Results 1 to 11 of 11

Thread: Oglašavanje slobodnih radnih mjesta

  1. #1
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Oglašavanje slobodnih radnih mjesta

    Svjedoci smo toga da je u proteklih nekoliko godina nastala ustaljena praska suludih oglasa za slobodna radna mjesta.
    Suludih u smislu toga da su se neki od njih oglušuli o većinu normi koje propisuju oglašavanje slobodnih radnih mjesta u skladu sa Zakonom o radu, Zakonom o državnim službenicima i namještenicima, drugim podzakonskim aktima.

    Zgranut sam prije svega oglasima koji dolaze iz Uprave za kadrove i oglasima za potrebna radna mjesta u državnim organima, javnim preduzećima i organima lokalne samouprave.

    Da krenemo prvo od postupka oglašavanja.

    Da bi starješina državnog organa donio odluku o zasnivanju radnog odnosa u državnom organu neophodno je, prije svega, da budu ispunjeni sljedeći zakonski uslovi, i to:

    1. da je konkretno radno mjesto utvrđeno aktom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta državnog organa;
    2. da postoji slobodno radno mjesto u organu;
    3. da državni organ ima obezbijeđena potrebna finansijska sredstva.


    Nevjerovatno je, možemo reći, da se gotovo svaki drugi oglas odnosi na radno mjesto koje je već pokriveno a oglas je čisto postavljen kako bi se radniku produžio radni odnos na novi period.Što dovodi u zabludu kompletnu javnost, prvenstveno lica koja konkurišu na to radno mjesto.A takav oglas je direktno u sukobu sa članom 17 Zakona o državnim službenicima i namještenicima.

    Dalje, Rok za podnošenje prijava na javni oglas ne može biti kraći od osam ni duži od 15 dana od dana objavljivanja javnog oglasa.
    A ja nisam mogao vjerovati kada sam vidio da neki oglasi traju samo 1 dan! Samo 1 dan! Dalja priča povodom ovog je suvišna.

    Sljedeće, a tiče se stručnog ispita.Šokiran sam bio kad sam saznao da su odbacivali prijave ljudi koji nijesu poloižili državni ispit! Kada se jedan građanin informisao povodom tog pitanja kod konkretnog lica koje je dalo oglas, ono mu je reklo da se ne može prijaviti na oglas bez stručnog ispita bez obzira što ispunjava sve druge potrebne uslove, pa čak i više od toga! Gdje opet vidimo zvjersko kršenje zakona jer je članom 41 Zakona o državnim službenicima predviđeno da ga službenik može položiti i nakon dobijanja zvanja ali u roku od godine dana.


    A sada ću reći nešto povodom oglasa za radna mjesta i u javnom i u privatnom sektoru.


    Svjedoci smo monstruoznih oglasa kojim se krše ne samo osnovna prava Ustavom zagarantovana na rad i slobodno zapošljavanje, već i onih ljudskih koji ugrožavaju naše dostojanstvo i čast kao ljudskog bića.

    1.Oglasi koji brutalno diskriminišu starije osobe gdje se JAVNO I SVJESNO pravi diskriminacija po osnovu godina starosti! Neke od prvih stavki koje možemo naći u skoro svakom oglasu tiču se godina starosti koje se često kreću u granicama od 20 pa do samo 35! Gdje lice koje traže zaposlenje često dobija hladan tuš kada se informiše o tome preko broja postavljanog u oglasu kada mu poslodavac jasno i glasno potvrdi da je to tako i da na taj oglas nema šta tražiti!

    2
    .Nerealni uslovi koji su potrebni da bi kandidat konkurisao za radno mjesto.Gdje se traži znanje više stranih jezika, dobrog poznavanja rada na računaru, više komunikativnih i poslovnih vještina i sve to za radna mjesta poput čistačice, vozača ili prodavačice!

    3
    .Često se za oglase na radnim mjestima gdje bi po sistematizacija sasvim bila dovoljna i srednja škola određene struke, traži 6. stepen obrazovanja pa čak i nekada zvanja magistra, čisto da bi se kandidat mogao prijaviti za posao kancelarijskog paper pushera.


    S pravom možemo biti ogorčeni na ovakvo postupanje poslodavaca u našoj državi.Postupanja koja se kose sa zdravim razumom i osnovnim ljudskim pravima.
    Last edited by daconi; 06-08-15 at 04:41.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    518
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daconi View Post
    Svjedoci smo toga da je u proteklih nekoliko godina nastala ustaljena praska suludih oglasa za slobodna radna mjesta.
    Suludih u smislu toga da su se neki od njih oglušuli o većinu normi koje propisuju oglašavanje slobodnih radnih mjesta u skladu sa Zakonom o radu, Zakonom o državnim službenicima i namještenicima drugim podzakonskim aktima.

    Zgranut sam prije svega oglasima koji dolaze i Uprave za kadrove i oglasima za potrebna radna mjesta u državnim organima, javnim preduzećima i organima lokalne samouprave.

    Da krenemo prvo od postupka oglašavanja.

    Da bi starješina državnog organa donio odluku o zasnivanju radnog odnosa u državnom organu neophodno je, prije svega, da budu ispunjeni sljedeći zakonski uslovi, i to:

    1. da je konkretno radno mjesto utvrđeno aktom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta državnog organa;
    2. da postoji slobodno radno mjesto u organu;
    3. da državni organ ima obezbijeđena potrebna finansijska sredstva.


    Nevjerovatno je, možemo reći, da se gotovo svaki drugi oglas odnosi na radno mjesto koje je već pokriveno a oglas je čisto postavljen kako bi se radniku produžio radni odnos na novi period.Što dovodi u zabludu kompletnu javnost, prvenstveno lica koja konkurišu na to radno mjesto.A takav oglas je direktno u sukobu sa članom 17 Zakona o državnim službenicima i namještenicima.

    Dalje, Rok za podnošenje prijava na javni oglas ne može biti kraći od osam ni duži od 15 dana od dana objavljivanja javnog oglasa.
    A ja nisam mogao vjerovati kada sam vidio da neki oglasi traju samo 1 dan! Samo 1 dan! Dalja priča povodom ovog je suvišna.

    Sljedeće, a tiče se stručnog ispita.Šokiran sam bio kad sam saznao da su odbacivali prijave ljudi koji nijesu poloižili državni ispit! Kada se jedan građanin informisao povodom tog pitanja kod konkretnog lica koje je dalo oglas, ono mu je reklo da se ne može prijaviti na oglas bez stručnog ispita bez obzira što ispunjava sve druge potrebne uslove, pa čak i više od toga! Gdje opet vidimo zvjersko kršenje zakona jer je članom 41 Zakona o državnim službenicima predviđeno da ga službenik može položiti i nakon dobija zvanja ali u roku od godine dana.


    A sada ću reći nešto što se tiče oglasa za radna mjesta i u javnom i u privatnom sektoru.


    Svjedoci smo monstruozni oglasa kojim se krše ne samo osnovna prava Ustavom zagarantovana na rad i slobodnog zapošljavanje, već i onih ljudski koji ugrožavaju naše dostojanstvo i čast kao ljudskog bića.

    1.Oglasi koji brutalno diskriminišu starije osobe gdje se JAVNO I SVJESNO pravi diskriminacija po osnovu godina starosti! Neke od prvih stavki koje možemo naći u skoro svakom oglasu tiču se godina starosti koje se često kreću samo u granicama od 20 pa do samo 35! Gdje lice koje traže zaposlenje često dobija hladan tuš kada se informiše o tome preko broja postavljanog u oglasu kada mu poslodavac jasno i glasno potvrdi da je to tako i da na taj oglas nema šta tražiti!

    2
    .Nerealni uslovi koji su potrebni da bi kandidat konkurisao za radno mjesto.Gdje se traže znanje više stranih jezika, dobrog poznavanja rada na računaru, više komunikativnih i poslovnih vještina i sve to za radna mjesta poput čistačice, vozača ili prodavačice!

    3
    .Često se za oglasa na radnim mjestima gdje bi po sistematizacija sasvim bila dovoljna i srednja škola određene struke, traži 6. stepen obrazovanja pa čak i nekada zvanja magistra, čisto da bi se kandidat mogao prijaviti za posao kancelarijskog paper pushera.


    S pravom možemo biti ogorčeni na ovakvo postupanje poslodavaca u našoj državi.Postupanja koja se kose sa zdravim razumom i osnovnim ljudskim pravima.
    Prelistavao sam prije par dana oglase, i zgrazavao se. Sve sto si naveo je istina. Uglavnom se traze sankeri i konobari a onda sjevne neki oglas za direktora MUP-a, takodje ta starosna ogranicenja "trazim radnicu do 30 godina". S pravom mozemo biti ogorceni na oko 99 % stvari koje se desavaju u crnoj gori ali pitanje je sta cemo da uradimo da to promjenimo. Ocemo li do smrti da govorimo "e to tako mora biti".
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  3. #3
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E moj prijatelju ja ne krivim njih više jer je to borba sa vjetrenjačama, krivim ovaj narod koji je podjednako kriv koliko i oni.
    Pogledaj samo na primjeru jednog malog uzorka kakav je forum, gdje se silni intelektualci sjatiše i svoja mišljenja ukstiše.Pogledaj samo kako se niko nije ni potrudio odgovoriti na ovu temu koja je od samog životnog značaja dok se na temu "Crnogorskog pokreta" piše i raspreda naširoko i nadugačko, kao da im je konstantno potrebno da im neko govori ko su i šta su.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    518
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daconi View Post
    E moj prijatelju ja ne krivim njih više jer je to borba sa vjetrenjačama, krivim ovaj narod koji je podjednako kriv koliko i oni.
    Pogledaj samo na primjeru jednog malog uzorka kakav je forum, gdje se silni intelektualci sjatiše i svoja mišljenja ukstiše.Pogledaj samo kako se niko nije ni potrudio odgovoriti na ovu temu koja je od samog životnog značaja dok se na temu "Crnogorskog pokreta" piše i raspreda naširoko i nadugačko, kao da im je konstantno potrebno da im neko govori ko su i šta su.
    I to je istina, nisam dolazio na forum 5 ili 6 godina, naisao sam na tvoj post koji nema ni jedan odgovor i topic da li u nato sa 650 hiljada odgovora. Mislim da cu da nestanem jos nekih 10 tak godina. Svakako vise ni ne zivim u Crnoj Gori, to jeste zivim po 3 mjeseca u godini dana.
    Tema je dobra, ajde da vidimo da li je neko spreman da napravi neki bunt. Da vidimo da li postoji Tema u kojoj se moze okupiti kriticna masa na nekoj lokaciji. Svakako pola drzave pije kafu po cijeli dan, pa neka se ovog puta okupe da piju kafu sa zajednickim motivom za promjenu necega.
    U suprotnom bdenje ovdje nije vrijedno vise od najobicnije zabave citanja nekakvog tabloida, mentalne hrane ili gomilanja "sobnog" ega.
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    I ja sam za to da se napravi bunt oko načina zapošljavanja u državnoj upravi, dosta je bilo kurti ajde sad malo murte da dođu na red, beale tamo i jedni i drugi.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne kažem ja da treba da dođu ovi ili oni.Samo kažem da konačno treba početi sa radom onako kako je zakon propisao.Bez nepotizma i partijskih veza.Da se kandidati ocjenjuju objektivno a ne po privatnim zaslugama.Djeluje kao kliše ali vjerujte mi da je ovo jedna od prvih stepenica na putu ka konačnom demoktraskom (kako su samo degradirali ovaj pojam) odredištu.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Oglašavanje slobodnih radnih mjesta

    Quote Originally Posted by daconi View Post
    Ne kažem ja da treba da dođu ovi ili oni.Samo kažem da konačno treba početi sa radom onako kako je zakon propisao.Bez nepotizma i partijskih veza.Da se kandidati ocjenjuju objektivno a ne po privatnim zaslugama.Djeluje kao kliše ali vjerujte mi da je ovo jedna od prvih stepenica na putu ka konačnom demoktraskom (kako su samo degradirali ovaj pojam) odredištu.
    Nepotizma i partijskih veza ima svuda, i na zapadu, samo sto su ovi naši otišli u totalnu krajnost.

    Danas sasvim slučajno naletim na jedan oglas gdje jasno piše "kandidat za koga se bude lobiralo ba bilo koji način će biti diskvalifikovan iz procesa selekcije"...bas mi je zao sto ne ispunjavam sve uslove pa da doživim da jednom budem ucesnik na takvom konkursu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da bi se rijesilo pitanje zaposljavanja treba da se promijeni drzava. To sto citam su sve gluposti iskreirane da Drzava(koja je nesposobna da primijeni zakon kako valja) namece svim poslovdavcima da kroz nju zaposljavaju kako bi obezbijedili poreze da mogu da naplacuju.


    To je glupo. Radna mjesta trebaju da budu slobodna kao "dobar dan". A ne da se tu pravi smiurija od citavog procesa. "Drzava" protiv poslodavaca, poslodavci protiv drzave a radnik iskapa.


    Kakve gluposti...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ship
    Posts
    518
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daconi View Post
    Ne kažem ja da treba da dođu ovi ili oni.Samo kažem da konačno treba početi sa radom onako kako je zakon propisao.Bez nepotizma i partijskih veza.Da se kandidati ocjenjuju objektivno a ne po privatnim zaslugama.Djeluje kao kliše ali vjerujte mi da je ovo jedna od prvih stepenica na putu ka konačnom demoktraskom (kako su samo degradirali ovaj pojam) odredištu.
    nadam se da je vecini jasno da se u crnoj gori ne radi o demokratiji vec o partijskom sistemu koji je prisutan 20 i vise godina. Kako da funkcionise bilo koja institucija kada su na samom vrhu istih instalirani partijski ljudi, sa labavim kredibilitetom da se uopste nalaze tu. jeste u svakoj drzavi ima nepotizma i partijskoz zaposljavanja, ali sumnjam da negdje je to datira od 90 tih godina. Eventualno u sjevernoj koreji.
    Ova tema koju je zapoceo daconi se tice elementarnih prava vas kao gradjana i minimuma postovanja zakona.
    remark moao si da procitas da sam napisao iznad da treba da se preispitamo da li postoji neka tema koj amoze okupiti ljude fizicki. Meni se licno dopala ova, tebi se mozda moze dopasti neka iz sekcije nacionalizma ili automobilizma, na tebi je da biras. Samo pokusaj da promjenis stvari na realnoj razini a ne globovanjem.
    Don't be afraid to be weak
    Don't be too proud to be strong

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja skoro svaki dan dobijam sa nekoliko sajtova ponude za posao.

    Headhunteri zive od toga posla. Citav biznis moze da se razvije oko nalazenja poslova i kandidata ali kod nas zbog gluposti to nemoze da se razvije.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Capture.jpg 
Views:	72 
Size:	2.7 KB 
ID:	133708   Click image for larger version. 

Name:	Capture1.jpg 
Views:	69 
Size:	9.5 KB 
ID:	133709  

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/preko-...a-birou-845963

    Ovo je zaista cudo. Drustvo nazadno, napretak potreban - ljudi koji znaju i umiju da resavaju stvari, svudj u svijet potraga za njima a navodno ih evo 9000 koji nemaju posla?

    Umije li ko ovu "misteriju" objasniti?

    Ili tih 9000 nisu nikakvi znalci bez eto diplome drze radi okvira na zidu ili... sto?

    Sto je problem?

    E to je problem. Kad se iskreno ne prilazi temi no sve za zadnjim namjerama a o problemima se kuka tek onda kad licno optewrete pojedinca, a do tad se nije osvrcao na druge pojedince koji su bili u slicnu situaciju.

    To sigurno nije perpetum mobile. I morace nedje bez "goriva" opstat.

    A ko ozbiljno o ovim temama razmislja?

    Neko se zacudi kako su brojni komentari na osnivacke teme? Pa to je brale najlaksi posa. Najmanje morash da radish a najvise para mozesh po ulozenom trudu uzet. Samo se dofatish pozicije posle samo nogom bijesh ko oce da te makne.

    Politika na cernogorski nacin.

    Milion partija na pola milona ljudi (cuo sam da taj broj ukazuje na drasticno opadanje populacije al ne i novih partija). Pa nije ni cudo sto moraju mrtvi glasat nema dovoljno biraca na toliko partija.

    Znate sto?

    ili cete se urazumiti i poceti da brinete jedni o drugima, ili ste nagrabusili jedni od drugih takvih sebicnih.

    Kako oce ljudi. Vi koji vidite da ljeba nema u ovi narod, siroka je ova planeta ima mjesta i za vas, nemojte da ste ludi da vas dovode do ludila ili josh gore da pomislite sebi da ucinite.

    Bjezi ako su vecinom bestije bjez. Ako cesh ostat tu, ja bi razmislio o onome sto rekog gore.

    Jer jedino ljudi koji brinu jedni o drugima ce bit zadovoljni, ovi sto preskacu preko leseva da se domognu necega kratak je takvima zivot i u sram se svrshi.
    Last edited by Ego_and_his_own; 08-08-15 at 01:36.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem 10 radnih stolica
    By Makares in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 10-09-14, 14:00
  2. Mijenjam Mjesta u novom domu za mjesta u prvoj fazi
    By marko_pg** in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 11-10-13, 09:33
  3. Bratstvo slobodnih zidara-Masoni
    By OkrugliGospodin in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 26-09-12, 18:43
  4. Replies: 11
    Last Post: 30-05-12, 21:04
  5. 1.april Dan Omladinskih radnih akcija
    By ciro in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 06-04-09, 10:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •