Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 80

Thread: Mutna Tara i bistar narod...

  1. #51
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane, jesi li to ponervozio nešto? vidim dereš se na narod ovuda
    Kako Vaša bolest ?

  2. #52
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iznervirao sam ga ja malo

  3. #53
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    Milovane, jesi li to ponervozio nešto? vidim dereš se na narod ovuda
    Sukob estetike i etike.
    Ambalaze i sadrzala.
    Ja samo cijepam ambalazu i iznosim sadrzaj, nezgodan i neprijatan posao ali neko mora i to da radi.
    Neko vam mora saopshtit ISTINU, pa VI crkli ili pukli, dosta smo bjezali kod pedikira i manikira, Milovan vam drzi ZRCALO ispred nosa, ko voli nek izvoli, ko ce da bjezi u carstvo LAZI SA ZVIJEZDAMA I ZVJEZDICAMA, sa TOP VOLLYOM SA KOCKARNICAMA SA DROGOM; SHVERCERIMA I DILERIMA, neka je njemu veliki srecni put, CECA; MECA;CICA:PICA I PREMIZGUSHA NECE FALIT.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #54
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac
    iznervirao sam ga ja malo
    Ti si kovach samo svoje SRECE, bilo je takvih mnogo vishe pochetkom 90ih, danas lakshe dishem i ne utichesh na moje raspolozenje, znam da vas josh ima, ali ste postali rijetki KAO BIJELI MEDJEDI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #55
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milovane, pecjenjuješ se...
    Kako Vaša bolest ?

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    Milovane, pecjenjuješ se...

    Potpuno sam svjestan SVOJE NEMOCI,
    ali ovo malo vremena shto je ostalo prije nego mi BOG dushu odvoji od tijela, moja je obaveza da svaku DOGMU, religisku, nacionalnu, ideoloshku, nacionalistichku, pokondirenost, monopolizam na nauku, autoriteta, akademike, profesore i sve uobrazilje rasturam u paraparchad i oslobadjam mali broj SRETNIKA do kojih stize poruka da MISLE SVOJOM GLAVOM, da ne gledaju FASADU I RAD MANIKIRA, nego SUSHTINU.

    Da svaki LIK kad stavi prst u izvjesno mjesto, jednako mirishe.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #57
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ti si preuzeo ulogu propovjednika?
    Kako Vaša bolest ?

  8. #58
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    a ti si preuzeo ulogu propovjednika?
    Ja sam polupismeni chobanin iz Brskutske VUKOJEBINE,
    nijesam sposoban za ni jednu DRUGU ULOGU,
    od ove shto mi je ZIVOT I ZIVOTNO ISKUSTVO NAMIJENILO,
    iz svoje chapre ne mogu izkochit, ne prodajem MUDA za BUBREGE, ni ROGOVE za SVIJECE,
    ne pokushavam da sharmiram publiku,
    nego da vas naceram da NADJETE SEBE,
    da mozete bez MENE,
    da budete SLOBODNI od POROKA, AUTORITETA, RELIGISKIH FANATIKA, DA NOSITE VJERU U SVOM SRCU; DA SA NJOM NE MASHETE DRUGIMA ISPRED NOSA,
    DA BUDETE SVOJI NA SVOME
    i MILOVANA poshljete u chtiri lijepe materine,
    jer ste nashli SEBE i OSVOJILI SVOJU SLOBODU,
    nijeste PODANICI NICHIJI, NE ROBUJETJETE PREDRASUDAMA,
    da letite svojim KRILIMA, slobodni ko PTICE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #59
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ti misliš da bez tebe mi to ne bismo znali? kažem ti precjenjueš se
    Kako Vaša bolest ?

  10. #60
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari
    D.
    već sam imao prilike da razgovaram sa ljudima koji su na osnovu atlasa vjetrova donosili zaključke o isplativosti ulaganja u taj izvor energije. Imao sam priliku da razgovaram i sa investitorima iz Nemačke i Italije koji su na osnovu nekih preliminarnih istraživanja našli neku računicu da malo "začeprkaju". E sad zamisli kompaniju koja je navodno spremna da investira desetine i stotine miliona eura u izgradnju farmi vjetrenjača, a nije spremna da uloži 50.000 € kako bi se dobila prostorna raspodjela vjetra sa rezolucijom od 1km u horizontali i vertikalno razlaganje na svakih 10 m. Primjera radi, u Švedskoj je to urađeno za ostrvo Gotland jugoistočno od Štokholma. Ukoliko se ukaže potreba mogu ti dostaviti rezultate tog istraživanja.
    Takođe, bilo kakvo izdizanje vjetra po profilu od mjerne tačke ( nekim ekstrapoliranjem) je daleko skromnija alatka od modeliranja. Štaviše modeliranje se sad koristi i za račun o isplativosti ulaganja u sunčevu energiju. Prošlo je vrijeme kad se na osnovu mjerenja u diskretnim tačkama i nekim ekstrapolacijama ili interpolacijama dolazilo do zaključaka o raspodjeli nekog parametra.
    Uostalom u SAD koja ima kvalitetnu mrežu zemaljskih stanica, radara, satelitskih mjerenja i osmatranja izvršena je reanaliza (numeričkim modeliranjem) kojim je dobijena raspodjela svih bitnih meteo-parametara. Pri tome su ranije izmjereni rezultati, u tačkama, korišćeni za provjeru i verifikaciju rezultata modeliranja.

    U Crnoj Gori je svega dva puta nešto slišno korišćeno. Prvi put prilikom izračunavanja opterećenosti od vjetra budućeg mosta u Boki Kotorskoj, kada se pokazalo da bi most trpio najveće opterećenje na svega 50m od tačke oslonca sa hercegnovske strane (mislim da se dobro sjećam). Ovdje napominjem da je model pušten samo za desetak situacija.
    Drugi put je to učinjeno za prostor sjeverozapadne Crne Gore u doba polemika vezanih za Buk Bijelu. NVO Natura iz Kolašina je inicirala takav eksperiment, a finansirao USAID/ORT. Ukoliko ima interesovanja, rezultate istraživanja mogu postaviti na nekoj web stranici, pa ćete vidjeti koliko je bilo besmislenih priča, galame..., a sve bez oslonca na činjenice.
    ***
    Volim nase strucne analiticare...cijenim njihovo znanje..itd itd...
    Euforicno ih podrzavam, sve do suza, al suzu nikako....(mislim da je dovoljno)!

    Medjutim, ta gospoda iz CG (strucnjaci) znaju ono sto im je dostupno da znaju... ALI nazalost o nekim stvarima ce biti obavijesteni tek kad budu zasli u duboku starost (mozda ni tad). National Defense pruza tehniku i pomoc i van oruzanih zezancija. Nisam bzvze navela da je komentar strucnih lica iz CG zapisan ali je 'pobijen'... No kako se osjecam kao 'marsovac' iz CG...bolje da ne tjatjkam vise temu da se neko ne bi uvrijedio, a za to nema potrebe. Svako gleda iz svojih pozicija znanja, iskustva, tehnicke osposobjenosti itd itd...Ja necu pricati ko je neozbiljan jer razumijem razlike i domene. Samo nastavite temu, praticu vas.
    btw. o cinjenicama... gdje su odgovori na pitanja?

    -koliko kostaju zajedno svi ti projekti?
    -koliko je vremena potrebno za projektne analize , za izradu projekata, i za birokratska odobrenja?
    -koliko bi bilo potrebno vremena od tendera do pocetka izgradnje - koliko do aktiviranja?
    -na koliko godina kredit?
    -za koje vrijeme se moze isplatiti?
    -koja su to isplativija resenja za obrt ulozenog novca?
    -koliko se drugih problema moze rijesiti sa tim novcem i koji bi to bili isplativiji za CG?

    Izvolite
    Last edited by Daytona; 14-04-06 at 17:44.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona

    Medjutim, ta gospoda iz CG (strucnjaci) znaju ono sto im je dostupno da znaju... ALI nazalost o nekim stvarima ce biti obavijesteni tek kad budu zasli u duboku starost...
    Ne, duso, nisu samo strucnjaci neznaveni u mladosti. Svi su ljudi liseni mnogih 'obavjestenja' koja samo zrelost donosi. I kad, napokon, budu 'obavjesteni', obicno nisu saznanjem narocito usreceni.
    Srecni su samo oni pojedinci do kojih ta saznanja nikada ne dopru, kojima je svo znanje ovoga svijeta samim rodjenjem dato. Njihovo je carstvo nebesko.
    Daytona, srecnice jedna!:mrgreen:

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    ... gdje su odgovori na pitanja?

    -koliko kostaju zajedno svi ti projekti?

    Koji projekti pa jos svi zajedno? Pitaj konkretno. Cijene projekta jedne vjetrenjace si dobila. Kakvo je trenutno stanje sa projektima mini HE isto je napisano. Kazi da li pitas onako uopsteno ili nesto konkretno.

    -koliko je vremena potrebno za projektne analize , za izradu projekata, i za birokratska odobrenja?
    -koliko bi bilo potrebno vremena od tendera do pocetka izgradnje - koliko do aktiviranja?
    Pa valjda projektne analize i izrade projekta radi ponudjac u ponudi je obicno i precizirano vrijeme pocetka i vrijeme zavrsetka radova. Birokratska odobrenja su gotova kad istekne rok za zalbe na tenderu, a vrijeme trajanja konkursa za tender je valjda zakonski odredjeno. Birokratske komplikacije dosad su jedino bile sa deponijom na Lovanji i za ocekivati je da mini HE ne bi gradili na tudjem zemljistu i raspisivali tender prije nego bi se rijesilo imovinsko pitanje

    -na koliko godina kredit?
    To ti niko ne moze reci jer se jos ne zna koliko bi se gradilo, ko bi gradio, koliko bi kostalo..... a i to bi bilo vjerovatno u ponudi ako bi tvoja Co rijesila da gradi i da izfinansira gradnju.
    -za koje vrijeme se moze isplatiti?
    odgovor bi bio slican prethodnom
    -koja su to isplativija resenja za obrt ulozenog novca?
    Kao za strucnjaka tvog nivo ovo je smijesno pitanje jer bi ga trebala postaviti banci koja bi dala kredit. Drzava nije u mogucnosti da podigne namjenski kredit za izgradnju HE pa te pare onda ulaze u nesto drugo sa vecom kamatom jer bezobrazluk banke kreditora je takav da ne stimulise svoju konkurenciju.
    -koliko se drugih problema moze rijesiti sa tim novcem i koji bi to bili isplativiji za CG?
    Kad bi Crna Gora imala te pare onda bi mogla razmisljati sta uraditi sa tim novcem. Situacija je takva da ona mora obezbjedjivati novac za kupovinu struje pa je vjerovatno prioritet da se izgrade HE i nada se da ce svoje biti malo jeftinije od kupovnog.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    D.
    Kao prvo, niko nikad nije trazio, niti dobio misljenje od strucnih lica iz Crne Gore po predmetnom pitanju. Neformalni razgovori ne mogu biti tretirani kao stav institucija ili republike. Dakle, nista nije moglo biti pobijeno.
    Mozda nekog i mozes impresionirati pominjanjem National Defense, ali vecu tezinu bi imalo da si se pozvala na NCEP ili NOAA.
    Koliko je meni poznato niko u Crnoj Gori nije u stanju da postavi odnosno umreži model bez hidrostaticke aproksimacije sa veoma finom horizontalnom i vertikalnom rezolulucijom. Ipak, postoji par njih koji problematiku razumiju i imaju dovoljno dobre kontakte sa ljudima koji, iako sa ovih prostora, predstavljaju autoritete i u svjetskim razmjerama. Ukucaj recimo u neki pretraživač imena Fedor Mesinger, Zaviša Janjić ili Dušan Jović pa ćeš vidjeti da vrlo značajno mjesto imaju u vodećim američkim institucijama koje se bave atmosferskim naukama. Evo ti jos par imena iz iste oblasti Slobodan Nickovic Bosko Telenta, Misha Rancic. Ako nisi čula za Dušana Zrnića ukucaj i to ime, pročitaj i makar malo zastani kad pocnes sa nipodaštavanjem svega što sa ovih prostora dolazi.
    Dakle, detaljna istraživanja o energetskom potencijalu vjetra u Crnoj Gori do sada nisu rađena, jer je prosto nemoguće da ni nabrojani stručnjaci u NCEP-u, WMO (Svjetskoj meteorolološkoj organizaciji), Evropskom centru za srednjoročnu prognozu (ECMWF), ali ni oni rijetki u Crnoj Gori koji imaju predstavu o tome ne znaju.
    Slažem se sa rezervom koju pokazuješ prema malim HE. U dva navrata sam imao priliku da posjetim Norveški direktorat za vode i energiju u Oslu i uvjerim se da i oni (a imaju vodno bogatstvo nemjerljivo veće od našeg) smatraju kako male HE mogu biti samo ispomoć, a nikako osnova elektroenergetskog sistema.
    To da neke kompanije tvrde da Crna Gora ima nezanemarljiv vjetro-potencijal nije ništa novo, niti neočekivano. Država će u perspektivi morati da obezbijedi određenu količini (procenat) energije iz obnovljivih izvora, bez obzira na ne baš povoljnu cijenu. Znači država će morati da plati za tu energiju. Zamisli kako je lijepo proizvesti nešto što država mora da kupi.

  14. #64
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari, izvini ali ti mi nisi rekao da si strucnjak za vjetrenjace...sorry
    /me neobavijestena do tvog poslednjeg posta...izvini, izvini, izvini i hvala ti na odgovorima, stvarno su iscrpni, ali ja ne razumijem nista bez brojki...
    Stradivari, ne znam ja sta vama predstavlja 'tezinu' ja znam sto znam i koju dokumentaciju imam.. Nisam tu da udaram tezinu nikome i nicemu. Spomenula sam ko je u pitanju i zao mi je sto si razocaran. al eto ND je u pitanju. Te druge skracenice meni nista ne znace (mozda ce Hariju znaciti puno -kao tvom kolegi). Vi vase skracenice, a ja moje necu spominjati da vam ne remetim tok misli.
    Samo vi to izanalizirajte strucno..uzivam citajuci vas

    p.s."makar malo zastani kad pocnes sa nipodaštavanjem svega što sa ovih prostora dolazi" <--- molim te da se ovakve insinuacije ili lazi vise ne ponavljaju kad se meni obracas.
    Last edited by Daytona; 14-04-06 at 22:04.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...lijepo li je pratit ovu priču dva stručna zanesenjaka i evropskog birokrate ... ne mogu da dočekam da nam ovakve vrste razgovora postanu svakodnevica ... iz toga bi mora izić neki kvalitet ...

  16. #66
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ...lijepo li je pratit ovu priču dva stručna zanesenjaka i evropskog birokrate ... ne mogu da dočekam da nam ovakve vrste razgovora postanu svakodnevica ... iz toga bi mora izić neki kvalitet ...
    Kad ovi razgovori postanu OPSHTENARODNO DOBRO,
    kada se GRADJANI ukljuche u donoshenju odluka i troshenju NJIHOVOGA NOVCA,
    tada ce JEVROPA da zakuca na CRNOGORSKA vrata,
    dok se odluke donose iza ledja GRADJANA chiji potoimci to moraju OTPLACIVAT, STALJINOV BRK CE DA SE SMJESHKA PO CGi.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #67
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... to će se Majlovane desit onda kad sve političke i ideološke teme ispare sa stola ... kad ostane goli talog pragmatizma i suve ekonomije ... i kad nam evropske birokrate (ma i lijepe Crnogorke) obriju brkove ...

  18. #68
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ... to će se Majlovane desit onda kad sve političke i ideološke teme ispare sa stola ... kad ostane goli talog pragmatizma i suve ekonomije ... i kad nam evropske birokrate (ma i lijepe Crnogorke) obriju brkove ...
    Ministar Gordon Braun,

    Je podnio BUDZET za sledecu godinu 22. marta 2006,
    chitava POLITIKA se sastoji,
    o podjeli TORTE,
    kome i koliko parche da se udijeli,
    ko kupuje shecer, slag, brashno, fil, orahe, ljeshnike i kolika torta se od tih prihoda moze ISPECI, i shta sa zalihama za POTOMKE, da sve POTROSHIMO ZA TORTU ili da razmishljamo i o buducnosti.

    Dok nam nashi prodaju "muda za bubrege" i "rog za svijecu" po narodskoj, MOJ TE MOTA OKO PLOTA,
    i postave na zgradi VLADE CRNE GORE,
    iznad VLADINOG NATPISA,
    DPS NATPIS,
    da se zna koja partija drma sa DRZAVOM CRNOM GOROM,
    kao ih nije sramota od STRANIH AMBASADORA koji gledaju ruglo SHARENO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    METE Djekna je davno UMRLA,
    ali JAVNIM RADNICIMA i DRZAVNIM KAPITALISTIMA to niko nije SAOPSHTIO, to se krije u STOTINU JAMA.
    Neka, Milovane, jadan...!

    Nemoj im, ni sluchajno, sto o tome zborit e ce odmah poc u Spaniju da traze onog, kako su nedje chuli ili (u jade) prochitali, najveceg svjeckog strucnjaka za VJETRENJACHE, znanog po imenu - DON KIHOT DE LA MANCHA - pa da nas, ovakve kakvi smo avetni, na kraju balade i po njinom mudrom nalogu sredi, grdje no i njegov vrli zemljak - HAVIJER SOLANA!

    - M -
    COITO ERGO SUM

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    Hari, izvini ali ti mi nisi rekao da si strucnjak za vjetrenjace...
    (mozda ce Hariju znaciti puno -kao tvom kolegi).....
    ..... ali ja ne razumijem nista bez brojki
    Ako bi brojkama izrazavali ovo sto si ti razumjela to bi bila 1.

  21. #71
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ako bi brojkama izrazavali ovo sto si ti razumjela to bi bila 1.
    Hari, Hari-specijalac, sve si u pravu.
    Eto dozivljeh i ocenu da dobijem (tu ste brzi i siliNA), ali nikako da odgovorite okvirno koliko bi ti vasi projekti kostali, za koliko vremena bi okvirno mogli biti zavrseni, za koliko vremena bi bili u funkciji, i napokon za koliko god. bi (okvirno) bili isplativi. To su te brojke koje razumijem a oko kojih se vi 'strucnjaci' polomiste od podataka i znanja. Sve pricaHU al nista ne rekoshe.
    Mani me demagogije i ako pricate o necemu sto 'znate' za 5-cu (necu rec za 10-ku), onda konkretne CIFRE ili me ne prozivajte. Ispricajte se, isfilujte 'tezinama' da ovaj jednostavan narod zbunite 'velicinama', ali se meni ne folirajte.
    Chiachere bih imala i sa komsinicama sve sa kutlacama(no ih izbjegavam sve u shirokom luku), a ovo mi vase struchno razmisljanje bez brojeva lici na njih.

    HarI, HarI - Krisna, HarI, Rama - Rama, HarI -HidroElektrana...ommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm..... ..:mrgreen:
    Last edited by Daytona; 15-04-06 at 14:06.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prebaci se onda na kutlace mozda ce ti biti jednostavnije objasniti sta zelis da cujes i o kakvim kutlacama se radi

  23. #73
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Met
    Neka, Milovane, jadan...!

    Nemoj im, ni sluchajno, sto o tome zborit e ce odmah poc u Spaniju da traze onog, kako su nedje chuli ili (u jade) prochitali, najveceg svjeckog strucnjaka za VJETRENJACHE, znanog po imenu - DON KIHOT DE LA MANCHA - pa da nas, ovakve kakvi smo avetni, na kraju balade i po njinom mudrom nalogu sredi, grdje no i njegov vrli zemljak - HAVIJER SOLANA!

    - M -
    Milo-von
    i Kihot don,

    su krenuli na istom VITESHKOM ZADATKU.

    A rezultati NASHIH von-donovskih PODUHVATA, ce biti isti,
    teche Lim, Moracha, Tara, Zeta, Cehotina i na hiljade potoka sa hiljade metara nadmorske visine a mi zapeli za VJETAR, MAGLU i PRASHINU
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #74
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    a ti misliš da bez tebe mi to ne bismo znali? kažem ti precjenjueš se


    Ko ste to VI gospodjice, jeste li VI gostovali u emisiji ZVIJEZDE i ZVJEZDICE na REZIMSKOJ TELEVIZIJI, ili ste VI publika na CECINIM gostovanjima po CGi, ili ste vi navijachi Buducnosti koji biju *****e, jeste li vi vozachi po crnogorskim putevima, mislite na one VI koji sjede po kaficima od kad znam za sebe, po cipan cijeli dan, vec svi imaju sijede glave, koste to VI u chije ime i koga VI zastupate, jesteli VI palili gume i balvane po Podgorici ili ste Vi zapjevali kod Crkve Svetoga Djordja , Ko ce drugi, ja cu prvi, jeste li VI studenti crnogorskog univerziteta, koji shpak od stolice u kaficu nijesu odlijepili, do se godinama bombardovala djeca u Sarajevo, jeste li VI kladionichari u kockarnicama na svakom coshku, jeste li VI prodavci i kupci cigareta sa pivskih gajbi, kupujete li VI gorivo u flashe od Coca-Cole,
    ajde AVIZAJ me kumim te BOGOM i svetijem Jovanom,
    da znam o kojoj se MNOZINI RADI,
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #75
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja nijesam ništa od gore navedenog, što i nije bitno za ovu priču.
    mislila sam na to da si našao za shodno da popvijedaš ođe po forumu i da prosjvjetljavaš široke forumške narodne mase a da ti to niko tražio nije niti ima potrebe za tim, niti svrhe, ako ćemo pravo.
    Kako Vaša bolest ?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. LjETOPIS POPA DUKLjANINA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 46
    Last Post: 29-11-10, 23:33
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  4. Mutna rijeka Tara...
    By Arhont in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 06-12-04, 10:59
  5. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •