Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 141

Thread: Sta nas sve ceka??

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Sta nas sve ceka??

    Gotovo svakodnevno obilazeći gradilišta sa kraja na kraj grada Miomir Mugoša, predsjednik Opštine, tokom poslednjih nedjelju dana najavio je toliki broj investicija da je za njihovu realizaciju potreban pravi podvig. Sudeći prema najavama, Mugoša kao da namjerava da napravi sasvim novu Podgoricu, pri čemu još nije jasno odakle će stići sredstva da se najavljeno realizuje. Činjenica da je veliki broj ovih projekata već najavljivan tokom ranijih predizbornih kampanja utiče da mnogi građani smatraju da se radi samo o lijepim željama.
    U domenu stambene izgradnje Mugoša je najavio pet zgrada za potrebe Vojske na Starom aerodromu, kao i dvije zgrade na Zagoriču za potrebe socijalnih slučajeva i radnika Opštine. Osim toga, u narednih 40 dana, prema njegovim riječima, treba da počne izgradnja dva solitera u Bloku 18 i 19. Na prostoru na kome su sada čuvene “Titeksove” barake i Kolektivna zgrada na Zabjelu tokom godine trebalo bi da počne izgradnja novih stambenih objekata.
    Mugoša je najavio i izgradnju dvije zelene pijace sa šoping centrom, i to na prostoru sadašnje Velike pijace i u Bloku pet. Masline će dobiti sportski centar!
    Uz pomoć donacije španske Vlade obezbijediće se lagerovanje poljoprivrednih proizvoda, a sa Amerikancima će uskoro biti potpisan ugovor o početku izgradnje fabrike za preradu voća i povrća u Matagužima, najavio je predsjednik Opštine.
    Na području Malesije gradiće se vodovod u Dinoši koji će snabdijevati, pored tog sela, i Konik, Vrela ribnička i Stari aerodrom. U Dinoši će se graditi i most preko Cijevne, a za ovo područje predviđena je i izgradnja 400 kilovatnog dalekovoda.
    Sportisti će, prema Mugošinim riječima, dobiti četiri stadiona na Starom aerodromu.
    Najviše investicija Mugoša je najavio u oblasti putne infrastrukture. S obzirom na sadašnju stvarnost teško je zamisliti da bi u nekom doglednom vremenu Podgorica mogla da dobije tako reprezentativnu saobraćajnu mrežu kakvu je Mugoša najavio. Najavljena je gradnja prvih 200 metara miniobilaznice do kraja Zagrebačke ulice, odnosno do Katoličke crkve, kao i most preko Ribnice. Zatim, produžetak Bulevara Mitra Bakića odnosno Bulevara 40 kod Kamionske pijace, kao i manje ili veće intervencije na većem broju gradskih saobraćajnica. Pored ostalih, za ulice: Moskovsku, Njegoševu, Dalmatinsku i 13. jula, Svetozara Markovića, Ivana Vujoševića. Najavljeno je uređenje Trga Republike i izgradnja osam podzemnih i nadzemnih garaža u centru i dijelu grada preko Morače.
    Mugoša je posebno istakao realizaciju projekta prstenastih tokova saobraćaja oko Podgorice u vezi sa tim govoreći i o skoroj izgradnji autoputeva koji će prolaziti pored glavnog grada.
    ------------------------------------

    Slazete li se sa nasim gradonacelnikom? Mislite li da su to samo lijepe zelje ili ce stvarno realizovati to sto kaze??
    Sudeci po dosadasnjem ucinku, ja bih ocekivao dobar dio obecanog!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Ne placa iz njegovog dzepa ne boj se.
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Ehhh kakvih ce komentara bit sve ovdje
    Nocas je bila neka tribina na fax, on bogUmi najavi preko 60 meLLeona investicija za ovu godinu
    E sad "Ako je vjerovati mojoj baki"...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e sto nije referendum svaki dan majku mu
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    covjek je napravio nesto od ove podgorice i svaka mu cast. mislim da ce dosta od toga najavljenog ispostovat i odradit. a te garaze i zaobilaznicu docekat ne mogu.
    p.s. za vas s primorja i sa sjevera: MI IMAMOOOO MUGOSUUU VI GA NEMATEEEEEEEE
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    covjek je napravio nesto od ove podgorice i svaka mu cast. mislim da ce dosta od toga najavljenog ispostovat i odradit. a te garaze i zaobilaznicu docekat ne mogu.
    p.s. za vas s primorja i sa sjevera: MI IMAMOOOO MUGOSUUU VI GA NEMATEEEEEEEE
    nuto momka, nuto pameti...

    Mugosa jeste sposobniji od vecine gradonacelnika, i treba ispostovati svaku pozitivnu stvar koju uradi.
    Ali naglasavati to, uz precerivanje sa njegovim lijepim zeljama- a potpuno zmuriti pred cinjenicom da je covjek sa svojim povezanim firmama, autoritarnoscu i potpunim zanemarivanjem zakona - bukvalno privatizovao grad je sramno i kukavicki.

    Dobar je Mugosa dok se slazes s njime. A kad dodjes u konflikt s njime, tj PG administracijom - onda dzabe svi zakoni i ustavi. E onda pocinje ona kukavicka i poltronska zalopojka o samovoljnom PG serifu...

    PS: Unistavanje zelenila i gradnja zgrada po parkovima, zarad nabijanja cijena kvadrata, u kojiam se smjesta moderna elita, odvojena od puka - necu ni da pominjem
    Vecina ljudi je zla

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    1,055
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    standardna pricha, samo se pg gradi i izgradjuje, a prije 20 godina nidje nishta tamo nije bilo..
    be the change you want to see in the world.

  8. #8
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka mu cast, covjek je stvarno puno uradio za Podgoricu ali je malo trulo sto ostali gradovi ispastaju zbog toga... Podgorica se gradi a ostatak Crne Gore se prodaje Rusima, Slovencima i ostalima...
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko je dobrog ucinio toliko je loseg, meni se ne svidja jer ne preza od nicega da bi ispunio svoj cilj i sto rece bonja ako mu se zamjeris najebo si
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AJ LAV mIOMIRA mUGOSU...
    I TO vERI mAC...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Sto se $ekirate od kojih para...nije od vashih,neka placaju razni psici njegovi lupeshki,zato im je i dato da uzmu pare....

    Njemu svaka chas,mada sto se tiche zelenila,ne svidja se ni meni mnogo politika....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Sto se $ekirate od kojih para...nije od vashih,neka placaju razni psici njegovi lupeshki,zato im je i dato da uzmu pare....
    Od kojih para?
    Od onih koje su direktno nakrali od naroda ili onih koje su strpali u dzepove a trebale su ici narodu, tj u budzet?
    Vecina ljudi je zla

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ao ma bilo ko od nas da je gradonacelnik,umio bi izabrat zgrade,projekte,mostove...to su konkursi masa vrhunskih radova stizu,on i par likova na kraj izaberu-filozofija? A to sto grade,sto se pita te odakle pare,ne znam ni jednu izgradnju(ni proslu,ni sadasnju ..) a da je opstina gradila na svoje imanje,klasicni lopovi od naroda kradu zemlju,sto svi imaju dokaze da je to njihovo vlasnistvo.Nema tog investitora koji nece ulecet da gradi tipa "maxim",kad mu zemlju + komunalije opstina poklanja,pa opstina zavrsi i vecu spratnost.......
    vi sto niste iz Pg,budi te srecni sto nije Mugi kod vas jer bi izgradio vase gradove,na vase imanje, a platio nikada. Pa mi kad dodjemo u vase gradove divili bi se vasem gradonacelniku "kako je izgradio grad">
    I lost my watch….now I’m lost in time

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ziva istina...
    ijos sjutra moras da platis porez na SVOJU uzurpiranu zemlju
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravi je nostradamus a tek sto pogadja u solju...

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto vam je ljudi, nije on onoliko drvece ispred Opstine po$eka sto ga ne voli, no da bolje vidi Trg... I da se svatovi bolje parkiraU.
    Kako napadate tako covjeka ni krivog ni duznog.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Je li uradio dosta.Jes.
    Prije njega ni jedan gradonacelnik nista nije uradio pa sad to dobija na znacaju.
    Ovo sto ne preza od nikoga meni se svidja. Sjecam se poce da se grad fakultet za arhitekturu, a on stopira gradnju. Zasto? Nijesu platili komunalije. Nema nedodirljivih :P
    Da nam je drzavno rukovodstvo ovako bezocno i pogano ka on bolje bi zivjeli sigurno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znas koja je razlika iamedju sadasnjeg gradonacelnika i proslog?! Ta sto je Buric gledao sve jednako,pa je pustio sirotinju na malo brdo da izgradi kuce na divlje,kao sto Mugosa pusta pojedince da izgrade zgrade,pa rusi jadnom narodu i totalno skrene paznju sa ovih zgrada. Ovo nije vrijeme komunizma da ti drzava uzima imanje i gradi na tvoje. Opstina dobije pomoc ,da presvuce ulice (sve),a oni samo zakrpe rupe-alo,znas kolika je to kradje,pa na svoje imanje (Mareza),sredjuje u urbanizuje put.
    I lost my watch….now I’m lost in time

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najgore u svemu ovome je sto kad detektujes kradju i problem nemas moc da je ispravis.
    Mugi is da god!

    yebena drzava.

    ali da se ne gradi - gradi se.

    mada sve vise kao zidanje skadra. kolko se podigne, tlko se i srusi u medjuvremenu. samo sto nisu vile nego mugi
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BANDITO
    e sto nije referendum svaki dan majku mu
    zar to treba da se shvati da Mugi gradi samo pred referendum? Ne ja se uopste ne slazem sa tobom, nego ocigledno da treba napraviti neki dokumentarac pod nazivom recimo ``Pg prije Mugose , i pg poslije Mugose``
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok
    znas koja je razlika iamedju sadasnjeg gradonacelnika i proslog?! Ta sto je Buric gledao sve jednako,pa je pustio sirotinju na malo brdo da izgradi kuce na divlje,kao sto Mugosa pusta pojedince da izgrade zgrade,pa rusi jadnom narodu i totalno skrene paznju sa ovih zgrada. Ovo nije vrijeme komunizma da ti drzava uzima imanje i gradi na tvoje. Opstina dobije pomoc ,da presvuce ulice (sve),a oni samo zakrpe rupe-alo,znas kolika je to kradje,pa na svoje imanje (Mareza),sredjuje u urbanizuje put.
    oli mi reci sto je Buric konkretno uradio za grad?
    Nemoj mi gledati jeli on sirotinji dozvolio da gradi kucice i barakice....ta socijala najvise treba da interesuje drzavu kao centralnu vlast.

    A ako ce mo tako da gledamo onda Mugi nije pustao da se grade nelegalno barake ali jeste gradio stanove i dodjeljivao svim sluzbama, sad ce neko reci da je to sve po partiskoj liniji dodijeljeno, ali nema sanse jer da je tako, za referendum nebi bilo bojazni
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija
    oli mi reci sto je Buric konkretno uradio za grad?
    Nemoj mi gledati jeli on sirotinji dozvolio da gradi kucice i barakice....ta socijala najvise treba da interesuje drzavu kao centralnu vlast.

    A ako ce mo tako da gledamo onda Mugi nije pustao da se grade nelegalno barake ali jeste gradio stanove i dodjeljivao svim sluzbama, sad ce neko reci da je to sve po partiskoj liniji dodijeljeno, ali nema sanse jer da je tako, za referendum nebi bilo bojazni
    Komsija,moras sve od pocetka da procitas.
    Pricamo o covjeku,koji gradi na tudje zemljiste.Ja bi sad gradila sto god oces, da mi neko pokloni zemljiste i plati komunalije,i dizem spratnost koju ja ocu "podigla bi kredit",castila Mugija tri cetri stana i bas bi bila srecna. on je svoje zemljiste kod Mareze tri put prodavao,i od svake vlasti uzimao pare. Da su se bivsi gradonacelnici bavili takvim poslovima sad bi bili kao Las Vegas.
    Niko ne spori da se Podgorica izgradila,samo treba da se zna na kakav nacin!
    I lost my watch….now I’m lost in time

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poznato je dobro kako je pojedinim lokalima rekao da micu baste od eloksirane bravarije, i toplo im preporucio fab live
    da ne pricamo odakle onoliko baste kod mashe, granda, eto sad i onaj restoran u zgradi promonte-a, pravi bastu na vise od pola trotoara, na koju foru oni mogu a drugi ne valjda je zakon isti za sve
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma da je malo posteniji zvali bi ga lopov!
    I lost my watch….now I’m lost in time

  25. #25
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    eee,malo-malo,a raja o reFERendumu
    mugi je gradi i prije referenduma i to se da primijetititi.
    od kojih je para gradio savrsheno me ne zanima jer mene nije oshtetio,a koga je oshtetio nek se zhali (valadi)
    osim toga,ja ne znam kome nije milo da se gradi i uljepshava,i da mu grad bar na neshto lichi?
    ma,mugi-ja i tarzana miloshevica (gradonachelnik b. polja) bi trebalo klonirat i postavit za gradonachelnike svih gradova u cg!
    vidjeli biste kakva bi onda bila nasha mila domovina
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •