Results 1 to 12 of 12

Thread: Milijardu eura investicija?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Milijardu eura investicija?

    znam da češnjaci vole tulit o pasalim vremenima i izgubljenim bitkama ali ovo je mislim vijest za ovaj forum... da čujem reakcije ljudi koji Crnu Goru vide kao normalnu državu za koju su se borili mirnim sredstvima od 1991 do danas... normalno pod rujnim barjakom

    +++++++++++++++++++++++++++++++++
    Podgorica -- Predstavnici First Golf banke iz UAE saopštili sagovornicima u Podgorici da nameravaju da ulože oko milijardu evra u Crnu Goru.

    Nakon sastanka sa premijerom Željkom Šturanovićem i ministrima Branimirom Gvozdenovićem i Predragom Nenezićem, direktor banke Mohd Saed je saopštio da su arapski bankari obišli crnogorsko primorje i sever Crne Gore. Predstavljene su im mogućnosti ulaganja u Veliku plažu, Adu Bojanu, Valdanos i druge turističke komplekse na moru i planini, za koje su pokazali veliko interesovanje.

    Kontakte sa bankarima iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ostvarili su prošlog meseca bivši premijer Milo Đukanović i predsednik Atlas Grupe Duško Knežević koji su boravili u Emiratima.

    Crna Gora im odgovara, kako je rečeno, jer ispunjava nekoliko važnih preduslova - zvanična valuta je evro, sedište je u blizini Zapadne Evrope i parafiran je Sporazum o stabilizaciji i asocijaciji sa Evropskom unijom.

    "Poboljšanje u javnim finansijama su razlozi zbog kojih je Kreditna agencija Standard end purs povećala kreditni rejting Crne Gore sa dosadašnjeg BB na BB+", saopštio je ministar finansija Igor Lukšić.

    On je zaključio da sada, u odnosu na region, odnosno na zemlje koje još nisu članice Evropske unije, samo Hrvatska ima bolji rejting od Crne Gore, naglašavajući da je prilikom povećanja kreditnog rejtinga kao značajan faktor ocenjen i snažan priliv stranih direktnih investicija koje utiču na pokrivanje trgovinskog debalansa.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    jos kad bi koju ``crkavicu`` prijestonica dobila to bi bilo super
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    Predstavljene su im mogućnosti ulaganja u Veliku plažu, Adu Bojanu, Valdanos ...

    Ko ce da se kladi da od ovoga posla nece biti ama bas nista?
    Kad god pricaju o ogromnim investicijama (Rotsildi, Tremp, Al Gor) redovno se pominje Ulcinjsko primorje, ali se konkretno gradi i ulaze samo u Budvi.
    U Ulcinju kupuju/ogradjuju samo oni sto su blizu koritu, sto im se moze...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    U Ulcinj Roksped renovira/gradi hotel. Kazu bice opremljeniji od Splendida :-)

    Ja bih licno volio da se ovo realizuje. A ima jos dosta projekata koji cekaju odgovor Vlade da se krene u realizaciju. Projekti cija vrijednost prelazi 2 milijarde a rijesili bi neka bitna pitanja kao sto su deficit struje, izgradnja autoputeva i slicno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    U Ulcinj Roksped renovira/gradi hotel. Kazu bice opremljeniji od Splendida :-)
    Aha...:roll:
    Hercules nemoj se sprdat' s sirotinjom..
    Upravo o tome sam pricao: svako malo dolaze Rotshildi, Donald Tremp odrijesio kesu od milijardi. Al Gor kupuje Adu, po Master planu na Velikoj plazi stotine luksuznih hotela...i bla, bla, bla...kad ja tamo, a ono medjutim ...Roksped, Barovic, nekakve vaucer pare, ulaganja malo sjutra, cekanje sljedece, prave musterije...Vlada pravi kompenzacije sa Rokspedom, poluostrvo Suka/Ratislava (negdasnji hotel 'Jadran') izgleda da je kompenzacija za tamo nesto nekoj tamo (nasoj) firmi. Hotel Albatros niko i ne zna kad se i kako privatizovao, ali kazu da su mu vlasnici neki Rusi koje niko ne poznaje niti vidi. O hotelu Otrant se sve vec zna, i kako je i kome prodat i da je u 2006. imao 400000 eura gubitaka. Jedino mjesto u Crnoj Gori (moguce i na svijetu) gdje firme nakon privatizacije rade mnogo gore nego kad su bile drustvene (i takodje ocajno radile)
    A samo kad se sjetim 'legendarnih' rijeci isto tako legendarnog premijera: "mi ne prodajemo preduzeca, mi kupujemo dobre vlasnike"...
    Zasto se o Master planu razvoja turizma cija je buduca realizacija najvecim dijelom predvidjena u ulcinjskoj opstini samo govori evo deset godina? Zasto nema nikoga da ulozi dva centa? Zasto svi potencijalni ulagaci dodju, prosetaju, vide, na konferenciji za stampu izjave da je to, naravno, 'Majorka na Jadranu' (popizdim kad to cujem) masu stotinama miliona, milijardama i - odu! Ispadne poslije da je 'nesto' smetalo...
    Prosle godine kupi dubrovacka 'Ragusa' na tenderu redovno i normalno hotel Galeb za 5 i kusur miliona i obaveza se na jos dvadesetak ulaganja. I sve po nacinu dok ne dodje vrijeme da se plati. Dva dana prije javlja se neka firma iz Srbije i tvrdi da je zemljiste ispred hotela u njenom vlasnistvu i da hoce 600000 eura za to. Dubrovcani zgranuti, ne znaju o cemu se sad radi..trc, vrc, odustase ljudi od kupovine. Kad je na sljedecem tenderu najbolji ponudjac bio Roksped (iz treceg pokusaja) niko ne pomenu zemlju i 600000eura za nju?! Sad je Rokspedu glavna briga kako da se otarasi pedesetak radnika hotela kojima se ne ispalcuju plate, niti uplacuju doprinosi, nego ih se samo tjera da potpisu ugovor kojim ce pristati da ih firma rasporedjuje gdje i kako zeli. Pa ce sobarica biti upucena u Pluzine da toci benzin, a konobar u Kolasin da izdaje rent-a-kar.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Znam da je Roksped pregovarao sa ljudima iz Siemensa oko opremanja hotela, jer je Siemens kompetno opremio Splendid
    Razumijem ja tvoje ogorcenje, meni na Zabjelo u komsiluk nema na koej izbore nijesu obecali da ce napravit jedno igraliste i nikako da ga naprave
    A dobro bi mi bilo tu da bude, na minut od kuce
    Ali sto ces kad mi je komsiluk pogresno nastrojen mislim ka zajednici je citav, lise nas izuzetaka
    Last edited by hercules; 30-03-07 at 01:19.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica, Budva..
    Posts
    829
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znate li vi koliko vremena treba da se uloze sve te pare....Pricamo o 10tinama godina......

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by JeReMy View Post
    Znate li vi koliko vremena treba da se uloze sve te pare...
    do sljedecih izbora
    Vecina ljudi je zla

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U drzavi sa CENTRALIZOVANIM CAREM NA DRZAVNOJ RAZINI,
    sa KRALJEVIMA NA OPSHTINSKOJ,
    SA INSPOKTORIMA, KOJI PRIVATNU IMOVINU,
    RESHPEKTUJU, KOLIKO I ALAJ BEGOVU SLAMU,
    I MOGU U PRIVTNU KUCU, DA UPANU KROZ KUMIN, BEZ SUDSKOG NALOGA,

    NEMA PUNO IDIOTA,
    KOJI CE ULOZIT OPRANI EURO U BILO SHTO U CRNOJ GORI,
    AKO NIJESU NA DIREKTNOJ VEZI SA "CRVENIM TELEFON",

    SVE JE TO POD JEDNOM KAPOM,
    ZATO I ZAMJERAJU DRUGIMA, SHTO IMAJU CHETIRI KAPE I SHAJKACHU ZA NE DAJ BOZE.

    KAPITALA IMA KAO PLJEVE,
    KAPITALNI I PENZIONI FONDOVI, SAMO SHTO NE EXPLODIRAJU I EURI I DOLARI POCHNU DA LETE I PADAJU SA NEBA,
    ALI JE NASH DOMACI AMBIJENT,
    MINI PUTINASTI CENTRALISTICHKI SA BLAGIM UKUSOM KUMROVECA I KRSHTENICOM NE STARIJOM OD 6 MJESECI,
    HEBOTE AMIDZA; LUDOGA NARODA, SHTO SVE TRPE, ZARAD MIRA U POST KOMUNJARSKOM DOMU, BORACA I PEmZIONERA i TILEVIH PIONIRA MALENIJAH, TO JE VOJSKA PRAVA, KOJI SVAKOG DANA RASTU, KO ZELENA TRAVA, NJIMA NE TREBA GLAVA, IMAJU CHLASKU KNJIZICU I CHEKAJU KLJUCHEVE OD STANA, SHESTI PUT, ZA SVOJ VIJEK, OVE REDE ZA UNUKU, KOJA STUDIRA U BIOGRADU, GRADU OD STARINA.

    ELITA SE PITA,
    NORODU OSTADE KITA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    obecali da ce napravit jedno igraliste i nikako da ga naprave
    Sto ce tolikoj konjini tobogani i klackalice?? :mrgreen:

    A sto se biliona tice, nema od toga nista. A i da bude, nadam se da nece prodavat nego izdavat.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Znam da je Roksped pregovarao sa ljudima iz Siemensa oko opremanja hotela, jer je Siemens kompetno opremio Splendid
    Razumijem ja tvoje ogorcenje, meni na Zabjelo u komsiluk nema na koej izbore nijesu obecali da ce napravit jedno igraliste i nikako da ga naprave
    A dobro bi mi bilo tu da bude, na minut od kuce
    Ali sto ces kad mi je komsiluk pogresno nastrojen mislim ka zajednici je citav, lise nas izuzetaka
    Vidji kako je mali talentovan ekonomista...meni... pa meni.... pa meni povoljno, pa blizu....
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Sto ce tolikoj konjini tobogani i klackalice?? :mrgreen:

    A sto se biliona tice, nema od toga nista. A i da bude, nadam se da nece prodavat nego izdavat.
    Daako ti dam ja po arbatu :P
    Mislio sam na kosarkaski teren i teren za mali fudbal
    Obecase ga jedno 10 puta, ali pogresno nastrojeni sto da radim

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Vidji kako je mali talentovan ekonomista...meni... pa meni.... pa meni povoljno, pa blizu....
    Trudim se trudim :-)
    Bicu bolji nadam se
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora je najrazvijenija zemlja u regionu !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 449
    Last Post: 04-02-08, 22:35
  2. U kakvoj formi su proizvodjachi automobila?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 22-09-06, 21:13
  3. Koji su to dobri ekonomski potezi vlade CG
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 01-09-06, 19:06
  4. Prijedlog zakona o oporezivanju novokomponovanih bogatasa
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 15-08-05, 02:15
  5. Renault Megane II
    By Silvester in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 10-08-04, 14:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •