Results 1 to 6 of 6

Thread: Novi servisi, poboljšan user interface i novi design Blogovanje.com-a

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default Novi servisi, poboljšan user interface i novi design Blogovanje.com-a

    Blogovanje.com, prvi crnogorski blogerski servis doživio je nekoliko promjena. Prva promjena je, treći po redu, face lifting od osnivanja site-a u avgustu 2004. godine.

    Sa promjenom designa uvedeno je nekoliko novih servisa i drugih novina. Prva i najuoćljivija stvar je način prikaza blogova u rubrici Pisali su u posljednja 24 sata.

    NOVI SERVISI!!!

    Prvi servis Photo Blog, ili za registrovane korisnike, Tvoja Galerija.

    Tvoja Galerija website-a Blogovanje.com je prvi online servis za objavljivanje i održavanje ličnih foto galerija u Crnoj Gori. Servis je potpuno besplatan za registrovane korisnike Blogovanje.com-a i podliježe istim Pravilima usluge kao i ostali servisi na site-u. Pravila usluge pogledajte u sekciji Pitanja i odgovori na site-u.

    Drugi servis je Tvoj PodCast

    Ukratko, PodCast predstavlja amaterski radio šou koji se emituje na Internetu, ili jednostavije Audio Blog. Sam termin – PodCasting, nastao je 2004. godine kao kovanica dvije riječi:

    iPod i Broadcasting.

    iPod je svjetski popularan Appleov portabl mp3 player, a broadcastig je engleska riječ koja znači emitovanje. Ono što mi zovemo elektronski mediji (TV i Radio) na engleskom jeziku se kaže Broadcasting Media.

    Da bi audio blogovi bili postavljeni na blogovanje.com, osim činjenice da servis treba da počne da radi, oni moraju ispunjavati nekoliko tehničkih i nekoliko sadržajnih uslova.

    Tehnički:
    File mora biti u mp3 formatu, mora biti Mono, enkodiran sa 32 Kilobita po sekundi na 22050 Hz.

    Sadržajni:
    Tvoj Podcast ne smije biti duži od 15 minuta, mora biti govorni program, što će reći da ćemo nemilosrdno brisati muzičke emisije tipa Hit Top 3 i slično... i mora poštovati autorska prava.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imho, drugi sajtovi nude to u daleko boljem izdanju (auto enkodovanje, video broadcast) i sasvim lijepo se integrisu u blogove. Licno koristim blip.tv koji mi (e,sad) sa bloggerom radi savrseno- uploadujem video ili audio, copy pasteujem kod i na blogu mi se pojavi flash objekat sa thumbnailom filma koji se direkt odatle streamuje i pusta ako pritisnem play. Fajlovi se automatski sa blipa, bez moje intervencije, postuju i na ourmediu zbog bekapa (pretraga arhive i samo arhiviranje je tamo najsigurnije).

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Chatnick, sve je to OK sto si napisao, ali kakve veze to ima sa ovim sto sam napisao ja?

    Blip.tv je servis posvecen shareovanju videa i nema ama bas nikakve veze sa blog servisom (iako oni pominju video blogging na site-u) i video materijale koje uploadujes kod njih mozes streamovat na bilo kojem site-u. Osim toga ovo sto si pisao o copy/paste-u koda, mozes da uradis i na Blogovanje.com-u.

    Drugo, gore fino piše, i to boldovano, prvi online servis za objavljivanje i održavanje ličnih foto galerija u Crnoj Gori, a ne na svijetu (iako je možda prvi u regionu, nisam siguran zato nisam ni napisao) - isto važi i za podcast.

    A što se bloggera tiče, ipak je to dio, sada već, multinacionalne kompanije Google koja vrijedi milijarde dolara na tržištu kapitala, a Blogovanje.com je projekat iza kojeg stoji samo jedan čovjek (u svakom smislu - finansijskom, kreativnom, tehničkom, developerskom i kakvom god hoćeš).

    A Googlu svakako respect, to je moja omiljena firma na svijetu

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možda je tom pojedincu bolje da pređe u Gugl nego da gubi vreme praveći lošije kopije originala...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx
    Možda je tom pojedincu bolje da pređe u Gugl nego da gubi vreme praveći lošije kopije originala...
    Ti si daleko najveci optimista kojeg sam do sad sreo

    Ti kad okurazish nekog ja mislim da plombe iz glave ispadaju

    Al ne sumnjam da bi mu bilo bolje u google.... dako i to bude pa nam pomoze sto ovamo
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-04-06 at 23:37.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx
    Možda je tom pojedincu bolje da pređe u Gugl nego da gubi vreme praveći lošije kopije originala...
    Po toj logici u Crnoj Gori nebi trebao niko nista da pravi, jer je svaku stvar neko prije nas izmislio. Zasto bi pravili Nikšićko kad je to samo kopija izuma nekog lika, čini mi se iz Belgije (ili je Belgijanac izmislio Pomfrit, pa oni pizde što se zove French Fries)

    Što će nam pobogu ovaj forum, kada na svijetu ima mnogo boljih, zašto bi naši seljaci uzgajali krave, kad krava ima mnogo više u Holandiji i Danskoj, još se ove iz Danske hrane iskljucivo organskom hranom.

    Trebaju li svi ovi ljudi što pokušavaju da naprave firme za internet providing, a Telekom ih guši, da odu brate da rade u Telekom?

    Što će nama Dimitrije i Miodrag Crvenica, kada su Da Vinci i Mikelandjelo već mnogo davno napravili najljepša likovna djela koja je iko i koja će ikada bilo ko napraviti.
    Last edited by Jocker; 22-04-06 at 05:55.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ADSL HELP needed
    By Cazas_plavooki in forum Internet
    Replies: 59
    Last Post: 23-09-05, 19:07
  2. ADSL problem
    By templar in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-05, 15:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •