Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 45 of 45

Thread: Radna dozvola za zemlje EU razlog broj 1 za nezavisnost

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gemma_mn
    Milovane, Danska je daleko od liberalnog modela...Ti mozes da ih shutnesh zbog toga shto ce drzhava da ih prihvati i pomogne sto novcem, sto treninzima, sto extra dobrim agencijama za trazenje novog posla...to je takozvana fleksigurnost gdje se liberalni sistem kombinuje sa socijalnim...
    Nije vazno je li machka crna ili bijela, vazno je da hvata misheve,rezultat od 30 000 dolara, BNPa vishe govoru o sistemu nego nasha filozofiranja.

    AKO LAZE KOZA, NE LAZE ROG.


    Djeca u svoje stanove sa 500 eura stipendije ili podrshke od drzave i pravom da zarade 10 000 eura godishnje, to bi zelio i CRNOGORSKIM STUDENTIMA,
    pa da pochinem i dushom danem.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #27
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    republika srpska je BiH
    ...i tata BIH sine ... :mrgreen:

  3. #28
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Kako za koga. Za mene je nacionalno pitanje broj 1.

    NACIONALNO PITANJE: Glasajmo za nezavisnu CG da bi sto lakse pobegli iz nje!!

  4. #29
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gemma_mn
    Milovane, Danska je daleko od liberalnog modela...Ti mozes da ih shutnesh zbog toga shto ce drzhava da ih prihvati i pomogne sto novcem, sto treninzima, sto extra dobrim agencijama za trazenje novog posla...to je takozvana fleksigurnost gdje se liberalni sistem kombinuje sa socijalnim...
    Ne no ćemo mi da naučimo Skandinavske zemlje demokratiji i LIBERALNIM modelima. Pa Skandinavci su IZMISLILI LIBERALNI KAPITALIZAM i time spasili kapitalističku Evropu od ozbiljnog prodora komunizma, koji je bitku izgubio kada je izmišljen Skandinavski model humanog kapitalizma. Tek na kraju je SAMO DOTUČEN Reganovim "ratom zvijezda", koji SSSR nikako nije mogao da prati. Ali, ponavljam, suštinski su ga slomili Švedjani , Danci i Kanadjani (pod predsjednikom Trudoom(Trudeau).
    Pozdrav,

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako je idje KOMUNIZAM zazivio u PRAKSI 100%,
    onda je to u DANSKOJ.
    Porez na plate progresivni 40%-50%-68%.
    Porez na imovinu 20 promila. na 100 000 eura, 2000 poreza, godishnje.
    Carina na mercedes 300%
    Porez na litar goriva 200%
    Na KWh 200%
    PDV 25%,
    Porezi na trovache zraka, vode i zemljishta 100% o troshku SVINJE.

    PLATI PA KLATI
    NIKO NEMA PREVISHE, NIKO NEMA PREMALO
    NAJVECI POTROSHACHI I NAJVECE SVINJE PLACAJU NAJVISHE
    94 miliarde EURA u BUDZET DANSKE.
    IMA SE MOZE SE
    DA ZIVIM RASKALASHNO KAO VI U CG, PORED PLATE OD 3000-5000 eura, brzo bi BANKROTIRAO,
    moram da odirem guzicu 7 puta nedjeljno po 10 ura dnevno.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #31
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    " Ime mi je vjeroljub
    Prezime mi Rodoljub



    ja sam karić Bogoljub

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bigfoot
    NACIONALNO PITANJE: Glasajmo za nezavisnu CG da bi sto lakse pobegli iz nje!!

    Dobra fora.


    Salu na stranu, ali ova tema je prilicno glupava. Prvo - dok se mi dovoljno priblizimo EU, da bismo poceli dobijati radne dozvole - procice ce mnogo vode Moracom (sasvim dovoljno da se i rijesi problem haskih optuzenika), a za to vrijeme se moze izmijeniti hiljadu faktora koji uticu na ovo pitanje.

    Drugo, nesto nisam siguran da Western Europe bas toliko zudi da udijeli radne dozvole i novim clanicama EU, a kako li ce se ponasati dok mi stasamo - posebno je pitanje.


    U svakom slucaju, ovako formulisan - ovaj argument za nezavisnost je jos jedan od trapavih pokusaja nasih "super Crnogoraca" da privuku neznaveno pucanstvo na svoju stranu. A koriscenje ovakvih populistickih bajki samo se dodatno razvodnjava snaga argumenata za suverenu CG i cini medvedja usluga bloku za nezavisnost na duze staze.


    Sto ce reci- Petre, ajde se ti i tebi slicni malo zalazite za Drzavnu zajednicu. Tako bi najvise doprinijeli porastu povjerenja u nezavisnost CG.
    Last edited by Bonja the Zmaj; 13-04-06 at 11:33.
    Vecina ljudi je zla

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Salu na stranu, ali ova tema je prilicno glupava.
    Pet godina cekanja za radnu dozvolu za zemlje EU ne bi trebalo da bude "glupav" argument.

    Misljanja sam da je to jedan vrlo praktican detalj koji ce uticat na zivot Crnogoraca.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ZAŠTO SAM ZA: MENSUD GRBOVIĆ, LJEKAR, PODGORICA

    Svoj na svome


    Naravno da sam za samostalnu i nezavisnu Crnu Goru:
    jer želim za svoje troje djece izvjesnu, mirnu i radnu budućnost,
    jer znam da samo kada si svoj na svome preuzimaš punu odgovornost za svoje postupke, obaveze, napredak i greške,
    jer se svi trudimo i volimo da oformimo svoje domaćinstvo u kojem se zna i ulog i dobit,
    jer sam u ratna vremena iz ratnog područja donio odluku da se vratim baš u moju Crnu Goru,
    jer me je tada Crna Gora prihvatila, ne kao nacionalnu manjinu, nego kao ljekara koji će se samo svojim radom iskazati,
    jer volim da pratim uzlaznu liniju napretka moje države u svakom pogledu,
    jer volim Crnu Goru! A to nije teško.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #35
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste...i onda neki pametnjakovici napisu da su za SCG, zato sto im je rodbina u Srbiji.Tu se odusevim njihovim "patriotizmom", zamislim te CG-ce koji su nagonski za zenidbom, za svojim karijerama, otisli u Srbiju, a sad ovi iz CG to navode kao argument ZA Uniju.To se sve tako upakuje da bi bilo ko rekao da su oni zbog Srpstva otisli tamo a ne zbog sebe. Ove CG-ce po Srbiji zanima i dalje licni prosperitet,a nase u CG sta - zaboravili na prosperitet i pravo na civilizovan zivot sopstvene djece u CG?
    tjah..

  11. #36
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    Bolje i ne pricaj o onome sto ne znas. Ne znas ni koliko smo sad konkurentni, jer da nismo ne bi bili Crnogorci direktori mnogih CO, strucnjaci u bilo kojim oblastima, ne bi bili na pozicijama Bord direktora Agencija za investicije, Nacionalnih Agencija Bezbjednosti itd itd. Ne znas i ne trudi se bar o tome da komentarises. Ako smo uspjeli vani, bez tatica, mamica, rodjaka i slicnih da dodjemo do pozicija (a nije BGD u pitanju)...onda , suzdrzi se.


    *Ja od Tebe nemam veceg ideala,jer ni dana nema, ako nema zore, niti imam, Boze, pred tobom se kunem, Otadzbine druge osim Crne Gore!*
    o kakvim kadrovima ti pricas,pa evo samo o medicini kad pricamo opste je poznato da u cg najopasniji hirurski zahvat koji izvode je operacija slijepog crjeva...sve preko toga salju u bg

  12. #37
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac
    o kakvim kadrovima ti pricas,pa evo samo o medicini kad pricamo opste je poznato da u cg najopasniji hirurski zahvat koji izvode je operacija slijepog crjeva...sve preko toga salju u bg
    ...sve i da je tačno ka što nije ... sto onda? ... prihvatiti takav inferioran stav za ubuduće? ...

  13. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ...sve i da je tačno ka što nije ... sto onda? ... prihvatiti takav inferioran stav za ubuduće? ...
    ne pricaj da nije tako ako ne znas... i batali se crnogorskih kadrova...da su sta bolji bila bi nam i drzava bolja...cast pojedinima koje mozemo izbrojati na prste jedne ruke

  14. #39
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj nabroj ih ...znash do 5 sigurno?
    Evo 10 dana pitam koji su to, a niko ime da napise. Ti si bar rekao broj, i sad sam presrecna i sa nadom da cesh ih bar ti koji si ih sabrao i imenovati.
    Yahooooooooooo!!!!

  15. #40
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora je manja zemlja, stabilna mikroekonomija i trzhishte rada, kao i Kipar/Malta ce biti integrisano u evropsko bez problema jer od 600 hiljada stanovnika tek jedan dio ce biti radno sposobno, predispozicije imamo. Potencijali su tu, vremenom mozhe biti samo bolje

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Pet godina cekanja za radnu dozvolu za zemlje EU ne bi trebalo da bude "glupav" argument.
    U ovom trenutku, to je vrlo glupav argument, jer o njemu moze da se raspravlja- dominantno na osnovu "snila bab sto joj milo bilo" argumenata.

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Misljanja sam da je to jedan vrlo praktican detalj koji ce uticat na zivot Crnogoraca.
    Sto hoces da kazes? Da ce nam ekonomija i tada biti toliko stabilna da ce ljudima jedan od veoma bitnih zivotnih ciljeva biti rad u inostanstvu?
    Vecina ljudi je zla

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A cujeteli kovaca keako on svojaka Crnu Goru ka svoju drzavu a zeli joj zlo i naopako hahahahahahah ! Sto je muka one koji ocekuju da ce ta se raspadaju uskoro ,pa bi da se lijece od neizljecive bolesti po serbiji tj. beogradu hahhahahahhahahah ! Nebojte se necemo pustit da lipcajete no ovamo u CG ,lijecicemo ve i ako vasa boles nema lijeka !!!! Nedje napisa kako anketa kad je vrsena ko ce glasat sa sto ,sve napredni skolovani mladi ljudji /devojke , su za opciju SUVERENE CG a oni u kodzuhe skrbavi te im zivot prolazi kroz paradajz i kace sira oni su za CG bidne privjesak serbiji ,oni sto su u istu robu od 1965 do dana danasnjega oni su za Unistenje Suverenireta CG i potcinjavanja brasnu krtoli i siru iz serbije !!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sobzirom da je Mrvaljevic postavio temu ne cudi me njen sadrzaj ipak cu dat moj komentar !

    Veoma je nelogicki reci da je drzavni cilj broj jedan odliv skolovanog i mladog
    kadra iz bilo koje drzave "nezavisne" ili zajednice !
    To nikako nije ni zelja evropske unije i po mishljenju iole upoznatog covjeka prosto receno glupost !

    Bas nasuprot cilj Srbije i Crne Gore treba da bude investicija u privredni sektor i stvaranje preduzeca koja ce samoinicijativno biti u stanju na veliko evropsko trziste da plasiraju svoje proizvode i usluge. Evropska unija zeli svim sredstvima da osposobi ovaj region investicijama da bi onda u odredjenom momentu bio integrisan u evropsku zajednicu ukoliko crnogorski ili srbijanski skolovani kadar napusti region taj poduhvat nece biti moguce realizovati i zato je apsurdno tvrditi da je to drzavni cilj broj jedan to moze samo neko da kaze ko misli da njegovo licno "gastarbeitersko" djelovanje predstavlja najbolje resenje za omladinu CG.

    Upravo zbog toga EU ima bojazan da brzo primi istocni Balkan u zajednicu jer se boji talasa imigranata koji bi ionako oslabljeno Evropsko radno - trziste opteretili.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    A cujeteli kovaca keako on svojaka Crnu Goru ka svoju drzavu a zeli joj zlo i naopako hahahahahahah ! Sto je muka one koji ocekuju da ce ta se raspadaju uskoro ,pa bi da se lijece od neizljecive bolesti po serbiji tj. beogradu hahhahahahhahahah ! Nebojte se necemo pustit da lipcajete no ovamo u CG ,lijecicemo ve i ako vasa boles nema lijeka !!!! Nedje napisa kako anketa kad je vrsena ko ce glasat sa sto ,sve napredni skolovani mladi ljudji /devojke , su za opciju SUVERENE CG a oni u kodzuhe skrbavi te im zivot prolazi kroz paradajz i kace sira oni su za CG bidne privjesak serbiji ,oni sto su u istu robu od 1965 do dana danasnjega oni su za Unistenje Suverenireta CG i potcinjavanja brasnu krtoli i siru iz serbije !!!
    Breate,

    dje si ti isao u skolu?
    Ovo ni Jevrem Brkovic ne bi razumio...
    Vecina ljudi je zla

  20. #45
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahem....ne shvatam u cemu je problem...
    Ja evo radim u Italiji (zapravo u Libiji ali a ITA firmu) godinu i po bez problema... radnu dozvolu sam dobio za 2 mjeseca...

    I nisam znao za tu pricu o 7 godina(?!) posto u ITA posle prosirivanja EU doslo nekoliko stotina hiljada Poljaka, koji nisu cekali nikakvih 7 godina?!
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 18:35
  2. Crna Gora je najrazvijenija zemlja u regionu !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 449
    Last Post: 04-02-08, 21:35
  3. U kakvoj formi su proizvodjachi automobila?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 22-09-06, 20:13
  4. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •