Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 334

Thread: Bijelo Polje

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Prije 2 godine, išao sam prije zime i poslije zime...
    Uf kad se onaj snijeg krene topit pa bljuzgavica, zima...
    Mozda se nesto promjenilo..
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #77
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    bjelopoljke cure l'jepe kao da su sa planete !

  3. #78
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    GM City
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Prije 2 godine, išao sam prije zime i poslije zime...
    Uf kad se onaj snijeg krene topit pa bljuzgavica, zima...
    Mozda se nesto promjenilo..

    dawno je to bilo,pa ti ne znash kako je owamo...a shto se tiche zime,to je standardno tako...ipak owo je sjewerni grad...
    spRy

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Znam i da kad se krne ka Nikoljcu bile su one srušene stepenice, stadion je bio razvaljen itd. Lokala nije bilo baš previše. Kažem ti da ne znam kako je sada, ali znam kako je bilo tada
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #80
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znam i da kad se krne ka Nikoljcu bile su one srušene stepenice, stadion je bio razvaljen itd. Lokala nije bilo baš previše. Kažem ti da ne znam kako je sada, ali znam kako je bilo tada
    Nista ti ne znas...iskreno ti kazem, bez imalo subjektivnosti.. ono sto nas narod reche, objektivno...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  6. #81
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    GM City
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znam i da kad se krne ka Nikoljcu bile su one srušene stepenice, stadion je bio razvaljen itd. Lokala nije bilo baš previše. Kažem ti da ne znam kako je sada, ali znam kako je bilo tada
    ti si bio owamo prije jedno 5-6god...dodji i uwjeri se da je bp sig. naj na sjeveru...
    spRy

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    PROSTITUCIJA POD OBROVOM CVJETA, ALI ZA TO NIKO NE ODGOVARA

    Seks i za vaučer


    Bijelo Polje - Javna je tajna da u gradu pod Obrovom cvjeta najstariji zanat. Zna se ko su prijateljice noći, kuda se kreću i koliko novca traže za usluge, ali niko zbog toga posljednjih godina nije krivično odgovarao.
    U gradskim "kuloarima" sve više se govori o bjelopoljskim prodavačicama ljubavi koje obučene u mini suknje ili tijesne pantalone za male sume novca, ili čak za vaučer za mobilni telefon prodaju svoje tijelo.
    Često se pominje i to da neke od njih imaju podvodače - makroe iz Bijelog Polja i nekih susjednih opština pa se zato mnogi i ustručavaju da dožive "vrhunsko zadovoljstvo" sa tim damama. Dobar poznavalac bjelopoljskih prilika tvrdi da je osim ulične sve više zastupljena i takozvana visoka prostitucija. On kaže da nekoliko atraktivnih djevojaka, ali i udatih i razvedenih žena zna često da se "odveze" van grada zbog druženja sa imućnom gospodom.
    - Te naše zgodne sugrađanke žive naizgled običnim životom i uživaju "značajan ugled", ali su zato primijećene u elitnim hotelima i restoranima i izvan Crne Gore. Javna je tajna da se sa tih "putovanja" vraćaju punih džepova, a u oko pada i to da imaju skupocjenu garderobu koja odudara od sredine, a koja se ne može priuštiti od plate. Među njima ima i dama svih obrazovnih profila dok su im klijenti uglavnom biznismeni, direktori, ali i visoki funkcioneri nekih domaćih i političkih partija iz okruženja - ističe sagovornik "Vijesti".
    Poznati bjelopoljski advokat Kemal Čindrak smatra da je prostitucija veoma teško dokaziva jer se, kako kaže, najčešće "dokazuje" po-srednim putem i preko najnepouzdanijeg dokaznog sredstva - svjedoka.
    - Prostitucija je među najstarijim zanatima i kao negativna društvena pojava prisutna je danas u skoro svim društvima. U suzbijanju prostitucije prvenstven značaj imaju preventivne vaspitne mjere, ali se primjenjuju i mjere krivičnog prava, prvenstveno prema osobama koje trguju ženama i djecom zbog prostitucije - kaže Čindrak i dodaje da o prostituciji direktno ili posredno, crnogorski krivični zakon govori u grupi krivičnih djela protiv polnih sloboda i to "u članu 210 kao krivično djelo posredovanje u prostituciji, sa alternativno određenim ra-dnjama ovog djela koji uglavnom obuhvataju razne oblike podstrekavanja na prostituciju".
    - Zaprijećena kazna zatvora za osnovni oblik posredovanja u prostituciji je no-v-čana ili kazna zatvora do jedne godine, a za njegov kvalifikovani oblik, odnosno, djelo počinjeno prema maloljetnoj osobi od jedne do deset godina - kaže Čindrak.
    On navodi da je problem prostitucije ili pak njene posljedice, zakonodavac p-osredno izrazio i u grupi krivičnih djela protiv zdravlja ljudi, član 288 - prenošenje zaraznih oboljenja i član 289 - prenošenja infekcije HIV - virusom.
    - Možda je još izrazitije naš zakonodavac u grupi krivičnih djela protiv čovječnosti i drugih dobara zaštićenih međunarodnim pravom, posebnu pažnju dao članu 444. Krivičnog djela trgovina ljudima, tako da će onaj ko silom, prijetnjom, dovođenjem ili održavanjem u zabludi, zloupotrebom ovlašćenja, povjerenja, odnosa zavisnosti, teških prilika itd, posreduje u prodaji i pored ostalog u vršenju prostitucije, biti kažnjen zatvorom od jedne do deset godina. Za kvalifikovani oblik koji organizuje više osoba, prijeti najmanje pet godina zatvora bez određivanja zakonskog maksimuma - navodi Čindrak i dodaje da se prostitucija u narodu gradira od niže ili najniže takozvane ulične do više ili najviše kafanske, restoranske ili hotelske, te takozvane poslovne pratnje.
    - I pored sve težine u dokazivanju prostitucije na svim građanima i društvenim institucijama stavlja se imperativ na što više profesionalnog rada u određenju ob-ilježja bića ovog ponašanja i njegovog zakonskog preciziranja, a sve u cilju potpunog suzbijanja ove negativne društvene pojave čije su posljedice sve veće - istakao je Čindrak
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #83
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znate wi $ta je GM City ...
    Republika Rakonje ...
    I tako to... :P

    A za owo gore^ ...
    No Comment :P
    Last edited by RaZoR_BP; 15-08-07 at 17:48.

  9. #84
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li neko nesto o strelicarskom klubu u BP?
    radi li to?

  10. #85
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by be_free View Post
    sta vam je ljudi,sta se dobacujete sa smaranjem
    covjek nije birao svoje ime,ali ga vidim i nije sramota sto je takvo
    Istinita prica. Inostrana delegacija u posjeti Bijelom Polju. Poslije cjelodnevnih sastanaka, Tarzan ih vodi na veceru. Casica vise i jedan se stranac odvazi da postavi pitanje gradonacelniku...

    Stranac: G-dine MIlosevicu, ja nesto moram da vas pitam, muci me cijeli dan

    Tarzan: Samo izvolite

    Stranac: Pa... Da li ste imali problema u zivotu zbog vaseg imena?

    Tarzan: A to... Ma ne, nisam ja od tih Milosevica
    Vecina ljudi je zla

  11. #86
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by djavoizkrsa View Post
    iz B.Polja sam otiso prije 5 godina sad zivim u njemacku u Keln. Za Keln se kaze da je grad sa najzescim kulturnim zbivanjem u srdnjoj evropi posle Pariza, sve je to uredu ali ja jedva cekam da se vratim u BP prije nego sto sam otiso u njemacku radio sam oko 2 godine na primorije pa ni tamo nisam mogao vise nema grada bez rodnog u ovom sl BP. tek toliko
    Pa zar ne dolaze Zvezde Granda vikendom i do Kelna?
    Ili ne postoji direktna avio linija iz Beograda? Aaa... Mora da je to...
    Vecina ljudi je zla

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Jedno pitanje za vas, koji je najbolji servis za opravku računara u Bijelom Polju, ali da je pravi servis, a ne nešto po kućama. Molio bih i za broj telefona. Hvala.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #88
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da i ja dvije prospem na ovu temu o svome gradu.
    Bijelo Polje ovih dana podsjeca na Bagdad, ulice raskopane, plocnici ugazeni kolima vise ni na sto ne lice, (sve zahvaljujuci velikom sranju koje bjelopoljci rade pa kanalizacija nije bila u stanju da podnese i morale su se stavit nove cijevi). JBG dosla eipa iz EU da vidi dje su pare koje daje Evropska Unija za rad i razvoj infrastrukture na sjeveru, 90% novca zavrsi u dzep Fekrimu Hajdarpasicu i lopovskoj ekipi oko njega a sa 10% novca se, eto, nesto obnovi.
    Zivot u Bijelom Polju je monoton i tuzan, grad prvak po broju samoubistava, sta drugo reci... Ljeti pak kad dodju svi ovi nasi gastarbajteri iz inozemstva, kad dodju ucenici, studenti grad zivne a ovako je uzasno tuzan.
    Vidim hvali se MONTENEGRO, ok, o ukusima se ne raspravlja, al to sto sam bjelopoljac mi daje za pravo da kazem da je MNE najcobanskiji kafic u gradu. Ajt preko dana i bude lijepo popit kafu i otic, al vikendom je uzasno!!! Sjati se ekipa s´ kolca i konopca, od Korita do Sutivana phuj i bljak. Svi buduci posjetioci B.Polja obavezno dodjite u TIME kafic u ulici Voje Ljesnjaka, izuzetan kafic, izuzetan provod, izuzetna ekipa dolazi, ne skupljaju raznorazni cobani niti djecurlija, tu je daleko najbolji provod u gradu pod Helevom vilom...
    Ukoliko jos neko ima kakvih pitanja u vezi mog grada tu sam i bicu kompetentan da odgovorim...
    Last edited by Cakir; 09-10-07 at 02:32. Reason: lapsus

  14. #89
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dje god me put nanese ili ko pozove :)
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    xaaxaxaxaxaxa Helova vila!xaxaxaxa!Pa nije to Akropolj,a ni Obrov nije Olimp da se tako poceo grad nazivati...ccc!U BP svak moze naci sta mu treba kad hoce,a dosada prati uvijek onoga kome je sve malo,i ko sam sa sobom ne moze...(nista licno...)
    " Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da zivi " ^^

  15. #90
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Nikšić
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uzevši prirodne ljepote ljepši je sjever Crne Gore od juga u sjever Crne Gore je dovoljno samo uzeti prirodne ljepote Zabljaka...a to sto u bijelo polje ili kolasin nema lijepih zgrada i tih sranja to pitajte presjednika drzave koji je izgleda odlucio da u pg samo surva pare

  16. #91
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Istinita prica. Inostrana delegacija u posjeti Bijelom Polju. Poslije cjelodnevnih sastanaka, Tarzan ih vodi na veceru. Casica vise i jedan se stranac odvazi da postavi pitanje gradonacelniku...

    Stranac: G-dine MIlosevicu, ja nesto moram da vas pitam, muci me cijeli dan

    Tarzan: Samo izvolite

    Stranac: Pa... Da li ste imali problema u zivotu zbog vaseg imena?

    Tarzan: A to... Ma ne, nisam ja od tih Milosevica

    He he he... Sigurno je istinito? Mada, nemojte me pogresno shvatiti, jesam Crnogorac, ali ne te opcije koje su Mugosa i Tarzan, ipak- dvojica koji za svoje opstine najvise radi, s tim da je Mugosi lakse... I ovi nasi mrdaju sa mjesta, Kolasin se pomalo gradi, ali ne tako kao Bijelo Polje i Podgorica.

    A ovo za "kraljice noci" sam cuo, cini mi se bas od sina ovog advokata Cindraka, ali nijesam siguran, uglavnom, neko od kolega sa fakulteta jeste u pitanju... Pokaza mi jednu djevojku, da je ne opisujem, i veli ta i ta- tako i tako... Ja rekoh da nijesam znao da ima toga u BP a on pobroja jos nekoliko, ne znam ih, ali ovi iz drustva klimahu glavama da je tako...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  17. #92
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravih, definitivno "Time" ili Pab... U Tajmu nekad zakaze muzika, i u Pabu, ali rjedje... I iritira me sto su sad sve "fini" kafici, pa u njima nije problem naci pola kila droge, ali se zato mozes pobos' na glavu a neces naci pivo od pola litra, pola zdravog mozga, pola sata dobre muzike, ili makar pola coeka... Ne samo u BP, nego generalno na teritoriji EX-SCG... U BP samo dadajte cigancad kako ulijecu za "deset centi da kupe 'leb" i eto cijele slike...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  18. #93
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    prljave ulice,pijac katastrofa i onaj potok ispod njega,neko groblje u centru grada(vise pumpe)!
    Uglavnom najveci problemi su glib i razni mirisi.
    niujedne mi gace lastike nema

  19. #94
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladjo View Post
    prljave ulice,pijac katastrofa i onaj potok ispod njega,neko groblje u centru grada(vise pumpe)!
    Uglavnom najveci problemi su glib i razni mirisi.

    Groblje nekada bilo, vishe ne. A shto se tiche gliba, gradi se se, pa je chitav grad iskopan. Bice OK kada se zavrshi. A ovo shto sam ti bilodova, ne razumijem... Chistiji je vazduh milion puta nego u PG. Mozhda si ti bio negdje drugo, u BP ne.

  20. #95
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default re:

    Samo cu reci da smo mi jedna tuzna drzava, iz razloga sto sve civilizovane drzave razvijaju svaki svoj region..
    Mi sve trpamo u glavni grad..
    Srecom imamo izlaz na more, pa se ove opstine na primorju ovajdise od toga..Da nije tako, u Budvi bi prosjecna plata bila kao u Andrijevici..Ali srecom, nije tako..
    Bijelo Polje je samo jedan od gradova koji se nalazi na margini svih bitnih desavanja..Tu je jos najbolja atmosfera od svih ostalih gradova na sjeveru..

    Najtuznije od svega je sto neki likovi iz glavnog grada s podsmijehom govore o ostatku CG, jer je COCE PG svijet izmislila za sve njih.. A pri tom zaboravljaju da je sva vlast i moc u CG upravo u PG i da TI ljudi odatle upravljaju s parama, odlucuju gdje ce koliko da uloze i td i td..Dakle, "vi" iz PG ste odgovorni za situaciju u citavoj CG, samo sto se pravite mutavi..

    Samo jedan podatak cu vam reci koji je tacan: preko 70 % prihoda svake opstine u CG ide odmah po zavrsetku obracunskog perioda u PG, a onda se odatle poslije "odlucivanja" rasporedjuje u razne projekte..

    I na kraju, da me neki pogresno ne shvate, nemam nista protiv PG kao grada, ali glupi rezon da se samo razvija glavni grad a ostatak prelijepog Montenegra umire je debilan!

  21. #96
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    White Field
    Posts
    426
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by be_free View Post
    xaaxaxaxaxaxa Helova vila!xaxaxaxa!Pa nije to Akropolj,a ni Obrov nije Olimp da se tako poceo grad nazivati...ccc!U BP svak moze naci sta mu treba kad hoce,a dosada prati uvijek onoga kome je sve malo,i ko sam sa sobom ne moze...(nista licno...)

    Onda ni jedan turista ne bi stajao da bi slikawao taj Akropolj u shta sam siguran da je dnewno dnewno bar 5 ljudi slikalo tu qcu koji nisu sa teritorije biwshe juge...

  22. #97
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    448
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar je moguce da neko i za ono moze da kazhe da je ******...
    Ono je zamak sa terenima,bazenima i bog zna shta ce se jos gradit gore.

  23. #98
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by vladodr View Post
    Srecom imamo izlaz na more, pa se ove opstine na primorju ovajdise od toga..Da nije tako, u Budvi bi prosjecna plata bila kao u Andrijevici..Ali srecom, nije tako..
    to je samo Budva! ostali gradovi propadaju isto kao i sjever jer ih Budva nagrdi! tako da tu nema nikakve rasprave...
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Teško da Bar može Budva nagrditi
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #100
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bar je velik kolko sve ostale ostale opstine tako da njega necemo racunat
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 29
    Last Post: 18-02-08, 01:06
  2. Bijelo Polje miting....
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 63
    Last Post: 15-05-06, 18:13
  3. Udes voza?
    By gos1 in forum Putovanja
    Replies: 272
    Last Post: 02-02-06, 23:30
  4. Bijelo Dugme - TURNEJA???
    By Sick-Boy in forum Muzika
    Replies: 138
    Last Post: 11-07-05, 11:36
  5. Bijelo dugme again! Podgrejavanje lešine
    By HIGHLANDER in forum Muzika
    Replies: 11
    Last Post: 02-05-05, 17:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •