZVJEZDICE,
    a shto misle da ce zaradit za ZIVOT, na lijepe GUZICE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cvrle, bravo..

    Ovog gospodjici gore... zasto se ogranicavati u trazenju posla u vec postojecim firmama? Pokusaj otvoriti nesto svoje, nije lako, ali je zadovoljstvo time vece.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u cg kad zavrsis fax znas kad mozes naci posao, jedino ako imas dobru vezu!!!
    bio je sad u sklopu ekonomskog fakulteta career days pa da vidis kako su studenti koji su diplomiralis a visokom ocjenom pricali kao nema sanse da nadju posao!!!
    svudje je poznat nash CVIP (crnogorske veze i poznanstva)
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    A vidji vidji, shto bi to? Kad vas svrstah u isti kosh s "nekima tamo" nasta pobuna? A to shto vi sve u CG svrstavate u ove shto su "do 50-te zivjeli s roditeljima a ne navikli da rane", to je sasvim OK. Jer, zaboga, vi ste se mucili i doma i na truli zapad, dok je ovamo narod leza. E pa nece bit’ da je sve to tako. Znam i ja koliko je vecina Crnogoraca "radna". Imam i ja koleginice koje umjesto u 7 na posao dolaze u 9, a moze im bit jer su shefovi poltroni. Ali ima i ovdje normalnog naroda koji bi radio (i koji je radio i u "ono vrijeme"), samo shto nema dje. Tako da nemojte molim vas pricat’ o blagostanju, jer da je ovdje sve tako divno i krasno, ne biste utekli i ne vracali se bez za odmor.

    Metuzalem, svaka tebi cast. Samo shto si ti u ono vrijeme imao priliku da pobjegnesh odavde. Ja tu priliku nemam.

    Hari, vazda spreman na generalizovanje i iznosenje neke od poznatih "istina" koje su smislile pametne glave u ovu prslu drzavu. Bas me vala neko ucio da studiram da bih manje radila. Pa zbog toga radim da bih mogla studirat. Tacno je to, jes’ jes’. I sve mi je roditeljima palo s neba ovo shto imaju. Smijeshno..

    Cvrchak, mozhda cu i ja sad kad zavrshim ovu shkolu konobarisat. I nece mi kruna s glave pasti, nije to nista strasno. Ali, nije valjda da oces da mi kazes da time treba da budem ZADOVOLJNA?! Shalish se, sigurno.

    Lako li je solit pamet..

    DIDI, bjeh i ja na careerways.. Zbilja super organizovano i sve je bajno i sjajno izgledalo.. A jesu li zvali koga za posao? A o'kle... Jos jedan pokusaj da se prikaze kako sve cvjeta... I ima bistrina koje josh uvijek padaju na to. Sprdnja..
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nije to kapitalizam no bogami banja kad neko ko ne radi to i ne mora. Sumnjam da si takav luksuz idje na tom trulom zapadu okusio.
    popravlja
    Hari!
    Imas pravo jer to stvarno nije ni primaklo kapitalizmu, vec je vise nalik nekakvom umjetnickom preformansu, poput onoga vica dje onaj Bosanac pada sa oblakodera i broji spratove, te kad je izbrojio do 50, opustio se i cijelu rabotu shvatio kao ugodan - let - tjeseci se time da, kad se do sad nista grdno nije dogodilo onda vjerovatno i nece...

    Vjerovatno ce ova mala, sto ne povuce (cistim rukama!) za jezik, pomisliti kakvi su ovo moroni koji pridikuju iz bogatih zemalja, dok ona mora da obija pragove, samo cu joj ja reci da sam, zbog slicnih mimoza ovamo, veoma rano otvorio svoj konstrukcioni biro za mostove i niskogradnju, pa kd je bila neka kratke recesija, jedan dr.-dipl-ing je dosao i molio me da kod ,mene radi kao crtac i to ne toliko zbog zarade no da ne "rdja" bez posla...

    Prosloga ljeta, neko me pitao sto svoje iskustvo ne ponudim nekome kome ce trebati, ali se tun zadesi nekakvi ojadjeli zastavnik i izvika na njega da o tome ima ko da se brine i za to postoji gradjevinski fakultet u PG... Pogledasmo ga zacudjeno, ne zato sto, no kako je to rekao pa ni u sjecanje dodjose ona vremena kojih se ovi narod sve cesce (i s pravom) pocinje sjecati kao - zlatnih!

    Vjerovatno se zbog ovakvih rezona kod mene duboko usadio uslovni reflex, te nijesam mogao sam od sebe doci na takvu pomisao, ali sam nakon toga pomislio; Boze moj koliko sam toga naucio, da sam ovamo strucnjacima mogao predavati 3D-Acad, kojim i danas malo njih umije da rabota, te cu ovoga ljeta kad dodjem u (daj Boze suverenu) Crnu Goru dati oglas da ne omatufim prije nego li neko (privatno!) vidi fajde od toga.

    Pozdraf!

    - M -
    COITO ERGO SUM

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vuksanovic
    Recite mi gdje se nalaze ti koji rade za

    - internacionalne kompanije,
    - ngo's,
    - bankama,
    - it-sektor?
    Posto radim u It sektoru jedne velike inostrane firme,meni to najprije lichi na srednju klasu....sto znam....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. #50
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Location of this location is classified
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ljudi, vi koji ste srednja klasa, imate li para da kupite neki auto srednje klase tipa Golf 5? Od plate mislim?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Replies: 0
    Last Post: 05-09-05, 00:05
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •