Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 41 of 41

Thread: Flesovanje bios-a

  1. #26
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zašto bi iko normalan flešovao BIOS, šta time dobijaš?
    Bez ako ti ploča nije od pentiuma 1, pa pokušavaš da ubaciš USB podršku

    Konkretno meni u biosu latencije memorije ne mogu da se podese na recimo 3 max. je 2,5 jebiga jos nije izasao bios koji to regulise .Ovo je samo primjer sa predhodnim biosom imao sam problem sa H.T restart i tako te zajebancije .Znaci noviji bios ponekad moze da pomogne ali ne treba ga mjenjati ako ispravlja neke bizarne stvari koje u realnoj upotrebi nista ne znace

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by genocid
    Zašto bi iko normalan flešovao BIOS, šta time dobijaš?
    Bez ako ti ploča nije od pentiuma 1, pa pokušavaš da ubaciš USB podršku

    Konkretno meni u biosu latencije memorije ne mogu da se podese na recimo 3 max. je 2,5 jebiga jos nije izasao bios koji to regulise .Ovo je samo primjer sa predhodnim biosom imao sam problem sa H.T restart i tako te zajebancije .Znaci noviji bios ponekad moze da pomogne ali ne treba ga mjenjati ako ispravlja neke bizarne stvari koje u realnoj upotrebi nista ne znace
    Podrska za nove CPUe, prepravke za AGP tabele, stabilnosti, podrska za RAID kartice i slicne stvari. Ja sam morao barem 3-4 puta da flashujem BIOS da bi mi nesto proradilo. Vecinom su server ploce bili i server kartice koje nisu radile zbog nekih problemcica.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Imaš na elektro fakultetu ljude koji ti to mogu završiti jeftino(fora sa prtogramatorom).


    Tačno Gigabyte je to najbolje riješio.

    Novije ploče imaju dual BIOS (za sve vas koji ste se pitali čemu to služi, odgovor je da prilikom flešovanja BIOSA ako slučajno nestane struje u tom minutu kad fleshujete ne morate da se pozdravite sa pločom već imate rezervni BIOS.

    Zašto bi iko normalan flešovao BIOS, šta time dobijaš?
    Bez ako ti ploča nije od pentiuma 1, pa pokušavaš da ubaciš USB podršku :mrgreen:
    Moze da se dobije puno toga sa novim biosom,dovoljno je redi da na primjer sa jednim bios-om meni ddr400 memorija radi na 166Mhz magistrali a sa drugim bez problema na 200Mhz,govorim o difoltnom radu,tako da uvijek treba pogledati koji je najbolji bios za konkretnu plochu i taj staviti.Da ne pricham o onima koji vole da klokuju...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zocko
    Moze da se dobije puno toga sa novim biosom,dovoljno je redi da na primjer sa jednim bios-om meni ddr400 memorija radi na 166Mhz magistrali a sa drugim bez problema na 200Mhz,govorim o difoltnom radu,tako da uvijek treba pogledati koji je najbolji bios za konkretnu plochu i taj staviti.Da ne pricham o onima koji vole da klokuju...
    ako ddr400 memorija radi na 166mhz, onda nije ddr400 nego ddr333

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zocko
    Moze da se dobije puno toga sa novim biosom,dovoljno je redi da na primjer sa jednim bios-om meni ddr400 memorija radi na 166Mhz magistrali a sa drugim bez problema na 200Mhz,govorim o difoltnom radu,tako da uvijek treba pogledati koji je najbolji bios za konkretnu plochu i taj staviti.Da ne pricham o onima koji vole da klokuju...
    Ako ga ploča podržava (mislim na clock) onda ga sam podesi na 200 mhz. Mislim da se zbog bizarnih stvari ne treba sa tim igrati. Uostalom onaj ko razmišlja o fleshovanuu BIOSA zna kako da podesi frekvenciju memorije :mrgreen:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac
    ako ddr400 memorija radi na 166mhz, onda nije ddr400 nego ddr333
    Pa sad bih trebao da ti kazem da ne treba da se pravis pametan kad je ocigledno da nijesi razumio sta sam napisao,al ajde da ponovimo.Fino sam rekao da je memorija ddr400mhz,al to sto je memorija na 400mhz ne znachi da ce raditi na svakoj ploci kao takva,ili ti preciznije da ce raditi sa svakim biosom kao takva.Dakle plocha je sa jednim biosom pustala na 166mhz i jednostavno nije mogla da obezbijedi stabilan rad na 200mhz,sa drugim biosom je radila bez problema na 200mhz.Nadam se da sam bio jasan.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi
    Ako ga ploča podržava (mislim na clock) onda ga sam podesi na 200 mhz. Mislim da se zbog bizarnih stvari ne treba sa tim igrati. Uostalom onaj ko razmišlja o fleshovanuu BIOSA zna kako da podesi frekvenciju memorije :mrgreen:
    Iz te dvije rechenice se vidi da ti vishe prichas o klokovanju na osnovu nechega sro si negdje cuo,nego na osnovu nechega sto si radio.Dakle,memorija koja radi na 200mhz se ne klokuje na 200,sto je ocigledno.Radi se o tome da ti mozes da uzmes ddr500 memoriju i da stavis na plochu gdje ce raditi kao ddr333mhz uzmimo za primjer,jednostavno zato sto bios ne omogucava plochi stabilan rad na vishim frekvencijama,bilo iz razloga sto ih ne podrzava,bilo iz razloga sto je bios losh iako plocha po cpecifikacijama ima te mogucnosti..Dakle,na istoj plochi drugi bios moze puno toga da promijeni,pa tako i to da plocha koja sa starim biosom nije htjela da pozdrzi rad memorije na magistrali vishoj od 166mhz sada bez problema omogucava rad memoriji na 200mhz i cesto sa klokovanjem na znatno vishim vrijednostima.Ne kazem da je svakom potrebno da mijenja bios,al ukoliko za neciju plochu postoji znatno bolji(a nije teshko pronaci koji je za odredjenu plochu najbolji) nema razloga da se isti i ne stavi.Nije ni komplikovano koliko zvuchi na prvi pogled...a uvijek postoji i solucija da ti odradi prijatelj-ica

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Zorane ne spamuj :P
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Zorane ne spamuj :P
    Cuti i uchi se Miloshe:P.Ako treba jos jednom duze za tebe,samo reci)Poz

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Neka hvala ne igram se ja sa tim
    Ja sam zadovoljan sa ovom mojm i sad kako radi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Neka hvala ne igram se ja sa tim
    Ja sam zadovoljan sa ovom mojm i sad kako radi.
    Sve kako ti kazes:P

  12. #37
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    where amazing happens
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zocko
    Sve kako ti kazes:P

    slazem se

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zocko
    Iz te dvije rechenice se vidi da ti vishe prichas o klokovanju na osnovu nechega sro si negdje cuo,nego na osnovu nechega sto si radio.Dakle,memorija koja radi na 200mhz se ne klokuje na 200,sto je ocigledno.Radi se o tome da ti mozes da uzmes ddr500 memoriju i da stavis na plochu gdje ce raditi kao ddr333mhz uzmimo za primjer,jednostavno zato sto bios ne omogucava plochi stabilan rad na vishim frekvencijama,bilo iz razloga sto ih ne podrzava,bilo iz razloga sto je bios losh iako plocha po cpecifikacijama ima te mogucnosti..Dakle,na istoj plochi drugi bios moze puno toga da promijeni,pa tako i to da plocha koja sa starim biosom nije htjela da pozdrzi rad memorije na magistrali vishoj od 166mhz sada bez problema omogucava rad memoriji na 200mhz i cesto sa klokovanjem na znatno vishim vrijednostima.Ne kazem da je svakom potrebno da mijenja bios,al ukoliko za neciju plochu postoji znatno bolji(a nije teshko pronaci koji je za odredjenu plochu najbolji) nema razloga da se isti i ne stavi.Nije ni komplikovano koliko zvuchi na prvi pogled...a uvijek postoji i solucija da ti odradi prijatelj-ica

    Na osnovu čitave ove priče samo jedno malo pitanje, koliko ploča ima problema sa ovim što si ti naveo, u procentima... I koje su šanse da ovaj momak to baš traži, isto u procentima :mrgreen:

    Usput proizvođači ploča misle malo svojom glavom pa im se neće desiti lapsus da naprave BIOS koji može fleshovanjem da podrži duplo veće vrijednosti.
    Čak i ako im se to desi, oni neće pustiti slobodan download tog BIOS-a, već će početi proizvodnja "nove" ploče sa extra mogućnostima po prihvatljivoj cijeni :twisted:.
    U pravu si, ja sam laik :-D
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E kad vi ne biste komentarisali treba li li meni flesovanje ili ne bilo bi odlicno. Kao da bi to trazio bez veze , zavrsio sam problem bez flesovanja
    Liberal !

  15. #40
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi

    Na osnovu čitave ove priče samo jedno malo pitanje, koliko ploča ima problema sa ovim što si ti naveo, u procentima... I koje su šanse da ovaj momak to baš traži, isto u procentima :mrgreen:

    Usput proizvođači ploča misle malo svojom glavom pa im se neće desiti lapsus da naprave BIOS koji može fleshovanjem da podrži duplo veće vrijednosti.
    Čak i ako im se to desi, oni neće pustiti slobodan download tog BIOS-a, već će početi proizvodnja "nove" ploče sa extra mogućnostima po prihvatljivoj cijeni :twisted:.
    U pravu si, ja sam laik :-D
    Evo se mislim sta da ti napishem i treba mi vremena da smislim jer to sto si napisao blage veze nema ni sa chim.Pa evo nekolika pojasnjenja,koja mozes i ne moras uzeti u obzir:
    1)Svaka plocha ima bios sa kojim loshije radi,tj za svaku plochu ima veliki broj istih od kojih neki budu loshi,neki malo bolji a neki budu extra...na tebi je da odluchis sta trazis od ploche i racunara i koji odgovara tvojim sposobnostima.
    2)Nema biosa koji se placaju,da znash i to i da,postoje bios-i koji omogucavaju drasticno bolje overlok potencijale ploche.Tako da se moze desiti da plochu kupis sad i da posle godinu dana izadje bios sa kojim mozes da povecas performanse drasticno,jer isti omogucava veliku marginu overloka.Zasto mislis da proizvodjachi tipa DFI ili EPOX na primjer(uzimam ih jer su sinonim za overlok)-svako malo izbacuju nove bios-e za iste ploche i rade sa softveru kojim mozes kontrolisati bios u ogromnoj mjeri a da ne ulazis u njega prilikom dizanja sistema.
    I da,vidim da si laikPoz

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Neo Geo
    By SRGA in forum Game Server CG
    Replies: 18
    Last Post: 30-01-06, 23:58
  2. dual bios...
    By [azzo-kSv] in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 15-12-05, 20:43
  3. BIOS updates
    By Mungos in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-05, 20:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •